VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaRak pluca sa metastazama na mozgu i jetri
LEGACY

Rak pluca sa metastazama na mozgu i jetri

131 odgovora22,690 pregleda
Komplikovan@ISTRAŽIVAČ

apr 2016.

#1
Pozdrav svima, kao sto i vidite nov sam ovde i nazalost naterala me je muka da ovo sve pisem ovde. Da mi neko ne zameri, kazem na~alost jer bih mnogo viae voleo da sam ranije pisao ovde i razmenjivao iskustva o nekim veselijim temama. Unapred da se izvinim sto cu biti opairan jer uvek smatram da sam ostao nedore en i onda piaem i piaem, praatajte unapred. itao sam mnogo ovde i pokuaao da se informiaem ato viae, ali uvek ostanu neke nedoumice koje se nadam da ete mi pomoi da otklonim. Ocu mi je 23.03.16. dijagnostikovan rak pluca( smatra se da je tu primar /bronhoskopijom pH nalaz je bio negartivan/ mekotkivne promene donji rezanj desno 55mm, prekarinealno lgl 22mm, parakarinelno lgl 17 mm) sa metastazama na mozgu ( dr. kazu da su male tj ne prelaze 10mm ali ih ima izmedju 10-12 kom) jetri ( jedna promenaod cca25mm) kao i uvecane zlezde u sredogrudju kao i voluminizovan desni nadbubreg 14mm. Prognoze lekara su o ajne :( da neka~em nisu dobre. ALI MI }ELIMO DA }IVIMO ON }ELI DA }IVI i zato neemo da se predamo bez borbe !!! kao ato moj sin meni ka~e, ina e ima sedam godina: " tata, ovek je ~iv dokle srce kuca!" Tako da u ja za mog tatu, a on za svog dedu, da se borim dokle srce kuca !!! Nema predaje ! Zbog gore navedenog stanja, uz savete mnogo lekara poslat je na ato hitnije zra enje glave tj nama je savetovano da ato pre krene sa zra enjem glave, kako bi se napredovanje metastaza u glavi zaustvailo ato pre ( saznali za metastaze na mozgu nakon MR 30.03.16). Kada smo to sve saznali, otac mi je bio u jako dobrom fizickom i psihickom stanju, posledica i simptomi se manifestuju tako sto mu na 3-7 min utrne tj trne jezik i leva strana lica ( i prica kao pijan), par puta dnevno, i konstantna promuklost tj kada se probudi neko vreme prica prilicno normalno , a posle toga nastaju poteskoce u vidu promuklosti i ote~anog govora. i danas Odmah nakon MR glave odlucujemo se za lecenje uljem kanabisa. Posto sam slab poznavalac kanabisa-marihuane ( probao jesam, par puta :) ali me je uvek nekako loae "radila" u vecini slucajeva sam imao utisak da nevladam sam sa sobom posle duvanja tako da se tu moje iskustvo zavrsilo, mislim da su to bili napadi panike ) krenuo sam u raspitivanje ata i kako, nailazim i na Vas gde dosta toga itam i saznajem. Kako bih sto pre krenuli sa terapijom prinudjen sam da kupim ulje od ne tako pouzdanih ljudi ( u moru ljudi sa kojima sam se sastao u vezi ulja, ovi su mi odavali najvise poverenja ) i ne tako pouzdano ulje, kazu da ima 90% thc 6%cbd. Ali ne odustajem od ideje da krenem sam u sadnju ako Bog da i ulje da dobre rezultate. Krecemo sa konzumacijom ulja od 11.04.16 po pola zrna pirinca dve veceri, on kaze nije mu nista i ne moze lepo da spava. Povecavamo dozu na jedno zrno pirinca i tako dva dana, aletu nista, kaze : "sine od ovoga meni niata" (a ja ga pre toga dobro pripremio da u slucaju ako ga previse "pukne" da se neplasi , da ce da prodje , da niko nije umoro od kanabisa itd. bas sve kao sto ste ovde i pisali ) ja onako pod utiskom da su me zavrnuli za ulje, uzmem ja pred spavanje pola zrna, gle cuda ni ja ne mogu spavati niti mi se ista dogadja. Sto posto ubedjen da su me zavrnuli za ulje. Sutra uzmem ulje razmazem po belom papiru ono bas kao sto ste pisali , ulje ima isti izgled kao sto ste opisivali, nema trunja, isto se razmazuje tj ravnomerno itd. ja ti tu resim da uzmen celo zrno dok nespavam bas da vidim dali e me odraditi. Prvih pola sata nista, sat vremena nista, sat ipo nista , i posle dva sata aou u glavi kao da sam odsutan i pijan, malo odspavam velim pustice , ma sipak , pojacava ... moram hitno neki mejl da posaljem , ne mogu da se ulogujem na mejl tj ne mogu da potrefim sifru :) aj kazem malo pustilo ( recimo proslo je 4,5h od uzimanja) idem kuci da spavam ( posto sam ozenjn i ne zivim sa roditeljima ) sedam u kola i krecem da vozim gde kapiram da me ovo nepusta uopste , cinilo mi se da sam tih 6km udaljenosti vozio jedno dva sata umest 20min... spavao kao beba do ujutru, cak mi se i ujutru inilo da sam malo pod dejstvom. I tako mi do danas sa tim uljem dosli do ujutru 2. zrna popodne 2,5 zrna uvece 3,5. zrna. Ali nas ubede da od 18.04.16 krenemo na zracenje glave. I tu pocinju da se javljaju promene koje ne znam dali su od ulja ili su i od ulja i zracenja, aletu se non stop spava. Ustane jede i vrati se spava ( kaze da je malaksao i da mu se non stop spava , a inace je hiperaktivan , radoholicaer , ne moze ga covek zaustaviti. Tako da imam par pitanja na koje nemam odgovore. 1. itao sam ovde da pada pritisak od ulja, kao sto mu je i nizak ( zato je i prestao da uzima terapiju za povisen pritisak) , dali je moguce da mu je puls nizak od ulja ( 45 otkucaja u min) , to me malo zabrinjava ? 2. dali da pokuaam da mu nadjem neko drugo ulje , jer ga jako nervira sto nevlada sa sobom i sto non stop spava i ne mo~e niata drugo da radi? 3. Dali u Sloveniji, negde, moze da se proveri kvalitet ulja tj sastav, jer nikome ovde u Beogradu neverujem, pa bih uzeo od par "proizvodja a" po malo i odneo da se proveri, kako bih znao od koga da kupiujem ulje dok nenikne moj lek. Poato planiram da odem do Slo. da kupim seme jer za kupovinu gotovog ulja ponestaje para. Unapred hvala na odgovorima i unapred se izvinjavam ako sam ponavljao neko od pitanje na koja vec postoje odgovori ovde po forumu , ali sam se stvarno trudio da se ne ponavljam i da ato viae sam nadjem! Hvala puno i ~ivi bili !
ChanZMAJ

apr 2016.

#2
Nastavi sa tim uljem, tako deluje indika, barem kod mog oca Pritisak takodje spada, puls isto, znaci da radi dobro Ne znam koliko ti je ostalo ulja, posto je otac hiperaktivan, pravi mu cepice za analno davanje, takvo uzimanje ne lupa u glavu Bacaj se na uzgoj neke heavy indike, mozes i automatika da sto pre stigne na rod Slobodno potrazi bilo kakav savet, sa istim razlogom sam i ja ovde, pomazemo se medjusobno Ovde su ljudi neverovatni, videces Samo napred i nema predaje :thumb:
Komplikovan@ISTRAŽIVAČ

apr 2016.

#4
Momci hvala puno na brzim odgovorima i podrsci ! E sad , posto ovih dana planiram da odem da kupim neko seme , interesuje me koje su vase preporuke ? I dali razmisljati o nekim vrstama koje ga nebi uspavljivale preko dana toliko (posto ga jako nervira to sto ceo dan provede u spavanju , a otisao bi do placa da posadi neku organsku hranu :) )
ChanZMAJ

apr 2016.

#5
https://www.vutra.org/threads/vrste-kanabisa-bolesti-koje-lijece.7181/ A razmisli i o cepicima za analno
Komplikovan@ISTRAŽIVAČ

apr 2016.

#6
Cepici mi zvuce kao dobra ideja , razmisljao sam o tome! Imam I tu jednu nejasnocu , kako se dozira u odnosu na oralno ! Recimo, ako oralno uzima uvece 4 zrna pirinca , koliko da doziram za analno tj koliko u cepic da stavim ?
ChanZMAJ

apr 2016.

#7
Nastavite sa dozama koje ste uzimali i oralno! Mada moze slobodno da se poveca. Stvar je individualna, od osobe do osobe! Trebao bi da sa tom dozom, analno, moze da funkcionise preko dana Poslusaj jos koji savet slobodno
Komplikovan@ISTRAŽIVAČ

apr 2016.

