VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaMarihuanom protiv depresije i crnih misli ?
LEGACY

Marihuanom protiv depresije i crnih misli ?

64 odgovora6,802 pregleda

jan 2011.

#1
Imam prijatelja koj ima dosta problema... Od kad je pokupio nekog lika autom i ubio ga ... u depresiji je, stalno ima crne misli i nemoze spavat... ima zenu i dvoje djece... Iso je kod psihijatra al mu nije bas pomoglo... sta mislite dal bi mu vutra pomogla? Hvala.

jan 2011.

#2
Mislim da bi u njegovom slucaju trebalo biti oprezan sa odabirom sorte koju bi koristio,ja predlazem satori ili nesto slicno od mandale,ali kao sto rekoh pogresnim odabirom moze samo pogorsati stanje,pogotovu uzimanjem neceg neproverenog sa ulice.Nadam se da ce ti jos neko odgovoriti ko ima iskustva u slicnim situacijama i predloziti jos neku sortu koja bi bila adekvatna a ima ih mnogo.
MeskalitoLEGENDA

jan 2011.

#3
Ja bih predlozio ipak neku tezu indicu posto mu je neophodan i dobar san . Ipak kroz sve to bi trebalo da ga neko prati ,sad je vreme za dobre drugare i dobru prichu i sta je vaznu u zivotu i gde smo mi u svemu tome :thumb:

jan 2011.

#4
Ah jedino gdje mogu nabavit je ulica... gdje su svakakva sranja... Neznam tesko da cu nac bas ono sta zelim i sta mu je potrebno...( neka jaca za san ) nema tu biranja ... tako da mu rae nista necu predlozit.
SulundarAMBASADOR

jan 2011.

#5
upravo tako,a neki skunk#1 za tebe da ti digne raspolozenje i potpomogne da preneses dobre vibracije na druga
CannabeastISTRAŽIVAČ

jan 2011.

#6
a sta mislis o tome da ti i ortak nabavite neke semenke,pa zasadite nesto na prolece,, mozda bi mu to pomoglo da skrene misli sa udesa i plus bi imali nesto za zaviti umesto ulicnog sranja
HighBadgerPOZNAVALAC

feb 2011.

#7
E, skunk je keva za te stvari! Mogu slobodno da kazem da je gandza mnogo bolja od svih *ebenih lekova za spavanje ili antidepresiva...Meni licno je skunk najvise pomogao da se oslobodim crnih misli, agresije i spavam kao beba posle ko zna koliko godina...Ali najbolje bi bilo da sam ima svoj grow, to je najsigurnije... Ja nemam jos uvek, cekam prolece, ali zato kupujem provereno.
AidmintsISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#8
Meni za takve stvari najviae poma~e da se lijepo upuaim i samo sjednem i razmialjam o tom problemu, sam, u miru. Takoe, ako imate dosta para predla~em da ait puaite, di~e raspolo~enje nevjerojatno. Ako nemate di ait za uzest, pravite mlijeko od trave.. Osjeaj je isti high, tj. nema onog stoniranja (ono kad vam se zadnja akcija uglavi neprekidno ponavlja i takve gluposti). Nego samo taj neki hepi osjeaj..
Sensi*JanaAMBASADOR

feb 2011.

#9
ma narode pomaze u svim zivotnim aspektima,nervoza ,depresija,resavanje problema,sex,poboljsava komunik. otvara um ,na nacin da mozes da dopres do svog podsvesnog i napravis velko spremanje i eliminises sve ono sto te opterecuje.

feb 2011.

#10
ja smatram da marihuana pomaze kod svih bolesti, pravi univerzalni lek.

avg 2011.

