VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaTop 16 medicinskih strainova
LEGACY

Top 16 medicinskih strainova

216 odgovora22,727 pregleda
mazarLEGENDA

apr 2012.

#1
News Headlines:ridinghorse: http://www.headsite.com/white-berry-feminised-seeds-92-p.asp A-Train Barneys Farm Dr Grinspoon Feminized Blue Dream (von Mystic Seeds) :: SeedFinder :: Sorten Info G13 Haze CannaSutra | Seed Mine Soma Seeds Lavender Crimea Blue Nigerian Mazar ovoga ni ne treba posebno predstavljati Purple Kush Marijuana Seeds Satori Romulan (by Next Generation Seed Company) :: SeedFinder :: Strain Info T.H.Seeds S.A.G.E. TGA Subcool Seeds Vortex Jack Herer Ima skupih, ima jeftinijih, ima za astmu, za nesanicu, za hepatitis c... Da se ne pita previae, sami naite svoju muzu...:vb_wave:
matiaAMBASADOR

apr 2012.

#2
Mazar ovaj Black Sugar ato sam dobio na poklon je kako ka~u isti medicinski strain, ka~e ovako:
makisplitAMBASADOR

apr 2012.

#3
Joker pomagala: Top 10 - All High THC Tutankhamon

apr 2012.

#4
Pit Bull pit bull 36% thc

apr 2012.

#5
:notnice: Critical Kush
mazarLEGENDA

apr 2012.

#6
niceMaki, ato se ti e cbda i biljkama bogatih cbdom, zaboravi na taj top 10, pogledaj si ovdje ProjectCBD pod availability, s time da cbdcrew radi strainove bogatim cbdom CBD Crew - High CBD cannabis strainsKusturica & The no smoking orchestra - Pitbull - YouTubee za ovo nemam pjesmu...

maj 2012.

#7
Pozdrav svima... Ja evo muku mu im sa odlukom koju vrstu sjemena kupiti, i ma koliko prou avao ovdje po forumima i okolo, ne mogu sku~iti koje sjeme je najbolje za medicinske svrhe tj. isklju ivo za pravljenje ulja. `ta to no trebam gledati pri kupnji? Koliko THC-a, koliko CNB-a? Pitam ovo jer SImpson govori jedno, a onda doem i po forumima itam druga ije. Ok, ja bih Indicu, ali koju Indicu (ima ih milijun vrsta), na ata trebam paziti? Ja doma ve imam ra~anj, ali zec je joa u aumi. Uredio sam sve za sadnju (indoor), joa samo da odaberem sjeme i sve u dokumentirati. Puaenje me ne zanima...
mazarLEGENDA

maj 2012.

#8
koja bolest? Pretpostavljam da bi radio ulje. Za MS ne savjetujem da sadr~i mrvicu sative, a kamoli istu, ista sativa je za Metalmaniaca:dada Nama (Msovcima) treba odmor koji pru~a indica, a i CBDovke... Znam da na svakom forumu se hvali druk ija sorta za npr. MS, ali, koliko sam shvatio, tu se hvale sorte za puaenje, ne za ulje - zna i ne za tebe. Ja ti mogu dati savjet baziran na iskustvu...:vb_wave:

maj 2012.

#9
Dobri ljudi, gledajui po forumima, te pregledavajui razne video klipove, filmie nisam naiaao do informacije za to koju vrstu konoplje nabaviti za sadnju (indoor) koja bi mi slu~ila u medicinske svrhe tj. pravljenje ulja. Molio bih vas ako imate iskustva u tome da mi odgovorite ili bar ka~ete vaaa iskustva. `ta to no treba gledati (thc, cbn??), koliko ega i sl.? Nitko mi nije na svu sreu bolestan, ali pokuaavam neato napravit tako da nije kasno ako nedaj Bo~e zatreba.:cvetak

maj 2012.

#10
sve mi nesto lici da ti ne znas da koristis pretragu, ni ovde ni na googlu Strain Guide | Medical Marijuana Strains Marijuana Strain Effects - Leafly ProjectCBD ne postoji bas univerzalno ulje, tako da ako ne znas za sta konkretno zelis/trebas da ga primenjujes, ne znam kako planiras da ga pravis... to bi bilo kao da odes u apoteku kada se razbolis (ili se jos nisi ni razbolio) i kazes dajte mi neki antibiotik... pa ne moze neki, zna se koji ide za sta... nadam se da kontas sta hocu da kazem za ulje... i citaj malo vise forum, ima rasprava na tu temu, pogledaj (procitaj) medicinske dnevnike... ako si ziv i zdrav bolje se drzi vutre rekreativno

maj 2012.

#11
Mo~e bit da ne znam. Ne znam dali znam. Nekako mi ne idu antibiotici u isti koa sa konopljom, pa sam i pomislio da pitam ima li itko tko mo~e pomoi po tom pitanju. Pretpostavio sam da, baa suprotno, postoji univerzalna konoplja koja se mo~e koristiti u sve medicinske svrhe (stekao sam takav dojam itajui po forumima). Ina e, hvala na linkovima.

maj 2012.

#12
Uzgoji desetak sorti, probaj ih sve i izaberi onu koja ti najvise odgovora, ovo je sve rekla kazala. Ali za indor medical preporucam: http://barneysfarm.com/?l=en&i=18 Ima visok level THCa a to ti treba ako nesto pode po zlu s zdravljem, jer je THC taj koji popravlja a CBD sluzi za represivnu medicinsku pomoc, recimo kao vitamini, samo jace.
Petar PanPOZNAVALAC

jun 2012.

#13
neka istra~ivanja su pokazala da je soma a+ (rock bud) sorta koja sadr~i najveu koli inu cbd-a od svih sorti koje se mogu nabavit kod komercijalnih banki sjemena. mada sada ve postoje i banke sjemena koje se striktno bave sortama sa visokim cbd-om, ali joa uvijek su teako dobavljive
mazarLEGENDA

jun 2012.

#14
Nirvana White Castle Pure Kush Chem Dog Ladyburn 1974 Ulje od Pineapple chunka je ubijalo bol, mislim da e ulje od ovih ubiti svaku pomisao da vas neato boli:dada http://nugs.com/article/best-strains-for-arthritis.html - za artritis
grow_man_ENTUZIJASTA

jun 2012.

#15
CBD Skunk Haze Tall plant, self supporting. Flowers tend to be large and airy. Genetics (indica / sativa): 50 / 50 Flowering Time (weeks): 10 Yield (gr / m2 / 600W): 450 Pack Size: 5 seeds Sex: Feminized THC % (average): 5 CBD % (average): 5 Ratio THC:CBD 1:1 Aroma: Ceder wood spicy with citrus/ pine/ mint flavors running along side. Analysis by: Fundación CANNA Analysis date: 21. March 2012 Analysis type: cannabinoid content (THC, CBD, CBG, CBN) Analysis method: GC THC: 12,5% CBD: 11,12% CBN: NF CBG: 0,19%

jul 2012.