#8
Hvala Chan Chan
Komplikovan@ISTRAŽIVAČ

apr 2016.

#9
E ovako , jutros je moj otac bio kod interniste zbog malog pulsa ( oko 44 otkucaja u min). Pa nas je malo uplasio , kaze da to nevalja itd. I da moze doci do prestanka rada srca... pa je moj otac to povezao sa uljem! Ne znam dali da napravimo pauzu ( stvarno nebih vole da pravim pauzu , jer nekako imam osecaj da je ulje prava stvar. i nekako mi jedino daju veru ) ili da vidim mozda neko drugo ulje sa manjim procentom thc vecim procentom cbd ... nemam poima , bas me razocarala ova info sada... Mozda ima veze i sa zracenjem mozga... ostalo mu danas jedno , pa pauza pet dana I jos jedno ... nisam pametan ...
ChanZMAJ

apr 2016.

#10
Nastavite sa uljem, ali pojacajte hranu Ne moze ulje i skromna ishrana Tesko je uskladititi
Komplikovan@ISTRAŽIVAČ

apr 2016.

#11
Jeste , mi smo se malo I prebacili malo na dijetalnnu ishranu ... bez soli, masti , ulja rafinisa, bez kafe....
ChanZMAJ

apr 2016.

#12
Probajte, kombinujte, malo slanine, domace, nije na odmet. Himalajska so, domaca kafa, maslinovo ulje... Covek ima rak sa metastazama, ne valja(moje misljenje) ni tako naglo izbaciti neke namirnice iz upotrebe Nisu to toliko nezdrave stvari, a potrebne su za balans :thumb:

apr 2016.

#13
Tesko je naci univerzalni odgovor. Ono sto znam je iz mog iskustva a to je da se mora vodit dnevnik neke vrste (kao ova tema) i zapisivati simptomi kad je na ulju i kad nije. Ako ima nizak pritisak kad nije pod dejstvom ulja onda sigurno nije od ulja. Ulje nije magicno te ako se prestane uzimat par dana nece svijet propasti.
Komplikovan@ISTRAŽIVAČ

apr 2016.

#14
Vodimo dnevnik, nego ja mislim da aletu i meni jedno zrno pirin a nije isto ;) mislim da je njegovo vee ... najgore je to ato ne mogu 24h biti uz njega i kontrolisati , ali majka kao kontrolise... Ne znam , sad sam skroz sludjem i ja ... najverovatnije emo danas presko iti popodnevnu i ve ernju porciju... pa da vidimo kako je sutra. Dali stvarno analna primena, a da ostane ista doza kao i oralno, manje omami kao sto kaze Chan Chan? ako je tako, onda logikom stvari bi trebalo da pritisak i puls manje padnu ? MA i ja pitam gluposti , dok neprobamo ne mozemo ni da znamo ! Ljudi hvala vam svima puno na odgovorima!!! CilI, itao sam da si na jednoj temi dao preporku za seme, u pitanju je bio cini mi se tumor na mozgu, dali mislis da bih nesto slicno mogao i ja uzeti za oca ? ili preporucujes nesto drugo zbog drugacije bolesti ( trazio sam svuda pre nego sto sam sada pitao , ali mi je engleski malo slabija strana pa se samim tim i losije snalazim, bolje receno sporije. A i totalni sam amater u ovome ) https://www.vutra.org/threads/tumor-na-mozgu.14783/ kao sto sam vec gore pisao , trebam ici do Slo pa bih uzeo neko seme i za unutrasnji uzgoj a i za vanjski ( za vanjski da se otac malo zanima oko toga jer je izrazio zelju , tamam da ima obavezu sa tim i da nema crne misli i da nebude ispred tv non stop , ako Bog da i dozvoli mu zdravlje naravno)

apr 2016.

#15
Moj otac nije do ekao moje ulje. Rak plua sa metastazama na jetri. Iz tog razloga bi ti preporu io automatike, pa stavi koju biljku viae - naro ito ako mo~ea posaditi vani fotoperiodne i s uljem od automatika dogurati do ulja iz vanjskog uzgoja. Ja sam krenuo odmah sa fotoperiodnima, a nabavio sam mu ulje iz Nizozemske dok ne napravim svoje. Koriateno je skoro sve: THC ulje, CBD ulje, mati na mlije , graviola, moringa aj, razni "superfood" prahovi, laneno ulje sa sirom za doru ak, domaa slanina, domai kruh, sok od cikle i mrkve... sve za ato sam uo osim petroleja. Kada je krenulo loae (zadnji ciklus kemoterapije) naru io sam Imunofan iz Bugarske, ali je bilo prekasno i ~ao mi je ato nisam ranije probao s njim, ali nisam na vrijeme imao sve informacije. Uguglaj Aloe vera s medom i alkoholom, ljudi su imali pozitivna iskustva sa tim. Mo~da bi mu bilo bolje da sam odmah krenuo i sa ove dvije zadnje stvari, ali s obzirom ato smo sve probali, mislim da mu je jednostavno bilo vrijeme. Ne odreagira svaki organizam jednako na iste stvari. Nekome spasi ~ivot, a nekome djeluje kao aaa vode. Utjeha nam je svima da nije puno patio i zadnja faza nije dugo trajala. Zato se ne predajite, mi nismo do zadnjeg sata. Nikad ne znaa koja od koriatenih metoda mo~e pomoi baa tvome ocu.
Komplikovan@ISTRAŽIVAČ

apr 2016.

#17
Iskreno mi je zao mi je sto cujem za tvoga oca. I mi isto koristimo skoro sve za sta smo culi: ulje kanabisa, graviolu (svezu, caj od lista, caj neki u prahu), b17, jezgro kajsije, caj od svezeg korena maslacka, laneno ulje, brazilski orah,malo smo se prebacili na dijetalnu ishranu bez masti, rafinisanog ulja secera I soli (ne znam koliko je to pametno, ali covek kada je u ovakvim situacijama svasta bi uradio ) ... skoro slicno kao I vi,probamo skoro sve pa mozda nesto pomogne ... cuo sam I ja za taj imunofan , ali se plasim da ga ne pretrpavam sa raznojakim stvarima. Mozda jedno drugo neprihvata, da ne napravimo kontra efekat neki. Tako da mislim da si ti za svoga oca napravio sve sto je u tvojoj moci, i da je on beskrajno ponosan na tebe!!! Sto se tice sadnje kanabisa, pokusavam da se edukujem sad(koliko stizem od lekara, posla, klinca, trazenja raznih alternativa...) jer bas nevladam materijom. Taman pomislim da mi je nesto jasnije, ono malo medjutim CVRC. Pravo da kazem, sramota me I da pitam sta mi sve nije jasno... I od toga sta su automatici I sta su fotoperiodne... ali ljudi dajete mi odlicne smernice , pa cu da guglam I da se informisem. (I da nenadjem , I da mi bas ne ide imam vas. A vi nemojte da se ljutite koliko god da je pitanje glupo. Jer znajte da pre nego sto sam pitao ,da sam pokusao sam da nadjem odgovor ) Hvala ti puno sto si odvojio vreme da ovo sve napises, podelio tvoje iskustvo , dao savete I pruzio podrsku . STVARNO PUNO ZNACI!
Komplikovan@ISTRAŽIVAČ

apr 2016.

#18
Hvala CilI

apr 2016.

#19
Imaa sve ovdje, ni ja se nikad prije nisam bavio uzgojem, rijetko kad bi zapalio i u par vodi a, pro itanih dnevnika uzgoja (Unutraanje Uzgajanje, Oprema za Unutraanji uzgoj i Dnevnici unutraanjeg uzgajanja) sam razumio o emu se radi. Pronai mentora ako mislia da ne mo~ea sam izai na kraj s tim. Ja te slabo mogu savjetovati po tom pitanju, jer nemam ni jedan zavraen uzgoj. Ovdje imaa "meatre o' zanata" koji znaju sve o tome i koji nevjerojatno izlaze u susret i svaka im ast na tome. Ono ato te mogu savjetovati je ono ato bi ja napravio da mogu vratiti vrijeme u nazad, a to su automatici zbog brzine i imunofan kod kemoterapije, jer i ona i zra enje uniatavaju imunitet i mogu ovjeka stajati glave prije nego bolest. Da, i mi smo koristili jezgru marelice/kajsije... zaboravio sam i to napisati, ali vidim da si i ti sve prokopao i da si dobro informiran. }elim ti puno sree i da uspijete u lije enju.
ChareAMBASADOR

maj 2016.

