LEGACY
Psihodelici i Hegemonija
24 odgovora2,450 pregleda
9 REP18%
→ Istraživač
jun 2009.
jun 2009.#1
Sistemati
na uporaba psihodeli
nih i disociativnih supstanci kao protusredstvo utjecaju kulturoloake hegemoinije na pojedinca
znam da je ve
stoput ponovljeno ali eto
mialjenja, komentari, iskustva prakse?
Ovan
ISTRAŽIVAČ117 REP45%
→ Entuzijasta
OvanISTRAŽIVAČ
jun 2009.
jun 2009.#2
Ne trebaju ti psihodelici da bi se odupirao kultuloroskoj hegemoniji, niko te ne tera da gledas TV i slicno. Malo pojasni samo sta si hteo reci.
EXARP
POZNAVALAC1.275 REP75%
→ Ambasador
EXARPPOZNAVALAC
jun 2009.
jun 2009.#3
Pretpostavljam da je tija re da su psihodelici itd. korisni radi toga jer pru~aju uvid u "stvarnost" iz nekog drugog kuta gledanja...
@Ovan
Potpuno se sla~em s tobom to u vezi TV-a itd. Niko nikog nesili da gleda TV, prati politi
ka zbivanja itd...
choki123
POZNAVALAC1.235 REP71%
→ Ambasador
choki123POZNAVALAC
jun 2009.
jun 2009.#4
Znate ono ata ka~u da se sa psihodelicima "bje~i od stvarnosti" e prije bi reko da se ulazi u stvarnost :bis:
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
BeyondLEGENDA
jun 2009.
jun 2009.#5
E upravo to! Sa psihodelicima se suo
avaa sa stvarnoau, a ne da bje~ia, svijest se jako airi a ne su~uje kao npr. kod alkohola. Sa tvarima poput alkohola se bje~i od stvarnosti, psihodelici su suprotni.
Suo
avaa se sa svojom stvarnoau, koja je i jedina realna i bitna, za tebe. Psihodelici su lijek za ljudsku psihu, ok to sad kako koji, ali osobno mislim da su psilocibe jedan od najvrijednojih ljekova. Psihodelici ne potiskuju probleme uma ve ih bacaju sve na povrainu i tada mogu biti rijeaeni. Poznate su S. Grofove stdije o tome.
Ali stvarno... "normalan" ~ivot u ovom druatvu zabrijava ljude, on ih zapravo odvaja od realnosti, stvara egoisti
an um, iluziju identitata i odvojenosti, psihodelici to ruae.
TV mi jedino slu~i kao light show, dok sam stoniran i sluaam neki
il ili bilo ata, lijepo mi se u mraku boje izmjenjuju koje dolaze iz pozadine :)
Ovan
ISTRAŽIVAČ117 REP45%
→ Entuzijasta
OvanISTRAŽIVAČ
jun 2009.
jun 2009.#6
Ziva istina, samo ima nekih ljudi koji stvarno zloupotrebljavaju psihodelike:ohno:
ROX
POZNAVALAC884 REP32%
→ Ambasador
ROXPOZNAVALAC
jun 2009.
jun 2009.#7
dio jednog mog posta od prije par mjeseci, moje isprike sto mi se neda ovo prevodit, ovo su najnoviji zapisi mog pogleda na ovu temu
Almost all drugs were initially banned with politics, not safety in mind. Racial and ideological motives initiated the drug prohibition. Opium was banned out of anti-Chinese sentiment (who used it the most) in the 1870/80's, cocaine was banned because of the blacks in the 1910's, cannabis because of the Mexicans in the 1930's, psychedelics because of the hippy/counterculture/anti-war movement in the 60's, MDMA because of the rave scene in the 80's. Anything different from the establishment's definition of "American" was a threat, especially movements of young people, the nation's future, which differed from the current politics and accepted worldview. And on top of that (for the hippies and ravers) fueled by powerful agents of realization. Because no lie or manipulation is effective against the ability to see and experience for yourself, and no hate and fear politics will work against someone who has realized universal love through psychedelics or empathogens. Not to say there are not other means, but mind expanding drugs are the quickest, most convenient and accessible method, and thus the most dangerous to those that want them banned. The country leaders want their people ignorant and naive, not educated and enlightened.
i jos jedan
I guess that's the core of what the psychedelic experience is all about. The true oneness of everything. When you become aware of yourself and everything around you right down to the smallest subatomic particles and realize, how ever cliche it may sound, that you *are* everything. The "becoming of universe" feeling that everyone talks about, is that you realize that everything is fundamentally made out of the same stuff, that your first ancestor was nothing but interstellar dust floating in mid space 13 billion years ago, that everything you ever knew begins here, in this dust that eventually formed everything we ever came in contact with, everything that is. When you look yourself in the mirror you see the universe as much as you see a human being. Everything is fundamentally one, just arranged in different ways. It is that moment that all prejudices are lost.
