VUTRA
ForumZajednicaPutovanje na mentalnim talasimavizionari, ujedinite se!
LEGACY

vizionari, ujedinite se!

110 odgovora5,802 pregleda
dzibaENTUZIJASTA

jan 2007.

#1
i met a boy, wearing vans 501s
dzibaENTUZIJASTA

jan 2007.

#2
vizije su, po mom misljenju, ona stanja uma kada niste sigurni dali ste budni ili spavate, kada realnost dolazi iz celog tela, a ne iz glave! Vizionaut putuje kroz nepoznato, osecajuci svoje bice kao celinu nailazeci na neobjasnjivu realnost koja je bliza nego slika ispred ociju! Ovo je individualni osecaj koji imam...
dzibaENTUZIJASTA

jan 2007.

#3
Ja nisam dovoljno jak ni pametan, ali se zalazem za vizije! Takva stanja dolaze u raznim situacijama, jedini je problem zapamtiti ih! jer svi mi ih dozivljavamo samo je caka pripremiti um na takvo iskustvo, da bi se moglo zapamtiti! uzgred, po meni, pamcenje je sistem koji kreira svakodnevnicu tako da je logicno da je glavna "caka" Dozvoliti sebi da, odnosno pokusati da se zapamti... E sad vi nastupate da upotpunite celu misiju... P.S. naravno da se dolazi i uz primenu droga, ali glavno je ciste svesti! To je iskustvo koje treba dobiti... sve ovo je individualno misljenje!
kanehbosemAMBASADOR

jan 2007.

#4
super ti je spika baa si dopustia svaat, ko borat lol ja sam za vijzije jasamza lol
dombaPOZNAVALAC

jan 2007.

#5
u prijevodu :lsd uda radi :D
sinsemila_smajlPOZNAVALAC

jan 2007.

#6
ne radi, mi radimo :icon_lol: nije potreban nikakav vanjski acid za uzdizanje Uma i Duha, oh no, ak atoviae, mo~e te uvest u la~ne energetske tokove samodestrukcije, iliti po naaki sjebat Um...
BOTANIKISTRAŽIVAČ

jan 2007.

#7
um je taj koji je prljav .. zakiselite ga ako imate talenta. ako nemate well.. aint that a fuck up :))
sinsemila_smajlPOZNAVALAC

jan 2007.

#8
prljav ako ga ne istimo :sun2:
BOTANIKISTRAŽIVAČ

jan 2007.

#9
:))
sinsemila_smajlPOZNAVALAC

jan 2007.

#10
:icon_lol: :sun2: :icon_lol:
dzibaENTUZIJASTA

jan 2007.

#11
svaki komentar bio bi suvisan a za tebe bezvredan, ocigledno... Biti duhovit I time skupljati poene svom egu bezvredno je na ovom mestu i zato te rituale za parenje I lov ostavi po strani. Metafora za nasu situaciju bila bi da stojimo na ledu I da ga uporno hladimo da nebi potonuli u dubine! Ako se samo za trenutak prebacimo u aspekat izvan nasih tela videcemo da zivot ne dolazi ka nama vec istice I da svi moramo umreti! Ako tu cinjenicu ignorises zivot ti nece isticati pred ocima vec odpozadi I to kroz supak I onda ces umreti. Posoji sansa da se bude hrabar I da se suoci sa stravom koju donosi smrt ida se otrezni u zadnji cas. Taj led predstavlja ego, odnosno bezanje od realnosti koju nepoznajemo. Led treba pustiti da se istopi I zaronicemo u dubine koje su van naseg pamcenja. Svi mi pokusavamo da saznamo sta je to zivot , a sta smrt, sta su snovi sta je dezavu& mi to I znamo ali ne pamtimo, nije tu u svesti vec dublje u telu& pricanje o tome I filozofiranje su nista jer se to mora doziveti, a dozivljava se non stop tako da zapravo samo treba zapamtiti da bi bilo na istom nivou sa svesti u budnom stanju.
dzibaENTUZIJASTA

jan 2007.

#12
ja imam svoja iskustva i ljudi koji zele da podele svoja su dobrodosli! ko zeli da bude kul moze to i drugacije...
sinsemila_smajlPOZNAVALAC

jan 2007.

#13
pa, brate dragi, i pokuaavamo da delimo iskustva i oseaj... meni je ~ao ako si Ti ove male digresijice shvatio kao neko podjebavanje... ispri avam se ponizno ozbiljno nadam se da neea zamjeriti, i da emo zajedni ki raditi na airenju Svijesti:icon_smile:
dzibaENTUZIJASTA

jan 2007.

#14
ne, ne, samo sam zeleo neke price umesto odgovora! to sam zapravo mislio... pozdrav, a ja cu pisati price kad stignem, ovo je bio samo mali uvod da bi ljudi naslutili interes.
ReggaesaurusENTUZIJASTA

jan 2007.

#15
E pa sad pokusjte da zamislite; mada nsam siguran da je ovako izgledalo... elem Desavalo mi se da vizualizijuem kako me vutra radi. Zamislite centar svog univerzuma, postajanja. Kod mene to izgleda ovako zamisljam sebe, i jesam, kao u centru neke kotline. Vidite oko sebe neku ravnicu, sve izgleda poznato, a iza te ravnice su maglene planine. Oni koji su zainteresovani pogledace i iza njih drugi ce reci da ne postoji nista iza. Zapalite vuvu i vas centar ce se pomeriti. Gde? To je pravo pitanje... Nekada ili za nekog otvorice se nove ravnice sa prostranim pogledom na zivot iz sasvim novog koordinatnog pocetka; za druge ce upravo te ili neke druge planine ispreciti ispred vidika i sav trud ce biti uzaluduan. Uzaluaduan, vazno je da ste pokusali nesto novo, zar ne?
sinsemila_smajlPOZNAVALAC

jan 2007.

#16
tako je :sun2: Zapalite vuvu i vas centar ce se pomeriti. Gde? To je pravo pitanje... Nekada ili za nekog otvorice se nove ravnice sa prostranim pogledom na zivot iz sasvim novog koordinatnog pocetka- Trenutak koji se deaava i nastavlja poslije suradnje sa Svetom Zelenom, i naposletku bez fizi ke materijalizacije Njenog postojanja, dakle u nazovi 'strejt stejt ov majnd, bodi end spirit' je doista novi Koordinatni Po etak :sun2: i naravno, uzaludnost je nepoznat pojam :icon_lol:. po inju se hvatati Orgazmi ki tokovi razvoja Potencijala osobnih Energija kroz jubavnu Emociju - esenciju Svemira... razvijamo se, u Sebe, u vis, u Druge, zajedno i neprekidno :family1: :icon_mrgreen: :thumb:

jan 2007.

