ovjek je materijalno, mentalno i astralno bie, sa
injen od fizi
kog, mentalnog i astralnog tijela. Gagiba je na dobrom tragu, problemi u fizi
koj sferi postojanja mogu utjecati na viae razine. Ne u smislu da im mijenjaju rudimentalna svojstva, ve se ponaaaju kao svojevrsni utezi ili prepreke. Te otegotne okolnosti stvaramo isklju
ivo mi sami, jer "problemi" nikad nisu u okolini, ve u nama samima. A zna se ko ne mo~e bez problema (Um). ;)
Um ne pripada naaem biu ve naaoj okolini, on je poput kompjutera koji obrauje vanjske podra~aje na osnovu kojih radi prora
une, memorira i pogreano se predstavlja.
Izmeu nas i stvarnosti je um.
Na kraju krajeva, to iskustva AstralGuya i potvruju...kako o
ekivati od suptilnih energija da se osjete u svojoj pravoj prirodi i ljepoti ako smo na fizi
koj i mentalnoj razini debalansirani? Konzumiranje droge, neuredan ~ivot, manjak sna, manjak fizi
ke aktivnosti, trpanje mozga nepotrebnim informacijama/tuim smeem...sve to sustavno radimo i onda o
ekujemo da e neka tamo projekcija biti ispunjavajua?
Mislim da se ~e koju AstralGuy s pravom osjea nee ugasiti astralnom projekcijom, ve meditacijom.
Meditacija nije svladavanje, ve prepuatanje. Dok god razmialjamo u kontekstu savladavanja, pobjeivanja, pokoravanja..u sferi smo Uma (Ega). U istoj smo sferi i dok razmialjamo dualno (dobro-loae, bog-vrag itd), jer dualnost je osnovna karakeristika Uma, koji druga
ije ne mo~e funkcionirati, ve mora non-stop neato vrtit, usporeivat. Kako ga zaustaviti? Nikako. Um se ne zaustavlja nikad, ve se napuata, transcendira, promatra. Malo-pomalo, pojavit e se fina distinkcija izmeu univerzalne svijesti u tebi (pravog, ina
e usnulog gospodara) i Uma (uvijek aktivnog sluge, koji dok gospodar spava misli da je glavni). Um je dobar sluga, ali loa gospodar.
`to se ti
e tog Brainwave generatora, stvar je ovakva : znanstvenici su sku~ili da mozak meditatora u stanju duboke meditacije emitira odreene frekvencije. Te frekvencije po zakonima fizike, ako se reproduciraju, pobuuju te iste frekvencije u naaim mozgovima i stvaraju sli
an efekt kao da se meditira.
Koriatenje tih programa nije loae, meutim treba bit svjestan da njihova upotreba daje tek blagi okus onoga ato meditacija ina
e pru~a. Ti valovi su tek nuspojava meditacije, a ne uzrok...Ne mo~emo nuspojavom inducirati uzrok, kao ni posljedicu (ne mo~emo se izazivanjem crvenila o
iju napuaiti) ;)
Najbitnija posljedica meditacije je transformacija naaeg bia. Drugim rije
ima, koriatenje tih programa nije loae, ali zapamtite da je to tek demo verzija, i da se na taj na
in ne deaava ono najbitnije u naaim biima, transformacija svijesti.
Meditirati je jednostavnije u ranim jutarnjim satima, pred svitanje, kad je mozak odmorniji i neoptereen dnevnim problemima.
Nerado sluaam razna "iskustva" drugih po pitanju tih astralnih putovanja, klini
kih smrti itd...jer srce nema memoriju, tko je onda zapamtio ta sva iskustva da bi ih poslije tako detaljno prepri
ao?
Tko god pri
a o nekom svom "astralnom" iskustvu, po meni realno nije nadiaao ni mentalno tijelo - al eto valjda ljudi imaju potrebu pri
ati, jer ako aute, drugi bi mogli pomisliti da nemaju pojma. ;)