VUTRA
ForumZajednicaPutovanje na mentalnim talasimaTOP 15 knjiga po vasem izboru
LEGACY

TOP 15 knjiga po vasem izboru

362 odgovora48,909 pregleda
RedShAMBASADOR

feb 2007.

#1
podjelite sa nama vasih top 15 knjiga. ako moze da najdrazu knjigu malo prokomentirate, zbog drugih... da uputite zasto vam se svidjela i kakav je utisak ostavila na vas.
sinsemila_smajlPOZNAVALAC

feb 2007.

#2
Olovka piae srcem autori: deca 4 do 14 godina :)))))
BeyondLEGENDA

feb 2007.

#3
1. James Redfield - Celestinsko Proro anstvo 2. James Redfield - Deseti Uvid 3. James Redfield - Tajna Shambhale Ovi romani Redfielda mogu promjeniti ~ivot. Od ovih tri jedan se dastavlja na drugog. Definitivna preporuka.
nobodyENTUZIJASTA

feb 2007.

#4
Teako pitanje... 1984 - Orvel Tecite suze moje, re e policajac - Filip K Dik Autostoperski vodi kroz galaksiju - Adams Daglas ... Leva ruka tame, to sam sad zavraio, nije se svrstala u najomiljenije, ali svakako vredi pro itati. Ah da, umalo da zaboravim, Vrli novi svet - Haksli
InqAMBASADOR

feb 2007.

#5
Frank herbert - Dina Hunter S. Thompson - Paranoja u L.V. (film je radjen po knjizi i izostavljeno je mnogo dobrih stvari.) Charls Bukovski - sve knjige Tolkin - Lord of the rings (knjiga je zilion puta bolja od filma) Jovan Ducic - Blago Cara Radovana Ivo Andric - Znakovi pored puta
Kurblaj KanAMBASADOR

feb 2007.

#6
Ne itam viae ko prije ali relativno ndavno sam pro ito Nietzcheovog Antikrista i iako je dosta teako za pratit iskreno sam zadivljen knjigom i ovjekom
kanehbosemAMBASADOR

feb 2007.

#7
pale sam na svijetu dru~ba pere (vodom) kvr~ice kako legalizirati vutru u 10koraka? i naravno, biblija za ateiste;) eto..
UserNameENTUZIJASTA

feb 2007.

#8
Zbog faksa i posla vodim beskonacnu borbu s vremenom i osjecam griznju savjesti kada citam stivo koje nije vezano uz faks... :( Nadam se da ce i tome uskoro doci kraj. U to ime, cisto za razonodu, preporucujem: Michel Faber - Ispod koze Edgar Allan Poe - sve pripovjetke i poeme Albert Camus - Stranac Stephen Gallagher - Nightmare, with Angel Renato Baretic - Osmi povjerenik
sinsemila_smajlPOZNAVALAC

feb 2007.

#9
She was a child and I was a child, In this kingdom by the sea, But we loved with a love that was more than love-- I and my Annabel Lee-- With a love that the winged seraphs of heaven Coveted her and me.
UserNameENTUZIJASTA

feb 2007.

#10
The angels, not half so happy in heaven, Went envying her and me - Yes! - that was the reason (as all men know, In this kingdom by the sea) That the wind came out of the cloud by night, Chilling and killing my Annabel Lee. Ljubav se ne shvaca razumom, vec potrebom... Imati je znaci biti osuden na patnju. Sinse, odajem najdublje postovanje..
delboyLEGENDA

feb 2007.

#11
Odli na knjiga Dan Brown - Aneli i demoni Trenutno ju itam ,i mogu rei da je odli na! tko nije pro itao , a voli napete knjige nek pro ita ,nee pogrijeaiti!

feb 2007.

#12
knjige od Osha i Kastanede su extra. Jel citao jos neko?Sta mislite?
Voluharica MileISTRAŽIVAČ

mar 2007.

#13
1.Franz Kafka-Preobrazba 2.Jon Ronson-The Men Who Stare At Goats 3.Danil Harms-SVE 4.Haruki Murakami-Lov na divlju ovcu 5.Antoine de Saint-Exupéry-Mali Princ
JaSamZaENTUZIJASTA

mar 2007.

