jun 2019.#1
evo posto ljudi pitaju i ljude zanima pa da se napise koja rijec tj recpt
par jednostavnih izrada kometike sa namjenom
macerat kanabisa
15-30 g vrha ili 50 tak grama dobrog trima ili 100-200 g losijeg trima i lista usitniti na fino potopiti u 1 litru jestivog ulja bilo kojeg(suncokret ,kanabis sjeme,maslina ,badem,marlica,kikiriki itd)
ostaviti 20-30 dana na sobnoj tempraturi procijditi i dobice se macerat kanabisa koji se moz koristiti u prhrani ili za mazanje koze i kosu npr
uz dodatak do 5posto etericnog ulja kamfora,ruzmarina,lavandina a moze i sva tri zajedno u mix postaje odlicno masazno ulje za kostobolju,upale misica upaljena stanja koze i vena
uz dodatak voska oko 10 tak posto u gore naveden macerat ili mjesavinu uz grijanj na 70 tak stupnjva i mjesanj te hladnje nakon dobic te jednostavan bio melem za mazanje svih stananja na kozi
dakako ako imte ulje otopite 10 posto voska u ulju jestivom i dodajte ulje kanabisa u malaki melem koji cete dobit uz mjesanje naravno i dobicet isto dobar melem za sva stanja na kozi i ispod nje
ulje kanabia stavljajte barem 1 ml na 50 g kreme a naravno sto vise to bolje
naravno gore navedeni macrat se moz i ubrzano radit bez cekanja moze se gore navdeno kanabis + jestivo ulje kuhat u obicnom loncu na laganoj vatri bar 2-3 sata uz mjesanje
uz kanabis mozte dodat i druge biljke u maceraciju u polusuhom ili suhom stanju te sa time u kremu ili macerat pridodat i ta svojstva kao npr neven,gavez,gospina trava i druge
jul 2019.#2
@WEEDetix ,
Pitanjce
Na 1.5 lit maslinovog ulja stavio sam 100gr hedova
6 saka suhe lavande
5ml ruze u generiju
Znaci to drzim 40 dana u mraku
Dali bi dobio jace ulje za masazu ukoliko ga zagrijem ?
Hvala
jul 2019.#3
Grijanjem se ubrzava proces maceracije ali Mo~ea i degradirati neke spojeve pa je ako se ima vremena spora maceracije na sobnoj temp je uvijek bolje rijeaenje,a ako se i grije prvo odradit grijanje mjesanje pa u hladno dodavati eteri
na ulja da se ne gube lako hlapljivi spojevi eto.ulja
avg 2019.#4
@WEEDetix
napravio sam macerat sa 10 vrsta trave THC I CBD , da dobijem sto vise vrsta kanabinoida isao sam sa 2dcl maslinovog ulja i 15gr trave, koliko sam uspio skuzit po studijama THC-A ,najbolje se odvaja bas u maslinovom ulju,,puno bolje nego sa alkoholom, no ono sta me brine je da bi ostalao sto vise THC-A , da se ne pretvori u THC ,moram drzati doslovno na ispod 25 c, jer kako pisu nakon odredenog perioda se pretvara u THC,,to mi nije u interesu.
Studije jako malo o njemu govore, kakva je tvoja priprema jestivog ulja sta kombiniras uz to, dali imam uopce potrebu cijediti i filtrirati ulje, zdrav razum mi govori da bi slobodno mogao tako i konzumirati ulje sa grindanom travom ?Po tome ne gubim i ne bacam nista.
Da izbjegnem pretvaranje u thc drzat ulje u frizider u zasticenoj posudi bez svijetla ?
Molim te ako imas kakvu literaturu za citanje bio bi zahvalan.