#11
Da ne bih mnogo davila, ne razumem se marihuanu, samo znam kada sam bila klinka i pusila ponekad(nismo imali prilike da uzimamo cesto, nedostatak novca a i zivim u provinciji...:icon_frown:), osecala sam se lepo, kada sam bila sa dobrim drustvom, smejala bih se toliko da sam ponekada mislila da necu moci uhvatiti vazduh...ehhhh lepih li dana!!! Moj zivot je iznenada postao pakao, tako da sam pocela da pijem tablete za smirenje, pa zatim tablete i alkohol zajedno, trajalo 20 god, borila sam se time sto sam se bavila sportom ali nije pomagalo. Onda mi je pre godinu dana sve dojadilo, pokusala sam da se ubijem, presekla vene, probola se nozem do jetre(ali je nisam povredila na srecu ili nesrecu), popila 60 xanaxa i 20 stilnoksa i probudila se nakon 2 sata, vene su presusile, a ranu od uboda su mi usili i dali mi neke antibiotike... zivela sam u inostranstvu, otisla sama u psihijatrijsku bolnicu i prijavila se. Pomogli su mi, za vrlo kratko vreme sam se osecala mnogo bolje, ali su mi dali lek Lyriku, vratila sam se u svoju zemlju, ali posto ovde nisam imala para za lyriku povratili su se svi simptomi. Opet sam na xanaxu, uzimam zooloft i koaksil, ali strahovi, tuga...ne prestaju, ponekad su jaci, ponekad slabiji ali su tu!!! Pre neki dan sam narucila SANSEMILLU(valjda sam dobro rekla) i cekam da mi stigne seme pa cu da je posadim, mada nemam pojma kako ali su mi rekli da ce mi dati uputstvo. E sada mene interesuje posto sam cula da kada ti je lose psihicki trava te jos vise ubedaci, zato se plasim, ali moram da probam jer ovaj psihicki bol vise ne moze da se izdrzi, ako ni to ne pomogne, zivim na 7. spratu pa cu valjda uspeti vise da prekratim muke.
BladeZMAJ

avg 2011.

#12
Marihuana veinu ljudi koji su u depresiji zakuca ravno dole bez obzira na vrstu govorim iz iskustva
SekachAMBASADOR

avg 2011.

#13
Gadno je ovo za citati...ne mogu ni zamisliti kako se ti tek osjecas iako sam to sve prosao sa jako bliskim prijateljem... Sto se tice djelovanja nase biljke, cesto je istinito da ce dim samo pojacati tvoje trenutno stanje...tako da probaj misliti na neke lijepe stvari...na stara vremena u kojima si se osjecala ugodno i sigurno... Ne znam do koje granice bi trebao postavljati pitanja...ali me zanima kakva je tvoja trenutna situacija sa drustvom? Jer to je jako bitan aspekt ljudskog zivota i bez drustva cemo svi(ili bar vecina) prije ili kasnije otici u kitu... Siguran sam da na ovom forumu ima puno ljudi koji su spremni na druzenje i pomaganje u ovakvim situacijama, pa cak i ako nemas nekoga s kime mozes dijeliti dobro i lose ovdje ces to moci nadomjestiti... Ne znam sto reci vise...probaj promijeniti nacin prehrane...to takoder moze puno poboljsati tvoj pogled na zivot... U svakom slucaju drzi se i probaj naci nesto sto ce te uveseljavati...kucni ljubimac moze pomoci, ali tek nakon sto malo stanes na noge...
SenzaPietaPOZNAVALAC

avg 2011.