#14
volim jednu knjigu.. ~alosno ali istinito 1. Vodi kroz galaksiju za autostopere - Douglas Adams (humor) dobra je joa 2. Sidharta - Herman "The Tripper" Hesse :D 3. Stepski Vuk - Isti manijak jedna udna knjiga ostala mi je u dobrom sjeanju 4. Crveno i crno - Stendhal 5. dobri su mi bili i dnevnici adriana molea.. mmm.. tko ga nije bacio na pandoru :lol: kad sve skupa zbrojim pro itao sam mo~da joa toliko knjiga :ohno:
Ras TafariPOZNAVALAC

mar 2007.

#15
1. Alisa u zemlji udesa 2. `krtac 3. Aneli i Demoni
EXARPPOZNAVALAC

mar 2007.

#16
1) Carlos Castaneda - kompletan opus 2) Christopher Knight i Robert Lomas - Hiramov klju 3) Aleister Crowley - Dnevnik u~ivaoca droge 4) H. Hesse - bilo koja kjiga, jednostavno se nemogu olu it. Eto, prvo ata mi je palo napamet
nobodyENTUZIJASTA

mar 2007.

#17
Trenutno itam Masla kovo vino Reja Bredberija, mislim da bi se mnogima sa ovog foruma sveedela, mnogo sveeeedela.

mar 2007.

#18
1. James Joyce, Finnegans Wake - te McHugh Annotations to Finnegans Wake - u principu to ti je jedina knjiga koja ti treba za sljedecih nekoliko zivota :) 2. Jorge Luis Borges - Izmisljaji - i ostatak njegovog opusa visoko preporucam 3. John Keats - Endymion - oveca poema, no ne toliko da vjerojatno bude izdana sama, tako i ostatak poezije i poema koje nadjes u mixu 4. Marshal McLuhan - The Gutenberg Galaxy - a i Understanding Media je genijalan 5. Michel Foucault - Historija ludila u doba klasicizma - ima i dubljih djela, no ovo je jako zanimljive teme IMO te relativno pristupacno ima jos toliko genijalnih knjiga, da je bar top 20 :)

mar 2007.

#19
pregenijalan da! i Zaratustra je jako dobro stivo od sire citanih.

mar 2007.

#20
Philip K. Dick- ita tmine na ijem je predloaku nedavno izaaao i polucrtani film ''Replikator'' Franz Kafka- Amerika Herman Hesse- Demian, Stepski Vuk, Narcis i zlatousti
lazarISTRAŽIVAČ

mar 2007.

#21
1. Herman Hese - Stepski Vuk 2. Franc Kafka - Zamak 3. Ernesto Sabato - Tunel 4. Jovan Ducic - Blago Cara Radovana 5. H.L.Borhes - Sto Godina Samoce
Ras TafariPOZNAVALAC

mar 2007.

#22
Najdra~i pisac mi je Edgar Alan Poe i njegovo djelo Crni Ma ak, :rofl::rofl:
dzibaENTUZIJASTA

mar 2007.

#23
Robert Monroe +++++ Bruce Moen +++++ Robert Bruce +++++ Don Miguel Ruiz +++++ Rudolf Steiner ++++ Carlos Castaneda +++++ Florinda Donner Grau ++++ Courtney Brown +++ Adrian Cooper ++++ Richard Matheson +++++ Oliver Fox ++++ Muldoon Sylvan ++++ Peterson Robert ++++ Eckhart Tolle ++++ Hurtac James +++++ Alister Crowley ++++ Jane Roberts - seth +++ Ricard Bach +++++ Carl Jung ++++ Franc Bardon ++++ Rawn Clark ++++ Elias teachings +++ Editovao sam malko, jer je bilo neozbiljno ono pre...

mar 2007.

#24
to je G G Marquez, ne Borges. :)
Splitsko diteENTUZIJASTA

apr 2007.

#25
1. Zlo in i kazna - Dostojevski 2. Jebo ti sad hiljadu dinara - Boris De~ulovi 3. Siddharta - Herman Hesse 4. Niata nas ne smije iznenaditi - Ante Tomi (naj pisac) 5. KL!K:icon_lol:
JaSamZaENTUZIJASTA

apr 2007.

#26
baa sam gledao Ligu pravih entlemena, i sjetio se knjige 20 000 milja pod morem.. Jebeno... (zar treba spominjati autora :) )
UserNameENTUZIJASTA

maj 2007.