Macerat koj sam napravio sa 5 vrsta vutre i 5 vrsta etericnih ulja, bor ,maticnjak,lavanda,ruza,cajevac, fenomenalno mazemo ujutro i navecer prije spavanja lice, koza se jednostavno refresira,,ako je placebo svim ukucanima neka traje;) uglavnom jako fino za kozu i za ljetne dane,za zimu dalo dusu:thumb:
avg 2019.#5
placebo nije sigurno a sto se konzumacije tice naravno da mozes konzumirat i travu iz macerata problem je sto drzanje bio materijala u ulju ce smanjit krajnji rok trajanja istome ako je mala kolicina potrosice se ako je veca kolicina procijedi da moze dulje trajati ..
a literatura moram vidit jer imam kaj spremljeno inace naj korisnije info dobijes trazeci koje kakove znanstvene radove o kanabisu na stranim jezicima pretezito eng
avg 2019.#6
Jesam ,naletio sam na par studija o thc-a sve upio...placebo ,,ma znam da nije nego jednostavno iznenaden ucinkom.Sve u svemu jako fino,prezadovoljan , stvarno sto se tice primjene kana cvijeta moze se se u beskonacnost ,, naletio na izdvajanje samog thc-a iz cvijeta,,al to je vec znastvena fantastika za mene :thumb::D.Moram ponovno u skolu za kemiju.
sep 2019.#7
Kako se koristi ulje kanabisa u prehrani? Smije li se prziti na njemu? Ne ubije li to thc?
sep 2019.#8
Ulje kanabisa iz industrijske konoplje koristimo za prehranu, ja ga koristim ponekad i mozes normalno peci na njemu sto god zelis.. To je ulje koje je namjenjeno za prehranu. Naravno da neces koristiti ovo drugo koje je namjenjeno za medicinu iz indijske konoplje, odnosne ulje koje se proizvodi od cvjetova konoplje s fokusom da bi se sto vise kanabinoida izdvojilo za lijecenje odredjene bolesti
nov 2019.#9
Jeli moraju vrhovi biti osuaeni ili mogu i odmah nakon branja u maslinovo ulje?
nov 2019.#10
bolje malo br prosusit ako nista do pola ako je skroz mokar imace puno vode unutra lako dolazi onda do kvarenja.
dec 2019.#12
Zelja je dugo bila tu al danas mi se ukaze prilika i napravim melem.
Sastojci:
150 grama suhog materijala(110 gr trima i 40 gr popcorna)
Kokosovo ulje 400ml
Ricinus ulje 200ml
Vosak 120 gr
Etericno ulje (ruza) 10ml
Priprema:
kokosovo ulje sam lagano zagrijao i dodao trim, te kuhao na skoro pa najslabijoj temperaturi (2 od 10) 2 sata. Poslije se cijedjenjem odvoji trim od ulja i ulje se vrati na plocu. Dodaje se vosak, rastopi se. Potom se dodaje ricinusovog ulje i sve se lagano jos 20 minuta ostavi na lagano temp. Pred sami kraj se doda etericno ulje i sklonio se ploce i ostavi da se ohladi.
Na kraju je to ispalo ovako:
312123
40x10ml je za poklon a ostalih 200ml je supruga ostavila nama :)
312127
Zivjeli:vutra:
dec 2019.#13
Super stvar, provjereno:
IATjKDYT8pQ
dec 2019.#14
Pozdrav. Zanima me dali je uspjesno lijecenje cbd smolom 20% za autoimune bolesti lupus, miastenia gravis i autoimuna bolest stitnjace (hasimoto).
jan 2020.#15
Danas bila malo veca kolicina sa 200gr lijepog trima i nove kutijice za kremu od 30ml.
Krema se pokazala jako ljekovito i ucinkovito za razlicite stvari (bolovi u koljenima, herpez, cir na oku, opekotine, migrena). To su povratne informacije od prve ture koju sam podijelio:)
316399
A od ostatka trima, nekih 50gr, dobio Bubble Hash-a 3,2gr
316400
Zivjeli:vutra:
jun 2021.#16
Pozdrav, koji vosak ta
no koristiti?
P
elinji , vosak za svijee itd...
