LEGACY
Ne možete do kraja udahnuti?
42 odgovora41,558 pregleda
McGreggor
ENTUZIJASTA212 REP3%
→ Poznavalac
McGreggorENTUZIJASTA
nov 2008.
nov 2008.#1
Otvoril bum ovu temu jer fakat znam da se jako puno ljudi susrelo s ovim barem jedamput u ~ivotu i vjerojatno ih je to straano mrcvarilo a nisu si mogli pomoc. Takoer, medicina je s ove strane bespomocna (znam :)) jer su manje vise doktori kod kojih dolazite atreber
ii koji su sve na faksu znali napamet a onda poslje neznaju povezat dva i dva (oooo itekak znam da jesu :)).
Anyway, problem se manifestira s tim da imate potrebu udahnuti punim pluima, no dok doete dok kojih 90% udaha, nea vas ko prije
i da do kraja udahnete. Znam da je stvarno neugodno kad se i meni dva puta dogodilo, problem je u tome kaj se onda cijelo vrijeme na to fokusirate i nemo~ete nesvjesno disat nego stalno pokuaavate udahnut do kraja, a nejde.
E a onda pocne hipohondrija, mislite da vam je to zato jer puaite, mislite da imate problema s plucima, sa srcem, mislite da padat u anksiozne krize, ma sve moguce, oni ambiciozniji (hehe) od vas idu i doktoru, a doktor ko po apagi vas aalje na KKS, spirometrije i sve moguce pizdarije jer nezna kaj vam je, jer nam to niko na faksu nije nikad reko :) nubare.
U biti, u cemu je problem...stvar je da u dobrih 90% slucajeva pri nekom krivom pokretu kojeg nemorate ni bit svjesni (dok spavate) jedan od kralje~ni
kih diskova u prsnom dijelu kralje~nice se malo izvadi iz le~iata i mrvicu bode u plu
a. Zato imate stalno potrebu da udahnete, a dok doete skoro do kraja udaha, taj isti mali smrad neda da se pluca do kraja proaire i vi se mrcvarite. A u biti vam nia nije.
Imate dve-tri mogucnosti.....trajat ce vam to sranje tjedan do dva tjedna. S vremenom ce se disk resorbirat i vratit di je i originalno bil i vama vise nece nist bit. Znaci, mozete samo se ne obazirat i pricekat. Znam da je teako ne mislit na to jer uzasno smeta, al probajte.
Druga, a mozda i najbolja mogucnost je otic kod fizioterapeuta koji ce tocno znat kaj vam je, koji ce vam namjestiti disk (malo vas nategne za ko~u na leima, pusti da pucne, i to je to). To je najjednostavnije i meni je nakon tjedan dana mrcvarenja pomoglo u 5 min... Jedini je problem nac nekog dobrog fizioterapeuta u moru samoprozvanih strucnjaka...
Evo, ak sam i samo nekom pomogel s ovim, it's been my pleasure :b_woot:
The Punisher
ISTRAŽIVAČ79 REP19%
→ Entuzijasta
The PunisherISTRAŽIVAČ
nov 2008.
nov 2008.#2
meni se to jos nije dogodilo tako da nebih znao rec, sportas sam i ne pusim, hehe vutru udrem svako toliko al to ne smatram pusenje kao i svaki dan kutiju dvije cigareta :)))
Frula
ENTUZIJASTA481 REP70%
→ Poznavalac
FrulaENTUZIJASTA
nov 2008.
nov 2008.#3
ovo je jedan od najboljih postova koje sam procito u zadnje vrijeme nakuvan.
jel smijem to iskoristit za esej iz hrvackog?
p.s. to mi se svako malo dogodi :(
8 REP16%
→ Istraživač
nov 2008.
nov 2008.#4
ljudi ja vam garantujem da to nema veze sa vutrom!
to mi se mnogo puta desavalo dok jos nisam poceo da duvam!
isto kao da imam neku barijeru koja mi zabranjuje da udahnem do kraja:@
mada je to mene drzalo najcesce dan ili dva
McGreggor
ENTUZIJASTA212 REP3%
→ Poznavalac
McGreggorENTUZIJASTA
nov 2008.
nov 2008.#5
ma sam koristi, ak treba i iz prirode i druatva :D sharing is caring kak bi pioniri useneta rekli :)
aj ak nia drugo sad bar znaa da se nemaa oko cega brinut :) :b_cyclops:
@bgcz normalno da nema, cak i u medicinskim knjigama je napisano da je za vutru dokazano samo da pomaze, nikad nikom nije nastetila, bar ne medicinski :b_hop:
blozer
ISTRAŽIVAČ74 REP16%
→ Entuzijasta
blozerISTRAŽIVAČ
nov 2008.
nov 2008.#6
aa jesi ti normalan..ja se sada prebio i odem na ovaj forum i
itam ovakve zbediraju
e stvari...ccc
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
nov 2008.
nov 2008.#7
i meni utrnu mali prst na lijevoj nozi
samo ato sam ga ugasio :vb_smash:
Meskalito
LEGENDA8.982 REP40%
→ Zmaj
MeskalitoLEGENDA
nov 2008.
