VUTRA
ForumZajednicaPutovanje na mentalnim talasimaŽivot bez ključa
LEGACY

Život bez ključa

26 odgovora3,833 pregleda
HookerLEGENDA

okt 2015.

#1
Ja jednostavno sad moram da otvorim ovu temu...Pa ako neko od "nadle~nih" misli da je kao neko politi aranje neka je baci na groblje...Otvorih je pa ata bude bude,eto. Ex YU...Sretno vreme,ko pamti slo~ie se.Nije bilo zaklju avanja kapija.Nije bilo.Ali ajde da krenam nekim redom. Imao sam noas dva udarca.Prvi je naravno dobra vutra koju sam ispalio i strpao u plua a ona posle otiala u mozak a drugi udarac je zaklju ana kapija.Kakve veze ima vutra,zaklju ana kapija i EX YU pokuaau da objasnim u sledeim redovima ovoga mog pisanja... Napuaih se dobre trave i dodjoh kui. Kad ono trt,kapija zaklju ana.Nema problema,imam ja klju .Jedva potrefim bravu,okrenem klju ,klik,izvadim klju sav sretan,da udjem,cap,ne mo~e,zaklju ano dva puta.E jebi ga,ponovo ciljam bravu ko nespaaen,izlazi komaija da utera auto,jebalo ga auto,ata je ekao do sad...Moram da komuniciram sa njim a jedva stojim.I onako napuaen okrenem na pri u kako se nekad kapije nisu zaklju avale,nego je sve bilo slobodno,on prihvati pri u i mi smo tu nekih pola sata pri ali o Ex YU i vremenu kad se kapije nisu zaklju avale.U tom pri anju potrefih ja opet bravu,opet okrenuh klju ,opet klik,i kona no,rekoh komaiji laku no i udjoh u kuu.Spas. A nekad,jebi ga,nema klju a,samo kvaka i untra si. Nekad komunizam bez klju a a sad kao demokratija sa klju em,i to jebeno zaklju ano dva puta... Dobro,idemo dalje... Dolazim do vrata od kue,da udjem,kad ono ne mo~e.I kua zaklju ana.Koji moj se toliko zaklju avaju.Imam ja klju i od kue. Cap,jednom okrenem klju ,probam na kvaku,ne mo~e.I vrata od kue jebeno zaklju ana dva puta. Eeee,dokleeee... Uaao sam,ne bi me udilo da sam i na fri~ideru naaao lanac i katanac,ali srea,niata. Ljudi moji,stvarno,nekad nisam imao tih problema...Koji crni klu ,sve na izvolte,a nikom niata falilo nije... I ata,uaao sam,fri~ider slobodan,uzmem onako napuaen,gladan,klope na tacnu.Majonez,paatetu pileu 75 grama,paradajz,pavlaku,jogurt,hleb i so...`ta mi je prvo palo pod ruku.Sednem za komp,sluake na uake i po nem da prtljam po muzici na YubeTube.I nadjem ovo... j9gqR9YtjJ4 Ljudi doalo mi je da pla em. Ma sretno vreme,ma nije bilo zaklju avanja kapija i vrata,slet,Tito i rock...Jebem ja ovu demokratiju za koju sam se kao borio. Ne,ovo je ve politi arenje...Nisam hteo da ovo moje pisanje ode u ovom pravcu... Samo mi je palo na pamet. Zaklju ana vrata,i to po dva puta,zaklju an mozak,zaklju ana komunikacija,zaklju an ~ivot.`ta li e tek biti za nekih dvadesetak godina? Sranje... Hteo sam prvo temu da otvorim u " Sve i svaata" i da je nazovem EX YU,pa sam se onda predomislio i sve ovo moje pisanije umalo nisam bacio u "Naduvane postove"...E,onda mi je sinula ideja,ovde joj je mesto.Definitivno. Ako se "nadle~ni"sla~u... Ko pamti ~ivot bez klju a neka se javi?

okt 2015.

#2
joa uvijek ne zaklju avam

okt 2015.

