VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaMoja majka, reumatoidni artritis i prekretnica
LEGACY

Moja majka, reumatoidni artritis i prekretnica

70 odgovora3,395 pregleda
Martina_11ENTUZIJASTA

maj 2023.

#1
Dobar dan dragi ljudi, ne znam kako bih po ela pisati, znam samo da ako negdje mogu dobiti savjet, je to ovdje na forumu. Mojoj majci je 2014. dijagnosticiran reumatoidni artritis, godinu dana prije su joj ugraena dva stenta zbog infarkta miokarda. Majka ima 57 godina. Nakon dijagnoze po inje terapiju medrolom i metotraxatom. Bilo je tada dobrih, ali naravno i jako loaih perioda. Iskreno re eno viae loaih. Jaki bolovi, oteknuti zglobovi, ograni ena pokretljivost. Mama je oduvijek bila svjesna jakih nuspojava tableta koje je uzimala, ali vjerujem da joj je jedino bilo bitno da bol nestane i da mo~e normalno funkcionirati. Moj brat joj je nekoliko puta preporu io ulje konoplje, ali tada nije bila spremna za tu vrstu terapije. Vjerujem viae radi brige ato e rei doktori i mo~da nekih osuda u druatvu, a vjerojatno i malo straha. Posljedice medrola dolaze do vrhunca 2017. godine. I dan danas kad se sjetim uhvati me bijes. Majka je dugo kaaljala, mislim ak i neki period od mjesec dana. Doktori naravno prepisivali jedne pa druge tablete i sirupe. Stanje se nije popravljalo, naprotiv od silnog napora uzrokovanog teakim i u estalim kaaljem te uniatenim kostima zbog terapije medrola su joj pukla 4 rebra. Isprva ako se dobro sjeam samo jedan, tada odlazimo na hitni prijem. Lije nik tada prepiae opet neke druge tablete za kaaalj jer po njegovom mialjenju nije mogue da rebro baa tako pukne, vjerojatno su miaii. Majka dolazi kui i uz sve bolove se svakodnevnica nastavlja. Nakon par dana je puklo i drugo rebro, tada je napokon uz naau molbu napravljen rendgen. Terapija mirovanje i tablete protiv bolova. Nikome od doktora nije bilo sumnjivo niti su se potrudili pronai uzrok prvenstveno kaalja pa i puknua, jer rebra kao i tada po njihovom ne pucaju baa tako sama od sebe. Da previae ne du~im ato se dogaalo u tom razdoblju..majka je razvila osteoporozu zbog uzimanja medrola, nakon puknua etvrtog rebra je hospitalizirana i tada su napokon u injene sve pretrage da bih se naaao uzrok. Nasreu je sve bilo u redu, osim naravno te osteoporoze. Uspostavilo se da je majka imala neku bakteriju i uzimanjem kratke terapije dok je joa bila na odjelu kaaalj je prestao. Majka se od tog svega dobro oporavila. Do danas je kao ato sam rekla bilo uspona i padova, kontrole i kontrole kojima se uvijek dolazilo do istog zaklju ka i iste terapije. Sjeam se da je jednom prilikom pitala reumatologa ato mo~e napraviti po pitanju prehrane, tada joj je re eno da prestane previae itati na internetu. Prije nekih mjesec dana je majci pukao film jer uz terapiju se niata ne mjenja. Tijelo je napaeno, pa tako i um. Ka~e da joj je medrol uniatio ~ivot. Zamolila je od brata da joj nabavi ulje. Mislim na ulje s visokim udjelom thca. On je to i napravio. Sve to saznajem iz razgovora s majkom i bratom jer ~ivim u inozemstvu. Od tada itam sve ato se mo~e pronai na temu reumatoidnog artritisa, openito autoimunih bolesti i njihovih moguih uzroka. Upale, stres, preboljene bolesti uzrokovane bakterijama ili virusima i time mo~da ak i uzrokovana dominacija th1 ili th2 pomonih limfocita koja se onda o ituje razli itim autoimunim bolestima. Sve mi to nekako poma~e da barem malo shvatim kako naae tijelo i imunoloaki sustav funkcionira. Odlu im majci za po etak kupiti kapsule sa visoko koncentriranom kurkuminom, umbirom, bosvelijom i organskim spojem sumpora. Nadam se da e to pozitivno utjecati na upalu i na poboljaanje imuniteta.Ovo sve naravno utje e na cijelu obitelj, a mene osobno joa viae mu i ato nisam kod kue. Odlu im si kupiti cbd ulje 10% da lakae zaspem. U inak 100%, spavam bez osjeaja tjeskobe i budim se odmornija nego ikada. Kupim majci isto to. U kontaktu s bratom razvijamo neki plan, ato i kako, s im po eti, kako dozirati. On mi ka~e da probam negdje kupiti cbd kristale jer poznaje ~enu kojoj jako poma~e protiv bolova. Majka nije nikada imala iskustva sa konopljom. Trenutno majka uzima kapsule, ekamo da doe cbd ulje, cbg i cbd kristali pa emo po eti lagano i s tim. Majka je ato se toga vrlo pozitivna, vodi se s ~eljom da u Studenom mo~e plesati na vjen anju moga brata. Terapiju medrolom i metotraxatom viae ne uzima, lagano je smanjivala doze i uz to nije bilo nikakvih komplikacija. Bol je naravno tu, uko enost takoer, ali uz jednu tabletu protiv bolova mo~e izdr~ati. Ka~e da je prije nego ato je odlu ila neato promijeniti uz terapiju medrolom i metotraxatom uzimala ak i po tri tablete protiv bolova. Za majku, a i za cijelu obitelj je ovo po mome osjeaju kao neka prekretnica. Mislim ak i jedna od va~nijih u naaim ~ivotima. Kad sve ato sam naru ila stigne, majka kree sa konzumiranjem. Dragi ljudi, nadam se da nisam previae odu~ila, pokuaala sam ato krae opisati situaciju u kojoj se nalazimo. Za svaki savjet ili bilo koju informaciju u vezi odabira kapsula, kristala i ulja pa tako i kako najbolje zapo eti sa koriatenjem lijeka bila bi jako zahvalna.
BizzzoZMAJ