#14
Tuzna prica... Nisam znao pravu jacinu i velicinu problema koju ljudi imaju zbog depresije,dok neke ljude koji su patili od nje,nisam upoznao.Nisam se mogao nikad poistovetiti sa njima,ili skuziti njihov problem 100%-tno,jer sam po prirodi pozitivac.Medjutim uspeo kolko-tolko da svatim njenu moc,kad sam video koliko snage i truda sam ja licno davao njima,u nadi da cu im bar malo pomoci ili olaksati.Ostajao sam bukvalno bez atoma snage sto fizicke,sto psihicke,a kod njih to nije imalo nikakve pomoci,i nikakvog pomaka.Cak i dan danas ponekad razmisljam o depresiji kao bolesti,i nije mi jasno kako se tako crne misli mogu nadviti nad jednu osobu.A da li je to do osobe,da li je do okoline,ili je to samo genetika,pa ljudi jednostavno nasledjuju tu bolest,mislim da necemo znati jos mnogo godina.Gledajuci na razvijenost kemijske industrije,i sposobnost doktora i naucnika da probijaju granice,a sa druge uspredjujuci sve to sa nemogucnoscu da pobede jednu depresiju,shvatam koliko smo jos mali. Mada mali tracak nade daju ljudi koji su ipak uspeli da je pobede,i mada neki kazu da su patili od manjeg oblika depresije,ipak su uspeli;jer je dobro poznato da su iz slabijeg,mogli preci u jaci vid te bolesti.Ne zelim da ti solim pamet kako da je pobedis,ili na koje nacine da pokusas,jer tu je u pitanju po meni individualnost,i svako pronalazi put po sebi. Medjutim u jedno sam sasvim siguran,tebi treba razgovor,i ne mislim tu odmah na psihologe ili psihijatre;jer oni ponekad znaju da deluju kontradiktorno,samim njihovim generalizovanjem stvari i svrstavanjem svih u jedan kosh,sto na kraju zna da bude pogubno po samog pacijenta.Oni mnogo lako daju sifru ljudima,ali tesko saznaju sta je u biti pravi problem doticne osobe,i po meni je to glavni razlog zasto su im rezultati porazavajuci (bar kod psihickih bolesti). I onda naravno se priklanjaju njihovom jedinom oruzju,medikamentima;a dobro je poznato da ti medikamenti znaju nekad mnogo stetiti. Bilo kako bilo,mnogo komunikacije sa ljudima oko tebe,mnogo kretnje i aktivnosti,zadavanja malih ciljeva i njihovo ispunjavanje,a ponekad i ono sto je najbolnije,suocavanje sa samom sobom i postavljanje sebi tako bolnog pitanja-Zasto? Jer dok ne saznas Zasto je to tako,neces je ni pobediti. A sto se marihuane tice,ne bih ti je savetovao,jer ocigledno da si psihicki slaba trenutno (dont take me wrong),mislim mogla bi ona mozda nekad i da te digne,nasmeje itd. ali zamisli ako te ona krene bacat u crnjak,a vec sama po sebi si u njemu; to bi te vrlo lako moglo navesti na suicid (kojem si vidim sklona). Razmisli jos jednom dobro da li ti ona treba,ili nesto drugo;pa onda odluci. I nemoj molim te razmisljati o tom 7. spratu kao nekom "izlazu" iz tvog problema,nego razmisljaj kako imas lep pogled na svet oko tebe sa te visine,i probaj u sebe ubaciti bar deo te lepote koju vidis. Sve najbolje ti zelim
HighBadgerPOZNAVALAC

avg 2011.

#15
Bas naprotiv, mene je gandza izvukla iz depresije, tj. vise pogurala...Naravno, samoj sebi najvise mozes da pomognes, to stoji...ali moj savet ti je da ne konzumiras nikakve lekove!!! Mene je to mnogo vise sjebalo nego sama depresija. Od tog zolofta sam ja imala nenormalne oscilazije u raspolozenju toliko da nisam mogla da budem normalna niti da kontrolisem svoje reakcije i emocije, koje su vec bile nenormalne. Onda sam pocela cesce da duvkam, i menjam sto vise stvari u svom zivotu i sve se sredilo i doslo na svoje mesto. Vutra moze da te baci u bedak, da, ali samo da bi se ti suocila sa njim i izasla iz njega kao srecnija i jaca osoba! Raspitaj se malo o sortama i vidi koja bi ti najvise odgovarala ili ako imas mogucnosti, probaj pa vidi sama koja ti odgovara. Mene licno je skunk najvise dizao iz bedaka. A ovako, poslusaj Sekacha....Promeni zivot, nacin ishrane, navike, sve sto mozes...bukvalno se nadji! I okruzi se prijateljima i dragim ljudima koji ti pruzaju podrsku.... Zelim ti sve najbolje i zapamti, sve je u glavi! (:
marica-maraISTRAŽIVAČ

avg 2011.

