VUTRA
ForumZajednicaPutovanje na mentalnim talasimaBog, Zlo i Neugodna Pitanja
LEGACY

Bog, Zlo i Neugodna Pitanja

152 odgovora9,244 pregleda
RedShAMBASADOR

maj 2007.

#1
Sveucilišni profesor postavio je svojim studentima ovo pitanje: «Je li Bog stvorio sve što postoji?» Jedan student mu je smjelo odgovorio: «Da, Bog je stvorio sve što postoji!» «Bog je sve stvorio?» upita profesor još jednom. «Da, profesore» odgovori student. Profesor ce potom: «Ako je Bog stvorio sve, onda je stvorio i zlo. Buduci da zlo postoji a uzevši u obzir princip da nas odreduje ono što radimo, onda je i Bog zao!» Student je ostao šutke, a profesor je pun sebe konstatirao kako je još jednom dokazao da je ono što kršcani vjeruju zapravo mit. Drugi je student podignuo ruku i pitao profesora smije li ga nešto pitati. «Naravno» odgovori profesor. Student ustane i rece: «Profesore, postoji li hladnoca?» «Kakvo je to pitanje? Naravno da postoji. Zar ti nikad nije bilo hladno?» Studenti su se zakikotali na kolegino pitanje. Mladic je odgovorio: «Zapravo profesore, hladnoca ne postoji. Prema zakonima fizike, ono što mi smatramo hladnocom u stvarnosti je odsustvo topline. Svako tijelo ili objekt prema proucavanju ima ili prenosi energiju, a toplina je ono što cini da tijelo ima ili prenosi energiju. Apsolutna nula znaci potpunu odsutnost topline, sve stvari postanu inertne i nesposobne za reakciju na toj temperaturi. Hladnoca ne postoji. Mi smo stvorili tu rijec da opišemo kako se osjecamo ako nemamo toplinu.» Student nastavi s pitanjem: «Profesore, postoji li tama?» Profesor odgovori: «Naravno da postoji.» Student ce na to: «Opet ste u krivu, profesore, ni tama ne postoji. Tama je u stvarnosti samo odsustvo svjetla. Svjetlo možemo proucavati, ali tamu ne. Zapravo, možemo se poslužiti Newtonovom prizmom da pretvorimo bijelo svjetlo u mnoge boje i proucavati razlicite duljine svjetlosnih valova za svaku boju. Ne možemo mjeriti tamu. Najobicnija zraka svjetla može prodrijeti u svijet tame i prosvijetliti ju. Kako možete znati koliko je odredeni prostor mracan? Mjerite kolicinu prisutnog svjetla. Nije li ovo tocno? Tama je pojam koji ljudi koriste da opišu što se dogada kada nema svjetla.» Na kraju, mladic upita: « Profesore, postoji li zlo?» Sad vec pomalo nesiguran, profesor odgovori: «naravno, kao što sam vec rekao. Vidimo zlo svaki dan. Najcešce u svakodnevnim primjerima covjekove necovjecnosti prema drugim ljudima... u zlocinima i nasilju diljem svijeta. Ove manifestacije nisu ništa drugo nego zlo.» Na to ce student: «Profesore, zlo ne postoji, ili barem ne postoji po sebi. Zlo je jednostavno odsustvo Boga. Baš kao i tama i hladnoca, to je pojam kojeg su ljudi stvorili da opišu odsutnost Boga. Bog nije stvorio zlo. Zlo nije poput vjere i ljubavi koje postoje baš kao što postoje svijetlo i toplina. Zlo je posljedica onog što se dogodi kada u covjekovom srcu nije nazocna Božja ljubav. Baš poput hladnoce koju doživljavamo u odsustvu topline, ili poput tame koja se dogada kada nema svjetla.» Profesor je sjeo. Mladic se zvao Albert Einstein :sun2: dal je istinito ili ne...zanimljiva prica kako god okrenes. Dobila je na mejl nedavno pa htjedoh podjeliti sa vama:sun2:

maj 2007.

#2
super brao mala :icon_lol:
cannebosanacPOZNAVALAC

maj 2007.

#3
Ovaj profesor ili bilo ko drugi su glupi ako misle da je Bog zao, zato ato je stvorio i dobro i zlo . Anatajn se ustvari samo igra rije ima , dobro evo da hladnoa i tama ne postoje u smislu kao ato postoje toplina i svjetlost to prihvaam , ali ato ka~e za zlo je ista igra rije i , zlo postoji pa zvao on njega odsustvom ega god hoe , ono postoji isto kao ato postoji i dobro .Tako isto i ja mogu rei siromaatvo ne postoji to je samo odsustvo novca i materijalnih dobara . E sad koje je porjeklo zla to je neka skroz deseta pri a. Niko ne mo~e dokazati da Bog postoji ili ne postoji ili da je samo jedan stvoritelj svega i dobra i zla , ili da su kao ato dualisti ke vjere propovjedaju da postoji Bog dobra i Bog zla . Ni ja ne mogu dokazati nikome ono ato ja znam i sad da vam ka~em da sam siguran da postoji Bog ili kako god neko to ~eli , siguran sam da postoji isto koliko sam siguran da sad tipkam ovaj post , samo vi u to mo~ete jedino vjerovati i niata drugo . I s ovime ne ~elim rei da sam ja sad neki sveti lik i da sam nu~no dobar koliko se god trudim u ovom svjetu da to budem . Ja sam samo ovjek ko i svi ostali a to ato sam imao kojekakvih fleaeva ato bi narod rek`o, pa sam iz takvih stvari doaao do zaklju ka da je nemogue da ne postoji neato viae , ato ja jednostavno i zovem Bog kao i crkva u koju ne idem niti viae vjerujem da su ono za ata se preststavljaju niti pripadam bilo kakvom obliku organizirane religije . Vi i bilo ko drugi mo~ete mi samo vjerovati kao ato i ja sam mogu samo vjerovati nekome drugom ko bi ovako neato rekao , i taj neko je samo ovjek i ne mo~e initi uda ko ni ja da bi dokazao da postoji neka vea sila . Nekima ljudima je jednostavno dato da vide viae iz kojeg razloga nemam pojma , neki su do nekih viaih spoznaja doali pomou raznih sredstava za pucanje , npr. gljivice ove kojekakve kaktusi i ostali entheogeni . Postoje i razni eksperimenti koje su ljudi radili i koji su pokazali da postoje stvari za koje veina normalnog svijeta misli da su to obi ne la~i i budalatine , to je ono njihovo pravo i slobodna volja da vjeruju u to ili ne vjeruju , i to je ono ato ka~em u to mo~ea jedino vjerovati osim ako i sam nisi u estvovao u tim eksperimentima . Anatajn je to na lijep na in slikovito sve ispri ao ali je po meni budala ako misli da zlo ne postoji , mo~e se on igrati rje ima ali ono postoji . Ja osobno ne vjerujem u pri e o sotoni ili na primjer o nekome zlom Bogu ili nekoj zloj sili koja jednostavno ide po svjetu kao neka loaa energija i onda ulazi u ljude pa oni polude i ine zlo . `to se mene ti e Bog tj. dobro i zlo postoje oduvijek , a ljudi otkad kad god da postoje su valjda uvijek imali slobodu izbora , da biraju hoe li biti loai ili dobri i to je jednostavno najlogi nije objaanjenje ,sve postoji oduvijek . Ne mo~e se rei da je Bog zao zato ato je dao ljudima slobodu izbora , Bog je tu po mome mialjenju i dobar i zao pitanje samo da li e neko odabrati da mu Bog bude dobar ili zao . Lijepo ka~e zlo je odsustvo Boga. Zaato je onda tu negdje ili kod nekoga Bog odsutan ? Meni je jedini logi an odgovor na to zato ato je Bog i dobar i zao i zato ato je pustio ljudima da biraju . Mislim da je Bog na po etku, ka~em po etku u koji i ne vjerujem da postoji , ljudskom umu je jednostavno nedoku ivo kako to da seve oduvijek u stvari postoji i da nema po etka pa je onda taj po etak i stvorio u svojoj glavi , mislim da je Bog stvorio sve i dobro i zlo i sve zakone i fizike i svega ato postoji , i onda jednostavno pustio to sve da radi i sad posmatra a da intervenira isto sumnjam u to iako ka~em da znam da postoji . Ljudski um i svijest su zarobljeni u materiji , na taj na in je Bog ovjeka i stvorio, upravo na svoju sliku i dao mu mo da stvara ,ne kao sebi naravno i stvorio ga je kona nim i s po etkom zato ljudski um ne mo~e da doku i to da sve u stvari postoji oduvijek i nema nikakvog po etka ni kraja . Bog se kao i ovjek sastoji i od svjesti i od materije i za razliku od ovjeka nije kona an i ima neograni enu mo stvarnja , e sad ata je bilo prije svjest ili materija ili je jednostavno oduvijek postojalo kaa ato ja to zbog svog ograni enog uma jedino mogu sebi i zamislit i mislim da je tako . Ko to mo~e znati mo~ea jedino poluditi od razmialjanja o tome , mo~da je u po etku ... opet ja sad o po etku , kojem fucking po etku , gdje je po etak ... bila samo svijest kojoj je u toj cjeloj vje nosti bilo dopizdilo da bude samo svijest i onda je jednostavno izmislila materiju hou rei mo~da materija i ne postoji mo~da je to samo do~ivljaj koji ta svemona svjest tj. Bog stvara , samo jebena iluzija i niata viae . Ali onda opet doem na po etak razmialjanja o tome svemu pa zaato onda nebi sve odjednom skupa postojalo od po etka i svjest i materija . Zaato se uope neko pita ata je bilo prvo svjest ili materija kokoa ili jaje . Ustvari ovo su stvari kojima sam zamarao mozak kad sam bio mali . Sad sam se jednostavno nau io da kad me puknu i kad naiem na ovakve pitalice u glavi da jednostavno ka~em mozgu i svjesti daj odjebite obadvoje i ne svaajte se postojite i jedno i drugo od po etka i ako me opet po nete sa tim previae zamarat strpat u vas u ludnicu skupa sa sobom ili u vas ubit pa onda pitajte Boga ,ovoga za koga znate, kad je sve po elo i kako je bilo .To jednostavno ovjek na ovome svijetu ne mo~e skontat tj . onog trenutka kad skonta ustvari je ve preselio , zato i ne ~elim previae o tome da razmialjam ,da ne bih nedaj Bo~e prerano skontao . Tako ako vas mu e pitanja poput kokoai jajeta i sl. pizdarija jednostavno recite mozgu da odjebe i nek misli na kilo vutre i neku rasnu `veanku , ili ata ko ve voli. }ivi brate i u~ivaj dok mo~ea ko jebe Anatajna i njegovu relativnost i savijanje prostora , im e ga savit mo~da Atomskom bombom , savit e ga kurcom .
BeyondLEGENDA

