VUTRA
ForumZajednicaPutovanje na mentalnim talasimaOrgonski nabijeno sjeme, rast i klicavost povećani za 30-40%
LEGACY

Orgonski nabijeno sjeme, rast i klicavost povećani za 30-40%

180 odgovora12,975 pregleda
Dorian GreenISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#1
Orgonski nabijeno sjeme se odnosi na ono sjeme koje je tretirano orgonskim akumulatorom tj. orgonskom energijom. Ovo nije SF niti pri e za malu djecu,stvarno je i funkcijonira,ali prvo malo o Orgonu i Orgonskom akumulatoru Orgon,prana,ki, i,~ivotna sila,esencija su sve nazivi za jednu te istu pojavu Dr.Wilhelm Reich Otkriva novu energiju koju naziva Orgon,pravi jednostavan,ali straano va~an ureaj koji akumulira tu energiju,neu sad pisati sa stajaliata fizike kako to funkcijonira niti teorije o Orgonu jer ovo nije forum za to,veu u samo iznijeti neke injenice 1.Ljudi koji su dnevno sjedili 45min u akumulatoru izlije ili su rak u veem broju slu ajeva nego konvencionalnom medicinom,kao i ostale bolesti 2.Biljke koje rastu u org.aumulatoru su vee i puno otpornije 3.Sjeme paenice tretirano org.akumulatorom klija 40% br~e i isto toliko br~e raste prvih nekoliko dana kao i moje sjeme konoplje:prof10: 1026.IPBOrg. akumulator 10-eroslojni, sjeme se mo~e napuniti jednostavanim peteroslojnim akumulatorom Princip:Org akumulator se sastoji od slojeva metala i organske tvari Uzmite limu od kave ili konzervu od hrane za pse ma ke,to mora biti galvanizirani elik,ali mo~e i lim,nikako,ali nikao ne smije biti alumini niti bakar o istite limu od etiketa i boje operite i osuaite,sad vam treba eli na vuna i obi na 100% vuna najbolja bi bila domaa ne preraena samo oprana,ali mo~e i ova iz npr. aatorskih krila,ato se ti e eli ne vune mo~ete upotrijebiti strugotine od tokarsog stroja ako netko ima s tim da to mora biti eli na strugotina. Kada sve imate uzmite tkaninu od vune i prostrite po podu stavljajte sloj eli ne vune preko tkanine nakon toga sloj tkanine preko te vune onda opet sloj tkanine preko toga svega zna i imate 4 sloja eli ne vune i 5 slojeva tkanine,sad zaaite krajeve,uzmite limu i okomotajte ju s tim "pokriva em" nekih par puta ili viae,nakon toga zaaite i to je to. Imam malo posla ali klijavost e biti 40% vea kao i po etni rast. ODR}AVANJE org akumulator istite vla~nom krpom iznutra akumulator e najbolji efekt imati za vrijeme lijepog sun anog dana,dok za vrijeme kianih dana org.en. se bazira u atmosferi VA}NA UPOZORENJA 1.nikad ne koristite alumini,bakar 2. ne dr~ite akumulator u istjo prostori s TV-om,mikrovalnom,ra unalom,blizu dalekovoda,blizu odaaila a bilo bi najbolje da ste barem nekoliko km. udaljeni 3. Ne budete li se dr~ali prva 2 pravila doe do dorskog efekta i razvit e se DOR (deadly orgone) koji mo~e biti opasan po zdravlje,kako vaae tako i od biljaka,ali da se sad ne uplaaite ovaj akumulator nije sna~an premda je kvalitetan i poslu~it e za sjeme i neete se otrovati,vjerojatno,sjeme dr~ite od 45min pa do 12sati sve zavisi kako je orgon nabijen u vaaemu kraju i kako ste dobro napravili aumulator posadite sjeme od iste biljke koje je tretirano i ovo koje nije i razlika e biti vidljiva golik okom Rezime ureaj je jednostavan,ali straano koristan

jul 2012.

#2
A imas li kakve slikice svojih biljaka?
kutijeENTUZIJASTA

jul 2012.

#3
Tajni zivot biljaka, mozda? drugi dio?

jul 2012.

#4
Kolika kolicina orgonske energije se moze dobiti ako ce celicna (galvanizovana) cisterna od 3000 litara preradi u orgonski akumulator? Ima li neka mjerna jedinica za tu energiju?

jul 2012.

#5
Jeste korisna stvar,ali jedino da se preselim u neku vukojebinu pa da to koristim,na 40 m od kuce imam strujnu trafo stanicu,a o uredjajima u kuci da ne pricam :) Kako to da resim,neki savet....ne znam o kojoj udaljenosti od dalekovoda i ostalog gore navedenog se radi?
TarkiPOZNAVALAC

jul 2012.

#6
Jesi ti kao ve growao u tome i zapazio pozitivan pomak ili to radia sad prvi put?
Z&NZMAJ

jul 2012.

#7
Neki link!? Ipak neki ljudi imaju potrebu prou iti takve stvari prije nego se okuaaju u izradi odnosno primjeni. Svoja stajaliata po tom pitanju neu iznositi :) Vjerujem da se ovih nekoliko km odnosi na dalekovode, odaailja e, trafo stanice itd., a ne na tv :) Kolika bi bila minimalna udaljenost u odnosu na navedene objekte, a kolika u odnosu na ureaje u kui?
Dorian GreenISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#8
Drago mi je ato ste zainteresirani jer ovo je sjajna stvar ne samo za biljke ve i za vas ako imate uvijete napravite akumulator u kojemu ete moi sjediti sjedite 30ak min na dan i neete biti bolesni nit e vam trebati doktor,a osjetit ete i lagano peckanje po ko~i,nastojat u odgovoriti na ove komentare 1. Ako je to tako dobro zaato onda viae ljudi ne zna za to i zaato nije normalno u svakodnevnoj uporabi ISTINA O ETERU Isaac Newton nastojao je dokazati da je eter stati an kako bi sprije io apekulacije o njegovom izravnom sudjelovanju u kretanju i upravljanju nebesima.On je tvrdio da ta uloga pripada antropomorfnom bogu koji je zahtjevao da nevjernici u to vrijeme budu mu eni i spaljivani na loma i Tako je proalo mnogo godina da se eter nikad nije detektirao Neato kasnije fizi ar Dayton Miller je objasnijo zaato rani pokuaaji mjerenja,etera nisu uspjeli,primjetio je da se eter povla o za povrainom zemlje takoer da se br~e kree na viaim visinama.Prijaanja mjerenja su se radila u podrumima zgrada 2. Zaklju io je da metal reflektira eter,prijaanji instrumenti su imali metalno kuiate Ono ato je on otkrio je da na viaim visinama pomou ureaja sa drven kuiatem mo~e izmjeriti eter,tjekom 30 godina napravio je preko 100 000 pokusa sa istim 100% u inkom POTPUNO SUPROTNO TOME poznat je Michaelson-Morleyev eksperiment koji je ukupno trajao 6 sati vraen tokom 4 dana 1887. tu se navodi kako je pokuaaj zavraio kao potpuni neuspijeh to je bio trenutak kad se odustalo od ideje o eteru u korist relativnosti,kvantne mehanike i praznoga svemira Millerov rad nikad nije pobijen,a kad je umro svi su odahnuli,zato svaki ud~benik fizike zapo inje la~i da eter nikad nije bio izmjeren,fizika je kao znanost postala vojno orjentirana rastua industrija milijarde odlaze u atomsko naoru~anje,idiotske akceleratore i "zvijezdane ratove" VELIKI PREOKRET I NE`TA `TO VI`E NITKO NE MO}E SAKRITI SAMI MO}ETE PROVJERITI Wilhelm Reich otkriva nepoznatu energiju i naziva ju orgon da li je to eter?? Za Reichov rad va~an je MIllerov dinami ni eter kretao se br~e na veim visinam i metali su ga reflektirali to su ujedno i osnovne karakteristike orgona on takoer zadovoljava i ostale potrebe etera: sveprisutan je i bez mase te osigurava medi za prenos elektromagnetskog podra~aja takoer pulsira i sudjeluje u stvaranju ~ivota,materije i energije ALI IZBACIMO TABU RIJE I KAO `TO SU ORGON O KOJEMU SU SVE KNJIGE BILE SPALJENE I RIJE ETER ameri ki astrofizi ar Halton Arp napravio je obi nu fotografiju u svemiru mostova izeu objekata u svemiru gdje ti energetsko/materijalni mostovi nisu smjeli biti,mr~nja je bila tolika da su mu zabranili koriatenje velikih teleskopa te je morao pobijei u Njema ku Hanens Alfven takoer je do~ivio progon kad je poput Reicha sugerirao da je svemir ispunjen plazmi kom strujajuom energijom DO DANA`NJEGA DANA ZNANSTVENICI ODBIJAJU POSLATI SONDE TAMO GDJE ON KA}E DA BI TREBALO Jer kad bi znanost to kona no prihvatila relativnost,kvantna dinamika,teorija velikoga praska bi pale u vodu A POVIJEST NAS U I KAKO NIKAD NIJE BILO LAKO NAPRAVITI NEKI POMAK PROTIV OVAKVIH DOGMATSKIH UVJERENJA SJETIMO SE SAMO KAKO SU PRO`LI Galileo I Giordano Bruno ALI VRIJEME E POKAZATI to sam kopirao sam svoj post s jednog drugog foruma ato se ti e literature sad kad je Reich mrtav,a ubila ga je FDA(ameri ka agencija za hranu i lijekove) na izlasku iz zatvora koja je prethodno spalila njegov labaratori i knjge najvei stru njak za Orgon je dr.sci James DeMeo upravo sad listam njegovu knjigu (priru nik za orgonski akumulator) tako da su ti najboli izvor informacija njegove knjige ili ak neke od Reicha koje su pre~ivjele,na netu vlada dosta velika konfuzija jer svatko mo~e pisati,a sad koliko je stru an je upitno,zato knjiga je najbolja njegova slu~bena str. James DeMeo's Research Website tu mo~ete kupiti i ureaj koji detektira tj. mjeri snagu orgona,premda orgon slu~beno nema mjernu jedinicu,ali mogli bi rei da je to br. zastupljenih bion na odreenom prostoru,ali to sad nije bitno, evo joa jedan link gdje je DeMeo gostovao na rubu znanosti Na Rubu Znanosti - 1/4 HQ - James Demeo - Orgonska energija - 29-03-2010 - YouTube Na rubu znanosti - Orgonska energija i Wu Wei Budjenje.flv - YouTube i joa jedan link Wilhelm Reich and the Orgone Energy - YouTube Nikad ne kupujte akumulator preko neta jer bi se mogli otrovati,ureaje koje nazivaju orgonit nemojte praviti jer su u najmanju ruku upitni,oblik org. akumulatora mora biti kocka ili valjak nipoato piramidalnog oblika Svojih slika za sad nemam jer mi je foti polupan,a mob je stara trulja s kojim mo~ea jedino nekoga nazvati i to ako imaa sree,ali stavit u ih jednom 100% prvo sam uzgajao paenicu pa sam probao s konopljom u inak je isti 40% a kod nekih i 55% bolji rast i klijavost ato pljuje i na neke zakone genetike bilo bi idealno kad bi udaljenost bila mini. 8km od najbli~eg dalekovoda,ali ne mora biti tolika za ovaj za sjeme mo~e to biti i nekih 500m premda mo~e biti i manje mo~ea napraviti pokus pa vidjeti da li funkcijonira najvjerojatnije i ako jesi preblizo nee doi do ornaurskog efekta,osim ako neata radiaktivno ne stavia drito u akumulator,udaljenost od tv i mikrovalni koja je posebna pri a zbog vrtlo~nih struja bi trebalo biti udaljeno nekoliko metara zna i dovoljno je da nisu u istoj prostori,bilo bi najbole kad bi bio smjeaten u prirodu negdje gdje cirkulira zrak,ali ne mora biti ako napravia org.akumulator zapremine 3000litara neea dobiti niata ja i akumulator samo vei s viae prostora,snaga ovisi od toga koliko akumulator ima slojeva optimalno je 10 za najbolji mogui u inak mo~ea stavljati akumulator u akumulator npr. jedan veliki s 10 slojeva u kojemu se nalazi manji etveroslojni,ali ne bi ti preporu io da pravia toliki akumulator osim ako 100% ne zadovoljavaa gornja 2 sigurnosna uvjeta,a i trebao bi se upoznati s stupnjom zagaenosti okoliaa u kojemu se toliki akumulator nalazi Ako ~elite neata viae znati o orgonu za po eta pro itajte knjigu James DeMeo Priru nik za orgonsi akumulator tu je napisana povijest orgona sa~etak reichovog ~ivota i istra~ivanja, pokusi,uputstva za izradu akumulatora

jul 2012.