--
I potpuno se slazem u vezi suocavanja sa stvarnoscu, ustvari su oni koji daju cudne poglede i komentiraju kako nisi normalan kad im prepricavas iskustvo i ono sto ti je pokazalo, oni su ti koji se skrivaju od stvarnosti. Nasa stvarnost je samo projekcija naseg uma, psihodelici kratkotrajno micu taj plast i izlazu nas svoj sili prave stvarnosti. Nikako ne mislim da u potpuno otkljucanoj stvarnosti treba stalno zivjeti, zapravo to bi bilo katastrofalno jer um je kakav je s razlogom, ali povremene ekskurzije u necenzuriranu stvarnost nam pomazu integrirati zivotna iskustva i dogadjaje u vecu sliku koja nije vidljiva u defaultnom stanju uma.
E da i, znam da sam ovo vec postao svagdje, al jedan je od najdrazih mi citata i odlicno objasnjava sto zelim reci ovdje:
"Why is it that people think it's so evil, what is it about it that...scares people so deeply?
Because they're afraid that there's more to reality than they have confronted. That there are doors that they're afraid to go in, and they don't want us to go in there either because then we might learn something that they don't know. And that makes us a little out of their control."
-Ken Kesey
choki123
POZNAVALAC1.235 REP71%
→ Ambasador
9 REP18%
→ Istraživač
jun 2009.
jun 2009.#9
ne nisam mislio samo na TV, iako su mediji bitni u formiranju na
ina mialjenja
takoer nije stvar u pra
enju ili ne pra
enju medija, ve
u razumjevanju sadr~aja
mislio sam na one oblike mialjenja, sistema vrijednosti, poimanja normalnog i nenormalnog, meuodnosa i koncenzusa, oblike svjetonazora, itd... koje ovisno o druatvenom segmentu u kojem se naemo, u
imo od malih nogu pa smatramo za neato ato se podrazumjeva
mislio sam na prepoznavanje gore navedenog kao ne
ega proizvedenog, ne
ega ato postoji kao posljedica ili proizvod niza meuodnosa, dakle neato ato se mora konstantno reproducirati, i u toj reprodukciji sudjelovati, ato podrazumjeva bilo svjesno bilo nesvjesno prihva
anje, davanje svjesnog ili nesvjesnog pristanka, dan za danom
neznam ima li na hrvatskom/srpskom rje
za "common sence"
znam da otkrivam toplu vodu al nema veze, dosadno mi je
naravno da psihodelici nisu nu~ni, dobro doe i doza kriti
nog mialjenja, samo mi se
ine kao prakti
an katalist za cjeli proces, pogotovo kod individua koje su neato za
epljenije ili sporije, ili ako o
ete "za masu"
BagaSound
ISTRAŽIVAČ80 REP20%
→ Entuzijasta
BagaSoundISTRAŽIVAČ
apr 2012.
apr 2012.#11
Ljudi,imam jedno pitanje..:D Sta je "brzalica"? Znam da je sinonim,ali za sta? Nekako me podseca na speed ali mi neka saznjanja govore o Ecstasy-u..:D
Domaja the best
AMBASADOR3.360 REP53%
→ Legenda
Domaja the bestAMBASADOR
apr 2012.
apr 2012.#12
Po meni psihodelici sluze za suocavanje sa nestvarnoscu,dok se iz mozga sa djelovanjem psihodelika javlja nasa podsvijest.
Sve zavisi koliko je covijek jak umno,i koji je psihodelik uzeo jer ti se tad vrata otvaraju a ti ih biras gdje ces uc...Dali se moze izljecit depresivno stanje ili popusit neka psihoza ili panicni napadi,mislim da se moze i jedno i drugo a na kraju i smrt.Nisam za psihodelike osim neke bolesne sative koja je prirodna i raspali me ko svinju sa nekim halucinacijama sto mi se znalo dogodit.Ne bi u svoj zivot donosio psihodelike ni na kojoj razini,jer to je samo brija mislis da nesto shvacas ali zapravo si jos pitanja stvoris i to ide u nedogled dok ne prolupas...
Losmi the Evel
ENTUZIJASTA267 REP17%
→ Poznavalac
Losmi the EvelENTUZIJASTA
jul 2012.
jul 2012.#13
Amfetamini
Amfetamini - stimulansi, metamfetamini, sinteti?ka droga
Nije lose probati i odmah bataliti, hemija je to
:thumbsdown:
jun 2009.
1 / 13
jun 2009.
jul 2012.