#3
tema nije zakljucana sto je dokaz da jos uvek ima zivota bez kljuca :)
Rope73ZMAJ

okt 2015.

#4
Drug i ja,napuseeeeeeeeni,ulazimo u kafic sa poker aparatima. Lupamo,igramo se i pAF 5 istih :) Pogledamo se,oci su nam rekle sve..prekucamo ga i vec sutra ujutro...Sa,Mostar,Kardeljevo (Ploce),Baska Voda,B.Polje...spavanje na plazi. Spavanje u vojnom hotelu bez dinara ,klopa u restoranima bez dinara... Hoteli puni raje preko "Ferijalnog" tako da smo se lagano mogli uklopiti sa njima... " Kako kazes,borio sam se za ovo,za demoNkratiju (tako ispada) i vec sam se izvinjavao sinu svom za "slobodu " koju mu izvojevaH. I da,itekako ima veze sa ganjom ovo sto si zapoceo drug. Dijelili smo je,ex Yu kazneni zakon nije krivicno kaznjavao za pusenje...Bio je prekrsaj. Da zavrsim ovaj post. Nisu ni hoteli bili zakljucani a kamoli sve sto si naveo ti @Hooker . Od svega najzalosnije je FRIZIDER zakljucan kod 99% (famoznih 99 ) Baska Voda,grafit..."KRUHA I TRAVE NIJE STID TRAZITI" :) P.S. Shank, "Juznjacka Utjeha" :) ;)

okt 2015.

#5
:spliff: Bio ja jednom u Njema koj.Moj radni kolega Kruako,stariji ovjek,od akcije nave er volio ve eru,televizor i krevet u potkrovlju male sobice povia neke gostione...gdje smo stanovali :D A pored te naae gostionice mali kafi u koji sam ja silazi svaku ve e na cugu i pokuaavanje uspostave kontakta sa lokalnim stanovniatvom.Loa moj njema ki a oni neznaju hrvatski...no ialo je nekako :) Jednu ve er,ka~em konobarici,guten Nacht majne aene konobarico ... odoh na spavanje,sutra opet valja na bauatelu poi :( Izaem van,ruka u d~ep,uhhhhhhhh... nisam uzeo klju ! Pola noi je,mirno u Njema koj u to doba bilo,nitko ne galami,nitko se ne dere ... a ja nemam klju . Tiho viknem; Kruuuuuuuuakoooooooooo,Kruakooooooooooooo ...niata !!! Ne uje me. Naem par nekih kamen ia,dobacim do prozor eta naaeg par puta ...tup,tup,tup :D I moj ti Kruako onako iza sna,proviri i tiho vikni; `taaa jeee bilooooo ? Deee miiii baciiii klju . Nae Kruako klju ,hitni ga kroz prozor,klju na te~em privjesku leti prema mojoj ruci sve br~e i br~e... i udari me u spoj ka~iprsta sa dlanom u onaj mekani dio,probije mi malo ko~u al' udari me do kosti :D odbije se,frkni i upadne u kanalizacijski aaht :D Strelovita misao mi proleti glavom... sad je upao u neki kanal pun govana. I da mogu sii po njega,fujjjjj :D Kruakoooo,sii dole i ponesi bateriju,bar da pogledam :( Sie Kruako,ponese bateriju,pogledamo ... svaka ast `vabo :D Na izvjesnoj dubini u aahtu je bila postavljena nekakva auplja korpa limena,koja je sakupljala kamen ie i eventualno smee koje je kianica donosila u aaht. Podignem reaetku aahta,duboko je dosta,moram zalei na asfalt o_O Legnem,turim ruku u aaht...ne mogu ga doku iti :D Istegnem ruku do maximuma...dodirujem ga vrhovima prstiju ali ga ne mogu uhvatiti :D Koliko god da joa koji milimetar istegnem ruku ... nema aanse:upiii: Kruako,'de majke ti probaj ti,ja ne mogu. Zalegne Kruako na asfalt i od prve ga uhvati :D Ehhhhh,da ... kad se samo sjetim,kako sam bio mlad i kako sam volio konobarice :djede:

maj 2017.

