VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaPsihoza i kanabidiol (CBD)
LEGACY

Psihoza i kanabidiol (CBD)

109 odgovora20,895 pregleda

mar 2014.

#1
Bok svima! ;) Ovak, imam frenda koji boluje od akutne psihoze i pod teakim je lijekovima. Konkretno dijagnoza mu je F 23.2 i glavni lijek koji pije je antipsihotik (Zyprexa). Problem je u tome ato je on od tih lijekova zatupljen, pasivan i ravnoduaan. Psihijatar mu je rekao da ce ih morati piti najmanje 2-3 godine. Nedavno sam otkrio za kanabidiol (CBD) koji navodno ima djelovanje kao antipsihotik i gotovo nema nikakvih nuspojava http://sr.wikipedia.org/wiki/Kanabidiol. Moje pitanje je ima li netko iskustva sa psihozama i kakve su aanse da se ulje od CBD-a koristi kao zamjena za Zyprexu. Takoer nedavno je napravljena (neznam kako da se najbolje izrazim) sorta koja ima viae od 16 % CBD-a i manje od 1% THC-a, zove se Avidekel. Hvala, lijepi pozdrav!

mar 2014.

#2
Pozz gonnzo,ja sam pio Zyprexu i istina je da te otupi.Nisam imao nikakvu psihozu ali mi je diagnosticirano poremecaj u ponasanju,napadi panike i paranoje.Obolio sam od depresie pa sam morao i piti normabele,praxitene i prazine.Kad sam poceo duvat sve je krenilo na bolje i evo danas ne pijem nikakve tablete.Ulje bi isto pomoglo ako ne zeli duvat vise nego duvanje cak bi ja rekao.Od ulja nisam nikad imao nikakvbe nuspojave a smiri mi zivce i sve probleme mi je rjesilo :).

mar 2014.

#4
Ajd pokusat cu bit jasniji.Nema boljeg lijeka od cannabisa,cannabis lijeci sve bolesti cak i one koje zdravstvo ubraja u neizljecive.Kannabis ima pregrst canabinoda od niih najpoznatiji je THC,CBD i tu ti lezi medicina.THC je najpsihoaktivniji kanabinod u cannabisu i tu dolaze mnoge kontrovrze jer farmacije se izvlace na sistem da THC mjenja svijest i da doslovno nije ni bitno jel medicinski djeluje zato je to i jedan od razloga zasto je cannabis ilegalan.THC se veze za mozdane stanice tj. receptore u mozgu i na taj nacin poboljsava cjeli imunoloski sastav tijela jer imas i doslovno po cjelom tjelu THC receptore.Ono sto ti zelim reci da sa canna terapijom nemozes pogrijesit bilo pusenje hranjenje mazanje vaporiziranje.Definitivno ce mu pomoc a ulje bi bilo tu najbolje samo sto je jako skupo a da bi uzgajao treba ti dosta zenskih cvijetova da bi mogao napravit ulje.A i to traje jer treba docekat biljke da sazriju da bi mogao ulje na kraju napravit.Oko 120g hedova ti treba za 10ml ulja.I to sto je kolega Chill rekao to su gluposti da ima cbd a jako malo thcea,jer bas taj spoj thcea i cbedea je prava medicina i izljecit ce sve bolesti.Ja vjerujem da krene samo pusit i prestane sa tabletama isti dan bi osjetio poboljsanje.Ako oce biti veseliji nek pusi sative a ako oce zaspat i opustit se malo nek pusi indike. :)

mar 2014.

#5
mislim da bas ne bi trebali preterivati

mar 2014.

#6
Power seed pogledaj film od Rick simsona bijeg od lijeka ili jos bolje pogledaj film cannabis zabranjeni lijek gdje covijek koji je otkrio THC prica kako nepostoji bolest koju cannabis nemoze izljecit.Odkad je legalna uporaba cannabisa dosla u Colorado,ljudi su tamo izljecili autizam,epilepsiju,turetov sindrom i mnoge druge teske bolesti:Nakon pravilnog tretmana svi simptomi nestaju.Cak i na youtube odi i upisi cannabis cure hard and rare daisies pa ces i sam vidjeti svjedocanstva ljudi koji su svakojake bolesti izljecili,a jos odavno je poznato da ulje ljeci rak i mislim da nema pogovora i diskusije kad dolazi u pitanje canna i njena medicinska svojstva. :)

mar 2014.

#7
E, jesi tvrdoglav... Pa bar ovde ljude ne moraa ubeivati u lekovita svojstva drage nam dame. Ali da le i sve bolesti, mo~da si se malo zaletio. :D Mada, kad se Tesla izle io od kolere studijama, ato da ne le imo i mi sve travom... :D

mar 2014.

#8
@ 0Owerdoze0 malo pretjerujes i previse vjerujes youtubu to sto je netko tamo rekao to je jako upitna stvar nebi ti dalje htjeo obrazlagat svoje misljenje i iskustva da nebi otisli predaleko ali poznavao sam dosta ljudi koji su probali to sto ti gore navodis al nazalost oni vise nisu sa nama....ulje ima lijekovita svojstva e sad kolika to se najbolje na svojoj kozi nauci samo se nadam da ti nikad nece trebat takvo iskustvo

mar 2014.