#20
Pozdrav. Drzim fige za izljecenje oca. Ja imam trenutno slicnu situaciju sa svojim ocem i znam sto prozivljava tvoja obitelj ( karc debelog crijeva + meta jetra ) . Ima na forumu iskusnijih ljudi od mene al od preporuke sjemenki Afghan Kush ( po meni super sorta za prvi uzgoj jer je otporna na sve i svasta a pod tim mislim na greske i gluposti tokom uzgoja ) a poslije toga spreman CBD Critical cure, critical mass, medical mass. Evo nakon dugogo proucavanja mislim da ce mu to pomoci al siguran sam da ima jos brdo drugih super sorti. Uzgoj samih biljci nije tako tezak posao ako uzmes nekog mentora i drzis se skolskog primjera uzgoja koje imas na ovom forumu - mozes pogledat moj dnevnik, meni prvi put i ja zadovoljan kako je prvi put ispalo za sada. Htio bih ti preporuciti TRANSFER POINT kapsule BETA 1,3D GLUCAN 500mg 60KOM - skupe ko sam vrag, meni bar, jedno 600kn je kutijica od 60 kom - mojem ocu po mom misljenju pomogle dosta - vise manje to je jedina kemija ( uz kemo al kemo je za sad po dogovoru s tatom gotova za mjesec dana ) a sve ostalo je alternativa ( maslacak korijen, klorofil od zelene mlade psenice, sok od mrkvi, sok od cikle, maticna mlijec - ima jako puno toga ). p.s. Moj otac je nakon ulja "high" cijeli dan, u pocetku je spavao isto po cijele dane al nakon nekog vremena se navikne ( bio je neko vrijeme na 1ml/dan al sada smo smanjili zbog kemo ) - reci ocu da uzima cim vise ON moze - glavna smjernica je da dode do 1ml/dan cim prije, neki ljudi mogu prije neki kasnije. Mojem ocu je trebalo neko vrijeme a cujem da neki ljudi mogu uzet po 2-3ml i izdrzat bez problema. p.s2 moj otac obozava slusat o tome sta se radi biljkama i kako napreduju i sigurno bi mu bila zabava se bavit s time - moj je u pocetku bio preslab za grow al mislim da ce 2. gorw moci s menom raditi. Ako se sjetim jos neceg bitnog napisem ( mozak mi stoji vec 3. mj ) . Jos jednom sretno i sigurno ce sve biti ok s ocem. Lp
Yo GrouJPOZNAVALAC

maj 2016.

#21
Od biljki ti preporu ujem eazy ryder jer ima 6 nedelja cvetanja i 20% thca Afghan kush isto, mada naj bolja varijanta je chemdog ali dugo traje veg+cvetanje.... Iskreno mi zao zbog oca.... Meni je deda umro zbog raka debelog creva... Samo napred i ne odustaj
Komplikovan@ISTRAŽIVAČ

maj 2016.

#22
Pozdrav Chare, slicna muka nas muci ali moramo da je pobedimo . Hvala na savetima ,podrsci i smernicama. Moracemo da se odlucimo za neki preparat za podizanje imuniteta, a to ce najverovatnije biti Imunofan ili ovo sto si mi ti predlzio ( i jedan i drugi su uzasno skupi ). Nama nije uspeo ph nalaz, tako da ni ne znamo koje nas je tacno djubre napalo, za par dana ide na ponovnu bronhoskopij. Pa dok nezavrsi sa njom nemogu mu i odrediti hemo. Ja sam nesto protivnik te hemo terapije, ne znam koliko ona coveku pomogne a koliko odmogn. Nadam se da cemo, do odredjivanja hemo, biti dobrog tj boljeg zdravlja od raznih alternativa koje koristimo. Pa da ce nam i to pomoci da odlucimo i da se izlecimo uljem i ostalim alternativama ( planiramo da uradimo neku MR ili skener pre hemo, pa da vidimo sta i kako ). Ali tesko je da se covek odluci i odbaci zvanicnu medicinu, tako da ne znam. ti ako se setis jos necega pisi ,puno znaci svaki savet od dobrih ljudi }elim ti puno sree i da uspete u le enju. A znam da hocete i navijam za vas!
Komplikovan@ISTRAŽIVAČ

maj 2016.

#23
Yo GrouJ, hvala na savetu i podrsci!
Komplikovan@ISTRAŽIVAČ

maj 2016.

#24
Posto sam Vas sve uveo u pricu i trazio savete , postavljao razna pitanja (pametna i glupa) a od vas dobio odgovore cak i na ona glupa pitanaja ( nemojte da se brinete bice ih jos :) ) dobio savete i podrsku, red je i da vas informisem o trenutnom stanju. Zadnji put sam pisa o tome kako mi je ocu nizak puls, resili smo da obustavimo terapiju uljem, na jedan dan, da vidmo kako se organizam ponasa bez ulja. U petak ceo dan nije uzimao ulje , i dalje je bio jako malaksao i pospan ( manje pospan nego pod uljem ), kaze da nije gladan da moze da jede ali na silu tj da nema potrebe za jelom. Tako iznerviran tom situacijom, sto nije gladan i sto mu je ceo dan puls isto nizak ( od prilike varira od 43 do najvise 48 kada proseta do prodavnice ), uzme onu dijetalnu hranu i pocne da soli , jede na silu ali ni to nije povecalo pritisak niti puls . U subotu situacija bez ulja ista, odlucimo mi da od uvece nastavimo sa uljem, ali sa cepicima po preporuci @Chan Chan , i da vratimo malo ishranu u normalu tj meso itd . nabavim ja kalup uzmem kokosovo ulje , napravim cepice (pitacu posle za savet o pravljenju) on uvece uzme jedan. Sutra ujutru uzme jos jeden cepic (i dalje malaksao), doruckuje normalnu hranu ( puls se neznatno povecao) , ruca normalnu hranu ( mislim vratio malo mesa , i kaloricnije hrane ),popodne uzeo oralno ulje ( puls ide malo iznad pedeset . kasnije isao i do 60 otkucaja u min. ) tako da je @Chan Chan bio upravu da mora ishrana malo da se poboljsa. @CilI da puls nije pao od ulja kanabisa . @Vutragenjo da mora da se vodi dnevnik i zapisuju simptomi kada je na ulju i kada ne tj. da se prate simptomi ponasanja organizma. Evo i danas kaze da je malo manje malaksao cak se cuje i po glasu da je zivlji. A ja konacno malo manje ljut na sve i malo boljeg raspolozenja :) Hvala puno svima na savetima... Carevi ste !!! nedoumice koje imam, a za koje bi mogli da mi pomognete : 1. prilikom pravljenja cepica, otapao sam ulje kokosa (u casu sa toplom vodom ubacim drugu casicu u kojem je ulje kokosa ) i spricem stavljao u kalup, doze ulja kanabisa sam nakon merenja ubacivao u kalup cackalicom. Problem je u tome sto je ulje kanabisa je teze i gusce pa padne skroz na dno cepica tj . ode na pocetak i kada se ucvrsti ulje kanabisa ostane na pocetku, nikako nisam mogao da ga izmesam sa uljem kokosa. dali i ulje kanabisa moram da nekako otopim da bi se pomesalo ? ili da cepice napunim kokosovim uljem do pola , rashladim da se ucvrsne , stavim ulje kanabisa pa preko dospem rastopljeno ulje kokosa ? 2. Ulje i hemoterapija zajedno? 3. gde se legano moze izvrsiti kontrola ulja kanabisa ( provera kolicine THC CBD itd) ? ja sam dobio info da moze u Ljubljani na nekom institutu ( ne znam dali smem da pominjem ime ) ali CilI kaze da nema , pa sam se malo smorio. jer mi je to najblize i za seme. Poenta provere je ta, jer ulje za sad kupujem pa ne bih bas da me neko vara na racun zdravlja moga oca, da dajem ogromne pare a da mu to pritom ne koristi a da ne pomisljam da mu skodi. jer nazalost sam cuo razne ruzne price !! a da ne pominjem da ulje ni malo nije jeftino! ako ne sme da se pise tj reklamira neko , moze samo ime grada-zemlje pa cu da guglam. 4. Otac treba za par dana da radi bronhoskopiju pod totalnom anestezijom , dali da prekida sa uljem na taj dan ili i dan pre i posle ili da ne prekida uopste ? Hvala unapred na odgovorima !
ChanZMAJ

maj 2016.

#25
Napuni kalup sa kokosovim uljem do pola, stavi u zamrzivac. Kad se stvrdne, napravi malu rupicu u kokosovoj masi, sipaj dozu thc ulja, pa nalij opet kokosovo ulje i stavi u zamrzivac. Tako sam ja radio :thumb:
BotanistENTUZIJASTA

maj 2016.