#17
hm...Mnogi grese kad diskutuju o vizijama , vizija ili vizuelna halucinacija je ok samo onda kad posle psihickog tripa dozivis pravi trip karakteristican onom iz tripa,ne?put je malo teze ostvariti ukoliko nemas u sebi interesovanje za istinitom tripchinom ,a ne samo interes da "odes"pod uticajem...
sinsemila_smajlPOZNAVALAC

jan 2007.

#18
naravno, radi se o konstantnom putovanju i razvoju... samo interes da "odes"pod uticajem... je samozavaravanje i uistinu pogreaan put
dzibaENTUZIJASTA

jan 2007.

#19
telo, odnosno celokupno bice svest, deo tela fizicko telo, deo tela emocije, deo tela ego, deo tela nepoznato, ??????? nije objasnjivo ali je sveprisutno zivot, deo nepoznatog telo>zivot>nepoznato rodjenje|smrt zivot|nepoznato
dzibaENTUZIJASTA

jan 2007.

#20
e sad, da bih uopste bilo sta mogao da napisem mora da se razume da cu morati da koristim pricu kroz koju cu pokusati da objasnim stanja koja su subjektivna i neobjasnjiva. kao sto sam rekao nije pod uticajem droga nastala moja, subjektivna, percepcija toga kroz sta sam prolazio, ali smatram da je to apsolutno nebitno. zasto? zato sto je sve to nepoznato i deo jednog istog. tako nesto se nemoze objasniti jer nije deo svesti, ipak moze kroz moju svest, meni, da docara memoriju o stanju tog nepoznatog za vreme dozivljaja. kada sam konacno uspeo da izjednacim svest i telo tako da se makar nalaze u istoj ravni poceo sam da propadam kroz krevet i da lebdim tako da sam imao osecaj da sam ja ustvari i krevet i cela ta prostorija. ja sam bio i zvuk i prostor i mogao sam da manipulisem njima na neki cudan nacin, svojim telom (bicem), jer je sve to deo mene. Vreme se neda odrediti jer je relativno imam utisak da nepostoji. tada sam na cas dosao svesti(koji je ipak samo deo tela) i osetio prisustvo nekih senki koje nisu deo mene (mada mislim, nisu deo sveti jer su se dva sveta ukrstila) i pao sam u nesvest od straha. posle sam dosao ka svesti. mnogo kasnije sam morao da suocim sa tom stravom, i nisam je pobedio i covek sam jer nisam, ali sam rasklimao sebe dovoljno da vidim da je to neizbezno i da mi dolazi taj trenutak. covek cu biti dogod bezim od strave i smatram da smo svi ljudi iz tog razloga na tacki svesti, a ne tela. Opet, kada se upozna to stanje ono cesto dolazi, tako da sam imao mnogo susreta sa nepoznatim. Da nebi mislili da sam ludak, morate da pokusate da protumacite ovo na svoj nacin, jer to je nemoguce objasniti, tako da i sam sebi zvucim kao ludak, ali kontrolisani ludak. a mozda sam i jednostavni ludak. Oni koji to nemisle vec razumeju na svoj nacin neka ostave dalje price ostali nek se uzdzre od komentara da iskristalisemo pricu. kasnije ce sve ovo imati vise smisla samo da zaokruzim pricu. Budite hrabri, strava je zajebana stvar. think for yourself question authority Throughout human history, as our species has faced the frightening, terrorizing fact that we do not know who we are, or where we are going in this ocean of chaos, it has been the authorities, the political, the religious, the educational authorities who attempted to comfort us by giving us order, rules, regulations, informing, forming in our minds their view of reality. To think for yourself you must question authority and learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness; chaotic, confused, vulnerability to inform yourself. Think for yourself. Question authority. preispitaj sebe, ti si taj koji je vlast
dzibaENTUZIJASTA

jan 2007.

#21
kome moze biti bitnije nesto drugo nego svoj zivot????
UserNameENTUZIJASTA

feb 2007.

#22
U razdoblju kada sam imala osjecaj da mi zivot izmice kontroli, dozivljavala sam slicne situacije koje dan danas ne mogu objasniti..... Stravican osjecaj propadanja kroz vrijeme i prostor, neobjasnjive slike svuda oko mene, nestvarno unutar stvarnog.. Nije mi jasno zasto sam se dovela u to stanje, jer nije nimalo ugodno i uvjeravam sebe da je to sve produkt mog loseg stanja svijesti (mozda i nije?) Covjek treba dovesti sebe i svoj zivot u red, ali opet ziveci na nacin koji je "prihvatljiv" u drustvu, gubimo vezu sa duhovnim svijetom.. Sve vise imam dojam da sam okruzena bezlicnim ljudima, praznim ljusturama koji su izgubili sebe trazeci sebe! Zivot je paradoksalan i lako predem granicu stalozenosti ako o njemu razmisljam... Znaci li to da covjek treba biti povrsan da bi bio normalan??
kanehbosemAMBASADOR

feb 2007.

#23
imperial western civilizacija boluje od povranosti a ni mi nismo daleko, pogledaj samo humoristi ne serije, za primjer... a ato se ti e normalnog i ludog, dobro ka~e jedan grafit ko ovdje ne poludi taj nije normalan a ak mene pitaa vu je lijek i protiv jednog i drugog:sick: vu forever
dzibaENTUZIJASTA

feb 2007.

