LEGACY
Nim prah
24 odgovora5,694 pregleda
Gadgadni
POZNAVALAC944 REP38%
→ Ambasador
GadgadniPOZNAVALAC
mar 2012.
mar 2012.#1
Stoljeima je drvo nim (Azadirachta indica) bilo poznato kao
udotvorno drvo Indije. Tradicionalno koriateno u ajurvedskim lijekovima kao antiseptik u borbi protiv virusa i bakterija, takoer je preporu
ano za urinarne tegobe, proljev, vruicu, ko~ne bolesti, opekline i upalna oboljenja. Zbog svog airokog spektra primjene obi
ava ga se nazivati prijateljem i zaatitnikom indijskog seljaka.
Osobno koristim ga kao zubnu pastu, ali ga mjeaam sa Himalajskom soli Himalajska sol | Pri zato jer je okus "strava" al nakon par pranja se naviknea sad mi cak i pase ;)...koristim ga za tuairanje makar nemam problema sa ko~om, ali imam frenda koji ima (stalno mu se neke ranice od znoja javljaju, ljuati mu se ko~a itd)....gle citav zivot se J... sa tim sa raznim kremama, ide dermatolzima itd..itd... , evo sad koristi Nim Prah i nakon treceg tusiranja mi se javio da ne mo~e vjerovati....da se sve povlaci..tako da eto...
Nim prah (neem powder) | Pri
matia
AMBASADOR3.973 REP71%
→ Legenda
matiaAMBASADOR
mar 2012.
mar 2012.#2
Jel bi pomoglo sa psorijazom? Ve se desetak godina sa njom hrvam
Gadgadni
POZNAVALAC944 REP38%
→ Ambasador
GadgadniPOZNAVALAC
mar 2012.
mar 2012.#3
..iskreno nemam pojma...nadam se da da ' bilo bi mi drago...
..malko pitaj Googla i tako, nego kupio sam Nim Prah u Zg-u za 33 Kn tako da nije neki troaak....fino pomijeaaa sa vodom i lagano nanesea na ko~u...ako uspije nitko sretniji od nas dvoje :)...javi
natura
POZNAVALAC919 REP35%
→ Ambasador
naturaPOZNAVALAC
mar 2012.
mar 2012.#4
kod psoriaze mozemo vanjskom negom bilo cime samo blaziti simptome, a ne resiti se toga zauvek. a sto se tice neem-a, htela sam posadim drvo kuci, jer samo drvo kao takvo seva pozitivno i utice na nas, na nasu koncentraciju, a u njegovoj okolini nema komaraca i krpelja. a lako je sa njega cepkati po malo lisca ili kore i pripremati razne repelente ili insekticide, ulja za negu koze, paste za zube i sapune.. problem je sto naraste veliko, a ne podnosi temperature ispod 4 stepena, pa cekam da zastaklim verandu, da ga mogu zimi tu drzati, u kuci nece dobiti dovoljno svetla. narucuje se iz nemacke ako nekoga zanima..
27 REP54%
→ Istraživač
mar 2012.
mar 2012.#5
Bemti ju
e sam kupio Nim i popio kao
aj ljudi moji tako gorko neato nisam probo nikad u ~ivotu iako sam stavio malu ~licu meda i malo limuna. Danas je ve bolje znao sam ato me o
ekuje pa sam cugno jednu aolju nataate. Nimom namjeravam malo regenerirat ko~u od posljedica dermatitisa ili gljivica slu~bena medicina je digla ruke od mene, Imam suhu ko~u naro
ito na licu i vlasiatu crvenilo sa svake strane babure(nosa) i nos mi zna biti crven. Ove simtome sam po
eo napadati prvo sa bu
inim uljem svako jutro jednu veliku ~licu nataate, zatim sam si kupio kremu sa No
urkom koja mi je ubla~ila simtome crvenila i sad pijem od ju
er
aj Nim tri puta dnevno
Snjezana1971
AMBASADOR1.575 REP2%
→ Legenda
Snjezana1971AMBASADOR
mar 2012.
mar 2012.#6
Mo~ea pokuaati i sa "uljem crnog kima" jako je dobro za sva ko~na oboljenja,gljivica i dr. nametnika i sretno, te se nadam da ea rijeaiti problem ili ga barem malo ubla~iti samo treba strpljenja i upornosti.