#27
Trenutno sam pod dojmom Ericha Fromma i njegovog "Zdravog druatva"... Svima preporucam tu knjigu i sve ostale Frommove knjige.. Legendaran je. "~ivot je rutina u kojoj se gubi naaa ovje nost"
ranking irie galISTRAŽIVAČ

jun 2007.

#28
e ovako...posto je neko pomenio E.FROMMA savetujem da procitate knjigu UMETNOST LJUBAVI (moj prevod iz slovenackog, ne znam koji je srpsko-hrvatski)....dobra knjiga :) inace studiram filozofiju i knjizevnost tako da mi je bilo zanimljivo citati sve vase postove. iskreno, ne znam koju knjigu bi ja izdvojila kao omiljenu, vise ih je, svaka je nesto posebno i vredna dubljeg proucavanja. knjiga koja je u zadnje vreme mnogo, ali bas mnogo uticala na mene i o kojoj sam dosta mislila i za vreme citanja plakala je bila PRIMO LEVI- POTOPLJENI I SPASENI (opet moj prevod iz slovenackog). Sto se tice filozofa, A.SOPENHAUER je isto pustio trag "u meni" :) i evo, ako hoce neko da mi pomogne, trazim njegovu jako poznatu knjigu SVET KAO VOLJA I PREDSTAVA koja nije prevedena u slovenacki, zadnji izvod je iz 1986 godine, Novi Sad, Buducnost (nisam 100%sigurna) tako da ako je gde god zapazite, javite mi odmah jer stvarno zelim da je imam!!!! :) pominjali ste NICEJA, citajte Sopenhauera i jos bolje cete razumeti NICEJA, njegovi aforizmi su nesto naj naj naj najlepse i najdublje sto sam ikada procitala...mene je potpuno ocarao njegov nacin pisanja, i nije tezak, veoma je lak, kao sto kaze sam Nice u pocetku Ecce homo moras ga razumeti, ziveti, osetiti...(ne mogu da se setim citata iz pocetka knjige, napisacu sutra...). Ako zelite da pricate o niceju, otvorite topic, ja cu sa zadovoljstvom ucestvovati u diskusiji, i pokusajte da ga citate sa perspektive morale ;) sto se tice modernistickih i postmodernistickih pisaca, neki medju njima su mi ok, neki ne bas ( npr.borhes, cak sam na ispitu rekla da me podseca na jancara i dobila 8). Marquez ok, sto godina samoce i ljubav za vreme kolere :)))) joyce...hahaha, malo je komplikovan, to je i zeleo da bude :) i tako to, zaboravila sam sta ste jos pisali.. a inace, knjiga koju nisam i nisam mogla da procitam i zbog koje sam se jako nervirala je KRITIKA PRAKTICNOG UMA, KANT naravno... :) al' dobro imam vremena celo leto... a jos nesto, posto eto zivim u sloveniji i lose poznajem srpsku i hrvatsku knjizevnost jer jednostavno veoma malo ucimo o tome, zasto, ne znam, verovatno je i kod vas isto, mogli bi da predlozite nekoliko vasih pisaca, pesnika pa tako... :) ja vam za pocetak predlazem SRECKA KOSOVELA, slovenacki "konstruktivisticni" pesnik i VLADIMIRA BARTOLA- AL ARAF I ALAMUT... ana
bozgaLEGENDA

avg 2007.

#29
1. Carl Gustav Jung - Razmialjanja, snovi, sjeanja 2. Michel Houellbecq - Elementarne estice 3. Michel Houellbecq - Platforma 4. Jiddu Krishnamurti - The awakening of intelligence 5. Francis Fukuyama - Kraj ovjeka / Kraj povijesti
wannabeshaman1POZNAVALAC

avg 2007.

#30
sve od castanede veina toga od aldous huxleya (npr. vrli novi svijet) i od sorokina plavo salo koje moram priznat baa i nisam u potpunosti shvatio ali svia mi se ni e :rofl:
tokyaISTRAŽIVAČ

avg 2007.

#31
Adams-Vodic kroz galaksiju za autostopere Hawking-Kratka povijest vremena Huxley- Divni novi svijet Dick- Bladeruner i sve ostalo Carl Sagan-Kosmos
shooshISTRAŽIVAČ

sep 2007.