#16
WHITE BERRY MEDICINSKA UPOTREBA : umirujuca svojstva ovog straina daju osjecaj lakoce i smirenosti.Takoder se cesto preporuca za opustanje misica ( kod grcenja misica/spazmi ) i , za sindrom nemirnih nogu .Dobra i za ljude koji stiscu vilicu i skrgucu zubima u snu-opcenuto vrlo dobra za vecernju upotrebu. TIP : indica/sativa 75/27 VRIJEME CVATNJE : 7-8 tjedana VISINA : srednje do niska. PRINOS 400-450/m UZGOJ : vrlo jednostavna za uzgoj. THC : 15%-18% A-TRAINMEDICINSKA UPOTREBA: otvara i pojacava apetit, snizava ocni tlak ( glaukom ).oslobadja stres.. Hibrid trainwrecka i afgan mazar-a..izrazito jakog okusa. -classic stoner weed TIP : indica/sativa 60/40 VRIJEME CVATNJE : 55-60 dana VISINA : 120-140cm ( visoka i mrsava-manje lista-izduzeni internodiji ) PRINOS : 300-350/m UZGOJ : obavezno rano poceti sa potpornjima i vezanjem. Dr.GRINSPOONMEDICINSKA UPOTREBA : najcesce se koristi za ublazavanje mucnina ali, moze pomoc i kod depresije. TIP : sativa VRIJEME CVATNJE : 90-95 dana VISINA : visoka ali, manje bujna. PRINOS : 300-350/m THC : 25% CBD : 0,4% BLUE DREAMMEDICINSKA UPOTREBA : siroki spektar-jedna od najprodavanijih u americkim apotekama.pokazala se vrlo efikasnom kod kronicnih bolova-stomak,ledja.pogodna i za : stres,anxio poremecaj i nesanicu. Korisnicima dozvoljava da ostanu potpuno funkcijonalni, iz razloga sto nema izrazena sedativna svojstva ali, ipak daje osjecaj euforije. TIP : indica/sativa 90/10 VRIJEME CVATNJE : 70 dana VISINA : srednje do visoka PRINOS : 400/m THC : 16-20% CBD : 0,5-1.0% UZGOJ : trazi strpljenje-spor rast do faze grananja.pripaziti na vlagu i ne pretjerivati sa zaljevanjem. G 13 HAZEMEDICINSKA UPOTREBA : daje izuzetno pozitiva high pa je odlicna za tretman depresije ali i ADD i ADHD sindroma ( hiperaktivnost,problemi sa koncentracijom&).koristi se i za stres,anxio stanja, bolove,mucnine&potreban oprez ukoliko su pocetnici u pitanju. TIP : indica/sativa dorm. (ovisi o proizvodjacu sjemena) VRIJEME CVATNJE : 70-90 dana (ovisno o proizvodjacu) VISINA : PRINOS : 400-500/m THC :20% CBD : 0,7% UZGOJ : pogodna za SOG.bujna,gusta i bogatog cvata. ( za nesto naprednije growere ???) CANNA SUTRAMEDICINSKA UPOTREBA : koristi se kod bronhijalnih problema i astme.podize koncentraciju pa je pogodna za cijelodnevno uzivanje. TIP : indica/sativa 70/30 VRIJEME CVATNJE : 65-70 dana VISINA : PRINOS : 300-500 UZGOJ : daje najbolje rezultate ako joj se da nesto veca posuda i vise prostora za grananje.trazi dosta hranjiva ali, treba pripaziti da se ne pretjera sa vodom. LAVENDERMEDICINSKA UPOTREBA : djeluje relaksirajuce i opustajuce pa se koristi i za nesanicu.pruza osjecaj blazenstva.. TIP : indica/sativa 80/20 VRIJEME CVATNJE : 55-60 dana VISINA : srednja PRINOS : 350-400/m THC : 12-18% UZGOJ : manje lista ali , daje odlicne rezultate ukoliko joj se pruze optimalni uvjeti. CRIMEA BLUEMEDICINSKA UPOTREBA : tretman misicnih spazama-kod MS-a,ublazava neuropatske bolove-pogodno za HIV i AIDS .odlicna kao analgetik ali i za stres.. Bazirana na ranim sortama niskog rasta i odlichnog prinosa. TIP : indica dom. VRIJEME CVATNJE : 55-62 dana. VISINA : 70-80 cm (niska ) PRINOS : THC : +- 18% CBD : 1,2% UZGOJ : izuzetno pogodna za SOG i SCROG.brzog rasta i razvoja sa odlichnim prinosom. NIGERIANMEDICINSKA UPOTREBA : tkz. amphetaweed-zbog kolicine energije koju daje korisniku.oprezno sa neiskusnim korisnicima-moze izazvati paranoju.moze biti izrazito dobra za neke tipove (individualno)depresije,PTSP-a i anxioznosti .. TIP : sativa VRIJEME CVATNJE : 70-80 dana. VISINA : niska do srednje niska PRINOS : kazu vrlo dobar u in uzgoju.+kolichina cvatova-vrhova. THC : / MAZARMEDICINSKA UPOTREBA : jako sedativno djelovanje. Preporuca se za bolove, spazme ( grcenje misica ),probleme sa snom i/ili nesanicom TIP : indica uglavnom Mazar se pojavljuje kod vise proizvodjaca sjemena i u raznim kombinacijama-krizhanjima..zato je najbolje prouciti savjete proizvodjacha konkretnog sjemena. -dobitnik mnogih nagrada. -jedna od najprodavanijih med. PURPLE KUSHMEDICINSKA UPOTREBA : pomaze kod tretmana kronichne boli i depresije.karakterizira ju deep body stone.dobra i za : stres, nesanicu,muchninu&. TIP : indica 85% (sativa 15%) VRIJEME CVATNJE : 50-56 dana. VISINA : nakon cvjetanja raste jako malo. PRINOS : izuzetno bogat UZGOJ : bujna sorta koja trazi potporu i dosta vezanja .ukoliko zelite biljku izrazhenije purpurne boje-to se postize spustanjem temperature ili zalijevanjem postepeno hladnijom vodom. SATORIMEDICINSKA UPOTREBA : istice se njezina djelotvornost kod ublazavanja depresije i simptoma anxio stanja.prednost je sto ovaj strain ne utjece na povecanje broja otkucaja srca ( sto mnogima smeta kod sativa ) a, proizvodjach istiche njezino inspirativno djelovanje i trenutke lucidnosti koje pruza korisniku. TIP : sativa/indica VRIJEME CVATNJE : 65-72 dana VISINA : srednje visine/pogodna za uske prostore PRINOS : 500-550/m UZGOJ : otporna.odlicna za pocetnike i , daje odlichne reznice. ROMULANMEDICINSKA UPOTREBA : koristi se kao analgetik.a, poznata je i po jakoj stonazhi (narcotic high) TIP : indica VRIJEME CVATNJE : 56-60 dana. VISINA : 180cm ( visoka) PRINOS : 300 UZGOJ : osjetljiva na visak vode i nagle promjene pH S.A.G.E. ( sativa afghani genetic equilibrium )MEDICINSKA UPOTREBA : pomaze kod promjena raspolozenja,hepatitisa C i PTSP-a. TIP : sativa VRIJEME CVATNJE : 70-77 dana. VISINA : 120-140 cm PRINOS :300-350/m THC : visok + 20% CBD : izrazito nizak % VORTEXMEDICINSKA UPOTREBA : mu nina i poticanje jachanje apetita TIP : sativa 80% ( indica 20%???) VRIJEME CVATNJE : 58-65 dana. VISINA : niska do srednje niska PRINOS : nizak UZGOJ : brzo i nepravilno raste-potrebno dosta brige i vezanja.nikako za pocetnike.nije za ocekivat visoke prinose. *high : heart racing, energizing, confusing, stoned, ripped curled under, stupidity JACK HERERMEDICINSKA UPOTREBA : koristi se za : stres,anxiozna stanja, bolove,jachanje apetita,depresiju a, pokazala se i vrlo dobrom kod fibromialgije. TIP : indica/sativa Strain nosi ime svjetski poznatog borca za legalizaciju i promicatelja  marijuana kulture..dosta proizvodjacha sjemena ima taj strain u ponudi pa je najbolje informirati se na stranicama proizvodjacha konkretnog sjemena. -vise podvrsta. izvor: - High Times - seedfinder.eu -leafly.com strain reviews (prevodila sam na brzinu i za osobnu upotrebu.zato-isprike-za tipfelere i slichno)
makisplitAMBASADOR

jul 2012.