maj 2023.

#2
Nemam savjet osim da nastavite tim putem. Ono sto je 51% cijele price je kako je majka proala kroz proces negiranja i neugodnosti te stvarno odlu ila biti bolje. Sve navedeno mi se ini kao dobar plan, pogotovo jer je skida je s tableta uzro nika proalo. Uko enost i ostale stvari koje spominjete ce Takodjer doci na red. I to jako brzo ini mi se, jer unato tome sto ono sto ce konzumirati nije uzgojeno kui jel, kristali i takve stvari se teako mogu kupiti, a kad se nabave onda je to to. Sretno ~elim, i eto ako nije mrsko da napiaete kako majka reagira kad krene s ozbiljnijom terapijom kanabisom.
Martina_11ENTUZIJASTA

maj 2023.

#3
Hvala dragi Heretik, cbd ulje i kristale sam naru ila preko jedne Nizozemske stranice po preporuci Hvala dragi Heretik Cbd ulje i kristale kao i cbg kristale sam naru ila preko jednog Nizozemskog shopa prema preporuci bratove poznanice. Lijek je brat dobio od jednog poznanika koji se lije io od leukemije i koji je tada ulje naaao na jednom dalmatinskom otoku. Detalje na~alost ne znam. Naa je nazovimo ga plan po eti sa svim navedenim kako bi se majka ajmo rei upoznala uope s kanabisom. Prema njenim zapa~anjima odkad koristi kurkumin i ostale sastojke koje su u kapsulama joj se probava poboljaala, mislim da e tu ostali pozitivni rezultati doi s vremenom jer ih koristi 3 tjedna. Majka ima u Lipnju kontrolu kod reumatologa, vidjeti emo ato e biti.

maj 2023.

#4
Na pravom ste putu :respect:~elim ti svu sreu:thumb:
Martina_11ENTUZIJASTA

maj 2023.

#5
Puno hvala :)
ĆyroZMAJ

maj 2023.

#6
Nista sto pisete nije predugacko ili bez smisla. Od srca se nadam da ce mamino stanje ici na bolje. Slobodno dokumentirajte napredak ovdje na forumu, to su vrijedne informacije koje ce nekome nekad u buducnosti posluzit. Puno srece vam zelim!
Martina_11ENTUZIJASTA

maj 2023.

#7
Hvala puno :) Svakako u pisati. Majka jedva eka da krene sa koriatenjem.

maj 2023.