A imao sam i sam problema sa "nogama" jae znojenje nogu i onda popuca ko~a izmeu prsti ufffff to je njesra malo vea, te sam to rijeaio sa "koloidnim srebrom-srebrna voda" apricao 3-4 puta na dan i treba ostaviti da se prirodno osuai i nema viae problema.:icon_lol:
metalmaniac
ZMAJ28.110 REP
metalmaniacZMAJ
mar 2012.
mar 2012.#7
nema te ko~ne bolesti (osim raka ko~e) koju nevenova mast u kombinaciji sa tim neem
ajem ne mo~e izlije
iti...
HighBadger
POZNAVALAC693 REP10%
→ Ambasador
HighBadgerPOZNAVALAC
mar 2012.
mar 2012.#8
A je l' moze to za oziljke? Ja bas imam problema sa oziljcima, mnooogooo nenormalno sporo zarastaju, tipa za jednu obicno posekotinu ili ogrebotinu mi treba oko 2-3 godine da zaraste!
27 REP54%
→ Istraživač
mar 2012.
mar 2012.#9
Prijatelju to je malo puno previae za zarastanje o~iljka valjda si mislio da potpuno nestane ili se stvori keloid za njega treba malo du~e da nestane, ja imam par o~iljaka jedan sa skijanja 83. sa Bleda i par iz rata joa se dobro vide. Jesi kontroliro ae
er u krvi zbog njega rane dugotrajno i teako zaraataju, sretno ti sa lije
enjem.
---------- Post added at 19:50 ---------- Previous post was at 19:40 ----------
Prijatelju ulje crnog kima je sljedee , ~ena me zafrkava da sam po
eo neato zdravo ~ivjeti u zadnje vrijeme "valjda ne planiraa ~ivjeti 100 godina" ja velim za inat svima ne 100 ve 120 sam odlu
io. Presto puait prije 3,5 godine a ona govna za ptsp neu viae troaiti, kreno sam u teretanu ,saunu i bazen svaki tjedan joa da odradim ulje ovog ljeta i to je plan za ovu godinu. Tebi prijatelju a posebno tvojoj ~eni ~elim ozdravljenje.
metalmaniac
ZMAJ28.110 REP
metalmaniacZMAJ
mar 2012.
mar 2012.#10
Cidone High Badger je cura, i to kakva... :)
nisam puno vidio ali i ta jedna slika je bila dosta :D
HighBadger
POZNAVALAC693 REP10%
→ Ambasador
HighBadgerPOZNAVALAC
mar 2012.
mar 2012.#11
Jeste mnogo, i jeste do krvi... tj. zbog krvne grupe jer nemam RH faktor ( nulta negativna)....
27 REP54%
→ Istraživač
mar 2012.
mar 2012.#12
Izvinjavam se High :thankyou:malo ste me zbunili ona je ~ensko Snje~ana muako, nadam se da emo ostati prijatelji. To valja pripisat mojim godinama jer polako i ~ene mi postaju sve viae prijatelji. Mada kad bih samo malo vidio sliku mo~da bi se i ovaj stari panj:hotpants:
Snjezana1971
AMBASADOR1.575 REP2%
→ Legenda
Snjezana1971AMBASADOR
mar 2012.
mar 2012.#13
Na~alost opet nisi pogodio i malo si pomjeao lonie:icon_lol: Snje~ana je isto ~ensko :rofl: tj. radi se o problemima moje ~ene ali sve OK nije ni bitno tko se krije iza nicka bitno je pomoi kako se god mo~e.
mar 2012.
1 / 13
mar 2012.
mar 2012.