#17
Taman lipo,iako ima ista/slicna tema vec na forumu....kratak i jasan osvrt...odlicno!
Z&NZMAJ

jul 2012.

#18
Spojeno da se ne diskutira na dvije strane o istom! nhf. :cvetak
maSeISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#19
ovako ljudi cito sam na internetu i po meni bi mi trebalo nesto od cega me nece bit strah da nema paranoje mada u zadnje vrijeme nema paranoje ni kada pusim ovu s ulice i od cega necu puno razmisljati i mislim da sam pronaso odgovarajucu sortu zove se Lemon Sativa pa jel neko imo iskustva s tom sortom i sta mislite o njoj i je li neko zna gdje se moze naruciti ja sam iz BiH .

jul 2012.

#20
@mazar ova LADY BURN 1974 stvarno je jaka-ali nikako nije zahvalna za uzgoj(indoor),od GHS-a ak nezahvalna-nekako nestabilna....
littleGreenENTUZIJASTA

jul 2012.

#21
Ovih 16 medicinskih vrsti skoro da je teaka glupost, uglavnom radi se o marketingu. Nije to sve toliko razli ito koliko se radi o marketinakom triku. Ljudi koji ~ele medicinski kanabis ne bi se trebali puno optere ivati oko odabira vrsti, mislim da je najbolje izabrati bilo koju indiku. Sve ato ima puno afgana u sebi dovoljno je jako u vidu THC-a , a isto tako sadr~i znatne koli ine CBD-a. Ima jeftinih sjemenki od Mandale, Nirvane, KC Brains... npr. idealan je Afghan#1 od Sensi Seeds, Dutch Passion, Flying Dutchmen-a.
mazarLEGENDA

jul 2012.

#22
In an attempt to take a closer look into marijuana's alleged medicinal values, we consulted Danny Danko, High Times magazine's senior cultivation editor, to help us identify the most popular strains for medicinal use. Highlighting excerpts from Danko's new book,High Times Field Guide to Marijuana Strains , we compiled a list of marijuana strains that he claims to have medicinal value. Danny Danko - Wikipedia, the free encyclopedia Toliko o marketingu, mo~da su mu platili da reklamira te strainove.... Ali to je savjet za puaenje, i to ne u bijesnim koli inama, nego u medicinskim  recimo ovjek osjeti tegobe, uzme Wickie Pipe Lighter Original - WickiePipe , malo posoli svoj omiljeni strain, pa puf puf i onda mu je bolje:sun2:, to ato ti pri aa za indice vrijedi za ulje, ali ne kod MS njima savjetujem one iji je omjer THC:CBD 1:1. Razlog zbog kojeg sam to postao je taj ato su me mnogi pitali koja je za njih i njihovu bolest, svaki mora nai svoj strain i svako ima pravo na svoje mialjenje, zato se i zove forum. Nisam neki stru njak, ali to je moje mialjenje bazirano na iskustvu:cow_yellow: I za zdravlje cijena nije bitna - pitaj oboljele:dada

jul 2012.

#23
Ve nekoliko vremena itam sve o le enju raka i drugih bolesti tu i na drugim forumima.I sama sam ga ve dva puta pobedila.Koristim ulje od W.Withow,Criticala i J Herera.Tako ka~e R.simpson,koji siguno ima viae iskustva od nas svih zajedno.Ka~e,da su to za naaa podru ja najbojle.Kad si bolestan pr.vo ti je va~no da doea do ulja i da ato prije krenea sa terapijom.Zaato izmialjati toplu vodu?Kad doktor ka~e kako uzimati neki ljek,ne debatirate sa njim zaato tako i ne druga ije.Neke stvari jesu,kakve su.Sla~em se da mora svako prilagoditi sebi koli inu ako mu ne odgovara protokol uzimanja.Ne podnosi svako velike doze.Onda se predoziraju i uplaae,pa u bolnicu i panika.Ja svake toliko navece poja am dozu.Pa ako mi se ujutro vrti u glavi,nave e smanjim dozu .Za par dana opet probam malo poja at,pa tako opet par dana.Preko dana uzimam manje doze,da funkcioniaem a nave e ve u.Va~no je da funkcionira.Svake toliko napravim krvnu sliku i markere na koje ne treba obra at previae pa~nje.Nekad i ne pokazuju pravo stanje.Va~no je pozitivno razmialjanje,radovanje ~ivotu i svakom danu posebno.Dou i dani kad nisam najbolje.A to se deaava i zdravima.Va~no je da smo tu da imamo dobre prijatelje da poma~emo drugima ,jer tako i sebi inimo dobro.Treba biti borac.Oni koji samo kukaju i nikad nisu niim zadovoljni ne piae se dobro.Svima ~elim puno lepih dana i malih radosti koje donose sre u.

jul 2012.

#24
meni je najbolje pomogao leafly.com za odabir sorte. mozhda nemaju opisane sve strainove ,ali tih 500tinjak shto imaju odlichno su obradjeni-pogotovo shto se medicinske upotrebe, djelovanja i efekta tiche. + uzasno jednostavno pretrazhivanje na njihovom "strain review-u"
littleGreenENTUZIJASTA

jul 2012.

#25
THC:CBD 1:1 je marketinaki trik takoer. Kako ea napraviti sjeme koje raa isto potomstvo, pogotovo ako je vrsta daleko od IBL-a? Mo~da se mo~e kupiti klon 1:1, ali u vidu sjemenki jedina garancija je da e sorta imati znatan postotak CBD-a uz THC. `to se tie cijene koju se izdvaja za sjeme, bolje dati malo za kvalitetu nego puno za tu istu kvalitetu. Od skupih sjemenki jedino ato po meni valja je Chimera, Soma, DJ Short, THSeeds, Mr Nice. Ali opet zaato kupiti neato u tome rangu kad od Nirvane mo~ea dobiti jako sli no za puno manje para. Uostalom sve viae od 20 eura za 10 sjemenki i joa k tome feminiziranih je skoro apsurdno. Feminizirano sjeme trebalo bi koatati puno manje, a ne viae. Uglavnom, kao lijek za sve bolesti bit e idealna skoro svaka bolja indika.

jul 2012.

#26
hoces nam kazati da sative nemaju medicinsku vrednost?
littleGreenENTUZIJASTA

jul 2012.

#27
Sam si izvukao taj zaklju ak, nisam to rekao. Sativa je daleko kompleksnija od indike, u viae pogleda, stoga nije preporuka za prvi izbor prosje nom novm medicinskom korisniku.

jul 2012.