#9
Cak da je to sve istina sto pricas, ja sam laik i nemogu ni potvrdit ni negirat... mislim da su rizici preveliki za obican uzgoj biljaka makar one rasle i 100% brze. Osim eto za rakove, kad imas rak onda trebas biti otvoren za sve opcije. Nego, jesi li pusio tu travu sto je rasla u tom cudu? Ima li razlike u okusu, efektu?
maverickAMBASADOR

jul 2012.

#10
s agronomskog gledista ovo je kompletna nebuloza i ima utjecaj na biljku isto kolko i da se pomolis za nju. sjeme klije kad se raspadnu fitohormoni koji uzrokuju njegovu dormantnost i kad dospije u dobre uvjete temperature i vlage. Sjemenke ti bolje kliju jer su bile u zatvorenom pa je i vlaga bila veca. fiziologija bilja je dosta komplicirana i nemoze sazeti u paragraf o savijanju pleha i vune jer nakraju to nema smisla, a kamoli objasnjenja ili dokaza.
zendramaxENTUZIJASTA

jul 2012.

#11
dajte ljudi malo proairite vidike i oslobodite umove, nije sve ato piae u knjigama jedina istina, mo~da radi, mo~da i ne, ne sudite konja kojeg niste jahali uj ovog, s agronomskog glediata :icon_rolleyes::vomitwar:
Dorian GreenISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#12
@vjeverica Jesam i nisam primjetio apsolutno nikakvu razliki, ma neea dobiti rak od takovog maloga akumulatora jednostavno ga odnesea u vrt ili vinograd vonjak ili ata ve i doea kasnije i pokupia sjeme,znam ovako je lakae bubnea ju u zemlju pa nek se sama snalazi :DD @maverick da sumnja je normalna,ali koliko si ti napravio pokusa s orgonskim akumulatorom i koliko se dugo bavia fizikom i alternativom pa da mo~ea iznijeti takav osuujui stav,sumnja je normalna,ali dopusti mogunost,a vjeruj mi je tako je kako ka~em,sad kad bi ti ja rekao da molitva i ima u inak zbog kvantne spregnutosti i tog placeba onda bi tek rekao da pri am gluposti,ali ima premda u puno puno puno manjoj mjeri od org.akumulatora,ja nemam nikakve koristi da airim dezinformacije,jer ja vam neu prodavati aumulator kao ni maglu prvi put sam se susreo s akumulatorom prije nekoliko godina kad mi je tetka imala tumor maternice i rekli su da niata ne mogu ve da je moraju izvaditi,ona je nekako ula za org.akumulator i nakon pola mjeseca tretmana on je jednostavno iscurio kao da ga nikad nije ni bilo,doktori su joj rekli da je to nemogue i da takav ureaj ne mo~e nikako funkcijonirati,ali joa je ~iva i s maternicom,a od tumora ni traga,od tada se intenzivno bavim prou avanjem orgona jer ispada da oni igra jako veliku ulogu u cijelom svemiru sam sam potvrdio desetke reichovih pokusa a ovaj s klijanjem mi je bio meu prvima i sa uvijek istim u inkom. U inak je tu i u inak je stvaran tko ima dovoljno otvoren um da to mo~e prihvatiti imat e koristi,a tko nema nee

jul 2012.

#13
A jel mozes nacrtati detaljnu shemu tog cuda i popisat troskove? Mozda nekome zatreba jednog dana pa mu dobro dodu tocne specifikacije.
maverickAMBASADOR

jul 2012.

#14
@zendramax: izrigaj se sam. nahebal sam se za to znanje, procital strucnih knjiga i polozil ispita, a ti? koje su tvoje kvalifikacije?? dakle to zanje je strucno, iz razli itih izvora dokazano i utemeljeno. ti otvori oci i pogledaj gde zivis. @dorian: "molitva i ima u inak zbog kvantne spregnutosti" ova recenica i ostale nebuloze od iznad govore dovoljno o tebi samome, tak da nemoram ni nist dodati. i doriane ti pokus ni postaviti neznas, a kamoli kakve zakljucke iz njega izvuci. i samo da dodam da je sve ovo vec diskreditirano odavno - Just Fucking Google It
zendramaxENTUZIJASTA

jul 2012.

#15
@maverick svaka ti ast na diplomi, vjerujem da (ti) nije bilo lako stei je i cijenim tvoj trud i znanje, ali to je uski segment znanja i ne daje ti za pravo da komentiraa tue postove s tolikom dozom bahatosti i samozadovoljstva, zato sam se zbluval over and out! :vb_wave:
GewindENTUZIJASTA

jul 2012.

#16
Pa ato da se mu imo onda :P :D

jul 2012.

#17
Sve je relativno. Uglavnom sve zavisi od ugla posmatranja i samog posmatraca. Nauka (astrofizika) tvrdi da je svako kretanje u svemiru uslovljeno velikim praskom i da se sva tijela u svemiru medjusobno udaljavaju, sto je razumljivo posto im je ista polazna tacka, a razlicite mase. Meni je neprihvatljiva ta teza iz prostog razloga sto pod takvim uslovima ne bi dolazilo do vrtloznih kretanja, a koja su glavna karakteristika skoro svih galaksija. Do vrtlozenja (recimo vazduha) dolazi na periferijama vjetrova koji duvaju iz suprotnih pravaca, tako smatram da dolazi i do vrtloznog kretanja galaksija, zbog sila koje djeluju iz suprotnih smjerova, a to me navodi na zakljucak da nije bio jedan veliki prasak, vec njih nekoliko i to u razlicitim epohama postanka svemira. Sta sam ono htio pitati?! Ah, da! Meni su prosle godine u aluminijumskoj kutiji od nivee sjemenke proklijale za 10ak dana, a ove godine su sjemenke proklijale za 4-5 dana, da li to znaci da im je klijavost ove godine bolja u odnosu na proslu godinu ili su uslovi za klijanje bolji u odnosu na proslu godinu?! Znamo da mnogo faktora utice na klijanje, pa vjerovatno ima nekakve veze i limena kutija sa izolatorom u vidu ovcije vune i to u vise slojeva, a postoji teorijska sansa za pojavu elektriciteta, statickog vjerovatno. Znamo za pojavu elektricnog praznjenja prilikom svlacenja vunenog dzempera preko glave, cuje se pucketanje i,ako to radimo u mraku primijeticemo iskrenje. Meni je prihvatljivije objasnjenje da je u takvoj kutiji konstantnija temperatura i vlaga. Uglavnom, slazem se sa maverickom. Postoje naucne discipline koje izucavaju sve i svasta, koje su iznijele cinjenice do kojih su dosle mukotrpnim istrazivanjem i radom i koje ne treba da bacamo u drugi plan zbog necijih pretpostavki nad kojima se jos uvijek vrse istrazivanja ili se poodavno od toga odustalo.
Dorian GreenISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#18
Stvar je vrlo jednostavna neu ja nikome niata dokazivati i tjerati inat ovi komentari koji me pokuaavaju diskreditirati su banalni i pokazuju elementarno nerazumjevanje stvari,ka~ea da imaa diplomu pa ata onda imam je i ja kao i hrpa drugih koje poznajem,ali to ne zna i da sam u pravu ili da sam bolji od onih koji je nemaju jer jednako tako mogu popiti pivo pred trgovinom s lokalnim kronerima kako i pri ati s doktorom znanosti bez ikakve razlike nemam potrebu time mahati nekome pod nos,orgon je jednostavno savraen kad je reich donio akumulator samome albertu ovaj ga je nazvao bombom jer krai drugi zakon termodinamike (unosi red u kaos) samim time je poseban i puno viae,ali ja sad govorim o jedno obi nom najjednostavnijem testu i to nije elektricitet ato se akumulira kako je netko gore pretpostavio,jednostavno napravite pokus i sami se uvjerite ili razuvjerite,a ne ovako ,zbilja nimalo me ne ljuti to ato neki pljuju po ovome ato navodim ve mi je iskreno ~ao,~ao mi je ato ljudi ne vide dalje od nosa i ato su toliko uskogrudni jer orgon je predivna stvar,zbilja je tu~no to svakodnevno razmialjanje i iskreno nemam volje svima dokazivati,a kad bolje razmislim oni koji ni ne ~ele rei da je tako neata mogue mo~da ni ne zaslu~uju da znaju,orgon je puno puno viae ali ja ovdje navodim samo primjer klijanja i rasta jer je u skladu s temom i forumom i viae uope neu obraati pozornost na one koji pljuju po svemu,a da nemaju pojma o emu pri aju,onima koji su zinteresirani i dopuataju takvu mogunost u odgovoriti na sva pitanja naravno, ako budem znao. @vjeverica stavit u popis troakova i kompletno objaanjenje za izradu sutra,jer mi se sad spava,a i moram ujutro rano ustati @maverick ti imaa neke mentalne barijere pitaj boga zbog ega i komplekse zbog ega ne mo~ea dalje,ali iskreno baa me briga zbog toga i zbog tvog razmialjanja jer znam da nisi u pravu kao ato i znam kako se zovem,zato ako mislia i dalje komentirati u istom smislu uope neu obraati pozornost tako da se ne moraa dalje truditi,naljutiti me,diskreditirati,uvrijediti ili ne znam ato jer to nije mogue. Ja znam da je istina,a za tebe me nije briga i da samo nastavi i dalje vjerovati googleu umjesto da sam neata provjeria i ~ivjet ea dugo i sretno,ali opet to nam je na kraju svima i cilj ato je poprili no paradoksalno

jul 2012.

#19
Premjeateno pa putujte mentalnim talasima:)

jul 2012.

#20
Ovo si trebao prebaciti u Opremu, stvarno ne vidim kako ce ikome ova tema pomoci ovdje. Ovo vise vuce na "ludnica" podforum nega na bilo sto imalo ozbiljno. Al kak hoces...
maverickAMBASADOR

jul 2012.