#24
Nacija koja spava Oduvek sam gledao na vreme kao na zivot koji dolazi prema meni, ceka da se ispuni. Postoji samo nekoliko prilika da se uvidi da vreme ne dolazi vec istice, kao pesak iz pescanog sata. Ovim mikrokosmosom, u kom se nalazimo, vladaju nepojmljive sile zivota i smrti koje nas ispunjuju potrebom za postojanjem ali nam nedaju do znanja da se sa njima moramo sresti, spremni ili nespremni. U kom momentu smo postali to sto jesmo, nije jasno, ali ugao iz kojeg gledam govori mi da smo izrasli u vrstu koja spava, vrstu prepustenu razmazenosti. Iz tog sna pokusavam da se probudim, da nadjem nacin da ne budem pospan. Najveca ideja koja mi se javljala tokom zivota nije uspevala da dopre do srca. Znam sta je to, dolazi mi cesto, ali kao da i ne zelim da znam, stalno ode... To je najveca stvar u mom zivotu, to je moja smrt. I bas kao i u snu u kome se desavaju stvari koje ne mogu da se opisu znam ih na koji trenutak a onda nestanu, pokusavam da se setim i brzo dodje vreme kada zaboravim i da smo sam se pitao. Nepostoji slika kojom bi mogao da stavim to u memoriju, ni rec kojom bi to stanje opisao, moje telo nije sposobno za to. Duboko u sebi cujem zov koji me tera da nedozvolim sebi da umrem pre nego sto se ne suocim sa svojom smrcu. Bez mog znanja poceo sam da pravim telo koje ce se upustiti u potragu za tim... Deca se radjaju, placu, gledaju, smeju se, spavaju... rastu i pocinju da se razlikuju od svih ostalih bica koja postoje na ovom ogromnom svetu. Kao neki beskrajno jak magnet zivot od njih pravi deo slagalice koji se uklapa u svoje okruzenje, namecuci svoja pravila i praveci od njih ucesnike te velike igre. Ja sam jedan od njih. O prvih nekoliko godina zivota nemogu da pricam, ne zato sto nezelim, vec zato sto se nesecam. Jednostavno, pravila po kojima zivim tada se nisu mogla primeniti. Prva pamcenja me vezu za odredjena osecanja koja su ostavila dubok trag u meni, ili su to mozda osecanja koja se najvise slazu sa nacinom zivota na koji sada zivim pa se sa njima i lakse identifikujem. Uglavnom, instikti su bili jaki kao i energija sa kojom sam ziveo ali pod "pritiskom" sigurnosti i lagodnog zivota lako sam podlegao uticaju covecanstva i svih tih novih prilika koje mi je ono donosilo. Kada sam se razumom osvrtao na to doba video sam da su upravo te navodne sigurnosti bile uzrok stvaranje moje svesti, koja je stavila sve te strahove u svoje daleke dubine, a ostavile mi jedan veliki prazan prostor da stvorim svoj mali paralelni svet koji ce se upustiti u kostac sa mnostvom drugih koji su vec cinili jednu predstavu zvanu ljudsko drustvo. Svaki pojedinac iz tog drustva imao je sebi svojstvene karakteristike, a i meni se cinilo da bi i ja trebalo da ih imam pa sam polako poceo da ih stvaram i mada sam znao da mi nijedna bas i neodgovara. Isuvise su se u meni borile razlicite stvari i ja sam se menjao od prilike do prilike tako da sam imao osecaj da sam sastavljen od vise razlicitih "Ja" koje su se na neki cudan nacin nalazile u jednom meni. Po potrebi bih uzimao osobine onog koji mi odgovara i na taj nacin stvorio komplikovan svet koji me je obuzeo i povukao sa sobom. Vreme, koje je bilo ispunjeno sitim stomakom i toplim prostorom svuda oko mene, pretvorilo je zivot u dokolicu i od zivotinje u meni stvorilo bice zaokupljeno svojim svetom, slepo za put koji je vodio iz srca, a jedino rado da zadovolji svoje sopstvene potrebe. A potreba je itekeko bilo. Pod prirodnom privrzenoscu svemu sto mi je godilo, a odbojnoscu onome sto nije, rodio se u meni proces koji ce dugo diktirati put kojim bi trebalo ici. To je jedan velicanstven svet u kome se cini da izbora ima na pretek i da nije problem naci onaj dobar vec od svih tih dobrih pronaci onaj koji ce zaseniti sve ostale i dovesti do sledece tacke, neosvrcuci se unazad. U toj borbi za svoje parce individualnosti hranio sam sebe i nemocan da odolim poklekao sam svom najvecem neprijatelju, svom egu. U toj tacki stopio se sav moj zivot i mada tako jednostavan kao ucesnik nisam imao priliku da primetim da je on taj koji me vuce u svoj vrtlog socijalizacije. Tako prijatan i ispunjujuc, odveo me je u drustvo u koje su se nalazili i svi ostali ucesnici, takodje bespomocni da rade bilo sta drugo osim da ucestvuju. Postoji jedno telo, u svima nama, koje zna sta su snovi, koje zna sta su instikti, ono pokrece srce i krv u nama, to telo to smo, delom, mi sami! Svest je samo jedan od mnogih nacina na koji se telo ispoljava i ako dozvolimo da budu u raskoraku, zivot ce nam promaci za tren...
dzibaENTUZIJASTA

feb 2007.