Hvala
dec 2021.#17
dal je bolje staviti smolu u zagrijano maslinovo ulje ili treba pacati,i kolko treba smole na litar maslinovog ulja? hvala unaprijed
dec 2021.#18
U blago zagrijano ulje tek toliko da se lakae smola otopi i umjesa isto tako i za vosak zagrijati do 60-70 c tek toliko da se vosak otopi a na litru ulja onoliko smole/ulja koliko ~elia da bude jako i ucinkovito ja bi osobno neki minimum 10 ml to ispadne 1 ml na 1 dl ulja a sad maksimum da radim kremu za neki melanom ili neku ozbiljniju bolest stavljo bi na litru bar 30-50 ml smole/ulja sto bi ispalo 3-5 ml na 1 dl ulja
dec 2021.#20
Hvala! U ulje za kosu jedino nedje vosak,a doziranje smole je isto,10ml na litru!?
dec 2021.#21
Piae gore minimum 10ml. Vjerovatno bolje napraviti manju koli
inu pa isprobati. Pa onda poja
ati/smanjiti ovisno o rezultatu. Ili napraviti dvije vrste :) jednu (manju koli
inu) 15-20ml jednu 10 kako piae weed.
dec 2021.#22
Ako stavljas cisti kozmeti
ki ispucali vrhovi mo~da prhut ili tako mo~e i manje na litru par mililitara
avg 2022.#23
Nestalo melema pa rekoh idem slo~it novi
Ovaj put sam stavio 50g vrhunskog trima i 10 g vrhova
U zadnjoj turi sam podijelio jedno 10ak ovih plasti
nih kutijica,ato mojoj,ato curinoj rodbini i par frendova i bio je super pozitivan feedback
Recept:
-50 g trima i 10 g vrhova
-Ricinus 100ml
-Kokosovo ulje 200 ml
-Vosak 60g
-Eteri
no ulje (Narand~a)
Smrvit vrhove i trim (ja sam mrvilicom)
Kokosovo ulje lagano zagrijat u duploj posudi i pustit da se otopi te dodat smrvljenu vutru,pustit 2h i koji put promijeaat na najslabijoj vatri/plo
i.
Kad je proalo 2h cjeenjem odvojit vutru od ulja i vratit na plin.
Zatim se dodaje vosak,pusti se da se otopi i dodaje se ricinus i sve se lagano ostavi joa 20ak minuta.
Pred sam kraj dodati eteri
no ulje (po izboru!)
Uliti u posudice dok je vrue i pustit da se ohladi.
avg 2022.#24
Boja vrhunska. Hvala za "korak po korak". Cu uskoro da radim i ja sam.
avg 2022.#25
@Bizzzo boja je top,baca me na par turi maslaca skroz..
nego sad si kontam
nedo bog da mi atopa staru netko ovako u vo~nji i nau joj melen od 3 vrste vu,zapahne te miris odmah kad otvoria posudicu...
kad bi poslali na analizu staru bi mi uhapsili,a ~ena nema pojma ata nosi sa sobom :D
avg 2022.#26
Cuj. Dodaj u smjesu malo lavandinog ili nekog drugog etericnog, samo da malo promijeni notu mirisa jel. Uglavnom, bitno je da ona maze. A da ce da ju hapse, neznam bas :) Ako i budu, ce da izadje na TV, ata ju briga :D
nov 2022.#27
Molim vas kako napraviti kremu za melanom, koji omjer kokosovog ulja i rso ulja staviti. Majci je dijagnosticiran melanom na stopalu, sa metastazom na limfne
vorove u preponi. Mami se zadnjih nekoliko dana taj melanom na stopalu poveava i ide stalno na previjanje u bolnicu, gdje joj stavljaju i jod, ali od toga nema koristi....Krenuli smo sa uljem oralno, ve nekih 20 dana, faza privikavanja i poveavanja doze, trenutno je tri puta dnevno po dva zrna ri~e. Molim vas za savjet da li kremu koristiti paralelno sa oralnim uzimanjem ulja i u kojem omjeru? Hvala puno svima!
nov 2022.#28
Molim vas kako napraviti kremu za melanom, koji omjer kokosovog ulja i rso ulja staviti. Majci je dijagnosticiran melanom na stopalu, sa metastazom na limfne
vorove u preponi. Mami se zadnjih nekoliko dana taj melanom na stopalu poveava i ide stalno na previjanje u bolnicu, gdje joj stavljaju i jod, ali od toga nema koristi....Krenuli smo sa uljem oralno, ve nekih 20 dana, faza privikavanja i poveavanja doze, trenutno je
etiri puta dnevno po pet zrna ri~e. Molim vas za savjet da li kremu koristiti paralelno sa oralnim uzimanjem ulja i u kojem omjeru? Hvala puno svima!
nov 2022.#29
Melanom na stopalu mazati
istim uljem.