#21
e, vidis zato sam i pocel komentirati ovu temu - jer to nije uski segment znanja, to je znanost o biljkama koja je dugo proucavana i biljezena i svi podatki se mogu sljediti do zakljucaka. zato ipak smatram da imam pravo reci svoje misljenje o ovome jer se ipak radi o biljkama, pa nek si onda ljudi sami odluce kaj vjerovati. prije si rekao da netreba vjerovati sve kaj pise u knjigama-istina, ipak strucne knjige su sve pisane na temelju mnogih eksperimenata i prou avanja od strane priznatih profesora i doktora. dakle knjige ipak ispred interneta koji je pun gluposti od raznoraznih perpetuum mobilea do krajnje zabavnih pseudoznanstvenih teorija. e, vidim da te zanima astrofizika i ovo kretanje, pa bi ti preporucil da pogledas COSMOS serijal Carla Sagana (Cosmos (TV mini-series 1980) - IMDb). traje 13 sati sveukupno, ali bude ti objasnil kako se ponasaju galaksije (jer ipak se ne vrte zbog sila razlicitih smjerova), a uz to ima jos i masa drugih zanimljivih stvari. -mislim pogledaj pa zakljuci sam jedini komentari koji su banalni i pokazuju elementarno neznanje su tvoji, a i sam tekst ti je pun nedosljednosti i fanatizma. dakle ako magistarska diploma s faksa koji se bavi iskljucivo biljkama nije klompetentna za raspravu o ovome- ma evo zapitaj se sam, a vidis i da ti je tema prebacena tam gde joj je i mjesto. gle nije mi cilj ni vreati ko tebi, nit me briga za tvoja razmisljanja, ali mi je pun kufer raznih aarlatana. i genije nevjeruje se guglu, nego se ZNA iz raznih znanstvenih radova (koji potvruju ili pobijaju neke teze na temelju dokaza).

jul 2012.

#22
Rije i "alternativa, orgon, eter itd" su prikladniji za ovaj podforum. Na dnevnicima uzgija je bilo ali besmisleno jer nije popraeno nikakvim growom. U opremu ne mo~e jer orgona i etera nema za kupiti a joa ne znamo kakva je korist za biljke.
Dorian GreenISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#23
Ma mo~ea ti imati i 75756574585 diploma i cijelo akademsko druatvo na svojoj strani,ali mene ne mo~ea razuvjeriti niti potkopati,ja sam prof.fizike,ali to nije ni najmanje bitno sad s tim se bavim ve nekoliko godina i nasluaao sam se svakakvih kritia i svih moguih komentara ato pozitivnih ato konzervativnih kao tvoji u kontaktu sam i s DeMeom i mogu rei sa sigurnoau i bez la~ne skromnosti da o tome na ovim prostorima vijerojatno nitko nema bolje znanje,ali ja tu nisam da promoviram orgon ili hvalim sebe,ve sam samo htio rei kako jednostavno mo~ete poboljaati osobine sjemena i niata viae jer i ja puaim ne tako esto,ali puaim i znam kako je to ekati da ona proklija i nikne,a ovako je to puno lakae i br~e,a to ato to tvoji agronomski svijetonazori ne dopuataju do toga mi je stalo koliko i do mialjenja onoga prokletog crva koji mi buai dje icu

jul 2012.

#24
@maverick "e, vidim da te zanima astrofizika i ovo kretanje, pa bi ti preporucil da pogledas COSMOS serijal Carla Sagana (Cosmos (TV mini-series 1980) - IMDb). traje 13 sati sveukupno, ali bude ti objasnil kako se ponasaju galaksije (jer ipak se ne vrte zbog sila razlicitih smjerova), a uz to ima jos i masa drugih zanimljivih stvari. -mislim pogledaj pa zakljuci sam" Studirao sam fiziku i hemiju na tehnoloskom fakultetu i uspjesno ga zavrsio prije vise od decenije. Ovo sto si predlozio davno sam prostudirao i mogu ti reci da ne postoje ili su jako rijetke nepobitne cinjenice. Uglavnom su to sve teorije koje cekaju neku novu, nasem mozgu prihvatljiviju cinjenicu. Da bi odredili najprostije stvari npr. kretanje tijela, moramo imati referentne tacke. Koja je tacka referentna, a koja nije niko ne moze da tvrdi sa sigurnoscu, sve se svodi na pretpostavke. Ako kazemo da se Mjesec rotira oko svoje ose moramo nasumicno ili namjerno odrediti referencu. Uzmimo za referencu Zemlju. U odnosu na Zemlju Mjesec se NE ROTIRA oko svoje ose, jer bi u suprotnom vidjeli njegovu tamnu stranu. Neki tvrde da se vrti oko sopstvene ose pod uglom od 6 stepeni 40 minuta u odnosu na okomitu liniju prema zemljinom centru, te da je vrijeme Mjeseceve rotacije (jedan krug oko sopstvene ose) i vrijeme Mjeseceve revolucije (jedan krug Mjeseca oko Zemlje) identicno. E nije tako! Zamislimo da je napravljen autoput oko zemlje, recimo po ekvatorijalnom pojasu. Automobil koji predje put oko Zemlje, u odnosu na Zemlju nije izvrsio rotaciju oko sopstvene ose, a dokaz za to se ogleda u tome sto bi na pola predjenog puta ili 180 stepeni u odnosu na zemljino jezgro morao da se krece na krovu, da bi se tokom preostalih 180 stepeni postepeno vratio u prvobitan polozaj, odnosno na tockove. U svemiru vladaju kompleksna kretanja i niko ih nije precizno definisao, niti im zna uzrok iliti porijeklo. Sve su teorije, pa tako i ja imam sopstvenu, a nju dijelim sa istomisljenicima :-) @dorian Sudeci po orijentaciji vuces na prof. metafizike, pa kada budes u prilici pozdravi nam male zelene :-) Malo da se nasalimo
Dorian GreenISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#25
@papa romeo hahahaah UFO-vci se ljute kad ka~ea mali zeleni oni ka~u mali sivi hahahahahah poznam trojicu koja su totalno puknuti,ka~ea prije deseta godin,ja sam malo mlai i moglo bi se rei da sam fri~ak da ne ka~em zelen hahahahahahahah pa ako imaa vremena govorim kao kolega kolegi napravi taj mali org.akum,ako ti se da ne moraa niata o ekivati,ali eto moglo bi ti biti zanimljivo,a ako budea htio raditi vei kockasti javi i ja u napisati sve materijale,kasnije kad nabavim foti u staviti slike svojih biljaka koje su tretirane i ovih koje nisu
maverickAMBASADOR

jul 2012.

#26
?? koju cinjenicu? pa Sagan prica i potkrepljuje tvrdnje cinjenicama, a za pretpostavke napomene da su takve. meni su te cinjenice mozgu prihvatljive...wtf!? e, mi s dokazima znamo da je tako jer imamo dokaze :) pa kakve to veze ima s maarskom mornaricom? pa nije izvrsil rotaciju oko svoje osi jer to napravi dok se okrene u zraku recimo. mislim da ti neznas gde je os auta. ili si sam pobrkal referentne sustave. pa zato jer ju delis s istomisljenicima je i tak losa. pa gde bi bil napredak na svetu kad bi svi isto mislili, pff...
GewindENTUZIJASTA

jul 2012.

#27
@Dorian Ne bih uopate na temu da komentariaem, ali moram da ti ka~em da si izuzetno nepismen za jednog profesora. I nemoj to shvatati nikako druga ije nego kao konstruktivnu kritiku. Moraa po eti korisiti ta ke, zareze, skraivati re enice, ne ponavljati se, stavljati velika slova itd. Mislim da je nedopustivo za jednog u enika (bilo koje akole), a kamoli profesora da piae tako u nerazumnim 'kobasicama'. Ne samo da je ru~no, nervira itatelja, nego ispadaa i laik (a to sigurno ne ~elia biti dok se 'svaaa' po forumu :D ) Pozz :)
pecurkoPOZNAVALAC

jul 2012.

#28
Ovde treba sagledati stvari upravo onako kako ih i Dorijan i Mawerick vide...za jednog koji u ovo veruje, odnosno u sopstvenom bicu oseca nijhov boljitak, ja verujem i predpostavljm da ce njemu na odredjenom nivou u svim sferama zivota donositi korist. Sa druge strane Mawerick-u nece pasti na pamet da ovo uopste i proba, sto je opet o.k., jer njegovo bice vec ima svoju unutrasnju autosugestivnu filozofiju( ili citaj religiju ). Opet gledano, sa strane korisnika foruma: Dorijane druze nemoj kroz "svadju" nametati svoje misljenje u toj meri da provociras. Pozz i od mene.
maverickAMBASADOR

jul 2012.

#29
jesi to vidio u kristalnoj kugli? nemam potrebu ni za religijom ni za autosugestijom, pa nemoj o meni ovakve zakljucke donositi kad nemas ni na temelju cega... :sand_play: peace
Dorian GreenISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#30
Ma ato bi se ljutio pa svijestan sam ja gramati ke to nosti odnosno neto nosti pisanja,ali imam jedan dosta buntovan stav prem tome,a to je j*be mi se,nije me pretjerano briga za druatvene norme da je nikad se ne bi ni uhvatio orgona,hvala svima na dobrodoalici,na gramatiku pazim jedino kad piaem neku radnju da se uatogljene kolege ne zgro~avaju hahahahahahahahaha,ali hvala na kritici,kritika je uvijek dobra i treba ih biti ato viae

jul 2012.

#31
@maverick Ono sto ne vidis, osjetis ili spoznas sam od sebe ne mora da znaci da ne postoji! Dozivljavam te kao malo dijete kojem su roditelji davno rekli da ne dira platu od sporeta, jer ces se oprziti, a ti si je tek sada pipnuo i spoznao njenu vrelinu, ali polako to je samo pocetak, shvatices ti mnoge stvari u zivotu! Kakav zrak i sta napravi u zraku? O cemu pises?! Automobil nije u zraku, vec na Zemljinoj povrsini za koju je vezan njenom gravitacijom. Da bi odredio njegovo kretanje po zemljinoj povrsini ne smijes ga posmatrati sa strane, kao izmaknuti posmatrac, nisi u bioskopu o fizici pisemo. Ti da si rodjen u vrijeme Galilea prvi bi ga spalio, jer bi bio ucen da je zemlja ravna ploca koju nose kornjace. Eppur si muove! Jos da napomenem, da iz nase perspektive Zemlja jeste u centru svemira! @dorian Spomenuo sam cisternu od 3000 litara zato sto je imam, pa bi se mogla prosjeci nekakva vratasca kroz koja bi se ulazilo u nju i posadile biljke :) ali ima tu mnogo problema (temperatura po ovom zvizganu, osvjetljenje, cirkulacija vazduha) tako da se necu sa time zamarati :) drzi se svoga cilja, ne ugrozavas druge niti ga nameces drugima, pa se ne obaziri na sitne provokacije.
pecurkoPOZNAVALAC

jul 2012.

#32
@Mawerick - i nauka za zatvoreni um moze imati snagu religije, nisam se pokuaavao praviti pametan, ve smiriti strasti i probati navesti Doriana da nastavi sa izlaganjem bez upuatanja u rasprave.... no i sam umalo upah u jednu takvu... I understand ruls, regulations, wars i dont undestand sorry...
TarkiPOZNAVALAC

jul 2012.

#33
Momci piaete gluposti i padaju uvrede, u rukavicama doduae, ali to nije u duhu ovog foruma. Ova rasprava nema smisla od starta. Niti e netko dokazati ovom da u boxu od vune i metala sjeme ne klija bolje, niti e on ikome dokazati suprotno. Fino Doriane ti to uzgoji, poslikaj, usporedi pa onda neka radi i misli tko kako hoe. O orgonu se mnogo pisalo ve i relativno je poznata ta materija, a ove vaae rasprave su stvarno filozofske i nemaju veze s i ime, punite forum s govnima. Da, s govnima, nije me cenzurirao juhuhu :dada
maverickAMBASADOR

jul 2012.

#34
bwahahah pa ti stvarno nemas pojma gde je os auta! ma nemoj ti meni o hipotetskim situacijama u vreme galilea, pa ja ti celo vreme pisem da trebas nest dokazati i potvrditi, a ne slepo slediti i samo totalni kreten moze to deducirati ovak. uglavnom ostale nebuloze, a samo u zadnjem postu ih ima ohoho, necu vise ni komentirati jer ipak Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. Mark Twain bez brige, nemam ja zatvoren um, samo nevjerujem u sve kaj ljudi pisu po internetu bez ikakve literature etc. a nije ovo war, to je samo rasprava koja je zastranila jer se netko predstavlja kao fizicar, a ne barata osnovnim pojmovima...
GewindENTUZIJASTA

jul 2012.