#25
iluzije «Svi smo mi slobodni da radimo ono što želimo»,rekao je te noći.-Nije li jednostavno,čisto i jasno?Nije li to veliki put da se uredi univerzum? -Skoro.Zaboravio si jedan važan deo-rekoh. -O? Svi smo mi slobodni da radimo ono što hoćemo,dok to ne povređuje nekog drugog,-dodao sam.-Znam da si to mislio,ali je trebalo da kažeš šti si mislio. Čuo se iznenadan zvuk u mraku,pogledao sam ga brzo.-Jesi li čuo to? -Da,zvuči kao da ima nekog...Ustao je,otišao u mrak.Nasmejao se iznenada,i rekao ime koje nisam uspeo da razumem.-U redu je-čuo sam da kaže.-Ne.biće nam drago da si tu...nema potrebe da stojiš tu..dođi,dobrodošao si stvarno... Glas je imao težak akcenat,ne ruski,ni češki,više transilvanski.-Hvala.Ne želim da kvarim veče... Čovek koji je došao do vatre bio je,pa bio je prilično vitak,vuku sličan momak,uplašenij očiju,obučen u večernje odelo.crna pelerina postavljena crvenim satenom,bilo mu je neprijatno na svetlu. -Prolazio sam pored,-reče-Polje je prečica do moje kuće... -Zar?-Šimoda mu nije verovao,znao je da laže,a istovremeno je radio sve što je mogao da se uzdrži od glasnog smeha.Nadao sam se da ću razumeti,ubrzo- -Smestite se udobno,-rekoh.-Možemo li vam pomoći?Nisam se baš tako osećao ,ali on je bio tako stisnut ,da sam stvarno želeo da se opusti,ako može. Pogledao me s divljim osmehom koji me sledio.-Da,vi mi možete pomoći.To mi je vrlo potrebno ,inače ne bih pitao mogu li piti vašu krv?Samo malo?To mi je hrana,potrebna mi je ljudska krv... Možda je to nio njegov akcenat,nije dobro znao engleski ili ja nisam dobro razumeo njegove reči ,ali sam bio na nogama brže nego ikad,slama je sletela u vatru od moje brzine. Čovek je ustuknuo.Inače sam bezazlen,ali nisam mala osoba i mogu da izgledam zastrašajuće.Okrenuo je glavu.-Gospodine,žao mi je!Žao mi je!Zaboravite da sam bilo šta rekao o krvi!Ali ,vidite... -Šta to pričate?-Bio sam još bešnji,jer sam se plašio.-Šta to dođavola govorite,čoveče?Ne znam šta ste,da niste nekakav VAM-? Šimoda me je prekinuo pre nego što sam mogao da izgovorim reč.-Ričard,naš gost je pričao,a ti si ga prekinuo.-Molim vas ,nastavite ,moj prijatelj je malo nagao. -Donald,-rekoh-Ovaj momak... -Budi miran! To me je toliko iznenadilo da sam zanemeo gledajući užasnuto čoveka izvučenog iz njegovog prirodnog mraka na svetlo naše vatre. -Molim vas da razumete.Nisam ja izabrao da se rodim kao vampir.To je nesrećna sudbina.Nemam mnogo prijatelja.Ali svake noći moram imati malo sveže krvi,inače će me spopasti užasni bolovi,a ako bi i dalje ostao bez toga,umro bih.Molim vas,užasno ću patiti,umreću,ako mi ne dozvolite da sisam vašu krv...samo malo,ne treba mi više od pinta.Koraknuo je prema meni,oblizujući usne,misleći da me Šimoda nekako kontroliše. -Još jedan korak i biće krvi,slažem se.Čoveče,taknite me i mrtvi ste...Ne bih ga ubio,ali sam mislio da ga vežem,pre nego što nastavim s pričom. Mora da mi je poverovao,jerje stao i uzdahnuo.Okrenuo se ka Šimodi:-Jesi li postigao šta si hteo? -Mislim da jesam.Hvala ti. Vampir me je pogledao i nasmešio se,potpuno opušten,lude se zabavljajući kao glumac na sceni posle predstave.-Neću piti tvoju krv,Ričard-reče prijateljski perfektnim engleskim bez ikakvog akcenta.Dak sam gledao,on je nestajao ,kao da je isključio svoje unutrašnje svetlo...za pet sekundi je isčeznuo. Šimoda je seo opet pored vatre.-Uvek mi je drago što ne misliš to što kažeš! Još uvek sam drhtao lučeći adrenalin,spreman da se borim sa monstrumom.-Don ,nisam siguran da sam za ovakve stvari.Možda bi bilo bolje da mmi kažeš šta se događa.kao na primer,šta ...šta je bilo? -Dot je bio vampir iz Transilvanije,-reče on nego što je sama ona spodoba govorila.-Ili,da budem precizniji,Dot je bio misaona forma vampira iz Transilvanije.Ako hoćeš nešto da objasniš, a misliš da te neko ne sluša,čvrkni ga malomisaonom formom ,da objasniš šta misliš.Da li misliš da sam ga doterao ,sa onom pelerinom i očnjacima i onakim akcentom?Da li je bio previše strašan za tebe? -Pelerina je prvoklasna,Don.Ali je ipak bilo suviše stereotipno,egzoično...uopšte se nisam uplašio. Uzdahnuo je.-U redu.Ali si shvaio smisao,a to je ono važno. -Koji smisao? -Ričard,budući tako besan na mog vampira,radio si ono što si hteo ,bez obzira što bi ti povredilo nekog drugog.On ti je to čak i rekao da će biti povređen ako... -Hteo je da mi sisa krv! -Što je isto što mi radimo govoreći da ćemo biti povređeni ako neko ne živi na naš način. Ćutao sam dugo vremena misleći o tome.Uvek sam mislio da smo slobodni da radimo šta hoćemo, samo ako ne diramo druge,a ovo se nije slagalo.Nešto je nedostajalo. -Stvar koja te zbunjuje-reče-je prihvaćena izreka koja je slučajno nemoguća.To je izraz «povrediti nekog drugog».Mi biramo da li ćemo biti povređeni ili ne,nije važno od čega.Mi smo ti koji odlučujemo.Niko drugi.Moj vampir je odlučio da će biti povređen ako mu ti ne dopustiš...! To je njegova odluka,njegov izbor.Ono što ti radiš je tvoja odluka,tvoj izbor.Daćem mu krv,ignorisati ga,vezati ga,probosti ga javorovim kolcem kroz srce.Ako on ne želi javorov kolac ,slobodan je da se brani,na bilo koji način.I tako to ide,izbori,izbori... -Kad tako gledaš... -Slušaj-reče- ovo je važno.Svi smo mi.Slobodni.Da radimo.Šta god.Poželimo.Da radimo.
dzibaENTUZIJASTA

feb 2007.

#26
Silva mind control method Quiet your mind. Clear your thoughts. In your mind say: "I'm going to count down from 3 to 1, visualizing each number on a white orb suspended in the air above my head. When I reach the third and final "1" my body will be deeply relaxed. I will have no awareness of physical sensations. I will not perceive any physical discomfort. My consciousness will be focused on my astral body. Now visualize a white orb suspended in the air above your head. Mentally focus on the orb I visualize a number "3" on the face of the orb. The numbers can be any color. They may vary with each experience. Visualize the 3 --three times: three number "3's" on the orb. Your body is completely relaxed. You are losing awareness of your physical body. Then repeat the visualization with three number "2's." You are into greater relaxation. Now visualize the "1's." You are losing awareness of physical sensations. Your consciousness will be in your astral body. Repeat this using the number "1's" three times. Your consciousness is now in my astral body. This could involve training of several sessions. You may also find audio tapes that take you down into these altered states as well. You getting better and faster as you go along each time. There is no set agenda for how often you practice astral projection or any other out-of-body technique. It soon becomes fun. It is like a deep meditation. Now the key is to remain conscious while my body is asleep. Different thoughts may pull you from your focus as the mind loves to chatter. Just push these thoughts away.
dzibaENTUZIJASTA

feb 2007.