#9
Ne znam necu da opet ulazim u rasprave sa vama,ali prije god dana smo ja i kolega poklonili jednoj starijoj zeni spricu 3x filtriranog ulja,imala je rak dojke.Htjela je na kemo i ostale stvari ali se ipak odlucila za ulje jer je vidjela str od dr. Zivkov.U mjesec dana joj je nestao rak dojke bez ikakvih daljnjih terapija i kemo uopce.Na svojoj kozi sam izljecio neizljecivu bolest Psorijaza sa uljem i pusenjem tako da mislim da ne pretjerujem. Ovo je klip covjeka koji je otkrio THC on je jedan od najzasluznijih ljudi zbog koji je cannabis danas legalan.Trebali bi se vi malo educirat prije nego krenete osudivat ono sto pricam,jedini razlog zasto ja koristim cannu je medicina meni nije uopce bitno satiranje od heda jer sam se ja i previse u zivotu satiro,sad se samo lijecim.Kad pogledate ovaj film (ako cete ga uopce gledat) onda promislite sta pricate jer nema smisla pricat nesto u sto niste sigurni.Ja sam proveo mjesece istrazivanja zapravo godine a ne mjesece i pricao sa oboljelim ljudima koji koriste cannabis u med svrhe tako da znam sta pricam.A ovo nije samo jedan klip na youtubeu ovo je covjek zbog kojeg i ovaj forum i svi ostali forumi i ljudi koji koriste cannu pricaju sta je THC i ostala medicinska svojstva pa molim ljude koji mnek pogedaju ovo i vide odakle su uopce dosli izvori i saznanja da je canna medicinski nadarena za sve bolesti a tu se i ukljucuju i znanstveni dokazi i svjedocanstva ljudi!Svaki istinski ljubitelj canne ce plakat na ovaj klip koji uopce nije bezazlen.A i nebi nikog htio vrijedat al ovo ispada da vi ni ne znate sta je zapravo cannabis?!I istina je da netko ne uspije se izljecit jer je prekasno ili kvaliteta hedova nije bila dobra a pogotovo kad netko koristi ulje koje je kupio online jer su te kvalitete jako upitne! https://www.youtube.com/watch?v=hpVNtCyj2TY

mar 2014.

#10
video je ok i vec sam ga gledao (verovatno ne samo ja), ali isti se zove What If Cannabinoids in Cannabis Cured Cancer & Other Diseases? a ne Cannabis cures all the diseases, no hvala sto si nam ukazao na potrebu da se edukujemo, pa cemo u nekom doglednom vremenu verovatno saznati sta je kanabis. sad bi bilo lepo vratiti se na temu, konkretnu, ako neko ima iskustva ili saznanja iz svoje okoline... tema je psihoza a ne psorijaza, samo da podsetim
BladeZMAJ

mar 2014.

#11
Nitko ne osporava medicinske uspijehe i samu ljekovitost cannabisa i proizvoda od cannabisa...od ko~nih bolesti pa do najpodmuklijih i najte~ih bolesti poznate ovjeku....ako i nema potpunog uspijeha nerjetko ima napredka ili bar olakaavanja bolova...i osobno imam iskustava u proizvodnji ulja...ukratko u obitelji ima clanova i s ko~nim bolestima,majka prije godinu i kusur obolila od raka dojke itd itd..da ne laprdam bezveze. Dakle svi se sla~emo s mogu nstima,uspijesima i same ljekovitosti naae voljene biljke. injenica koju nemo~emo zanemariti i iste sebinosti i u neku ruku opsjednutosti ovom biljkom jest da na~lost masa ljudi nije uspijela...zbog kojeg tono razloga nitko ovdje nije kompetentan tvrditi pa tako ni ja....nagaanja...od pogreane upotrebe pogreanog odabira ili pak ne ragiraju svi ljudi isto....za takva otkria potrebana su dugogodianja istra~ivanja tako da ovdje ovako samo lupetati je glupo...po meni naravno... Joa jednom napominjem da nitko ovdje ne osporava ljekovite mogu nosti koje ova biljka ima...bez daljenje rasprave...no tvrditi da ljei baa sve u kranju ruku bilo bi ako niata drugo onda bar neodgovorno... Bilo kako bilo dao bog da vam nikad ne zatrebalo..poz raja. EDIT: psihoza...otac mi pokupio te~ak oblik PTSP-a ranih 90-ih a slu~beno dijagnosticiran 94... nije isto al sve se svodi na isti cilj.. uspajz u glavi...isto pio Praxitene,Missar i jedno vrijeme i Xanax i Prozac...zabrinuti zbog svega toga...smatali mi njemu oksu pa nek se proba....te noi otac mi se skoro ubio,brat je slucajno naletio kad je ovaj ve imao spreman....isto da ne laprdam detalje...cannabis je na njega djelovao KATASTROFALNO...korz 2-3 sata kad je djelovanje prestalo on se smirio...neko vrijeme pio joa praxitene i missar i evo hvala bogu ve 10 godina je dobar...radi ~ivi normalan ~ivot... Zaato vam ovo piaem... isto da imate na umu da se s ljudima koji imaju psihicke probleme ne ZAJEBAVATE..samo to..poz

mar 2014.

#12
dobar dokumentarac nisam ga gledao ima godina, i bez brige nevrijedjamo se mi tek tako mozda bi barem to mogao od nas nauciti ;)

mar 2014.