maj 2007.

#4
Mislia da ludia zbog tog osjeaja koji imaa kad razmialjaa o stvarima koje nemaju ni po etak ni kraj kao ato su prostor i vrijeme, kad razmialjaa tko si ti, zaato si tu, koja ti je svrha... a zapravo samo ruaia ustaljene zidove u svojoj glavi koje su ti sagradili od djetinjstva. To nije osjeaj ludosti ve osjeaj prosvjetljenja. To je osjeaj kad po prvi puta po nea misliti vlastitim umom a ne samo kopirati tui. Mislia da si ograni en samo zato jer ti nitko ne servira informacije koje tra~ia, a nau en si da ti je sve pred nosom ili najdalje na google.com Ti zapravo nisi ograni en ali jesi ako ne ~elia razmialjati i stjecati znanje dalje i druga ije nego to radi druatvo oko tebe. STRAH, najviai i najja i zid od armiranog elika. Razmialjajui dublje neko tvoje druatvo ti ne ludia ve se unaprijeujea i prosvjetljujea. Ali mo~ea i poludijeti ali jedino onda ako NEE` prihvatiti ono ato vidia, ako se tvoji odgovori koji ti dolaze ne sla~u sa tvojim ustaljenim shva anjima, ako se bojia prihvatiti ih i razmotriti, e onda ludia, jedino ako se bojia novoga i nepoznatog, onda nastaje bolest, onda ludia, onda padaa u depresiju, a samo si trebao odbaciti svoje predrasude, ak niti odbaciti, bar na trenutak odljepiti se od njih tek toliko da mo~ea proviriti na ono drugo. Bar na trenutak odbaciti sve ato znaa, sve ato mislia da je stvarnost i da nemo~e biti druga ije i dovesti se u stanje nulte to ke, kao ono kad si tek roen. Da, materija je iluzija to je injenica jer je sastavljena od atoma koji nisu materija ve energija, ali u isto vrijeme ona je stvarnost, jer ti ~ivia na njezinom nivou, nivou materije, i naravno da je onda stvarnost. Nitko te ne sili da razmialjaa dublje, da razmialjajui ne uzimaa u obzir zakone fizike i govoria sam sebi "ne to nemogue i zato nemo~e biti." Ja nisam neki sveti ovjek ili ata ja znam... netko vrijedniji od vas, netko pametniji. Ja sam isto tu, na razini materije, na razini klasi nog "normalnog" druatvenog ponoaanja, ali usudio sam se zapitati sva gore spomenuta pitanja i razmialjati o njima dulje od 5 sekuni, koliko o tome razmialja klasi na osoba s predrasudama iz svojeg materijalisti kog druatva, prije nego misli da e poludijeti zbog toga i vrati se svojim granicama. Razmialjao sam malo dulje i gle uda shvatio neke stvari. Shvato sam da vi niste ograni eni, bar ne toliko koliko mislite da jeste. Samo je pitanje koliko duboko ~elite ii, neete poludijeti, ali nemo~ete ni o ekivati kristalno jasne odgovore koji se mogu napisati na papir. Jeste li kada pomislili da vi niste odvojeni od boga, da niste zasebni entitet ve da ste povezani? To bi zna il da ste zapravo na neki na in vi bog, ali ne viae od mene ili neke tree osobe, u nekom egocentri nom smislu. Mo~da smo svi mi fragmenti boga, a gledajui sve ukupno na nas, mi jesmo bog. Nisam ja ovo izmislio, izmislila je moderna kvantna fizika, ona tvrdi da smo svi povezani, tvrdi da smo mi kreatori stvarnosti, i to dokazuju u svojim istra~ivanjima. Ali to ne tvrdi samo kvantna fizika ve taj osjeaj povezanosti sa svime ima svaki aaman, svaki iskusni meditant i osoba koja koristi neke psihodelike kao ato su LSA a pogotovo DMT. Ako ete o ajni ki tra~iti odgovore na "teaka pitanja" vjerojatno ete ostati razo arani, ali daleko od toga da ih morate ignorirati.
kanehbosemAMBASADOR

maj 2007.

#5
igru rije i je jednostavno nemogue izbjei kad je u pitaju filozofija, teologija, etika... ja sam uvjeren da zlo postoji kao posljedica slobode izbora i pokvarenosti ljudi evidentan dokaz tome je poremeena ravnote~a na svim poljima ponajprije meuljudima i u prirodi, a budui da smo svi dijelovi boga (kao ato to weedran, kvantna fizika, i augustin iz hipoa re e) u tom smislu bog osjea posljedice tog zla, ato je neato drugo od bog je stvorio zlo neu komentirati propovjednik 7:14

maj 2007.

#6
jedan moj head je izgledao kao najvee zlo koje je ikada izraslo iz vode a kada sam ga zapalio,baa je bio dobar..i to mnogo dobar od tada mi se pobrkalo zlo i dobro vjerujem samo u moto " ini dobro i dobro e se vratiti" ja nikome ne nanosim zlo ili provociram,ali isto tako kada mene neko ugrozi radi njegove dobiti ili zlobe ja ne prezam da budem zao prema njemu ako ne ak i gori nego sto je on pokuaao ili bio zao prema meni tu nestane moja dobrota koja je ina e velika,u stvari pretvori se u zlo istoga inteziteta e sada postoji li ili ne ....pitanje je sada p.s. mada u poslednje vrijeme,barem se meni tako ini zlo je pokreta svijeta ,a ne dobro :-(
kanehbosemAMBASADOR

maj 2007.

