VUTRA
LEGACY

Pravi put?

148 odgovora10,335 pregleda
LucidDreamAMBASADOR

jun 2008.

#1
Samo zelim cuti vasa misljenja i vase savete i nadam se da ce nekome drugom takodje to pomoci da nacini pravi izbor...Jer gledao sam ljude kako propadaju zbog pogresnog izbora... Stvarno vise neznam sta cu,ni u sta da verujem...Problem je sledeci... Ne mogu reci da vodim miran zivot jer nije tako... Iz dana u dan sve vise i vise toga mi se desava,i za veoma kratko vreme sam video sve i svasta,krecuci se po raznim krugovima ljudi (cale tuce kevu,prijatelja izbacuju iz kuce,cvrst dodir sa zakonom,prijatelj policajac puca ortaku u glavu na 20 cm od mene ispred mojih ociju,ortak bode ortaka,dobijam paklene batine,probam ganju i nastavim konzumiranje iste,ucestvujem u organizovanju manjih techno zurka,nude mi se svakakve stvari,pocevsi od raznih supstanca do jedinstvenih iskustva koja se pruzaju jednom u zivotu) u pored svega toga zadrzavam primeran uspeh u skoli i sticem hrpu prijatelje..Pravi su ostali uz mene... Posledica svega ovoga je da neznam u sta vise da verujem...Doziveo sam ogromno razocarenje u ljude,fejk prijatelje,podmukle devojke i jos puno stvari...Doslo mi je do vrha bre... Temu sam zapoceo jer me zanima vase misljenje o sledecim stvarima koje me muce... Sve ono sto mi se prethodno dogadjalo,dogadjalo se a neke stvari sam zeleo a neke nisam... Verujem u Boga (idem u manastir svakoga Bozijeg dana,pevam u njemu,pomazem u svakakvim poslovima tamo itd...) i trudim se da sto vise postupam po Bozijim zakonima...Imam svoja shvatanja i svoje poglede na razne stvari...Naucio sam da gledam iz svakog aspekta da ne bi pravio velike greske zbog kojih bi ispastao posle...Do pre godinu dana nisam se kajao ama ni za jednu jedinu stvar koju sam uradio...ispravna ili ne nije vazno...kada napravim sranje nema kajanja... Onda sam se odjednom primirio,sve pokusavao da resim mirnim nacinom,na budem prosper mira i ljubavi,bez rata svadja i problema...I onda mi je pomogao ovaj prekrasni forum u tome,kao i muzika Boba Marlija...Trudio sam se da oprastam,opet i opet,ali sve u krug...Ljudi su postali neverovatno pokvareni...Sada verujte mi,pustam druge da me vredjaju bilo kada,samo iznesem svoje misljenje o tome i ne svadjam se niti preduzimam bilo kakve lose postupke na to... Ovde(na forumu) sam upoznao(preko texta eto) izuzetno informisane ljude,dobre po prirodi,sa puno vise zivotnog iskustva i toliko vise znanja...sa uveliko vecim razumevanjam za sve...Balcanove kazne su me naucile kako da se ponasam na forumu ali takodje i kako da reagujem da druge stvari...Stvar je u recima naseg prijatelja i brate Weedrana koje su mi promenile mnoge poglede na bolje i prosvetlile u puno pravca... Po njegovoj preporuci krenuo sam citati knjigu Holografski svemir,koja je izuzetna,i stvarno otvara oci...Puno weedovih tema o duhovnosti sam listao i listao,citao i citao,i puno iz njih naucio...Citao sam textove Castanede,razna misljenja ljudi o nastanku svemira i jos punom tema zacetih od njega...Na ovom forumu sam procitao neke stvari o Astralnom svetu,projekcijama,meditaciji i jos puno puno...Odrzao sam par meditacija i doziveo jedinstveno iskustvo,nameravam jos dugo to raditi...Zbog Weedrana sam krenuo trenirati svoje snove...ubrzo,posle citanja njegovih reci o lucidnom sanjanju,za koje dotad nisam znao,posvetio sam puno vremena citajuci textove o Ld,i proucavajuci puno toga meni nepoznato...Po tome je i moj nick...Toliko toga imam isplanirano za procitati i za probati samo iz duhovnih oblasti,o kojima me je Weedran informisao...Zahvala i Dzibi koji me je poducio kako meditirati i uneo nesto sasvim novo u moj zivot...Planiram procitati Castanedine knjige kada zavrsim Holo svemir...I jos koliko su samo toga saznati ni sam neznam... E sve to me je dovelo do toga da neznam u sta da verujem...Dosad je bilo jednostavno...Verovao sam u Boga,pratio Hriscansku veru i nista dalje od toga...Sada su tu i razne svetske zavere,sekte,lazna ubedjivanja...razne stvari za koje do sada nisam cuo...GMO,templari,masoni,iluminati... NEZNAM VISE U STA DA VERUJEM...Mnogo mi se dopada teorija o Holo svemiru i hocu da verujem u nju,...s druge strane verujem i u Boga i osetio sam to spokojstvo koje Hriscanska vera pruza...Meditacija,i projekcije koje imaju toliko puteva koji vode u mnoge svetove,i razna saznanja... samo jedno pitanje...Kako da znam sta je ono pravo posle svega ovoga?
RedShAMBASADOR

jun 2008.

#2
paaaaa....pokusaj ovako.... nemoj vjerovat u nista a opet uzmi u obzir sve :))) sada bi ti ja filozofirala ali jutro je... a i nakon silne filozofije znam da bi se sve svelo na ono gore sto sam napisala, tako da nema smisla :) a i kada dodes do nekih godina svijet pocena da se raspada pred tvojim ocima..panika...bip.bip..sta sada...zub, bam, grrr...i onda tamo negdje..... tko zna kada se posloze stvari u tvojoj glavi....uleti MIR :) pa vise nista nije vazno, pa ni u sta si vjerovao :)
Yami_RazielAMBASADOR

jun 2008.

#3
"Ne vjeruj zato ato je to mudrac rekao, Ne vjeruj zato ato je to uobi ajeno mialjenje, Ne vjeruj zato ato je to zapisano, Ne vjeruj zato ato je to prore eno, Ne vjeruj zato ato netko drugi to vjeruje, Ali vjeruj sam onom ato si sam prosudio da je istina." Buda "Nema potrebe za hramovima i kompliciranim filozofijama. Naa vlastiti mozak i srce je naa hram; moja filozofija je ljubaznost." Tenzin Gyatso Ljepo je kada te drugi usmjere..prihvati i razmotri sve "smjernice" koje ti ljudi daju,i pomnim odabirom izmedju njih napravi svoj vlastiti put :). Sad koje odabrati? Tu si jedino sam mozes pomoci..i to putem meditacije.Reko si da te naucio meditirat Dziba...neznam koju tehniku meditacije ali meditacije je jedini istinski put do totalne spoznaje o samom sebi. Neam ti sta vise rec osim toga da ne meditiras u odredjenim redosljedima poput nekih budistickih monkova...neisplati se to "pripadnicima nase civilizacije".Meditiraj kad imas zelju za "zivotom" i kada ga zelis iskusiti na jednoj dubljoj razini.To "rasporedno" meditiranje mozes samo ako zivis zivot bez ikakvih odgovornosti,osim onih za samog sebe :).A dok god zivis u ovoj civilizaciji to nemozes.To ti je samo mali tip za meditaciju... peace :) *edit* Sjetio se necega...sto nas na aikidu uce.Sto ti je vise informacija u glavi,i sto na vise stvari mislis,i razmisljas..to bolje :). Jer tvoja svijest je poput mora..na povrsini valovi i oluje(tvoje razbrkane misli) a na dnu totalni mir :). Tvoj cilj je poput ronioca doci do dna :). Neces to moc odmah..da budem iskren ako to uspijes u sljedecih godinu dana bio bi rekord :).Ali vremenom i meditacijom covjek dosegne i mir i tisinu dubine svoje svijesti :). eto.. xD peace
Kurblaj KanAMBASADOR

jun 2008.

#4
Neke stvari jednostavno ne mo~ea znati tako da mo~ea poznavati asmo mogue odgovore na to i to ti je to a istinski znati to ne mo~ea(tipa nastanak svemira) Istinski bi ti preporu io da se okania religije u potpunosti jer sve imaju dogmu a dogma ti zabranjuje da kriti ki razmialjaa i tu te sputaav i to jako. Mo~ea iz vjera pokupit ono ato valja ali ja bi ti prepuru io da ni jednu ne slijedia slijepo
dzibaENTUZIJASTA

jun 2008.

#5
Druze, nemoj da verujes-iskusi! Imas savrsenu priliku da dozivis iskustvo jos dok nisi "isprljao" mozak za raznim djubretom od verovanja. Verovanja su materijal kojim se zadovoljava prosecan covek, iskoristi sansu da stvoris sopstvenu sliku, budi hrabar! Moja preporuka je da, ako ces ista da citas, citas indijske mudrace... Batali masone i ostale gluposti, ti ionako zelis da prodres iza toga... SAM SAZNAJ!!!
NarquilaENTUZIJASTA

jun 2008.

#6
Moje misljenje Bog ne postoji. "Postoji" imaginarni svevisnji bog kojeg treba da se bojimo. Znaci da postupamo onako kako je "on" "rekao" u skladu sa njegovim zakonima. Sve isto pise u Bibliji,Kur´anu i Tori-ne ubij,ne kradi itd... Znaci religija nam govori kako da zivimo tj. da ne radimo zlo a ako radimo zlo "kaznit" ce nas bog... Zato je i izmisljen zivot poslije smrti da ispastamo za grijehe ili da budemo nagradeni za dobra djela koja smo stekli u ovom zivotu. Ja ne vjerujem u boga ni u zivot poslije smrti. Mi smo samo ziva bica kao i zivotinje i biljke samo sto imamo razvijen um a to ne mora da znaci da cemo zivjet poslije smrti. Kao sto pas, konj, biljka umre tako i mi umremo i nema nas vise-izbrisani sa lica zemlje... a sad zasto zivimo i umiremo to je druga tema.... Kao sto u mene stric kaze "Mi smo svi mrtvi rodeni samo cekamo dan kad cemo biti ukopani" Il deda "Religija je samo pravac zivota,nacin kako zivimo-nista vise" p.s. Mozda je off topic ak jest brisite
Kurblaj KanAMBASADOR

jun 2008.

#7
Tebi Satan Panonski se mo~da s stricem dru~io Roen si mrtav, mrtav ~ivia, ~iv ea umrijeti Roen si mrtav, mrtav ~ivia, smrt e te roditi A da ne bude u potpunosti offtopic moj post sam da ka~em nargili gore da ateizam ne ve~e nu~no uz sebe nepostojanje zagrobnog ~ivota, imao asm identi na uvjerenja kao ti do relativno nedavno i sad kad malo prou avam ove astralne projekcije i to mi se ini da je sasvim mogue da poslije smrti tvoje astralno tijelo napuata fizi ko itd.. tu nije potreban nikakv bog Iako istinski ne mogu znati jer je mogue da se to zapravo sve biva isklju ivo u umu onoga koji prakticira. Ali na kraju nije ni bitno.
NarquilaENTUZIJASTA

jun 2008.

#8
Pa fino sam rekao da je A sto se tice strica jbg on tako razmislja. A da slusaj jos nesto samane sta on kaze Da ko god vjeruje u zivot poslije smrti je kukavica, boji se da ga uopste nece biti vise-da ce biti izbrisan, pa se nada u zivot poslije smrti..al shvatljivo je to jbg mi smo ljudi i u svakom pogledu smo pohlepni tako i sa zivotom-zivjeli bi vjecno. Ma nikad nam se nebi umiralo-samo bi zivjeli...On kaze da kukavice cijeli svoj zivot razmisljaju sta ce bit poslije smrti i nadaju se ponovnom zivotu. p.s. nemoj me napadati jer sam dao njegovo misljenje u koje sam i ja uvjeren. Nije on nista kriv:icon_lol: Ne vjerujem u boga, u zivot poslije smrti u bilo kom smislu a znam da cu biti IZBRISAN. Pa jebote ko je umro i vratio se i pricao nam kako je poslije smrti? Mi smo ziva bica kao i biljke i zivotinje zivimo i umiremo i tako u krug. Zasto? Na to pitanje ne moze niko odgovoriti al mogu rec da je bar jedan razlog sto zivimo da ostavljamo potomke iza sebe-opet ti ja kazem to je moje misljenje i ne mora znacit nista. "100 ljudi 100 cudi":icon_lol: p.p.s. Opet kazem to je moje misljenje

jun 2008.