#13
Pozz Owerdoze0. Imam pitanje, koliko dugo si pio Zyprexu i kak je teklo skidanje sa nje, odnosno jel bilo kakvih nuspojava? Ulje planira i nabaviti, odnosno mozda cak i napraviti (Sve ovisi o tome koliko mu psihijatar odredi da ce biti na tabletama). Slazem se s tobom da je to atetna kemija i da si od nje gori od zombija. Pitam za ulje s vecim postotkom CBD-a, zbog toga ato je THC psihoaktivna tvar i izaziva deluzije i halucinacije, odnosno mo~e izazvati/pogoraati psihozu. Kaj ka~ete na ove sorte http://cbdcrew.org/varieties/cbd-mix/? Da, toga i takvih situacija se upravo bojimo. Ipak THC je psihoaktivna tvar i na svakog djeluje drugacije. Neznam, frend otkad je pod tom kemijom vise nije isti, to ga totalno umrtvljuje i zatupljuje. }ao mi je ga je takvog gledat, pa evo trazimo alternativne nacine odnosno vracamo se prirodi.

mar 2014.

#14
molim te,pojasni mi malo ovu re enicu. ato je to Cill krivo rekao? kad pogledam ato je on napisao i to ato (mislim da ti) ~elia rei, ne vidim vezu... malo pa~ljivije itaj ili se jasnije izra~avaj da ne bi dolazilo do nesporazuma. eto, meni joa ni sad nije jasno... :)
userNomoreAMBASADOR

mar 2014.

#15
Mozak je organ ko i svaki drugi i podlo~an je "ozljedama". Kad nezgodno dosko imo i ia aaimo gle~anj i on nam otekne, moramo mirovati odreeni period da oteklina splasne i tek onda kreemo s laganom rehabilitacijom. Sa mozgom je ista stvar, jedino je problem ato ga je teako umiriti, i tu na scenu stupaju propisani lijekovi koji e mozak umrtviti na neko vrijeme dok se kemija mozga ne stabilizira. Da, lijekovi su esto neugodni i pacijentu i okolini koja je navikla na odreeni karakter, ali morate razumjeti da je rije tek o akutnoj psihozi, prolaznoj pojavi, izlje ivom obliku i ne treba dramit oko toga, ve se smirit i sanirat upalu, a potom poraditi na otkrivanju i otklanjanju uzroka te psihoze. Mislim da u ovom trenutku uvoenje psihoAKTIVNE supstance poput kanabisa nikako nije pametan potez (bez obzira THC ili CBD sorta) i da riskirate da jednu akutnu/prolaznu pojavu potencirate na razinu kroni nosti, a onda je to do~ivotno i nikako nije po~eljno, ni obitelji ni pacijentu, kojeg prijatelji u tom slu aju jako brzo napuste. Ina e, po meni nema razlike izmeu ljudi koji smatraju da je kanabis isklju ivo lijek kojim bi morali sve bolesti lije iti i ljudi kojima je kanabis isklju ivo otrov i korov kojeg treba bezuvjetno iskorijeniti. ;) Pozdrav gonnnzo, frendu ~elim brz i potpun oporavak!

mar 2014.

#16
Metalmaniac htio sam reci da se slazem sa Chillom i da te seme sa velikim postotkom cbd a mnimalnim postotkom thcea su gluposti. Jacksparow ja mislim da nije cannabis kriv sto je tvoj otac htio napravit to sto je skoro napravio,nije to do canne nego do ljudi.Ako ima PTSP vjerovatno je zatripo nesto gadno pogotovo ako je neku sativu pusio,neznam jel si probao mu ulje dat ako jesi kako je reagirao na ulje ako mi mozes rec? Gonnzo ja nisam obolio od psihoze ali sam bio jako deprimiran par puta sam htio i samoubojstvo napravit,stavio sam si slusacie od mp3 u usi i legao na prugu i cekao vlak koji se nije nikad pojavio,eto samo toliko da ti kazem u kakvom sam ja stanju bio.Zyprexu sam pio 2 god i jako mi je pasala ta tableta jer doslovno pogasi mi sve osjecaje ali ne budem ni sretan ni tuzan nakon uzimanja vec kao da mi do niceg nije stalo stvarno je tableta napravljena da se pretvoris u zombija a i cinjenica da kutija kosta 900kn je jos gora stvar kad za takav otrov moras dat toliko novaca.Skidanje sa Zyprexe mi je bilo malo gadno tj.najgadnije nego od svih drugi tableta koje sam koristio.Znojio sam se i imo napade panike,cesto sam se bojo da me neko nece roknit bez razloga,na ulici sam zapazao kako su sve oci uprte u mene i nije bas bilo ljepo.Ali i prije terapija sam pusio cannu i nisam prije (ko klinjo znao) da ima takva medicinska svojstva.Na kraju sam krenio sa pusenjem pa uzgajanjem i to u pocetku samo indike a kasnije sative,sad uzgajam sto god mi padne pod ruku :).Pusenje mi je ublazilo nesanicu,depresija mi totalno nestane kad sam naduvan jedino sto sam i dan danas paranoican i nekad ta paranoja prijede granice.A sto se tice ulja nikad se nisam bolje osjecao u zivotu nego nakon konzumacije ulja.Evo nedavno je i moj kolega sa pusenjem i jedenjem ulja skinio se sa hororicnih tableta za zivce Deprozel,diagnosticirana mu je neka vrsta psihoze i ako se dobro sjecam nesto u vezi dvolicnosti i kontrole.Evo ga danas bez tableta tu i tamo koji apaurin popije i dobro mu je.

mar 2014.

#17
ipak je onda problem u itanju, kao ato sam i mislio. ne sumnjam da si kolegu Cill krivo shvatio, poato je on iz Slo i malo muca na Srpsko-Hrvatskom. :) uglavnom, kolega Cill je rekao isto ato i ti, kako misli da su sorte sa malo THC-a i x puta viae CBD-a glupost...
StrijelaENTUZIJASTA

mar 2014.

