LEGACY
Insomnia
20 odgovora2,494 pregleda
Reacher
POZNAVALAC787 REP21%
→ Ambasador
ReacherPOZNAVALAC
apr 2012.
apr 2012.#1
Zanima me koliko vas ima problema sa spavanjem i kolko dugo vremena ? Mene malo mu
i nesanica 2-3 godine,i kad god probam sredit si bioritam nikad ne upali.Osje
am se ko sova.Puno bolje funkcioniram nou i u ranim jutarnjim satima,kreativniji san,br~e pamtim,tada vecinom slucajeva ucim,spremam kucu,planiram dan,blablabla.eee skoro san zaboravia,zanima me rekordno vrijeme koje ste proveli budni ? :D ... i ovaaaaj nisan previae
ita o tom al znan da nesanica mo~e uzrokovat halove,neznaa ata je san a ata stvarnost i sli
no.... nekad kad san neispavan me vataju takve smijalice,ko da san zapalia.puno san blesaviji kad nespavan .... naravno i ~iv
aniji.eo nakon cijele no
i
itanja knjige
ekam da mi teretana otvori,ubit se u treningu i nadam se ve
eras nekom snu :D
Hooker
LEGENDA9.957 REP50%
→ Zmaj
HookerLEGENDA
apr 2012.
apr 2012.#2
Sva iskušenja, sva ispaštanja i sve patnje u životu mogu se meriti snagom i dužinom nesanica koje ih prate.(Ivo Andrić)
http://www.youtube.com/watch?v=q-XmZgxpNd0&feature=related
NA SRCU MI LEZI JEDNA STARA RANA
KOJA NECE IZ NEDARA NIGDE
PA SE SRCE PITA MOJE
BEZ NJE ZIVETI
KAKO LI JE, KAKO LI JE ?
PA SE SRCE PITA MOJE
BEZ NJE ZIVETI
KAKO LI JE, KAKO LI JE ?
IDI, IDI, NESANICE
DA NE VIDIM TVOJE LICE
DA MI ZORA BOL NE STVARA, AAA
IDI, PUSTI ME DA JE ODSANJAM
IDI, IDI, NESANICE.......
:)))))))
Nesanicu uzrokuju mnoge stvari,kao na primer:
- Nepoštovanje prirodnog ritma (odlazak na počinak u pogrešno vreme)
- Odlaganje spavanja zbog »neodložnih poslova«
- Prevelika aktivnost pre spavanja (tiroidna žlezda se stimuliše prevelikom napetošću pre spavanja)
- Unutrašnji nemir podstaknut dnevnim aktivnostima i problemima
- Crne misli, brige, depresije, stres
- Gledanje televizije (serije u kojima proživljavamo tuđe emocije)
- Čitanje uzbudljive knjige
- Preobilna hrana
- Alkohol i cigarete favorizuju nesanicu
- Spavanje preko dana (ako treba zastanite, sedite i odmorite se)
Postoje i okolnosti na koje imamo manje uticaja:
- Uticaj punog meseca koji stvara nemir
- Zdravstveno stanje, bolest, bol, povreda
- Blizina jakih električnih polja instalacija i uređaja
- Podzemne vode
Evo,moj mali doprinos ovoj temi...
HighBadger
POZNAVALAC693 REP10%
→ Ambasador
HighBadgerPOZNAVALAC
apr 2012.
apr 2012.#3
He-he, isti problem.. Ali ja sam takva skoro od kad znam za sebe, jos dok sam bila beba, nisam mogla nocu da spavam nego samo danju... Sad je jos gore! Koliko god da sam fizicki umorna, ne mogu da zaspim kad treba! (sto mogu da potvrde ljudi sa chata :icon_lol: ) Lezim mrtva umorna u krevetu sve vreme i spava mi se, ali ne mogu!!! A kad ne spavam tako, a imam neke obaveze ujutru, onda uvek me pukne histerija neka, ili histerican smeh ili histerican plac ili i jedno i drugo naizmenicno (: Ili odjednom nenormalna hiperaktivnost, pa nenormalan umor... Ili spavam po tipa 3 sata dnevno ili preko 12 sati! Rekord najduzeg spavanja mi je 17 sati! I svaki put kad legnem da spavam i kad se probudim, probudim se mnooogooo vise umornija nego kad sam legla! Kao da me samo spavanje umara! E sad, to je jer stvarno imam nenormalne snove (to je posebna prica)... i onda mi je bukvalno mozak aktivniji kada spavam nego kada sam u budnom stanju... Rekord nespavanja, pa ja mislim da je tipa oko 36h, tako nesto... I desilo mi se jednom da sam imala i halove od nespavanja i umora i svega! E sad, zasto sam ja takva...Pa verovatno zbog toga sto bolujem od depresije i anksioznosti i samog negativnog okruzenja u kome zivim... ( retko kad mogu da spavam normalno i da se osecam prijatno u svom krevetu!)... Naravno, ova prica ne vazi kad se zapali neka buxnica za laku noc :joint: :icon_lol: ili dve :joint: :joint: Tako da ja taj problem mogu da kazem da sam resila time (:
Napušena Vjeverica
AMBASADOR2.763 REP36%
→ Legenda
Napušena VjevericaAMBASADOR
apr 2012.