#27
The Monroe Technique (najpoznatija i najuspesnija metoda astralne projekcije) Step One: Relax the body. According to Monroe, "the ability to relax is the first prerequisite, perhaps even the first step itself" to having an OBE. (out of body experience). This includes both physical and mental relaxation. Monroe does not suggest a method of attaining this relaxation, although progressive muscle relaxation, coupled with deep breathing exercises (inhale 1, exhale 2, inhale 3... until about 50 or 100) are known to work well. Step Two: Enter the state bordering sleep. This is known as the hypnogogic state. Once again, Monroe doesn't recommend any method of doing this. One way is to hold your forearm up, while keeping your upper arm on the bed, or ground. As you start to fall asleep, your arm will fall, and you will awaken again. With practice you can learn to control the hypnogogic state without using your arm. Another method is to concentrate on an object. When other images start to enter your thoughts, you have entered the hypnogogic state. Passively watch these images. This will also help you maintain this state of near-sleep. Monroe calls this Condition A. Step Three: Deepen this state. Begin to clear your mind. Observe your field of vision through your closed eyelids at the blackness in front of your. After a while you may start to notice light patterns. These are simply neural discharges. They have no specific effect. Ignore them. When they cease, one has entered what Monroe calls Condition B. From here, one must enter an even deeper state of relaxation which Monroe calls Condition C-- a state of such relaxation that you lose all awareness of the body and sensory stimulation. You are almost in a void in which your only source of stimulation will be your own thoughts. The ideal state for leaving your body is Condition D. This is Condition C when it is voluntarily induced from a rested and refreshed condition and is not the effect of normal fatigue. To achieve Condition D, Monroe suggests that you practice entering it in the morning just as you are getting up, or after a short nap. Step Four: Enter a state of Vibration. This is the most important part of the technique, and also the most vague. Many projectors have noted these vibrations at the onset of projection. They can be experienced as a mild tingling, or as if electricity is being shot through the body. Their cause is a mystery. It may actually be the astral body trying to leave the physical body. For entering into the vibrational state, he offers the following directions: 1. Remove all jewelry or other items that might be touching your skin. 2. Darken the room so that no light can be seen through your eyelids, but do not shut out all light. 3. Lie down with your body along a north-south axis, with your head pointed toward magnetic north. 4. Loosen all clothing, but keep covered so that you are slightly warmer than what might normally be comfortable. 5. Be sure you are in a location where, and at a time when, there will be absolutely no noise to disturb you. 6. Enter a state of relaxation. 7. Give yourself the mental suggestion that you will remember all that occurs during the upcoming session that will be beneficial to your well being. Repeat this five times. 8. As your breathe, concentrate on the void in front of you. 9. Select a point a foot away from your forehead, then change your point of mental reference to six feet. 10. Turn the point 90 degrees upward by drawing an imaginary line parallel to your body axis up above you head. Focus there and reach out for the vibrations at that point and bring them back into your body. Even if you don't know what these vibrations are, you will know when you have achieved contact with them. Step Five: Learn to control the vibrational state. Practice controlling them by mentally pushing them into your head, down to your toes, making them surge throughout your entire body, and producing vibrational waves from head to foot. To produce this wave effect, concentrate on the vibrations and mentally push a wave out of your head and guide it down your body. Practice this until you can induce these waves on command. Once you have control of the vibrational state, you are ready to leave the body. Step Six: Begin with a partial separation. The key here is thought control. Keep your mind firmly focused on the idea of leaving the body. Do not let it wander. Stray thoughts might cause you to lose control of the state. Now having entered the vibrational state, begin exploring the OBE by releasing a hand or a foot of the "second body". Monroe suggests that you extend a limb until it comes in contact with a familiar object, such as a wall near your bed. Then push it through the object. Return the limb by placing it back in to coincidence with the physical one, decrease the vibrational rate, and then terminate the experiment. Lie quietly until you have fully returned to normal. This exercise will prepare you for full separation. Step Seven: Dissociate yourself from the body. Monroe suggests two methods for this. One method is to lift out of the body. To do this, think about getting lighter and lighter after entering the vibrational state. Think about how nice it would be to float upward. Keep this thought in mind at all costs and let no extraneous thoughts interrupt it. An OBE will occur naturally at this point. Another method is the "Rotation Method" or "roll-out" technique. When you have achieved the vibrational state, try to roll over as if you were turning over in bed. Do not attempt to roll over physically. Try to twist your body from the top and virtually roll over into your second body right out of your physical self. At this point, you will be out of the body, but next to it. Think of floating upward, and you should find yourself floating above the body.
dzibaENTUZIJASTA

feb 2007.

#28
"Aktivna strana beskona nosti "Leta ev um nema konkurencije," re e Don Juan. "Kada neato predlo~i, slo~i se s vlastitim prijedlogom, i dovodi te do toga da vjerujea da si napravio neato vrijedno. Leta ev um e ti rei, da je sve ato ti govori Juan Matus ista besmislica, a zatim e se isti um slo~iti s vlastitom izjavom, "Da, naravno, to je besmislica," rei ea. To je na in na koji su nas nadvladali." "...Sve ato je ostalo ljudskoj vrsti, - je DISCIPLINA,- nastavio je. Jedino disciplina je u stanju strahom ga otjerati (leta a - flyer-a). Pod disciplinom ne mislim na surovu svakodnevnu rutinu. Ne mislim na ustajanje u 5:30 svakog jutra i tuairanje hladnom vodom sve dok ne poplavite. ZA VIDOVNJAKE DISCIPLINA JE SPOSOBNOST SUO AVANJA (druge rije i koje bi se mogle uporabiti su oprijeti se, izdr~ati, oduprijeti, 'suprotstaviti, oponirati; op. prev.) S NEPOVOLJNIM OKOLNOSTIMA, KOJE NISU DIO NA`IH KALKULACIJA (o ekivanja, predvianja, planiranja). Za njih, disciplina je vrsta umjetnosti, umjetnost suo avanja s BESKONA NIM ; Ne stoga ato ste toliko moni ili nepopustljivi, ve stoga ato ste puni strahopoatovanja. -Kako ga (leta a) disciplina mo~e otjerati? - Pitao sam. -Vidovnjaci tvrde, da disciplina ini BLISTAVI OMOTA SVIJESTI neprobavljivim za leta a, - re e Don Juan...-Kao rezultat, grabe~ljivci su zbunjeni. Nejestivost BLISTAVOG OMOTA A SVIJESTI, ini mi se da je izvan njihove moi poimanja. Kada grabe~ljivci jedno vrijeme prestanu jesti naa BLISTAVI OMOTA SVIJESTI,- nastavio je,-on po inje sjajiti. Jednostavno re eno, vidovnjaci su otjerali grabe~ljivce dovoljno vremena da bi njihov BLISTAVI OMOTA SVIJESTI mogao izrasti iznad razine no~nih prstiju. Kada se to dogodi, omota se vraa na svoju izvornu veli inu. arobnjaci drevnog Meksika su govorili da je BLISTAVI OMOTA SVIJESTI poput stabla. Ako ga ne obrezujete, ono e izrasti u svojoj punoj veli ini. A kada se svijest uzdigne iznad razine no~nih prstiju, sva uda svijesti postaju neato samo po sebi dato."
sinsemila_smajlPOZNAVALAC

feb 2007.

#29
dziba nadam se da sam ti u pm objasnio o emu se radi... pa pojasni ljudima :icon_lol:
dzibaENTUZIJASTA

feb 2007.