#19
Da li ti frend puai ina e? One spike da je cannabis lijek za sve, nisu istina, i tog si valjda svjestan. Ako ina e ne puai, neka proba koji tjedan puait/konzumirat na druge na ine. Ako se ne napuaava ina e redovito, isto neka proba koji tjedan biti redovit. Pri tom pokusu, gledajte da s radi o biljci sa nivoima kanabinoida vrlo bliskim onome ato misli long-term konuzmirat. Na neke ljude kanabinoidi djeluju malo druga ije, te im mogu pogoraati psihozu (znatno!). Ne piaem isklju ivo o CBD-u jer ostali nisu zanemarivi niti kad se radi o medicinskoj sorti (uglavnom, primarno CBD, ostali slabije). Vidio sam dosada dvije osobe da ih uhvati takvo stanje, i kod obje je to bilo kad su probali puait medicinske sorte na dnevnoj bazi iz sli nih razloga kao tvoj frend. Kod jedne sam vidio takve "nuspojave" ak i prije, no ne toliko jake kada je bila neka malo ja a sativa u igri. Ako ne puai redovito, dosta je bitno da se proba neko vrijeme redovito, jer se tolerancije na razli ite kanabinoide ne razvijaju jednako NITI linearno. Ovo je malo prejako generaliziranje, uz to da nisam stru njak, pa sve ovo uzmi sa dozom kritike, kao da si vidio na onom yahoo anwers siteu. bodovi Happy : happy, relaxing,... bodovi Sad: psihoza, panika i sl. Mo~e biti da mu je bilo super kad je zapalio, jer je imao 100 Happy i 20 Sad. Kad drugi dan zapali, biti e 70 Happy i 18 Sad. Pa e biti 50 / 17, pa 40/17, 30/17, pa 20/16. E sad, taj happy feeling mozda nece biti dovoljno jak nakon nekog vremena da se nosi sa ovim loaim. Znam neato malo, lagano se obrazujem malo viae, jer sam jako neuroti an, ako je vjerovati Big 5 testu, i aansa da e mi se razvit psihoze njie zanemariva (gledao statistike..). Probaj pro itati neke studije (ima ih dosta), bar ove psiholoake laici mogu prou avati (za razliku od math, fizike gdje je teako itati ako ne vladaa znanjem). Studije itati sa zrnom kritike! Stvari koje ljudi ovdje piau(i ovo moje) itati sa punom teglom kritike :)

mar 2014.

#20
statisticki gledano, upravo je zanemaljiva, to su dve razlicite vrste poremecaja
jesamZMAJ

mar 2014.

#21
Moja jako dobra prijateljica boluje od shizofrenije, baa je ,ono, akolski primjer mladena kog tipa. Nisam se dosta dugo ula s njom, ali ne vjerujem da je ozdravila. Jedan dio njenje bolesti sam prolazila s njom, nekih desetak godina sigurno. Nije da nikad nije zapalila joint prije mene, ali eto, to se nekako uz mene u estalo, dok nisam sve to stopirala. Danas ne bi viae zapalila joint s njom, niti ikim tako bolesnim. Njeno iskustvo je bilo da ju smiruje. Meutim, ja sam gotovo sigurna da je jednom baa izazvalo akutno stanje, nakon ega je zavraila u bolnici, ali smo prije toga na njen nagovor bili kod istjeriva a avla, :vb_devil: hehe, i tip je odmah rekao da tu nema niata avolskoga u njoj, hehe. Uglavnom, nakon tog joxa je totalno zblokirala, uko ila se, i to ne onako kao ato je znala od, mislim Moditena, nego je i osljepila. Sva srea da smo bile doma kod mene i da je moja mama bila na apaurinima, pa se nakljukala tableta, strpala sam je u krevet i dr~ala za ruku sve dok nije zaspala. Kad se probudila, sljepila nije viae bilo, ali je vrag ostao mjesecima, a i ona skupa s njim u bolnici. Uglavnom, ato se ljekova ti e, danas je puna paleta izbora, pa ih svakih par mjeseci mo~e mijenjati dok ne nae neato odgovarajue. E, i da, svaki put kad bi prestala piti ljekove zavraila bi u bolnici bar na dva tri mjeseca. Njena mama mi je godinama pekla najfinije kola e :) jer je bila jako zahvalna na pomoi, koja je, eto, slu ajno upalila. Moja prijateljica ni nakon viaemjese ne bolnice i ljekova nije mogla izlaziti iz kue zbog avoljih prijetnji, ali sam ju nekako uvjerila, iako nije baa neka vjernica bila, a ni ja, da ako izmoli O e naa da tjera vraga, eto, to je godinama isto palilo, mo~da i sad. Bitno im je pru~iti stabilnost i povjerenje i mislim da bez ljekova im je kvaliteta ~ivota puno ni~a, a i svaata se mo~e desiti loaega. Ljudi, budite odgovorni prema sebi i drugima. Nemojte se hvatati u koatac s onim s im niste jako dobro upoznati i ako ne znate ato vas eka. To mo~e biti medvjea usluga i za bolesnika i za vas :). A to za ulje nemam pojma.
StrijelaENTUZIJASTA

apr 2014.