#7
balkane stvarno si me inspiriro brate lijepo si to sro io ti si akole zavraio:icon_lol: (sivi kamion crvene boje):icon_lol:
RedShAMBASADOR

maj 2007.

#8
:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: pa dobro je ljudi...ja sam samo stavila pricu, sta ste se tako uzbudili:nana:

maj 2007.

#9
Vutrolina gasolina :vb_whip: Sex Droga Nasilje Religija i propali Rock en Roll Najbolje je zaronit na dah na nekih 20 metara i lebdit i ne osjecat ni zlo ni dobro ni sebe ni misao ni ljepotu ni ruznocu ni trip ni strah samo jedan divan osjecaj nistavila i tisine. Sto se tice Boga uvjek mora otici u jednu veliku polemiku. Cak i ljudi koji nevjeruju u boga pricaju o njemu. Kako nesto da ne postoji kad ga stalno spominjes.
ROXPOZNAVALAC

maj 2007.

#10
Nista ne moze postojat bez svoje suprotnosti. Dobro nebi bilo dobro da nema zla.
cannebosanacPOZNAVALAC

maj 2007.

#11
Ne ka~em ja sad to neko treba ignorirati , dobro jesam ga malo pretjerao kad ka~em mo~ea samo poluditi , malo puno sam ga mo~da pretjarao ali ja sam o tim stvarima razmialjao i kao mali klinac otkud iata otkud ovo otkud ono . A i prije vutre i prije kvantnefizike ,mo~da baa zato ato sam od onih koji se pitaju takve stvari , su mi i stigli odgovori u vidu tih nekih udnih dogaaja zbog kojih ka~em da sam siguran da neato gore ima . U pravu si to ato mislia da smo mi u stvari dio boga , ja sam doaao do toga u tim svojim razmialjanjima da je Bog u stvari sve cijeli svemir i svjest i materija , i mi smo tu kao neki mali bogovi i ~ivotinje i sve ~ivo i mrtvo u sebi mora imati neki nivo svjesnosti . Sve to ini stvarnost . Kad sam rekao da sam ograni en mislio sam i na sve ostale ljude, i samo sam htio rei ato se ti e nekih pitanja , kao je li Bog stvorio zlo , ata je bilo prije svjest ili materija , da smo svi kao ni~i oblici svjesti u materiji ograni eni da bi doku ili odgovore na ta pitanja . I lakae mi je nekad prihvatiti da sve tj. Bog jednostavno postoji od uvijek i nema ni po etka ni kraja . Kao ato crkva s kojom se ne sla~em u mnogo emu upravo zbog njivhovih stavova o vutri sam prestao misliti o njima kao o vjerodostojnim predstavnicima Boga .Crkve sve se viae svode na obi ne lovatore i nacionaliste , zamisli samo kako to samo zvu i Rimokatoli ka crkva(samo ato je u nas joa slu~beno nisu po eli nazivati Hrvatska rimokatoli ka crkva) ili Srpska pravoslavna crkva , Ruska itd. , ata je Isus bio nacionalist ne kontam , neko je tu glup ja ili oni svi skupa . Previae je razmialjati o tim nekim stvarima nije sad da ea poluditi od toga , ali mislim da ovjek treba viae biti ovjek i ako hoe neka vjeruje u ato hoe taman u falus ko oni tamo neki na istoku samo neka bude ovek,razumijea dobar, treba se klonit budala , balcan smoke , naravno treba se znati i obraniti .Roeni smo da budemo ljudi i tu zadau treba napraviti na ovome svjetu , a onda ko zna ata e biti . Znam i ljudi koji su uvjereni i da nema niata poslije i koji bi mi rekli na ovo ma bie ti qrac nema niata , vidia to su oni ato vjeruju u falus :) ali ne vjerujem da e i njima biti loae na na onome svjetu i pogotovo na ovome sada ako budu dobri , bez obzira ato nisu krateni i pomazani i ata ti ja znam kakvi sve obredi ne postoje . Ja vjerujem u to neato ato ovi budisti ili koji ve vjeruju u karmu , a to ti je ono zavisi emu naginjea u toj slobodi izbora , kao da stojia na uzbrdici ako se naginjea nizbrdo,to ti je loae,kako god da se okrenea , kad jednom padnea nabit ea se ili na facu ili potilljak i sjebat ea se , ako se nagnea uzbrdo proi ea puno bolje s manje posljedica .Mo~da se do ekaa i a neku vutrolinu onda ea proi najbolje :sun2: I da, ovo sam htio rei za kaneta zlo jest posljedica slobode izbora ali ovu je stvorio Bog kao i sve ostalo isto sumnjam da mu i zlo nije bilo na naumu, a od toga je i ova pri a po ela i ono ato me je natjeralo da ka~em koji to ovjek mo~e spoznati . Mo~da i nisam upravu ali najvjerojatnije nitko .
RedShAMBASADOR

maj 2007.

#12
jel se netko nekad susreo sa dokumentarcem The Secret?? http://thesecret.tv/home.html uglavnom dokumentarac stoji iza teorije Zakon Privlacnosti, sto bi u kratko bilo, svemir ima energiju, frekvenciju. kad razmisljamo o necemu, dal bilo zelja, strah ili sl i mi sami odasiljemo neku oderedenu frekvenciju prema svemiru i okolini. po toj teoriji sto zazelis to ti se i vraca. ako je to strah, strah ce se ostvariti, ako je to ljubav ljubav ce se desiti. e sada odmah da kazem, dok gledas dokumentarac ili citas djelove na stranici, pomalo je sve to ljigavo napraviljeno, s jedne strane neki preuzivljeni ameri pricaju neke debilane a sa druge strane postoji ta neka srz koja je- zanimljiva teorija. nije da me pretjerano impresionirala ta njihova jebena Tajna kako oni milijon puta to spominju u dokumentarcu, ali htjedoh reci da sam se nasla u xy situacija gdje se neke stvari dese ili realiziraju bez imalo mog truda, samo treba uhvatiti priliku i prihvatit je. ponekad mi sve to izgleda pomalo cudnovato jer mi se na taj nacin ostvaruju moje najugodnije zelje. dakle postoji nesto, neka sila, neka frekvencija- kako god je nazvali- koja je savrseno uskladena sa nama. ako otkrijemo na kojoj je stanici i uskladimo frekvencije onda zivimo skladno sa prirodom, na taj nacin mi i okolina, svemir nadopunjujemo jedan drugog i mozemo samo uzivat, ako normalno vidimo sta nam svemir sve nudi. mozda se udaljujemo od teme ali sam se htjela nadovezat na ono "dobro se dobrim vraca". canne spominje karmu pa se sjetila serijala My name is Earl- definitivno zabavno, ko nije pogledao brzo skinut koju seriju!
cannebosanacPOZNAVALAC

maj 2007.

#13
This is The Secret to everything ... the secret to unlimited joy, health, money, relationships, love, youth: everything you have ever wanted. Dobro ovo pravo radi li :) , ne kontam jesi li ovo naru ila ili ...? Gdje si gledala na emu ? Samo ne vjerujem baa puno tome , veinom ~elim dobro svakome a vrati mi se da ti ne ka~em ata , pretpostavi ata mo~ea o ekivati od Bosanaca :)
RedShAMBASADOR

maj 2007.

#14
na taj dokumentarac sam slucajno naletila kod frendice..neko ga je skinuo sa neta...i kao sto rekoh...prica je u samoj sr~i zanimljiva mada je dokumentarac pomalo tresh sa svim tim americkim ufuravanjem ko da je sam bog sisao na zemlju...ali vrijedi pogledat...nije da se ja ufuravam u to ko mantra neka...ali eto ima nesto i u toj teoriji...definitivno. znam neke xy situacije koje su mi se desile...a slucajno nije sigurno:icon_lol:
EXARPPOZNAVALAC

maj 2007.