#30
Da pojasnim ljudima: Sinsemila mi je predlozio da nespajam postove jer se na taj nacin teme ogradjuju od dalje razrade, sto sam ja i prihvatio, tako da necu spajati ubuduce. Zapravo, spojene su jer ja to vidim kao jednu temu, koja sluzi da bi se prepoznali ili ne, i potom dali doprinos. Sa obe strane je bilo u najboljoj nameri, pa bi tako u tom duhu cenio da ko ima prikaze svoj um na ovoj nasoj zajednickoj temi. Unapred zahvalan.
BOTANIKISTRAŽIVAČ

feb 2007.

#31
da nabacim koji komentar. ova igra mi se ne svida ni pravila uz nju. tolko se toga povezuje sa astralnom projekcijom koja je u biti jako los pocetak za gladne ezoterijske oci s time da je o tome i dosta povrsno napisano, kopi pejstano, gdje glava gdje rep topic.. o cemu se ovdje uopce prica? traganje za istinom? vizije? "It soon becomes fun" - izaa svake ruze zmijaaa cekaaaaaaaaaa oleeee!!! povecas + povecat ces i - mogucnosti. kritika u ovom topicu stoji samo kod "obicnog" stila zivota a sto se raznih new age manipulacija tice nigdje nista. sto je tu tocno iluzija, iskrivljeni pogled ili.. na kraju moj skromni savjet je da pripazis da ne odletis predaleko sa svojim -opcijama- mali dio mog izopacenog uma.. :) pozdrav
sinsemila_smajlPOZNAVALAC

feb 2007.

#32
e upravo se o tome radi, da zajedno postavljamo pitanja i tra~imo odgovore... svak bira svoj put, jedino pravilo je dopuatanje drugom da se izrazi, upravo zbog toga je i doalo do prepiske izmeu dzibe i mene... problem je takoer u nesavraenosti jezika i naravno da se pomou njega ne mo~e potpuno prenijeti Emocija, ali ato mo~emo, mo~emo primjetiti neke poveznice i u kriti kom i analiti kom radu s njima, prihvaanjem tuih stavova, doi do Dijalognog Konsenzusa i na kraju prei preko barijera Jezika i Osjetiti protoke individualnih energija jednih kroz druge, i osjetiti i ~ivjeti taj kozmi ki val Ljubavi... sve ovo jeste vid traganja za istinom, i nema apsolutnog cilja, jer kako se mi razvijamo i cilj i sr~ se razvija s nama sla~em se da je, baa zbog sve vee potrebe i otkrivanja sr~i ovjekove da osjeti i ~ivi ono ato ustvari jest duhovno bie zarobljeno materijalom, doalo do mnogih 'korumpiranih' na ina traganja koji su, iako im je esencija ispravna, na kraju joa samo jedna od mnogih iluzija. put je doista vrlo trnovit i opasan, i mnogi se na tom putu, ato zbog straha, ato zbog neznanja doista pretvore u isprazne ljuature, robotizirane robove materijala. naae je da primjerom poka~emo,(u ovom stadiju postojanja smo u dualizmu Materija i Apstrakcija i stvarno je teako izbalansirat Sebe tako da idemo ispravnom putanjom u vis) da pokuaamo prepoznati predivnu sr~ u Potencijalnim, u Drugima, i pokuaamo je uklju iti u Nas u zajedni ki Razvoj. bez nametanja, bez prisile - primjerom (r)Evolucija Jubavi
dzibaENTUZIJASTA

feb 2007.

#33
bilo sta od svega ovoga moze biti lose samo za onoga koji tezi da unapredi sebe kao coveka, a ne kao bice koje zivi. za onoga koji nema straha nema ni greske jer nema pogresnog nacina (astral, merkaba, joga, meditacija, vizije, droge......), greska je jedino zal kada se poremeti osobenost sto je strogo vezano za coveka a ne za bice! ti za svoje bice ne mozes da napravis nista lose, ono vec sve zna. mozes samo da prepoznas u sebi to znanje ili da ga izbegavas time sto gradis sebi jos veci ego. NEMA LOSEG NACINA DA SE UPOZNA SA SOBOM! mozes jedino da budes pod utiskom da to tebi neodgovara kao coveku (koji zeli da izgradi za sebe nesto, za sebe)!!!!
BOTANIKISTRAŽIVAČ

feb 2007.

#34
bit ce i ovo pucanj u prazno.. tad bi po toj logici trebao ipak prvo izgubiti ljudsku formu da bi se upotpunio kao bice. Carlos Castaneda je govorio o gubljenju "ljudskosti" no sto to tocno znaci treba ipak precizirati kad vec govoris o tome. "nema pogresnog nacina" - joga.. ok a sto je s raznim disciplinama joge koje imamo, npr. impresonalno i personalno shvacanja Boga, znaci oba su nacina po tebi nepogresiva s time da jos i merkabu ubacujes u isti kos sa nepogresivim? mozda za svoje bice mozes djelovati tako da usporis proces njegovog upotpunjavanja, a sad jeli to lose ili nije to je druga prica. kad se vec ova tema razvija u "ezoteriku" spomenuo bih jedno od znacenja rijeci yoga = ljestve, stube - sto ima prilicno dobro znacenje. svaka ucenja imaju neki pocetak jel.. a tu se prica o astralnoj projekciji koja se na pocetku naukovanja jako lose uklapa za pocetnike. zasto? iziskuje mnogo energije koju nemamo zbog uobicajenog stila zivota kojeg vodimo te o losim stranama ako se disciplinom sama astralna projekcije postigne. pod tom losom stranom podrazumijevam razne entitete koji nam se mogu prikaciti za kicmeni stub te nam crpiti energiju. nekad se jednostavno desi da there is no coming back. manjak strpljenja, brzopletost, zanesenost lako dovode do tog stanja. za neiskusne astral iziskuje razne tehnike zastite i ocuvanje energije te se u potrazi za tim tehnikama moze skrenut na totalno izmanipulirano ucenje poput merkaba.. preporucujem knjigu "Umijece Sanjanja" iiti "Umetnost Snevanja" u kojoj se moze procitati podosta o "letacima" i njihovoj povezanosti sa snovima, astralom itditd pa ko voli nek izvoli. istina je da imamo mehanizam koji je u stanju prepoznati istinu od sveg kupusa koji nam se servira pred nosom. odgovori su u nama. i sebicnost je jedna od covjekovih karakteristika no nuzno ne znaci da to covjek i je. well thats it.. BAM
dzibaENTUZIJASTA

feb 2007.