#22
Ah, ne pri am o neurozi (koja je vrsta poremecaja, kao sto je i psihoza), nego o neuroticizmu kao dimenziji u big5 testu. EDIT1: Neuroticizam.Psychopathology (nije se vidio link) :ENDEDIT1 http://en.wikipedia.org/wiki/Neuroticism#Psychopathology Ja se stvarno nadam da si u pravu :) Ako grijeaim, bio bih vrlo sretan da mi to netko poka~e/doka~e. (Mo~e i na pm, ili druga tema, ne znam baa da je relevantno za ovaj topic ato uzrokuje tj. "korelaira" sa poremecajima, jer je osobni navednoj u prvom postu vec nesto dijagnosticirano) (no istrazivanja koja sam citao su me malo uplasila (vjerovatno vise nego nekog tko ima malu dimenziju neuroticizma)) Kroz iduih par dana u opet malo vidjeti el ima kakvih novih studija, viae od nekoliko godina nisam itao konkretne studije na ovu temu nego samo meta-analize. Uglavnom, oprezno sa uzimanjem lijekova i cannabisa.

apr 2014.

#23
neuroticizam je u odredjenom obliku prisutan kod svakog coveka i nije uzrocnik neke vrste psihoze. uostalom, tekst za koji si dao link kaze: "Neuroticism is a risk factor for the "internalizing" mental disorders such as phobia, depression, panic disorder, and other anxiety disorders, all of which are traditionally called neuroses." takodje: "Mood disorders tend to have a much larger association with neuroticism than these other disorders... The remaining personality disorders had either modest positive or non-significant associations with neuroticism." uz sve to, korelacija koja se ovde spominje (correlations ranging from .28 to .49) ne govori o uzrocno-posledicnom odnosu, te se ne moze tvrditi da neuroticizam uzrokuje psihozu (ili odredjeni poremecaj iz te sfere) nego samo da te pojave u odredjenoj meri "idu" jedna uz drugu sto je po pravilu uzrokovano nekim drugim faktorima koji istovremeno deluju na obe pojave

apr 2014.

#24
Hvala Isan, sve si lijepo reko ;) Nije za zafrkanciju. To je to overdoze, tog se i frend najvise boji tog skidanja.

okt 2014.

#25
Da li netko ima iskustva s epilepsijom ,naime ja sam dobio epi. napad prije 7g (dijagnoza je meningoencefalitis virusni ( nisu izolirali virus )) EEG,MR CT SVE JE UREDNO SVAKI PUTA jednostavno ne znaju ato mi je epi napad dobijem isklju ivo kad sam pod velikim stresom, ili kad sam fokusiran na neato a netko mi prie slea a da ga nevidim i pozove ,pozdravi itd , uglavnom reagiram na zvuk ( osobito na mob. da bolje opiaem to izgleda ovako: nekog zovem na mob. ili tel. a taj se ne javlja pa se javi sekretarica glas koji nisam o ekivao zatim slijedi napad , ne svaki puta ). Lijekove koje pijem su : Keppra 2g Phemiton 150mg Rivotril 3mg Lamictal 300mg Epi napad imam unato svemu ato pijem 1-2 mj Svaki od tih lijekova ima nuspojave najviae na jetru ,bubrege itd Informirao sam se o Hemp oil-u ali nisam kontaktirao nikog ko ima epilepsiju ( osim ato sam pro itao na internetu, You Tube svima je pomoglo ) no ne znam kako i koliko uzimati Hemp oil a paralelno se skidati s lijekova . Phemiton je barbiturat ( droga) i mora se skidati postepeno kao i ostali lijekovi . Ima li netko sli no iskustvo ?

jan 2017.

#26
Pozdrav. Znam da je dosta proslo, ali nadam se da si jos uvek aktivan na forumu i da ces videti ovaj post. Zanima me da li ste pokusali sa uljem i kako ti je frend sada ? Razlog zasto pitam jeste taj sto sam i ja dobio dijagnozu F 23.2 i prepisani su mi antipsihotici, pijem ih vec par meseci, pa bih i ja probao sa uljem umesto njih.

jan 2017.

#27
@Lucidnosti na zalost: gonnnzo je poslednji put vien(a): 12.04.2014

feb 2017.

#28
Steta. Pa, otvoricu temu u nadi da cu dobiti pomoc I savete vezano za ovo. Hvala svakako Power.

feb 2017.

#29
pa ako je ovo iz naslova u pitanju, ne moras otvarati novu temu. samo nastavi sa pitanjima i postovima ovde, to sto je tema iz 2014. ne znaci da se tvoji postovi nece naci u novim na forumu, pa ce se ekipa upoznata u problematiku ukljuciti. sretno sa uljem
Alucard123POZNAVALAC

feb 2017.

#30
mogu pomoci vezano za cbd strain i vezano za ulje!

feb 2017.