#15
Ne postoji ni Dobro ni Zlo, miajenje ih ini takvima. Npr. masno a bez koje amutomehani ar nemo~e obavljati svoj posal i porijeko mu treba, totalno e usrat posal jednom npr. kirurgu. Dakle, jeli mast zla? Bog nema veze ni sa Dobrim ni Zlim. Ako se Bog spuata tako "nisko", onda to nije nikakav entitet koji bi moga ponit naziv BOG. Bog je u nama i oko nas. Kreacija koja je s pomou Rije i koja u po etku bijaae KOD Boga (ka~e kra anska mitologija) stvorila sve sve postojee svuda je oko nas. Smrt je npr. u k...., loaa je to stvar; ali da je nema, a di bi mi svi stali? Nakon iskustava direktne percepcije onoga ata ve ina naziva Bog, jednostavno mi sve te mitologije izgledaju ko pri e za malu dicu. One to u biti i jesu, ali da nemaju masuuuuu skrivenih poruka, imaju. Ali hvatanje za jednu knjigu, jednu ideologiju jednan na in razmialjanja stvara JEDNOUMLJE. Sloboda izbora je najve i dar koji smo dobili od "krearoa/ice" (da,da...zar neki joa uvik stvarno misle da Bog mora bit muako). U po etku ovjek izmisli Boga. Pa mu pridoda ekipu oko njega, a on posta vrhovni Bog. I tako se to rastezalo od Sumerana i Egip ana, pa do Grka i Rimljana. Jedino su }idovi imali shemu jednog Boga, koju su onda kra ani pokupili za se kao oca njihovog Boga u ovje jem obliku. I onda 325 Konstantin, zadrti Mitraist, sazove samit u Nici i ON, totalni paganin, proglasi ata je to no a ata krivo, usput pokokavai sve one koji se nisu slagali sa njegovom koncepcijom ata bi kra anstvo trebalo bit. I Gnostici, papa. Sva ostala evanelja bijahu izba ena i proglaaena herezom, a odabrana su samo 4 kao "istina". Joa in je i to bilo malo, pa su malo kopali i po Starom zavjetu dodajui prie (makabejci, Danijel itd.) da bi mogli re eto vidite, ak i u tim drevnim tekstovima, piae da je TO TO. A sve radi toga da se narod zauzda i kontrolira. Izrabljujea ljude uz objaanjenje da je ~iovot sazdan od patnje, ali ako budu "dobri" dobie nagradu "~ivot vje ni". Super kontrola. A onda u 7 st. pojavi se novi nadahnuti. Muhamed i stvori novu religiju. `ta in je poveznica? Poveznica im je Judaizam, 1. Abrahamska religija. NAstala na na in da se Abrahama, obi nu malo bogatiju izbjeglicu iz Sumerskog grada Ura proglasi Ocem naroda, doda malo (da malo!!!) egipatskih znanja i sve lipo zamiaa sa patrijahalnim idiotizmom i... voala dobijemo hibrid, gomilu prepisanih i za politi ke potrebe navrnutih zakona pod krinkopm VJERE. I Sumerana stavili za svog praoca nacije, ovika koji bi da je dozna ata su napravili, shodno svojim i vjerskim i moralnim vrijednostima s gnjuaanjem odbacija sve u injeno od strane "sledbenika". I kad, konkretno pri amo o Bogu ocu kra anstva, o kome pri amo? O JHVH, monstrumu iz Biblije koji je legalizira genocid, silovanja i ideologiju da obe anu zemlju treba otet? Ili je to mo~da neki drugi. Kad pri amo o Allahu, o kome tad pri amo? Naravno o Bogu, jer prevod rije i Allah je Bog. A itaj vu e korjen opet od Hebreja. Jel to onaj isti JHVH? Kane, neraspravljaj i ne razo aravaj se ako inia dobro a vrati se "le merde". ini dobro radi Dobra sama, ne radi nagrade. ;) Normalno, jer ako uea u taj sustav " inimu dobro, da mi se vrati dobro" to je cjenkanje i pogaanje...Sa Bogom nema cijenkanja. Eto tolko od mene, u malko "high" stanju zbog kojeg molim za razumjevanje ako mi je text malko zbrkan. Ona pria sa po etka od naae mudre Crvene Shamanke je isto tako dvosjekli ma . I za kraj jedno vic-pitanje: "Ako je Bog (pojam koji se tolko rabi za viau i nepoznatu silu) svemo an, mo~e li stvoriti kamen, toliko te~ak da ga ni on sam nemo~e dignit?" Znam da je malo djetinjasta izjava, ali gaa drito u centar pitanja o Bogu. Jedino pomirenje izmeu dvije strane, ( u ovom naaem, ipak dualnom svijetu, bar u ovoj naaoj stvarnosti, koja je najni~a od svih ostalih, ali i najbitnija jer je jedina sazdana od materije) je TOLERANCIJA. Ona vodi razumjevanju potrebe i za Dobrim i Loaim. TOLERANCIJA ili ti Bo~anska kreacija. :icon_wink:
cannebosanacPOZNAVALAC

maj 2007.

#16
Dobar post sla~em se ,veinom ,mada ovo prvo ovdje , opet igra rije i . Sad kad ka~ea o emu mislimo kad ka~emo Bog da li mislimo JHVH , ja ne , kad ka~em Bog onda mislim na ono ato je sve pokrenulo i sve zna i nema po etka ni kraja itd. , a to poato je uzrok svega onda je uzrok i dobra i zla , zato mi ovo drugo ato ka~ea da `nema veze` nekako nema smisla , ali dobro to je tvoje mialjenje,imaa pravo na to . Ne mislim na JHVH jer to je onaj koji kao prema veinom prihvaenom tuma enju stvorio prve ljude , Adama i Evu , i koji ih je zajebavao da ne jedu jednog drveta da ne bi postali ko i on pametni jer mu je bolje bilo da budu glupi da s njima upravlja a da jedu s drva ~ivota nije mu smetalo , tako da ima ato viae posluanih koji ne mogu krepat ;) , a ovo tuma enje da su Adam i Eva bili prvi ljudi je smjeano , jer ko je onda stvorio one s kojima su se njhova djeca po~enila , dakle morali su pralelno s njima ~ivjati drugi ljudi , o kojima isto tako piae u SZ . Samo izgleda nekome ne odgovara da se o tome pri a . Ti vidim dosta dobro poznajea ovaj materijal mislim da znaa o emu piaem , vjerujem da bi ti o tome znao neato viae napisat . Evo malo o tim "Drugim" ljudima http://www.geocities.com/Athens/Bridge/1831/zell.html

maj 2007.

#17
e ovo potpisujem,taman dvaes metara,naea dobar kra ufatia ga i cooliranje naja e na svijetu samo me strah da ne ostanem dolje,ali imam lijepih stvari na povrsini,pa se vazda vratim ..pi ato nisam delfin,pa fino gajim alge....pravi hydro offtopic sorry

apr 2008.

#18
da li vi smatrate da postoji univerzalno dobro? kao recimo radnja koja, kad se napravi bilo gdje i bilo kad, da je dobra? ja ne. sad vi...
hirnISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#19
bravo bravo:bis::bis::bis:
«Profesore, zlo ne postoji, ili barem ne postoji po sebi. Zlo je jednostavno odsustvo Boga. Baš kao i tama i hladnoca, to je pojam kojeg su ljudi stvorili da opišu odsutnost Boga. Bog nije stvorio zlo. zlo postoji, zvao ti to tamom ili zlom, ili smatrao pojmom kojeg smo stvorili.. i ako bog nije stvorio zlo, onda zlo postoji samo po sebi...
DjerosimENTUZIJASTA

avg 2009.

#21
Zlo se ne dobija, niti nasleuje.Zlo se stvara u nama samima.
Kurblaj KanAMBASADOR

avg 2009.

