VUTRA
LEGACY

Vutrovizija

48 odgovora2,310 pregleda

feb 2009.

#1
evo odlu ih i ja svoje vutre vizije istra~iti i slo~iti u jednu lepu sliku..jer ima brdo tu toga, a djelei i istra~ujui sa vama..neka je blagoslovljeno :) ......}ivot..............Istina................Put....... Svemir-Bog.......Mir-Radost.......Ljudi-Ljubav Mi smo ljudi putnici u svemiru, polusvjesni, jer ne poznamo istinu kojom bi osvijestili naa ~ivot.. no znamo da nam je te~iti miru kojeg smo izgubili, jer bez njega nema ni radosti koje joa kao djeca u~ivasmo u obilju.. }ivot je svestran i dare~ljiv.. kao i djeca.. a mi ljudi smo sebi ni, ponajprije u ljubavi za druge, bez koje nismo jedno sa Bogom, kojeg ispovjedamo izvana, ali ne priznajemo iznutra.. jer zaboravismo na ljubav..i tu ljubav joa ne spoznasmo u punini, te nam ona ne dade da steknemo mir kojeg naaa podsvijest svjesno tra~i.. i nemamo mira dok ne postanemo sa Bogom, jedno.. a dijete, kao oli je nevinosti ~ivota, je ispunjeno radoau i mirom, te je jedno sa Bogom.. jer ljubav djeteta je pravedna, nepristrana.. ~elimo li naau primarnu radost koja stvara obilje srca te nam daje mir i mo da postanemo jedno sa Bogom,. prihvatimo se prvo ljubavi, koja jesmo, te potra~imo mir... i mir e nas sbli~iti s pravom radoau, te emo postati jedno sa Bogom.. no ovo je samo dio moje vizije, a nastavak slijedi.. o istinskom miru.. mo~da ova http://www.youtube.com/watch?v=gz2cUX0CNA8 potakne da otklju amo:lock: ljubavi te u slobodi:spliff:i:happy031:i:family1::prof10: dotad, neka mir i ljubav vutre na sve nas pree.. :leafblunt:
sidartaISTRAŽIVAČ

feb 2009.

#2
da nisi mozda bio napusen kad si ovo pisao???
ChehehePOZNAVALAC

feb 2009.

#3
Madog koji je to dim???
sidartaISTRAŽIVAČ

feb 2009.

#4
neki dobar, ja bih rekao ;)

feb 2009.

#5
Bob Marley je umro radi svoje vjere..zar je trebao ~aliti ato nije odrezao palac na vrijeme? samo prihva anjem sudbine je mogao ostvariti mir, i u miru umrijeti.. stoga se sav mir zasniva na potpunom i svjesnom prihva anju onoga ato nemo~emo promjeniti.. put ratnika je taj da prihvaa svu divljinu koju opa~a oko sebe, onakva kakva je.. i traga da se stopi sa prirodom, u svome miru...no nemir je u njemu koji mu odvraa pozornost, te on zaboravlja i posre....stoga nek se u~ivi u radost djeteta, koji voli i koji je voljen..i koji nema nikakvih briga.. jer njegova svijest i nesvijest su jedno, u Bogu.. klju mira je razumjevanje, dakle ljubav prema svemu...jer sve je od Boga koji je savraen i koji tra~i od nas da i mi postanemo savraeni, kroz ljubav.. no ratniku je potrebna i mudrost da stekne mir i radost istine, i evo nove slike u glavi.. ......}ivot..............Istina................Put ....... Svemir-Bog.......Mir-Radost.......Ljudi-Ljubav ......Duh..............Mudrost.............Tijelo...... dakle potrebno je da se tijelo uravnote~i sa duhom.. a tijelo je krhko..i izvor je svake sebi nosti srca..te ono zajedno sa duhom postaje: ravnoduano, neozbiljno i lijeno...stoga nam treba snaga koju emo postii ustrajnoau u istra~ivanju i prihvaanju puta koji je pred nas, a koji nas usmjeruje ka mudrosti i istini mira i radosti, te spoznaji Boga.. po budizmu postoji put volje i put predaje.. a ovaj posljednji je neophodan za spoznaju.. a da li smo spremni za predaju i stapanje u jedno sa Bogom, ovisi o tome koliko je naaa savjest ista, koju smo o istili naaom predanom voljom.. tada se mo~emo prepustiti miru i radosti djeteta, te se stopiti u jedno u nama..tada postajemo Bog...a bez da znamo ato ~elimo od ~ivota, ne mo~emo niata ni dobit od njega.. a ato bi trebalo ovjeka nagnati da se preda Bogu i da kona no shvati da ~ivot bez spoznaje sebe i ljubavi koja je u njemu, ne mo~e biti ispunjen i potpun? o tome u iduem nastavku...kad me dim ponese... :) taj dim je dostupan svima, no joa moramo pla at za njega...ato je http://www.youtube.com/watch?v=-OiV_5kEt6A a meni ga ponestalo ju er dok sam na eo ovaj post..tak da e vizija malo pri ekati... p3ace
sidartaISTRAŽIVAČ

feb 2009.