#31
Pa da pocnem : dijagnostikovana mi je akutna psihoza slicna sizofreniji, F 23.2 u novembru prosle godine, prepisan antipsihotik - zolprix. E sad, dugi niz godina, 6, 7 sam konzumirao sve I svasta, spid, eksere, pecurke, Lsd, a vutru pusio svaki dan 2,3x dnevno I sve je to "super" funkcionisalo do trenutka kada sam na Lsd-u imao iskustvo da poznanik moze da mi cita misli I da zna neke moje tajne koje niko ne zna. To je za mene bilo realno I tad sam rekao ok, ako je ovo moguce sve je moguce, i batalio da se drogiram, bez tableta, na suvo. Proslo je godinu I po od tad, I prvih par meseci je bilo fino, krenuo da treniram, citam, maru pusio s vremena na vreme. Napomena : stvarno sam voleo da varim, I nasu biljku takodje. Posle nekoliko meseci pocele su da mi odzvanjaju pesme u glavi, javila mi se paranoja kako neko moze da utice na moje misli (citao sam o magiji, ezoteriji sto je samo dalo potporu takvim idejama) i kako je vreme odmicalo, stanje se pogorsavalo. Poslednjih par puta kada sam popusio cak I singlic neki, pukne me takva paranoja I haos u glavi pa sam resio da batalim (sorta je bila Super Skunk I Skunk no.1) E sad, izgubio sam volju za bilo cim. Totalno sam pasivan, ne zivi mi se ovako, rekao bih da sam u depri teskoj. A sto je najgore, ne mogu ni da duvam zbog pomenutih stanja, ne prija mi, a nemam neke sativice da probam to. Ne bih da pijem lekove, nikada do sad ih nisam ni pio, ali psihijatar kaze da ce se bez njih stanje pogorsati. Pokusao bih sa uljem. Ideja mi je sledeca : da narucim CBD ulje od royal queen seeds-a, I za pocetak pocnem sa tim, a da pored toga narucim neke od njihovih cbd sorti kao sto je Dance world I Royal highness, I probam da napravim ulje. Pitam se kako bi neka takva sorta imala uticaj na mene, da li bi mogao da je pusim zbog high efekta, da me ne puca na paranoju I da mi pomogne da se izvucem iz ove depre I bar malo nasmejem, jer nisam dosta dugo. Ima li neko iskustva sa ovakvim slucajem ? Saveti su dobrodosli. A moj savet forumasima - ne igrajte se sa prokletom hemijom, drzite se prirode ...

feb 2017.

#32
nisi napisao koliko sad imas godina. sve sto je akutno je i prolazno, tj. dijagnostikovan ti je prolazni mentalni poremecaj slican shizofreniji. dakle, cak nije ni sa simptomima shizofrenije. ako nastavis sa hemijom stvar moze da se hronificira a i vutra moze da bude odredjena vrsta okidaca ukoliko imas hereditet (sto ne znamo). nemoj biti pasivan posmatrac nego aktivan igrac, zivot je uglavnom onakav kakvim ga ucinis, pa razmisli sta hoces od zivota. sto se tice depre, mislm da je bar 95% ljudi na balkanu u slicnom fazonu ;) to sto savetujes forumasima savetuj i sebi. drzi se prirode, pozitivnih vibri, pozitivnog drustva, kreci se sto vise, uzivaj u nekom hobiju, sportu, hrani se sto zdravije... i manje zaguljene literature koju si pisali ljudi kod kojih bi bio dijagnostikovan hronicni poremecaj, a ne akutni :) i menjaj sortu ako mislis nastaviti duvati, ja licno skunk ne gotivim niti pusim, jednostavno mi ne prija takav rad. a kad ti nesto ne prija, onda to ne konzumiraj i u startu moras biti bolje :) good luck

feb 2017.

#33
"Mlad" sam Power, 27 mi je. Znam da je akutno prolazno, zbog toga I zelim da sto pre ukinem lekove da me ne naprave na zombija bez emocija, a to radi ovaj lek na osnovu onog sta sam citao. Hemiju batalio I ne planiram da se vracam u taj svet. Ali ne odrice mi se mare, joj koliko bih voleo da mogu da popusim buksnu a da nemam haos u glavi. Menjam, necu da pusim nesto sto mi ne prija, cekacu dok ne bude bila neka happy, uplifted sorta, iako sam popricno nestrpljiv da probam to, ali nema mi druge. Zahvaljujem na podrsci. :)

feb 2017.

#34
pretpostavio sam da si ispod 30. znaju to biti prolazne faze u tom periodu zivota pogotovo ako rano krenes sa hemijom. samo opusteno, pozitivno... i nema predaje ;) dobre navike zadrzi, losih se resi. navike su nesto sto se menja, kao i stavovi u zivotu. zauzmi pozitivan i polako radi na sebi, kao sto kazes, jos si mlad, sanse su na tvojoj strani. ako ti je do duvke, ja obicno ne savetujem sorte al probaj nabaviti nesto od ovog: Girl Scout Cookies, Super Silver Haze, Super Lemon Haze, Trainwreck, Laughing Buddha, Sour Diesel, Blue Dream
StipeZMAJ

feb 2017.

#35
Definitivno se preporucuju cbd sorte kod paranoje/panike i ostalih negativnih ucinaka na psihu. Nista te ne kosta probati neku 1:1 cbd sortu uz ove ostale koje je Power nabrojao. Doduse, pusio sam samo jednu cbd sortu do sada (shark shock cbd od dinafem-a) i stvarno mozes pretjerat koliko hoces bez nekog psihoaktivnog utjecaja. Skunkove bi probao izbjegavat. Mislim da je samo bitno da si nadjes sortu koja ti odgovara.
#36
Neka pokuaa sa istim CBD ne THC

mar 2017.

#37
E ovako druzba sa vutre:spliff:,podelicu sa vama svoje iskusnje sa CBD kapljicama. Protiv bolova i fibromialgije mi pomazu ogromno, da sam sa tri codileka od 10mg sveo na jedu polovinu. Pomagaju mi protiv hronicnih bolova, nespavanja, zena mi je rekla da primecuje da se manje nerviram. Toliko od mene vutrici!:cool23:

apr 2017.

#38
Ovako, molim ekvivalent za 100 mg Seroquel-a sporootpuatajueg, dakle 3.33 mg zyprexe. Koliko grama zduvat da se dobije ekvivalent. Imam maksimalnu forcu cbd vutre minimum thc-a. Dakle, koliko CBD-a u koli ini vutre, molim suvisle odgovore. Hvala
StipeZMAJ

apr 2017.