#8
Realno u :djede: napisati, ne poma~e na na in da ce ozdraviti.!!! Reumu imam 30 godina. Zadnjih godina u~as. Bol je konstantno prisutna. Kad je velika, onda pijem tablete. Voltaren, Diclo duo, zadnje koje sam dobio, Nalgesin. Fizikalne terapije, vje~be za ledja, ni slucajno teret neki... E sada, kako mi poma~e dim. Poma~e na na in da kad uzgajas biljke, to smiruje. Kad zapalim (sl. je i sa uljem), pod uticajme thc-a na trenutak zaboravia na bol. Naglasak je 'na trenutak', jer bol je uvijek tu. Ako moram mirovati, lakae mi je mirovati high. Jedino tu poma~e :D Tako da, nije to magija koja ce spasiti tvoju mater.
Martina_11ENTUZIJASTA

maj 2023.

#9
Hvala puno Vutra, vidjeti emo kako e to sve utjecati na majku, ja se nadam da e ova neka kombinacija olakaati njene tegobe. Ona ka~e da joj je bitno da je ne boli. Ne ~elim ni zamisliti kako je kad si uvijek pod bolovima, bez obzira od ega se boluje. Znam da majka kad je koji dan dobro ka~e, baa mi je udno kad me niata ne boli, i odmah je bolje i psihi ki i dobije neku snagu.

maj 2023.

#10
Slazem se. Probudim se i sam ponekad bez boli. Rekli su da je dobar i Dormeo madrac. Iz iskustva pri am, kad dodje faza boli ne poma~e Dormeo :D Sretno u izlje enju :joint2:
Martina_11ENTUZIJASTA

maj 2023.

#11
Hvala Vutra :D:thumb:
Martina_11ENTUZIJASTA

maj 2023.

#12
`to mislite, da li bi se lijek mogao "razrijediti" ili mo~da bolje rei pomijeaati s nekim drugim tekuim uljem, npr. maslinovim i kao takvo nanijeti na bolno mjesto? Kakav bi tada bio efekt na odnosu uzimanja lijeka oralno. Majka ka~e hoe li postati blesava od toga :let: Hvala dobri ljudi
BizzzoZMAJ

maj 2023.

#13
Ako je izdr~ala sve ove godine i ostala normalna, odnosno da nije je postala blesava l, nee ni od ovoga sigurno. Kanabis joj jedino mo~e pomoi da bude kakva ina e je :rasta:
Martina_11ENTUZIJASTA

maj 2023.

#14
Ka~e mi brat da mi ideja i nije baa neato super To joj je i brat, sin joj rekao. Ka~e koliko sam ja popuaio u ~ivotu po tome onda nebi mogao sada ni pri ati s tobom. Sve joj je tad bilo jasno. :rasta:
Martina_11ENTUZIJASTA

maj 2023.

#15
Evo majka od jutros uko ena, sve boli. Jedva otvorila posudu s kavom da nam napravi. Ka~e kad e viae to ato si ti naru ila. Pojela ru ak i popila kapsulu, nije htjela za bolove niata nego umasirala bolna mjesta nekim gelom. Trpi i vidim na njoj da je cijela u gr u. Nazovem brata da se spusti dole u stan i pitam ga ato emo. Moja ideja da razrijedimo lijek i nama~emo mu se nije baa svidjela. A nije ni majci, ka~e ateta to tako :lol: I niata, odlu ili da je vrijeme da se majka upozna s lijekom. Malo na vraak a kalice i ka~e majka Bo~e pomozi. Evo nakon 3 sata sve super ato se ti e nekog u inka na mozak, od ega smo i mi malo mo~da imali strah da je kako brat ka~e ne odnese. Majka se zavalila u fotelju, izgleda mi skroz bla~eno. Ne spava joj se, nije joj muka i ka~e da ne osjea niata loae. Mislim da je mene viae bilo strah :confused: Ja izaala s bratom na terasu, neato pospremamo, majka dolazi k nama i pree prag bez da je rekla joj meni jadna ti sam. Ka~e bol je tu, ali je kao ne do~ivljava. Ju er nakon dvije tablete za bolove nikako da se smiri, a danas evo momentalno kako brat ka~e. Javim ako bude nekih promjena. Mo~da mi mo~ete dati savjet na ato da obratim pa~nju nakon konzumiranja. Tlak i otkucaji su joj super. Hvala vam dobro ljudi
h0ndaZMAJ

maj 2023.