#6
ovo mi mirise na castanedinu kuhinju sa budistickim zacinima
Kurblaj KanAMBASADOR

feb 2009.

#7
Umro je jer se dr~u ideja koje nisu zasnovane na nikavoj logici nego na nekakvoj dogmi I to nije prihvaanje onoga ato se ne mo~e promijeniti nego je to prihvaanje onoga kako je re eno da mora bit E i mo~da ako bi malo mogo Boga izbacit iz pri e ipak baa nije po~eljan prema pravilinku. Nemoj samo molim te niata shvatit kao napad od ovoga peace

feb 2009.

#8
ma kakav napad, svaka kritika je dobrodoala, jer tra~i istinu... neznam koliko je on znao o tome da e sigurno oboljeti i umrijeti ak ne odre~e palac, no ja sam govorio o onome ato mu je ostalo od ~ivota nakon ato je doznao da mu viae nema spasa.. i zar da o ajava? ..vutra peace ako Boga nesmim spomenut, kako vi mislite neato duhovno upe i doznati ovdje? zar Boga ne priznaju i naguali o kojima ve imate teme? joj vidi sjetih se, imate temu gdje piae: Kako je nastao svemir? big bang bog/viaa egzistencija ga je stvorio/la naai umovi ga stvaraju/manifestiraju nekako druga ije... eto, i Bog je za mene viae egzistencija koju zovem kao i milijarde ostalih.. eto, ja se iskreno nadam da i ti ne ea smatrati ovo napadom na sebe, ve na sustav... da li ga moram mo~da pisati malim slovom? :bong7bp:
Kurblaj KanAMBASADOR

feb 2009.

#9
Ma ne uj meni potpuno svejedno i piai velikim slovom ako ti godi tvoja stvar ma da ima par tema koje su na rubu nebitno sve skupa dok se ljudi ne svaaju ~ivio
BeyondLEGENDA

feb 2009.

#10
hehe, baa tako Ne tako kako ga ti do~ivljavaa Biljke e nam re i :), isto kao i svim aamanima diljem svijeta ;)
sidartaISTRAŽIVAČ

feb 2009.

#11
kako vi mislite neato duhovno upe i doznati ovdje? bas me zanima sto za tebe pretstavlja duhovno???
ZOKIAMBASADOR

feb 2009.

#12
duhovi.. :bis:

feb 2009.

#13
ono ato postoji od vijeka http://www.youtube.com/watch?v=DzFlyBraYy0&feature=related
Yami_RazielAMBASADOR

feb 2009.

#14
@sidarta.. probaj ne spamat u ovoj temi -.- @madog "}ivot nije niata viae od kapi rose koja dr~i ravnote~u na vrhu travke". -Buddha :)
FarmerLEGENDA

feb 2009.

#15
Evo jutros sam bas malko diskutirao sa cimerom o slicnim stvarima, pa moram da i s vama podijelim koju... :) Po meni ljudi vole pretjerano da na sve nejasnoce i neodgovorena pitanja odgovaraju necim apstraktnim... Bog.... sta je bog ? Zasto on mora imati opis? Zasto citati knjige o njemu koje je ionako covjek napisao... zasto uopce trebamo imati model boga da u njega vjerujemo... Recimo ovako... moja filozofija je moja religija... mislim da smo svi kao svjesna bica sposobni logikom zakljucivati i sami si dati odgovor dali je nesto ispravno/dobro ... ili ne... Nemojte me krivo shvatiti... za mene postoji ta nekakva neobjasnjiva sila koju mnogi nazivaju bogom i koja djeluje u svemu sto postoji... ali to za mene nije nikakav "model" kakav opisuju danasnje vjere... Netko ce reci da nisam spoznao sebe... da sam izgubljen i trazim se u zivotu i da cu tek onda spoznati boga... Ja svog boga ne poznajem... neznam mu ime niti odakle je ... ali vidim ga i osjecam svakog dana... zajedno sa prvim zrakama sunca, kad mladic ustupi stolicu starijima u tramvaju, kad mi potpuni stranac pridrzi ulazna vrata zgrade, osmjeh na izmucenom licu. Zasto si moramo definirati zivot i dogme po kojima cemo zivjeti, da bi zivjeli kako spada ?? Zar se samo meni cini tako jednostavno da bi svi imali puno vise srece i uspjeha kad bi samo bili malo vise popustljiviji jedni prema drugima... i time nemislim na obitelj i prijatelje, oni su naravno uvijek na prvom mjestu ... ali da potpunog stranca probamo malo pribliziti toj razini... Jeste li kada pomogli nekome koga mozda nikada vise necete sresti, bez zarade/nagrade... cisto iz zelje za pomoci ? Vjerujem da vi jeste, na kraju krajeva, ovdje vise manje svi dijelimo slicne vrijednosti... ali koliko je to postotak ljudi u usporedbi sa ostatkom svijeta ? Ja znam da je covjek kao individua pametno bice, al narod su ovce... u tome lezi nas problem... Nasa vrsta od pamtivijeka ima potrebu komplicirati stvari, zato i pricamo na sto jezika, imamo svaki svoju politiku i njegujemo nekakve beznacajne stvari kao sto je nacionalnost... al briga nas sto onaj prosjak i dalje stoji svaki dan na raskrizju, sto je jos uvijek pola svijeta u rasulu i ratu... sve dokle god je nama dobro... 80% naroda svaki dan se bori za zivot, sljaka i sljaka da spoji kraj sa krajem, dize kredite, pokriva minuse, dok se ostatak nezasitno bogati na njemu... dokle cemo to dopustati? "How long shall they kill our prophets, while we stand aside and look ?"B.M. Peace 'n' love!

feb 2009.