#26
Komplikovani...sobzirom da mi je radiologija struka stvari su ovakve sobzirom na dijagnozu bit cu otvoren i direktan jer mrzim doktorska okolisanja... Iz iskustva ljudi s takvom progresijom bolesti ne dozive dugo...radi se o mjesecima...kemoterapije zracenja itd iscrpljuju itd...to klasicna medicina koristi kao metodu lijecenja. Metastaze na mozgu najcesce prokrvare i onda pacijent zavrsi s mozdanim udarom ako uopce prezivi...zao mi je sta se radi bas o tvom ocu jbg...al kad si vec postavio pitanje vezano za cannabis. Istrazivanja su pokazala da u najranijoj fazi idealni koncentrat cannabisa ubija stanice raka tj tih malo podivljalih stanica primarnog karcinoma tj ne razmnozavaju se dalje. Govorimo opet o odredjenom postotku ljudi...u odmakloj fazi s metastazama iskreno izlijecenja nema vec pricamo o ublazavanju simptoma tj boli itd. Koristi se ulje medicinskog cannabisa sa vrlo visokim udjelom CBD-a a ne tolikim udjelom THC-a iako to dvoje djeluju sinergijski i pojacavaju djelovanje nazovimo to tako. Ako zelis ocu ublazit probleme nabavi mu kvalitetno provjereno ulje sa minimum 6% CBD-a i ne preko 6% THC-a i ni u kom slucaju da ne uzima uz to flastere morfija i slicna kemijska sranja jer nece moc funkcionirat s to dvoje... Jbg. Jos jednon zao mi je sto je takva situacija al nadam se da sam pomogao.
ChareAMBASADOR

maj 2016.

#28
Moram napisat da se ne slazem sa tobom. Naime, osobno sam upoznao par ljudi koji su jos zivi i normalno funkcioniraju a godinama prije im je davana losa sansa za prezivljavanje ( primjer otac od kolege koji je doslovno bio prikovan za krevet i mislili su da su sanse za prezivljavanje "0" a danas taj covjek hoda po Velebitu 200km u 3 dana - doslovno! ) . Mogu poceti od karcinoma debelog crijeva pa pricati ti sve do karcinoma na mozgu -neke od tih ljudi srecem skoro svaki tjedan. Ti ljudi su znaci medicinsko cudo ( kako bi ih nazvala vecina medicinske struke ) i ti bas i nisi u pravu. Dosta toga je istina ( nazalost ili na srecu ) sto si napisao al mislim da ti i dosta istine fali izmedu redaka. Tesko je pricat o takvim stvarima al mislim da svaka osoba ima sansu bilo kakva dijagnoza bila. Ljudi sa boljom dijagnozom ne prezivljavaju godinu a ljudi s losom zive godinama. Jedino sta je istina je da se treba boriti, ne predavati se i pokazat svima da "cuda" postoje.

maj 2016.

#29
joj da te Rick uje kakve gluposti baljezgaa.....ulje sa velikim % THC-a ubija stanice raka....TO KA

maj 2016.

#30
Da te Rick uje kakve gluposti piaea.....ulje sa visokim % THC-a ubija stanice raka. TO KA
BotanistENTUZIJASTA

maj 2016.

#31
P.s. za ulje govorim iz iskustava ljudi koji ga koriste a to znam jer preko druge ruke znam pacijente oboljele od karcinoma koji ga koriste...losije ulje i kvalitetno. Pod br.2 sobzirom na to gdje radim kad mi dodje pacijent prvi put s nekim tumorom...pa za 3 mj na kontrolu di se rasulo po njemu svugdi pa opet na sljedecoj kontroli dodje triput gori...prijatelju imam 10 godina staza sto za nekog nije puno al viruj mi nagleda sam se ljudi s karcinomima vise nego si ti ljudi vidija kao prolaznike na cesti. Dobro znam sta pricam. I za razliku od tebe ja s tim ljudima i razmijenim koju rijec a mnoge vise ne vidim jer su umrli. Zato smanji malo napadanje... Covjeku sam samo htio rec da njegovom ocu u toj fazi karcinoma s toliko metastaza ulje moze samo pomoc da malo lakse bude...jbg istina boli...moga san mu rec i suprotno i muljat ga...

maj 2016.

#32
Svaka cast tebi ko doktoru ali ono s cbd-om nije istina.....odkud to a ?ti pricas ko da ljude ljecis s uljem a ne s otrovima koji su na raspolaganju u medicini
Herbal BobAMBASADOR

maj 2016.

#33
E moj doktore, zbog ovakvog mindseta kao tvoj se i moramoskrivati po forumima... Evo malo da se educiraa jel daleko smo dogurali od bapskih pri a... Koji je posao endocannabinoidnog sustava? Brzi pregled... ;) Naae tijelo je opremljeno sa prekrasnim komunikacijskim sustavom ija je glavna funkcija njegovati ozra je homeostaze, to stanje kad je unutarnja klima od ko~e do jezgre u savraenoj ravnote~i, bez obzira na to ato se dogaa izvan zaatitne ljuske od ko~e. U tijelu u homeostazi nema mjesta za bolest... Taj komunikacijski sustav je endocannabinoidni sustav (ECS), koji dopire u svaki dio naaeg tijela, mozak, organe, vezivno tkivo, ~lijezde i imunoloake stanice. Endokanabnoide i njihove receptore nai ete kud god da pogledate. ECS je most izmeu uma i tijela... Dokazano je da se kanabinoidni receptori nalaze u stani nim membranama i da su glavni stani ni receptori u tijelu. Njihova stimulacija uzrokuje niz fizioloakih promjena. Sam broj CB receptora kroz tijelo ukazuje na va~nost ECS. Nazalost, joa uvijek smo u povojima razumijevanja ECS zbog proganjanja gotovo airom svijeta od zastarjele i frustrirajue klime prohibicije koji drasti no ograni ava istra~ivanja, ali usprkos tome postoje neke va~ne stvari koje smo nau ili... Identificirana su dva glavna tipa kanabinoidnih receptora: * CB1 receptori se uglavnom nalaze u ~iv anom sustavu, vezivnom tkivu, ~lijezdama i organima * CB2 receptori se uglavnom nalaze u imunoloakom sustavu, koji uklju uje i limfne vorove, slezenu, koatanu sr~, timus i limfocite, leukocite Mnoge stanice imaju obje vrste receptora koji su zadu~eni za razli ite zadae. Postoje nova znanstvena nagaanja o treme receptoru i kako vrijeme prolazi biti e i drugih pronaenih... * Endokanabioide stvara tijelo kako bi stimuliralo ove obilne receptore. Dvije najpoznatije molekule su anandamid i 2-arachidonoyglycerol (2-AG). Tijelo ih sintetizira na zahtjev upravo tamo gdje se uka~e potreba. Oni imaju kratko vrijeme poluraspada (4-5 sati) prije nego ih specijalizirani enzimi po nu rastavljati... * Phytocannabinoidi su cannabanoidi biljnog porijekla i zrcale djelovanje vlastitih tjelesnih cannabanoida. U tome le~i magija koncentriranog ulja kanabisa (CCO). Imate potencijal da dramati no poveate prisutnost cannabanoida kada tijelo ne mo~e proizvesti dovoljno istih zbog stresa ili bolesti. Od phytocannabinoida veina nas su upoznati sa Delta-9-tetrahidrokanabinol (THC), kanabidiol (CBD) i kanabinol (CBN). Sve viae i vise cannabanoida se otkrivaj u kanabisu i oni djeluju sinergijski, ato zna i da se udru~uju za stvaranje boljeg zdravstvenog stanja uz manje nuspojava nego ako ih se koristi samostalno. To je bilo jednostavno objaanjenje ECS. Sve je viae izvora dostupno za daljnja istra~ivanja, ako ste tome skloni. Jednostavno Googlaj "endocannabinoid system" i zapo eti svoja istra~ivanja. Brojni video uradci na YouTubeu objaanjavaju ovaj va~an sustav koji radi prekovremeno kako bismo ostali zdravi. Potra~ite ih u svoje slobodno vrijeme. Kao se tema razvija pokusat emo istra~ivati ECS malo dublje, posebice kako CCO poboljaava sustav i kako mo~ete dodatno poboljaati svoj ECS drugim putem. Ne zaboravite, prevladavanje bolesti je multidisciplinarna avantura... Bob
BotanistENTUZIJASTA

maj 2016.