#39
Prijateljski savijet je da se skines sa Seroquela kako god znas. Kreni na pola tablete jedno vrijeme dok se ne naviknes, pa onda cetvrtinu. Pratio sam u 2 navrata skidanje i nije islo odjednom. 200mg je bilo u igri. Previse je negativnih nuspojava koje su napravile stetu, a nista korisnog, osim sto uspava i vola na kokainu. ...o smrtnim slucajevima da ne pricam. Sumnjam da bilo koja ganja moze biti ekvivalent seroquelu. Pogotovo ne cbd sorte. Ne znam za sto tocno ti koristis Srq da bi isao kompenzirati sa vutrom.

apr 2017.

#40
vidim ja nesto sam nenormalan zadnje dve godine, samo skankovi razni :D salu na stranu, ovo moze biti vrlo ozbiljno, ne ide skank kad si mlad i labilna osoba, cak i kod starijih iskusnijih konzumenata, pogotovo ako duvanis sam, jednostavno kad te uradi otvaraju ti se problemi i od silong razmisljanja odes u q, s druge strane hash oil od skanka koji koristim je ok, ali samo kad nadjes dozu, ako uzmes manje pere te paranoja, cak i kad izadjes medj svet.

apr 2017.

#41
Ovako, ja sam bio na 5 mg zyprexe, antidepresiv velika koli ina te sanval za spavanje. Kad sam zadnji put puka i zavraija u ludari zamijenjeno mi je sa 150 mg seroquel-a ato je ekvivalent za 5mg zyprexe. Mijenjam odjel, psihijatrica procjenjuje da 150 mg nije dosta i poveava na 300. Takoer poveava antidepresiv, uvodi neato za smirenje po potrebi, noni antidepresiv, a i sanval od kojeg sam gotovo ostao decentan naime pije se samo 10 dana a ja pio godinama. Sad kako ~ivim u prirodi skinuo sam se sa sanvala, antidepresiv a, ato je bilo jako bolno, i zadnje sam ukinuo antipsihotik, skidao sam se s 300 mg prema nuli polako 2 mjeseca. To je bilo prije 2 god. No po eo sam lupetati, a s vremenom sam spavao samo 2 sata dnevno ako sam uope spavao. Po inju problemi na poslu i uvodim 300. Zatim smanjujem na 150. Sada sam na 100, ato gotovo nije operativno, ekvivalent je 3.33 mg zyprexe, a prvo operativno je 5mg. Koristim ga viae manje za spavanje, ali ipak malo i protiv psihoze, nave er malo ipak krene, pokatkad i izmialjeni razgovor s nekom osobom. Dakle, meni treba cbd koji je antipsihotik, thc u izbjegavati on me baca u kontru lupetam joa viae, imam viaak tih receptora ja sam bez seroquel "napuaen" ako i nisam puaio. Spuatalica mi triba. Imam tu sjemenku low thc high cbd pa tako. Ina e osjeam problem sa srcem od seroquel-a, ina e imam aum. Pa te lijepo molim koliko otprilike da stavim... Onako da se opustim na tv-u prije spavanja, da me kljucka lagano... I da zaspim.. Te seroquel-a viae da se i ne sjetim. Recimo... etvrtina ove moje +tri etvrtine duhana? Bi li to bilo ok?
BladerZMAJ

apr 2017.

#42
THC tolerancija jako oscilira od covjeka do covjeka. Doslovno stotine puta vise. Ako imas neku 6 % thc, 6 % cbd probaj sa 0.10-0.15 g po jointu. Ako ti to paae polako si poveavaj dok ti je dobro. Pomalo je sigurno i to je to... ako nemas preciznu vagu stavi onako do jednog centimetra kubnog ili ajmo rei 1/6 - 1/5 od volumena cigarete. To su ti neke moje po etne upute, dosta su konzervativne ali nema potrebe testirati se sa velikim dozama. Bilo bi lakse kad bi rekao koja je sorta pa da otprilike se mogu reci omjeri thc-cbd... ovako kreni sa malo. Iako bi ti mozda najbolje bilo probati vrste sa THC-em u tragovima.
StipeZMAJ

apr 2017.

#43
Nisam previse upucen u sve te lijekove iako sam cuo za neke. Ukljucio sam se u pricu samo zbog seroquela Tesko je reci neku dozu kad je to sve dosta individualno, a i cbd sorte nisu iste. Cbd sortu koju sam ja pusio sam prakticki mogao i cistaka popusit a da mi ne bude previse, tako da je mozda najbolje da si sam odredis koliko ti je najbolje.

apr 2017.

#44
Savet probaj sa pastom cbd proizvoja cannolia imaju sajt pogledaj. Poznajem ljude koji su se preporodili i prestali piti tablete zahvaljujuci istoj,sam koristim cbd kapi 10% i skinuo sam se sa codileka, koji je morfin i takva navlakuaa,

jun 2017.

#45
Ja Da li bi netko imao sjemenke za biljku koja bi imala manje thc-a a viae cbe-a to mi treba

jun 2017.

#46
ima, biraj gore imas banere :D

jul 2017.