#22
Zlo ne postoji, nikako kao prirodna pojava i mislim da to nije uopće upitno. Dobro i zlo su osobine koje mi kao ljudi pridodajemo radnjama, stvarima, osobama, čemu god; a da zlo postoji kao nešto "stvarno" tj. konkretno nikako. Zlo ne možemo mjeriti, ne zbog nedostatka tehnologije nego jer ne postoji. A ukoliko dokažemo postojanje zla kako ćemo nazvati mjernu jedinicu... Predlažem da se osnovna mjerna jedinica nazove 1 đavo, i dakako da se uredi nekom konstanom kao i sve SI jedinice(osim mase)
"A ukoliko doka~emo postojanje zla kako emo nazvati mjernu jedinicu... Predla~em da se osnovna mjerna jedinica nazove 1 avo, i dakako da se uredi nekom konstanom kao i sve SI jedinice(osim mase)" -ata si ti neki matemati ar? :p "Zlo ne mo~emo mjeriti, ne zbog nedostatka tehnologije nego jer ne postoji." -jel mo~ea ljubav izmjerit? a ne mo~emo re da neato ato nas "pomete iznutra" kada se zaljubimo ne postoji...mo~ea re da su to endorfini il ata su ve...al kad nas je strah takoer lu imo ostatak kemije... "Dobro i zlo su osobine koje mi kao ljudi pridodajemo radnjama, stvarima, osobama, emu god; a da zlo postoji kao neato "stvarno" tj. konkretno nikako" -ono lijepo smo nazvali dobro, a ono loae smo nazvali zlo. ako postoji jedno, onda i drugo. ako je dobrota stvarna, onda je i zlo stvarno, ili oboje je nestvarno, kako god da gledaa.. "Zlo ne postoji, nikako kao prirodna pojava i mislim da to nije uope upitno." ako zlo ne postoji kao prirodna pojava, onda postoji kao duhovna.. e sad ovo dalje ata u pisat mo~e i u temu kra ansko iscjeljivanje, ali neka je ovdje... to iscjeljivanje postoji ne samo u kra anstvu nego i u drugim religijama... National Geographic - Is It Real Super Human Powers pogledaj si ovaj dokumentarac i vidit ea razliku izmeu duhovnog i tjelesnog svijeta-tjelesno se da izmjerit i skoro smo sve spoznali ato nam je u mogu nosti, ali duhovni svijet je zapadnom ovjeku jedna velika nepoznanica i dalje... jer za duhovno treba imat malo viae mira i vremena za sebe... opsjednuti ljudi postoje, dok postoje i umialjeni bolesnici, sve je to tu negdje... no ako vjerujea u svoga iscjelitelja, i predaa mu se vjerom, ostvari ti se... baa je na tom dokumentarcu lik koji nije dozvolio sebi da ga ovaj "hipnotizira" , pa je ispao faca :)
EXARPPOZNAVALAC

avg 2009.

#24
Zapravo nepostoji ni Dobro ni Zlo...mialenje ih ini takvima. :rofl:
BeyondLEGENDA

avg 2009.

#25
Ne postoji samo duhovni i fizi ki svijet, ve i umni svijet koji je presvu en preko njih svih. I svatko on nas je potpuno pogubljen u umnom svijetu brkaju i ga sa stvarnoau toliko da skoro pa niti ne poznajemo fizi ki i duhovni svijet, ve samo poznajemo mialjenja o njima.
Kurblaj KanAMBASADOR

avg 2009.

#26
Stvar je interpretacije, za razli ite ljude razli ite stvari predstavljaju zlo, prema tome u potpunosti je nemogue univerzalno definirati zlo. Spominjea ljubav, ljubav je emocija, ne bih znao ata ju to no uzrokuje, osnovna svrha joj je vjerojatno odr~anje vrste i eto stvarna stvar. Zlo i dobro, metafizi ki pojmovi, bez ljudi ne funcioniraju uope. A i sve je EXARP reko i tu kratko iznad weeda i stranicu prije malo du~e
e onda smo se naali :) dakle zlo je samo naziv onoga ato nam se ne ini dobro, ve kao pogreaka...kad sam imao svoj homegrow, jedna od dvje biljke je zadnjih tri tjedna smrdila tako gadno da mi je bilo zlo ;) kad sam pomislio da u to puaiti...ko neka krepotina majke ti---al je pucala gadno...e sad samo se trebam naopuait otvorit novu temu i da se pozabavimo simbolima.
BugiPOZNAVALAC

avg 2009.

#28
izgleda da je aaman preaao granicu od 1.717 avola koja je dopuatena na ovom forumu. tekst originalni je super, vidi se poanta iako je samo igra rijecima. a evo moj doprinos, pa wtf ljudi, dobro/zlo se nemoze usporedivat kao toplina/hladnoca, svjetlo/tama. toplina se moze mjerit hladnoca nemoze svjetlo se moze mjerit tama nemoze a ni dobro ni zlo se nemogu mjerit niti definirat kao iakakav abstraktni pojam evo joa jedno za one koji itaju samo prvi i zadnji post. toplica ce uvik postojat, svijetlo takoder, a dobro/zlo ce postojat samo dok postoji nase miljenje o njima. samo eto zalostan sam sto se mjerna jedinica avo nee usvojiti :S u spomen samana zamisljam zakone, marihuna 1 gram = 0.1 avo kazna se racuna exponencijalno, dobijete godinu zatvora po forumli tako da izracunate drugi korjen iz zloe. dakle 1 avo = 1 godina zatvora 4 avla = 2 godine 9 avla = 3 godine bio bi dobar sustav.
mali.medoPOZNAVALAC

avg 2009.

#29
doobarr!!! a dali dobijea godinicu ako akumuliraa avol ie neko vreme il se briau ako si dobrica...??:2flip:
majklISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#30
nakon shto mu je Bog dao slobodnu volju i mogu nost spoznaje dobra i zla, a ono shto nazivamo (dobro i zlo) je moguche samo neki produkt nekog bo~anskog procesa, al je dao ovjeku da odluchi dal oche znat(uvjerenje jel), kao i ato e u initi s tim znanjem, a pred bogom su svi isti... biche da kad te stvori neato tako neshvatljivo-ogromno teako je neosjechat se ko najblistaviji dijamant iako si zapravo zrno praaine. mra na strana ovjeka je njegova sopstvena glupost, takoe moa napravit ljestvicu koja e izmjerit koli inu gluposti u ovjeku, ali problem je kod mjerenja kula, danas je svaka budala kul, a u zemlji velik manjak kula, biche da se budale prave pametne... hm... mozda sam ja budala i samo se pravim pametan... zajeban je taj ego, uvuko se u svaku poru chovjeka, a ato si dublje u njemu to se viae udaljavaa od originalne ideje, a po tome nekako znamo da ipak postoji netko tko nam ~eli dobro... oped ako ka~em da nepostoji i ignoriram osje aj znanja da stvari nisu kakve bi trebale bit, logi no je zaklju it da ja znam shta je najbolje zamene, problem je u tome shto ja nisam ja, moje odluke donosi moj ego, a ego je glup, u startu nema smisla, a oped... u svijetu punom "zla" za mnoge se ini kao jedina opcija, zato ja glasam za svijet bez ega, j.ebo ego, od koristi je samo onom tko ga ne koristi, ~ivot je prekratak da bi bio kreten, svi umiru, imaj m.uda umrijet dostojanstveno... ~iv'li
BugiPOZNAVALAC

avg 2009.

#31
pa da, za manje koli ine avol ia bi valjda trebala biti neka kao uvjetna koja ih briae. isto tako ispovjed jednom tjedno briae 0.1 avola. vrijedi samo nedjeljom i maksimalno se jednom mo~ete ispovjediti. i to samo ako ste krateni. poma~e kod uvijetne i kod smanjena zatvorske kazne, i kod bolova u ki mi. inace majkl, ego je tu sa razlogom, zasto ga odbaciti kad je dar. problem je ato opisivas situacije kad neki ljudi bivaju zajaaeni vlastitim egom. treba se naucit zajaait ego. glupa usporedba. ali ego nije zlo. vise kao alat nezavisan o dobru/zlu.

avg 2009.