#9
Lucid evo mala pomoc:http://www.yogacentar.hr/raja_05.html a najvaznije je prije svega provjerit jeli dobro ugasena cigareta,joint,telefon,da ne curi voda,ispraznit mjehur itd. jer mozda slijedi KOMA.
Kurblaj KanAMBASADOR

jun 2008.

#10
Ne napadam te to ato ti stric govori je skroz okej, ka~em do nedavno sam i ja tako razmialjao a i dobar dio toga mi je joa u glavi ali problem je ato viae nisam siguran zbog nekih stvari koje itam i tako. Mislim to je meni ideoloaki najprihvatljivije, ljudi su ~ivotinje, kote se ~ive i umru i to bi bilo to, nema zagrobnog ~ivota nema niata, ali mogue i da nije samo tako(ili je) neznam

jun 2008.

#11
mo~da vam ja mogu pomoi da vam "proairim" svijest. osje ate li miris lavande? :) evo, poato nemogu da vas se "rijeaim", pokuaat u vam jednostavno rei ato sam vam htjeo do sada rei. s obzirom da ste jednu moju polovicu upoznali, mislim da vam sada mogu otkrit i drugu. nema viae razloga da se onako vrijeamo i omalova~avamo. ~elim ko i svi mi, ispunjenje. stoga i jesam ovdje. lucide, veoma si hrabar. pokuaat u i ja biti. s obzirom da nitko do sada nije imao sluha za ono ato sam im govorio o svom iskustvu, mo~da e vama napismeno biti jasnije. uostalom, vi ste ve traga i za istinom. moja ~ivotna pri a po inje u 17-oj godini kad sam na tv-u gledao dokumentarac o egzorcizmu, i naaalio sam se(od straha prema onome ato sam vidio) u vezi neega u dokumentarcu samom sebi. do tog dana se nisam bavio ~ivotnim pitanjima. ali tu ve er kad sam iaao spavati osje ao sam veliki strah, i zapo ela je uzburkanost mojih misli(svaku moju misao je isprekidalo "besmisleno" upadanje neke ne iste misli, ili neisti duh me zaposjeo). to iskustvo mi je "prodrmalo duau", jer kako takvo neato mo~e lako zaposjesti moj um? ili kako li ovjek mo~e biti tako krhak? da bi si olakaao strah ostavio sam si svjetlo upaljeno :)), te sam uzeo bibliju, koju do tada nisam otvorio, te sam sa njom osjetio olakaanje i zaspao. koja pri a ha? :) ali tu nije bio kraj, jer strah se nastavio, a misli su isto (p)ostale svakave(dvoli na borba izmeu mene i nekog "dosadnjakovia"), kakve do tada nisu bile. nisam nikome tada povjerio to, a ato je mene bilo veoma "probudilo". niata mi drugo nije preostalo nego da se borim za istou svojih misli ali joa gore- strah. po eo sam itati bibliju poato me je prva bila utjeaila te postao "vjernik". po eo sam i moliti te postit(takoer nisam imao istou svojih misli tokom molitvi, jer taj duh(ili strah koji ga je stvorio) mi nije davao mira). odlu io sam biti predan u tome da se izlije im, jer me aokiralo na neki na in to iskustvo. ali i zemaljske kuanje su bile velike te sam esto posrtao. sa vremenom sam postao veoma predan u svemu tome, jer me opuatalo i ispunjavalo to, ali najva~nije od svega, rijeaio sam se straha ali i neistog duha koji mi nije davao mira. eh, kako mi "nije bilo dovoljna" samo ta istoa i mir koji sam stekao, po~elio sam saznati krajnost, ili istinu. molio sam ustrajno boga za svako savraenstvo koje mi mo~e dati. a molitva je bivala sve mo nija i osje ao sam prisustvo "viae sile". postajao sam sve "maleniji" i mudriji, te sam spoznavao mnoge "tajne ~ivota", koje su veoma jednostavne, ali izgubljene odraslom umu. radost mi je po ivala postavajui dijete. i tako sam jednog dana osje ao da sam veoma blizu svetosti, te sam izjavio bogu da sam spreman za neato viae, ili svetost. i uveo me u savraenstvo svoje, koje je zaista savraeno! teako je to opisati vama jer zaista zvui kao bajka, i kao u bajci se osje ate, ili u raju! uglavnom, postao sam jedno sa ~ivotom. taj "glavni" osje aj je trajao tri dana i bio sam ispunjen. no neiskustvo ili nepripremljenost me povukla natrag u ovaj ~ivot koji je zavraio smru te se nanovo pokuaava o~ivjeti! kako sam nakon tih dana sabirao dojmove svega, shvatio sam sam da sam do~ivio neato zaista veliko, jer velikom sam predanoau to i ostvario. po~elio sam da i drugi to shvate ili iskuse pa sam potra~io alternativnu istinu ili put za svakoga. ali bog "ne pita" koje si vjere ve koliko si mu predan, jer samo oni uspjevaju do njega i doi. moj problem je danas, ato mu se ja nikako nemogu predati u potpunosti kao prije. no moram napomenut da iako sam "spoznao" boga, to me nije nimalo sprije ilo da se vratim svojim prijaanjim i novim grijesima. sve je to ~ivot. a dok zemaljsko vu e nebesko prolazi(sad mi doe napamet). uglavnom sva moja duhovnost je polako isparavala, a ja sam se trudio da dospijem natrag, ali o ito nedovoljno, ili krivo(ili je sve njegova, moja voja). i dok je isparavala, shvaao mnoge "velike" stvari, ali i one koje su me i sputavale do danas. molio ovjek, meditirao ili razmialjao, treba mu biti na umu da to nije dovoljno. koliko istinski tra~ia, toliko i dobijea. zaista, samo savraenstvom mo~ete o~ivjeti, a meni je muka viae od ovog ~ivota :) nadam se da e vam i moje iskustvo pomoi da shvatite ovaj ~ivot i njegovu bit, koja je o ito ~ivjeti i o~ivjeti :)
pecko88ENTUZIJASTA

jun 2008.

#12
@oasims, neznam dali si ti isti onaj clan koji su visekratno banirali, (za ovo kratko vreme u koje sam clan ovog foruma) a mislim da jesi. Pa interseuje me, jel te neko placa da pratis ovaj forum i da ti svaki prvi post bude slican ovome ? Jer ako radis ovo tek tako iz dobre volje, onda si pravi vjernik "boga" i Isusa Hrista, a ne samo onako koliko da se kaze "vjernik". Znam da sam off topic i da je ovaj post malo uvredljiv, pa slobodno obrosite... Izvinite me ako se neko oseca uvredjenim ovim sta sam napisao.. :( Pozdrav..:ludaci_lol:
TarkiPOZNAVALAC

jun 2008.

#13
@oasmis Deep covjece deep E sam se nemoj suicidirat na kraju lol btw kaj radis na ovakvom forumu ak imas takvih problema radje odi na glaskioncila.com il tak nekaj @lucid E sad sam i tvoje gore procito Ja sam isto imo slicnu situaciju ko i ti kad sam imo nekih 17.. sranja u familiji vec godinama, brijanje po partijima, bonkasi speed, ganja sve non stop urokavanje, sve u kurcu, stalno neke kombe s drogom, kombinacije s drugim stvarima, kasino , murja dilanje, pokusaji pljackanja kioska, ducana i slicne stvari.. al mi je odjendnom postalo pun ***** toga svega vise jer sam bio lud u glavu JEbga po ovom tvom sto sam procito ti si u vecim govnima vjerojatno al dobro to je taj fazon tu negdje E i ugl sto sam htio rec jebiga ja sam isto probavo neci neke alternativne odgovore, u sto da vjerujem i tako to.. sjecam se jedne zime sam nekaj luto gradom solo i bio pokraj katedrale i eto udjem ja unutra iako nisam u crkvi bio od 7 razreda osnovne i kao sjednem tam probam molit nekaj ovo ono al nista bas nista.. i tad sam shvatio da jebiga samo u reali postoje odgovori.. I tako sam jednostavno odbacio sve lose oko sebe prvenstveno tu mislim na kemiju. onda sam se sukobio sa svim problemima koje imam face to face, rijesio sam ih, odjebo sve sto me smetalo u zivotu, starce odjebo nisam komuniciro bas s njima radio svoj poso i ucio skolu i ugl moras imat fokus na cilj.. ak ne znas koji ti je cilj jbg ne mozes ni doc do njega i kreno kasnije dalje koda nist nije ni bilo.. new page kasnije krenuo malo s fizickim aktvinostima jer to je prvo moras osjecat zdravost vlastitu u tijelu da bi mogo se psihicki bolje osjecat.. dobro vise se ne bavim bas sportom i time omrsavio sam al u jednoj fazi je potrebno bit fizicki zdrav jer se jednostavno bolje osjecas i laganini te osjecaj tjeskobe i tih sranja prestane udarat nakon nekog vremena i sve ti je bolje.. na kraju ostanes ti i svi tvoji istinski prijatelji i jebiga proslost zabortavis Uf al sam se napiso gore boga ti.. eto to je moje iskustvo ne znam jel ista govori il pomaze il kaj al eto tu je pa ak ce imalo pomoci super

jun 2008.

#14
imam problem ko i svi mi, a sad vi ste mi prvi i jedini forum, kojeg sam eto na neki na in zavolio. nisam se doaao hvalit ovdje :- pa se eto i ispri avam vama koji mislite da mi ovdje nije mjesto. a zaato sam tolko dosadan? vi mi recite.. uosatalom, prije ete me vi alternativci razumjeti nego ato su me razumjeli oni koji "vjeruju u boga", jer oni su slijepci kojima je dovoljno ono ato imaju sa njim, i ne tra~e viae. dok lucidu je puna kapa svega(ko i meni) pa sam se eto uklju io. a sad jel kome iata pridonjelo moje iskustvo u shva anju ovog ~ivota? zar vam ono zaista niata ne predstavlja? kako nebi bio dosadan kad ama baa nitko nije nikad me pitao iata, osim kritizirao. ata ete re.. da onda ata tra~im ovdje? i ja se pitam..
kanehbosemAMBASADOR

jun 2008.

#15
brus, legendaran post, ali legendaran. imam pitanje za tebe imaa li kakvo mialjenje o ljudima koji imaju sjeanja na proale ~ivote

jun 2008.

#16
imam brate; osim ato sada puaia travu i ovdje si na forumu, zar se ne sje aa da se nimalo nisi promjenio? u proalom ~ivotu si pokazao ~elju za ovakvim ~ivotom, i eto te ovdje.
Kurblaj KanAMBASADOR

jun 2008.

#17
Hm, ini me da ljudi kada do~ive neato tako ato su se usmjerili ka ne emu da onda smatraju ad je to u ato oni vjeruju istina. Isto tako ti si do~ivio neato ato god to bilo dok si se molio predao bogu ili atagod da si radio ali to ne mora zna iti niti da bog uope postoji niti iata drugo jer se to sigurno moglo do~ivjeti na milion drugih na ina. I kako znaa da to nije samo neato ato je tvoj um stvorio itd... Uglavnom pogubio sam se sada E da i nemojte banovat ovjeka opet mislim da ne ateti nikome
TarkiPOZNAVALAC

jun 2008.