#32
Dark tower-Stephen King, Dreamcatcher-Stephen King , Onze Minutos-Paulo Coelho, Harry Potter-J.K.Rowling, Black House-Stephen King and Peter Straub, Majstor i Margarita-Bulgakov Sidarta-H.Hese malo vise od pet ali dobro, voli dete da cita...a ima ih jos koje obozavam ali necu da preterujem...

sep 2007.

#33
sta volis citat ??? :icon_lol: - fantasy - Gosporad Prstenova & Hobit & Silimarilion od J. R. R. Tolkina... (sve se dogadja u istom svijetu... - Romani o Svijetu Diska od Terry Prachetta... (tip je ili konstantno drogiran ili lud ko kupus... jer su mu romani bolesni...) ako ces ga citat prvo uzmi knjigu Mort ili Maurice i njegovi uceni glodavci - ciklus Pjesma Leda i Vatre od George R. R. Martina (Krv do koljena... masakr na svakoj drugoj stranici... i to DETALJNO opisan...) ... - futuristicki - Pustolovine Milesa Vorkosigana od Bujoldice... (prvi dio ti je Pripravnik za ratnika) prehebena knjiga... - sve od Dine to znaci Kuca Atreida, Kuca Corrino, Najezda strojeva, ..... i jos massu toga... pisci su ti Kevin Anderson i jos neki zaboravio sam kako se zove ... - Horor - ima toga jos samo se sad nemogu sjetiti... al ovo je najbolje mislim... nastavit cu ja ovaj post.... zove me fredn... donio je rizle... moram da idem...
RedShAMBASADOR

jan 2008.

#34
vec duze vrijeme imam bookmarkanu ovu stranicu gdje je Drago Plecko objavio cijelu svoju knjigu o drogama. nisam sve procitala ali ima vrlo interesantan dio o meskalinu i psilosibinu koje vjerujem da vrijedi procitati koga zanima. http://www.dragoplecko.hr/druga.htm sjecam se njegovih dokumentaraca sa Tv-a pa ako netko posjeduje ili moze da nade te dokumentarce nek javi voljela bi ih posjedovat jer su bili stvarno odlicni :D
LucidDreamAMBASADOR

jan 2008.

#35
Omiljena kniga..."Cudnovate pustolovine barona Minhauzena"...
dzibaENTUZIJASTA

apr 2008.

#36
Robert Monroe Napisao je tri knjige: Journeys Out Of The Body (Doubleday, 1971), Far Journeys (Doubleday, 1985) I Ultimate Journey (Doubleday, 1994). Knjige su bazirane na njegovim iskustvima OBE (kao sto se vidi iz naslova). Pre nego sto je poceo da pise, bio je vlasnik kompanije za Broadcasting I imao mrezu radio stanica u severnoj americi. Kako kaze nije nista znao o OBE, I kada je pocelo da mu se dogadja da napusta svoje telo mislio je da ludi I obratio se lekarima. Posto ni tu nije bilo pomoci odlucio je da se prepusti I iskoristi maksimalno to sto mu se nudi& Dao je jedan novi pogled na zivot iz svoje perspektive koja nije zasnovana na verovanjima vec na direktnom znaju stecenom iskustvima koje je doziveo. Zato ga ja posebno cenim I postujem. Izbegavao je okultne I ezoterijske termine I drzao se svog licnog vidjenja. Uveo je I Phasing kao metodu za istrazivanje sopstvenog uma& Kasnije je osnovao The Monroe Institute, koji se bavi istrazivanjima ljudske svesti. Posto je imao iskustva u radu sa obradom zvuka on I njegova ekipa saradnika Stvorili su Hemi-Sync program koji je zasnovan na zvucnoj stimulaciji mozga. Eksperimente su vrsili na hiljade ljudi od kojih su vecina naucnici, lekari, profesori& Veliki broj njih je imao pozitivna iskustva I odali su mu priznanje za postignuti rad. Pored toga naisao sam I na dosta njegovih intervjua kao I dva audio intervjua koja su vredna paznje. Po meni delo Roberta Monroe-a je nesto sto je od jako velikog kvaliteta I svakako vredno istarzivanja. E sad bi bilo dobro da I drugi koji znaju daju svoj komentar, pa da se nadju linkovi I tako dalje, da na kraju dodjemo do nekih dobrih zakljucaka (to mislim za sve predloge). Sto se tice Monroea ja imam Ebook na englekom, a stvarno neznam dali je prevodjeno i gde se moze naci. Uglavnom su tu radili torr. (neznam konkretno ali izguglajte Robert Monroe torr. I bice rezultata sigurno, Balkan jbg.).
Yami_RazielAMBASADOR

apr 2008.