apr 2012.#5
Power je reko do jaja ali ja ti kazem sinko... a ti me poslusaj ak oces, ja sam ti iskuan sto se insomnije tice...
Nesanica kod ljudi dolazi kada ljudi nisu iskoristili svu energiju koju su tokom dana pokupili.
Uglavnom, da laikiram:
Imas biljku, dao si joj svjetla i gnoja sve si joj dao ali ona se ne razvija kako treba.
Ta biljka si zapravo ti, imas potencijal koji nisi iskoristio tokom dana/vremena i zato ne mozes spavati. Imas previse energije koju nisi iskoristio di si trebao. Kraj price.
P.S. Samo TI znas di ta energija treba ici ( i ne pisi to po forumu, ovi ljudi ti ne kuze te spike :))) )
Reacher
POZNAVALAC787 REP21%
→ Ambasador
ReacherPOZNAVALAC
apr 2012.
apr 2012.#6
Vjeverice,zaato mislia da "ovi ljudi" neku~e to ? Badgerice,isto tako i ja otprilike,mogu spavat po 14-15 sati nekad,intervali spavanja i nespavanja mi nemaju smisla,a u snovima se skoro pa i bolje zabavljam nego u stvarnom ~ivotu,hehe,sanjam puno snova,dosta tog se sje
am,i sanjam svaata :)
Napušena Vjeverica
AMBASADOR2.763 REP36%
→ Legenda
Napušena VjevericaAMBASADOR
apr 2012.
apr 2012.#7
Sta ja znam, steko sam utisak da su ovdje ljudi bas nekako napeti, uopce nisu opusteni :)))
Nego ajde da zacinimo ovu temu ak moze :D... sinko Peglo kad si zadnji put jebo nesto? :)))))
Reacher
POZNAVALAC787 REP21%
→ Ambasador
ReacherPOZNAVALAC
apr 2012.
apr 2012.#8
haha,sumnjaa na nejebicu kao uzrok nesanice ? :D ima jedno 2 i pol mjeseca... :icon_redface:
32 REP64%
→ Istraživač
apr 2012.
apr 2012.#9
mislim negdje oko 50 sati da nisam spavao jednom , usto od tog sam 15h vozio iz nizozemske..kada dosao kuci isao izaci.. isti problemi me muce kao i tebe.. samo.. meni je kompletan bioritam poremecen , radim tek popodne i navecer , te kada dodjem kuci iako budem nekad umoran , ne mogu zaspati .. i onda.. do 7 ujutro sviram Q. cu ... jbg.. jedina pomoc 2 trube, i onda spavam kao beba , u komadu i po 9h .. medjutim.. problem je sto sada nisam vec odredjeni vremenski period, duuuziii.. ubi me insomnia, a jos usto i zelja da zapalim
Kenny Dalglish
LEGENDA8.184 REP32%
→ Zmaj
Kenny DalglishLEGENDA
apr 2012.
apr 2012.#10
skoro identi
no i u mene, radim popodne ili nave
e uglavnom, doem doma u sitne sate - nema aanse da zaspim bar nekoliko sati. I onda zujim ko budala. udno me ljudi gledaju kad ka~em da sam skoro zaspao na posao, a radim od 2 popodne. Ni frule ne poma~u,
ak i odma~u jer odmah 1000 ideja u glavi a nijedna ne ka~e - odi viae spavati!!!
EDIT malo sam fulao temu, nemam problema sa nesanicom ve bioritmom. Dok drugi spavaju ja zujim kao p
elica Maja, dok ja spavam drugi rade, dok ja radim veina odmara i u~iva
42 REP84%
→ Istraživač
jul 2012.
jul 2012.#11
I mene jebe bioritam, valjda sto stalno ucim posle 2 ujutru, jbg nemas mira kad zivis sa 4 cimera, sad na raspustu ne mogu da zaspem pre 5... muke zive :icon_frown:
apr 2012.
1 / 11
apr 2012.
jul 2012.