#34
Doktor nisam na sreu jer nisu svi koji rade na Radiologiji doktori...na sreu... Netreba mi fakultet medicine za neke stvari ve samo dugogodianje iskustvo. Ja ne ka~em da ulje ne poma~e i da Rick Simpson nije u pravu... u po etnoj fazi zasigurno mo~epomo i usporit rast tumora + dobro ciljana kemoterapija i zra enje i prognoze budu dobre...ode pri amo o metastazama na mozgu. Za razliku od primarnog solitarnog tumora na mozgu koji mo~e bit operabilan metastaze pogotovo ako ih je viae nemogu sobzirom na lokaciju ako su dublje unutar mo~danog parenhima. Teorija je jedno praksa je drugo. Preko ruku mi je proalo oho-ho ljudi s metastazama na mozgu i sjeam se jednog mlaeg momka sa metastazama na mozgu koji je uz sve mogue terapije i uda doaao na kontrolu gdje je bolest idalje napredovala...Doktor Radiolog koji je inae moj osobni prijatelj i jako direktan po pitanju dijagnoza i prognoza mu je na pitanje " i ata u sad ?" odgovorio " ja bi na tvom mistu sija na rivu, naru ija kavu i u~iva u zalasku sunca ". Za 10 dana je momak umra . Vi ode pri ate rekla kazala i to o ljudima koji su koristili ulje u ranoj fazi otkrivanja a ja pri am konkrento o ovom slu aju oca ovog momka koji je pokrenija temu... Istina je ljudi su kad doe voda do grla idalje optimisti...to nas vu e na neki nagon opstanka..ja govorim ode samo o injenicama iz prakse a ne iz auplje napisanih knjiga iz medicine. Praksu nemo~e pobit nijedno istra~ivanje i sranja. Pacijent "Mile" karcinom plua, nakon kemoterapija i ciklusa ulje...trea kontrola...metastaze na mozgu...prokrvarile metastaze doveden na hitni CT mozga... etvrtu kontrolu nije do~ivija Pacijentica "Radmila" karcinom debelog crijeva, metastaze nema di ih nije bilo...mozak itd...operacija debelog crijeva, zra enje, kemoterapija...ulje...Viae ne dolazi na kontrole...a razlog nije zdravljenje.. Mogu ja tako do sutra navodit slu ajeve i pisat romane... Vi pri ajte svoje..slobodno i napadajte...brojke ne la~u... Mislim da za razliku od vas sam se debelo nagleda slu ajeva i nasluaa pri a...Jedno je sigurno...kad se proairi na mozak...dovienja... Mo~da jesam pogrijeaija vezano za THC-CBD omjere i sranja jer nisan toliko upu en u detalje i stvari sam pobrka...al vaae itkaranje po internetu i o Rick Simpsonu i ostalim temama i udotvornim lije enjima od ulja cannabisa stoji ponavljam JEDINO u ranoj fazi primarnog karcinoma. Vi i dalje serite po meni da neznam ata piaem...praksa je uvik nakraju u pravu... Ja sam momku s problemom samo savjetova da mu se stari skine s analgetske terapije morfijem ako kojim slu ajem ne~eli da mu uz ulje i to uzima za ubla~avanje boli pa da po kui ne hoda ko polu-biljka ve da koliko toliko ima kvalitetu ~ivota na nekoj razini trpljivoj. p.s. Ujutro me probudila sms poruka mog prijatelja takoer forumaaa ode i kolege iz struke s posla..da ata ja piaem ko da imam diplomu s harvarda medicine itd i napadam ljude na forumu a tek sam par dana na forumu... Poanta foruma i jest razmjena mialjenja i sloboda govora. Ja se ode ne bavim bapskim pri ama ve injenicama...A moj kolega koji inae zagovara injenicu da bit doktor nezna i niata ve da je bitna ~ivotna akola i iskustvo nek malo preispita svoje izjave same sebi kontradiktorne. U poruci mi je takoer napisano da ekipa na forumu cijeni viae onog ko ima iza sebe par grow-ova i piae kratke poruke nego nekog tko nema toliko i piae eseje poput mene. Ja nisam pisa u ovoj temi o saenju itd ve o lije enju metastaza itd...A za to mi netreba imat doma svake godine grow da me netko "cijeni" kao relevantnu osobu. Dovoljna mi je dosadaanja praksa u struci i malo viae godina iskustva od doti nog kolege i rada upuno veoj ustanovi nego di radimo nas dvojica trenutno...Sorry prijatelju al nisi u pravu. Netrebamo se vagat diplomama i titulama kako i sam propovijedaa, ve iskustvom...ako niata meni je u mom sta~u proalo preko ruku puno viae ljudi s ovom problematikom nego tebi... A kad smo ve kod doktora jedna bliska osoba mojoj familiji je Doktor i to Onkolog i jednom prigodom smo pri ali o tematici lije enja uljem kanabisa i Doktorica je upoznata debelo s tom metodom i dijeli isto mialjenje kao i ja...Ponavljam poma~e ubla~it simptome i probleme a definitivno nema toga ata lije i metastaze na mozgu ako su inoperabilne. Dobro znam kako zavrae ljudi s takvim dijagnozama. A vi i dalje po svom... A kolegi samo poru ujem bez ljutnje i niata osobno...al ~alosno je da nakon tolikog broja ljudi ata si snimija na CT-u i vidija kako zavrae ti idalje tvrdia da ja pametujem...
marckoniPOZNAVALAC

maj 2016.

#35
Obzirom da na ovom forumu pokusavamo da pomognemo svako svojim znanjem iz oblasti koju najvise poznaje, tvoja pomoc bi bila da navedes koliko ozracenja u milisivertima prima oboleli kod svih radioloskih snimanja...da ljudi znaju posledice ozracenja! Pricati o ucinku ulja iz nekih tudjih prica, pa jos iz trece ruke, po meni je jako neodgovorno. Em sto je svaki karcinom individualan kao i imunoloski sistem pacijenta, em je i svaka tura ulja takodje individualna u zavisnosti od puno faktora...sorti, % THC/CBD i ostalih kanabinoida, nacina ekstrakcije itd, itd...ima odlicna tema o ulju, pa koga interesuje neka cita. Komplikovani...predlazem da ocu uvedes i sledece alt. metode. - U 1.-kg livadskog meda urendati dva veca djumbira i ubaciti dve kesice cimeta, sve pomesati i staviti u staklenu teglu...koristiti tri puta dnevno po jednu supenu kasiku. - Sibirsku aroniju u svezem stanju ili sok od iste....sok-tri puta dnevno po casicu 0.5 - Ulje crnog kima i crnog kumina...gadan ukus, ako pacijentu izaziva muku i povracanje, prekinuti. - Vodu za pice koristiti sa izvora (bakterioloski proverenu), nikako gradsku sa cesme....ako ne postoji izvor, onda neku flasiranu tipa Rosa...mada, licno izbegavam te flasirane zbog dugog stajanja, ali su bolje od esmovace. - Tecni kiseonik, ima da se kupi u Subotici (navodno, uvoz iz Nemacke). Licno nisam ubedjen da pomaze (koristila ga moja supruga davno), ali znam nekoliko porodica koje ga hvale. Opet dolazimo do onog, sve je individualno. p.s. obzirom da kupujes ulje, savet. Zaobidji preprodavce, a dok svoje ne proizvedes potrazi isto od porodica koje imaju onkoloskog pacijenta...i ko ti dokumentovano moze pokazati ucinak ulja na svom pacijentu, tj pacijentu iz kuce. Sve ostalo je zamajavanje i prodaja magle.

maj 2016.

#36
samo opusteno i pozitivne vibre ekipa, bez tog moz da se slikamo ;) a svako svoju zivotnu pricu ima, bez tog nema istog tog, zivota. positive vibes -> To think positive, to stay positive, to spread positivity. "Say you just can't live that negative way, If you know what I mean; Make way for the positive day, 'Cause it's news (new day) - news and days - New time, and if it's a new feelin', yeah! - Said it's a new sign: Oh, what a new day!" izvinjavam se na blagom spamu, al razumete me nadam se
BotanistENTUZIJASTA

maj 2016.

#37
ja sam prvi protiv toga da se ljudi nepotrebno ozra ivaju na Radiologiji al to nije moja odluka ja samo provodim ono ata mi "veliki Doktor s diplomom medicine" poaalje da snimim i ozra im nepotrebno..al on je Doktor i on je UVIJEK u pravu jer je Doktor. Ja ode pri am ne iz tre e ruke ve iz toga ata mi je cura iz prve ruke upoznata sa pacijentima kojima ide doma u kune posjete i pri a s njima na ljudskoj razini i tijeku njihove bolesti i ata sve koriste u lije enju i jako puno ljudi koristi ulje..neki manje kvalitetno neki ga nabavljaju da je dobre kvalitete i znam iskustva i ispovijesti baa tih ljudi i kako se osje aju i kakve su im prognoze itd... Ja ne pri am Rekla-Kazala pro ita na internetu il pogleda 3 dokumentarca...ja pri am o ~ivim primjerima ljudi i njihova iskustva. Ne ku~im ata si cilja s tim dozama zra enja nebi li da ja odreujem ko e se snimat ko nee...pa nisam ja Pametni doktor koji sve zna...zato sam i napisa na sreu nisam doktor. Medicinu sam moga i upisat i zavrait sobzirom na znanje i ocijene iz akole al nisam tija nikad jer mi se oduvik gadija taj posal doktora i njihovo pametovanje iz knjiga... Imam ja svaki dan posla s D0ktorima koji su velike face i tako se dr~e i onda mi poaalje ovika na 10 snimanja jer nezna ata mu je a ovik piaa svakih 10 minuta i pe e ga mjehur a ovaj nezna prepoznat da se radi o obi noj upali mjehura nego tek nakon ata ispali cijelu salvu pretraga i ozra i ga ko da je prao reaktor u ernobilu...Nemoj mi samo Doktore spominjat aj molim te... Ja sam momku koji je otvorija temu reka kako stvari stoje...a vi dalje se bavite im o ete... Nemo~ete prihvatit injenice...A to je da e mu aa umrit sobzirom na odmakli stadij dijagnoze ja mu savjetova kako da ai osigura malo kvalitetni ~ivot to koliko mu je preostalo a vi serete po meni nebi li da sam reka neznaa ata... Ja govorim iz iskustva a vi jer ste pro itali par tema o tome i pogledali par dokumentaraca... Thumbs up !!! S moje strane kraj diskusije...nema smisla..
BladerZMAJ

maj 2016.