#16
pomoglo bi sigurno ali mislim da u takvim slucajevima nebi bilo mudro sam pusiti(paranoje)nego u nekome drustvu za koje smatras da su ok ljudi!!!!
SenzaPietaPOZNAVALAC

avg 2011.

#17
Sve je to lepo,i sasvim je normalno da svi zelimo pomoci,ali mislim da je malo pretenciozno govoriti-Pomoglo bi sigurno itd. jednoj osobi koja je popila 80 tableta,prerezala vene,i probola se nozem.A uz sve to jos uvek razmislja o 7. spratu jedne zgrade,kao nekom izlazu iz patnje i bola. I to preko nekog foruma... U pitanju je jedan zivot ovde (iz onog sto sam procitao),ne jedan djoint,ili neka tableta,nego zivot;i misim da jedan los ili pogresan odgovor na pitanje koje je postavljeno moze imati za posledicu gubljenje tog zivota.A mada je opet moguce da jedan odgovor pomogne i produzi taj zivot,ja licno nemam hrabosti davati taj savet,a vi ako imate svaka cast. P.S. Najbolji drug je oboleo od depresije u 19.-toj god. sa 20. je PRESTAO da duva travu (zbog date bolesti) sa 23. je opet poceo da duva u nadi da ce si pomoci;nakon 2 meseca je izvrsio samoubistvo skocivsi sa 4. sprata svoje zgrade.Ne zelim da kazem da ga je marihuana naterala na suicid,ali mogu sa sigurnoscu da tvrdim da mu nije ni pomogla. Samo sam zeleo da ukazem na velicinu datog problema,nista drugo;necu se vise javljati u ovoj temi jer se smatram nedoraslim datom problemu,i pitanju.
EtajglechaAMBASADOR

avg 2011.

#18
Auuuuuuuuuuuuuuu. iskreno ne da sam se usrao nego se trsem kao picektina dok citam sve ovo. a sto je najgore, imao sam slicne situacije, naravno ne tolikih razmera ali razumem u neku ruku. i pio sam svakakve lekove i bio u nekim ludarama ( NEMOJ pogresno to shvatiti, ljudi te obicno oteraju tamo jer misle da su ne mocni da ti pomognu)(mada vidim da si ti i sama htela da se izlecis,sto je ok) i gomilu sranja, pokusaji samoubistva, sve crno, pusio gandzu samo da bi se anestezirao od zivota, nema ovoga, onoga,smrt,zivot,gomilu pitanja itd. itsl. i na kraju pobegao iz ludare kad su hteli da mi naprave SRANJE od zivota. resio da cu sam resavati svoje probleme i donekle mogu da se odrzavam u zivotu. ja ne znam koji su tvoji problemi, ali mislim da treba samo da otvoris oci i da zivis svoj zivot(znam da je tesko i da ti trebaju slonovska muda za to:))) takav kakav je i da ga ispunjavas samo lepotom, ljubavlju, radoscu itd. a sva sranja bacis iza sebe(jednostavno se trudis da ne mislis na njih).sigurno postoji gomilu ljudi i stvari u zivotu koja mogu da te ucine srecnom.hobi,mjuza,neki poslovi,prijatelji....nemoj reci da nema niceg dobrog u tvom zivotu, jer znam da ima.(A I TI ZNAS) sto se tice gandze, po meni dok si u sranju baca te u bed,bar je meni bilo tako ranije,ali kad je sve cool onda mi prija mnoooooogo. i da,hehehe jednom prilikom sam primetio da se ulicna svetla ugase pre nego sto svane.bilo leto,nekih 5 ujutru, ja pusio na nekom mestu gde vidim ceo grad, krenulo malo da svice i BAM.Sva svetla se ugasila, onako po nekim kvartovima. eeeee kad sam video to crnilo, tad sam skapirao "NAJMRACNIJE JE PRED SVITANJE" tako je i bilo.u jednom trenutku izgledalo mi je kao da ne moze biti gore i bam, kao da je neko pritisnuo RESTART. ne znam da li sam pomogao, ali hocu da znas da te neki kao ja RAZUMEJU, i nisi jedina u haosu, mnogo nas je takvih. Hehehehe a vidim da si mu dala naslov "PREMORENA...." pa onda lepo uzmi tu depru i baci je u tri lepe piz*e materine i pusti pesmu SUNSHINE REGGAE od UB40 pa da vidis kako ces da se svima osmehujes. ZELIM TI SVE NAJBOLJE. I da uzivas. ZIVOT POSTOJI DA BI SE UZIVALO!!! veruj mi. DAJ NAM :))))))))) SMEH SMEH :))))))))))))))))) HAHAHAHA SAMO SMEH i OSMEH poz
HighBadgerPOZNAVALAC