#16
Medrol je fakat zlo,koristio clan obitelji pa znam. Nego mozes probat u palminom ulju/masti ili kokosovo na laganoj vatri otopiti i ubaciti unutra par extraljutih chilija da otpuste kapsaicin, izvaditi paprike van a ostatak se zgusne. S tim dobro utrljat zglobove pa vidjet dal ce biti sta bolje, kapsaicin bi trebao prokrviti tkivo. Samo oprezno prilikom upotrebe nositi rukavice i paziti da ne dotaknes sliznicu ili oko. Sretno u borbi!
BizzzoZMAJ

maj 2023.

#17
Nee akoditi niti ideja koju si imala, medjutim u ovoj fazi sad je bitno da koli inu koju imate, majka pojede. Ako bude viska, slobodno kremu/melem napravite. Pomoi ce i ona. https://www.vutra.org/threads/jednostavni-melemi-i-ulja-sa-kanabisom-ili-uljem-kanabisa-za-vanjsku-primjenu.19215/ Drago mi da je majci ok. Nemojte se samo prevariti i misliti nije joj niata pa da poja ate dozu odmah. Postepeno se podizite s dozom.
Martina_11ENTUZIJASTA

maj 2023.

#18
Hvala h0nda na ideji. Probati mo~emo svakako. Da, medrol je zlo. A i taj citostatik ato je uzimala nije niata drugo. Zadnje dvije godine ga je uzimala jednom tjedno, u obliku aprice. Iza toga mu nina i slabost. Ma u~as
Martina_11ENTUZIJASTA

maj 2023.

#19
Hvala na linku :) Mi emo probati sve ato se nudi, naravno ne bezglavo, informiramo se puno. Dosad je sve okej, pokrila se dekom, gleda TV i zijeva. Kao ato ka~ea, ne treba se zaletiti i odmah poveavati. Bili majka prije spavanja mogla opet uzeti mrvicu ili radije ostati na toj jednoj danas? Hvala svima puno dragi ljudi
ĆyroZMAJ

maj 2023.

#20
Ja bi se osobno vodio time dali se bol pojacava ili ne. Ako je, mrrrvicu bi joj dao, a ako ne, nek ide pawat. Nocas ce se siguran sam naspavat kao beba :) Edit: mogla bi i opustoait frizider u neko doba nocas smiley9934
Martina_11ENTUZIJASTA

maj 2023.

#21
Ka~e da se u glavi dobro osjea, zglobovi je bole, ali nekako mi se ini kao da ih bolje podnosi. Umirila se i ka~e da joj je malo zima. Temperaturu nema. Vidjeti emo u toku ve eri, sve u svemu i dalje bez tableta za bolove :thumb: Sorry, ovo je bila greaka. Moram se joa malo uhodati na forumu. Htjela sam zapravo napisati neato, ali sam neato falila i objavila odgovor. :confused:
BizzzoZMAJ

maj 2023.

#22
Nemaa potrebu stisnuti reply pa onda pisati pa nakon toga post reply. To ti radi ove citate koji su nepotrebni i sama vidia. Ako ~elia nekoga direktno tagati koristia znak @ Naprimjer @Martina_11 .
Martina_11ENTUZIJASTA

maj 2023.

#23
Jedno pitanje dragi ljudi, majka je danas opet iza ru ka uzela jednu malu dozu. Onako na vraak a kalice. Super to sve podnosi, umiri je i uhvati spavalica, nekako sam mislila da e to imati vei ili ja i mo~da ak i neugodni u inak. Da li neato krivo radimo, ili mislite mo~da da je lijek "izgubio" na kvalitetu radi du~eg stajanja. Nama je naravno drago ato joj odgovara, super je ato nema nikakvih loaih utjecaja na nju.

maj 2023.

#24
Nema ata ,ako je umiri i uhvati spavalica to je bueno :thumb:
BizzzoZMAJ

maj 2023.