#38
Nekada se umiralo od upale plua stalno. Tada je vjerovatno main stream doktor mislija da nema lijeka jer nije se ni razumio mehanizam same bolesti. Mi jako ograni eno razmialjamo o svemu tako i o bolestima, a i o nama samima. Pogledajmo samo kugu i sli ne bolesti... `ta se ti e iskustva. Ako dva ovjeka listaju novine. Jedan ne zna itat drugi zna, oboje su prolistali novine. Toliko o iskustvu... Utjecaj kanabinola na odreene tumore je dokazan, ali prakti na primjena joa nije sigurno optimizirana. Mo~da jednog dana bude se ubrizgavalo direktno u tumor sa nekim transporterima koji e voditi kanabinole na ciljano mjesto. Ali tumor nije samo fizi ki tako da ni lijek nee biti neato vanjsko direktno... nego spoj unutarnjeg i vanjskog... Psihologija je joa u teakim povojima tako da govoriti o ne emu kao "to radi", to" ne radi" je znak ne znanja funkcioniranja stvari, a ona je usko povezna sa fizi kim. To ata ve ina impanza ne zna raspoznavati znakove, ne znai da ne mogu nau it. Tako i to... Kako bi muha gledala na ~ivot ovjeka, tako i mi gledamo danas na ovje anstvo. Jako smo ograni eni naaim do~ivljajima koji su s niskom percepcijom ograni eni, a tako i naai zaklju ci... Treba probati sve, ali na~alost, ne o ekivati niata... I ovakve teme gdje netko ~eli probati ulje, nebi trebale biti poligon za ovakve "osobno mialjenje" rasprave... ili osobne kri~arske ratove ;)
BotanistENTUZIJASTA

maj 2016.

#39
Ja nisam reka da je ulje smee i da ne poma~e..normalno da je tek u povojima istra~ivanje i primjena...Al makar ti Bladeru bi triba ne-komentirat i citirat moje postove jer i sam znaa da ovo o em pri am iz statistike i ogromnog broja ljudi s kojima se obojica streemo na poslu da nisu gluposti nego da sam u pravu... injenica je da zasad konzumacija tj na in lije enja uljem i ekstraktima na ovaj lokalni na in terapije kod ovako odmaklih stadija dijagnoze NE LIJE I ve samo ubla~ava... Ti si se nagleda dokumentaraca i ok...znaa viae o u inku od mene...al boga mi prakse i promatranja imam viae i to ti nijedni dokumentarci nemogu nadomjestit. injenica je ako doe do metastaza na mozgu koje ne mo~e rijeait kemoterapija i zra enje...sigurno cuclanje ulja i guranje ulja u guzicu nee... Ako toga nisi svjesan onda samo idalje gledaj dokumentarce...Ja gledam ljude koji je sam u o i gleda na poslu i koji su probali ama baa sve i sad ih viae nemam priliku gledat nit na cesti... Moa pri at ata oea al jbg... injenice ne la~u.. Kad se po ne primjenjivat druga ijim metodama...ciljano intravenski il ubrizgavanjem direktno u tumor onda mo~emo pri at o postotku izlije enja...zasad pri amo o tom da mu otac ima metastaze na mozgu i jetri itd i da koristi ulje ovakvo il onakvo lokalnom primjenom i vi o ekujete uda...
ChanZMAJ

maj 2016.

#40
Bez obzira na sve, ovaj forum ne sluzi za sirenje pesimizma! Volja, nada i samopouzdanje su 50% posla! Peace i ziveli :thumb:
BotanistENTUZIJASTA

maj 2016.

#41
Napadi i negativna energija je krenila nakon izajve da ja neznam sta pricam... Ja sam samo covjeku savjetova iskreno ljudski
Herbal BobAMBASADOR

maj 2016.

#42
Dragi Botanist, savjetovati nekoga da digne ruke od svojeg ~ivota i prodavanje dogme da se nezna dali ulje kanabisa lije i rak na forumu ovog profila nije bas naj pametnija posto je to u ovim krugovima ve stvar ope kulture... Nasreu ja nisam tu da djelim pravdu ve znanje koje sam mukotrpno skupljao posljednjih godina, na tebi je dali ih prihvaaa uz obilje dokaza i informacija koje su danas dostupne... Budi sretan sto nisi bolestan jel sa ovim stavom neki daleko dogurao...
Herbal BobAMBASADOR

maj 2016.

#43
Hvala na dopuni marckoni, sve dobri savjeti... ;) Najnovija istra~ivanja pokazuju da dodatak joa nekih stvari kao ato su eanjak, kurkuma, vitamin D3, selen, a posebno riblja omega-3, melatonin, itd. Sve navedeno jako doprinosi sinergijoi ulja i CB receptora... Nisam ih navodio u protokolu iz razloga sto joa nisu jasno definirane koli ine u terapij...
marckoniPOZNAVALAC

maj 2016.

#44
Nazalost, kada govorimo o ulju i delovanju istog, uvek i samo iznosim cinjenice koje znam iz vlastitog iskustva. Prema tome, besmisleno je ovako opstiti sa nekim ko umesto rekla kazala "dokaza" o ulju, o istom ima validnu medecinsku dokumentaciju za vise pacijenata. Kada smo kod nepobitnih cinjenica stetnosti ozracenja, interesantno je kako se Vi opozivate na nekog drugog (dr. nagadjanja i vracanja), ali "slucajno" zaboravljate da i sami ucestvujete u takvim radnjama...pre svega, zato sto ne informisete pacijenta na vreme o stetnosti ozracenja a sto ste i po Zakonu duzni da ucinite. Kada smo kod stadijuma bolesti i individualne delotvornosti ulja kod obolelih, duboko sam ubedjen da ulje ne deluje na karcinom kako nam to u poslednje vreme "nauka" pojasnjava, i upravo iz tih razloga izbegavam medecinske sorte za pravljenje istog. Kao klinc sam shvatio osnovno: "onaj ko ima veliki novac, ima i ogromnu Mo"...pamatnom, sasvim dovoljno. Imao bih jos svasta nesto interesantnog da napisem u vezi maligniteta i ulja, odnosno moje zakljucke i misljenje kako ulje deluje na malignitet, ali ne bih vise o tome ovde... kada dobijem vreme i volju, sve cu objasniti na temi o izradi ulja.
BotanistENTUZIJASTA

maj 2016.

#45
Ja neznam ko je ode ogranicen i nemoze razumit...ja nisam ni u jednoj recenici reka da ulje ne djeluje nit da je sranje nit ista...dapace vjerujem u pozitivno djelovanje cannabisa kao biljke i njenih derivata medjutim pricam o tome da lokalna primjena ne lijeci cudotvorno metastaze na mozgu sta je konkretna problematika onog ko je otvorija temu... Ja neznam dal pricam kineski al malo bolje procitaj moj post a ne odma zakljucivat sta sam ja mislija rec samim tim sta imas negativan stav o meni jer ti ono sta govorim ne ide niz dlaku... Da sam nedaj boze i sam bolestan takodjer bi uz kemoterapiju i zracenje koristija ulje od cannabisa al nebi ocekiva s metastazama na mozgu da ce me to izlijecit vec bi koristija kao zamjenu za morfij itd da mogu funkcionirat... Ljudi moji metastaze na mozgu su gore od primarnog tumora mozga... Aj daj marckoni sad si ga prosuja stvarno. Jesam li ja izmislija aparate za dijagnostiku koji koriste ionizirajuce zracenje...nisam...ja radim na tim aparatima jer moram jer mi je to posao. Ne spominjes koliko sam ljudi snimio pa su na vrijeme otkrili tumor i operirali se i sad su zdravi... Da ne spominjem da sam osobno ja vidimo na snimku nesto sumnjivo sto doktor nije pa se ispostavilo da je tumor i uspilo se rjesit a da je ostalo pri Doktorovu poija vuk magarca... Zato nemoj molim te...stavija bi ja tebe da malo radis tu di ja radim i s kakvim debilima retardiranim od doktora i njihovom znanju o tom po tom...stvarno si mi tlak diga...veze nemas sta pricas... Ja tvrdim da je ulje dobra stvar i definitivno treba ulagat u razvoj toga. Samo je zalosno sta ti koji se predstavljas ocito prepun znanja i povijas moju struku ne kuzis boga tebe kako u nas medicina funkcionira... Pun mi je qurac dokazivanja nekom nesto sta moja baba kuzi... Eto...boli me neka stvar za icije misljenje ja san nastoja pomoc savjetom a vi po meni... Sretno...
BladerZMAJ

maj 2016.