#35
I ja sam tako mislio, dok nisam osetio. Menjao sam stari sistem razmisljanja za novi bolji, pa opet i taj za jos bolji, i tako u krug, dok nisam osetio i video da je sve to teoretisanje i filozofiranje cisto vrtenje u krug, odnosno da je upravo stvar u tome da je to ono sto treba promeniti- stil zivota, a ne nacin gledanja na isti! Znaci, sve je to lepo, ali taj mali raskorak, vakuum, koji postoji u nama i daje u tebi osecaj da razmisljas, tera te da se non-stop potvrdjujes, to je ono sto treba premostiti, jer ono zapravo zeli da se spoji i covek je to na vrlo bizaran nacin pretvorio u kompleksan svet gde ljudi pokusavaju da unaprede sebe tako sto depiliraju grudi, farbaju kosu, nose lakovane cipele, etc. Oni pokusavaju da unaprede sebe, nesto mnogo jako i iskonsko ih vuce na to! Posto vidite gde ide ova prica vraticu se na pocetak. Postavlja se pitanje zasto ja kad osetim to uopste pisem ovo??? Zato sto sam covek, zato sto i dalje veci deo mene razmislja i nalazi se sa ove strane vakuuma! Ali moj interes nije da obarim neke zenske ili da stvorim prijatelje. Kazacu ono sto osetim direktno i onaj koga to dotice ce osetiti potrebu da reaguje. ima tu nesto sto je samo za mene, A JA pitam sta je to sto vi dobijate ovim?? to odgovorite sami sebi, a ne javno! prica je besmislena ali posto zivimo u besmislenom svetu to je i orudje takvo! Na pocetku sam rekao vizije i mislio da je to dovoljno, ali primatima se mora sve bojiti. Da ne bulaznim, posto pricam ovo vama koji me ni ne zanimate i sam sam sebi uzaludan sa ovim. Onaj koji shvata neka nastavi dalje!
sinsemila_smajlPOZNAVALAC

feb 2007.

#36
zna i, doea u ne iju kuu i ka~ea im - ja nisam doaao zbog vas, nego zbog sebe i vi ste majmuni ato me ne razumijete!? ja u vam rei neato, pa ako neko shvati neka nastavi, a ostali psssssssss! nije dobro :ohno: brate dragi, postoje mnogi oblici ispoljavanja Sebe, forum je a public meeting or assembly for open discussion, pa stoga ako ti to ne odgovara otvori blog il neato sli no, ili pak promijeni pristup i dopusti otvorenu diskusiju, pa makar ona tebi izgledala kao ne ija gradnja imid~a ili sredstvo barenja... ovako dalje nee ii, vrijeanje jednostavno nije prihvatljiv na in komunicirianja...
dzibaENTUZIJASTA

feb 2007.

#37
ovako dalje nee ii, vrijeanje jednostavno nije prihvatljiv na in komunicirianja...
sinsemila_smajlPOZNAVALAC

feb 2007.

#38
ateta, nisi trebao brisati, ogroman Potencijal je izbijao iz postova samih... uvaj se...
JaSamZaENTUZIJASTA

feb 2007.

#41
samo sam htio re da (lucidni) snovi se ne bi smjeli biti shvaeni isto, odnosno, nisu isto ato i astralna projekcija. u lucidnim snovima nemamo nikoga osim sebe, iako postoji mogunost vienja drugih nekakvim metodama. dok je astralna projekcija izvantjelesno iskustvo u kojima mnogi (isto se dogaa kod situacija kod kojih smo skoro umrli (eng.near death experience) ) koji su do~ivili astralnu projekciju pri aju da su imali osjeaj kao da su okru~eni sa, amo to nazvat, duhovima svijeta. bilo da se radi o nekim bliskim osobama koje nam nedostaju ili nekim potpuno treim licima. treba znati razlikovati lucidne snove i astralnu projekciju, ali kao ato san pedro de peyotle ka~e opet je na svakome da izabere svoje vienje stvari, pa tako i ovih...
BOTANIKISTRAŽIVAČ

feb 2007.

#42
posto mi se izricito obracas odlucujem dati maleni odgovor kvout A potom, POSEBNO, nau iti NIKOME ne uvaljivati svoj na in, svoj izbor , bio to Kastaneda ili neki Kabalist, Yogi ili Sufi. Razumea? kvout ova tvoja percepcija u svezi "uvaljivanja" nece dobiti razumijevanja od moje strane. a sto se tice samog principa o kojemu govoris vec je uslovljen. sad dali ti mislis da je ili nije to nije do mene niti treba biti. zasto sam uopce poceo pisati na ovu temu? cudi me zbrda zdola spika i prebz jezik te zudnja za razumijevanjem tudjih percepcija danih tema pa sam komentirao dani sadrzaj. jeli dziba? da te pitam jesi li pobrisao svoja stajalista zbog zelje za novim pocetkom ovdje ili ne stojis iza toga sto si rekao? nakon kise sunce, pa ti svu srecu zelim traganju. prihvacam te i nadam se da ces i ti mene pa makar bio ja primat. astral - vec znam sve o tome, ili zapravo neznam nista, svjeedno je. a kolko tu ljudi zna sta uopce znaci pojam "letac"? preporucujem google ako vam nista ne pada napamet, toliko je lako da vam nezelim dati mogucnost da se sami sjetite lol vutra.org - mjesto na kojem se moje bice voli provoditi i uciti, cisto pitanje osobnosti. ostale spoznaje ostaju meni samome. :)
sinsemila_smajlPOZNAVALAC

feb 2007.

#43
po inje mi se sviat ov O Kolo :respect: i u ovom Trenu svjesno se i sladostrasno obmanjujem jer mi je, eto, prosto i jednostavno obMana Potrebita... ne kao bijeg, ve kao odmora brijeg;) Ja Spozna Ja postaje Ja spozna Ti , samim prihvaTi... ...Ti spoznaTi - Ti Spozna Ja... oh oprostite na digresijici :hippy: hvala Vam
BOTANIKISTRAŽIVAČ

feb 2007.