#28
bilo bi lepo da novom medicinskom korisniku objasnis malo tu "kompleksnost" sativa, kada si vec krenuo da savetujes * * * The effects of Indica predominate strains are generally described as a sense of calm or serenity. Indica dominant strains are used to relieve stress and to relax. This strain can help reduce nausea for cancer patients, stimulates the appetite, and reduced intraocular pressure. Due to the sedative nature of indica is is best used during non-active times during the day or in the evening. Sedating Relaxing Muscle relaxant Decreases nausea Treats acute pain Increases appetite Increases Dopamine The effects of Sativa predominate strains are generally described by a sense of energy, well-being and confidence. Sativas stimulate the neurotransmitter serotonin which acts in the central nervous system and is responsible for mood, appetite, and sexual function. Those with heightened anxiety or certain mental health concerns may need to use caution. Sativa is generally used during the day. Activating Anti-Depressant Chronic Pain Increases Focus Increases Creativity Increases Seratonin
He-ManLEGENDA

jul 2012.

#29
Ja ovo ponavljam kao pokvarena plo a, CBD je bitan za sve ato se ti e medicniskog aspekta. I treba tra~iti sorte s ato veim %CBD-a, barem ove "normalnije" s visokim %CBD-a takoer imaju i visok %TCH-a >10-15% Naravno ima i sorti koje imaju visok CBD dok im je THC
littleGreenENTUZIJASTA

jul 2012.

#30
Ja ovo ponavljam kao pokvarena plo a, CBD je bitan za sve ato se ti e medicniskog aspekta. I treba tra~iti sorte s ato veim %CBD-a, barem ove "normalnije" s visokim %CBD-a takoer imaju i visok %TCH-a >10-15% Naravno ima i sorti koje imaju visok CBD dok im je THC

jul 2012.

#31
mozda samo lemon skunk izvuce preko 20%, shiva i early skunk ~18%, ostale vrste skunka koliko ja znam imaju izmedju 8% i 15% thc-a, a cbd im se krece od < 0.1% do ~0.15%
macedoniaENTUZIJASTA

jul 2012.

#32
e ovo je veoma korisna tema, pratim je sa zadovoljstvo

jul 2012.

#33
Moram se nadodati, zaboravili ste jednu sortu: Hammerhead. Znam da kod mene nije bas najbolje uspijevala, ali ne znaci da nema ljekovita svojstva. Hammerhead (medical seed company): Thanks to its high CBD content, it has a great narcotic effect and muscle relaxant, an attribute that makes it excellent for some medicinal uses. Its flavour reminds us of that from the white family, but it hides a sweet tone that gives a distinctive touch. 80% Indica / 20% Sativa Genotype: White Rhino x Medicine Man THC: 15-20% CBD: High
Petar PanPOZNAVALAC

jul 2012.

#34
Medicine Man je samo Shantijeva verzija White Rhina nastala kad se on odvojio od Greenhouse Seeds-a. U principu ista stvar, samo ato neki ljudi viae vjeruju Shantiju jer je Arjan marketinaki mag, a to nije u duhu kanabis kulture, bla bla... da ne ulazim u detalje, ve se puno puta raspravljalo o tome. A White Rhino je zapravo White Widow x Afghani, jedna od prvih medicinskih sorti, old school couchlock.
mazarLEGENDA

jul 2012.

#35
Ne izmialjam toplu vodu, nemaju svi rak... Dobro je ulje, ali za razliku od indica, ne mogu baa spavati i nekako mi djeluje na desnu nogu, po nem je vu i, mo~da i na ulju indice radim isto, pa me indica toliko umrtvi da ni ne osjeam da ju vu em... Ali je kombinacija ww i critical odli na za raspolo~enje Jack herer sam posadio i jedino ato u od njega raditi su svje~i sokovi:drink: - znam da e neki pomisliti da je to svetogre ili da se bahatim, ali to sjeme je bila donacija za moje zdravlje, tako i ispada da e biti:dada Ja ovo ponavljam kao pokvarena plo a, CBD je bitan za sve ato se ti e medicniskog aspekta. I treba tra~iti sorte s ato veim %CBD-a, barem ove "normalnije" s visokim %CBD-a takoer imaju i visok %TCH-a >10-15% Naravno ima i sorti koje imaju visok CBD dok im je THC

jul 2012.

#36
Official Results from The HIGH TIMES Bay Area Medical Cannabis Cup
mazarLEGENDA

jul 2012.

#37
UUUUU ovaj je MCU ATF je fakat :violent018: 10.8% THC, 16.7% CBD i pazi ovo is unlike anything youve ever smoked???:happy031: Hills Farmacy | Cannabis & Medical Marijuana Delivery | Oakland, Berkeley, Piedmont & Lamorinda
macedoniaENTUZIJASTA

avg 2012.

#38
to je ono sto je potrebno ako nije marketinski trik onda to je ono pravo , a jel neko upoznat jel se moze naci menke od ovoga streina?
mazarLEGENDA

avg 2012.

#39
Nisam naaao sjeme, ali ako imaa koga u Oakland [*]Rockridge & Piedmont Ave [*]Adams Point, Grand Lake, Lakeshore & Uptown [*]Trestle Glen, Crocker Highlands & Glenview [*]Dimond District, Lincoln Highlands & Redwood Heights [*]Claremont Hills, Hiller Highlands & Glen Highlands [*]Montclair, Oakmore, Woodminster & Crestmont Piedmont Berkeley [*]Claremont, Berkeley Hills & UC Berkeley Campus Area [*]North Berkeley & Kensington Lamorinda [*]Orinda, Moraga & Lafayette Onda mu reci da ti poaalje poatom, 1 ounce = 28.3495231 grams2320 kn je za uncu (OZ)tj., cca 30 g... Ili otputuj tamo:bananallama: To je za Amere koji imaju karticu, a i popust je na ovaj strain za teake bolesnike... Mo~da bi meni dali popust:bananica
mazarLEGENDA

sep 2012.

#40
ali naaao sam neato sli no, Z7 od cbd crewa

sep 2012.

#41
High CBD strains Women's Collective Stinky Purple - Project CBD (approximately 9% CBD to 1.2% THC) Cotton Candy Diesel - Project CBD Omrita Rx3 - Project CBD & SPARCS (approximately 8.5% CBD to 5.5% THC) Harlequin - Project CBD & SPARCS (approximately 8.5% CBD to 5.5% THC) Jamaican Lion - Project CBD (approximately 8.5% CBD to 5.5% THC) True Blueberry x OG Kush - Project CBD & Steep Hill Labs Rx Red - Project CBD & Harborside Health Center CA Soma A-plus - Harborside Health Center CA Pineapple Thai - Herbal Solutions CA Cannatonic - Treating Yourself Magazine (reports vary, between approx 20% and 6.92% CBD) Sour Tsunami - PureAnalytics Lab, Sounthern Humboldt Seed Collective (12.9% CBD) Granny Derkel - PureAnalytics Lab, Sounthern Humboldt Seed Collective (10.1% CBD) Sugaree x Blue Diesel - PureAnalytics Lab, Sounthern Humboldt Seed Collective (11.2% CBD) My OG Kush - PureAnalytics Lab (unknown %) La Sanadora or Dolce Canna - from Resin Seeds (10.2% CBD) Misty - 13%CBD from Reclining Buddha (13% CBD) Good Medicine - unknown reporting Montana, clone only (9.03% CBD) Juanita la Lagrimosa - Reggae Seeds (8% CBD) The Grail - F1 seeds DocD (7% CBD) (Not Barney's) Red Dragon - local testing (10.89 % CBD to 5.20 THC) Sweetie Kush - local testing (12.19% CBD and 9.65% THC) I mala usporedba djelovanja THC - CBD high-THC pot, marijuana, cannabis VERY bad for you - YouTube

sep 2012.