#46
Prva stvar naaa struka je skupa sa bolnicom di radimo selendara i smee skupa sa selja inama primitivnim, tako da iskustvo koje tu imamo je peta liga. Hvalit se sa tim je bezveze. Doktor je isto ko i mi "in~injeri" nula. Ova svaa je pokazatelj pravog znanja i pokuaaja dokazivanja "znanja" zbog blizine rada sa oboljelima. Ti si samo pokuaavaa prognozirati budu nost na temelju " injenica i statistike". injenice koje mi primje ujemo treba rei... a ata se tie statistike. Ka~u da jedan na 100 000 000 se popne na Mont Everset (cca) da li to znai da ja ne mogu? Da li to znai da ne treba probati? Ako mislia neato probati zaato uope prognoze donosit kada e vrijeme pokazati. Zaato uope imamo tendenciju donoaenja prognoza? Mo~da je to upravo ata pokuaava predvidit i kontrolirat ~ivot upravo taj tumor. Prijatelju nasluaa sam se ja u ~ivotu pametnjakovia, nasluaa... ;), svi su me prognozirali kroz injenice i statistiku, ali nisu bili niti blizu jer nisu ni mogli. Oni moraju postat neato drugo da mene razumu, tako da jako dobro ja znam o injenicama i statistici... Po statistici nije mogua levitacija. Da li je to injenica? Prije su svi umirali od nekih bolesti gdje danas rijeaia sa jednom kurom antibiotika ako ne i bez. Digla se higijena... s obzirom da je tumor bolest sa viae razina da li bi higijena psihe tu igrala ulogu, pa onda i malo ulja ovo ono i evo ti. Zaato uvik mislimo da e sve dogodit tamo negdi, zaato se nebi moglo dogodit ovdje-sad... Um je linearan i ograni en na svoje prosudbe koje su bli~e Diznilendu po stvarnosti nego stvarnoj dinamici oko nas... Ruku na srce, situacija je loaa, i ako ovjeka boli treba mu pomoi da se to smanji... netko ka~e nemojte o ekivat uda, i ne treba o ekivat uda ali briga udo za naae o ekivanje. Prepametni smo da nau imo... Probajite i podijelite iskustva. O ito od @Botanist -a su loaa i sigurno da statisti ki prognoza je loaa, ali u kojem dijelu statistike emo se mi nai je pitanje. A i kad se naemo sa jedne strane za nas je to 100 %... Objektivno mo~e biti 5 %, ali subjektivno je uvijek 100...
marckoniPOZNAVALAC

maj 2016.

#47
Ja tebi digao tlak razmenom misljenja i stava, a sto Vi gospodo medecinari osakatite sve koji vam padnu u sake i zbog cega mi se prevrce zeludac kod god udjem na Onkologiju, to po vama uopste nije bitno???... pogotovu kada upuceniji znaju da vam je oboleli od carcinoma samo jedan br u nizu, stravicne statistike prezivljavanja! Upravo to i ovde pokazujes iznetim...za zv. med. ne postoji mogucnost izlecenja, jer FDA protokol ne dozvoljava da se ljudi izlece. Pa, znamo to odavno i bez da si nam rek'o. Stanje ovog obolelog je jako ozbiljno i niko mu ne moze garantovati izlecenje, ali je pametnije probati sa svim i svacim od predati se. "okidac" mutacije celija se ne zna, tako da nije greh gadjati ga raznim metodama....ako ne gadjas, ne mozes ni poentirati...cista logika.
bosccoAMBASADOR

maj 2016.

#48
U SLO mo~ea provjeriti kvalitetu ulja, znam za dva laba koji to rade, a mo~da jih je joa viae. Ovi za koje znam koriste plinsku kromatografiju (gc chromatography), imam kolega koji aalje u SAD na hplc kromatografiju...tako da ima toga... Ja osobno se bavim industrijskom konopljom i aaljem uzorke u ove labove...
sjeverISTRAŽIVAČ

maj 2016.

#49
Jel se mo~e poatom poslat uzorak na analizu i kako se zovu labovi i koja je cijena anlize.

maj 2016.

#50
Ako vec testiras i znas za labove koji to rade ali uzmi u obzir da trebaju raditi sa nelegalnom supstancom to jest thc-om onda posalji mi linkove tih labova da otvorim temu ili ju otvori ti jer puno ljudi zeli testiranje a nisu u mogucnosti naci mjesto gdje bi obavili uz zajamcenu diskreciju ;)
BladerZMAJ

maj 2016.

#52
Ma ja i Botanist smo medju najboljim prijateljima pa se mi ovako malo na blize debatiramo. Svjedocili smo nazalost dosta ljudi koji se nisu izvukli. Dosta je bilo ljudi koji su poceli uzimat, a cesto su ti bili teski slucajevi. I ja sam vec pisa o tome isto kao i on sta je rekao, da se pokazalo da ipak uzimanje nije rijesilo tumor. I prerano je govorit da je to cudotvorni lijek za rak, ali rano je i za otpisati pogotovo kad se radi o bliznjima... Moze pomoc a sad u kojoj mjeri slabo se zna, ali poanta da bi ja za svoga posadio i napravio ulja koliko god mogu da mu pomognem... Tako da triba dijelit i formacije i iskustva... ali nasuprot losim iskustvima. Pricao sam sa ljudima koji su u ipak laksim slucajevima koristili ulje. E sad koliko i kad i u kojoj mjeri ne ali sad su i nakon deset god dobro.
Komplikovan@ISTRAŽIVAČ

maj 2016.

#53
Pozdrav svima, posto vidim da se tema malo vise aktivirala i da su ljudi komentarisali i davali svoja mkisljenja u vezi nje, red je i da ja ispostujem sve i dam neki komentar kao neko ko je i otvorio . Moram prvo da odgovorim @Botanist , situacija i stanje kod mog oca je takva kakvom si je ti opisao, uzasno losa. I ja to znam, ali znam i to da je on za zvanicnu medicinu nazalost otpisan, i to se vidi sa bilo kojim doktorom da sam pricao i nemoraju to oni meni da kazu tako direktno kao ti. To se vidi da je on za njih samo bivse zivo bice , samo jos jedan u nizu bivsih pacijenata. A posto se radi o mom ocu i coveku koga najvise volim u zivotu, ja ne mogu i nesmem da dignem ruke i da se pomirim sa takvom prognozom. Jer je on i dalje hvala Bogu ziv, i sve dok mu srce kuca ja cu da se borim za njega, bez obzira koliko crne prognoze zvanicne medicine bile. Mozda ulje bas pomogne mome ocu, a mozda mu i nepomogne ... ali ako neprobamo ne mozemo ni da znamo, a ima dokaza da je ljudima pomagalo! Tako da nam jedino ostaje da probamo da pobedimo ovog gada, svim dozvoljenim i nedozvoljenim sredstvima! boricu se da te demantujem , a znam da ce i tebi biti drago ako uspem u tome! Ziv i zdrav bio! Svima ostalima hvala na savetima i na aktivnosti u temi! zivi i zdravi bili !
BotanistENTUZIJASTA

maj 2016.

#54
Ma Komplikovani i ja bi sretan bija da ti otac ozdravi...nisambja jikog otpisa nit zelim sirit neki hate ovdje itd...reka sam samo kako stvari najcesce zavrsavaju i bolje se pripremit na najgore pa ako Bog da srece s uljem ko sretniji od vas... Kvaliteta zivota je najbitnija tj da ga ne boli i zato sam reka da ce u najmanju ruku tome posluzit. Po bolnicama postoje tzv ambulante za bol koje vode cesto anesteziolozi bas za onkoloske pacijente radi tretiranja boli itd...jbg oni kao sva klasicna medicina prepisuju lijekove i jake sedative...kao alternativa tome je ulje cannabisa za nekonvencijalnu medicinu. Ja i Blader osobno znamo da cannabis poboljsava kvalitetu zivota jer je nama jedna poznata osoba oboljela od karcinoma zeluca...nije se lijecila na vrijeme i otislo je do PNR faze iki point of no return... Poceja je konzumirat cannabis i makar mu je pomoglo da ima kakav takav apetit da ne umre od gladi... Nazalost nije vise s nama al eto cannabis mu je makar pruzija malu ponoc u borbi i kvaliteti zivota...da makar neko vrime duze provede sa zenom i djecom...to nemoze nitko platit. Bolesnom je i jedan dan vjecnost. Kamo srece da ljudi ozdrave potpuno... Mozda ste me svi krivo shvatili zbog moje direktnosti al jbg takav sam...direktan... Zelim vam srecu u borbi tvom ocu i tebi i ostalima...
RačićISTRAŽIVAČ

maj 2016.