#45
ah sta me mrzi da ponavljam, kazem da se pitam o cemu je ovdje u biti rijec u ovoj temi. mislio sam da su neke vizije a za mene je to kao jedan od filmova. na ovom forumu sam upravo da se opustim uduvan i pustim mozak na ispasu. sloboda mojih akcija se uopce nece dovoditi u pitanje sto se mene tice. po prvim postovima na ovu temu se to vidi. i upravo te teme kojih se ovaj topic dotakao nisu imale ni kriticki osvrt i na to sam apelirao. sto se mene tice za to postoje drugi forumi koji su na google itekako laki za naci, a letac se nuzno ne spominje samo u Castanedinim knjigama po mojim saznanjima. stovise mozda smo i mogli baciti karte na stol da se nije desila eto tako nagla neocekivana reakcija kreatora ovog neobicnog topica. svejedno je zapravo.. a ovo sta kazes na "da se ne sami sjetite" je bila zajebancija, nedajem vaznost tolku recenome jel stvarno kakve se stvari desavaju u svijetu malo ljubavi je potrebno prije svega. ako se nemoze shvatit otprve kad se tako nesto ukazuje kad ce uopce.. peace dude no harm feelings at all ;) hvala i tebi sinse, ucim.. pomazes mi i da se zapitam. keep up the style
UserNameENTUZIJASTA

feb 2007.

#46
Castaneda je izjavio.. "Don Juan me upoznao sa halucinogenim biljkama jer sam bio glup i uobra~en i ~estoko sam se dr~ao svoje konvencionalne slike svijeta. Peyote je produbio do tada jedva primjetna proturje ja u mojoj interpretaciji stvarnosti. Pomogao mi je da se uzdignem iznad tipi no zapadnja kog pogleda na svijet. Meutim, to je imalo svoju cijenu - fizi ku i emocionalnu iscrpljenost. Trebali su mi mjeseci da potpuno doem k sebi." Misticizam, nova stanja svijesti, druga ija stvarnost.. sve prestaje biti misti no i neobjaanjivo im se u pri u uklju e halucinogene supstance kao osnovno sredstvo stimulacije. Doi u doticaj s duhovima vode, zemlje, bilja i ~ivotinja i nije neko umijece ako prvotno silujemo mozak...?
sinsemila_smajlPOZNAVALAC

feb 2007.

#47
da, kao osnovno sredstvo... ne kao oblikom suradnje, prenosa i meupro~imanja... s tim, dakako, ako si stvarno Dotaknuo Duae, nema ni potrebe za dodatnim sredstvima;) silovati brejn je stvarno insejn :D
UserNameENTUZIJASTA

feb 2007.

#49
Smatraa da je mogue promijeniti ~ivot do savraenstva? A je li to po~eljno? Ljudska osobnost je golem izvor psihi ke sile te~e, sva naaa iskustva ona ve~e uza se, prizemljuje ih uz svoju biografiju i ne da im da nas napuste. To je mo~da dobro, jer nas dr~i na okupu, kompaktne, a mo~da je loae, jer nas ne puata iz nas samih. Mediji su kompromis, na in da bivajui u sebi, budemo izvan sebe, da ne budemo samo u sebi, samo svoji. Droge su radikalan medij, ogoljen na in da naaa iskustva u nama budu neato tue. Naravno, pitanje je, je li to ato na taj na in promatramo u sebi, samo naaa unutraanja halucinacija ili neato objektivno tue? Psihoanaliza je otkrila da nismo gospodari u vlastitoj kui, da je nesvjesno "ono ato se ne uklapa", ono tue u nama, ali zapravo sna~nije i va~nije od nas samih. Droge su pak tehnologija tog nesvjesnog, na in da sve ono ato je u nama tue a zapravo nam bli~e od nas samih, industrijaliziramo - pretvorimo u pozitivan proces neprekidne proizvodnje viaka iskustva. Droge su kapitalizam nesvjesnog. Kao ato je presudno pitanje, je li mogu kapitalizam koji ne uniatava okolia (koji bi bio eco-friendly) tako je jednako presudno, jesu li mogue droge koje ne uniatavaju naau unutraanjost (koje bi bile ego-friendly). Je li mogu viaak koji ne proizvodi neki fatalni manjak, je li mogue airenje koje ne proizvodi propast?
sinsemila_smajlPOZNAVALAC

feb 2007.

#50
airenje prihvaanjem, materija (ne) ograni ava

feb 2007.

#51
ako se prica o promeni svesti uz chemical use onda chvrsto verujem da se korishtyenjem rekreativnih droga to ne moze izvesti..ili jako malu u odnosu na neke biljke i ostale drangulije, koje zbog svoje tezine nikada nece postati popularne ...bla bla bla
UserNameENTUZIJASTA

feb 2007.

#53
Nisi previae zakomplicirao, znaa ti i gore zakomplicirati :) , shvatila sam ato ~elia rei. Razli ite kriti ke analize pokuaavale su otkriti istinu iza narkotizirane zbilje, ukazati na neideologizirane svjetove, ali to je uzaludno. Naime, te kritike i utopije koje se tada nude, i same postaju novim narkoticima jer - nema zbilje koja nije narkotizirana. To ne zna i da treba odustati od utopija, nego da trebamo prihvatiti utopije i odgovarajue im ideologije, iako znamo da su narkotik: sada znamo ato inimo i svejedno to inimo. Prihvaamo svoju narkoti ku narav i tra~imo uvijek nove utopije, iako znamo da su utopije. Kao ato postoje samo dobre i loae ovisnosti tako postoje samo dobre i loae utopije i ideologije. Promijeniti mo~emo samo "sadr~aj" utopija, samo "iskustvo" ideologija, samo "vizije" narkotika - jer naa je ~ivot zbiljski upravo zato jer je virtualan. Da bi ~ivot bio zbiljski nije potrebno da bude "zbiljski" u nekom metafizi kom smislu (utemeljen u nekoj apsolutnoj supstanciji); ~ivot je medijski fenomen, a budui da "nema medija bez droga ni droga bez medija", ~ivot je uvijek neki narkotik. I upravo je narkotik, ono ato ~ivotu daje njegovu zbiljnost - bez tog narkotika, ~ivot je samo beskona no regresivan tekst. Ovisnost o drogama pak, samo nam retroaktivno otkriva da smo svi, uvijek, ovisnici o ne emu: o emocijama, moi, vrijednostima, ciljevima, bogovima, porivima - o bilo kojim reklamama zna enja. Utoliko, ovjeku nikada nije va~an puki smisao (i zato dekonstrukcije smisla ne pogaaju bit), nego ovisnost o smislu. Smisao je doista "naa" (a ne neato nametnuto nam) tek onda kada smo o njemu ovisni, kada viae bez njega ne mo~emo ~ivjeti, i za ato smo spremni platiti svaku cijenu. }ivot je vrijedan ~ivljenja samo onda kada smo o ~ivljenju ovisni.
UserNameENTUZIJASTA

feb 2007.

#55
Niata nije sporno gore.. nadovezala sam se na tebe, s obzirom na to da si mi dao inspiraciju. Zanima me tvoje mialjenje o ljudskoj komunikaciji. Je li to sredstvo istine i smisla ili tek potreba koju moramo nahraniti?

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se