#25
Nemate brige. Ra unajte da se stvara tolerancija i da se organizam puni tako da ce prakti ki nekad u budunosti kad se digne na dozu koja joj odgovara deaavati identi no. Prakti ki nee niti osjetiti da je konzumirala. Kad sam uvodio ~enu u terapiju sam krenuo s pola zrna ri~e 0.2mm cca du~ine iz sprice. Prvi dan jednom dnevno, drugi dan dve kapsule dnevno, trei dan tri kapsule, s razmacima od 7-8 sati. Peti ili aesti dan takve konzumacije sam po eo dizati koli inu u dozi, do Zrna ri~e iz sprice (0.5cm cca). Smetalo joj je za ~eludac ulje samo a i okus joj nije idealan pa sam joj pakovao u kapsule prazne obi ne. 473272
Martina_11ENTUZIJASTA

maj 2023.

#26
Hvala na odgovoru Heretik, ovo mi puno poma~e. A ato mislia kako bi trebali po eti sa kristalima i cbd uljem? Izmeu popodnevne i ajmo rei doze prije spavanja, ili po potrebi?
BizzzoZMAJ

maj 2023.

#27
Mo~ete kad i ostalo. Cbd kristali nemaju psihoaktivno djelovanje. Svakako mini doze s po etka, kako napisah gore. I puno vode :) Ako nisi, evo teme koju treba pro itati. Na kraju je kolega dnevno unosio 1ml i normalno funkcionirao. Ja sam osobno bio na vise od 1ml preko 60 dana i normalno iaao na posao. https://www.vutra.org/threads/mazar-vs-multipla-skleroza-ms.7670/
Martina_11ENTUZIJASTA

maj 2023.

#28
[ Hvala puno :thumb:
Martina_11ENTUZIJASTA

maj 2023.

#29
Danas je majka uzela jednom lijek i u tijeku popodneva cbd ulje. Sad nisam pametna ato da joj dam prije spavanja. Iskreno, ovo me sve lagano psihi ki dere. Al kad realno pogledam da ne koristi viae terapiju kemijom, ovo ak i ne izgleda tako loae. Uhvatim se u mislima, kontam pa ne dovodimo valjda majku u opasnost jer smo se zajedno odlu ili na ovaj na in rijeaiti njenih tegoba. Koliko je ovaj internet dobra stvar, tako je i loae jer piae svaata. Dobila sam danas kontakt od jedne gospoe koja je ovjeku,ato je s majkom bio po pretragama i ambulantama, do te mjere pomogla da on viae reumatologa nije trebao. Kod njega je bila dijagnoza psorijati ni artritis. Vidjeti emo, pozitiva je jako bitna. I stvarno vam svima hvala, ovo mi baa puno zna i.
h0ndaZMAJ

maj 2023.

#30
Bitno je ne klonuti u glavi el onda tjelo nema kog slusati, samo pozitivno:thumb:
Martina_11ENTUZIJASTA

maj 2023.

#31
Sla~em se h0nda. Ja danas nave er idem nazad za Njema ku, majka i brat nastavljaju lije enje. Ju er je spavala kao top, bez buenja u pola noi i uzimanja tableta protiv bolova, ato je bila za nju svakodnevnica. Vidjeti emo kako e se to sve nastaviti, ja odlazim s nekim dobrim mislima i probati u doi u Srpnju na koji dan. S majkom se svakako ujem na dnevnoj bazi, pa mogu ponekad promjene i ovdje pisati. Dobar i ugodan vikend vam i puno hvala na podraci :)
BizzzoZMAJ

maj 2023.

#32
Igrom slu aja i ja ne ~ivim gdje sam rodjen, pa ti mogu reci da djelomi no nervoza i ostalo sto si navela, ima veze i s tim povratkom, cak i da ti majka nije bolesna. Dr~ se i nedaj se. Samim tim sto ste doali skupa do toga da idete majci pomoi, je 100/100 plus. Ajd da nije probala sve navedene otrove. Vjerujem da nije jednostavno, medjutim ono sto sigurno pomaze kod lije enja i terapije je i sam uzgoj. U tom slu aju bi Takodjer i znala to no sta dajea majci da konzumira, jer jedino je to nepoznanica ostala koja vas mo~e brinuti. Sve ostalo mi se ini kao pod kontrolom + majka spava, ne jau e kao sto je jaukala i tako. Pro itaj svoje postoje od po etka kad si krenula pisati i vidjeti ea da se kroz paniku i brigu u biti vidi samo napredak :)
Martina_11ENTUZIJASTA

maj 2023.