avg 2011.

#19
Glupson ti je rekao bukvalno sve sto sam ja htela da kazem...Samo cu da se nadovezem (; Ja sam jedno vreme bila opsednuta time da se ubijem i da je to jedino resenje i to bas kad sam izasla iz ludnice, tad sam jos vise bila sjebana...i u roku od 10 dana sam pokusala 3 puta suicid...ljudi u hitnoj su se smorili! xD Ali onda sam shvatila da "metak me nece" ! Kao ni tebe! Vidis, potrudila si se da sebi skratis zivot, ali opet ti nije uspelo. I sta ti to govori? Da to jednostavno nije resenje i tako ne treba da bude cim nije! Ako si sad ziva to znaci da tako treba i da ostanes. Da je trebalo da umres, ti bi vec odavno bila mrtva. ( ovo je sad malo banalizovano, ali ne znam kako drugacije da objasnim xD)...Ako ti smaraju suicidalne misli, skloni sve stvari kojima mozes da se ubijes ili povredis. Tako sam ja uradila. Baci sve lekove kojima mozes da se otrujes, skloni sav alkohol, nozeve, zilete, kaiseve, kanape...sve sve sve! I zamoli neku dragu i blisku osobu da bude sa tobom 24h! Radi nesto gde ces da se osecas korisno i potrebno u ovom svetu... (((:
TarkiPOZNAVALAC

avg 2011.

#20
Nee ti pomoi trava. Ima isti efekt ko i tablete - mijenja biokemiju u mozgu i organizmu. Moraa si sama pomoi i promijeniti svoj ~ivot na bolje i prestati kukati. Prestati kukati je prvi korak. Pa polako dalje korak po korak.
rookiISTRAŽIVAČ

avg 2011.

#21
mislim da je tarki u pravu, prvo prestati sa kukanjem i samosazaljevanjem, poraditi na poboljsanju zivota ( bavljenje sportom, neku zanimaciju i okupaciju). a marihuanu koristiti samo kada krene na bolje, jer ovde se radi o dugogodisnjoj depresiji sto se tice u slucaju tanie.
Sensi*JanaAMBASADOR

avg 2011.