#42
Official Results from The HIGH TIMES Medical Cannabis Cup in Seattle
mazarLEGENDA

nov 2012.

#43
Naaao sam zanimljiv strain Otto #1 Regular Seeds - Cannabis & Marijuana Seeds :: Seedsman mo~da bi mogao biti i dozvoljen (legalan) za uzgoj:ovca
Big LLEGENDA

nov 2012.

#44
nemoguce... i tih
2cvENTUZIJASTA

nov 2012.

#45
nemoguce... i tih
KatsuPOZNAVALAC

jan 2013.

#46
Poato sam ju er u fazonu besposlenog popa sluaao Simphsona,nabrojati u par indikica.Indike zato ato on napominje da je za pravljenje ulja koristio indike i sa uljem dobivenim iz istih ili dominantnih indika sorti lije io ljude od raznih bolesti,ne samo raka.Mislim da treba napraviti razliku izmeu puaenja/vaporiziranja i papanja ulja,u smislu izbora sorti. Sensi Star,Durga Mata(Paradise Seeds) Northern Lights,Maple Leaf Indica,Afgani#1,Hindu Kush(Sensi Seesds) White Russian(Serious Seeds) Mazar,Ortega Indica(Dutch Passion) LA Confidential(DNA Genetics) Sve ovo se mo~e nabaviti u Be u u oba grow shopa koja neu imenovati da me modovi ne napucaju nogom u dupe:icon_lol: Takoer u Be u postoji trgovina u kojoj mo~ete kupiti pelcere ~enskih biljki,hrpa sorti,hrpa breedera.Jedino malo nezgodno prenjeti preko granice..
mazarLEGENDA

jan 2013.

#47
"Hrvatska e u srpnju postati 28. lanica EU i od tada e biti dio jedinstvene carinske unije, te e s ostalim zemljama lanicama EU trgovati bez carinske kontrole. Idue e se godine granice s Maarskom i Slovenijom morati potpuno otvoriti." Joa malo....:ovca

jan 2013.

#48
jedino pozitivno u EU :D

jan 2013.

#49
pozdrav!molio bi mazara ako mi se moze javiti..nikako ga nemogu dobiti..saljem poruku al me izbacuje..molim ga da mi se javi hitno mi je jako..zena obolila od raka...

jan 2013.

#50
Da bi nekog dobio pro itaj pravilnik i upoznaj se s forumom kako stvari funkcioniraju. Posebno to ku 14. Imaa viae informacija na forumu nego u mazarovoj glavi da se blesavo izrazim.
mazarLEGENDA

jan 2013.

#51
ali mazar ima i puno perverznih informacija kojih nema na forumu:dada a i takvih slika:ovca A kod ladice za info o indoor uzgoju i dalje njegujem propuh:banana_dred:
KatsuPOZNAVALAC

jan 2013.

#52
A neznam baa da e to biti odmah.Makar iz onog ato je bilo na granici Austrije i Maarske prije par godina.Prem da je Maarska ve bila debelo u uniji,murija je stajala na granici i njihova i austrijska i pregledavali su pasoae... OT,ovo sa pelcerima sam napomenio jer mi se ini da je to posebno pogodno za medicinske korisnike.Pretpostavka je da su ljudi u tom rasadniku napravili selekciju i da prodaju i viae nego solidne fenotipe sorti koje su kod njih u iru.. Ako nije kontra pravila foruma,mogu staviti link,a Mod??

jan 2013.

#53
je kontra, koga zanima neka ti se javi na pp. uostalom, u poslednje vreme postaje problem naruciti seme, a o transportu klonova da ne razgovaramo, nema sanse da to predje granicu, bilo bi apsurdno
KatsuPOZNAVALAC

jan 2013.

#54
Ok. Ma kakvo naru ivanje...Nebi niata u vezi growa da mi sti~e poatom ni na moju ni na bilo koju drugu adresu.Bo~mesa uvaj.Bolje otii u najbli~u dr~avu gdje su takve stvari u slobodnoj prodaji nego kontat ata e doi prije,murija ili paket. Da su granice otvorene,kao izmeu Maarske i Austrije....onda nije problem dofurati autom par klonova,za majke.Oni budu u rockwoolu,pre~ivili bi ladno par sati u autu.Ovako je joa to previae riskantno za moj ukus..
mazarLEGENDA

feb 2013.

#55
Medical seeds

feb 2013.

#56
Los Angeles HIGH TIMES Medical Cannabis Cup Winners
mazarLEGENDA

mar 2013.

#57
http://www.sensibleseeds.com/cbd-seeds/ Hebenica, ima i CBD automatika
phoenix55ISTRAŽIVAČ

apr 2013.

#58
Zna i koliko sam shvatio naru iti iz recimo Nizozemske sjemenku u Hrv. je puka fantazija, nema aanse da pree granicu?
weedoyeLEGENDA

apr 2013.

#59
nije puka fantazija, cak i u Srbiju dolazi a sto bi ti narucivao kad imate domaci shop, e sad neki ga pljuju neki hvale to ces morati sam da proveris a blizu ti je i Slovenija pa ako ti se isplati ti odi do kosmija :D
phoenix55ISTRAŽIVAČ

apr 2013.

#60
taj domai shop to je nista figurativno :D? ili stvarno postoji ono objekt uem i uzmem sjeme (mislim zvu i mi prolazno ak mogu ulje od sjemenke legalno kupit zaato onda ne i sjeme)
mazarLEGENDA

apr 2013.

#61
kako si to shvatio :joint2: svi s ovog sajta, odemo svako malo u Nizozemsku u nabavku, a usput i navratimo u coffee shop :joint:
weedoyeLEGENDA

apr 2013.

#62
ne znam za objekt u HR posto nisam iz iste al kucaj na netu kanabis org i nacices, e sad neki su se zalili na isti neki su zadovoljni to je na tebi da proveris...
MalawiENTUZIJASTA

apr 2013.

#63
Iako smo ga tu ve spomenuli moram naglasit jedan iznimno zanimljiv medicinski strain koji definitivno treba prou avati i po potrebi ili ~elji kri~ati dalje. Resin Seeds - Cannatonic http://en.seedfinder.eu/strain-info/Cannatonic/Resin_Seeds/ Majka (ili otac) je Z7, Z6 i cijeloj CBD obitelji Mr.Nice-a. Visoki CBD i defakto niski THC, negdje oko 1:1. OBAVEZNO ISTRA}ITI! ('ko mo~e naravno)
mazarLEGENDA

maj 2013.

#64
http://www.greenwerkz.com/?page_id=332
mazarLEGENDA

avg 2013.

#65
http://www.seedsman.com/en/pennywise-regular-seeds vrsta za reumatoidni artritis, dijabetes, alkoholizam, PTSP, epilepsiju, neuroloake poremeaje, infekcije otporne na antibiotike...

avg 2013.

#66
mazar sad si mi samo dao motiv za ramisljane...
mazarLEGENDA

avg 2013.