#18
Ha ono sta ja znam nisam nikad bas o tom nesto razmisljo.. Al globalno govoreci ako mi netko za nesto da kakav dokaz, ili indiciju koja ima realno uporiate u nekim isto tako realnim dogaajima (npr promjena elektromagnetskih aktivnosti u mozgu prilikom telekineze) onda u principu u to vjerujem.. recimo to tako. a sto se ljudi sa sjecanjima na prosle zivote tice gle nikad nisam nikog takvog upozno, al vjerujem da je to moguce i da nije bullshit. a isto tako vjerujem da je moguce da kad umres si mrtav.. nijedno jos nije dokazano postoje samo nabadanja u oba smjera.. doduse vise teza postoji na strani zivota poslje smrti. Btw otkud ti to offtop pitanje uopce? :D Jes ti mene to pito e sad mi nist nije vise jasni EDIT Cek cek samo malo predan-sam-bogu-do-kraja-i-bibliji covjece kakvi prosli zivoti pa ako si u osnovnoj iso na vjeroanauk 2 sata zndas da kraanstvo ne u i o viae ~ivota samo o ~ivotu poslje smrti u raju pa onda ne ku~im kako ak si totalno u bibliji mo~ea govorit o proalim ~ivotima kad u principu u to ne smijea vjerovati ako si bogu predan? E biblijo moja EDIT2 e oasmis gle ne zeli niko tu kenjat po nekom il ga kritizirat al ono.. sirenje nekih dogmi zna ljude pogodit u zivac pogotovo ako ne znas bas puno o polju o kojem pricas pa onda kenjaju po drugima to je tako jer i ovi prvi kenjanju (ti) sta ja znam al mozda nekima ne pase takva spreha ugl ak se ponasas opusteno neuvredljivo, fino, i ak ne kenjas ne vidim razlog da ti iko sere ista samo laganini sve pet i ponavljam ak o necemu vec govoris potrudi se da je to tocno i da ima temelje za raspravu Pff al sam se ispametovo ovdje za tjedan dana :D E offtopi arenje totalno vec sve postalo hihi

jun 2008.

#19
pa moje iskustvo je ravno svim duhovnjacima koji su dosegli prosvjetljenje, probuenje ili kako ve. samo ato sam ja umjesto meditacijom ili ostalim putevima, predao molitvi. ne mo~e um stvoriti neato tako veli anstveno. tada kad sam rastao u duhu osje ao sam kako treba tragati, jer sam i srce prethodno pro istio, ostalo je bilo put volje i predanosti. a od mudrosti mi je ostalo samo m. sotona ili la~ napastuje svakodnevno, a ja i dalje mu im muku s njim, ko i vi. ali vi niste svjesni s kim imate posla, stoga i izmialjate svoj pogled na ~ivot koji na kraju krajeva uop e nije ni bitan, da bi si olakaali pre~ivljavanje u blagodatima ove zemlje. pogledajte malo bolje na ~ivot i patnju koja s njim dolazi, i sve koji su obolili, poludili ili "proali". mislite da su oni to stvarno htjeli? ne postoji sloboda ~ivljenja koju vi zagovarate, jer nebi ni svijet trebao onda ovako izgledat, jer svi ~elim sreu, a susti~emo nesreu. jer ovo je ~ivot napasti i iskuaenja kojih se trebamo osloboditi, da bi dosegli pravi ~ivot. ne u e li svi u itelji tako?

jun 2008.

#20
brus, izgleda da nisi pratio moje prijaanje postove gdje sam rekao da je crkva smijeana. biblija je veoma duboka, koju na~alost svi olako i povrano shva aju, kao i vi mene. a raj ne dosti~emo kada umremo fizi ki, ve u duhu, kada se oslobodimo svojeg ega. odnosno kada naae "ja" umre. tada zapo inje raj ili ~ivi ~ivot. ja se uop e ne zamaram ata me eka poslije fizi ke smrti, jer "umirem" da ponovno za~ivim u ovom "~ivotu". znate li oni ljudi koji su bili blizu smrti NDE, pa su pokuaali ponovno dosei taj mir pod svaku cijenu. isplati se za to ~ivjet. meni ~ivot nema smisla ovakav. i sva u sredstva za ovoga ~ivota uptrijebiti da ponovno dosegnem taj raj. izgubljen sam, ali se ne predajem. tu sam da mi pomognete, potaknete. i saznao sam za ostale rije i, ali za spojni be ug joa nisam. ima li koga da mi pomogne?
LucidDreamAMBASADOR

jun 2008.

#21
Uh puno OT...Hehe,nije vazno,... @Red Stvarno lepo receno,i shvatam sta hoces reci...Puno hvala na onakvom savetu uzecu ga u obzir... @Yami Mudre reci,svakako su dobrodosle...Postovanje je izuzetno vazno,ali ljudi vole da ruSe kad misle da znaju ko si...Bas lepo od tebe sto imas takvo misljenje o tvom senseiu i sto ga smatras i pomalo zivotnim uciteljem a ne samo uciteljem borilackih vestina... @High Times Nisam toliko blizu yoge,tek sam skoro poceo sa duhovnim vezbanjem ali imacu u vidu i tvoj predlog... @Dziba Kao i uvek pokidas sve brate (u najboljem smislu)...Ne veruj,iskusi! puno toga to zahvata prati me non stop... @Saman Brate stvarno jasno shvatanje imas,nema pogovora o tome...Samo ti malo vere fali,koliko sam shvatio ti odbijas da verujes...Nadam se da ces naci i ti ono pravo uz puno truda i zelje za time... @Brus Razumem svaku tvoju rec,i znam kako to utice na tebe...Ali verujem da znas za ono : Sto te ne ubije,ojaca te...Sa tim iskustvom si spreman za mnoge stvari za koje jos i neznas,a videces u odredjenim situacijama kako ce pravilno i sa razumevanjem postupati... @Oasims Kao sto sam rekao,i ja sam se puno bio posvetio crkvi i Hriscanstvu,usmeravajuci sebe na put ka Bogu...Nemoj se ljutiti na druge ako te osudjuju,svako od nas ima pravo na svoje misljenje,ti,ja oni...Preporucujem ti film "Susret sa vecnoscu",to i nije film vec snimaju jednog rusa kako prica o svom cudu sa Bogom,koje je slicno s tvojim... Poslednja dva dana cu pamtiti dugo dugo...Tj proslu noc i danas... Juce me je odvezao ortak kod jedne devojke kuci,kod koje sam proveo celo vece...Sadrzina tog dela veceri ostaje samo za nas...sorry...:) I onda je dosao po mene oko 01h sa jos jednim drugom i krenuli kuci...Vozio je 90km/h...Ulazeci u krivinu jednog veoma uskog puta,ortak nije video kombajn koji se kretao ka nama i zauzimao ceo put...Svaka sekunda je trajala pakleno sporo,..Poceo sam vikati : Pazi brate,kombajn! I on dize glavu,a pritom je gledao dole u pod,trazio upaljac,i vidi kombajn na 10 metara ispred nas...i pocne kociti,a idemo pravo u vrtlog sa siljcima na kombajnu...Prosla mi je svaka vazna stvar u mom zivotu u tom jebenom trenutku...Mislio sam da smo gotovi...i stanemo na manje od metar od siljaka... A danas krenuli autom isti ortak i ja,60-70 km/h i zbog kuceta ukoci ortak i zabaci nas do ograde,180 stepeni smo se okrenuli i lupili blago mojom stranom u ogradu...Nisam mogao verovati sta mi se dogadja... Poenta ovoga je da sam u tim trenucima shvatio koliko je sve dosad nebitno,vec samo to sto sam ostao ziv... Nemojte osudjivati OASIMS-a zato sto veruje u Boga...Hriscanska vera daje slobodu verovanja...Nikako ne namece da verujes u nju...To je vas izbor kao i moj...Oasims je zeleo pricom da ubedi nekog od nas,tj da podstakne da se malo zainteresujemo za Boga...Nije mislio nista lose... Malopre sam gledao kako se najbolji ortaci razjebavaju i zavrsavaju zajednicku pricu...Jedan od njih je podmukao i zao...Ma razocarao sam se u ljude bre...prestao sam i da izlazim u grad,retko kad odem...ma necu vise nista neka radi sta ko hoce...bas me briga... A i evo sta sam se sada setio...Danas mi je rodjendan...Videh datum pa setih..e fuck it...

jun 2008.

#22
"nije dovoljno" posvetiti se samo bogu, jer to je bitka ~ivota za sve nas. i ona nije nimalo laka. jer kako vam mudrost dolazi od boga, tako samo sa njom i "pobjeujete"napasnika, odnosno svakodnevne zamke. ono u emu sam ja bio je jedna velika ljubav prema ~ivotu koja se "na kraju" spoznaje. ali sada nemam te ljubavi. izguglal sam onaj dokumentarac kaj si rekao lucide ali nisam naaao. ak imaa link, oka i ga jer me zanima.
LucidDreamAMBASADOR

jun 2008.

#23
Imam DVD disk,neznam za net...Molim te,nemoj pokretati verske teme jer je ovde zabranjeno raspravljati o verama...Samo ce te banovati ponovo...Ne mislim ti nista lose... O SUV imas nesto ovde...http://www.mycity.co.yu/Blog/Susret-sa-vecnoscu.html Slabo guglas...:rofl:

jun 2008.

#24
Mene isto mu e sli ni problemi, i brijem da sam baa u jednoj bitnoj fazi ~ivota. Ali u zadnje vrijeme sve viae ku~im da ato viae o svemu mozgam, sve mi je gore, gubim vrijeme i preispitujem stvari na koje ve imam to an odgovor. Treba ispraviti uraene greake, primiti se posla i usredoto iti se na konkretne stvari, sla~em se s Brusom. Jer u biti znam ato moram u initi, koji je pravi put za mene. Zbog trave i psihodelika po eo sam sve preispitivati sve svoje postupke, iznova i iznova, da bi napokon shvatio da sam opako zabrijao. Znam ato moram initi, i to je savraeno jednostavno, a ovako samo gubim vrijeme. Sad e mnogi popizditi ato kenjam po svetinji, ali ovo je samo moj stav, i vrijedi samo za mene. Druge mo~da trava i psihodelici ine boljim osobama. No mene osobno ini lijenim, razdra~ljivim kad ne mogu do nje doi, zatupljuje me, ini nesigurnim itd... Ovo piaem viae radi sebe nego drugih, jer osim vama, ponajprije objaanjavam sebi. Ne ~elim pljuvati, stvarno ne ~elim, al mislim da su neke osobe isto opako zabrijale. Mo~da smo tra~e pa~nju pa izmialjaju nevjerojatne pri e. A i razmislite...gdje ete drugdje, ako ne ovdje, ete nai osobu koju su psihodelici gurnuli preko ruba ... Mislim, ne nu~no, ali vjerojatnost nije mala... Usput molim ve po ko zna koji put, da mi se profil izbriae... Hvala i sretno svima na tra~enju pravog puta,,,

jun 2008.

#25
ma ne uzdi~em ja ikoju vjeru osim ~ivot ato je oko nas. htjeo bih joa napomenuti da jedan od razloga ato nemogu dosegnuti te visine je taj ato sam u onom "stanju" spoznao da mogu sve ostvariti ato po~elim. i od tog saznanja sam posle pravio svakojake "filmove" koje me i dan danas sputavaju. da ne dosaujem ovdje viae, mo~da budem otvorio temu i malo se raspisao o znanju kojeg sam imao, sa ciljom da i sebe potaknem na viae. spojni beo ug?
LucidDreamAMBASADOR

jun 2008.

#26
sta znaci "spojni beocug" ?
Kurblaj KanAMBASADOR

jun 2008.

#27
He Lucide istinu zboria ja stvarno odbijam vjerovati i oduvjek sam skeptik(ali nadam se na dobar na in otvoren ali ne srljam-nadam se) i smatram to pozitivnim Vecina nas je prestala izlaziti u grad jer je prepuno zatupljenih kretena(cajke+alkohol+predrasude+testosteron+agresija+kretenizam+...) i joa ato uz to nema zabave A sluaaj to ato si shvatio a je samo bitno da ostanea ~iv ti je tvoj prirodni nagon za pre~ivljavanjem koji svatko posjeduje i on ti govori da je prvo pre~ivjeti a sve ispred toga A ljudi su kreteni to nema pogovora, eae kolektivno nego individualno ali i individualno prili no esto itd. Sretan ti roendan
LucidDreamAMBASADOR

jun 2008.

