LEGACY
Putujem
46 odgovora7,422 pregleda
42 REP84%
→ Istraživač
trusHardy
ISTRAŽIVAČ93 REP29%
→ Entuzijasta
sinsemila_smajl
POZNAVALAC656 REP6%
→ Ambasador
sinsemila_smajlPOZNAVALAC
jun 2006.
jun 2006.#4
...e mislija san svašta pisati, ali nose me talasi valovito i silovito, a lepo, pa htjedoh podijeliti...
...ponešto...malo...
...uz muziku razlièitih...
...dobrih, dobrih, savršenih...
...odnesoše me...
_______________________________________________
Vanzemaljac
AMBASADOR1.847 REP10%
→ Legenda
sinsemila_smajl
POZNAVALAC656 REP6%
→ Ambasador
sinsemila_smajlPOZNAVALAC
jun 2006.
jun 2006.#6
hvala :D
al mi sad doðe baš da se dam...aj minit in a veri gud vej
Tripco
POZNAVALAC1.027 REP47%
→ Ambasador
TripcoPOZNAVALAC
jun 2006.
jun 2006.#7
E, ljudi, odo ja na neko vreme u Grèku. Ostajte mi HIGH i STONED (veæ ko šta voli) i, naravno,
KEEP THAT DAMN GREEN GROWIN'!!!
kobasicat0r
LEGENDA6.919 REP19%
→ Zmaj
24 REP48%
→ Istraživač
Tripco
POZNAVALAC1.027 REP47%
→ Ambasador
TripcoPOZNAVALAC
jul 2006.
jul 2006.#10
Eto, vrnuo se ja otuda, pa da vas davim malo slikama.
Prvo, bio sam u Paralia Katerini(s), tj. ona ista vrlo popularana Paralija. Ko nije bio ili ne zna ništa o tome mestu - to je nekada (do sredine sedamdesetih) bila samo gradska plaža (paralia na grèkom znaèi plaža) obližnjeg grada Katarine (u originalu Katerini). U to vreme mesto otkrivaju turisti iz YU i s pravom se može reæi da su uveliko zaslužni za razvoj mesta, a takoðe i dobrog dela obale oblasti Pieria. Sama oblast Pieria ima najdužu neprekidnu pešèanu plažu u Grèkoj - oko 55km, od èega na Parliju otpada oko 3,5km.
Ja sam dugo godina izbegavao to mesto (i njemu slièna) jer je to meni bio sinonim za "paradajz turizam", puno porodica s dosadnom deèurlijom koja se dernjaju po plaži. Takoðe ne volim da idem u mesta gde ima puno našinaca, jer to znaèi narodnjaci i hteo ne hteo, èuješ aktuelne dnevno-politièke teme.
S obzirom da sam sada i ja porodièan èovek (što se kaže, kad ideš na more sa ženom i decom, ne ideš na odmor, nego zbog zdravlja), a inaši dobri prijatelji veæ uplatili za tamo, pa mi još i mnogi rekli da se situacija u Paraliji znatno izmenila, ja potopih neke svoje predrasude.
Ali, tek tamo sam video da (najveæim delom) nisam bio u pravu kad sam se pribojavao takve atmosfere. O.K, na plaži jeste gužva (ali bez problema može da se svirne jedan kraæi džoks), uveèe se svuda èuje srpski, ali mi smo bili na delu plaže gde su mahom Poljaci i Maðari, koje slabo razumem, tako da me nisu smarale prièe o politici i fudbalu.
Samo mesto ima oko 50 hotela (veæina su ipak bivši pansioni sa pridodatim restoranom i room service-om), a pansiona sa apartmanima nebrojeno mnogo. Gyros i souvlaki na svakom koraku.
Cene. Giros/suvlaki na ulici 1,5-2EUR (bolje sesti u tavernu i naruèiti duplu poštenu porciju u tanjiru + dupli pomfrit + salata + pita + pivo, sve za 4-4,5), pivo 1,5-2EUR, domaæa žestoka piæa 2,strana 3-5, 2dl vina 1,5. U diskotekama sve to za evro skuplje + upad sa konzumacijom 5-15 (u zavisnosti od eksluzivnosti lokacije). U prodavnicama limenka piva 0,5l (grèkog, koje ne zaostaje za stranim, naprotiv) 0.45-0,7, amstel (isto grèki) 0,7-0,8, heineken 1EUR. 1,5l vina 2-2,5. 1l ouzo 4-6, metaxa 7-15 (u zavisnosti od broja zvezdica). Litar domaæeg vina na toèenje (koje je i najbolje, naravno, i dobro je i za bevandu) 1,5-2.
A sad malo o pušenju. Nekada, pre 10 ili još bolje 15 godina, nije bilo baš slobodno duvati u Grèkoj. Nije bilo lako ni pronaæi vu (mada su oduvek imali veoma dobre stvari). Sada i dalje nije baš slobodno duvati na ulici (u Atini i Solunu još i može), ali se može lako naæi po kafiæima i klubovima. Samo pitaš barmena i za desetak minuta (ili manje) doðe lerdi.
Cene za gram. Loša albanka 2-4EUR, dobra albanka i dobar domaæi outdoor za 5,6, kvalitetniji domaæi outdoor za 8, indoor za 8-10, a najbolji indoor i najbolji domaæi outdoor (sa Krita ili Trakije, prema Turskoj) 10-12, možda i više. Nisam saznao cene za hash, ali ima turskog crnog (jako dobar), avganca (slabijeg kvaliteta) i marokanca (kako šta naleti).