#6
Aj' dobro,kad je ve tako :) Malo slu ajnosti :spliff:udari mi budalin :thumb: o~ivi temu. A men' se baa ju er desi klju :D Nakon dugoooo vremena...osta kua prazna. }ena na aljaku ode,dite ode na roatilj,ata da ja radim,hmmm Vremena imam:banana_rasta: Zarolam malu rizlu,moram piliima dati vode i hrane,moram oaiaati dlake ispod pazuha,obrijat bradu,oaiaat dlake u nosu ,pun k posla ... al' vremena imam ;) E takoc vidia,to je to ... sad mo~e i ale na roatilj. Vodim i psa,kui ostaju samo ma ke ... mogao bi zaklju ati kuu. I tako ti ja zaklju am 4-tvora vrata. Nakon puuuunoooooo vremena ... sve zaklju ano :D 2 brave jedva zaklju a koliko su zapekle:lol: Imam pljugu spalit u je u jednom dijelu puta kroz aumu,takav je plan ... put znam,bio sam par puta ve na tome mjestu. Pas nabrijan,ja vozim po kaldrmi i duvam,aumetina,pejza~i,izbijam na asfalt,prolazim kroz selendru neku...na trenutak neznam e sam. e sam,e sam ... i profulam skretanje. Doem u drugo selo,aj' Venlo u k,skoncentriraj se ...okrenem i nazad. Z8 radi ,ja pri am sa psom, ~ena na poslu joa 4 sata,klju je kod mene,vremena imam :banana_rasta: I kona no doem do mjesta :p vidim cijelu ekipu,ima ih poprili no,muzika treati nadaleko iz neke pile naparkirane tik do stola:banana_rasta: Dimi se ,tek su nalo~ili. Doem do njih ,tamo joa jedan pas 'opasne pasmine'. Pozdrav ljudi ... al' prvo da se ovo dvoje ponjuae ;) Nakon par minuta ih pustili da se ganjaju :respect: E sad mo~e pivce a vidim i da se mota ... pa da malo odmorim od tripa. Vremena imam :banana_rasta: kua je zaklju ana,klju u d~epu :) Muzika treati,psi tr e,svi su nasmijani :respect: Prilazi mi dite,dr~i mobitel ; De,treba te keva ... Halo ljubavi :ljubav: ata si trebala (zatepam) :) :love2:Gdje si ostavio klju ? Doala sam kui a sve zaklju ano. :upiii: Doala 4 sata ranije smiley9934 i ata sada :) Aj Venlo kui,nosi klju :fuck: Bolje da nisam zaklju ao :lol:

maj 2017.

#7
Malo sta drugo moze izbaciti covjeka iz takta kao sto to kljuc moze. Mene trin'eska i sedamn'eska redovno izbacuju, bez obzira sto ih imam vise no ostalih, al ta dva uvijek fale, kad ih trebas, uvijek se negdje zature. Kljuc od auta mi digao pritisak na 220 (nije jadan kljuc nista kriv, osim sto ga budala nosa po dzepovima) Krenem jedne prilike do prijatelja na selo, kad ono zena parkirala auto iza mog, ne mogu izaci iz dvorista. Vratim se u kucu, pitam zenu: - Hoces li se negdje kotrljati autom? - Necu! - Fino. Odoh do kolege na selo, pa da me ne trzas da ti ga doceram. Taman sjeo s kolegom, on turio kafu, ja jedan smot'o, priroda olistala, pticice cvrkucu, kerovi laju, mace se muvaju po dvoristu, ovcice bezbrizno pasu, ma raj zemljahani, kad zazvoni telefon - cerka. - E, tata! Jel' mi mozes dovesti auto, dogovorila sam otici u kino sa drugaricama. - Idi dijete s mojim autom, nemoj me sad driblati matere ti. - Joj, tata ne znam ja onaj voziti. Aj, znam voziti naprijed, al ne znam u rikverc i pogotovo ne znam parkirati, a u gradu guzva... Sta's, goni djetetu auto, pa se vracaj raju seoskom. Ostavim auto ispred dvorista, javim cerki da je auto tu, sjednem u drugi, vratim se kolezi, ugnijezdim se u lezaljku, srknem malo hladne kafe, kad opet telefon - cerka. - E, tata! Gdje si kljuc ostavio... "Pametni" Romeo parkir'o auto, zakljucao i kljuc u dzep, a rezervni negdje zagubljen. Dalje ne zelim pisati. Nastavak je mnogo vulgaran!

maj 2017.