#28
Ex,brate puno hvala...Dosad se cale drao na mene,a glava me boli,ceo dan sam radio,pa isao malo do reke da se opustim...Niko se nije setio mog rodjendana...ni keva i cale...ni burazer...ni drugovi...a ja svakom cestitao kad trebalo...
ROXPOZNAVALAC

jun 2008.

#29
To je to. Umjesto da se opterecujes time sto ti jedno vjerovanje stalno ide protiv drugog i obrnuto, ostavi se svega toga i pocni od nule, kao sto je vec spomenuto, apsorbiraj sve, ali se ne vezi za nista. Na kraju ces vidjet koji dijelovi vjerovanja su dobri a koji ne. Uzmi to ovako - vjera u Boga ti je jedna kuca od lego kockica, a holografski svemir i druge stvari u koje takodjer vjerujes ili bi "zelio vjerovat" (iako mislim da je "htjeti vjerovati" apsurd) su druge kucice. Razbij sve te kucice, i napravi svoju vlastitu kucu od najboljih dijelova razbijenih. To se ne dogadja preko noci, nego tijekom godina, i kao sto dziba kaze, kroz iskustvo. Osobno kad je rijec o ovim conspiracy teorijama, vecinu ih po defaultu odbacujem. Znam da je svijet mnogo drugaciji od onoga sto percipiramo i sto nam se stavlja pred oci, pogotovo u hierarhiji moci, al vecinu tih teorija smatram neosnovanim i pretjeranim senzacionalizmom. Opet ista stvar kao gore, dobro je informirati se o svemu tome, al ne i slijepo vjerovati da je nesto bas tako samo zato jer je netko napravio film u kojemu se hrpa cinjenica podudara. Razlicite cinjenice je vrlo lako povezati u smislenu cjelinu, koja moze ali i ne mora imati veze sa stvarnoscu. Sto se tice "problematicnog" lifestylea, mogu isto reci da sam bio u drustvu svakakvih, al ipak se nikad nisam dao uvuci u sranje. Vecina ljudi koje znam je bar jednom bila na policiji, mnogi imaju dosje. Mene policija nezna. Isto i s partyjima, na koje sam isao redovito a i danas idem (iako manje zbog faxa), speed i ecstasy se nudili sa svih strana, nikad nisam taknuo niti jedno, i pod time mislim ni fizicki taknuo. Jedino sto mi je doslovno unistilo dio zivota je jedan smrtni slucaj zbog kojeg sam iduce 4 godine proveo manje vise u mentalnom i emocionalnom mraku. Tu je na scenu stupio ni manje ni vise nego Psilocibin. Al to je druga prica. Samo cu ti reci, neznam kolko redovito pusis ili uzimas druge stvari, al ako si u takvoj krizi identiteta i pogleda na svijet, ogradi se od psihoaktiva na neko vrijeme, svih. Em sto ce ti mozda pomoci da razbistris um malo, em kada/ako nakon dugo vremena opet uzmes sta god vec konzumiras, mozda ti pomogne shvatit neke stvari. Smatraj taj period "nedrogiranja" defragmentacijom uma. Edit: sretan rodjendan :)
kanehbosemAMBASADOR

jun 2008.

#30
jeste uli za gnozu, gurijeva, i tako to?? kakvo mialjenje imate o tome? ako ve pri amo o pravom putu a da temu optereenu i raairenu po svim smjerovima odr~imo mislim da je ovo dobar potez jer ini se da dosta nas to interesira dakle Gnoza ato mislite o tome?
LucidDreamAMBASADOR

jun 2008.

#31
Ma stvar je u tome sto sam puno mlad,jos nisam formirana licnost,pa zato trazim savete,da ne bi zalutao...Puno primera imam oko sebe i ne bi voleo da zavrsim kao oni...Toliko toga na mislima,previse za mene braco....tek mi je 16-esta...ccc...
loobiENTUZIJASTA

jun 2008.

#32
ma no sikiriki meni je 24 i jos se nisam formirao, tako da, take it easy :)
Yami_RazielAMBASADOR

jun 2008.

#33
sad slusah neku psy stvar: "Your life purpose is the purpose you chose for your life.Your the creator of your path and the one who is walking it.No one can say is it a good or a bad path.Because good and bad path do not exist.There is only your path." :)

jun 2008.

#34
nepotpuno zvui.. znate da mi stojimo na peti odnosno na nogama pa uzdu~ ki me u mozak.. kakva su nam stajaliata, takvi su nam i putevi..stajanje(stajaliate),hodanje(put). ljudi ne obolijevaju bezveze, zato postoji loai put. ovjek susree ono ato ga privla i i ato mu je na umu. nema te slobode ~ivljenja koju mi zamialjamo jer ~ivot se svaki dan ~ivi i svaki dan se borimo. patnja je svuda oko nas..a to nije ~ivot slobode, ve robovanja, onome ato i dalje ne razumijemo. nadam se da ne poti em na svau svojim stajaliatima. tu smo radi istine.
BugiPOZNAVALAC

jun 2008.

#35
mnogo ljudi voli mir. "ti nisi bog, ti si dio boga kao i sve okolo tebe" = dakle, okolina i nutrina su jednina. ti si dio svega. ti si dio svake vjere i svake civilizacije i svakog izmisljenog svijeta u kojem drugi zive. to se svede na ono sto je redishka rekla. ali isto tako vazno je biti svjestan stvari koje nisu moguce koliko god mi vjerovali u njih. njih nema puno, toga da vrijeme ide i ne staje. zato ljudi imaju puno izmisljenih scenariju zivljenja. vjera je oblik jednog vec ispisanog(naucenog) scenarija, tvoj unutrasnji svijet ako si ga izgradio je isto jedan gotovi scenarij,cak i samo jedna tvoja zelja se moze pretvoriti u scenarij i plan zivljenja, i jos mnogo mnogo toga. dakle puno putova postoji, i svi su pravi. i vjerujem da svi to znamo odkada se rodimo. iako se razlikujemo kod drugih stvari. svi mi zivimo da postignemo vrhunac svoj scenarija ili puta (koliko je tezak i zahtjevan odreduje scenarij ali je jednak sto se tice osjecaja vrhunca, bio on samo rijesit test u skoli, osnovati obitelj , postati slavan, postat PRAVI krscanin , nagrada je ista i scenarij je pravi). ali im u jednom scenariju vrhunac pronaemo, navike stvorimo, dom pronademo, ispunjenost do~ivimo, tad klonue nam prijeti, iz dana u dana postajemo sve manji i sputaniji. i tek onaj covjek koji je spreman da se otkine, da naviku sruai svim svojim snagama. da krene dalje. novi scenariji, novi stupnjevi zivota ne prestaju nas zvati. i scenarij po scenarij vedro valja proi, skupi snage, iscijeli se, rastani i kreni. mozda ce mo i asu smrti naae samo biti pozvani u novi scenarij :) i do tada svi putevi su pravi, i mnogi neistrazeni i ne prozivljeni :D
ROXPOZNAVALAC

jun 2008.

#36
Nothing lasts. Nothing lasts. Everything is changing into something else. Nothing is wrong. Nothing is wrong. Everything is on track. William Blake said: Nothing is lost, nothing is lost. And I, I really believe that. That we all move on. -Terence Mckenna, Shpongle - ...But Nothing is Lost. Pjesma koja me izbavila iz najgoreg tripa u zivotu.

jun 2008.

#37
hm.. nemogu otvorit novu temu.. jel se promijenio forum, ili sto~er u njemu:) ako nisam dobrodoaao, radije recite.. dok sam ovdje lakae se prisje am znanja kojeg sam posjedovao. moje (suprotno vama) stajaliate vam teako pada na oi. zaato? govorimo o istoj stvari drugim jezicima. a ja sam vam kontroverzan? pa ako admin ili moderator ima razumjevanja neka mi otvori temu -prisjeam se- jer me pisanje "u~ivo" nadahnjuje, i prisjea znanja koje vam je nedostupno, jer previae je znanja koje samo zbunjuje. a ja vam ga mogu nadopuniti i povezati. i sa te teme neu silazit na ikoju drugu.
pecko88ENTUZIJASTA

jun 2008.

#38
Mislim da trebas imati barem 10 posta, kako bi mogao otvoriti temu. Koliko vidim tebi je ovo 9-ti. Znam da je ovo off topic pa cu obrisati kasnije, ili neka to uradi neko od modertora... POzdrav...:icon_mrgreen:

jun 2008.

#39
.......................:sick:........................:violent018:
dzibaENTUZIJASTA

jun 2008.

#40
Respekt za Gurdjieva, veliki znalac metafizike. Trenutno citam Uspenskog-Cetvrti put... Odlicna materija, ali mnogo teoretski siroka... Imam vec duze vreme knjige od njih ali posto ja pokusavam da suzim "teoriju" na sto manji nivo, a oni je duboko prosiruju nisam se dao u ozbiljnije razmatranje... Ali posto sinhronicitet to zeli... Cetvrti put... Ja smatram da teorija menja sistem verovanja u coveku samo povrsno to jes' ima dosta veze sa egom, a istinska promena bica moze doci samo direktnim iskustvom i zato smanjujem teoriju, a radim na iskustvu... Ali, razume se, kao sto je telo vozilo tako je i ego pa se moraju uskladiti... Ako imas neku konkretnu ideju za razmatranje daj da vidimo! Gnoza i Gurdjiev su siroki pojam. Lucide, spojni beocug je termin koji je koristio Kastaneda u nekoj od knjiga ali se nesecam u vezi sa cim... Beocug bi trebalo da bude veza, kao veza sa svojim duhom... Mozda ima i naki drugi vid objasnjenja ali eto ko zna neka kaze...

jun 2008.

#41
Beocug:http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?p=43025&sid=b3372f3b6800839ca3f245a93b209fd8
LucidDreamAMBASADOR

jun 2008.

#42
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=20 http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=20 Pre par dana mi je dao link od galaksije Kaneh... Puno stvari za citanjeeee...Ups...Pardon...Samo izvolite....
StonedISTRAŽIVAČ

jun 2008.

#43
@ Lucid neznam zasto al si za mene kralj,mozda zbog tvojih postova,mozda zbog razmisljanja... nemam vremena sad da citam sve postove ali jednu stvar vam mogu reci... osjetio sam nesto paranormalno i stupio u kontakt s tim...moram se jos malo informisati ali za sada znam da se samo ne smijem bojati... Bog ili nesto tako postoji u to vjerujem ali kako mu se obratiti to neznam...jel islam ispravan ili je hriscanstvo ili je mozda budizam ili nesto trece neznam... znaci ja vjerujem u neku vecu silu ali neznam na koji nacin da se obratim...mislim da je ispravno ovako kao sto mi je sad... normalno pricam sa tom silom...pricam u mislima i dozivljavam razne stvari zbog kojih bi neko sigurno poludio... ev prica od sinoc... Cura je samnom u sobi,lezim na trosjedu a ona na dvosjedu u stanu u kojem trebam da uselim...pokusavam meditirati i u trenutku odlazim iz sobe...a prije nego sto cu izaci osjetim necije prisustvo...ta neka energija se nalazi oko mene,prilazi osjetim je u svojoj blizini...pocinjem da se tresem kao da sam u shoku!!!cujem kako me cura sa strahom pita jesi dobro?odgovori mi nesto....odgovaram dobro sam, samo me ne smije biti strah...a onda fuj fuj fuj dozivljaj...prezivljavao sam tudje smrti,poceo da placem vidio sam tudje zivote od predhistorije preko srednjeg vijeka pa do danasnjice...neopisivo...vidio sam od ubijanja kopljem,macem,pistoljem a onda se to nastavilo sa samoubistvima i preslo na prirodne smrti...ljudi nepopisiva energija...imam osjecaj da je to sve bilo sa razlogom i da mi je to nesto,ta neka energija pokusala da objasni da nisam sam i da drugacije gledam na stvari... ajde dosta je o ovom iskustvu... dosta od mene da ne tusim.... samo za kraj da kazem da se najvise bojim svog MOZGA I SVOJIH RAZMISLJANJA!!!!
kanehbosemAMBASADOR

jun 2008.