#37
Art of War by Sun Tzu Art of Peace by Morihei Ueshiba
NarquilaENTUZIJASTA

apr 2008.

#38
Art of War Sun Tzu-o ovoj knjigi sam cuo samo najbolje i volio bi je procitat al ne mogu je nac nigdje:(
THC mindISTRAŽIVAČ

apr 2008.

#39
a sta ako netko smatra opanci dida vidurene dubljom knjigom?: )
Yami_RazielAMBASADOR

apr 2008.

#40
ej...ako zivis u zagrebu imas po algoritmima knjigu ja sam si ju kupio... a ovdje ti je link za knjigu http://www.chinapage.com/sunzi-e.html
NarquilaENTUZIJASTA

apr 2008.

#41
@Yami nisam ja iz zagreba a hvala ti na linku sad cu ja to procitati
Yami_RazielAMBASADOR

apr 2008.

#42
aha a dobro...ak ti toliko treba naruci si s algoritmovog sitea pa da ti dostave :) ili se zadovolji s ovim :)
LedoENTUZIJASTA

apr 2008.

#43
Erich Fromm - Kriza psihoanalize,Anatomija ljudske destruktivnosti, Zdravo Drustvo... njegove knjige opcenito volim citat... Herbert Marcuse - Um i revolucija F. William Engdahl- Stoljece rata SUN TZU - Umjece Ratovanja Vecinom citam knjige, radove i sl. iz psiholigije pa vas necu zamarat s svim knjigama....
extranoizeENTUZIJASTA

apr 2008.

#44
Eugene Ionesco - elava Pjeva ica Antun `oljan - Kratki izlet Albert Camus - Stranac Laurent Garnier - Electrochoc
DeleeshzISTRAŽIVAČ

apr 2008.

#45
daj reci gdje si ju nabavio.....
extranoizeENTUZIJASTA

apr 2008.

#46
naru io sa http://www.celeber.hr/ partijanerska biblija :icon_smile:
UserNameENTUZIJASTA

apr 2008.

#47
Plecko mi je susjed :D pa mozda i uspijem nabavit dokumentarce te.. ako ih jos uvijek zelis ;) i jos kad sam vec tu preporucila bi nekoliko knjiga koje imaju moc da mjenjaju covjekov pogled na sebe i okolinu.. no da ne duljim, eto link na los engleski :D svakako knjige koje treba procitati! http://video.aol.com/video-detail/book-review-messages-from-water-and-kryon/787424832

apr 2008.

#48
Marko Vidojkovic - sve knjige Miodrag Bulatovic - Ljudi sa 4 prsta K Kastaneda - Aktivna strana beskraja Marijuana Horticuture The Indoor-Outdoor Medical Growers Bible by Jorge Cervantes ...
RedShAMBASADOR

maj 2008.

#49
ajme juzerrr....vidi tebe sa veselim vijestima :))) pa ako se ikako mozes dofatiti tih dokumentarac ili znas neki izvor samo ti mene obavijesti ;) plecko susjed... Pozdravi ga :)))) meni je lik predobar, jos od vremena kada sam bila klinka i gledala te njegove emisije ko hipnotizirana. sve najbolje o liku :)
korjenkoPOZNAVALAC

maj 2008.

#50
Kosinski - Prisutnost, Vrazje drvo Goran Tribuson - Povijest pornografije ( volim ga posto smo iz istog kraja, poznat mentalitet, poznati krajevi bla bla ) Douglas Adams - The ultimate hitchhiker s guide Philip Kindred Dick - Do androids dream of electric sheep Haruki Murakami - Pleshi pleshi pleshi, Tvrdo kuhana zemlja cudesa i kraj svijeta
RedShAMBASADOR

maj 2008.