#22
ma najvaznije je da ti hoces promene.Eto vidis imas ovde raznih razmisljanja i iskustava i svi zelimo da ti pomognemo. Mislim da bi trebala da probas sa vutrom.U svetu gde je dozvoljena za med upotrebu,koristi se uspesno kod lecenja depresije. Istarzi malo na netu, pronadji iskustva ljudi koji imaju slican problem. Iz licnog iskustva mogu da ti kazem da je meni jako pomogla u raznim teskim situacij. u zivotu.Na nacin da jednostavno opusti i otvori um i pomogne ti sagledati problem.Za razliku od tableta i alkohola koje opuste ali posle duze upotrebe zatvaraju um. Ali nemoj odmah da ocekujes cuda,posto nemas iskustva sa vutrom.Citaj forum ,informisi se sto vise.experimentisi smotaj koju pa vidi dal ti odgovara :) a naskodit ti nemoze. eto i imas novu zanimaciju da ti zaokupi misli,a posto spominjes i neki grow mozda postane i hobi :) aj javi nam se i budi pozitivna i motaj :) :spliff:
TropicoLEGENDA

avg 2011.

#23
Moram pitat....dal patia samo od depresije ili i od anaksioznosti??? Ako je odgovor DA na anaksioznost onda cu ti reci zi onog sta znam iz iskustva...imam frenda koji pati od depresije i anaksioznosti...pija je xanaxe i jos neke neznan koje...ugl. posto je prirodno nestabilna osoba nije si moga pomoci jer voli i alkohol pa je misa to sve skupa i nikad dobro za njega nije bilo....onda smo si nabavili travulju (indica) koja je imala zatupljujuc, na neki nacin "narkotican" osjecaj...od tog puta pa do sada on vise ne pije tablete ali zato pusi travu svaki dan par puta...depresije od tad nema ili u jako malim kolicinama...misecno svega koji put...anaksioznost je nestala...bolje se osjeca, zivlja je osoba, pocea je cak izlaziti iz kuce itd itd itd...ja osobno sam isto patija od depresije pija sma helexe i zolofte i pomagali su mi ali pusija sam i travu i bija sam "svoj"....veliki utjecaj na to da izades iz depresije ima i okolina....izlazi, zabavljaj se itd...sritno
EtajglechaAMBASADOR

avg 2011.

#24
ja ne znam da stavim ovde knjigu, osim ako mi neko ne objasni....ali sam slucajno pre jedno 5-6 meseci nasao knjigu u e-formatu "samoubistvo, konacna odluka" od ja mislim Pol Kvineta ili tako nesto...naravno u knjizi se radi o tome kako da se NE ubijes, a ne obrnuto :) sto psihicki, sto fizicki....dobra je, i ako nekog zanima, daj da je stavimo, ima je na sajtu gde ima gooooooomilu besplatnih e-knjiga ali ne znam da li smem da spominjem koji je...?????? i da svima koji su i u depresiji i imaju neke situacije negativne itd. bi je preporucio. kad sam je citao bio sam bas u .!. ali me mnooogo podigla i nasmejala...
oprezENTUZIJASTA

avg 2011.

#25
ne vjerujem da bi bio ikakav problem da stavis link, ako moze youtube i slicni sajtovi..ne vidim zasto ne bi smjela ovako korisna stvar..!

avg 2011.

#26
Slobodno linkove stavi, eventualno linkove stavia u naprednim opcijama pisanja poruka u wrap/code formu (#).
EtajglechaAMBASADOR

avg 2011.

#27
evo je knjiga, nadam se da ce nekom pomoci,u vezi teme, valjda sam dobro stavio link... btw na tom sajtu su samo e-knjige i sve su za dzabe :)))hehhehe (nije reklama, vec informacija)(da ne bude zabune) Baneprevoz e-knjige | Pol Kvinet - Samoubistvo - kona

avg 2011.