#8
Eto nam price o kljucevima:) posto sam jako los po pitanju kljuceva dokumenata novcanika I tih sitnica , zena odluci da kupi pepeljaru u obliku lista nama omiljene biljke I da tu stavljam te moje kerefeke, medjutim nemos ti belendova opametiti pa ja dalje po svom kljuc od kombija vamo novcanik tamo itd, I kaze zena pa jesam ti kupila pepeljaru da u nju stavljas da uvek znas gde je a ja njoj, ma jesam stavio ali ti uvek premestis:fuck::joint2::joint2:

maj 2017.

#9
he, he, da, sto me podseti na ono... je li sinak, kako se zove onaj nemac sto mi sakriva stvari?
deraxorLEGENDA

maj 2017.

#10
Imao sam tu sreu da ~ivim u EX YU. pa samim tim neato i pro~ivio dok nisu "Upalili svijetlo". Sjedimo tako u kafiu mi ekipa i naravno dodajemo se Jointom. Pote~emo juna ki, punim pluima. Milicioner nas gleda naslonjen na aank sa kolegom..... U jednom trenutku prilazi, vadi kutiju cigara i redom nas nudi govorei, " de momci zapalite nemojte se mu iti stom cigarom toliko" . Uvjek se toga sjetim kad doem u nepoznat kafi zapalim cigar' a konobar mi prie i ka~e "puaenje ovdje nije dozvoljeno preite tamo."

jun 2017.

#11
Pitaae me:Venlo,oa' promijeniti radno mjesto,biti e ti lakae :murija: Odgovorih: moram prvo da razmislim :razvaljen:: :murija:(sutradan) : jesi razmislio? :razvaljen::: nisam joa ni po eo da mislim smiley9934 Nakon cca 10tak dana :razvaljen:: razmialjana,ka~em: OK,prelazim.Napuatam zauvijek svoju makinu i 2 nezaklju ana ormara radna. Novo radno mjesto ... 6 maaina,ovisno o potrebi radim (u im raditi) na nekoj od njih. 13 ormara :D Svi zaklju ani :p Dobivam 1 klju . Prvih dana koamar pravi. Mentor strog,ormari moraju biti zaklju ani ako se ne radi na maaini. Ako ti treba neato iz ormara ''8 na maaini 5'' ... ide otprilike ovako: Sa svojim klju em otklju am ormar u kojem su 2 klju a. Uzmem ih i otklju am drugi ormar u kojem ima 3 klju a. Uzmem ih i odem do ormara u kojem ima 2 klju a. Uzmem ih :D I otklja am ormar br. 8. :lol: Obrnuto se zaklju ava :spliff:

jun 2017.

#12
:fuck::crazyd:

nov 2018.

#13
A daj stvarno? :D Baa ugodna tema za pro itati, i za nasmijati se i onda na posljetku i tugovati za tim vremenima zajedniatva, sloge, zabave i ljubavi. A ata u iniae ljudske zlobe i sitne glave usijane. Cak iako nisam bio ,na~alost, dio exyu zavidim vama ato jeste. Uvjeren sam da je bilo istinitije nego sad.

nov 2018.

#14
jao jbte, ja se... meni... ybt, slosilo mi se od ovog, i jos sam dvared morao da procitam, strava i zasu! ps. meni ka je tako nesto pa me ubedjuju/pozuruju, ja im kazem moram da pitam zenu... tu prestaje svaka prica :lol: to je takav zbun, da svi postaju nemi film!

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se