nov 2008.#8
Ta pojava je moguca ako ste imali zapaljenje pluca pa su od toga ostali 'oziljci' koji nekad znaju da zezaju disanje toliko da se uplasite . Relativno brzo prodje
Dobar post
peace
RosieLee
ISTRAŽIVAČ146 REP64%
→ Entuzijasta
RosieLeeISTRAŽIVAČ
nov 2008.
nov 2008.#9
joa jedan od uzroka mo~e bit i visok tlak... ne nu~no kroni
ni, ve samo zadr~avanje vode u organizmu mo~e prouzro
iti poviaen tlak, time i teakoe s disanjem (npr. konzumiranje jako zasoljene hrane... ono kad oteknu noge od prauta...)
nizak tlak isto tako. mozgu fali kisika jer su krvne ~ile proairene... i tako dalje. nisam viae kompetentna da pri
am o tim tvarima, davno je bilo natjecanje iz biologije...
McGreggor
ENTUZIJASTA212 REP3%
→ Poznavalac
McGreggorENTUZIJASTA
nov 2008.
nov 2008.#10
Istina, visok tlak, mo~e prouzrokovati nea slicno, ali nikad nea tak straano, dispneja (oslabljeno i ote~ano disanje) kao produkt tlaka, dolazi ko rezultat plu
nog edema....al to su dost rijetke stvari i nemaju veze s ovim :) Plu
ni edem se stvara kod zatajenja lijevog srca, a nemre se fizi
ki dogodit jer da bi nastao treba bit visok kapilarni tlak. A ovakav svakodnevni poviaeni tlak od soljenja, il jednostavno bez nekog posebnog uzroka ne utjece na kapilarni tlak....
Jako jednostavno mo~ete provjerit kakav vam je kapilarni tlak.....dobro, cure (i de
ki) s pofarbanim noktima malo te~e :)
Pogledajte si nokat na ruci i onak ga malo pri vrhu prsta pritisnite drugim noktom da na pol pobijeli....dok vidite jasnu granicu izmeu crvenog i bijelog dijela, pratite ju malo, ako je mirna, mo~ete biti mirni i vi jer vam je kapilarni tlak normalan. Ak lagano pulsira u ritmu kucanja krvi zna
i da vam je kapilarni tlak poviaen....naravno u 99.99% vas nece bit tog....(u slucaju da jasno vidite kak granica pulsira, i to potraje vise od tjedan dana, odite doktoru :))
Sve u svemu, ak je granica mirna i stoji nemorate se bojat za plu
ni edem, jer ga nemate :)
Plu
ni edem je dost grda stvar, al ga je jako lako prepoznat.....najo
itije je da vam ne paae ni dok sjedite ni dok le~ite (nemrete disat kak treba), a jedino kaj vam poma~e je polule~ei polo~aj, ono, ko da ste naslonjeni u neku le~aljku.....takoer,
uje se pucketanje pri disanju, a pri kaaljanju se
ak zna primjetit (dost je fora za vidjet, makar ovom koji to ima baa i nije fora :)) da dok se zakaalje mali mjehurii ko sapunice znaju izletit van.....
Ofkors da se ovog nemorate plaait osim ak niste kroni
ni sr
ani bolesnik, al samo informativno....ak vas kaj zanima, sam pitajte, kolko znam cu odgovorit :)
choki123
POZNAVALAC1.235 REP71%
→ Ambasador
choki123POZNAVALAC
nov 2008.
nov 2008.#11
Ajd super imamo malo stru
niju osobu,jel tako doktore?hh
:cool44::sand_play::cow_yellow:
McGreggor
ENTUZIJASTA212 REP3%
→ Poznavalac
McGreggorENTUZIJASTA
nov 2008.
nov 2008.#12
rrrr....recimo, treba se joa puno ~ganci pojest :prof10:
Holsten
ISTRAŽIVAČ143 REP62%
→ Entuzijasta
HolstenISTRAŽIVAČ
nov 2008.
nov 2008.#13
Meni se tako nesto desilo sad nisam siguran da li je astma u pitanju gusio sam se 2 dana pa su me poslali na inhalatore 1000x mi bilo lakse kad sam udisao inhalatorska ***** mnogo mi je pomoglo i od tad do sad nista sve normalno..
McGreggor
ENTUZIJASTA212 REP3%
→ Poznavalac
McGreggorENTUZIJASTA
nov 2008.
nov 2008.#14
ha sad, astma....dost teako ak nikad prije ni poslje nisi imo, doduae mogui su akutni napadaji, al se oni dosta
esto vra
aju...vjerojatno su ti poslje dali Ventolin pumpicu.... sve u svemu ak je trajalo dva dana moguce da je neka reakcija preosjetljivosti; alergija....nemora cak biti da si nea udahnuo, moguce da si ili neat pojeo, jer....dok si na nea alergican, odma cim to pojedea, udahnea il na bilo koji nacin stavia u dodir s organizmom, aktiviraju se posebne stanice u tijelu koje doslovce poeksplodiravaju, iz njih izleti histamin koji uzrokuje zadebljanje sluznice u bronhima (cijevima u plu
ima :)) i kak stjenka zadeblja, manja je rupa za zrak - ti se guaia....