Uz ulje mami davati propolis tinkturu i gljive.
nov 2022.#30
Hvala puno na savjetu Groff....propolis joj dajemo ve i gljivu sibirsku
agu u prahu koju pije kao
aj....ulje uzima oralno, a planiram praviti biomix
im mi stigne tekui lecitin....ulje nismo mazali na stopalo, ali uvodimo i to onda....koliko puta na dan mazati ulje?
jan 2023.#32
Mene zanima dali mogu napraviti melem za kozu na nacin da napravim klasicno ulje od vutre, zagrijem ga da bude lakse mijesati i cisto ga dodam u nekakvu baznukremu/mast. Npr. vazelinska mast ili nesto slicno. Cak sam negdje procitao da se moze mijesati s onom kremom za bebinu guzu..? Jel itko probao ovako radit? Neznam zasto al radije bi radio ovako s uljem nego potapanjem u jestivo ulje kako weed objasnjava u prvom postu. Iako cu i to raditi u buducnosti. Ili sad ako ova moja ideja nije nesto..?
jan 2023.#33
Mo~e i tako. Ja sam meaao sa kokosovim uljem. Nekako mi je odbojna ideja meaati to sa nekom kupovnom kremom ali mo~da i tako mo~e.
jan 2023.#34
Ja cu probat s kokosovim uljem, vjerujem kad stoji u frizideru da bude vise mast nego ulje. Moguce dodam malo pcelinjeg voska radi gustoce.
jan 2023.#35
Cak ne mora biti u fri~ideru. Veinu godine. Ja sto radim s kokosom dr~im i podrumu. E sad, neznam imaa li takvo mjesto. Doduae, Nee mu u fri~ideru smetat niata, osim sto bi moglo smetati u fri~ideru jel :D
jan 2023.#36
Samo nek ste vi meni potvrdili da mogu ici ovom metodom i na konju sam. Jbga zezaju me hemeroidi pa ocu sto prije da imam kad zatreba. Sad zadnji put sad neki dan vjerujem da smo imali koronu opet svi doma i tad se aktivirao, morao sam lezat na stomaku dok gledam tv tri dana.
Weedov nacin jer vjerujem i bolji, macerat pa dodaj ovo imas ulje za masazu, pa dodaj jos nesto pa imas melem.. i svakako cu isporabat nekom drugom prilikom, nekim iducim growom.
jan 2023.#37
@Cyric, protiv hemeroida napravi tri uljna macerata. Jedan sa CBD konopljom, drugi sa gospinom travom i trei s korjenom gaveza. Pomijeaaj sva tri u jednakim koli
inama, nabavi emulgator i neki hidrolat i napravi kremu.
jun 2023.#38
Moze li se ovo koristiti za seboreju?
jun 2023.#39
Mislim da ne mo~e akodit,iako bi za seboreju sigurno bilo bolje neato ja
e,mo~da neka krema na bazi ulja (RSO)
Ili mo~da da radia melem po ovom receptu ali umjesto trima stavi sve vrhove da bude u
inkovitije.
U svakom slu
aju bilo bi dobro da podijelia ovdje kako je proalo..
Ako ima netko recept kakav za kremu na bazi ulja neka oka
i ovdje.
avg 2023.#40
Evo da se i ja pohvalim :) hvala @Crazy Smoke na smernicama i receptu :)
Sve sam isto radio samo sto sam stavio polovinu od svega :) evo i neka slika...
481104481105481106481107
Samo jedna napomena :) kada zavrsite ne sipajte odma u posude jer se deformisu :) ali bas izgleda fensi ... Jedva cekam veceras probu
sep 2023.#41
Da li zna neko gde mogu nabaviti ovaj melem ili mast, potreban mi je za oca za rane tj opekotine na nogama zbog dijabetisa. Sve smo probali ali nista ne deluje. Ostalo je ovo :) Hvala
sep 2023.#42
Mozes uzgojit svoju vutru i napravit ga sam.
sep 2023.#43
Na kremi se nemo~e napravit analiza.
sep 2023.#45
Pozz ekipa! :respect:
U procesu sam pravljenja melema kojim u tretirati tenosinovitis pa bi mi svaki savet dobro doaao.