#28
Hvala svim dobrim ljudima na korisnim savetima, ja sam se povukla od svih, ne mogu da se druzim sa nikim, kao da me deprimiraju sa svojim pricama, bukvalno se sklanjam od ljudi, moj otac je imao psihozu, tako kao i ja samo u tezem obliku, ali je pocelo kao i kod mene, patio se mnogo godina, smestali ga u bolnicu i tamo ga lekovima naprave na "biljku" par dana, pa ga posle puste, i tako u nedogled, u njegovom selu je bilo poznato da je jedna devojka koja se bavila crnom magijom bila strasno zaljubljena u njega i da je otisla kod turskog hodze i napravila da "ili ce da bude sa njom ili ce poludeti i umreti u teskim mukama)! kada je on umro, mlad sa 45 god. kod mene su poceli da se pojavljuju simptomi!! Sada...verovati ili ne, da je to uradila sigurna sam jer sam od mnogih cula, a dali ima dejstvo ta magija, to ne znam, citala sam mnogo o tome ali ne znam kome verovati. Mozda sam genetski predodredjena jer je moj otac vec pio lekove kada su me "NAPRAVILI", a po onome sto sam citala o magiji, najcesce se prenosi na pokolenja....nisam vise pametna

avg 2011.

#29
Hvala svim ljudima koji su pokusali da mi pomognu svojim savetima, ja sam se otudjila od ljudi, ne podnosim nikog, retko izlazim iz kuce. Postoji nesto sto nisam napomenula. Naime moj otac je rano oboleo od psihoze iz nepoznatih razloga, celo selo je pricalo da je jedna devojka koja je bila sa njim, a on je ostavio, otisla kod turskog hodze i napravilanesto kao "ili ce da joj se vrati, ili ce da poludi i umreti u teskim mukama", i stvarno je on od tada oboleo, ali je bio na pocetku veoma blag oblik, pa se razbuktavalo godinama dok nakon 20 god. nije preminuo sa svojih 45.god. Tu su naravno imali ucinka i sami lekari, jer kada mu je bilo lose (vidjao je s`vremena na vreme nsto sto ga je jako plasilo do te mere da poludi, onda ga oni lepo stave u bolnicu, daju mu inekcije i lekove koje ga naprave na BILJKU, pa ga posle nekoliko dana puste. kada je umr`o, kod mene su poceli da se javljaju isti simptomi, mozda sam genetski bila predodredjena da nasledim "TO", njegovo jer je vec uzimao lekove kada su me "NAPRAVILI", a mozda se ta magija prenela na mene, posto sam mnogo citala o tome nakon sto sam saznala sta se desilo u tom selu,po predanjima, te magije se obicno prenose na pokolenja, sada...verovati ili ne...ali odlucila sam, necu konzumirati travu, pa sta mi bog da, cesto se molim, idem u crkvu....

avg 2011.

#30
tania123 nikako nemoj konzumirati kanabis u nikakvom obliku jer bi ti poja ao sva ta iracioinalna uvjerenja a samim time i strahove. To definitivno ne ~elia. Nemoj itat o magijskim stvarima je ea si samo joa viae otvorit podsvijest. Pametno je ato si krenula u crkvu i molia. Na taj na in ea duhovno oja at. Uglavnom,nemoj grass... siguran sam da ti nebi dobro sjeo!

avg 2011.

#31
...i ja to mislim...

avg 2011.