#67
ata imaa problema sa alkoholom? :drink:
BoltISTRAŽIVAČ

sep 2013.

#68
a sta bi za hepatitis C?
mazarLEGENDA

sep 2013.

#69
http://www.medicalmarijuanaadvisor.net/marijuana-strains/a-marijuana-strains-list-with-a-twist/ ovdje imaa potra~i na popisu koje su za hepatitis c a po forumima sam naaao da bi trebao neke lagane cbdovke s malo thca. Imam frenda koji se rijeaio toga sa interferonom (pegasis) i uz to je uzimao ribavinil tablete, sad dimi bilo koju, ne bira :popworm:
BoltISTRAŽIVAČ

sep 2013.

#70
da znam,i meni frend ima ali ne smije primat feron i jer mu rusi jako trombocite a s njima i inace ima problema(preniski)...zato me zanima imali kakve alternative za njega????
mazarLEGENDA

nov 2013.

#71
joa novih od cbdcrewa http://cbdcrew.org/varieties/cbd-medihaze/ http://cbdcrew.org/varieties/cbd-mango-haze/
littleGreenENTUZIJASTA

nov 2013.

#72
Nije mi jasno zaato za medicinski strain odabrati strain sa puno CBDa? Jedina dva kriterija bi trebala biti - izabrati ili sativu ili indiku, te izabrati ja inu - neato sa puno ili malo THCa. Sve drugo je nebitno. Da bi postojala ljestvica top strainova, trebali bi se ispitivati i usporeivati klonovi pojedinih strainova. Sjeme je nestabilno, ima viae fenotipova. Teako je dobiti baa ono ato piae u opisu vrste od koje sjeme je. Specifikacije vrijede za jednu biljku te vrste koju je ispitana, dok druge biljke te iste vrste, a nastale od sjemenki, mogu viae ili manje odstupati od onoga na papiru. Kod nas baa nema klonova za kupiti, pa je preporu ivanje ljudima, da kupe to no te i te sjemenke jer su one super/najbolje, gotovo besmisleno. Zna i - Indika za rak, boleatine tipa hep C, smirenje nervoze, a sativa za depresiju - zdravoselja ki i efikasno 100%.
He-ManLEGENDA

nov 2013.

#73
Eh kada bi barem bilo tako jednostavno i "100%" efikasno, ali na~alost nije. I sam ka~ea da postoje odstupanja unutar iste sorte pa onda zamisli samo kakve su razlike meu razli itim sortama sa totalno razli itim koli inama aktivnih tvari. A aktivne tvari se nazivaju upravo tako jer nisu inertne i iskazuju razli ite efekte ovisno o koli ini te interakciji s drugim spojevima. Tako je CBD izmeu ostalog odli an modulator THC-a, od poja avanja i izmjene odreenih funkcija pa do potiskivanja drugih (veinom negativnih). Da ne ulazimo previae u nabrajanje svih karakteristika CBD-a dovoljno je rei da ima podjednako duga ku listu pozitivnih djelovanja kao i THC, ako ne i du~u. Tek je "nedavno" otkriveno da THC nije glavni i jedini odgovoran za sve blagodati kanabisa, tako da su CBD istra~ivanja prakti ki u za etku. http://www.youtube.com/watch?v=g79HokJTfPU&feature=youtu.be&t=11m42s Sjeme je stabilno koliko ga uzgajiva napravi stabilnim, a kod respektabilne ekipe tu se radi o varijacijama ne veim od 20% u slu aju koli ine kanabinoida. A fenotipi su prili no nebitni ukoliko je izoliranje odreenih karakteristika odraeno kako treba; izgled, boja pa ak i miris su sporedna stvar ako je rad ostao pribli~no isti.
mazarLEGENDA

nov 2013.

#74
jesi ikad probao neku cbdovku? http://www.dnevno.hr/zdravlje/67851-kalifornijski-medicinski-centar-dokazao-kanabis-lijeci-rak.html
littleGreenENTUZIJASTA

nov 2013.

#75
Mislim da se CBD forsira zato jer nema psihoaktivni u inak kao THC i kao takav je prihvatljiviji za farmaceute. 'Ko jebe farmaceute!!! THC strainovi lijee rak, a ako oni lijee rak emu slu~e CBD strainovi? Za ljude kojima ne paae high? Ako je tako onda je ok. " CBD se uspjeano koristi godinama protiv anksioznosti i vrtoglavice, naro ito nakon ato je dokazano kako nije uzro nik 'high' stanja poput THC-a, kako su zlobno prikazivali odreeni farmaceutski lobiji kojima takav lijek nije bio u interesu. Aktivisti za legalizaciju kanabisa odmah su pozitivno reagirali na vijest, a Desprez je isto tako brzo spustio tenzije. " Nekima o ito smeta THC, pa je odjedamput sve skrenulo u istra~ivanje CBDa. Izgleda kao da je THC ve odavno istra~en. Bitni su svi kanabinoidi! Ne ka~em da je THC jedini bitan ali svakako mislim da je najbitniji. @Mazar - nikada nisam probao CBDovku. Kakva su tvoja iskustva sa CBDovkom naspram neke standardne sorte? @He-Man - pitanje je da li danas joa uvijek postoji respektabilna ekipa i stabilno sjeme. Nekako u to ne vjerujem. Uz pojavi svih tih automatika i feminiziranih sjemenki sumnjam da je iata napravljeno kak' se spada. Sve uokolo vrvi od samoprozvanih breedera, koji samo ukratavaju "sorte" kako im se svia. To znamo napraviti svi, ali napraviti neato novo i stabilno nije jednostavno. Proala su vremena kad je nastao Skunk, Blueberry, NL... - danas je sve nekakav bu kuria koji je temeljen na svim tim starim i nekada stabilnim sortama.

nov 2013.

#76
https://www.vutra.org/topic/6146-informacije-o-bolestima-za-koje-je-poznato-da-kanabis-ima-utjecaja/page-5#entry263921 "As CBD is a non-psychoactive phytocannabinoid that appears to be devoid of side effects, our results support its exploitation as an effective anti-cancer drug in the management of gliomas."
mazarLEGENDA

nov 2013.

#77
Probao sam CBD critical mass  odli an je, za podizanje ionako dobrog raspolo~enja, kao ato negdje ve rekoh komotno mo~ete na policiju potra~iti neato, nema krvavih o iju, mantanja, stvarno ste prisebni (nekad sam mogao i ~enu zavarati, ali sad me ku~i..... Iskustvo, joa kad mi ka~e :Nekako druk ije smrdia, jer to neka nova vrsta bila u pitanju) CBD shark- on mi se ne svia, ubrza mozak, ne mo~ete ga ugasiti, kao da vas je ujela ajkula.... Z7  apsolutni car :respect: , apsolutno je teako do~ivjeti bad trip na njemu. Ima i nekih kojima nisu neato posebno CBDovke, oni koji poput tebe favoriziraju THC i tra~e taj isti, ali bi za lije enje ipak uzeli CBD. Takvi i mnogi drugi koji su probali ulje od z7, i usporeivali s nekim prijaanjima, nisu ga htjeli opet uzeti, ka~u ma daj to je za lije enje, ne bi to... Ja i neki moji sapatnici se dr~imo CBDa, u zadnjih mjesec dana, mo~da sam 3 x zapalio neku thcovku, ne odbijam svaku. Negdje sam i pro itao (ne znam viae gdje) da su prije bile bogate CBDom, ali zbog tih silnih kri~anja i ~eljom da se poja a THC, izgubili CBD, a danas da se opet vraaju na stare staze.... Ne bi se slo~io s tobom da je THC najbitniji, bitan je, ali po meni ne u tolikim jakim koli inama, z7 ga ima 10 % ato je stvarno dovoljno. Bitan je zbog oboljele osobe, da mu se skrene pa~nja, da mu se vrati osmijeh na lice, zadovoljstvo, ~elja za jelom... Ali vjeruj mi ne u tim koli inama, govorim iz vlastitog iskustva. I kad pomno~ia to sa hrpu energije ato ti CBD daje, dobijea lijek :maryjane:
FantomSBAMBASADOR

nov 2013.