#35
To bi Doriane bilo isto kao da imaa buntovan stav prema pri anju, pa pri aa nepovezano, ujedna eno, samo nabrajaa, izostavljaa priloge, prijedloge, itd. Hou da ti ka~em, to ato ti piaea, mi itamo. A pisani jezik, skupa sa pravilima i interpunkcijama, je napravljen na takav na in da bi vjeato prenosio naa govor, i da ne bi dolazilo do zabuna ("Ubiti ne, pomilovati!" & "Ubiti, ne pomilovati!"). Tako da, kolege nisu uatogljene, to je tako jer je svima koji te itaju lakae. To je osnovno obrazovanje, baa kao i pravilan govor i izgovor ;) Nadam se da ea shvatiti... Pogotovo ako jesi profesor kao ato ka~ea ;) U~ivajte... Pozz :)

jul 2012.

#36
Ovo uopce nije rasprava nego konstantno vrijedanje od strane Mavericka bez ikakvog protuargumenta. I zasto se sad ja mjesam? Jer sam zrtva. Sad ce se covjek naljutit, rec ko vas jebe i nece mi napisati specifikacije tog cuda i onda kad cu jednog dana htjet ga napravit, dobit cu 15 vrsti rakova, strest ce me struja i necu moci zapalit frulu zbog svih tih poteskoca. Heh. Zivjeli.
maverickAMBASADOR

jul 2012.

#37
ne vredjam nego odgovaram istom mjerom. a protuargumenti?? stvarno??? pa cela akademska zajednica sveta mi je protuargument . covece pokusaj s razumjevanjem procitati kaj ovi pisu - to je elementarno neznanje, em zivota biljke em fizike. evo, stojim iza svega kaj sam napisal i u svakom trenutku si mozes sam za sebe to dokazati. prouci malo... koristi internet i pazi kakvi su izvori informacija...
Dorian GreenISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#38
Ne mora vam se sviati moj na ni pisanje,ne morate mi ni vjerovati jer ja u pisati kao ja hou i istra~ivat u ono ato ja hou,a ne ato mi akademski krugovi nala~u ili druatveni normativi,ali pa dajte ljudi ne morate mi vjerovati to ne tra~im samo tra~im da uvidite kako postoji mogunost da sam ja u pravu i koliko god ona malena bila po vama. Za mene Orgon ima duboko zna enje i odnosim se prema njemu kao prema ~ivom biu,eto mo~da e neki sad rei vidi fanatika,ali stvarno me nije briga jer vijerujem u svoj rad i u rad Reicha i Demea. Poslikat u bilj ice ne znam kad,ali hou i napisati plan za izradu akumulatora viae tipova pa ako hoete mo~ete me ismijati (premda nitko ne mo~e) ili sve uzeti s rezervom i sami napraviti taj toliko jednostavan pokus sa sjemenom. @vjeverica napisat u danas @maverick ti si dosta iskompleksirana osoba i ne zaslu~ujea da znaa iata o tako predivnoj stvari kao ato je Orgon tako da se neu obazirati na tvoje komentatr niti odgovarati na njih pa se ti i dalje ograuj zidovima.
maverickAMBASADOR

jul 2012.

#39
zakljucak da sam izkompleksiran i da se ogradjujem zidovima si izvukao iz koji premisa? ovdje si sam dao dokaz kak ti funkcionira logika. samo napred napravi pokus s "predivnom stvari kao sto je orgon", podrzavam 100% ali molim te za dobrobit covjecanstva prvo nauci kako pravilno postaviti eksperiment s repeticijama, kontrolama, etc., te naravno napravi analizu tih podataka.
Z&NZMAJ

jul 2012.

#40
itam i ne vjerujem kuda ovo vodi... Evo, sad e vama visoko obrazovanima rei neato jedan koji nije. Mislim da ste svi malo previae poletjeli, a tko visoko leti, nisko pada. Smirite strasti kao prvo i osnovno, a za kvalitetnu raspravu bi trebalo izbjegavati primjedbe kako je onaj drugi glup i sl. Svoje mialjenje po pitanju Orgona nisam htio pisati, ali recimo da bi to izgledalo ovako: Ne vjerujem u kojekakve mambo ambo fore, ali tko sam ja da prozivam onog drugog, ako on eksperimentira sa istim. Kako se osoba koja duboko vjeruje u to ato govori i smatra da ima dokaze u djelotvornost istoga osjea? Pa vjerojatno isto kao i ja kada tvrdim da je kanabis moj jedini lijek i da mi niti jedan pain killer ne poma~e bez negativnih poslijedica kao ato to ini kanabis, dok me onaj drugi naziva narkomanom. Zato vas molim, calm te f*ck down, jer vidim da su i kartoni sjevnuli. Mada to osobno smatram pre jakom reakcijom kolege Greenpowera, to naravno ne znai da ne odobravam. Samo mislim da su joa neki zaslu~ili isto. Oni kojima se ova tematika ne dopada, neka posjeuju druge teme i sudjeluju u njima. Oni koji misle da imaju neka znanja za podijeliti, neka to i u ine, a oni koje interesira ova tematika, neka ostanu i diskutiraju na kulturan na in. Hvala na pozornosti :)

jul 2012.

#41
@maverick Pokusacu jos jednom da ti objasnim razliku izmedju kruznog i kruznog rotacionog kretanja. Ukoliko zavezes kuglu, recimo celicnu kuglu, na bilo kojoj tacki koncem, a da drugi kraj konca obuhvatis prstima i zavrtis oko ruke kugla ce napraviti kruzno kretanje oko tvoje ruke, ali nece napraviti rotaciju oko sopstvene ose, jer bi u slucaju da se zarotira oko sopstvene ose namotala onoliki broj namotaja konca koliko bi se puta zarotirala. Isti slucaj je sa Mjesecom u odnosu na Zemlju. Zemlja svojom gravitacijom drzi Mjesec na kruznom kretanju oko njene ose na odredjenoj udaljenosti, a ta udaljenost je uslovljena silom zemljine teze (gravitaciona sila) i centrifugalnom silom Mjesecevog kruznog kretanja koja se suprotstavlja gravitacionoj sili Zemlje. Da je ispravna teorija da su sinhronizovane Mjeseceva rotacija i revolucija mi bi sa zemlje vidjeli mjesecevu drugu stranu, odnosno stranu koju mi ne mozemo vidjeti iliti tamnu stranu, ali mi uvijek vidimo istu stranu iz prostog razloga sto se mjesec ne rotira oko sopstvene ose u odnosu na zemlju! Za osu automobila daj svoju teoriju, umjesto sto sporis moju i tvrdis da nemam pojma! Procitaj jos jednom post koji si uputio meni, presaberi se i sledeci put dobro razmisli prije nego sto mi odgovoris, jer si ti taj koji lupeta, a nigdje argumenta nema. P.S. Kreten, glup i slicne "epitete" ostavi za one koji su te takvoj komunikaciji ucili!
maverickAMBASADOR

jul 2012.

#42
inicijalno sam komentiral temu jer je bila u vanjskom uzgajanju i imam moralnu odgovornost da ako nest znam da to velim ljudima. dok sam rekao svoje misljenje zasto su sjemenke prije sklijale ne da nije odgovorio, nego me napao da sam ogranicen. nemoras, sve mi je jasno, naime ti nerazumijes gradivo iz fizike sedmog razreda osnovne skole, a ja ni imam volje ni zivaca to objasnjavati, nit je ovo forum za to. odi na instrukcije iz geografije ako ti je tesko razumjeti. a os auta? pa to ti pustam da jos malo razmislis i pregledas svoje postove u vezi toga sam...

jul 2012.

#43
Pita ucitelj ucenika - Koliko je dva plus dva? - Znam, al' necu da ti kazem! - odgovori ucenik Nije ovo losa kategorija "putovanje na mentalnim talasima" samo sto pojedinci imaju mentalnu bonacu :dada
Z&NZMAJ

jul 2012.

#44
Pa gledaj, nije teako prebaciti se na prvu stranicu i pro itati tvoj komentar, a zatim i odgovore. Mislim da sam ve previae rekao ovdje, ali evo, joa jednom bih ti ponovio, poato si se osjetio prozvanim. Molim te da se malo smiria, jer ipak si ti prvi nastupio sa dozom prijezira, a odgovor na tvoj prijezir nije bio niti malo oatar sa Dorijanove strane. Svi smo ovdje svjesni jedne injenice, a to je da ovo o emu Dorijan piae nije baa ativo iz ud~benika, pa stoga smatram da je krajnje neprimjereno pljuvati po ne ijem trudu i radu, koliko god to izgledalo besmisleno na prvi pogled. Odi doktoru i reci mu da si otkrio perfektan lijek za neku od bolesti koje se mogu lije iti kanabisom, pa vidi kakav ea odgovor dobiti. Ako ti smeta to ato nije napravio pokus i prezentirao ga prema nekim standardima...ah sad, pa i sam si rekao neato u stilu da treba profiltrirati informacije na netu. 1042.IPB @Papa Romeo A baa ga volia bockati jelda :) @ svi Nema potrebe za opravdanjima, nastavite diskusiju u kojem god pravcu ~elite, ali ipak e na kraju oni koji po~ele pro itati neato na ovu temu imati previae ne~eljenog ativa, ato nije ok uope :)

jul 2012.

#45
@evilandupsidedown "A baa ga volia bockati jelda :)" Sta cu kad voli, u suprotnom bi, kao svak' normalan, okrenuo list i nasao nesto interesantnije. Ovako, lijepo njemu meni jos ljepse! Ima par situacija gdje sam malo pretjerao, izvinio se i pustio stvari da idu svojim tokom. Ruzno je nekoga ponizavati, bilo opravdano ili ne, ali desi se da kroz komentare ono sto formulises kao negativnu kritiku, a nemas namjeru da provociras ili ponizavas, ispadne kao ponizavanje. Ja sve forumase volim, pa cak i ubacene elemente iz krim. sluzbe :-) @dorian Kada se uvucem u neka istrazivanja i svide mi se, zanemarim sopstvene obaveze od kojih mi zavisi egzistencija, pa ako imas nekih linkova koji opisuju princip orgonskog akumulatora posalji mi. Mozda ga napravim i izvrsim neka mjerenja u njemu nevezano za sjemenke i konoplju. Smatram da mora biti neka vrsta energije u njemu.
Dorian GreenISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#46
@papa Romeo ato se ti e interneta kao izvora informacija nema nekih posebno kvalitetnih postova na ovu temu,ali za po etak pogledaj obe emisije na rubu znanosti koje sam prethodno stavio,to e ti biti dobra po etak ja u opisati princip rada i staviti sve o sigurnim materijalima i upotrebi istoga,ali malo kasnije najvijerojatnije u subotu jer ima dosta za pisati,a ja imam poprili no obaveza. @ Ina e Orgon nije niata imaginarno Orgon se mo~e izmjeriti,vidjeti golim okom,osjetiti,vidjeti pod mikroskopom. To ato mo~emo vidjeti pod mikroskopm su Bionske kulture koje e jednoga dana baciti potpuno drugo svijetlo na biologiju,kemiju i ostale prirodne znanosti, zaato to sve nije davno prihvaeno objasnio sam u postu o eteru,takoer u napisati ato su to Bioni tek onda mo~da nekima postane zanimljivo. Kasnije u napisati i ostale kompleksnije ureaje koji rade na principu Orgona. Na orgon gledajte kao na suptilnu energiju koja ispunjava itav svemir i odgovorna je za dobar dio kreacije,prkosi drugom na elu termodinamike i tako ljulja temelje fizike i sve su to razlozi zaato se rijetki hvataju s njim u koatac jer odobrenje od kolega nee lako doi,a o fondovima,sponzorima da ne pri am. Mo~da joa i najbolja usporedba s Orgonom, the force iz zvijezdanih ratova. Pro~ima sve,a oni koji ovladaju njome imat e "moi" stari narodi su znali za Orgon premda su ga zvali druga im imenima,tako su neke grobnice graene od takvih slojeva da bi se grob ponaaao kao org.akumulator i na taj na in mumificirao tijelo i osigurao duai zagrobni ~ivot ina e zanimljivo je kako ljudi u trenutku smrti neobjaanjivo izgube oko 40grama,ali da ne skreem s teme faraoni su se kupali u posebnim bazenima koji su zapravo bili ogromni org.akum tako su vodu nabijali orgonom i na taj na in " istili duau" sl redovnici ne pretjerano jakim udarcima lome kamenje i metalne aipke ato ina e po silini svog udarca,tvrdoi ruke i kamena i ostali faktorima koji utje u nije mogue. Oni ka~u da svojim pokretima fokusiraju ki energiju i da je ona ta koja pravi posao. Oni zapravo kanaliziraju Orgon svojim pokretima ato je drugo ime za ki jer on se nalazi svuda oko nas pa i u nama. Reich je slu ajno otkrio tu energiju i na in kako je akumulirati pa i usmijeriti prema atmosferi i na taj na in izazvati kiau ili suau pa ak i pomicati uragane jer za pravilno pulsiranje atmosferje je takoer odgovoran Orgon
maverickAMBASADOR

jul 2012.