#44
bie da si dobio uvid u akaaa kroniku s vremenom ea nau iti putovati po akaai kud ~elia ja to joa nisam savladao zato jer nemam vremena za praksu (zbog obiteljskih i poslovnih obaveza) tako se mo~e saznati ato je bilo s atlantidom? kako je propala? ato je ostalo.... sve vjere rade ednu kardinalnu pogreaku = Bog se nalazi gore! mada ak i u njihovom pisanjima se vide gnosti ki elementi koji govore suprotno (kraljevstvo bo~je je u vama) dakle Gnoza se sastoji u Putu ka sebi ka svom Unutarnjem Ja, koji je pravi Bog, i sustvaratelj u gibanju svemira 2. oni linkovi koje sam poslao Lucidu su o gnostici sa glakasije sami zaklju ite zaato sam spuaio ban ja sam htio provjeriti neke moje sumnje vezi teorije zavjere i naivnosti , biznisa i senzacije i mogu rei da su se potvrdile nemorate itati sve ve od 21 stranice, nisam siguran.moj nick je probueni.
kanehbosemAMBASADOR

jun 2008.

#45
dobro si spomenio sinkronicitet d~iba meni isto smrdi na to:) dakle mi govorimo o pravom putu u ovom topicu na galaksiji se govori o gurijevom etvrtom putu kao ispravnom putu i koji (ato se ja zasad nesla~em) isklju uje mogunost da ispravan put postoji u akolama misterije, konkretno AMORC-u mo~da je ovo dobro mjesto da o tome prodiskutiramo btw ja sam par mjeseci prolistavao topice na galaksiji, i itam novine tipa nexus, svjetlost i sli no kako bi se upoznao sa temom + kroz teoloako obrazovanje sam se dobro upoznao sa programima pranja mozga tako da mogu razlikovati neke stvari gnoza je neato sli no kao kad si metalac u srednoj akoli. to je kao na in ~ivota:) evo malo o evtrtom putu, kao pravom putu, sa galaksije "Ta etiri prolaza su ujedno u vezi sa etiri puta, o kojima smo prije pri ali. "Prvi put je put fakira, put namijenjen za ljude tipa ovjeka br. 1, koji su fizi ka tijela, instiktivno-pokreta ko-osjetilni ljudi bez mnogo pameti i bez mnogo srca. "Drugi put je put monaha, religiozni put, put ljudi tipa ovjeka br. 2, tj. emocionalnih ljudi. Ovdje jedno jako tijelo i um nisu toliko potrebni. "Trei put je put jogija. To je put uma/intelekta, put ovjeka br. 3. Ovdje srce i tijelo ne trebaju biti neato posebno jaki, jer bi to predstavljalo samo jednu smetnju na tom putu. "Pored ova tri puta postoji i etvrti put, kojim mogu da idu oni koji iz bilo kog razloga ne mogu da idu bilo kojim od ona prva tri puta. "Osnovna razlika izmeu prva tri puta, tj. puta fakira, puta monaha, puta jogija i etvrtog puta sastoji se u injenici da su oni uvezani u jednom stalnom obliku koji postoji kroz jedan dugi vremenski period naae istorije i oni se skoro, kao takvi, nisu nimalo promijenili. U temelju ovih institucija nalazi se religija. "Tamo gdje postoje akole jogija, one se samo spolja razlikuju od religijskih akola. U razli itim istorijskim periodima postojala su razna druatva i redovi fakira u razli itim dr~avama i ona joa uvijek postoje. "Ova tri tradicionalna puta predstavljaju stalne puteve koji postoje u okviru naaeg istorijskog perioda. "Prije dvije ili tri hiljade godina postojali su i drugi putevi koji viae ne postoje a ovi putevi koji postoje danas nisu nekad bili toliko podijeljeni, oni su bili mnogo bli~i jedan drugome. " etvrti put se razlikuje od starijih i novijih puteva po injenici da on nikada nije jedan stalan put. On nema nikakve odreene oblike, niti institucije koje su vezane za njega. On se pojavljuje i nestaje pod uticajem nekih njegovih posebnih zakona. " etvrti put nije nikada bez jednog odreenog zna enja, on nije nikada bez preduzimanja jednog poduhvata; i on mo~e jedino postojati oko njega i u vezi s njim. Kada se s tim poslom zavrai, da tako ka~emo, etvrti put onda nestaje sa odreenog mjesta, on nestaje u tom svom odreenom obliku, da bi se kasnije mo~da pojavio opet na nekom drugom mjestu i u nekom drugom obliku. "`kole etvrtog puta postoje za potrebe posla koji se obavlja u vezi sa predvienim projektom. One nikada ne postoje same od sebe za svrhu obrazovanja ili obuke.
pecko88ENTUZIJASTA

jun 2008.

#46
Kad sam poceo citati tvoj post hteo sam da napisem da je cetvrti put onaj pravi, jer nije unapred odredjen. I ako sam dobro shvatio mozes birati kako ce tvoj put izgledati, to jest graditi ga kako tebi odgovara. Inace ovo mi je prvi put da sam negdje procitao za ova cetiri puta, tako da ako sam odlepio enku glupost molim da me izvinite.. Pozdra...:icon_mrgreen:
kanehbosemAMBASADOR

jun 2008.

#47
drago mi je da te interesira ova tema, maye su se pozdravljali sa IN LAKECH ( ti si moje drugo ja) uo i svjesnost o Jednom, u uobi ajenom kulturoloakom pozdravu. ako ima joa zainteresiranih za temu pravog puta, molio bi da ostanu prisutni jer mi se ini da ovaj sajt posjeuju iznimno nadareni ljudi za razumijevanje mistike (kao da pored THC i DMT mo~e bit druga ije) meutim, ini mi se da ja, trenutno imam veu svjest o tome, koje potencijale gnoza mo~e imati po pitanju evolucije ovje anstva pa bih stvarno molio one koji imaju ~icu za ove teme da nastave pratit izlaganje ovdje i na galaksiji istovremeno i da sami utvrde vlastiti, pravi put, molio bih takoer da se obrati posebna pozornost na, ono u emu se ne sla~em sa nickovima na galaksiji; uloga i priroda ezoteri nih druatava. jer to je zapravo ono svjetlo koje ~elim da se baci na ovu temu
kanehbosemAMBASADOR

jun 2008.

#48
hm.. ja zapravo neznam odakle da po enm a glup mij cpirati odli ne threadove sa galaksije mo~da da svako pukne po neki post o pravom putu, pa emo viditi ato dalje a? btw otvoriu novu temu o jednoj knjizi koja je odli an vodi u upravljanju svojim vremenom, pa tako ima mnogo dodirnih to aka sa ovom temom po meni je gnoza jedini pravi i ispravni put. dakle ne bi bilo loae da po nemo sa radnom definicijom gnoze savjetovanje sa intuicijom + iskustvo = Gnoza ili na naaem Spoznaja. kad bi svi govoroili samo u tim kategorijama nastala bi velika tiaina
dzibaENTUZIJASTA

jul 2008.

#49
Jako je tesko govoriti o "pravom putu" jer iskreno gledano mi smo ljudi i pitanje je koliko mozemo doseci daleko dokle god smo "vezani" za ovu percepciju. U toj "ogranicenosti" se i javljaju ove razlike medju nama. Samo odrzanje ove nase percepcije je u odredjenoj kontradikciji sa "duhovnim" visinama i sa tim "zakonima", tako da sloboda koju mozemo doseci i visine koje mozemo doseci su relativne dokle god imamo ovu percepciju. Ja mislim da je najbolje posvetiti se iskustvu, putem meditacije, obe, i projektovanjem svesti u te "vise" ravni jer je to nacin na koje se mogu upoznati osobine ove nase percepcije iz drugog ugla, i na neki nacin videti nasa ogranicenja i potencijalne slobode i putevi. Iz ravni razmisljanja i price o "visinama" nemogu se doseci te "visine" i ovek ce sve ostati na ravni jedne iste percepcije. Lako je uobraziti se i poceti filozofirati sa odredjenim znanjem ili iskustvom ali ako se covek povuce i bude iskren sa sobom tako da mu bude jasno da sve to radi samo za sebe, uvek ce biti dovoljno skroman da ne ogranici sam sebe sa bilo kakvim verovanjima i predubedjenjima i samo tako moze dostici neku vrstu slobode, iako je covek. Verujem da covek koji je iskren sa sobom, ali stvarno iskren bez magle od strasti i emocija, moze doseci svoju sansu da iskusi zivot na "pravom putu". Onaj koji je iskren sa sobom nikada nece uzeti verovanja vec ce se truditi da ima slobodu izbora, bice otvoren za sve...
BeyondLEGENDA

jul 2008.

#50
Lucid doaao si do godina kada ti se mozak dovoljno razvio da po nea polako preispitivati sebe, svoj ~ivot, i sve oko sebe. Tvoja li nost koja je do sada izgraena veinom je djelo tvojih roditelja, okoline i lokalno druatvenih shva anja svijeta. Dolazi vrijeme kada moraa sruaiti te stare usaene poglede u sebi i po prvi puta otvoriti o i. Po injea uviati da svijet nije onakav kako su ti ga predstavili i rekli da jest. Nepostoje nikakva pravila i smjerovi po kojima moraa ~ivjeti, nepostoje oslonci koji e ti pru~iti sigurnost u ~ivotu. }ivot je apstrakcija i na tebi je da ga iskreiraa onako kako ti ~elia, ali mo~ea se ostaviti i joa bolje ograditi raznim druatvenim dogmama i obrascima razmialjanja, to e ti mo~da pru~iti iluzionarnu sigurnost i osjeaj smisla, ali nee ti dopustiti da budea svoj, da proairia percepciju i napredujea na duhovnom putu. Svi mladi ljudi u tvojim godinama prolaze isto jer tek u tim godinama postajemo sposobni za samostalan ~ivot i po injemo kidati stare veze. Zato budi sna~an i kako redsh ka~e "nemoj vjerovat u nista a opet uzmi u obzir sve". Puno dobrih stvari su ti rekli ljudi, ponosan sam na vas: redsh, yami, aaman, dziba... :) }ivot je apstrakcija, nepostoji smjer u kojem se od tebe o ekuje da ~ivia. Najviae ato mo~ea postii u ovom Zemaljskom ~ivotu je da budea svoj a ne kopija, da ~ivia svoj ~ivot onako kako ti ~elia i radia ono ato te ispunjuje i veseli. Mnogi ljudi se boje razmialjat o ~ivotu jer nemogu na i smisao koji toliko o ajno ~ele zbog osjeaja sigurnosti. `to bolje razmialjamo, to emo viae shvatiti da nepostoji univerzalna istina kojoj se moramo klanjati i koju moramo slijediti. Ljudi kao da ~ele biti robovi u granicama nekih shva anja, i straai ih kada shvate da su potpuno slobodni. I zbog svog neuspjeha ismijavaju druge u tim pokuaajima, i kad netko doe do neke spoznaje, taj biva proglaaen nastranima luakom, a zapravo bi mu trebali estitati ato se uspio malo odvojiti od slijepog stada ovaca. Nemoj se bojati. Strah je najvei neprijatelj tvog uma, oru~je za samouniatenje. U tvom ~ivotu NEPOSTOJI ni jedna stvar koje se moraa bojati. Samo ~ivi i gledaj na probleme kao ~ivotne izazove. Ne pitaj se "zaato baa meni?". Sjeti se "ato te ne ubije, oja a te". }ivot je lijep ako dopustia sebi da ga gledaa takvog. Jedna bitna stvar za sreu u ~ivotu je da se ne ve~ea se za svoja o ekivanja. Ako prihvatia itav svemir i sve u njemu onakvo kakvo jest i ne o ekujea od neega ga bude druga ije od onoga ato zapravo jest, jedino tada mo~ea nai mir i sreu u ~ivotu. Nikad neea uspjeti promjeniti druge, jedino samog sebe. O ekivajui od drugih da se promjene u tebi e buditi samo frustracije i trajat e tako dugo dok ne prihvatia ono ato jesu, isto je sa svime ostalim. Druga bitna stvar koju moraa imati za uspjeanu kreaciju svog ~ivota je NAMJERA. Tolte ki naguali ka~u da je namjera najvea i pokreta ka sila svemira. Bez namjere nebi bilo ni ega, ona je izvor. I zato uvjek imaj nepokolebljivu namjeru u svemu ato ~elia posti i u ~ivotu, ne sumnjaj u sebe i ne ~ali se. U svijetu imamo nepresuane ponude raznih duhovnih pravaca koji nam obe avaju svaata. Ja smatram da je va~na pouka "nemoj vjerovati u niata, a opet uzmi u obzir sve", i tek kad osjetia i iskusia na vlastitom iskustvu da neato djeluje tek onda uzmi tu stvar kao neato vrijednije od ostalog. Svijet je pun la~nih obeanja, osjeaja ispunjenja i sigurnosti, zato treba biti oprezan. Mogli ste primjetiti da sam se ja uhvatio za kastanedu, i smatram da u njegovim knjigama ima vrhunske i vrlo vrijedne pouke za ~ivot, neuzimajui u obzir sve one nevjerojatne stvari koje opisuje. Kastaneda je teako ativo, ali puno toga se mo~e izvu i vrijednog. Nalazimo se svijetu gdje imate dvije opcije: 1. Biti RATNIK i ~ivjeti kao ratnik, boriti se za svoje mjesto u svemiru jer on nije milosrdno i prijateljski ustrojen, ve predatorsko hijerarhijski ato svatko mo~e primjetiti. Kao ratnik mo~ete se boriti za krivu stvar, za svu ovu silnu svjetovnu iluziju i dogme, ili za sebe protiv svog egoizma, protiv kalupa shva anja i razmialjanja u svojoj glavi. Sve odluke su na vama. ili 2. Biti PATNIK iliti jadnik/~rtva, koja se samo jada, koja je dopustila strahu da razori njen um. Osoba koja tra~i sigurnost u svom egoizmu, koja otima energiju drugim ljudima koji se smiluju i posvete svoju pa~nju nad vama. budi ratnik lucid
BugiPOZNAVALAC

