VUTRA
LEGACY

Promjena!

32 odgovora2,183 pregleda
Yami_RazielAMBASADOR

apr 2009.

#1
Sjedim u sobi i tipkam u mraku, pogledom fokusiran na ovaj monitor. Ljudi... dogadja se. Siguran sam. Neznam koliko, neznam zasto, neznam gdje ni neznam kako... ali znam kada. Sada. Jedna svijest, jedan svijet, jedna rasa, jedna individua. Jedna Priroda. Beskonacno pogleda, beskonacno rezultata, beskonacno misli, beskonacno prostora. Beskonacna Stvarnost. Svjedocimo stvarnosti, svjedocimo promjeni. "Naizgled" smo odvojeni, razliciti, nesvjesni, krivi, dobri, zli, tuzni, svjesni, posebni, obicni, stari, mladi, neiskusni, produhovljeni, sveti, ruzni, ljepi, odvojeni, bolesni, zdravi, ludi... Nismo nijedno. Ali smo zaJedno. Jedno jedinstvo. Hodamo stazama zivota naizgled odvojeni jedni od drugih, krocimo vlastitim putevima u potrazi za "boljim"... i zbog razlicitosti puta.. nevidimo. Ne vidimo... isti pocetak.. ni ne vidimo.. isti cilj. Svi smo rodjeni jednaki, svi smo stvoreni savrseni. Rodjenjem pocinjemo Put.. i u dzungli razlicitosti se gubimo, svatko hoda svojim. Ali svi s jednom namjerom. Ljubav. Svatko zeli voljeti, zeli biti voljen. Zeli usreciti, zeli ljubiti. Svatko to i moze. No biti u sposobnosti voljeti sve i svakoga je veliki dar. Svi ga imamo, no nazalost mnogima je oduzet. I da stvar bude gora.. oduzet od strane nas samih. Uspjeli smo uhvatiti se u oluju ljudske gluposti, u nemogucnosti da svjesno shvatimo sto mi zaista radimo. Vodjeni laznim zeljama i jos laznijim ciljevima, odlucilo smo postati ono sto nismo i zaboraviti na ljubav. Vodjeni psihopatima, ubojicama i zlocincima, ne shvacamo da vlast dajemo zvjerima, bolesnim i poremecenim osobama, Egoisticnim karikama. No lanac puca. Ne zato sto mi to biramo. Zato sto Majka Priroda to bira. Covjek i dan danas ne shvaca, barem ne svjesno, da je on dio Prirode. A zanimljiva stvar je da Priroda voli harmoniju. I svaki njen sistem je stvoren kao odlika harmonije. Kada jedna karika lanca puca, Priroda djeluje. Ne popravlja staro, kako mi ljudi vecinom radimo. Inovira. Daje mogucnost "novome" da uskoci i poboljsa lanac, postupno ga mijenjajuci cijelog. Ne poznaje strah. Samo ljubav. A ljubav donosi harmoniju. Pogledajte kroz prozor, provirite u sebe, zamislite Prirodu. Vi ste Priroda. Vi ste ono sto ju cini Zivom. I sve ove godine, godine zapustanja, odustajanja, lazi, zloce, nepostenja, pokvarenosti, bijesa, izrugivanja, odbijanja, neprihvacanja.... bile su previse. Svijest se prepunila. Spremiste je prepuno. Ljudska civilizacija je predugo u diss-balansu. Casa se preljeva, stakla pucaju. Brodica pokusava prezivjeti oluju. Prirodi je dosta! Ona nas vise nemoze gledati ovakve. Odlucuje djelovati, sad ili nikad. Vrijeme je za harmoniziranje svijesti. To harmoniziranje nece doci bez cijene. Zahtjevat ce zrtvu, nasu. Ne samo duhovnu, vec i fizicku. Priroda ne osudjuje. Ona harmonizira. Nece gledat kakav smo Zivot vodili, niti kako smo se ponasali. Neki od nas nazalost, nakon harmonizacije nece otvoriti oci. Ne zato sto nece znati, vec zato sto ih nece biti. Nama ce se ciniti nepravedno, i cinit ce se zlo. Ali to smo mi. Ne shvacamo, to je za nase dobro. Iz velikog Kaosa koji traje vec tisucljecima i koji se nastavlja do 2012... stvorit ce se Red. Priroda, poput Shive... According to Hindu mythology there are three Gods who run this creation. The Brahma - who creates the universe, the Vishnu - who preserves the Universe and the Shiva- who in the end destroys the universe. Among the three deities, Shiva, though considered as destroyer, also symbolize the - the inner self which remains intact even after everything ends. I imat cemo jos jednu priliku. Priliku da shvatimo. Tu smo jednom. Tu smo jedni. Ali smo Svi. Nismo razliciti, nismo glupi, nismo odvojeni, nesvjesni, krivi, dobri, zli, tuzni, svjesni, posebni, obicni, stari, mladi, neiskusni, produhovljeni, sveti, ruzni, ljepi, odvojeni, bolesni, zdravi, ludi... Mi JESMO. Imat cemo priliku prestati vjerovati u tudje ideje i ideale, tudje lazi. Imat cemo priliku prihvatiti stvari kakvima one zaista jesu. Prihvatiti odgovornost za svoje postupke, i za svoje ideje. Prihvatiti razlicitosti, prihvatiti gluposti, prihvatiti cinjenice. Cinjenice da smo tu, i da smo sada. Sve ostalo je izbor. Napokon, otvaramo oci. Dio po dio, budimo se. Ovo nije san, ovo nije stvarnost. Ovo je Zivot. "Om Namah Shivaya" braco i sestre! Hvala vam svima sto sudjelujete u ovom procesu Zivota, kako samnom tako i s svim ostalima. Nikad niste sami. Jer Svijest je Jedna. Peace
BeyondLEGENDA