#78
CBD - ista medicina
littleGreenENTUZIJASTA

nov 2013.

#79
Istina je, landrace(divlje,domae) sorte imaju dosta CBDa u strukturi koji su ljudi ukri~avanjem gotovo sveli na 0. Nekada su htjeli su viae THCa, sada ~ele viae CBDa.
mazarLEGENDA

nov 2013.

#80
Nadasve zanimljiv automatic strain http://www.seedsman.com/en/med-gom-1-0-feminised-autoflowering-seeds tahikardija
mazarLEGENDA

mar 2014.

#81
za bol http://www.seedsman.com/en/cbd-critical-cure-feminised-seeds ovaj bi trebao biti posebno koristan i za ms (maybe someday) http://www.seedsman.com/en/cbd-blue-shark-feminised-seeds
vedranSTENTUZIJASTA

mar 2014.

#82
ima li ko iskustva da usporedi za bol ,tramal ili morfij flasteri prema ulju??
mazarLEGENDA

mar 2014.

#83
https://vutra.org/topic/7980-dnevnik-konzumacije-prvi-puta-crohnova-bolest-kronina-bol/ skinuo je ~enu s morfijskih flastera i sa tramala (dok je bilo ulja)
mičurinLEGENDA

apr 2014.

#84
Svega lijepog ima navedenog u treadu,ali nigdje ne vidim Z8 X Afghan Haze? Z8 je u biti selekcija Z6 i Z7,odnosno baza im je Cannatonic x Nordle,ato za sobom povla i mo~da najkvalitetnije vrste cannabisa hvaljenog i opjevanog u zadnjih 40g...G13,Haze,Master Kush Ultra,Afghani,Skunk#1. U principu radi se o dijelu svijeta koji se vrti oko indijske Hindu regije,Afganistana i Pakistana...Za Z6 i Z7 Fem seeds je kao male koriatena fem Cannatonic(resin seeds),a za regular seeds je koriaten Nordle male(resin seeds). Z8 je u biti jedan selektirani ~enski fenotip koji je skoro pa uvenuo,ali ga je Shantibaba opraaio sa Afghan Haze male i kao F1 dao na aukciju da bi mi amateri mogli istra~ivati i eventualno selektirati ~eljeni odnos thc-cbd. Tra~i se zlatni odnos(golden ratio) 1:1618 a to bi trebalo biti 12% CBD i 19,5% THC.Afghan Haze (Shantibaba)male koji je koriaten u crossingu ima odnos 1:1 thc/cbd je odredio okus, grmoliki rast (malo neobi an za haze) i on je fenotip koji se tra~i.Ka~u da je jako dobar za pljugu iako je male:) Zaklju ak bi bio da je Z8 jedan vrlo kompleksan i bogat hibrid kod kojeg u osnovi tri razli ita fenotipa daju potpuno razli ite odnose nama najva~nijih CBD i THC. Golden ratio bi trebao biti rastom kao Indica,a okusom i tipom djelovanja kao Sativa,s tim da je potpuno operiran od bilo kakvih paranoja i ubrzanog rada srca.Pravi feno ima efekt kao da ste uklju ili HD,i openito sva ula di~e na viai level.Vrlo dobar je za daily use.Thc nivo dosta visok,vjerovatno pokupljen od G13. Ovi ostali naginju ili istoj sativi ili istoj indiki,ali takoer bez negativnih efekata. Onaj tko se uhvati sa recrossingom i stabilizira fenotip je kralj Cannabisa!!! Uvjeren sam da bi uz adekvatan tester kit kroz 2 g. stvar bila rijeaena. cca 50 regular sjemenki i udri :) Nikad se ne zna,mo~da jednog dana ?!?! Zatose nemojte uditi toliko razli itim biljkama kada uzgajate z8 ;) Lp
mazarLEGENDA

apr 2014.

#85
ou Mi , zar ti nakon ovog posta nije teako ekati jesen.... Ti i Mario, ve vas vidim u kutama kako selektirate z8 (i hidro i u zemlji)

apr 2014.

#86
prilicno je nestabilna vrsta/prica sa tom Z serijom, zato o tome ima malo i na netu. mozda ce trebati sacekati z12 pa da covek zna da od 3 menke koje zasadi nece dobiti "tri razli ita fenotipa koja daju potpuno razli ite odnose nama najva~nijih CBD i THC"

apr 2014.

#87
tko ce cekat z12 ja sigurno ne al vidim da nisam jedini i kolega micurin plovi istom rijekom tako bi se dalo stabilizirat zeljeni feno i ja cu ga sigurno trazit dok ga nenadjem jer ovo sto sam dobio sa z7 me je odusevilo al najbitnije je da je mama prezadovoljna sa djelovanjem i ako bi uspio naci taj z8 o kojem prica micurin nece nitko biti sretnije od moje obitelji al za to definitivno treba tester ili pomoc nekog labaratorija da obavi testiranje....al ni to nije moguce bitno je znat sta trazis i bit uporan a rezultat ce doci prije ili kasnije ovo je savrsen opis rada z7 koju imam nema price o bilo kakvoj paranoji mozes obavljati sta god da ti padne na pamet prvi rad koji se osjeti je totalna bistrina nakon neznam koliko piva zapalim i pljuga me izostri toliko da neosjetim da sam ista pio i nakon toga slijedi opustanje misica al ono sto je meni najbolje je da si totalno smiren i opusten al u bilo kojem momentu bi mogao ustat i prestijat bastu nema krvavih ociju i meni jako bitno da me nepretvori u kineza nakon dva dima...Prije dok sam pusio mogao si me skuzit sa kilometra da sam zapalio a sad zena neprimjeti kad zapalim....meni je ovo definitivno cista medicina isprobana i svakim danom sve vise me odusevljava....eto toliko od mene odo sad zapalit ubilo me tipkanje
mičurinLEGENDA

apr 2014.

#88
Normalno da nije teako ekati jesen,ali ako mislia da sam nezaposlen i da je lampa ugaaena,onda si totalno u krivu :) MI is always on the road :)

maj 2014.

#89
Pozdrav, evo muku mu im za sjeme, ne zelim pogrijesiti raspitujem se, vec sam pitao neke lanove ali nisam joa odlu io, ~elio bi ut joa misljenja. Dakle, majka je prije godinu operirala rak zeluca i sad zelim biti spreman ako se bolest vrati. Zahvalan bi bio na preporuci nekog sjemena, a da je iz ove domace trgovine da sad ne piaem. Da pojednostavim, jel dobar izbor channel+ od medical seed?
mazarLEGENDA

maj 2014.