Poato je tenosinovitis vrsta upale, gledao sam da ubacim ata god imam ato bi tome pomoglo.
Trenutno imam kokosovo ulje sa travom, odvadio 90g iz ulja za kola
e po ovom receptu, umeaano sa 10g p
elinjeg voska i po 3 kapi eteri
nih ulja divljeg origana, cimeta, klin
ia i citronele.
Takoe imam melem napravljen od macerata gaveza i kantariona, p
elinjeg voska, maslinovog ulja i eteri
nog ulja lavande.
Ideja mi je bila pomeaati ova dva i to koristiti.
Ako iko ima savet kako ovo poboljaati, molim vas da podelite.
@Crazy Smoke za ata si ricinus dodavao u svoj melem?
Hvala unapred!
sep 2023.#46
Imaa tu svega dobroga, ja bih u taj melem sa gavezom, kantarionom, itd.. joa ubrizgala paste od trave i mislim da bi bila dobra za bolove.. Kao i u ovu sa kokosovim.. Li
no pravim meleme od konopljinog ulja od semenki, voska, paste i "za
ina", ako dodam viae paste bolja je za bolove, logi
no..
sep 2023.#47
@Jolly Joker
Radio sam po ovom receptu,samo drugo eteri
no,prekopirao sam recept od kolege @Jednomsemora
https://www.vutra.org/threads/jednostavni-melemi-i-ulja-sa-kanabisom-ili-uljem-kanabisa-za-vanjsku-primjenu.19215/post-664149
Neznam zaato mi ne dodje notifikacija kad me netko ozna
i,ve du~e vrijeme.
sep 2023.#48
Jbg, nemam paste sem za zube. :D Zato sam i kontao pomeaati ove dve. `ta su ti za
ini u tvom receptu?
@Crazy Smoke hvala! :ljubav: ka~e google da je protivupalno i antibakterijski. Dobro bi doalo i to mo~da ali nemam.
sep 2023.#49
"Za
ini" su eteri
na ulja ili macerati od bilja i tome sli
no, a mogu se staviti i neke varijante u prahu.. To su za
ini.. U mom receptu sada stavljam eteri
no ulje lavande, imala sam Palo Santo proalu turu eteri
no ulje, itd.. Nekada stavim i 10% macerata od kantariona ili gaveza..
sep 2023.#50
@Jolly Joker, nemoj stavljati gavez jer bi mogao napraviti viae atete od koristi. Najbolje kantarion i CBD trava. Mo~ea dodati ulje paprene metvice, eukaliptusa, lavande i/ili ru~marina protiv bolova.
sep 2023.#51
Otkud to za gavez? Bio sam siguran da e pomoi.
Nisam joa pomeaao sve ali kantarion imam samo u ovom miksu sa gavezom.
sep 2023.#52
Gavez je odli
an za zacjeljivanje rana, ligamenata i kostiju. Kod tebe je upala u pitanju, gavez mo~e uzrokovati prekomjerno okoatavanje.
sep 2023.#54
Evo da i ja napisem iz vlastitog iskustva. Govorimo o ljekovitim kremama. Prije sam i ja radio kreme i meleme. Odustao sam od toga i radim macerate i paste (Rick Simson ulja). Kremu dobijemo samo ako dodamo pcelinji vosak. On sam nema neka ljekovita svojstva. Ovako ulje (macerat) nanesemo i tretiramo zeljeno mjesto (bolno ili). Krema je vise fensi, ali ucinak samog ulja je super.
nov 2023.#55
Imam macerat sa suncokretovim i sa maslinovim uljem, i sad ne znam sta u prehranu, a sta u kremu.
Takodje imam ricinusovo i kantarionovo i ne znam sta u kom odnosu da dodam, stavim i pomesam sa voskom.
Etericna od lavande, ruzmarina, smilja i nesto malo lemongrass, a idem uzeti jos od mandarine, pa sam mislio dve vrste melema, tj da li je moguce za opustanje jedan i za energiju drugi napraviti iz etarskih kombinacija ?