apr 2009.

#2
Svi Smo Jedno, Spojeni Zajedno :common028::thumb:
extranoizeENTUZIJASTA

apr 2009.

#3
lijepo :sun2:

apr 2009.

#4
istinu zboria amigo:) al ateta ato nas ujebaae oni koji su prvi pali od svoje ruke:) a i tu~no je/teako je znati da smo dio Jedinstva i samog Postojanja, a opet, toliko udaljeni jedni od drugih, i to ak na materijalnoj razini i individualnosti, a kamoli tek za zagrebemo ispod povraine:) i to, da bude stvar zanimljivija, nesvjesnom svjesnoau:)) al eto, kao ata ka~ea, priroda je Harmonija...sve uvijek dolazi na svoje (uvijek i je:P)...a i sad je Put samootkrivenja i samoostvaraja Sebe puno potrebniji no ikada...*****u, barem e bit zanimljivije ako nas ne nau mrtve u nekom jarku za koju godinu:D a za tu 2012tu...je da se sad u zraku osjea kao da stvari nekako ubrzano kreu, kao da matrica puca...al do ekajmo ju prvo, pa emo vidjet:) ako niata drugo, uniatit emo se sami:D damn...ako ne pobjegnu na mjesec prvo:D
Eva RainENTUZIJASTA

apr 2009.

#5
Predivno receno, s toliko snage i izrazaja da me ostavlja bez rijeci... :heartbeat:
EXARPPOZNAVALAC

apr 2009.

#6
Bravo maestro, bravo :heartbeat::hehe::respect:
_zEn_ISTRAŽIVAČ

apr 2009.

#7
Mrzi me da citam dugacke postove...ali stvarno lepo napisano. :sun2:

apr 2009.

#8
.zaista lijepo re eno!!promjena je tu!

apr 2009.

#9
doduse malo sam skeptik za tu 2012-tu! al vidjet emol!

apr 2009.

#10
a kad je 2012? mozda je i prosla... xD
dogo argentinoENTUZIJASTA

apr 2009.

#11
opet se drogiraa?pa .ebemu mater jami kaj se nismo dogovorili? :D -- lijepo si to sro io. potpuno se sla~em s tobom.

apr 2009.

#12
Ljepa promjena! joa fali pjesma samo ... :) http://www.youtube.com/watch?v=y20Q444I9QU&feature=related dva pitanja imam... ata znai Om Namah Shivaya u punom smislu... i koju si drogu ve erao? :D i ak imaa za mene malo.. :))
Eva RainENTUZIJASTA

apr 2009.

#13
Zasto svi mislite da je Yami pisao pod uticajem "droge" Do ovog stadija moguce je doci i potpuno trijezan :sun2:
ZOKIAMBASADOR

apr 2009.

#14
nije misleo na yami nego na doticnu
krasta-zgPOZNAVALAC

apr 2009.

#15
@madog Namah Shivaya je Shivin dar za nas,poklonjen da bi sebe mogli spoznati kao Shivu. Namah znaci ''klanjam se'',a Shiva ''onaj koji je milostiv''. Kada neko kaze Namah Shivaya odnosno Klanjam se Shivi, on se klanja svojoj svijesti, a OM je izvor svih zvukova,i ini mantru joa veom, tako da se na savrsenstvo dodaje savrseno!!! :whacky084:
G e r o n i m OENTUZIJASTA

apr 2009.

#16
:clap:dobar tekst To si sam napisao.
Yami_RazielAMBASADOR

apr 2009.

#17
Hahah :D koji komentari xD nisam vecerao nikakve droge, ali sveprisutni THC je bio zasluzan za inspiraciju.. uz trenutnu zasicenost...svime.. i par ljepih uspomena :D eto ti recept, sad si sam kuhaj veceru xD @GeronimO Yes I :D @Eva Moguce je, ali zahtjeva "puno vremena" i truda... uz droge je puno brze i lakse.. a i zabavnije :D peace

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se