jul 2008.

#51
uf, gje je weedran zalutao :D ovaj video ima vise smisla od njegovog posta (posebno kraj) AZqGn3SV-Eo no offence man, ali svaka ti se recenica bori sa drugom sto kazes, neke se same medusobno pobijaju...:punch2:
LucidDreamAMBASADOR

jul 2008.

#52
Kao i sto sam ocekivao...Zato najvise gotivim Weedrana...Nikad ne "trtlja" ali kada kaze ubode u centar...Hvala puno brate,izuzetno dobar odgovor...Mislim da znam sta hoces reci... Trudim se da ne bude rob svog drustva,raznih globalnih bolesti,mentalnih obmana ljudi,i raznih teorija zavera,kao i svega onoga sto potkopava ovu stvarnost... Ceo zivot se trudim da razumem sve a da istovremeno budem van svega...godinama pricam sebi "budi unikat,ne kopija standarne licnosti" i toliko su me stvari sputavale da ostvarim to ali nikada nisam odustao... Koliko god bilo tesko radio sam...Koliko god sam mogao pomogao sam...A svi su mi vratili jos goreee...Podmukla ljudska bica,koja prvo gledaju najgore u tebi...Splacine od ljudi... Stvarno me je znalo razocarati to,a toliko sam se trudio da me ne razocaraju... Ostaje mi samo borba za svoje zelje,nista drugo...A da li cu ih ostvariti,heh...ko zna..ali odustati necu,i prepustiti se zaboravu i prolaznome...
Kurblaj KanAMBASADOR

jul 2008.

#53
He ini se meni da e se iz ovog foruma izrodit jedna mona ekipa
kanehbosemAMBASADOR

jul 2008.

#54
ajdmo ipak kreniti od negdje. kad govorimo o znanju onda ne mislim na stvari tipa injenice : te i te godine ovo ono, toliko duaika plus voda jednako petnajst govneta za ubrit njivu... bla bla bla kad govorim o znanju tj. gnozi, najbolja rije na naaem po meni bi bila pronicljivost i/ili spoznaja dakle govorim o znanju koje je povezano s intuicijom i provjereno u iskustvu. evo prakti an primjer. ja znam da postoje nevidljivi zakoni univerzuma koji vladaju to ato ja ne vidim i nemogu objasniti kako se magneti privla e odnosno odbijaju ne zna i da se oni ne odbijaju odnosno privla e dakle ja znam da se magneti odbijaju i privla e premda nemogu to objasniti e sad meni moja intucija veli da tu ima neato joa viae a ato je to? e tu sad dolazi onaj malo kompleksniji dio pri e kako god, odnekle moramo krenuti pa kako bi smanjili vanjsku buku raznih mialjenja i neznanja pokuaaemo ju staviti na display promatrati, identificirati i na taj na in smanjiti kak obi naa unutarnji ja postao glasniji u tu svrhu u staviti jedan odli an tekst na temu matrixa
kanehbosemAMBASADOR

jul 2008.

#55
evo ga tekst sa galaksije na temu gnostika I dio Uvod Buenje Do sada smo esto pominjali buenje, meutim, veoma malo smo diskutovali na temu  ata to stvarno zna i - probuditi se; - tj. kako se probuditi? Mnogi od nas koji su posvetili malo viae analiti ke pa~nje sebi i svojoj okolini postaju ve frustrirani jer primjeuju kako mnoge stvari u realnosti u kojoj ~ivimo nisu onakve kakvim nam se one na prvi pogled ine a pogotovo kako nam ih drugi prezentiraju. Postajemo svjesni stvari koje do sada nismo bili u stanju da vidimo, mada su one uvijek bile tu, pa nam je samo to stvorilo jedan nelagodan osjeaj iz kojega proizilazi pitanje, koliko joa ima takvih stvari koje su bitne a mi ih joa uvijek nismo u stanju vidjeti? Istovremeno, esto nas frustrira i to ato mnogi oko nas ne primjeuju ni dio onoga ato je nama ve odavno postalo o igledno?!? `ta zna i biti budan? Ako govorimo o buenju, da li to onda implicira da mi trenutno spavamo ili da ~ivimo u nekoj vrsti transa, odnosno, hipnoti kog sna? Ono ato mo~e da se nalazi nasuprot jednom snu, to mo~e biti samo  objektivna realnost. Radi se o  biti u stanju percipirati i do~ivjeti objektivnu realnost. Zna i, - akvizicija objektivne percepcije. Kako bi objektivna realnost uopate mogla da izgleda? U filmu Matriks, glavni junak Neo, mada je prethodno ve dugo sumnjao u koncenzus realitet u kome je ~ivjeo, ipak se nije mogao suzdr~ati da ne povrati, kada se suo io sa objektivnom realnoau. `ta ako objektivna stvarno realnost izgleda tako da ukoliko bi je uspjeli vidjeti a da prethodno nismo proairili svoju svijest u tolikoj mjeri da smo u stanju i da akomodiramo ono ato bi vidjeli, veina nas ne samo da bi povratila, nego do~ivjela i neku vrstu nervnog sloma, nakon kojeg ne bi bili u stanju viae normalno da funkcioniaemo!?! Gurd~ijev ka~e kako veina ljudi cijeli svoj ~ivot provede u snu, neki se u tom svom snu bave i naukom, a neki ak piau i knjige. Mi, opet, i ako smo uli za ovako neato, imamo tendenciju da odmah pomislimo - ako je tako neato mogue, onda se tu sigurno radi o tamo nekim drugima, a nikako o nama samima. On takoe dodaje da neki mogu sanjati kako su se probudili; a isto tako i to da nekima poe za rukom da se nakratko probude, meutim, u tada se sile koje ih dr~e u snu obruaavaju na njih desetorostrukom ja inom i vraaju ih ponovo u san. Koje su to sile koje ovjeka dr~e u snu, - i zaato? O tome kako neke od tih sila djeluju na ovjeka diskutovaemo malo kasnije. U svakom slu aju, injenica je da su kandidati za buenje pod nekom vrstom specijalne prismotre i da ato viae napreduju, to im se na njihovom putu ispostavljaju sve bolje zamaskirane zamke. Sta to zna i - vidjeti. K. Kastaneda ka~e da  vienje dolazi u obliku unutarnjeg znanja. Vienje je naro ito osjeanje da znaa, da znaa neato bez i trunke sumnje (Unutraanji Oganj, str. 15). Meutim, koliko god ovjek imao oatro oko, koje je u stanju da registruje mnoge detalje, sve to nije dovoljno ukoliko on nema sa im da objektivno interpretira ono ao njegovo oko idi. Tako se ponekad deaava i da neki slijepci, u pravom smislu rije i, vide viae od ljudi koji imaju zdrave o i i dobar vid. Razvojni stepen ovjekove svijesti je u direktoj vezi sa airinom njegove percepcije. Sada se javlja problem ato je ovjekova svijest u velikoj mjeri kondicionirana, odnosno programirana uz pomo odreenih vanjskih sila a da ovaj nije toga svjestan. Tako se ovjek poistovjeuje sa svojom li noau i tijelom, ato sa ezoteri ne ta ke glediata nije daleko od onoga ato podrazumjevamo pod  robotima ili maainama. Zna i, mo~da bi trebalo krenuti od pretpostavke da smo na neki na in programirani i da se moramo deprogramirati?! Tragikomi no je to kako danas mnogi u tom svom transu pribjegavaju kojekavim merkaba meditacijama, wicca tehnikama, magijskim i drugim ritualima, imaginacijama kojekakvih svjetlosnih plaateva, tetraedrona, oktaedrona itd. kako bi se zaatitili od drugih ili kako bi manipulisali drugima. Mnogi od tih rituala promoviau, kako crkva, tako i veina tzv. tajnih druatava, pa ak i gurui new-age pokreta. U nekima od njih dezinformacije su ak umotane i u kojekave plaateve od svjetlosti i ljubavi, kako bi privla nije izgledale a oni koji ih promoviau esto sebe nazivaju guruima, nosiocima, uvarima ili ratnicima svjetlosti, vaskrsnutim majstorima, itd. itd. ini se da se ta njihova tzv. duhovna hijerahija ne razlikuje puno od bilo kakve druge hijerarhije koju nalazimo ovdje u 3D, kao npr. u crkvama, tajnim druatvima, politi kom sistemu, vojsci itd. Kao ato su naaim politi arima usta stalno puna demokratije, a istinske demokratije veinom nema ni na vidiku, tako se i ovi majstori duhovne manipulacije s ustima punim ljubavi, ogr u kojekavim plaatevima svjetlosti dajui nam upute ata da mislimo i ata da radimo. Mnogi od njihovih sljedbenika tvrde za same sebe kako su se probudili, dok su u suatini samo jednu iluziju zamijenili drugom. Tako, u veini slu ajeva, imamo slijepce koji upra~njavaju kojekave rituale a da nemaju jasnu predstavu ni o sebi samima, niti o tim ritualima a kamoli o onome ata u stvari ~ele time postii. Istovremeno, malo kome pada na pamet da bi prvo morao da spozna samog sebe i da se cijela filozofija buenja i evolucije naaeg bia i duae sastoji u jednom radu na samom sebi, prikupljanju istinskog znanja i proairivanju vlastite svijesti i percepcije. Zna i, od rituala, arobnih napitaka, formula i rije i, teako da mo~e biti ikakve koristi, ak suprotno. Pre ica nema, taj Posao ovjek mora sam da uradi, kad osjeti da je spreman za to. Za tako neato, nema ni recepta, odnosno, ne postoji ni jedna knjiga u kojoj bi mogli na jednom mjestu nai sve ato nam je potrebno da bi to razumjeli i ostvarili. Razlog za to ne bi nam trebao biti nepoznat. Nisu se slu ajno uniatavale knjige i likvidirali ljudi tokom cijele naae istorije, koji su na ovaj ili onaj na in pokuaavali da dostave informacije na osnovu kojih bi mogli stei neku cjelovitiju sliku o svemu tome. Naravno, danas postoji masa knjiga sa zvu nim imenima kao ato su Gnostika, Ezoterika itd., ato istovremeno ne zna i da je i njihov sadr~aj vjerodostojan. Daleko od toga da u njima nema istine, meutim, ta istina koju unutra nailazimo mahom slu~i da bi nas svezala za vjeato plasirane dezinformacije i tako skrenula na stranputicu. S druge strane, povezivanjem svih elemenata koji su tu i tamo, u nekom obliku dostupni i istovremenim izbjegavanjem zamki, ovjek razvija svoj vlastiti um mnogo br~e nego da mu je sve servirano na tanjiru. Istovremeno, istinske informacije kada se pove~u sa rezultatima vlastitog istra~ivanja i li nim iskustvima, postaju  Znanje. Sve u svemu, situacija mo~da i nije toliko beznade~na. Postoje neki fragmenti odreenog u enja koje vjerovatno potie joa od vremena Atlantide i koje se preko nekih gr kih i ruskih manastira prenosilo viae u verbalnoj formi i kojeg su neki ruski metafizi ari kao npr. Gurd~ijev, Uspenski i Moravjev pokuaali da skupe i protumae a ovaj poslednji i da objedini, u svoj knjizi Gnosis; Study and Commentaries on Esoteric Teachings of Eastern Orthodoxy. ini se da se tu radi o fragmentima jednog u enja koje je bilo poznato i nekim drugim grupama, kao ato su npr. Katari (Albine~ani), Bogumili, a koje takoe nalazimo i u islamskom Sufi pokretu. Tako, mo~da mo~emo pokuaati izvui sr~ iz tog u enja i povezati njegove fragmente koji dolaze sa viae strana u jednu kakvu takvu cjelinu. To u enje je je poznato i pod imenom - Tradicija. Ona se dijeli na tzv. 3 Kruga, egzoteri ni (vanjski), mezoteri ni (srednji) i ezoteri ni (unutraanji).
LucidDreamAMBASADOR