#47
a stvarno svadja nema smisla, i sam sam prejako reagiral. nevolim zlu krv, ipak smo na svetu da napredujemo, a to samo mozemo kroz diskusije, druzenja i razmjenu ideja. let's agree to disagree, a da znas procital sam i The Rotation of the Moon . jos da nema aluzija bilo bi bolje, al opet peace!
Dorian GreenISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#48
Opa pravila za uzradu org.akumulatora 1.Unutraanja povraina akum. mora biti od golog metala bez lakova,boja itd. 2.Vanjska povraina obavezno mora biti organska 3.Sla~u se metalni i nemetal u slojeve,poveavanjem broja slojeva poja ava se aumulator.troslojni akum. ima 70% snage deseteroslojnoga 4.nesmiju se koristiti ljepila i smole za povezivanje slojeva 5.pravilo je da sastav metal mora biti feromagnetsi (magnet prijanja) 6.organski materijali moraju biti s visoko dieletri kim svojstvima(dobar elektri ni izolator) DOBRI NEMETALI: vuna sirovi pamuk lesonit plo a od pluta,staklena vuna,kamena vuna,fiberglas voda,preorana zemlja,premaz od aelaka DOBRI METALI: eli na vuna(oznake 000 ili 0000) elik,pocin ani lim slitina za konzerve od elika i kositra ~eljezo u obliku plo e ili reaetke 1049.IPB Org akumulator je sli an kondenzatoru samo ato je iznutra aupalj u sna~nom akumulatoru mo~ete golim okom vidjeti orgon kao plavi astu svijetluajuu maglu pod uvjetom da je akumulator sna~an i da gledate u mraku Orgon mo~ete vidjeti i golim okom bez org.akumulatora,gledajui u nebo ili iznad drvea za vrijeme lijepoga dana,mo~ete vidjeti zaigrane svijetlucajue to kice,to nije praaina,lom svijetlosti,greaka vaaeg oka ve orgonske jedinice Efekt temperaturne razliike akumulatora -topli sjaj koji se nalazi unutar akumulatora se mo~e izmjeriti osjetljivim termometrom vrsto zatvoreni org.akum e spontano zagrijati zrak unutar sebe od nekoliko desetinki stupnja pa do nekoliko stupnjeva taj poras temperature u init e unutraanjiost org.akum lagano toplijom od tem. zraka u okoliau ili temp.zraka unutar toplinski balansiranog zatvorenog kontrolnog prostora u ijoj izgradnji nisu koriateni metali To-T (temp. u org.akum minus temp. u ontroliranom prostoru) su doaz postojanja org.energije i izravno pobijanje 2. zakona termodinamike Albert Einstein jednom je ponovio pous i nazvao ga bombom u sferi fizike kni~ica pod nazivom The Einstein Affair je dokument korespondencije izmeu Reicha i Einsteina o toj materiji definitivna provjera To-T zahtijeva izgradnju toplinski balansiranog akum. i kontrolnog zatvorenog prostora,promatranje vremena i temp. u okoliau termometrima koji je sposoban mjeriti desetinke stupnja te du~e sustavno mjeriti Postoji joa hrpa zanimljivih efekata Eletrostati ki efekti akumulatora -potreban vam je stati ki elektroskop od aluminija ili zlatnih listia Efekt suzbijanja i isparavanja -potrebna osijetljiva vaga,toplinski balansirani prostor sli nih dimenzija,vodootporni materijal,dvije staklee posude istih veli ina EKSPERIMENTALNI MIJERA POLJA }IVOTNE ENERGIJA (ORGONA) mo~ete napraviti prema uputstvima iz Reichovog dijela Biopatija raka (The Cancer Biopathy) potrebna vam je zavojnica sli na teslinoj,metalne plo e,izolirajui panel,fotografski svijetlomijer. Ureaj sli i ureaju Kirlianova tipa 1050.IPB Orgonski topovi za usmijeravanje orgonske energije Zaato je orgon toliko poseban??? Zato ato on spaja duhovnost i znanost,zato ato on proturje i svemu ato mislimo da znamo dajui potpuno novi pogled na izgled prirode i cijeloga svemira. Kasnije u napisati joa neato o Bionskim kulturama,znam 99.8% da nitko od va nee ekeperimentirati s orgonom,mo~da i hoe,ali ne na nekoj visokoj razini,ali dovoljno je da napravite jednostavni org.akumulator od lime kakav sam gore opisao i da imate koristi od nabijanja sjemena ~ivotnom energijom tj Orgonom bez ikakvoga upuatanja u daljnje istra~ivanje premda je ovo stvar na kojoj e se bazirati sva futuristi a tehnologija od lije enja nevjerojatne sposobnosti pa do manipulacije vremenom ne atmosferskim ve prostorvremenom. Kasnije u napisati malo podrobnije sigurnosne uvjete,najbolje mjest za org.akum
naturaPOZNAVALAC

jul 2012.

#49
zanimljivo, ja pokusavam da zalivam biljoze zivom vodom, "energeniziranom" u flasi sa 71% silicijuma koja je bila tretirana nekim orgonskim topom neke shvapske firme Alles zum Original Orgonstrahler und mehr... ljudi koji su zalivali jagode i slicno, primetili su bolji rod i manje izmorene biljke na kraju sezone
maverickAMBASADOR

jul 2012.

#50
hoces reci u obicnoj staklenoj flasi...
Dorian GreenISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#51
Razlika izmeu org.akum i topa je u tome ato akumulator samo akumulira energiju dok top usmijerava u odreenom pravcu ili akumulira i ispaljuje prema ne emu to mo~e biti i bazen s vodom i takva voda je jako ljekovita ne samo za biljke ve i za ljude ina e voda najbolje apsorbira orgon uz mati nu mlije ,postoje ljekoviti izvori s prili no nevjerovatnim pri ama o izlje enju nakon konzumacije te vode i uvijek ispada da ta voda prolazi kroz apilje koje su takvog sastava da se ponaaaju kao org.akum te tako nabijaju vodu

jul 2012.

#52
Toliko mnogo prostih stvari ne mozemo da shvatimo, da nam orgon predstavlja naucnu fantastiku. Napravicu jedan akumulator, ali da gornju stranu sacinjava termo izolaciono staklo, tako da necu imati potrebe za lampama, jer ce imati dnevno svjetlo. Jos ce mi biti problem ventilacija. Hoce li izgubiti svojstva, ako mu se izbuse rupe pri dnu dvije paralelne stranice? Hoce li izgubiti mogucnost akumulacije energije?
naturaPOZNAVALAC

jul 2012.

#53
lol, slucajno znam tacan procenat silicijuma u staklu ove flase, a pomenula sam ga zato, da bude jasnije kako informacija prelazi na vodu, za nas koji nismo skolovani u tom pravcu cula i ja svasta, zato sam nabavila flasu, zamisli prave je slovenci pijem tu vodu vec neko vreme, al tesko mogu reci da sam bolje, jer ionako pucam od zdravlja da kucnem u drvo i hvala ti na ovoj temi, ima odma da zaposlim svog tehnicara
Dorian GreenISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#54
`to se ti e rupa u akumulatoru ne bi trebale stvarati probleme osim ako ga ne izbuaia kao avicarsi sir:D ali zato me ovo staklo malo zabrinjava nisam baa siguran ato se ti e njegove upotrebe,ali ti mo~ea napraviti obi ni akum. bez preinaka da bi dobio svijetlo i u njemu dr~ati biljke preko noi,a po danu ih izbacia na sunce i imat e u ina ne moraju one unutra biti 24h da bi se primjetila razlika. Efekt zra enja bionskih kultura bionske kulture porijeklom iz pijeska emitiraju dosta jako zra enje,koje se mo~e osjetiti i vidjeti u zamra enoj prostoriji,ne mo~e se detektirati ureajima koji mjere elektromagnetsko zra enje ili nuklearno. Zra enje mo~e zamagliti film,prenijeti stati ki naboj izolatorima,a magnetski naboj eli nim lab. instrumentima mo~da ste uli za fenomen duha koji se javlja na fotografijama od rendgenskih zraka (spontano zamagljenje rendgenskih filmova) to se mo~e objasniti kao u inak Orgonskog zra enja,unutar polja rendgenskog stroja se namjerno pobudi Orgon i tako se stvori duh na fotografiji i ili suprotno. Ako ostavimo posudu s bionskom kulturom na filmu nakon nekog vremena na filmu e ostati slika te posude s njenim sadr~ajem Ornaur i DOR Ornaur je naziv za zagaeni Orgon, on se zagadi eletromagnetskim zra enjem ili u najgoremu slu aju nuklearnim zra enjem,dobio je naziv po mjestu gdje je reich izvodio pokus stavivai komad radioaktivnog metala u akumulator mislio je kako bi Orgon mogao nutralizirati zra enje,a to bi bilo od velike koristi za mjesta koja su zagaena radijacijom meutim nakon kratkoga vremena radnicima u lab. je naglo narasla temperatura uz straanu glavobolju i povraanje,travi u okolici lab. su pocrnjeli vrhovi,a nakon nekoga vremena drvau je po ela otpadati kora u donjemu dijelu stabla sa vidljivo crnom flekom gdje bi deblo izgledalo kao da je gorilo iznutra,dugo mijeseci lab. je bio neuporebljiv zbog ornaura,kada se Orgon one isti i prijee u fazu koju nazivamo ornaur on se po ne kaoti no kretati mogli bi rei da postane hiperaktivan i da ima ko~u mogli bi rei da ~eli isko iti iz ko~e nakon nekog vremena ta energija se u potpuosti umrtvi sa jako sporim kretanjima i bez promijene oblika tu fazu nazivamo DOR (deadly orgon) i u toj fazi je najopasnija,sprije ava pravilno pulsiranje atmosfere te tako mo~e izazvati suae ili poplave,poznate su snimke dorskih magli unutar sahare. Reich je to opisao davai usporedbu s ~ivotinjom u kavezu,kad se ulovi i stavi u kavez postane divlja aetajui se lijevo desno tra~ei izlaz i napadajui sve ato je u njenoj blizini da bi nako nekog vremena jednostavno legla nezainteresirana za sve kao da je mrtva,moja zapa~anja su joa malo udnija Kada ste u prostori sa Orgonskom maglicom ona kao da vas razumije i osjeti tako ako doete ljuti i nervozni u prostoriju ona e po eti mijenjati oblike br~e nego ina e i postepeno se smanjivati ,ako doete veseli i dobro raspolo~eni formirat e oruglasti oblik i pomalo rasti,mo~da e ovo sad zvu ati kao neko fanatisanje ali s njim mo~ete i razgovarati,ako ste potpuno smireni mo~ete tra~iti da se formira u oblik koji ~elite,za mene je Orgon ~ivi s odreenim stupnjem inteligencije koja je proizvod njegove visoke ureenosti i povezanosti sa svime,mi vidimo oko 4% svemira ostalo je tamna materija koja bi mogla biti odgovorna za kozmoloaku konstantu,a reich je tvrdio kako je lako mogue da je Orgon "sjena" poslijedica tamne materije koja nije u naaemu realitetu u klasi nome smislu. Vitalisti Kamerera i Bergson uz Reicha su zagovornici vitalisti ke tj. dinami ke energije,poklonik je bio i Harold Burr koji je predavao na sveu iliatu Yale. Burr je utvrdio kako u prirodi postoji jako elektrodinami ko polje koje utje e na vremenske prilike kao i na sav ~ivot na zemlji. Biolog Rupert Sheldrake razvio je poprili no sli nu teoriju o morfogenetskim poljima kao i Burrovo dijelo Sheldrakova teorija osigurava dinami ko,energetsko nasljeivanje i time ini biokemijsku DNA teoriju u potpunosti nepotrebnom Sigurno mjesto za akumulator ne smije biti u blizini -antena i tornjeva za mobitele -TV,FM,AM odaailja a -radarskih sustava zra nih luka -blizu nuklearki,mjesta odlagana nuklearnog otpada ili testnih nulearnih podru ija 20 km udaljenosti bi trebalo biti sigurno Najbole je da ga stavite na mjesto gdje slobodno cilkulira zrak,ali nije obavezno i na veim visinam u inak e biti bolji U akumulator nesmiju ii osobe koje su bolovale ili boluju od hipertenzije,mo~danog tumora,upale ko~e,konjuktivitisa,dekompenzirano sr ano zastajenje,arterioskleroze,teae pretilosti,padavice,apopleksije -mogue je predozirati se Orgonom simptomi su vrtoglavica,jako crvenilo lica,hiperaktivnost ako do toga doe jednostavo se izae van,preporu eno vrijeme je 30-45min noravka na dan u akum. ali to sve zavisi od pojedinca s tim da se ne bi trbalo sjediti u njemu du~e od 45min. ali opet poznat mi je slu aj u kojemu je osoba bolovala od 3 tumora koja su bila u zavranoj fazi,imala je oko 2mjeseca ~ivota da bi nakon toga napravila akum. od metalnoga bureta u kojemu je spavala 12 sati na dan dobio je sve simptome predoziranosti,ali isto tako su i sva tri tumora nestala i dan danas je ~iv,a to je bilo prije 10-ak godina.
maverickAMBASADOR