#32
dobro se mjeri reputacijom a zlo infractionom :vb_whip: bugi sinak pa koliko joa pri a pored vatre treba da skapiraa da nema deda mraza no no nema ga stvarno :ohno: ali zato ima irvasa oni stvarno postoje ima i sanki malih,ne zelenih ali ~utih,ato pakuju poklone na svakom petom oaku ~elje su tu i pisma ima i snijega i dimnjaka samo njega nema pa sad ti meni reci,ato je to sa ovim svijetom
majklISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#33
da ego je tu s razlogom, da ljude napravi vee neg shto jesu, danaanje drushtvo che ti rech da je super imat prevelik ego, (manekenke, veliki brokeri i shta ti ja znam, svashta) kada ga hrania on raste, mo~esh ga kontrolirati ali ju~uli on kontrolira tebe, nije zao jer je i zlo samo opis stvoren da olaksha ljudima percipiranje svijeta, ali ljudi koji ugoje ego gube vezu sa stvarnosti, moa ti chak i mo an postat i turbo mo an al svi putovi ega vode u propast, ko ato rekoh koristi samo onom tko ga ne koristi... ono shto ti prichash o zajashivanju ega je mali dio onog shto kastanjeda u svojim knjigama opisuje kao kontrolirana ludorija, tj. traganje ili prikradanje. vrag = ego + moch xD otprilike :dabliksde: ~ivio
chupoAMBASADOR

avg 2009.

#34
Djed mraz ne postoji???
BugiPOZNAVALAC

avg 2009.

#35
djed postoji, nego bit ce da balcan nikad dar nije dobio pa se buni :P majkl... moguce da je doslo do nesporazuma... jer eto drugciji ljudi su drugcije definirali taj Ego... po Freudu, ego je jedina veza sa stvarnoscu. ta svjesnost koju razvijamo o okolini. mislim da indijanci nisu imali razvijen ego, zato su bili inertni i tezili harmoniji prirode. ali da, dogodio se nesporazum u komunikaciji definitivno. evo sa wikipedije. i slazem se sa tebom da narcisisticki putovi vode u propast.
extranoizeENTUZIJASTA

avg 2009.

#36
Djed mraz je stvaran koliko i ovaj svijet. Nema neke razlike. Svijet je samo pri a u koju vjerujemo, a Djedica je pri a unutar pri e. Dobra stvar je ato mi mo~emo napraviti svoju vlastitu pri u u toj cijeloj pri i. I ona mo~e biti lijepa.... :sun2: :heartbeat:
djungaISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#37
E brate kakve spekulacije na racun ove teme,suze su mi na oci krenule od smjeha,hahaha,nema dobra nema zla,sve je to u nasim glavama.Aj vako imas djecu,neko dodje i pokolje je.Ma nije to zlo,to je samo u mojoj glavi.Ajmo vako,uleti mi miljun eura i imam izbor da zivim kako ocu,ma nije to dobro to je u mojoj glavi,haha.Znaci da svi koji kazu da nema dobra i zla nevjeruju u Boga.E pa smrt brzo dodje,pa cete da vidite Boga svoga hehe.
majklISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#38
bilo je indijanaca s velikim egom :)= chak mo~da i za danashnje poimanje xD al chikafrojd je samo djelomi no upravu, jer je ego dio uma u kojem prebiva svjest samo kada mi tu svijest tamo dr~imo... ~ivotinje nemaju ego jel, one se neuvrijede kad ih napadnea, jednom je i chovjek bio takav, bio je savraeni lovac, napravljen da pre~ivi u svim uvjetima, sve ato je radio, radio je savraeno dobro, kada je po eo razmialjati o tome kako je on kul zato shto sve radi tako dobro, javio se i ego... kao ono.. stvarno sam dobar, chak bolji od ovih ostalih chobana... mo~da zato chika frojd ka~e da u egu nastaje svijest o sebi, ali svjesnost sama posebi nije samo u egu. ona postoji i u ~ivotinjama i biljkama...(chinjenica koju danas recimo znamo, a nije bila prihvachena u njegovo doba) zato smatram da njegova istra~ivanja velikim djelom smrde, al dobro.. vjerujem da je puno ljudi oduaevljeno s njim, a i siguran sam da se poneato od njegovih studija da iskoristit.. nemojte zamjerit shturost rechenica i teksta, volio bi da imam vishe vremena, a oped moro sam i sad nesht napisat :)
djungaISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#39
U zivotinjama postoji svijest,a svjesnost je samo u ljudima.Jer da zivotinje imaju svjesnost,imale bi priliku za samospoznaju ovako nemaju.Pravite razliku.
BugiPOZNAVALAC

avg 2009.

#40
:icon_lol: :callyou: evo sam se cuo na mob sa njim, isto on rekao za tebe bilo bi najbolje da vas dvojica popricate, ja odoh prosetati psa :dog_walk2: ovdje se dogadja kaos sa definicijama. lupetamo ih vecina bez veze. bar me na to me upozorio jedan covjek jucer.
majklISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#41
kak znash da biljke neku~e same sebe, ili ~ivotinje? zato shto smo napravili test ogledala? moj pas se znao pogledat u ogledalo, al bez interesa, njemu ogledalo predstavlja neshto totalno nebitno... chovjek ima moguchnost razmishljanja i planiranja, dok ~ivotinja djeluje instiktivno... to neznachi da nije svjesna, ili da nije svjesna same sebe... ili dali znachi.. *naprav razlike* :iksde:
majklISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#42
[bez sadržaja]
djungaISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#43
Gledaj citav zivot na ovoj planeti ima svijest,ali svjesnost je data samo covjeku.Jer da nije tako onda bi i mi imali kao biljke, zivot opstanka i nista vise.Biljke ni zivotinje ne mogu da razmisljaju,zive po instiktu.Ja bogami ne.Itekako razmisljam o zivotu.Bog je stvorio ovaj svijet savrsen i odma kakav je.Nema evolucije,to je u glavama iluzionista.Postoje miljardu dokaza da je evolucija izmisljena stvar,da bi se moglo lakse vladati masama,jer ljudi ko ljudi,ovce ko ovce,lakse mi je da prihvatim kako mi moj TITO kaze,nego da trazim odgovore sam.Bog je stvorio dobre stvari,a odma i lose.Tu sada dolazi prica o inteligenciji i umu.Um i inteligencija su dvije osobe u svakome,ali tu su cula,lazni ja(ego),a Bogami i dusa(mi).Sve te osobine su date osobi,za razvijanje svojih zelja.Kako se ponasas tako ces i da dobijes.Ljudi nevjerujuci u Boga zato sto nevide kaznu covjeka koji je napravio glupost,vec kako do kraja zivota zivi sretno i u izobilju.da,a sta ce biti poslje,Svako kaze ma bas me briga bitno da je sad dobro.Ali poslje miljardu godina ispastanja,ja se trudim da ne dodjem do toga.Dusa je vjecna,uvjek postojana i nepromjenjiva.Nemoze je voda okvasiti,nemoze je vatra spaliti i nemoze je ubiti nijedno oruzje,bilo kakve vrste.Prema tomecini dobro bice ti dobro,cini zlo bice ti zlo.To sam se ja osobno uvjerio kroz zivot,e sad kad te pas ugrize imas i ti njega pravom odvaliti nogom.Tako isto ako neko proba da ubije tvoje tijelo,imas pravo pred Bogom da ga ubijes.Ljudski zakoni su ionako smece za mafiju.
extranoizeENTUZIJASTA

avg 2009.

#44
ne razumijem kakvu razliku radia izmeu svijesti i svjesnosti? glavna razlika imeu ljudi i ~ivotinja je um. zato smo mi takvi kakvi jesmo jer imamo um, a ~ivotinje ga nemaju. one imaju svijest, samo u ni~em stupnju od nas.
BugiPOZNAVALAC

avg 2009.

#45
a ja znam tko je to ucinio!
djungaISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#46
Dobro sam ja rekao,samo me nisi razumio.Svijes je ta koja kaze da nesto boli,da si gladan i tako to,a svjesnost sluzi da se moze razmisljati.Um,inteligencija,cula,lazni ja i dusa,su redosljed u duhovnoj hijerarhiji.Um kaze ma duvaj brate ko ga jebe tako je dobro,ma napi se ko svinja sta te boli k.... .a inteligencija kaze,nemoj da duvas i pijes to narusava svjesnost.U nama postoji vjeciti rat u iluziji.Bog od nas zahtjeva apsolutnu svjesnost,a da bi je imao moras da odbacis bilo koji element koji toxira um i inteligenciju.Nema poroka,cistija svjesnost.Um nam moze biti i najveci prijatelj i najveci neprijatelj,sve zavisi od nase slobodne volje i zloupotrebe iste.Znaci sva ziva bica imaju svijest,ali nemaju svjesnost.Svjesnost je dana covjeku,da bi se samospoznao,to biljke i zivotinje ne mogu.
extranoizeENTUZIJASTA

avg 2009.