#51
upravo citam ovu knjigu...predobra je! }eljko Malnar i Borna Bebek: U potrazi za Staklenim gradom http://www.profil.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=841&Itemid=1
#52
Bela Hamvas-KARNEVAL,NAIME,...( Svi oni koji su otkrili Hamvaaa spadaju u otvorene ljude koji nisu zabarikadirani nekakvim "pogledom na svet", filozofijom, naukom, postmodernizmom, ~enskim pismom ili bilo im. To mora biti otvoren ovek koji tra~i oslonac. Hamvaa daje po etne oslonce, ili bolje  okvire kojima se mo~emo okrenuti. A to je velika stvar. Ako jedna knjiga mo~e na taj na in da pomogne u svakodnevnom ~ivotu, viae od toga niko ne mo~e da vam pru~i. A Hamvaa to daje aakom i kapom, pod uslovom, kako ja to ka~em, da vas je on oslovio. Ovde tzv. establiament ne prihvata Hamvaaa jer se dr~i nauke, filozofije, vrednosti i principa koji pripadaju XIX veku, koji su davno propali i danas ne zna e niata, ali to oni ne znaju. Hamvaa daje jednu drugu sliku sveta.)*******Alber Kami-STRANAC,POBUNJENI COVEK,...***********Djerdj Konrad-VRTNA ZABAVA*****Dzejms Dzojs-PORTRET UMETNIKA U MLADOSTI

maj 2008.

#53
Zlo in i Kazna - Dostojevski }ivotinjska Farma - Orwell The Communist Manifesto - Marx & Engels

maj 2008.

#54
Samo cu napisati Lajosh Zilahi - Samrtno prolece :icon_sad:
dzibaENTUZIJASTA

jun 2008.

#55
link za mnogo dobrih ebook: http://www.spiritualislibrae.com/subject/ebooks/
LucidDreamAMBASADOR

jun 2008.

#56
Evo poceo citati Holografski svemir,sada sam na 40-toj stranici...Stvarno stvarno interesantno u dubokoumno dosad...Zanimljivo shvatanje ovog sveta,svemir kao hologram,vreme kao iluzija...Nastavicu da citam definitivno...
TarkiPOZNAVALAC

jul 2008.

#57
Viktor Pelevin - Generacija P (duuuuboookooo preporucam, ima gljiva i tripova i halovi na filozofsko-nadrealnoj razini) Camus - mit o sizifu. Al to nije knjiga neg esej al je zato veoma poucno i filozofski dobro razradjeno A Moliereov akrtac je za smijat se predobar
choki123POZNAVALAC

jul 2008.

#58
Heh Brus mislio sam da si ti tip koji nikad ne ita knjige...booo Ma evo sam pro Redfielda onaj prvi knjigu i dosta je dobra,niata specijalna,ono al je cool:ninja: :chef2:

jul 2008.

#59
DUNE---naucna fantastika izdata 1965,pisac Frank Herbert---Dune is set in the far future amidst a sprawling feudal interstellar empire where planetary fiefdoms are controlled by noble Houses that owe allegiance to the Imperial House Corrino. The novel tells the story of young Paul Atreides (heir apparent to Duke Leto Atreides and scion of House Atreides) as he and his family accept control of the desert planet Arrakis, the only source of the spice melange, the most important and valuable substance in the universe. The story explores the complex and multilayered interactions of politics, religion, ecology, technology, and human emotion, as forces of the Empire confront each other for control of Arrakis and its spice.Vidim da je Universal pomenuo Belu Hamvasa......dobar pisac,odlican
karakondzulaISTRAŽIVAČ

jul 2008.

#60
"musungu dzim i veliki poglavica tuloko", patrik nit. isto bi se sweedela mnogima aj biliv.:banana_dred:
neo_81ISTRAŽIVAČ

jul 2008.

#61
1984 }ivotinjska Farma Autostoperski Vodi kroz Galaksiju Bojno Polje Zemlja Siddartha 100 godina samoe Umijee ratovanja... uffff moram lech ajc
dzibaENTUZIJASTA

avg 2008.