#90
obo~avam kad piae cbd: very high ata to zna i? danas je raspon veliki, ali bojim se da taj very high iznosi cca 1%, uz to uzmi neku bogatu CBDom i pomijeaaj ih u ulje.
mičurinLEGENDA

maj 2014.

#91
Stvar nije ni blizu tako jednostavna kako se ini na prvu.. U ovom momentu je trend vraanja svih kanabinoida pa i CBD-a u onom nekom prirodnom omjeru karakteristi nom za land race sorte,uglavnom sative (uzgajanje vani u ekvatorijalnom podru ju) i indike koje se joa uvijek uzgajaju masovno vani u Indiji Maroku,Pakistanu,Afghanistanu itd.Nakon ato je sistematski izbacivan CBD,a poja avan THC neki proizvoa i sjemena se vraaju izvornim genetikama pa selektiranjem i kri~anjem starih sorti koje su se uglavnom u doba procvata Amsterdama i kofi aopova masovno uzgajale pod svjetlom,sada ih ponovo kri~aju i selektiraju na otvorenom u staklenicima.Najviae u `vicarskoj,`panjolskoj,Danskoj.. Joa uvijek nema,ili je zanemariv broj sorti za koje se mo~e garantirati da e svaka biljka imati odreeni odnos THC-CBD-CBN.Zbog toga je za pravi odabir biljke potrebno raditi selekciju i to sa minimalno 20-tak komada. Ne treba ii na dugu vegetaciju,nego odmah nakon ato krene drugi red listova prebaciti na cvjetanje. Mali potovi od 5L su sasvim ok,i im se mo~e skinuti pelcer staviti od svake biljke po 2 klona u mother plant box.Obavezno ozna iti koji je klon od koje biljke,i za vrijeme growa bilje~iti sve ato je bitno za svaku posebno. Kako koja biljka ispada iz igre,treba je baciti zajedno sa klonovima jer nam nisu potrebne(hermii ili genetski deformirane). Ostavljamo one najzdravije i po izgledu (fenotipu) posvetiti najviae pa~nje onima koje je proizvoa ozna io kao "one prave". Kad je selekcija gotova treba napraviti analizu da se vidi ega i koliko sadr~i,i kada se odlu imo za najbolju,onda njenu majku koristimo za skidanje klonova i full grow! Zna i 6 mjeseci je neki minimum da dobijemo ono ato nam je potrebno. Za testiranje postoje amaterski kitovi,koji i nisu baa pouzdani i ima odstupanja,pa bi bilo najbolje poslati uzorke u neki od profi labova .Naravno da bi bilo dobro suziti izbor i poslati pad malih uzoraka jer to ujedno zna i i manji troaak. Moj trenutni favorit je CBD Skunk Haze,ali ima joa dosta vrsta s kojima bi se valjalo poigrati i pronai ono ato je najdjelotvornije za odreeu bolest. Malo googlaj i potra~i ato pacijenti piau da im je najviae pomoglo... sretno

maj 2014.

#92
kontam ja i da ti je sad aktuelna ta prica i da citas i tako to... al kakve veze ima post o bridingu u temi Top 16 medicinskih strainova. mislim, ako ima ko da odgovori na konkretno pitanje coveku "jel dobar izbor channel+ od medical seed?" a da ga je koristio bilo bi super, il da preporuci neku vrstu, problem je "rak zeluca"... cak i da se predstavi neka vrsta u kontekst neke bolesti bilo bi ok, al briding ovde i selekcija, sta da kazem... mozda da citiram pravilnik "Izaberite relevantan forum za svoju temu" i u tom kontekstu izberite relevantnu temu za svoj post
mičurinLEGENDA

maj 2014.

#93
Potrudio sam se da ovjeku pojasnim o emu je rije kada pita za channel+ od medical seed.I naslov straina i seed bank imaju prelijepo ime,marketinaki idealno za airoke mase. Pola sata sam razmialjao i tipkao da bih mu otvorio joa neku mogunost!!! Ako mislia da sam napisao neato bez veze i ato mu nee biti od koristi,onda pobriai ;)

maj 2014.

#94
ja vidim da si mu otvorio samo ovu mogucnost "Malo googlaj i potra~i ato pacijenti piau da im je najviae pomoglo..." al ajd nek on pogleda pa ako mu pomaze nemam nista protiv, al malo sam toga shvatio da si uopste pisao za channel +
mičurinLEGENDA

maj 2014.

#95
Ok,nemam pojma kakav je chanel+,ali mi neato govori da je naglasak na koli inu i da nije adekvatan... Po mom mialjenju je bolji Z7,ili neato od ovog http://www.dutch-passion.nl/en/cannabis-seeds/medical/

maj 2014.

#96
Kapetan82: Chanel + je odli an za puait, predivan miris i okus...da cjela soba miriai od jednog vrha ne znam za ulje....ni radio ni jeo da si olaaaa muke...uzmea par razlli itih vrsta i napravia od njih ulje tak ja radim

maj 2014.

#97
Hvala vam na odgovorima, svaki mi je odgovor koristan. Odakle narucujes Z7?
mazarLEGENDA

maj 2014.

#98
https://www.mrnice.nl/auctions/browse.php?id=206
doomerLEGENDA

mar 2015.

#99
Anesthesia F1, vrhunska kao medicina ali nezahvalna za grow

maj 2015.

#100
Pozdrav svima, zelim prvo da se svima zahvalim koji izdvajaju i ulazu toliko vremena u ovaj forum da bi nam svima koristio, a pogotovo nama pocetnicima. Procitao sam dosta tog zelim i ja da se konacno bacim na posao. Licno me samo ulje zanima. Nadam se da cuvodje dobiti odgovor. Molio bih vas za vasu pomoc. Mama mi boluje od leukemije (MULTIPLI MIJELOM, MYELOM MULTIPLEX). Uradjena joj je autologna transplatacija kostane srzi prije 4 godine i bila je poslije toga dobro. Medjutim bolest se ponovo pokrenula. Imala je nekoliko zracenja i sada pije stalno citistatike (Alceran). Pored toga ima strasne bolove, koji joj otezavaju kretanje. Pored toga ima i trombozu lijeve noge i sada dodatno prima heparin koji joj obara trombocite tako da ne moze da primi svoju redovnu terapiju jer su lijekovi u kontraindikaciji. Molim za pomoc kod odabira sjemena, sta prepoorucujete u mom slucaju? Zbunjen sam, toliko sjemena,neki govore da je samo THC bitan drugi da je CBD podjednako bitan. Idem za dva dan za sloveniju i austriju pa sam to mislio usput da kupim. Hvala unaprijed. p.s.da li se ulje moze konzumirati kod tromboze?
zom111POZNAVALAC

apr 2017.

#101
Pozdrav drustvo. Planiram posaditi 5 x Northern light automatik (visok thc, indika) i 5 x Euphoria ili Fast Eddy (visok cbd) od RQS i od njih napraviti ulje koje bi koristio kao prevenciju karcinoma i ostalih bolesti. Sorta Fast Eddy je CBD automatik al je 50% sativa pa nisam siguran koliko bi me to udarilo u glavu jer travu ne pusim od kako sam dobio sina koji sad ima 6 godina, tako da mi je tolerancija na thc ravna nuli. Molim Vas ispravite me ako grijesim u odabiru sorte

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se