Cilj su upale, bolovi u zglobovima, te besika, bubrezi i prosirene vene
Sl turu grejem u kokosovom ulju
Koje jos ulje bi bilo idealno za macerat, a da nisu masline i suncokret?
nov 2023.#56
Dobio savjet i poslusao ga, na 10ml maslinova ulja 1ml ulja kanabisa izmjesat da se sjedini i prije svake upotrebe malo promuckat. Jedna kap navece i jedna kap ujutro i ta osoba vec mjesec dana ne pije gastale i tablete za gastritis. Kaze da bi zgaravica bila tolika da bi presla u glavobolju ako nebi imao gastala. Eto mozda nekom pomogne.
nov 2023.#57
~20g pcelinjeg voska
~60g macerata u suncokretovom ulju
~30g kantarionovog ulja
~30g ricinusovog ulja
~3ml etarskog od lavande i ~1ml ruzmarina i smilja
491655
nov 2023.#58
Napravila sam Hemp sapune, kako vam se svidjaju? :sesir:
Sapuni su sa 4 vrste maslaca (shea, kakao, mango i kokosov maslac), CBD pasta, listii hempa i eteri
no ulje narand~e..
492185
nov 2023.#61
Dali si isprobala koliko se brzo raspadaju prilikom uporabe?Pitam informativno jer slicno radim
nov 2023.#63
Znam da se ne raspadaju.Zanimalo me koliko dugo traju,dali se brzo potrose ili imaju duzi vjek trajanja od prirodnih sapuna?
Jer mana kod "prirodnih" sapuna je sto se brzo potrose,pocnu se mrviti..
nov 2023.#64
Ja sam uzela biljnu bazu za sapune sa 3 vraste maslaca i dodala
etvrti tj. kokos, cbd smolu,
aj, eteri
no ulje.. Koliko primeujem sapun se ne troai neato br~e od obi
nih i ne mrvi se..
jul 2024.#66
Samo da javim da su mi na kraju obloge sa gavezom najviae pomogle. List i koren samleo sve~e i umotao zglob 2 noi. Ve 3. dan sam bio puno bolje i par dana kasnije proalo skroz.
isto da znaa ako joa koga budea savetovao, i za upale se koristi naveliko.
jul 2024.#67
Mislim da sve te biljke koje koristimo ne djeluju kod svakoga isto.
jul 2024.#68
Sla~em se. Ali da gavez ima protivupalno dejstvo je
injenica. Na ~alost, meni je trebalo joa neko vreme da sam uzmem i dublje prou
im zbog saveta kolege te sam bolovao du~e nepotrebno.
Nema ljutnje, verujem da je bilo iz dobre namere. Ali davati savete u vezi zdravlja je neato gde bi trebao biti siguran u to ato govoria. Samo htedoh @Groff da zna, za ubudue. A i sebe da podsetim da pazim koga sluaam. :D
feb 2025.#70
Nova tura gotova, koristeno 150gr kokosovog ulja, 15gr pcelinjeg voska, 4ml thc ulja i par kapi etericnog ulja od cajevca.
528576528577
26. mar 2026.#71
Stvaraju mi se rane na zglobovima i potkoljenici, vec mjesecima nemogu normalno funkcionirati ali se baa pogoraalo u zadnjih tjedan dana.
Lije
nici su mi rekli da moram
im viae hodati, nesmijem dugo sjediti, stajati u mjestu ili dr~ati prekri~ene noge, a dosta je nezgodno jer baa jako boli
im ustanem na desnu nogu
552674
Imam kroni
no proairene vene na nogama, operiran sam dva puta i moram nositi kompresijske
arape 24/7, propisan mi je ketonal kad boli ali mi ne poma~e baa, pa bi pokuaao napraviti neki melem ili kremu za lagano masiranje bolnih mjesta
Pretpostavljam da bi bilo najbolje, tj najefikasnije napraviti ulje pa njega dodati u melem?
Dakle, za ubla~avanje bolova ne za rane
26. mar 2026.#72
Najbolje ti je sa uljem znas tocno koliko si ga dodao. Rekao bih barem 1ml po ovakoj dozi kao gore kod mene. Mozda i gavez ne bi bio los za tvoju situaciju.