jul 2012.

#55
zanima me kakve su to bionske kulture u pijesku poato je neato bionsko ako je umjetno napravljeno po uzoru na prirodu? zanima me kako se "dost jako zracenje" moze vidjeti, a nemoze detektirati ureajima za mjerenje elektomagneskog zra enja kad znamo da je svjetlost elektromagnetsko zra enje. nest zvano biokemijska dna teorija nepostoji, ali pretpostavljam da si mislil na dna replikaciju koja je ne samo objasnjena nego i dokazana, a i jedan je od temelja evolucije. jel ti to i evoluciju negiras? dakle ti velis da mjesec oko zemlje opisuje kruznicu, pa evo da ne ulazimo u daljne rasprave, ne opisuje jer je njegova orbita elipticna. evo ti procitaj si Tidal locking - Wikipedia, the free encyclopedia za razumjevanje sinkronizirane rotacije i druge primjere osim mecesa i zemlje... prouci i Libration - Wikipedia, the free encyclopedia vidis zapravo je 59% povrsine mjeseca moguce vidjeti s zemlje.

jul 2012.

#56
@maverick ljudi su primitivni organizmi koji misle da su dominantni nad ostalim oragnizmima na Zemlji, ali su u sustini toliko nebitni da nas nestanak sa planete ne bi registrovala niti jedna biljka, kao stetnu posledicu, da ne spominjem zivotinje! Za nekog je bacanje cepa sa pivske flase visa filozofija, dok neko ne vidi, ama, bas nikakvu filozofiju (fiziku) u tome. Fizika je kompleksna disciplina i ne tezi za pojednostavljenim objasnjenjima, tu ili kontas ili ne kontas stvari! Kapiras?! Svako kretanje nekog tijela je uslovljeno djelovanjem neke sile na to tijelo, u suprotnom to tijelo tezi stanju mirovanja, ako ne mozes da povezes kretanje nekog tijela sa silom koja djeluje na njega nemoj da komentarises! Imaj u vidu da sam malo popio, pa te zamoljavam da se ne nadjes uvrijedjenim na komentar :) Zivjeli :D
maverickAMBASADOR

jul 2012.

#57
jesi, popio si :) nije problem da ljudi misle da su dominantni nego se tako ponasaju. U krivu si nestanak ljudi s planete imao bi itekakav utjecaj, priroda bi nakon nekog vremena uspostavila ekvilibrij. jeste, te~a disciplina zahtjeva puno viae od random nepovezanog podataka o kretanju... nemoj da te nocas i gravitacija prevari, mozda i nju smatras samo teorijom... zivjeli! :)

jul 2012.

#58
Hahaa, lijepo je ustati ujutru i ne biti mamuran! Gravitacija je iluzija u koju svi duboko vjerujemo, kada prevazidjemo svoja vjerovanja ponestace i djelovanje gravitacije i mi cemo poceti levitirati. Evo ja levitiram! Jednostavno ne osjecam nista, ni nogice, ni krilca, ni kljunic - nista, cak ni gravitaciju ne osjecam. :) Joooj, kako sam se samo napio. Upravo se sjetih da me je policija zaustavila!
Dorian GreenISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#59
Evolucija je u gruboj verzi to na,ali njezini temelji su totalno pogreani kao i osnove DNA teorije,mi zapravo ne znamo niata. Kad prihvatimo i u neku ruku budemo razumjeli Orgon shvatit emo koliko zapravo neznamo,a naa ego ne voli priznati gubitak zato je potreban zdrav liberalan um koji nije zatrovan ortodoksnim " injenicama" kako bi mogao napredovati,tako da bi doalo do napretka u znanosti prvo mora doi do promjene ljudske svijesti. Jedan od najva~nih eksperimenata s bionskim kulturama Kako nastaje ~ivot????? Ameba nema "~iv ani sustav" ali se airi prema okoliau ili od njega kao viai organizmi zato je Reich odlu io promatrati ponaaanje ameba kako bi potvrdio svoju teoriju kako nije samo moza i ~iv ani sustav taj koji daje informaciju,ali ispalo je puno viae. Otiaao je na Mikrobioloaki institut u Oslu po kulturu ameba tamo su mu rekli da ne dr~e kulture ameba jer se one jednostavno i brzo uzgoje po potrebi namakanjem trave ili mahovie u vodi. Reicha je to iznenadilo jer bio je svijestan teorije o bacilima u zraku,ali tad ta teorija nije bila koriatena da bi se objasnio nastanah slo~enijih mikroba kao ato su ameba i papu ica. Mikrobe se nisu mogle stvoriti izravno iz zraka???? Namo io je mahovinu i u strogo kontroliranim uvjetima promatrao nastanak amebe,nije vidio nikakve spore na travi koje bubre i postaju ameba ve je primjetio da se trava i mahovina razgrauju na male plavo zelene mjehurie veli ine 1mikrona tijekom nekoliko dana ti bi se mjehurii razvili i spojili u grudice,nakon ega bi oko grudice nastala nova membrana. Grudica mjehuria bi se neko vrijeme vrtila i pulsirala unutar membrane nakon ega bi nastala nova membrana i na kraju bi to sve samo od sebe nestalo i pretvorilo se u amebu. Kad se organskim i neorganskim materijalima omogui dezintegriranje i bubrenje u sterilnoj hranjivoj otopini formiraju se plavo-zeleni mjehurii. Sveu iliani profesori su se sprdali s tim odbijavai pogledati kroz mikroskop,potreban je posebni protokol promatranja kako se ne bi "ubio" uzorak protokol je dosta kompleksan i daleko premaauje ovu temu (org.sjeme) tako da ga neu iznositi,a trebalo bi i nekoliko sati pisanja i joa viae objaanjavanja. Nakon toga kree pri a Reich te mjehurie naziva bionima,razumjevanjem njegova djelovanja i svojstava pravi akumulator za akumuliranje itd. itd U po etku bijaae svijetlo bi mogli zamjeniti sa u po etku bijaae bion Ima toliko toga sad joa zanimljivoga o orgonu i svemu onome ato on donosi i mijenja,ali mi se ne da pisati tako da u joa samo napisati kako se isti org.akum i kasnije joa neato malo o orgonu ato smatram da bi vam moglo biti zanimljivo ina e ne znam da li shvaate ata ovo zna i nastanak ~ivota,materije iz dva plavozelena mjehuria bez mase ata to sve govori o fizici i airenju informacija. Neka svojstva Orgona 1.sveprisutan je i ispunjava sav prostor 2.nema masu,prvobitan u prirodi 3.negativno entropi an 4.spontano puslira i airi se poput vrtlo~nog vala 5.jako obostrano privla enje s vodom Efekt jakog orgonskog naboja 1. viaa temp u zraku nego u usporedbi s okoliaem 2.viai eletrostatski potencijal sa sporim elektroskopskim pra~njenje u usporedbi s okoliaem 3.vea lja~nost zraka i sporije isparavanje u... 4.poniatavanje ionizacijskog efekta unutar plinom ispunjene ionizacijske Geiger-Mullerove cijevi 5.razvijanje ionizacijskog efekta unutar ne-ionizirajuih vakumskih cijevi 6.sposobnost zapre ivanja i apsorbiranja elektromagnetizma Bioloaki efekt prevelikog naboja 1.Osjeaj trnaca i topline na povraini ko~e 2.ubla~avanje krvnog pritiska i ritma srca (ujedna avanje prema normalnome) 3.poja ana peristaltika,dublje disanje 4.poja ano klijanje,pupane,rast i cvijetanje 5.poja ana snaga i imunitet 6......... Nemoj te se sad uplaaiti zbog ovoga gore ato sam napisao o ornauru i doru jer vaa peteroslojni akum za sjeme je dovoljno staviti u prostoriju u kojoj nije tv i ostali ureaji i da zaboravio sam rei da ne smije biti ispod neonske rasvijete,a i neki detektori dima sadr~e malu koli inu radioativnog smea tako da vam ga je najbolje bubnuti u vrt ili tako negdje pa nek se nosi:)) i ako se stvori dor u najgoremu slu aju sjeme nee niknuti i to e vam biti znak da premjestite aum. ili ga rastavite i bacite u smee neete dobiti nikakvo oboljenje i ako do toga doe osim ako ne budete danima sjedili u njemu P.S Gravitacija je opaka kuja :D
maverickAMBASADOR

jul 2012.