#47
Ovako, ja sam imao sli no i pio sam Zyprexu. Svi antipsihotici djeluju tako da gotovo zaustave proizvodnju dopamina u mozgu. Tada je pacijent pomalo "lulav", poludementan, sli no kao da ima Parkinsa, jer kod parkinsa gotovo da niti nema dopamina u mozgu. Takoer obara i serotonin pa o ekuj da e nakon nekog vremena dobiti antidepresive. Sad, u po etku ide poboljaanje a nakon toga bi trebalo smanjiti unos Zyprexe u organizam kako bi se dopamin ipak proizvodio ato psihijatri jednostavno ne ine zato ato jednostavno vuku proviziju od farmaceutskih kua (u tvom slu aju Illy Lilly). Ina e, oni su u Americi platili ljudima milijarde dolara odatete zbog katastrofalnih nuspojava koje taj lijek izaziva. Nisu bolji niti ostali antipsihotici tipa Seroquel itd. Nadalje, u po etku ide poboljaanje, ali mozak kako Zyprexa djeluje na te receptore da prestanu proizvoditi dopamin mozak nastoji proizvesti nove receptore za proizvodnju dopamina tako da se kod toga o ekuje pogoraanje, novi (valjda bolji lijekovi koje farmaceuti proizvedu) te poja avanje terapije npr ako je 5 mg onda na 10 itd itd, a takoer kod naglog prekida terapije mozak "podivlja" i po ne naglo proizvoditi dopamin + ovi novi receptori koji su naknadno nastali tako da je onda stanje doista katastrofa. Ja sam uzimao Zyprexu 5mg, pod zadnje Seroquel 300 mg (ekvivalent 10 mg Zyprexe), pa sam to smanjio na 100-ak mg (3,33 ml Zyprexe) i to samo radi spavanja, a cijelo to vrijeme smanjivanja sam duvao vutru svaku ve er male koli ine i jako me je podizalo. Nakon nekog vremena halucinacije su prestajale i sad me ugodno podi~e. Viae antipsihotik ne uzimam, svako ve er Mirtazepam (noni antidepresiv) koji sedira, i to je to. Nemam nikakvih ispada niti mi raspolo~enje oscilira. Tako da, neka batali farmakologiju, to su lopovi i ubojice, priroda bolje lije i.

avg 2017.

#48
Moj savet ti je da probas king OG u obliku ulja, i pocni sa veoma malim dozama jer je stvarno potentno ja sam se pomocu njga skino sa tri vrste opijata.

avg 2017.

#49
alo bre covek, ja ne kontam sta ti radis. u drugoj temi si objavio ovaj post i sad obolelim od psihoze savetujes isti taj strain? nije li to malo neozbiljno/neodgovorno pisanje i kakve veze ima tvoje skidanje sa opijata sa psihozama kao najtezim psihickim poremecajima

avg 2017.

#50
napisao sam u veoma malim kolicinama ako hoce da se resi tih tableta makar je meni pomagalo da sam se resio svih tableta koje sam pio, ukljucujuci i psihotike, vec 4 meseca sam bez jednog opijata, bez jednog psihotika ali se drzim doze koju sam za sebe odredio da mi je primerna 0,02mg ! Mimgrede imao sam i psihoze.

avg 2017.

#51
jesi ti dobro veceras i cega ti je 0.00002 gr. primerena doza i cime to izmeris

avg 2017.

#52
0,2mg pogresno napisah a inace bio sam na antipsihoticima 1 godinu leponex, diagnoza f 32.3.

avg 2017.

#53
bro, mnogo si nesto rasejan il uradjen, ajd malo odmori. ovo je forum Medicina i ne mozemo dopustiti da se brkaju brojevi, doze i savetuju psihoticnim sorte koje izazivaju paranoju. zamisli kakav to efekat moze da ima na nekoga ko boluje od paranoidne shizofrenije. il bilo koje psihoze kod koje su prisutne halucinacije ili mancna stanja

avg 2017.

#54
ok slazem se i brisi sta mislis da treba

avg 2017.

#55
ok, ovde zaista ne mozemo biti kontradiktorni i savetovati nesto sto u drugoj temi ne savetujemo, ne mozemo se igrati zdravljem ljudi, pogotovo ako vec nisu zdravi. nadam se da se razumemo, peace

nov 2017.

#56
Imam jedno pitanje, zelela bih da probam cbd ulje jer u poslednje vreme patim od anksioznosti, medjutim, ne znam kako i gde da ga nabavim. Da li bi neko ko je vec narucivao mogao da mi da savet? Unapred se izvinjavam ukoliko je glupo pitanje ali zaista ne znam gde bih drugde mogla da postavim pitanje. Hvala.
hazeriZMAJ

nov 2017.

#57
Kucaj Pharmahemp CBD;):thumb: Iako preporucujem vlastiti uzgoj...tada imas bezbroj mogucnosti i odlican opustajuci hobi,stvaras sebi ljek:)

nov 2017.

#58
Hvala na odgovoru @hazeri. A ko zna, mo~da se jednog dana odva~im i na taj hobi. :)
hazeriZMAJ

nov 2017.

#59
A cuj...ja do prije godine dana nisam probao ulje...a mogao sam.Dosao je trenutak kad jesam,shvatio koji je to ljek i poceo saditi sorte koje mi pomazu u tegobama koje ja imam,naucio kuhati(jos se ucim)i to je to..Definitivno preporucujem:thumb:

nov 2017.

#60
Samo bih prvo volela da naru im gotov proizvod i da vidim da li imam ikakve koristi od njega, pa ako da onda bih definitivno razmislila i o tome da sama po nem sa pravljenjem. Ali sad se ve udaljavam od teme. :)

dec 2017.

#61
Nemoj bacati novce, cbd nije niata posebno, to trebaa sama napraviti tako da sadr~i i drugi klju ni sastojak, eventualno nabavi Rick Simpson

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se