#47
aha. ti umjesto rije i razum koristia rije svjesnost. ono ato ti nazivaa inteligencija, ja bih nazvao savjest. imamo razli itu terminologiju. ina e se sla~emo :icon_lol: al mislim da su ~ivotinje svjesnije samih sebe od nas. one nemaju uma i uvijek ~ive u sadaanjosti, nikad se ne dvoume, tako su jednostavne i zapravo sretne. svjesne su sebe, ali kao dio Cjeline. a ne kao mi koji mislimo da smo odvojeni od Svega...
ka~u za inteligenciju da je to sposobnost donoaenja ispravnih rije i ili djela, al sve je to relativno...pa bih rekao da je svjesnost inteligencija,(ti nisi svjestan ata radia!!, dakle nije inteligentan)...dok savjest nema veze sa inteligencijom, savjest je ono ato osjeamo u dubini duae... stvar je u tome ato je sve to isprepleteno pa se nemo~e s drugim olako izjedna avati... duh je svjest , a duaa je energija te svijesti...a opet jedno su... um, razum i ego su baa niata,,porezi na dodanu vrijednost...tu sam, ovo sam... neko je egoisti an?, neko je samo svoj...ono ato jest... sve to su pojmovi koji samo kompliciraju i iskrivljuju sliku jednostavne prirode.. imaa bijelo i imaa crno...imaa tijelo i imaa duau... tijelo nebi osjealo bez duae, a duaa ili duh, atajaznam :)) ljudi ljubav to smo mi kreacija zaato je ~ivot baa ovakav kakav je? jer samo ovakav on mo~e postojati! kao ato je u ~ivotu i dobro i zlo, i lijepo i surovo nam,, tako ja ka~em da kako si u inia tako e ti i bit.. ovjeku su podjeljene karte, pa ti igraj! :)
BugiPOZNAVALAC

avg 2009.

#49
nije svijesnost inteligencija. inteligencija je sve samo ne relativna. prava definicija inteligencije mojim rijecima: rijesavanje problema k teznji nekom cilju je inteligencija. bez cilja inteligencija nemoze postojat. evo i stru nih naziva: "inteligencija je sposobnost rjeaavanja novih problema i snala~enje u novonastalim situacijama" "inteligencija je sposobnost u enja i prilogoavanja nekom zadatom cilju" kad smo vec tu da naucimo par definicija. inteligencija nema veze sa dobrom i zlom i ovom temom.

avg 2009.

#50
od kada ste se zapri ali na ovu temu propuatio sam sve apanske serije :rofl:
djungaISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#51
Bugi,pa samo inteligentan covjek moze da pravi razliku izmedju dobrog i zla.Budalama je svejedno.
pa relativna je u jednu ruku inteligencija..evo pred neki dan sam bio za sanitarnu na onom pregledu, i sad imaju po novom i psihi ki test il kak se ve zove(o tom pri am, nemogu se sjetit, pa nije valjda da sam zato neinteligentan :D) i bila je jedna drvena podloga sa avli ima na koje su nabijeni bile daskice, i ona mi skine to, pa mjeri vrijeme za kolko u natrag slo~it..i jbiga kak sam ja htio da to brzo rijeaim, pa sam s jednom fulao sve i preokrenuo na drugu stranu i onda se moa fu kat jer se ne podudara sa avli ima, imao sam sporo vrijeme...pitaj ajnatajna ak oa :))) ali kako je sve relativno, ja ka~em da si i ti u pravu... svako to druk ije interpretira pa eto ~ivimo u kaosu...
djungaISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#53
Ljudski testovi za inteligenciju nisu mjerodavni.Sve na ovoj planeti se zasniva na vedama i psihologija i nauka i zdravstvo pa i citavo znanje o postojanju.Ljudi sa nesavrsenim spravama hoce da izmere savrsene stvari,nije li to nemoguce.Prema tome il si inteligentan il ne.Dao bi ja tim psiholozima malo pustinje mjesec dana ili neke djungle,sa svojim testovima inteligencije bi mogli samo da obrisu straznjicu,jer tamo im to nebi pomoglo ama bas nista.Bio sam miljun puta na tim testovima i to je sve smece za naivcine.Evo ja sam obican sljaker,aj izazivam bilo kojeg psihologa na duel inteligencije u zivotu(prirodi),vjerujem da bi ja bio pobjednik,jer oni samo lupetaju o zivotu,a ja sam ga se vala nazivio.Il si inteligentan ili nisi,eto da nisi nebi ni ovde spekulisao :D.
a baa, kad sam slo~io tu stvar, onda odmah zatim pismeni test, ej koja je to teaka glupost,, "dali te ikad boli glava, dali si se ikad naljutio na aefa, dali ovo dali ono," i joa se po dvaput ponavljaju pitanja, ono, baa primitivno...al sjetio sam se da ima i emocionalna inteligencija za koju ka~u da je bitnija od ove, aj to se mo~e rei da ima neato u tome, al opet kao ato je ajnatajn imao jedinicu iz matematike eto ga sad..isve je to relativno, neki su roeni blesavi, neki neznaju bit druk iji nego takvi, a nekima je to hobi :) alo djunga, oemo jedan sraz bacit? :D :)
djungaISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#55
ajmo ca
evo postavit u ti neka prirodna pitanja :D ostali sudionici gledatelji nemojte da mu aaptate :))) 1. iz kojih pobuda ovaj tvoj mrav kreae mravicu? 2. ato je naopa ke na mravici? :D cice ili o i? ili noge mo~da? :D 3. da imaa nick `aman `andor bi li popuaio smolu s tim avatarom? pazi tu ima i emocionalne ineligencije ;D :))) 4. i posljednje pitanje, ata mislia, da li postoji reinkarnacija? i kakva? 5. aj joa jedno pitanje :P , bi li skinuo avatar samo zato ato sam te to lijepo zamolio jer mi nepaae na o i? ;) pitanja su naizgled besmislena, ali tu se ocjenjuje kvaliteta odgovora!!! ;) ps imaa pet minuta!:)))
djungaISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#57
1 Iz istih iz kojih i ja kresem kad se ukaze prilika ;D 2 Ma naopacke joj citav zivot,kaze mrav da mu je 25 bez glave,a glava ko bengalski tigar,hehe 3 Sto se samana tice io njemu bas neznam nesto narocito,a i nebi o ljudima,ni koje znam ni koje neznam,toliko o emocijama :D 4 Sto se reinkarnacije tice,pa to i vrabci na granama pjevaju,jer ako nema reinkarnacije,onda nema ni Boga,ali posto ga ima,ja postavljam opet pitanje,ako sam sada covjek,a sto nebi mogao biti ponovo,Najveci naucnik svih vremena Tesla,je rekao da energija nemoze da nestane,dusa je energija,djelic Boga,znaci odes po djelima ili u maminu ili ko zna di hehe,mozda se i przis malo na nekim paklenim planetama. 5 A sto se tice da mijenjam avatar neda mi mrav,rekao je da ce me razbiti jer jos nije zavrsio :D kad zavrsi razmislicul.
sjedi! 5 ewo ti jedan rep power ;))
ataraxiaISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#59
auuu.. mene uvijek iznova fascinira kako ljudi kao da imaju neki nagon da najviae pametuju o onome o emu znaju vrlo malo ili ak niata (kad ka~em 'znanje' to se odnosi na ono ato opisuje glagol 'znati' koji se uobi ajeno koristi u svakodnevnom razgovoru, a ne na apsolutno znanje) i o emu najmanje promialjaju (ili zbog nesposobnosti, tj. neinteligencije ili nehtijenja).. jasno je do kakvih greaaka pritom dolazi..od pojednostavljivanja do generalizacija i ostalih gluposti. svakako budite kriti ni, kritika je nu~na.. za rast svega, pa i znanstva. ali kritika je prosudba, a ne osuda. ;) evo, pristajem na duel. :costumed-smiley-027 :sun2:
djungaISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#60
Ajde reci di i kad moze tocno u 12 kod ok korala,ako si naucnik,take najvise volim ;D

avg 2009.