#60
Zna i ti teoriju koja je dokazana i opservirana nebrojno puta osporavaa i tvrdia da je tvoja teorija koja uklju uje neato ato se "osjea i vidi", a ne detektira to na. Znaju se to ni proteini i enzimi koji prepisuju DNA, te mehanizmi njihovog djelovanja. Ti si upravo postavio dogmu svoje "religije". Prihvatiti neato samo zato jer ti tako ka~ea, a ne poduprea to ni jednim primjerom ili dokazom je krajnje ortodoksno, a ne slobodno i liberalno. Opet brkaa pojmove i nerazumijea ato je to bionsko. Nitko joa nije "uzgojio" amebu u laboratoriju iz ni ega. Amebe se izoliraju iz naae okoline i onda se u lab uvjetima samo razmno~e i to mitozom i citokinezom koje su i opservirane i dokazane, a faktori koji sudjeluju u njoj su poznati kao npr. razni proteina i enzimi. Bacili i "mikrobe iz zraka" s ovim nemaju apsolutno nikakve veze, a definitivno amebe ne nastaju spajanjem istih u bilo kakvim uvjetima. wtf?!? emu sad spore, pa gljive se razmno~avaju sporama, a ne amebe! Evo ti Isolation of Amoebae pa si prou i, pri a ne da ti je puna rupa, ve je samo 1 ogromna jama. Ma naravno, oduvjek je poznato da ako neato anorgansko npr. kamen, metal ili recimo kvarc stavimo u sterilnu hranjivu otopinu da oni nabubre... Ma da, pa zaato bi objaanjavao, pa uope nema veze, ionako o ekujea da se ovo prihvaa bez ikakvih temelja. Kad bi "u po etku bijaae svijetlo" zamjenio "u po etku bijaae bion" samo bi jednu fikciju punu dogmi (koja je zatirala napredne ljude koji su propitkivali njezina u enja i htjeli razumijeti raznim inkvizicijama, spaljivanjima itd.) zamjenio isto fikcijom u kojoj se od tebe o ekuje da vjerujea, a ne da pokuaaa razumijeti. jao, govori o elementarnom neznanju autora, a daljnji tekst kojeg nisam citirao govori o predbacivanju krivnje za neuspjeli mozebitni eksperiment na onog koji ga provodi. e, pa to nisi mamuran jer si jos pijan... a sad, da bi dokazao da je gravitacija iluzija samo se moraa baciti s recimo 15.kata. apeliram na tebe da to neradia dok si pod utjecajem alkohola jer vidim da ti je rasuivanje ote~ano...
Dorian GreenISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#61
Maveric odi i smotaj si jedan joint radije nego da se zamaraa ne im ato ne mo~ea prihvatiti,osobno sam promatrao nastanak biona tako da mi se jebe za znanstvenu praksu danaanjice,kad bi svi bili uzorni graani i dobri u enici zatvorenih o iju zemlja bi joa uvijek bila ravna. Ako ea ti misliti da je tebe donijela roda na svijet meni je svedno
maverickAMBASADOR

jul 2012.

#62
Oni koji su tvrdili da je zemlja ravna isto su ko ti koristili dogme koje je zabranjeno propitkivati. ja samo propitkujem i ukazujem na greake u tvojojim "teorijama", dok su teorije za koje sam tvrdim da su to ne do detalja objaanjene. tvoja teorija je: to je tu, to postoji, to se nemoze detektirati, samo vjeruj, to radi, bez ikakih smislenih objaanjenja etc u nedogled. A kad se ti uka~e na nedosljednosti i nebuloze koje piaea samo ih izignoriraa i promjenia temu te napadaa na krajnje dje joj razini.
Dorian GreenISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#63
Evo jedan zanimljiv lanak na koji sam naiaao Orgonska energija  i evo ti str. od demea James DeMeo's Research Website ve sam ja neata rekao isto ato tu piae,ali ima dobrih info pa malo pogledaj,nije Orgon niata apstraktno pa da to nazivaa religijom premda je usko povezano s duhovnoau i zato je posebno zanimljivo sam Nikola Tesla je rekao "onog dana kad ljudi po nu istr~ivati duhovnost i znanost skupa ljudski rod u nekoliko desetaka godina napredovat e viae nego u nekoliko tisua godina" Ti mo~ea govoriti da su moje izjave o Orgonu pune rupa,ali zapravo je cijelo danaanje znanje uglavnom rupa ili je sve pomijeaano mo~e neata biti dokazano na odreenoj razini,a opet biti potpuno pogreano zbog toga ato neznaa apsolutno niata o Orgonu tako neata ne mo~ea pojmiti,a joa je gore to ato ti uope ne dopuataa mogunost postojanja,a da pritom nisi nikad pro itao ili sam istra~ivao na temu Orgona pritom ne mislim na googlanje jer googlanje je jedino dobro za pronai recept za bakine kola e i nizaato drugo. Zato me poatedi svojih komentara jer mene ne mo~ea razuvjeriti ja se tim bavim dugi period i joa si zelen da meni pariraa na ovu temu osim jedino sa ovakvim ortodoksnim stavovima koji su smijeani kad upoznaa Orgon,a ja tebe neu pokuaavati uvjeriti u niata drugo jer me nije briga za tvoju orijentaciju vezanu za bilo ata. Da bi se upustio u istra~ivane orgona osim ato u po etku moraa biti liberalan joa moraa biti i do odreene granice produhovljen,a ljudi to danas imaju rijeto skupa
maverickAMBASADOR

jul 2012.

#64
moja baka ne stavlja recepte na internet. Pa tako si se uzrujao da ni tipkanje neide, a sam te pitao da pojasnia neke stvari. I opet nisi, ortodoksan si kad slijepo sljedia i airia pseudoinformacije bez objaanjenja. Ti si objaanjenja dao 0 (nula), pa evo da ljudi koji budu itali ovu temu vide i drugu stranu pri e onu koja sve ato tvrdi mo~e potkrjepiti injenicama koje imaju smisla, a liberalan um prihvaa logiku i odbacuje dogme. Samo ti napadaj i pretvaraj ovo u neato osobno, al neu nasjedati na takve niske fore.
Dorian GreenISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#65
Nije ovo niata osobno,~elio sam pokazati kako dobiti veu produtivnost sjemena i otiaao malo dalje u izlaganje s Orgonom ato nije nimalo lako za prihvatiti. Tko sam ja da tebi govorim u ato da ti vijerujea i u ije ud~benie da pola~ea nadu. Tesli su sruaili toranj pod izlikom da se u njemu skrivaju nacisti ki apijunu je zamislite vi tu ludost da nam ne trebaju kilometri kablova i da imamo struju u bilo kojemu dijelu svijeta te da ju nemoramo plaati kava bi to samo ludost bila pa kud bi otiale silne kompanije,nije bitno da je ljudima dobro bitno je da radimo za bijednu plau da plaamo ratu kredita da niata ne propitkujemo i da ato manje znamo pa nije svijet takav kako nam se pokazuje nit je istina sve ato u imo u akoli i naravno kako bi sad netko mogao biti zdrav bez da i jednom u ~ivotu ode doktoru tko bi ~elio takvo ludilo najbolje da reicha proglasimo seksualnim manijakom da mu F.D.A spali sve knjige,biljeake i lab njega poaalje u zatvor,a na izlsku iz zatvora da ga ubije jer kud bi nam farmaceutska industrija kad bi tu bio orgon i ostale religijske nebuloze koje ljude dr~e kao ovce na okupu i to je to nema viae reicha F.D.A i dalje jede govna i ubija svakog kreativnog pojedinca u akolama u imo Michaelson-Morleyev eksperiment koji je ukupno trajao 6 sati vraen tokom 4 dana 1887. i koji je pokazao da eter ne postoji,a ne u imo Dayton Millerov pokus koji je napravio oko 150 000 pokusa tijekom 30godina s pozitivnim rezultatom i objaanjenjm zaato prijaanje mjerenje nije niata pokazalo jer kad bi se prihvatio eter kao i orgon ato je u biti isto i kad bi se tesla pustio na miru pa ljudima bi bilo bolje,a ne kompanijam,a to nikako nesmijemo dopustiti. Ja imam tek 25 god. i ve mi je pun ***** propagande danaanje znanosti koja nema veze sa znanoau ve je postala vojna industrija,ali isto tako neu ja airiti svoju propagandu,tako da tko hoe nek napravi akum i igra se sa sjemenom,a tko ne ne.
maverickAMBASADOR

jul 2012.

#66
hahaha, kakav "tekst". mogao je i miljon eksperimenata kroz cjeli ~ivot raditi kad ih je radio krivo, a ni taj krivi rezultat nikad nije uspio ponoviti... ovde ispada da je radio prosje no 1 eksperiment svakih 1h45min bez prekida 30god, nije ni udno da je grjeaio Michelson evo ti u tablici lista s ljudima koji su radili eksperimente i koje su rezultate dobili. vrludaa temama, ovo nema veze s Teslom ni teorijama zavjere, ovdje se radi o fiziologiji bilja. A Tesli su mogli pogledati u toranj i vidjeti da nacista nema, a dok neko pobli~e pogleda te teorije pronalazi greake. a u FDA su oduvjek barabe... opet koristia pojmove kojima neznaa zna enje... neznam kako je to uzgoj biljaka vojna industrija i propaganda, ali ato god te o tome zanima mogu ti pokuaati objasniti. Djelovi ovog ato piaea izravno se rugaju mnogim ljudima koji su naporno radili da bi shvatili ato se se dogaa s biljkama tjekom njihovog ~ivota, pa onda dok netko bez ikakvog temelja po ne to pripisivati nekvoj produhovljenosti i neznanim silama ovjeku postane jasnije tko ko i napredak i zaato joa dogme i ignorancija vladaju svijetom.
TarkiPOZNAVALAC

jul 2012.

#67
Postala tema bildanje ega? :kenny_revenge: :kenny_revenge: :kenny_revenge:
maverickAMBASADOR

jul 2012.

#68
tako nekako... izbjegavaju se postavljena pitanja i okree ovo na osobnu razinu, te skree s teme. I dalje mislim preispitivati informacije koje se ovdje iznose iz prostog razloga ato nevolim da se ljudima la~e, koliko god autora osobno bolilo dok mu se uka~e na nonsens. :shit:
Dorian GreenISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#69
Ovim gore postom sam mislio malo do arati kakav je stav druatva i sistema prema znanosti i tko piae ud~benike nema tesla nikakve veze s biljkama,ali pokuaao sam ti do arati odnos vladajuih elita i druatvenog ustroja prema ne emu ato njima ne ide u korist. Mogli su pogledati u toranj i vidjeti da nikoga nema????????????????? pa nije ni bitno da li ima ili nema neznam jesi li ti malouman ili si toliko naivan, uglavnom ti si u pravu ja sam sve izmislio i ovo su moje fanati ne izjave koje su proizvod zaluenosti orgonom hahahahahahahahahahahahahah ti 100% nemaa nikakvih briga u ~ivotu ~ao mi je samo ato troaim vrijeme odgovarajui ti,ali i to zavraava s ovim postom :*

jul 2012.

#70
Cijenim osobe kojima nauka predstavlja "odskocnu dasku" u nastojanju da uvedu nesto novo u ovo ucmalo drustvo zasnovano na bankarstvu i njihovom lobiranju i kreditiranju svega i svacega. Medicina je postala mesetarenje, obracamo se celavim dermatolozima da nas posavjetuju u vezi gubitka kose!!! Neko se osjeca bolje poslije razgovora sa psihijatrom, a nije svjestan da ce se isto osjecati poslije razgovora sa najboljim prijateljem, ako ga ima! Hipokratova zakletva! Pitajte roditelje sta misle o tome kada im kazu da se dijete moze operisati u Francuskoj, Rusiji, Njemackoj.., po cijeni od 100 000 evra! Da ne spominjem sicu evrica koje uzmu domaci kokosari da bi se udostojili za jedan obicniji pregled. Sve se zna, sve je izmisljeno! Razni lijekovi koji ne pomazu, samo imaju lijep naziv i lijepo kostaju, ali koga je briga?! Novac se investira u stvari koje ce vratiti ulozeno uz pozamasne nadoknade, a ne u lijecenje koje bi bilo besplatno, niti ce se investirati i kreditirati istrazivacki radovi na polju orgonske energije! Ne zato sto to ne bi bilo isplativo, vec sto bi svakome bilo pristupacno! Zasto ne krene era agregata koje ce pokretati hidrogen i kiseonik?! Ne treba biti pametan da bi se shvatilo! Bezicni prenos el.energije?! Zaboga i ovako tesko izlaze na kraj sa kradjom iste, sta bi tek tada bilo?! Ne bi elektrodistribucija naplatila ni petinu sadasnjeg bilansa! Podrzavam svaku novu ideju, svaku novu teoriju i zalim sto se uglavnom okoncaju nezavrsene, zbog nedostatka materijalnih sredstava! ZIVIO ORGONSKI AKUMULATOR!
nenashPOZNAVALAC

jul 2012.