#33
Sla~em se u potpunosti, ja ve vidim na sebi koje sve negativne utjecaje ima to sve na mene. `to se ti e majke, ostavljam je u najboljim rukama. `to se ti e lijeka, iskreno nemam nekih briga, brat takoer ima puno povjerenje u poznanika koji se ponudio pomoi. Prema njegovim rije ima, ulje je s nekog otoka. Biljka nije tretirana s ni im nego je uzgajana da nekome pomogne. Tako sam ja to shvatila, koliko mi je brat uspio to objasniti. Uvjeti za rast i proizvodnju su bili najbolji. Taj poznanik je takoer bratu rekao da mu se samo javi, i da ne pokuaava sam negdje neato nabavljati jer po njegovim rije ima ima svega ato nije sigurno ni pouzdano. Majka ka~e da je boli, bolovi aetaju, od zgloba do zgloba, kao ato je i prije bilo. Niata novo u njenoj bolesti. Ostalih problema nema, ato se ti e nekih simptoma koji bi ukazivali na nego pogoraanje. Lijek je baa umiri, kao da je spusti na zemlju. Pa se zbog toga svega i ne kree puno pa ju je malo uataknulo, ali zna ona i sama zaato. Majka normalno jede, ima malo manji apetit. Ja sam mislila da e biti obrnuto. Mislim da bi mo~da bilo i vrijeme da se sljedei tjedan krene ili s veom dozom ili eaim doziranjem. Mo~da netko ima savjet u vezi toga. Ju er nave er je stupila u kontakt s gospoom koju sam spomenula bila. Kada joj je majka rekla da 9 godina uzima terapiju i da nema pomaka na bolje nego se stanje samo pogoraava, ona joj je rekla pa i kako da vam bude dobro od tog svega. Tra~ila ju je njene zadnje nalaze krvi i mokrae i dijagnozu reumatologa. Vidjeti emo koje e ona kombinacije imati. Majka takoer brzo ima kontrolu, ja sam preporu ila da se naprave sve pretrage na patogene u organizmu kao i analiza vitamina. Kroz sve ovo, i stvarno puno itanja u zadnje vrijeme, vjerujem da kod autoimunih bolesti ak i neka preboljena bolest, bakterija ili virus mo~e biti uzrok. Neato ato naaem tijelu smeta i tijelo se toga uporno ~eli rijeaiti, ali mu ne uspjeva jer se modernom medicinom samo truje. Ostali faktori kao ato su stres, openito stanje uma, prehrana, manjak vitamina i ostalo znatno utje u na sve to i na sam razvoj bolesti. Da je volja za ozdravljenjem takoer jako bitna uope ne sumnjam, ak bi u ovom naaem slu aju rekla da je klju na. Majci je rijeaenje njenih zdravstvenih problema ajmo rei bilo pred nosom. Imala je jako dobar primjer tog gospodina koji se uspjeano izlije io prirodnim putem, brat joj je nekoliko puta ponudio da joj nabavi ulje, ali eto, ona nije htjela ili kako je ona rekla, vjerovala je doktorima jer ipak su oni doktori i znaju najbolje. Sada umjesto tablete za bolove uzme prirodni lijek, ona je baa odlu ila da povratka na staro viae nema. Dr~i se i ja vjerujem da e izdr~ati i vratiti kvalitetu ~ivota. I baa zbog toga, mo~da je sve to tako trebalo i biti. Nadam se da emo u Srpnju opet skupa praviti kola e kad doem. A u Studenom i skupa zaplesati. Svima ovdje se zahvaljujem neizmjerno, mislim da u i ja kroz sve ovo ozdraviti.
BizzzoZMAJ

maj 2023.

#34
Koliko uzima sada I koliko esto?
Martina_11ENTUZIJASTA

maj 2023.

#35
Dva puta dnevno, danas malo viae nego od po etka terapije. Na po etku je bio ajmo rei vraak a kalice, neznam kako bi se izjasnila, a ni koliko bi to moglo biti. Pitati u brata ako mo~e pa da uslika, pa mogu objaviti.
JurioLEGENDA

okt 2023.

#36
Super si ovo napisao @Vutra Samotnjak ,svaka cast. Jako puno ljudi misli da je Kanabis carobni stapic.

Odgovaranje na teme dolazi uskoro.