jul 2008.

#56
Napisacu nesto,mozda mislite da sam lud,mozda ne ali nemam sta da izgubim...krecemo... Celog zivota,jos kao mali,desetak godina,sanjam o jednom mestu za koje sam vezan...stalno u glavi imam tu viziju,viziju tog mesta...mesto na kome sam ja potpuno prirodan i svoj... Ta slika je tu celog mog zivota...Prikazuje se kroz snove,nekad mislim na nju...na to mesto...jednostavno ga osecam...svaki njegov delic... I onda se desi nesto neocekivano...vidim to mesto na slici... film Waking life...mesto gde on prica sa devojkom o mravljim kolonijama...to je TO mesto...potpuno isto... Evo slike... http://img188.imagevenue.com/img.php...7_122_54lo.jpg jel ovo moguce ili sta je ustvari? sve je dobrodoslo...
Kurblaj KanAMBASADOR

jul 2008.

#57
A mislim da mnogi ljudi imaju takve neke "ideje" u glavi ja imam recimo svoje zvukove koji mi se motaju po podsvijesti i znao sam ih do~ivjeti tu i tamo a imam i jedan poseban filing koji oduvijek mi se mota u glavi i potpuno je neopisiv i jako sam se usreio kada sam prvip uta povukao salviju jer mi je stvorila taj filing dok sam normalno pri svijesti, podsjea na djetinjstvo Moj prijatelj isto ima svoje zvukove ali on ima i svoje mjesto i unka ujevce, kada je prvi puta to do~ivio bilo je valjda da ga ~vake pozivaju ak se dobro sjeam "Vidimo se u unka ujevcima"
LucidDreamAMBASADOR

jul 2008.

#58
Ali ja sam ovu sliku imao jasno celog zivota,i sad je imam...Jos od 7-8 godine.,..kroz sve te godine slika se odrzala u meni...
kanehbosemAMBASADOR

jul 2008.

#59
te slike ti mogu biti od velike pomoi u vremenskoprostornoj projekciji svijesti. za zvukove ne bih znao ali mogu provjeriti i pitati ako te zanima aa ali otvorite novu temu ili neato ovdje smo po eli pri ati o pravom putu, a ja sam kao predvujet za taj put neato rekao o buenju. any comments
pecko88ENTUZIJASTA

jul 2008.

#60
Zamotala mi se jedna misla u glavu dok sam citao kane-ve zadnje postove. Jel mozemo gledati na ovaj nacin ??? Sta ako kazemo da smo sada totalno "budni" i "mucimo" se "probuditi", ali u stvari mi se samo vise "uspavljavamo". Pozdrav..:ludaci_lol:
kanehbosemAMBASADOR

jul 2008.

#61
pe ko ini mi se da je kod tebe buenje ve dobro prealo ono prvu fazu. buenje dolazi u valovima. ovisno o tome koliko si spreman nastaviti percipirati i izdr~ati percipirano zapravo centar tvog pitanja se odnosi na vezu izmeu iluzije i zbilje. hehe welocme to the club? prema mome mialjenju neki ljudi ne tra~e, a neki tra~e po cijeli ~ivot odgovore na to pitanje dosta njih bivaju svjesni svoje uspavanosti ali samo rijetki bivaju preko 66% i viae probueni, mo~da tu i tamo neki jogi u indiji ili u nekim praaumama amazone po koji aaman, na zapada eventualno meu ezoteri nim druatvima tipa AMORC, i drugim, puno te~e to ide samostalno (prema mome mialjenju) naravno i na drugim kontinentima se gnoza pojavljuje u ve tamo nastalim oblicima ...
kanehbosemAMBASADOR

jul 2008.

#62
ja se naprimjer ne sla~em sa nickovima na galaksiji da su inicijacije i rituali u ezoteri nim druatvima, sredstva manipulacije i uspavljivanja oprez: na tom forumu mo~ea spuaiti ban ako mislia druga ije.pa pripazi ako eto ~elia izraziti svoje mialjenje na tom forumu. nadalje,rituali i inicijacije mogu biti sredstva manipulacije i p(a)ranja mozga, za dosta njih i jesu ali za mene to nije dok u slu aju sa religijom to uglavnom jeste tako, pa ak i za one za koje to ne bi trebalo biti mislim da mogu kvalitetno, konkretno i istinito odgovoriti na tvoje pitanje: mo~e li biti da je da je naae buenje zapravo joa samo vee uspavljivanje? odgovor na to pitanje mo~e dati samo tvoj unutarnji ja u tome e ti pomoi vlastita intuicija koja mora biti probuena, i stalno budna, i stalno preko nje moraa osluakivati svoj unutarjni Ja i tako znati ato ti poru uje imaj na umu da je tu uvijek spremna armija zlo estih malih ja koja je tu da te dr~i uspavanog kroz tvoje pitanje mo~e se zaklju iti da se buenje ve po elo deaavati, a dobar dio je odraen, rekli bi rozenkrojci,ru~a cvijeta tj. svijest se razvija no pe ko imam jednu neugodnu vijest za tebe. jednom kad progutaa (mislim da je plava) plavu pilulu povratka viae nema jer crvene pilule nisu viae istog okusa a ti ea uvijek biti u potrazi za novom plavom pilulom. no, budimo konkretni tko je moj istinski unutarnji ja? kako da ga prepoznam? o tome u slijedeem postu
Kurblaj KanAMBASADOR

jul 2008.

#63
Ja uope ne shvaam koja je svrha ikakvog rituala?
Yami_RazielAMBASADOR

jul 2008.

#64
you take the blue pill...story ends...you wake up in your bed and belive whathever you want to belive...you take the red pill..you stay in wonderland...and i show you how deep the rabbit hole goes :)
kanehbosemAMBASADOR

jul 2008.

#65
svrha rituala, dramskih komada ili incijacije jest vanjski prikaz unutarnjih procesa, i u tom smislu jest po~eljno dola~enje do gnoze, posebno po pitanju inicijacije. svi e se napraviti pametni i rei kako je kraljevstvo nebesko u nama, znanje je u tebi, istina je oko nas bal bla bla,no rijetko ea uti kako da doea do tog znanja. i onda imaa listu istkanutih imena. vidia castaneda ovo, don huan ono ,kobrin dah, kundalini, reiki..... a kad spomenea inicijaciju ili ritual onda se tu ve stvara neko udno ozra je.zapravo sad kad razmislim mo~da je i bolje tako. i mo~da je to s razlogom tako no da neato pojasnimo.u ezoterijskom smislu postoji samo, samoinicijacija. ima odli an odli an tekst o tome ovdje http://www.amorc.hr/newsletter/02-2008.htm dakle ipak je crvena pilula, hvala yami. eto neko i prati ovaj topic hehehhee
loobiENTUZIJASTA

jul 2008.

#66
za preporadjanje koristis "internet"??? sine moj (sto bi reko ciro balzevic a ne isus), pomoci se moze samo onima koji traze pomoc, a ti ovdje uporno insistiras da nam "pomognes", i stavljas svoje "uzviseno iskustvo u prvi plan", da bi nekoga u nesto uvjerio... i to jos sve misleci i uvjeravajuci nas, da je tvoja opcija (i "uzviseno iskustvo") jedina opcija, i da samo pratecii tvoj primjer, i klanjajuci se tvojim idealima mozemo ka prosperitetu i duhovnoj uzvisenosti. (ta prica me podsjeca na predizborne kampanje, ccc) ovo "puotovanj" na mentalnim talasima" je postalo totalno krljanje po sve i svacemu!
kanehbosemAMBASADOR

jul 2008.

#67
ej oasis, ajd nemoj toliko bedirati. uspio sam nekako dati smjer u ovoj temi kako bi imali neku smislenu diskusiju a ti opet skreea pa~nju na svoje iskustvo gle, sudac o tvome iskustvo mo~e biti samo tvoja savjest.i niko drugi. pusti ato drugi govore. jedino ti znaa ato neke stvari za tebe zna e i ato ti predstavljaju. u ovom topicu tvoje vjersko kraansko iskustvo optereuje temu.negdje drugdje to mo~da ne bi bio slu aj,ali ini se da to ljudima nije interesantno. a iskreno da ti ka~em evangelizacija je pranje mozga tako nea stei neku popularnost ovdje s tim spikama ja ti takoer mogu pri ati o tome, kako sam se od vutre i malo kemije, sjebo, pa se obratio, pa upiso teologiju, pa diplomiro, pa se rastavio, pa se sastavio, pa otka io crkvu, pa opet bio malo lud, pa malo normalan....pa sam sad opet malo u nekom druatvu, bla bla bla, sve je to put duae koji nitko ne razumije osim tebe. pojedi mao gljiva, saberi se i videea da nema potrebe za rije ima eno post od brusa pogle kak je osloboen od vjersko-religijske terminologije i raznih helpyour self inovativnih sustava put do sebe je u ontoloakom smislu jednostavan.ali ali ali naaa kultura je to zakomplicirala, pa mi sada to ne trebamo nau iti. ve prvo se odu iti od pogreanog kako bi nau ili ispravno. a to je pak mal ice te~e. vjeruje mi crkva je u totalnom qrcu ali TOTALNOM, ljudi tamo teako mogu prihvatiti situaciju da je judeao kraanstvo izraslo na aamanskim korijenima u kojem je glavna biljka upravo bila kanabis kanehbosem je semitski izri aj za kanabis i bio je glavni sastojak za pomazanje a krist zna i pommazanik (kao titula jelte?) malo razmisli o tome i onome ato je crkva danas paa vidit kako su to dvije suprotne stvari i kako je o tome nepotrebno pri ati. mi smo ovdje temu zapo eli na na in da govorimo o matrixu u novom zavjetu to se mo~e ia itati na viae mjesta, ponajprije u poslanici efe~anima 6poglavlje redak 12-18 ili od 18 pa dalje prepoznaea to je onaj dio o opremi bo~joj, mene malo nervira ato tamo nema psihoaktivnih sastojaka ali ataa. to nemoa o ekivati od crkvenjaka da sku~e. zato u ovom topicu nam ta crkvenja ka perspektiva nije bitna bar ne u po etku kao polazna to ka, kasnije se mo~emo osvrnuti na to. ali sad dok utvrujem ishodianu to ku teme. molio bih te za razumijevanje. dakle u nastavku bi bilo dobro da pri amo o tome kako matrix kao vanjska buka je glasniji od naaeg unutarnje ja i kako samoinicijacija mo~e pomoi da jasnije ujemo svoj unutarnji ja. aaman je postavio super pitanje. budi konstruktivan, iskoristi svoj potencijal, free your mind, think outside the box, sve provjeravaj dobro zadr~i...bla bla bla
pecko88ENTUZIJASTA

jul 2008.