#55
itam i puno bi toga napisao, a zasad cu samo sljedece - poveznica izmedju nazalost cestih losih ishoda u procesu ljecenja je - kemoterapija Karcinom 'nije s ovog svijeta' i ne moze ga se tako tretirat.. Zato je i tako tesko rijesit njegov uzrok... ZAto ulje i pomaze mozda, jer covjek povjeruje da mu se moze pomoc..istinu je tesko srocit u recenicu. Medicina mislim da je u ovom slucaju (karcinomi) fulala ceo fudbal Nekada je slicna rasprava bila i da li je zemlja ravna plo a

jul 2016.

#56
Vas otac je isao na kemoteraiju i koristio ulje ujedno, odnosno dali se preporucuje taj vid lecenja kod ovakog vida dijagnoze, posto i ja imam isti problem

jul 2016.

#57
Ja bi preporu io ulje, jer ako i ne pomogne u izlje enju, pomoi e kod moguih bolova, spavanja, apetita. Kod moga oca kemoterapija nije pomogla, naprotiv, toliko ga je oslabila da viae nije mogao stajati na nogama i nakon kratkog vremena je otiaao, a CT je pokazao povla enje karcinoma na jednom dijelu, ali i joa vee napredovanje na drugom i doktori su rekli da nije reagirao na kemo. Poznajem ~enu koja je sa kemo i graviolom uspjela rijeaiti rak plua, tako da ti ne mogu preporu iti niata ato se tie kemoterapije, to je osobna odluka i moraa znati da nee svaki organizam reagirati jednako. Nekome pomogne, nekome ne u ini niata, a nekoga dokraj i. `to se ti e doktora, s njima sam otvoreno pri ao otpo etka i rekao sam im da emo koristiti ulje. Rekli su da njihovoj metodi lije enja ulje nee smetati i da je dobro za odmor, bolove i apetit. Ka~u da nemaju dokaze da ulje poma~e, ali su rekli i da e kemo smanjiti ljekoviti utjecaj ulja (malo proturje no je izjaviti da e kemo smanjiti utjecaj ljekovitosti ne ega za ato ka~u da nemaju dokaze da je ljekovito, ali razumijem te ljude i mogu itati izmeu redova). Nadam se da ea uspjeti u lije enju. Misli pozitivno i krei se kad god imaa priliku.
sjeverISTRAŽIVAČ

jul 2016.

#58
Pozdrav ! Mo~da bi moglo ovakvo neato pomoi http://www.cancerbiomaster.com/index.php/news/80-treatment/85-dc , pa ako netko prati razvoj imunoterapije neka prokomentira.

jul 2016.

#59
Zaboravio sam gore napisati (ne vidim opciju editiranja) - ako se ide na kemoterapiju, OBAVEZNO radite na imunitetu. Koliko sam uo, najbolji je imunofan, a mi smo koristili domau mati nu mlije . Morali smo prekinuti uzimanje zbog uputstava (potrebna pauza) i to se poklopilo sa pogoraanjem. Ne znam bi li bilo druga ije da nismo prekidali, a imunofan je stigao dan prije kraja.
sjeverISTRAŽIVAČ

jul 2016.

#60
Probajte nabavit ovaj lijek zove se opdivo www.opdivo.com http://www.opdivoyervoyhcp.com/servlet/servlet.FileDownload?file=00Pi000000ST5zKEAT Koliko znam ovo je na~alost jedini na in da se uz mnogo razli itih rizika pokuaa doi do lijeka http://www.lookchem.com/product_Supply-high-quality-low-price-Nivolumab-Purity-99-/14216771.html
ChareAMBASADOR

jul 2016.

#61
Za imunitet kupiti Beta 1,3 Glukan ( skup proizvod, jedino od "kemije" uz terapija da koristi otac ) - Otac mi se u par dana doslovno poceo osjecat 2x bolje. Graviola je isto super, sok cikle, kuruma, mrkva... Cim viae jesti voca, povrca- cim manje secera, mesa ( najbolje izbaciti potpuno al neke manje koli ine laganijeg mesa ( po mogucnosti domace meso ) nece nastetit. Sta se ulja tice iz osobnog iskustva mogu reci da mi otac krece na 5. ciklus uskoro, na pocetku je bilo malo teze al od kad je poceo uzimat ulje je bilo puno bolje. Od kad uzima ulje koje smo sami napravili mu je apetit skocio jos vise i sad se poceo prezderavat, spava po noci bolje nego proteklih 30 godina valjda, nema skoro nikakve nuspojave ( tu i tamo ga neka hladnoca prrimi na 1 min al to je rijetkost, gubitak apetita ( moze jesti al ne sa gustom bi se reklo ) se javlja samo prvi dan nakon terapije Avastinom - takoder nakon avastina se javlja nesanica samo prvi dan) . Gubitak na kilazi je osjetan makar jede cijelo vrijeme - ne jede secer i jede samo zdravu hranu od koje se niti nemoze udebljat. Uzima 0,2ml 2 sata prije spavanja - to vrijeme i kolicina njemu najbolje odgovara.
sjeverISTRAŽIVAČ

jul 2016.

#62
Jel zna itko iata o imunoterapiji? neki savjet kako i koje lijekove nabaviti? Ima li koja bolnica da po pristupa nim cijenama izrauje lijekove od naae krvi kao npr. ovi iz mog gornjeg linka? Ako iata znate podijelite sa nama jer ovo je jedina nada za oboljele od raka.
Komplikovan@ISTRAŽIVAČ

avg 2016.

#63
Pozdrav svima, nisam dugo pisao na~alost iz loseg razloga. A poato sam otvorio ovu temu osecao sam duznost da se javim i napisem nazalost nimalo dobar razlog za moje dugo odsustvo sa foruma! Otac mi je preminuo krajem juna. Zahvaljujem se svima (da ne izdvajam nikoga posebno, plasim se da ne zaboravim nekoga sto nebi bilo fer) na pomoci, podrsci koju ste mi davali i na svemu sto radite ovde! Ljudi mogu samo da vam kazem da ste sjajni i da ovo sto ovde radite je dokaz da zaista ima ljudi! Pokusacu da napisem neke svoje utiske i zapa~anja koja sam stekao a nekome mogu da pomognu: -Jako je bitno da se veruje u ono sto radite, ako uzimate ulje verujte u njega ( mislim da moj otac nazalost nije verovao onoliko koliko i ja) -Drzite se protokola konzumacije ulja i gledajte da budete revnosni u konzumaciji ( da nepravite prevelike pauze i stagnirate u konzumaciji itd ) - uvajte se prevaranata koji pokusavaju i na tudjoj nesreci zaraditi , to jedino mozete da izbegnete svojim uzgojem i pravljenjem ulja ( nazalost moj otac nije uspeo da doceka nase uljetj taman sam box sklopio ... jbg .. ) ili ako nekoga bas znate, NAPOMINJEM ZNATE, da je izlecio nekoga ili se uspesno leci ! -Pokusajte da korigujete ishranu i da podizete imunitet -ovde ima sjajnih ljudi koji nesebicno dele svoje znanje i slobodno pitajte sve sto vas interesuje! Ljudi hvala jos jedanput na svemu, nazalost moga oca nismo uspeli da spasemo ali mnoge hocete i hocemo !!! Hvala ~ivi i zdravi bili !

avg 2016.

#65
Suut za oca. Ako niata drugo, onda ste mu olakaali tu teaku fazu i bili ste uz njega. Neka po iva u miru Bo~jem.
#66
Pozdrav svima...upravo je mome ocu dijagnosticiran rak pluca sa metastazama na glavi...molim i trazim pomoc...savet sta da se preduzme...nemam nikakvog iskustva u vezi ulja od kanabisa...sta mislite o tome i dali znate za neki slucaj da je to pomoglo...hvala unapred

apr 2018.

#67
Ulje pomaze u puno stvari i definitivo se isplati pokusati a uspijeh ovisi o puno faktora na koje jos nemamo odgovor...procitaj forum ima dosta toga napisanog pa donesite svoj zakljucak sta i kako dalje a ako se odlucite na ulje tu smo da pomognemo savijetima koliko je u nasoj moci. Lp i sretno

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se