#16
"Ja znam da je covjek kao individua pametno bice, al narod su ovce... u tome lezi nas problem... Nasa vrsta od pamtivijeka ima potrebu komplicirati stvari, zato i pricamo na sto jezika, imamo svaki svoju politiku i njegujemo nekakve beznacajne stvari kao sto je nacionalnost... al briga nas sto onaj prosjak i dalje stoji svaki dan na raskrizju, sto je jos uvijek pola svijeta u rasulu i ratu... sve dokle god je nama dobro... 80% naroda svaki dan se bori za zivot, sljaka i sljaka da spoji" sve ato si rekao rekao si iz srca.. jednostavno i veoma razumljivo kad gledaa, sve je i samoobnavljajue u ~ivotu, svepostojua priroda, duhovna i tjelesna..koja je jedno savraenstvo...zamislite samo tu inteligenciju koja je kreirala sve ato opa~amo... koliko samo ljepote oko nas, a koliko tuge u nama.. no uhvatimo se pro anstva koja su se ispunila, odnosno koja se ispunjuju.. ne govori li to da je mo~da sve baa onako kako je i trebalo biti s naaom povjeau? a ato nas prije i da se predamo i postanemo savraeni Bogu kroz ljubav koja jedina nije savraena u nama, odnosno da uvidimo da je to jedini smisao postojanja? moram spomenut Isusa iako ne volite to ime..jer ja vjerujem u sve.. i ako vam nema smisla ovo ato pri am.. slijepi ste Isus je rekao da je cijeli svijet pod vlaau zloga, sotone, la~i, odnosno tame.. to je sve jedno, i to je nesavraenstvo drugim rije ima.. dakle ~ivimo u la~i koja je ponajprije u nama... samo ljubav, nesebi na, dare~ljiva, sveta u naaim o ima, mo~e oplemeniti naa ~ivot.. zar nismo svjesni da nemamo te ljubavi u nama? nismo, jer nam tama u nama, koja je dio postojanja evolucije prirode, govori da nam je dobro ovako kako i je.. eto nam 2012 ususret.. doba istine, mira i harmonije... neka je i to po proro anstvu, kako god to trebalo zapo eti.. no vratimo se savraenstvu kojeg ratnik traga..i ato mu treba da spozna la~... Poniznost

feb 2009.

#17
"Istinito je ono ato funkcionira" -Buda :)
ChehehePOZNAVALAC

feb 2009.

#18
Ljudi moji nemojte se ljutit ali mislim da bog nije nista drugo nego ljudska potreba, opravdanje ili objaanjenje. Peace... P.S. i sta ono pise na dolaru In God we trust...
sidartaISTRAŽIVAČ

feb 2009.

#19
potpisujem :bis:
Kurblaj KanAMBASADOR

feb 2009.

#20
i ja sam blizak ovome zadnjem Barem ato se ti e te interpretacije boga kao ne ega ato posjeduje svijest dakle je osoba A ove ostale interpretacije to je sasvim druga pri a u koju ne ulazim ejr nisam dovoljno upuen
BeyondLEGENDA

feb 2009.

#21
madog se sje aa koliko sam ti ve tema i postova izbrisao... i koliko si puta bio banovan zbog religijske tematike? samo ekam da se opet razvije kaos, po 128973 puta.
mr.skunkAMBASADOR

feb 2009.

#22
Sve covjeku mozes oduzeti al pravo na baljezganje ne mozes !!! Friedrich Nietzsche. 1899 Mala je razlika izmeu aamana i `abana mr.skunk. 2009

feb 2009.

#23
iskreno, komotno izbriai cijelu temu, ionako vas peku o i od onoga ato vidite a ja sam zavraio s vama, jer sam pronaaao svoje blago Mir s vama
Kurblaj KanAMBASADOR

feb 2009.

#24
Ovo ti je ko kad imaa ustanovu u kojoj je zabranjeno puaenje a netko uporno puai u wc-u

feb 2009.

#25
..i drugome doe krivo, te se sjeti zakona kojeg je ovjek pisao..te zaprkosi bratu svome, samome sebi.. evo, poato nisam prevraio mjeru i poato http://www.youtube.com/watch?v=LnFBQUvLFkI&feature=related Pozdravljam vas sve :lock: ja se izvinjavam, ipak mi je ovo najdra~a pjesma od Sinana..za kraj http://www.youtube.com/watch?v=NiwRadMZUZo :bis:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se