VUTRA
ForumZajednicaPutovanje na mentalnim talasimakako se ljudi uspiju probuditi
LEGACY

kako se ljudi uspiju probuditi

28 odgovora4,202 pregleda
BugiPOZNAVALAC

dec 2007.

#1
dakle nije mi jasno kako ljudi sami sebe programiraju kada da se ujutro probude iz sna... npr. ljudi se lako naviknu buditi u tocno (5 ujutro naprijmjer) bez sata...sami od sebe se probude..tocno nekad u minutu..i meni se to spontano dogodi kad zivim takvim stilom da se uvik ujutro moram probuditi... nerazumin kako oni dok spavaju mogu pogoditi koliko je sati da se probude tocno... s tim da ne idu lec svaku noc u isto vrime... ah...
JaSamZaENTUZIJASTA

dec 2007.

#2
navika je ono ato nam ostade od krista
PacoxENTUZIJASTA

dec 2007.

#3
Imam ja neku knjigu/ prirucnik za otkrivanje "tajni" spavanja. Tamo je i opisano bas to programiranje. Ima 1.7 Mb pa ako zelis mogu ti je poslati, jer ako ti objasnim u par recenica, nece ti biti previse jasno :)
RedShAMBASADOR

dec 2007.

#4
pa ne znam meni je to nesto vrlo normalno, nesto sto se zove "unutrasnji sat" koji ima svatko. ja sam jedna od onih koja se budi cesto sekundu prije budilice ili ako si zacrtam dan prije da se trebam dici oko npr. 9 ja se dignem malo prije toga. meni funkcionira sada zasto i kako...ocito smo svjesni protoka vremena i dok spavamo, na nekoj nesvjesnoj razini. znam da mogu iskljuciti taj sat. kao npr sada kada sam na godisnjem dizem se kada me pukne bez obzira sto se inace dizem svaki dan u 6.30. takoder je zanimljivo da mi se znalo desavata da dodem doma u 5 ujutro, pripita i unistena i treba mi sna a moram se dici za posao i mislis prespavat cu 100% a ono...oci otvorene u 6.30 :)) mozak nam je sat... heheh
Kurblaj KanAMBASADOR

dec 2007.

#5
moj jedan lega nikad si ne navija sat i uvijek se probudi kad kog treba, ali on ima jako slab san on se probude kad mu pokraj zatvorenog prozora proe njegov pekinezer i takve stvari dok mene ako je joa no na veliko mo~ea tu letvom i politi vodom i neu se probuditi ak su ljudi i pri ali s mnom a da se ja ni g ne sjeam idue jutro
sinsemila_smajlPOZNAVALAC

dec 2007.

#6
udo je ovek :sun2: i neprobuen ak... a jutarnju erekciju da ne spominjem :hehe:

dec 2007.

#7
Ja redovito kad navijem budilicu probudim se barem nekoliko minuta prije nego se ona oglasi. Ne mogu to objasniti.
BugiPOZNAVALAC

dec 2007.

#8
da takoder, puno nas se budi prije budilice... kazu bioloski sat...ali u snu smo isto svjesni svega ali stvarno slabo...mozak nikad ne spava samo drugcija podrucija rade... @Pacox thx, ali ne citam puno knjige...tesko mi je to... kuzim to programiranje snova i sebe i stvaranje navika...i slicno... tko se zapravo tu probudi??...dal mi u snovima kazemo "vrijeme je za probuditi se" ili to tijelo samo nekako otvori oci or what... o.O
TotalUndergroundISTRAŽIVAČ

feb 2009.

#9
ja sam provalio shta je kod mene sluchaj....recimo sad kad su mi dali dve opcije poshto imam pun ku.... neopravdanih..mogu da se ispishem i da nastavim shkolovanje ili da nastavim u ovoj sadashnjoj shkoli,ali ako josh jednom zakasnim ili zbrishem,izbacuju me i vishe nemam prava na shkolovanje..sad se redovno budim minut dva pre budilnika..mislim da ja podsvesno osecam pritisak,jer su mi zavrnuli ****..ranije me je bolelo uvo,uvek sam za prvi ako mi se ne ide jednostavno otisho da popijem kafu,ili prespavao..
Kurblaj KanAMBASADOR

feb 2009.

#10
he ja imam jedan opravdani izostanak zasada u cijeloj godini, ovo sve ostalo prazni mjeseci bez izostanaka
ataraxiaISTRAŽIVAČ

feb 2009.

#11
i meni se to uvijek dogaa..to no prije budilice..a nije to baa jasno..baa smo nekidan s profesorom pri ali o tome..rekao je da mu nije jasno koji to ovje uljak le~i u njegovoj glavi.. :D al tako je i s nekim drugim stanjima, ne samo sa snom.. zapravo pitanje je dokle ide ta promjena svijesti u razli itim stanjima i koliko je ona duboka. npr. hipnoza.. ljudi prihvaaju tvoje sugestije kad ih hipnotizirash..al ata ako npr. ka~ea nekome neato neadaptivno tipa: ubij se ili ubij nekoga (ovo samo hipotetski govorim :P).. mislim da to osoba ipak ne bi napravila jer mislim da ne dolazi do potpune promjene svijesti i da jedan dio uvijek ostaje tu negdje. mogli bi onda ljudi doch na sud i re da su bili hinotizirani dok su ubijali hahah. a to spavanje.. imaa nekog bolesno odgovornog patuljka u glavi koji NIKAD ne spava i koji uvijek zna koliko je sati.. on aktivira ~iv ane impulse kad je za to vrijeme i tako te probudi :P

feb 2009.

#12
sve je do navike... i samog pritiska koji covjek sam sebi stvori... ono tipa imas neke obaveze koje su ti haus vazne... ja se tak uvijek probudim... a inace ak mi nesto nije vazno, znam potpuno svjesno dok spavam sebi rec ma ajd jbs moze se odgodit i nastavim spavat...

feb 2009.

#13
Ljudi se uspiju probuditi zato sto ne uspijevaju nikad zaspati potpuno... sva cula (naravno, i vid, ali oci su zatvorene pa ne vredi, ah... sto i nos nema neki sistem da se zatvori, neki kapak, ili ostalo?) ne spavaju. Ne mora u covjeku biti unutrasnji casovnik koji odkucava... dovoljno je da po kolicini toplote koju (nesvesno) osecas na kozi ujutru u to doba (zbog sunca i njegovog grijanja kroz prozor ili kroz zavjesu) nesvjesno procijenis da je "izaslo" sunce. Ili cak da je sad tacno tu gdje bi trebalo da bude kad si navio alarm...
Eva RainENTUZIJASTA

mar 2009.

#14
Pacox, molim te stavi link, i ja bih rado procitala :sun2:

mar 2009.

#15
teako e to i to je napisano prije brainchipa... :icon_lol:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se