#32
Da su svi ovi ljudi sa foruma, koji su mi dali savete i ulili koliko toliko pozitivne energije, pored mene, i bili moji prijatelji kojima bih bila okruzena kada mi je tesko, ja sam sigurna da bi bili u stanju da podignu moje stanje psihe na nivo kada bih se osecala mnogo bolje, pa mogla malo po malo i da uvucem neki dim trave, i tako postepeno odvikla od xanaksa a vise konzumirala travu pa bih cak mogla i da se potpuno izlecim, ali....., nisam ocekivala ovoliki broj saveta i odgovora, Glupson mi je cak izmamio i osmeh sa njegovim komentarom i nacinom izrazavanja, takve ljude trebam u svojoj okolini, evo danas vec kada sam se probudila, kao po obicaju sa grcem u grudima, strahom i tugom, nisam uzela 5 xanaksa koliko inace uzimam ujutru, nego samo 3 i odmah otvorila ovaj sajt, ali izgleda svi jos spavaju, zelela bih da cujem i tudje probleme kao i iskustva, u medjuvremenu iskoristicu priliku da vam ispricam jedan dogadjaj iz Grcke u kojoj sam inace zivela do pre godinu dana. Prvo cu vam reci da je zGrcka zemlja gde svi duvaju, od mladog do starog i da nigde nisam videla toliko ljudi iznad 90-te da setaju ulicom, pa cak i parove tih godina, onako smezurani, jedva hodaju, a drze se i dalje za ruke, pa zar ima nesto lepse od toga a sve to,sigurna sam zahvaljujuci marihuani?! Cela nacija je naduvana ali ako te uhvate sa travom dobijes goru kaznu nego da te uhvate sa kokainom ili necim opasnim!! Cesto uvece kad prodjes po komsiluku vidis grupu staraca koja sedi u nekom parkicu i osetis onaj poznati, lepi, opojni miris vutre, a oni svi veseli razdragani...sta da vam pricam. To sto sam htela da ispricam je da kada je Grcka pocela da upada u krizu sa nastupom evra, mnogi vlasnici zgrada kojih ima mnogo su poceli da prodaju stanove, pa tako i vlasnik zgrade u kojoj smo ziveli cerka, majka i ja. Pored nas je zivela bakica sa sinom, koja je bila izuzetno nervozna, nikada nije spavala, po cele noci je cujes kako tumara po kuci, lupa, ceka sina da se vrati, pa se onda svadjaju...itd. Sa njom smo komunicirali preko terase od kuhinje, sa druge strane joj je terasa iz dnevne sobe izlazila na ulicu, i delila je samo jednim parcetom stakla koji je do pola zida, sa terasom od drugog stana sa njene druge strane . Taj treci stan je prodat i njega su se uselili neki crnci koji su bili bukvalno kao oni koje gledamo na spotovima i filmovima. Uvek maksimalno doterani, sa onim lancima koji im izuzetno lepo pristaju zbog tog kontrasta sjaja i tamne puti, i naravno kola do j... iz kojih je uvek trestao neki dobar rap, hip hop....! Primertili smo da bakica postepeno sve veselija, da prica lepe stvari iz svoje proslosti, da vise ne tumara stanom cele noci, ne smara nas pricama o tome ko sta radi a najbitnije je to sto je prestala da se svadja sa sinom na nase veliko iznenadjenje i zadovoljstvo, a sigurno ponajvise zadovoljstvo svoga sina. Sretnem ja jedno vece ispred ulaza, njenog sina i kaze o meni u cemu je finta!!! Ti crnci njene komsije su non-stop duvali, od jutra do sutra, a ona je volela da sedi na toj drugoj terasi koja je gledala na ulicu, ne bi li propustila sta ko radi, ko prolazi, i sta se dogadja u zgradi preko puta. I tako ona sedne na terasu u kasnim vcernjim satima, kada se crncima skuplja drustvo(nikada nisu maltretirali jakom muzikom, ili bilo cim, bili su sasvim ok momci i devojke), i tada svi duvaju, normalno, sav taj dim je ulazio direktno kod bakice tako kada se on vrati sa vecernjeg izlaska ili sa posla iz druge, ona spava k`o beba, a preko dana vesela, sta da vam pricam...:family1:, zivoti su nam se svima promenili..haha...i to zahvaljujuci travi! Ne znam sta je dalje bilo jer smo se i mi uskoro odselili, ali se nadam da bakica i dalje dobija redovne doze trave (s`tim sto nema pojma o tome), i da su se napokon smirili i ona i svi u zgradi!

avg 2011.

#33
Zadnji post mi se jako svia! Ne osje am u njemu ni trungu negative.Ve istu pozizivu! ak sa laganom dozom humora.Samo tako nastavi!

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se