Ovaj cenovnik shvatite uslovno, moguæe je evro gore-dole (naroèito su malo više cene u nekim eksluzivniojim letovalištima), a dobio sam ih od vlasnika jedne suvenir radnje koja ima ne samo grèke stvarèice, nego džidžu-bidže iz celog sveta, a takoðe ima sasvim solidnu ponudu lulica, bongova, papira za motanje i nargila. Ako ko navrati u Parliju, neka ga ne zavara postojanje glinenih figurica rastamana sa joint-om koje možete naæi u svakoj suvenir radnji. Samo jedan shop je pravi, a to je ovaj (u celoj prièi zaboravih da pitam èoveka kako se on zove i kako mu se zove radnja, a bio sam u više navrata kod njega, baš se lepo isprièasmo). Nalazi se na nekih 30m od glavne gradske plaže u ulici koja ide ka parku sa deèijim toboganima, klackalicama i sl. A raznolike majice na temu duvanja možete naæi na više mesta u gradu (5-8EUR). Evo slièica
Tripco
POZNAVALAC1.027 REP47%
→ Ambasador
TripcoPOZNAVALAC
jul 2006.
jul 2006.#11
A ovo sam ja kako pokazujem ove fine nargile. Joa da je samo bilo malo turskog crnog...
Lowrider
ISTRAŽIVAČ149 REP66%
→ Entuzijasta
LowriderISTRAŽIVAČ
jul 2006.
jul 2006.#12
Eto nije bilo crnog, al si ti pocrnio praaavo.
Znaci i dole ubija suncika. Znas, mislio sam i ja u griis krajem avgusta i upravo sam trazio neki info kako je dole, pa stoga zahvaljujem.
SqlByte
ISTRAŽIVAČ50 REP0%
→ Entuzijasta
SqlByteISTRAŽIVAČ
jul 2006.
jul 2006.#13
hehe... ja bio bacio pogled na te stvarchice kad sam svratio do Paralie, pre par nedelja.
U centru u Tesalonikiju aka Solunu na par mesta sam video rastamane sa jebeno velikim dredovima kao prodaju ko'ekave zanimljive stvarchice...
Ma u sushtini svi nigeri koji prodaju razne suvenire i te shitove uvek imaju neki grass na prodaju, samo morash lepo da ih pitash :D
A u Platamonu sve mirishe na weed, kad je moi cale to skontao onda... ;p
Tripco
POZNAVALAC1.027 REP47%
→ Ambasador
TripcoPOZNAVALAC
jul 2006.
jul 2006.#14
Ma ima tamo puno ljudi iz Afrike (najèešæe zapadne) koji prodaju svakojake stvari na plaži. Ima i Kineza ili šta su veæ, koji rade masažu na plažu ili rade one kratkotrajne tatue (svaka druga klinka je morala malo da se šarne pa to ti je). Albanci prodaju lokumades, Srbi i Makedonci rade po restoranima i buticima, Ruskinje i Ukrajinke po radnjama s krznom...ma èist eksploatatorski kapitalizam, nema šta.
A ovi Afrikaneri, nema šanse da proðu plažom a da se ne zaustave kod mene, u fazonu, "ðe te naðo u tuðini, zemljaèe", jer sam, ali neverovatno, bio jedini s dredovima. Nisam mogao da se naèudim da su ljudi pokazivali prstom na mene.
Bio tu i jedan tip iz Kameruna što prodavao piratske diskove za 5EUR (nisam imao srca da mu kažem da su kod nas duplo jeftiniji), pa sam malo talaškao njergovu kolekciju, ali ništa od afrièke muzike (kad sam ga pitao ima li Fela Kuti ili Manu Dibango, silno se raveselio, ali samo toliko). Fino se isprièasmo u par navrata.
Brotha from Cameroon and me
sinsemila_smajl
POZNAVALAC656 REP6%
→ Ambasador
skrivas
ISTRAŽIVAČ107 REP38%
→ Entuzijasta
skrivasISTRAŽIVAČ
jul 2006.
jul 2006.#16
cita se s lijeva na desno....
btw lepi dredici :) moji su 4 puta veci hah
skrivas
ISTRAŽIVAČ107 REP38%
→ Entuzijasta
skrivasISTRAŽIVAČ
jul 2006.
jul 2006.#17
hahahahah!!! kako si smjesan s tim spravam 8)
ko da si iz crtica ispo jebo te :lol: ð
:wink:
Tripco
POZNAVALAC1.027 REP47%
→ Ambasador
TripcoPOZNAVALAC
jul 2006.
jul 2006.#18
Jel' volite umetnost pravljenja figura u pesku? Ovo sam pronaaao jednoga popodneva na pla~i.
Vanzemaljac
AMBASADOR1.847 REP10%
→ Legenda
sinsemila_smajl
POZNAVALAC656 REP6%
→ Ambasador
Tripco
POZNAVALAC1.027 REP47%
→ Ambasador
TripcoPOZNAVALAC
jul 2006.
jul 2006.#21
Ja jedino nisam uspeo da provalim pol ove srednje figure. Sad, ima jednu rupu, pa...
Reggaesaurus
ENTUZIJASTA301 REP25%
→ Poznavalac
Tripco
POZNAVALAC1.027 REP47%
→ Ambasador
TripcoPOZNAVALAC
avg 2006.
avg 2006.#23
Razglednica iz serijala Greek Lovers.
Ovo bi se moglo nazvati "Kako sejea, tako i ~anjea"
kobasicat0r
LEGENDA6.919 REP19%
→ Zmaj
jan 2006.
1 / 24
jan 2006.
avg 2006.