#61
naebo si djunga ne znaa s kim imaa posla stavi srebrni poslu~avnik ispod koaulje :vb_whip:
djungaISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#62
E Blacan bas ti fala spasio si mi zivot,ATRAXIA spremi se i reci di :D
ataraxiaISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#63
u prostorno vremenskoj crvotochinii ;)
djungaISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#64
eto predajem se oma,neidem medju crve podsjecaju me na smrt ;D

avg 2009.

#65
Jedna stara.. Tražio sam Snagu . . . I Bog mi je dao Poteškoće koje su me osnažile. Tražio sam Mudrost . . . I Bog mi je dao Probleme koje je trebalo riješiti. Tražio sam Bogatstvo . . . I Bog mi je dao Mozak i Tijelo da mogu raditi. Tražio sam Hrabrost . . . I Bog mi je dao Prepreke koje je trebalo savladati. Tražio sam Ljubav . . . I Bog mi je dao Ljude kojima je trebalo pomoći. Tražio sam Usluge . . . I Bog mi je dao Prilike. “Nisam dobio ništa od onog što sam tražio…… ali dobio sam sve što mi je trebalo.” Živi život bez straha i suoči se sa preprekama i znaj da ih sve možeš savladati. .. ono sto bih htio reci je to da covjek od pamtivjeka za nesto lose ili vlastiti neuspjeh uvijek rado okrivljuje drugog nego sam priznaje krivicu. U ovom slucaju, smjesno je krivit boga, vraga ili nesto trece za ono ˝zlo˝ koje smo sami stvorili.. Naravno kada spominjemo dobro i zlo, ˝zlom˝ je ˝zlo˝ ˝dobro˝ dok je ˝dobrom.. da ne pisem u nedogled, stvar je perspektive i nas samih te okoline u kojoj se nalazimo.

avg 2009.

#66
vjera je za ljude koji su izgubili sebe ili se nikada nisu naali
Yami_RazielAMBASADOR

avg 2009.

#67
"I am like God and God like me. I am as large as God! He is as small as I! He cannot be above me nor I beneath him be. " Silesius, 17th century.
djungaISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#68
Vjera je za ljude koji su dovoljno inteligentni da priznaju sebi da postoji stvoritelj ili ga pak osjecaju.Glupo je nekad reci da se vjeruje u Boga.Ja nevjerujem u Boga ja znam da ga ima.A kako,pa na vama je da ga i vi nadjete.Ko hoce istinu on je dobije,ko hoce iluziju on je dobije.Religije su utopije za ljude,dok vjera u Boga je spas za dusu.
mali.medoPOZNAVALAC

avg 2009.

#69
ja brijem da ne da sam dobar nego i ore dobar u pojedinim situacijama majke mi..!!! ..al jebbbi ga to je samo moje mialjene mo~da svevianji to sve dagle iz drugog kuta i onda mi abe al brijem da je na mojoj strani!!!
djungaISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#70
E medo u pravu si da je na tvojoj strani.Ali, On je na svacijoj strani,samo sto smo mi neprijatelji sami sebi.Sve sto nam se desava nije slucajno i to je zasluzeno.Citav zivot je akcija i reakcija.Ono sto smo mi zaista generalno,kao paraziti na ovoj planeti zasluzili ili nas tek ceka da dobijemo po nosu ili je Bozja milost toliko bezuzrocna,da bi se svi mi trebali stiditi sami sebe.
"Religije su utopije za ljude,dok vjera u Boga je spas za dusu." ! ka~ea da smo neprijatelji sami sebi , mo~e se rei i poimati na taj na in... ali ako ka~emo da je neprijatelj avo+1 u nama, onda ispada da je ~ivot mnogo ozbiljniji... svaka suviana fuilozofija ne mo~e dorei jednostavnost, koja je osjetiva...
BugiPOZNAVALAC

avg 2009.

#72
nista od vas, samo mlatite praznu slamu!
djungaISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#73
Da, zivot i jeste mnogo ozbiljniji od onog sta mi mislimo.Moze se reci da zivimo na pogresnim temeljima savremene civilizacije.Visi nivo svijesti nam je dat nagradom ili duhovnom evolucijom.Ljudski zivot je savrsena prilika da se vratimo nazad kuci Bogu,a samo pogledaj koliko smo degradirani kao vrsta i ko ce se vratiti kuci Bogu.Po meni malo ko.A sto se tice mlacenja prazne slame,onaj ko nezna nista njemu svejedno.
Yami_RazielAMBASADOR

avg 2009.

#74
A tko si ti kazes da su temelji ove civilizacije pogresni? MOzda se Bogu bas svidjamo ovakvi kakvi jesmo? Ako je tamo negdje, i ne odgovara nam do smrti, nije ni da mozemo znat. Zato prestani pricat o Bogu i nasoj civilizaciji, nemozes to koristit kao temelje izjava, jer kao prvo, ne vjerujemo svi u Boga. A kao drugo, nemozes ocekivat da citav ljudski rod bude savrsen. To je nemoguce jer je to pravilo Prirode. Mi kao bica nemamo nikakvih prirodnih neprijatelja, niti se iceg u biti bojimo (na velikoj skali), tako da, kako bi odrzala harmoniju svojeg sistema, priroda ucinila nas same svojim najvecim neprijateljima. Pozitivno i Negativno, Dualnost. Primarni zakon. Stvar je u individualnosti. Tko zeli, moze. Tko nece, njegovo pravo. Da si toliko dosljedan Bogu, nebi sudio druge na temelju svojih pretpostavki. sto se mene tice, pricas hrpu gluposti...
djungaISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#75
Ono sta je za tebe dan za mene je mrak i ono za mene sta je dan za tebe je mrak.A tko si pa ti da kazes da nema Boga.Ako mislis da ga nema to je samo tvoj hendikep.Ne nemamo neprijatelje.Pedofili,zoofili,manijaci setaju naoruzani puni alkohola i ko zna kakvih droga u sebi.Svaki dan neko nekog ubije,siluje i opljacka.Zavrsio sam 3 skole i znas sta,sve su lagali,ali sve.Sad kad imam dovoljno godina i dovoljno znanja samo cu ti jedno reci.Kaze Bog;Ja sam sposobnost u covjeku,nalazim se u srcu svakog zivog bica.Tako da ponavljam,Boga sam i dozivio i osjetio.I jos jedna mala prica.Dosla tri covjeka do jedne babe i hvale joj se da su bili na moru.Baba sa planine nikad cula da ima mora.Kaze ona momcima,mora nema.Kazu momci,kako nema majko dans smo dosli bili mjesec dana.Kaze baba pa ja ga nikad nisam vidjela.Pa ako ga nisi vidjela nemora da znaci da ga nema.Tako i ti tvrdis da nema Boga.Ti nisi baba pretpostavljam,ali za tebe jedan argument.Vjetar niko nevidi,a svako ga osjeca,jer nas sve dodiruje.Tako ni Boga niko nevidi,ali nas itekako dodiruje.Svaka akcija ima reakciju,tako da uzivaj u svom bezbostvu,zbog takvih misli ima i nacija i religija a sa time i klanja i ratova.Ne, dobri su nam temelji u svijetu licemerja,zavisti,mrznje,hedonizma.Bravo sjedi1.
nisam primjetio da djunga nekog sudi, mom e baa si jednostavan i zanimljiv! nije lako pri ati o Bogu i njegovom postojanju kad ga ne poznamo i razumijemo... evo ja vam ka~em, tko vjeruje da ovaj ~ivot ima smisla , taj vjeruje u Boga!! a priroda je savraena i ona je samoiscjeljujua, pa je i nama sueno iscjeljenje... ha dotada e ljudski rod i dalje da filozofira ili kako je rekao Gurijev; Veina ljudi, danas, ~ivi u jednom snu. Neki se u tom svom snu bave i naukom, a neki ak piau i knjige.
BugiPOZNAVALAC

avg 2009.

#77
:icon_lol:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se