#68
Ako neko uistinu vjeruje i milsi da je istina u ono sta kaze, to ne znaci da je to ta prava istina za sve ostale... Judge of your natural character by what you do in your dreams.

jul 2008.

#69
neznam ata mi stalno spominjete crkvu.. pa ja se isto zgra~am nad tom institucijom. onako kako sam ja do~ivio rije i isusove je u potpunoj suprotnosti od onoga ato crkva u i. po onome ato crkva u i, ja sam najvei greanik na ovoj planeti, uistinu! te rije i su sa razlogom tajnovite, kao i ovaj ~ivot! a dam se kladit da nemate pojma ili se ne sjeate ata je isus govorio! ja sam mlad ko i vi(tek su mi 22), i zaista sam na sve na ine pokuaao u ovih 5 godina dospijeti u svetost duha, onako kako svi u itelji ili religije u e, na sve na ine sam pokuaao. i neide, neka slabost me ko i..a evo vi ste mi neka vrsta stanice gdje pokuaavam ulovit bus ko i vi, bus za svetu planinu. a dok ga ekamo vi mi branite u i, jer sam druk iji od vas. pustite me unutra, ja u stajati a vi sjedite. ja u platiti a vi se vozite. ato imate loaega od mene? nismo ni u bus uali a ve me vani tjerate, ajde stanite malo, ako vam se ne svidjem unutra na prvu sljedeu stanicu me izbacite :) (baa sam se malo prije probudio nakon radosnog sna, pa sam nekako sretan.. ete zamoliti vedrana da me pusti unutra, neato je ljut na mene, neznam zaato.. a sanjao sam ga.. mo~da se iz moje radosti in on obradova:) alakin
LucidDreamAMBASADOR

jul 2008.

#70
Veoma lepo od tebe sto pitas na takav nacin...Kao sto rekoh dobrodosao si,ali veruj mi na rec,ne vredi pricati o Isusu ovde,jer si jedan medju 1000 njih,a ja to znam jer sam na forumu 24/7 i dugo sam korisnik...Ima puno ovde hriscana ali to je mnogo manje od ljudi koji nisu hriscani,pa stvarno dolazi do svadja,prepirki i banovanja... Nemoj zameriti Weedranu,nemoj misliti da te "tera" jer je ogranicen" ili ne zeli verovati...Zapravo ja jos neznam nekog ko je duhovno "razvijen" vise od njega...Mozes puno toga nauciti od Weedrana samo ako hoces...Ali on je toliko toga procitao,analizirao i proziveo,tako se odlucio za drugi put a ne put hriscanstva...i on veruje,ali ne u Isusa,ali ipak veruje....svako veruje...onaj sto ne veruje da postoji Bog,on veruje da nepostoji Bog... Znam da hoces pricati o Isusu,bas kao sto mi pricamo o svim drugim uciteljima,vodicima i dr,ali na ovom forumu tema o Hriscanstvu,Isusu nisu pozeljne...Ako budes pratio forum dovoljno dugo shvatices...
TarkiPOZNAVALAC

jul 2008.

#71
Evo pratim vu temu od samih po etaka i zbilja je tu svega bilo pa da i ja nekj velim... Neu se osvrtati na lanove pojedina no (niti nekaj kenjat) ve na cijeli smisao (tj kao sto cete dalje vidjet besmisao) ovakvih diskusija. Pa ide ovako Zaato si opterecivati glavu ovakvim, veinom crnim razmialjanjima. Kao teako mi je, tjeskoba, ovo ono, tra~im odgovore, hou mir - mentalni prvenstveno. Ne razumijem zasto traziti duhovno prosvjetljenje u takvoj mladosti? Koji kurc? Pa daj malo pogledajte oko sebe kako su ljudi u govnima, kakve su karte za zivot dobili pa se onda jadajte.. Frendu je umrla mama kad je imo 5, prije godinu dana mu umrla baka (zivio je s njom) pa mu doso stari zivit s njim poslje tog i stari mu umre prije jedno mjesec dana! Covjek je izgubio ama bas sve sto je imao u zivotu s 23 godine ali ide dalje jebiga, a vi tu pricate o nekim problemima jer nemate duhovni mir? Ispravni put ne postoji jer nikad ne znas na sta naletis u zivotu. Nekad te iza ugla ceka sreca, a nekad dobis udarac u glavu. Neke je ocito strah pogledati sta te ceka iza onog sto ne vidis, pa se zatvarate u sebe i trazite mir u sebi. Niste realni. Ne zivimo u izoliranom drustvu, tu je masa drugih ljudi, drugih faktora s kojima smo u odnosu svakodnevno. Treba prihvatiti stvarnost takvu kakva je i potruditi se u oblikovanju iste, a ne brijati bez veze o pronala~nju mudrosti, mira, prosvjetljenja i sta ja znam cega.. a srecu sam nikako ne mozes postici, ona dolazi u paketu s drugima, jer covjek je ipak drustveno bice. Realnost je sjebana.. to je tako. ali se moras nositi s time, moras biti jak. Odgovore neces pronaci u bilo kojoj "mudroj" ili "svetoj" knjizi.. Neces ih pronaci nigdje.. jer ih nema Postoji samo djelovanje, tj reakcija na problem Problemi se ne rjesavaju sami.. rjesavamo ih MI.. ili ih pokusavamo rjesit.. nekad je to moguce a nekad ne jebiga.. Zivot je niz trenutaka.. postoje oni dobri i oni losi. JEbiga svako zeli imati sto ljepih uspomena ali 0 bodova ako se sam oko toga ne potrudis.. a i kolko god se trudio uvjek ce te neko ***** zapast.. no ako si toga svjestan lakae ces ici dalje.. moras uvijek biti spreman za udarac u jaja.. E i batalite te ucitelje, mudrace il kako ih vec zovete.. to je bullshit Jedini ucitelj si sam sebi.. a uciteljica ti je iskustvo tako da bit cete stariji i spremniji na izazove.. dakako ako shvatite koncepciju zivljenja.. a sumnjam da se na ovaj na in gledanja na ~ivot mo~e ista naucit.. osim kako bit jos sjebaniji.. Ajde peace i nemojte si to radit.. radje uzivajte u zivotu pa kakav god on bio.. Jer kako je rekla Anna Frank: "Ne razmialam o svoj nesrei, ve o svoj ljepoti koja je preostala"
LedoENTUZIJASTA

jul 2008.

#72
Prosjaka sretoh, bio je slijep Al' re e: sine, ~ivot je lijep! Zbunih se malo, zar zbilja lijep? Vidjet ea, sinko, budea li slijep.
dzibaENTUZIJASTA

jul 2008.

#73
Brus, Stekao sam utisak da ti mislis kako ljudi pocinju da se bave ovim "stvarima" jer su u depresiji i traze nacin da povrate svoju srecu i mir. Moram da ti kazem da to nije bas slucaj. Mnogi ljudi zele za sebe vise, bolje i uvek teze ka napretku. Ja, recimo, nemogu da se skrasim u mentalnom nekretanju, i zato uvek tezim ka novim i raznovrsnijim iskustvima. Postoji sreca i zadovoljstvo u mediokritetu ali mnogima to nije dovoljno i moraju da se krecu kroz nova iskustva... Od konstantnog ponavljanja iskustava nestane draz i trazi se novo. Razliciti smo i svako ima neko svoje mesto, to treba priznati i prihvatiti, a ne vuci ljude na svoju vodenicu... Dajemo svoja misljenja i ideje, ljudi smo, ali podrazumeva se da je to za one koji nalaze interesovanje za to, a ko nema interesovanja neka ima mir i srece u svom krugu i putu... Nije mi jasno kako smo dozvolili da odemo tako daleko u razmisljanjima, a da istovremeno nismo odmakli ni dlaku od nasih starih osobina i verovanja. Ljudi misle i filozofiraju, ali ne nekoj ravni totalno odvojenoj od svog sopstvenog zivota. I ta prica postane tako jaka i zavlada mislima i covek ostane potpuno odvojen od svog bica. Najveca ironija je sto ljudi pronalaze veliku snagu u ideji o egu i u tome kako su prozreli igru ega, a istovremeno ne priznaju sami sebi da je svaka misao, svako delo unutarnjeg dijaloga-monologa delo ega. Misli treba da se koriste kao orudje za upravaljanje zivotom, a ne kao mesto prebivalista. Mislim da je poslednje veliko delo razmisljanja njegovo "samoubistvo" i povratak sebi samom. Kada mama bude rekla da se ide kuci... Kaneh, sve su to teme o kojima sam godinama razmisljao i imam puno toga za reci ali uvek se na kraju sam sebi nasmejem jer priznam da nemam pojma i da je ironija da sto zelim da prepricam svoje verovanje...

mar 2009.

#74
brate moj nista od vjere ja sam se toga davno odrekao bog ne postoji to je jedino moje uvjernje samo zivi svoj zivot sto se tice sekti na to ne pomisljaj i ja sam se prije ufavao citao istrazivao satanizam i takve religije vecinom clanovi koje kakvi sekti da ih nazovem su narkomani ili curice po 14 god koje neznaju sta ce od zivota pe se ufuravaju u takva sranja samo opusteno odbaci sve probleme nek te boli za sve ! :sick::sick::sick::sick:

mar 2009.

#75
Shvatam sve probleme koji ti se desavaju,sve je to jebeno buraz.. Imao sam slicnih problema,sekirao se oko raznih stvari,gubio vrijeme na gluposti (tek kasnije shvatih da su gluposti). Odgovor nisam nasao u vjeri,niti ces ga ti naci (bar ja tako mislim). Jedino sto mozes probati sto se dotice vjere je da porazgovaras sa nekim ucenim ljudima u toj "struci" jer su,a to sam uvidio,dosta pametni i uceni. Probaj to,zajebi taj hor(ne kazem da prestanes se tim baviti,odlicno sto imas nesto cim ces se baviti) ali tu odgovor na tvoje probleme neces naci. Probaj ohladiti od interneta jedno vrijeme,izbrisi fejsbuk,ne ulazi na msn,okani se foruma. Uzmi par dobrih knjiga iz kojih mozes nauciti neke stvari koje se u neku ruku doticu tvog problema i nauci iz njih. Ne ulazi u sekte! Pogotovo te satanisticke itd. Spomenuo si da imas istinske prijatelje, ti isti prijatelji ti mogu pomoci,saslusati te i dati ti savjete koji ti mogu posluziti s obzirom da te bolje poznaju nego vecina ovih/nas ovde. To je prednost naseg mentaliteta,iskoristi to. Ne daj da te sjebe americka furka i psihijatri koji ce ti uzimati pun ***** za sat vremena toga sto ces ti pricati a oni klimati glavom. Opusten razgovor,lijepa atmosfera i vrijeme za razmisljanje ce ti pomoci da nadjes odgovore.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se