u biti ak vam se da, jako je lako skuzit kaj histamin radi ak se malo zagrebete po ko~i, bilo
im.....naravno ne da vam krv ide, neg ono, noktom.....prvo vam to bude bijelo jer su se ~ile stisle, onda postane crveno jer se ~ile aire, a kak se ~ile aire tak iz njih izlazi van plazma i onda to di ste se zagrebali malo naotekne....
doduse, vecina sranja naj
eae zavraava u nosu a ne u plucima pa su onda tu one peludne hunjavice itd....dogodi ti se ista stvar, samo u nosu :)
Holsten
ISTRAŽIVAČ143 REP62%
→ Entuzijasta
HolstenISTRAŽIVAČ
nov 2008.
nov 2008.#15
Da dali su mi pumpicu,pise mi da sam alergican na duvan a pusim cigarete i nista mozda je proslo to imas neke alergije koje prodju jednostavno same od sebe eh sad neznam na nikakvo jelo nisam alergican na nikakav lek stvarno neznam sta je tad bilo,a osecaj kad sam se gusio u sebi sam mislio da cu da umrem toliko sam uvlacio vazduha u pluca da sam se umorio i odma hitno u urgentni...roknuli mi dve inekcije i posle pola sata umora svega i svacega bilo mi je lakse nedo bog to nekom da se desi odvratan osecaj.
McGreggor
ENTUZIJASTA212 REP3%
→ Poznavalac
McGreggorENTUZIJASTA
nov 2008.
nov 2008.#16
da, dali su ti dve inekcije antihistaminika kojima treba kojih 20 min da posaugaju sluz koja se nakuplja i da se edem sam od sebe povuce....cisti akutni napadaj alergije....al dobro ak poslje nisi imao nikakve probleme, moguce je da je neka vezna alergija....to se zna dogodit ak dvije stvari istovremeno radis, al to je podrucje u medicini egzotika jer je jako nedefinirano......ono mo~ea dobiti napadaj samo ak istovremeno jedea jagode i kikiriki. A niko nikad ni ne jede jagode i kikiriki istovremeno pa ni nezna da mu se to mo~e dogodit :)
Al ne moraa se brinut, samo imaj kraj sebe pumpicu ventolina za svaki slucaj, ak ti se opet dogodi zapamti tocno kaj si radio....ventolin ce te odma rijesit sranja (dva put ga trebaa udahnut i to punim plu
ima), a onda ces bar znat na kaj moraa pazit :)
hirn
ISTRAŽIVAČ122 REP48%
→ Entuzijasta
hirnISTRAŽIVAČ
nov 2008.
nov 2008.#17
ewo ja sam novi ne fakat ne kapitam skoro nis ali pitacu frenda pa javim
prolaps_rektuma
ENTUZIJASTA352 REP38%
→ Poznavalac
prolaps_rektumaENTUZIJASTA
nov 2008.
nov 2008.#18
i to sto si napisao u temi moze biti da ti se zgrce ili istegnu misici izmedju rebara...bol nije uzrokovana funkcionalno od strane poplucnice vec fizicki samo misici,sto se moze javit usred loseg spavanja ili propuha...znaci uzimati samo analgetike po potrebi i z a tjedan dana ko nov
bahatee
ENTUZIJASTA216 REP4%
→ Poznavalac
bahateeENTUZIJASTA
nov 2008.
nov 2008.#19
Odli
na tema
"E a onda pocne hipohondrija, mislite da vam je to zato jer puaite, mislite da imate problema s plucima, sa srcem, mislite da padat u anksiozne krize"
Upravo sam to pomislila.
Sad si mi otklonio svaku sumnju.
Hvala
:icon_mrgreen:
brend
POZNAVALAC756 REP17%
→ Ambasador
brendPOZNAVALAC
nov 2008.
nov 2008.#20
Ne znam,mozda mi se i desilo to kad sam pusio po dve paklice cigareta,a onda rekao STOP i krenuo da radim sklekove.Veruj mi od vezbanja boljeg leka nema.U pocetku lagane i kratke vezbe dok se ne udje u kondiciju 10-15 minuta, a kasnije po zelji i potrebi,najvise oko 40 minuta.Disaces lepo i svaka koska ce ti biti na mestu.I zenski svet oko tebe ce primetiti to.Hehehe u svakom slucaju isplati se .
18 REP36%
→ Istraživač
dec 2008.
dec 2008.#21
ajde bar se sad ne moram brinut kaj se tice tog disanja, to mi se je dogodilo par puta ono pokusavam udahnut pa neide i neide. bar netko ko kuzi to malo bolje ..
znanja nikad dosta!!!
2 REP4%
→ Istraživač
dec 2008.
dec 2008.#22
ajoj, svako malo mi se to dogaa, mrzim to....
aj dobro sad znam od
ega je xD
nov 2008.
1 / 22
nov 2008.
dec 2008.