#71
Al' ga kenjate sva trojica :rofl:. itam 4 strane i na kraju niata.Ko voli nek' izvoli. :ludaci_lol:
BudhaXIIIISTRAŽIVAČ

mar 2013.

#72
Ja se izvinjavam sto vaskrsavam ovu temu, to cinim jer je dosta stvari ostalo nerasvetljeno. Pa da ih rasvetlimo! :) Evo par teorijskih dokaza, eksperimantalnih dokaza i jedna vrlo verovatna Teorija(definitivno verovatnija od Einstein-ove Teorije relativnosti), respektivno: 1. Prof. dr Dejan I. Rakovi Katedra za mikroelektroniku i tehni ku fiziku Elektrotehni ki fakultet, Univerzitet u Beogradu, Srbija KVANTNA FIZIKA POTVRUJE SNAGU MOLITVE http://kpv.rs/?p=1752 2. Masaru Emoto - Uticaj misli na vodu http://www.youtube.com/watch?v=tAvzsjcBtx8 3. ing. Goran Marjanovic http://users.beotel.net/~gmarjanovic/srindex.html Model Kvantovane Gustine Energije i na osnovu njega uradjen Model Vecno Oscilujuceg Svemira "Prema naaem tuma enju strukture prostor-vremena (model KGE; Jedinstvo prostor-vreme-materije), svi stabilni objekti egzistiraju (postoje) samo u nekom rezonantnom stanju, shodno odnosu gustina energije datog objekta i njegove okoline, pri emu je (realna ili fiktivna) masa proizvoljnog stabilnog objekta uvek pribli~no proporcionalna kvadratu njegovog (realnog ili fiktivnog) pre nika (M ~ R2)." Ako se budemo paranoicno drzali onoga sto trenutno znamo nikada necemo saznati istinu. Kako je Sokrat to lepo rekao: "Ja znam da nista ne znam."
usrnameAMBASADOR

mar 2013.

#73
Ja bi rekao : "Ako se budemo paranoi no dr~ali znanja - nikada neemo iskusiti Istinu." Ne razumijem se previae u znanost, ali mi se ini da ovaj dijagram govori upravo o onome ato ni Buddha nije govorio (jer je to neizrecivo), a Sokrat eto pokuaao. Makrosvemir (Apsolut) mo~emo okusiti jedino ako u potpunosti odbacimo Misao (Um). Sve ostalo je Ego. :)
maverickAMBASADOR

mar 2013.

#74
:kackepieksen: ova tema je mrtva s razlogom - drek manje smrdi ako se ne pr ka po njemu.
BudhaXIIIISTRAŽIVAČ

mar 2013.

#75
Dragi moj usrname, nista nije neizrecivo jeziku matematike ;) Ovaj dijagram opisuje upravo ono sto je Buda govorio jer postulira da je Misao osnovni gradivni element svih cestica i celokupnog stvarnog(nam) sveta ("Nasim mislima stvaramo svet" - Gautama Buddha). :D Teorija je nastala iz Teslinih razmisljanja o sveprozimajucem luminoferoznom etru. Posto je bio u Teslinoj laboratoriji ucitelj Svami Vivekananda je priznao da postoji duhovnost u Teslinoj nauci. Verovatno je da je i sam Tesla formulisao tzv. Dinamicku Teoriju Gravitacije ali nam je nije ostavio u nasledje(pitam se zasto). Zbog tebe sam postavljao ove linkove, maverick, pa ako si zaista naucnik mogao bi sa malo vise postovanja da se odnosis prema tudjem radu - ne bi bolelo. Razlog zasto sve postavljam u ovoj temi jeste moje verovanje da su ogron(chi, prana, zivotna energija) i misao(kosmicka, kolektivna, nasa licna) u stvari jedno - longitudinalni stojeci elektromagnetni talasi zbog cega i ne mogu da budu izmereni jer nam jos uvek nije potpuno jasan ni nacin na koji se stvaraju.
maverickAMBASADOR

mar 2013.

#76
Misli su rezultat interakcije neurona i elektri nih impulsa u naaem mozgu koji je unikatan za svakog ovjeka koji je ikad ~ivio na Zemlji i koji e ikada ~ivjeti. Zato nepostoje 2 bia koja razmialjaju identi no jer u ljudskom mozgu ima oko 100 milijardi (1011) neurona i 1014 sinapsi. To je brojka nepojmljiva mnogima i nema nikakve aanse da se oni identi no poslo~e. Pogledao sam i linkove, susreo sam se s njima i prije - to su samo hipoteze bez ikakvih dokaza koji bi ih podupirali, a kao takve nisu dostojne znanstvene rasprave. Ve sam prije objasnio da je najlakae rei da neato postoji iako to nemo~emo vidjeti/osjetiti/izmjeriti, to je temelj svake dogme, tj. sama ta re enica je dogma sama po sebi. Kad u takve hipoteze ukomponiraa neato istine, neato misti nog, te nekoliko "te~ih" izraza dobija se tipi na teorija zavjere na kojoj nekolicina gurua zarauje ili atove.
usrnameAMBASADOR

mar 2013.

#77
Nisam siguran da je mogue izrei jezikom matematike univerzalnu formulu za npr Ljubav... Koliko mi je poznato, ni najvei umovi u povijesti ovje anstva nisu uspjeli definirati slovima i brojevima jednad~bu preko koje bi neko (tko osjeaj nije osobno iskusio) uspio shvatiti ili "razumjeti" bilo kakav osjeaj. Neke stvari su isklju ivo iskustvene, a Buddha je tra~io upravo to. `to se nalazi onkraj svijeta, onkraj uma. Vidljivi svijet je iluzija kreirana od Uma. Um kreira iluzije jer je i sam - iluzija. Smirivanjem iluzije i dalje ostaje - smirena iluzija. Izgleda da nije dovoljno napuniti ili isprazniti aalicu, aalicu treba potpuno razbiti. Buddha, Isus, Muhamed itd...niti jedan od probuenih nije osobno napisao niti jednu jedinu knjigu, niti jedno jedino slovo niti broj...sve zapisano imamo od njihovih sljedbenika i to su samo njihove interpretacije. Stoga treba biti oprezan kad tuma imo "taj i taj" rekao je "to i to". :)
BudhaXIIIISTRAŽIVAČ

mar 2013.

#78
Maverick, eksperimentalni dokaz mozes stvoriti i sam, takozvanim pirinac eksperimentom. Veoma jednostavno: skuvas solju pirinca i podelis ga u 2 tegle. Pirinac u jednoj tegli obasipas ljubavlju i drugim harmonicnim mislima a drugi mrznjom i drugim disharmonicnim mislima. Rezultati su drasticno ocigledni kako samo malo otvoris um prema tome. To bi izgledalo nekako ovako usrname, ja verujem da je moguce samo sto ne poznajemo dovoljno tu vrstu matematike. Pogledaj termin matematika sui generis...
usrnameAMBASADOR

mar 2013.

#79
Uh kad bi ja sad iaao mentalno gimnasticirat matematikom u mojim godinama, to bi ti bilo ko da idea LSTirat biljku u zadnjem tjednu cvjetanja. :) Mislim da je za mene kasno da krenem tim putem, ali tebi mo~da joa nije...zato u uvijek kad se sjetim BudheXIII slati samo pozitivu i ljubav u tvom smjeru, nee ti odmoi na putu. Na kraju putovanja, kad spoznaa o emu je rije - sjeti se starog usrnamea i podijeli s njim tajnu. }ivio! :thumb:
maverickAMBASADOR

mar 2013.

#80
Ovo nije znanstvena metoda; ovdje ti je sve objaanjeno http://skeptics.stackexchange.com/questions/6940/power-of-thought-experiments-on-cooked-rice. Evo uzeo sam si i truda da saznam izvor fotke koju si postavio, te pogledao nabrzinu 2 videa na YT od kojih je jedan bio onaj originalni. U tome "nazovi eksperimentu" staklenke su otvorene, te spore i bakterije iz okoline bez problema padaju u njih, takoer kad ovaj na japanskom izgovara "thank you" i "you fool" primje ujea da kod izgovora druge fraze izgovara tako da doslovno viae sline odleti u zrak oko njega. Kod drugog videa nadobudni amerikanac ka~e da na drugoj staklenci (ovaj put zatvorene) iskaljuje svoj bijes, te ju trese i muka ime o ito pravi fizi ku razliku, a ne misaonu... Jbg ameri ki obrazovni sistem nije mu dostatan da primjeti vlastitu greaku...
GertnerAMBASADOR

avg 2018.

#81
Sve to stima, mi smo samo generatori a umom generiramo u koji smijer + ili - Umom dok ne upoznamo djelovanje iz srca. Zahebana je stvar taj um, prvo prihvaca ime onda osobu pa studira, uci, muci se a onda cijeli zivot mora braniti ono nauceno jer inace nebi imalo smisla za njega, ono baceno vrijeme jelda cemu sve hehe al opet mozemo ga super koristiti ako znamo koliko nas je u nama i tko s kim vlada ;) super su mi ove teme i forum. Iskreno i ja sam radio prije s orgonitima i nisam nazalost mogao utvrditi nikakvu razliku prema onim biljkama koje nisu tretirane ali hey, placeboo je bio ipak tu, pucala je jace :)

avg 2018.

#82
zadnjih dana generiram umom ove frajere :D :let:
.i.ZMAJ

avg 2018.

#83
jel ih generiraa u + ili - ?
hazeriZMAJ

avg 2018.

#84
...i dal se generira desni ili ljevi:D:D

avg 2018.

#85
Na ata ja potroai itanjem 15 minuta ~ivota, i na kraju, jedno veliko niata off topic :D Niti je ima, joa je falilo da uleti neko sa postom i da napiae, kako je dobro dr~ati sjeme u maru, da slu~i kao inkubator, zna i buraz, vea klijavost zbog "kruznog rotacionog kretanja" :thumb: al me nasmija, i koliko ja znam prvi experimenti su raeni tako ato je zemlja zra ena bila, a ne sjeme direktno, i poslije je isto sjeme u prozra enoj zemlji bilo zalivano sa "orgonski nabijenom" vodom..
-BäR-ZMAJ

avg 2018.

#86
Baa da vidim :kafa:...
hazeriZMAJ

avg 2018.

#87
Ma mici taj "kamen"..samo svijetlo zaklanjas:lol::D:thumb:
GertnerAMBASADOR

avg 2018.

#88
Kamen :):):):), napravi mi dan...

avg 2018.

#89
Vidjet cete kada -BäR-! ode na brdo Bosanske piramide postaviti šator i počne hvćati one pozitivne talase i frenkvencije ::listomahanje:::rofl::rofl:

avg 2018.

#90
iman "kamen" .. fali mi biljka.. :D al zanimljivo mi je ovo sve.. kad sam tek dobila orgonit.. stavila san ga na najvisu policu.. i jednog dana.. svugdi oko mene kisa.. samo povise moje kuce rupa u oblacima.. sunce sija. nikad to necu zaboravit.
-BäR-ZMAJ

avg 2018.

#91
Hvatam ja hvatam ve :D ali lako hvatati,treba je i airiti dalje drugima :idea::ljubav:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se