#62
Evo malo klasike: ... Ophiel. The Art And Practice Of Astral Projection. York Beach, Maine: Samuel Wiser, Inc., 1982. This is a HOW TO astral projection book and is another classic in the field. Ophiel outlines specific methods for achieving OOBEs and also describes many helpful hints. This is one in a series of "The Art and Practice of..." books by Ophiel. Generally, all of Ophiel's books are practical introductions to traditional occultism, and are fun reading too. Unlike most occultists, Ophiel does not have a "holier than thou" attitude and he also presents the view that OOBEs and other occult gifts are meant for everyone, not just Masters. This book is highly recommended. Powel, A.E. The Etheric Double. Wheaton IL. Quest Books (TPH), 1969. Powel, A.E. The Astral Body. Wheaton IL. Quest Books (TPH), 1972. Powel, A.E. The Mental Body. Wheaton IL. Quest Books (TPH), 1972. Powel, A.E. The Buddhic Body. Wheaton IL. Quest Books (TPH), 1972. A.E. Powel undertook the extraordinary task of compiling the writings of Annie Besant, C.W. Leadbeater and H.P. Blavatsky on the topics of the Etheric, astral mental and buddhic bodies. Each of the four books listed above is a complete compilation of these three authors thoughts on each of the bodies. These four volumes compiled by Powel provide a very compact and convenient source of information about occult anatomy as defined by Besant, Leadbeater and Blavatsky. These volumes make a nice addition to any occult library. Rogo, D.S. Leaving The Body. New York: Prentice Hall, 1986. This is a HOW TO book on astral projection and is a MUST read book. If there is one book in this list that you should read, it is this one. Rogo has done us all an incredible service in this book by collecting all of the known methods of achieving OOBEs in one book. He covers Monroe's methods, Ophiel's methods, Fox's methods, the methods of Yram, and others as well. For the beginner in astral projection/OOBEs/Lucid dreaming, this is the book you want. My only reservation about this book is that Rogo's ideas about the nature of the OOBE are not very sophisticated. Rogo was a parapsychologist who came eventually to realize that occult ideas are more useful than not. But he was not informed enough about occult theory to really give a coherent picture of the OOBE. Nonetheless, this is the most useful HOW TO book on astral projection available today. Roberts, Jane. The Nature Of The Psyche. New York: Prentice Hall, 1979. This is not a book about astral projection. However, the Seth books are MUST READ books. The ideas that Seth presents go one step beyond traditional occultism to what we can call "modern occultism". In this book, Seth discusses the nature of human psychology. The ideas he presents in this book are highly relevant to the idea that what we perceive in dreams and OOBEs are, in some sense, symbolic expressions of our "higher self" (or whatever term you prefer here). Seth helps us realize the greater contexts in which our physical, dream and OOBE experience fit. This book is especially useful for understanding the differences and the overlap between waking and dreaming. Roberts, Jane. Dreams, "Evolution", And Value Fulfillment, A Seth Book. New York: Prentice Hall, 1986. Another Seth book. Actually, this is two books: volumes I and II. Here, Seth presents a concept of what dreams are that is completely unique. Nowhere else can you find concepts of the nature of dreams that are described in this book. I will not even pretend here to capture Seth's ideas. All I can say is I highly recommend this book. Roberts, Jane. Seth - Dreams And Projections Of Consciousness. New York: Bantam, 1989. This Seth book goes into the nature of OOBEs and their relationship to dreams and our waking experience. Again, this Seth book helps us understand the personal symbolism that is always present in our life, whether waking, dreaming or out-of-body. This is a very good book. Ovde Seth objasnjava, audio: http://btjunkie.org/torrent/Seth-Speaks-Multi-dimensional-Wisdom/37797334e4f6c3df3db0ff9d51bed296bb8b326ae41f

avg 2008.

#63
SRPSKOHRVATSKI KNJIGE LINKOVI http://www.4shared.com/dir/6522698/245d5a28/sharing.html http://www.4shared.com/dir/3980502/d24f89d0/Download_knjiga.html http://www.4shared.com/account/dir/3862740/85cc5cd9/knjige.html?& http://www.4shared.com/dir/4747762/201b707e/sharing.html http://www.4shared.com/dir/5237200/da1e3228/sharing.html http://www.4shared.com/dir/5299702/98b4fe7d/sharing.html http://www.4shared.com/dir/5286939/4bd660da/-----Misterije_NLO_duhovnost.html http://www.4shared.com/dir/5398009/79c985b0/sharing.html http://www.4shared.com/dir/5189933/75f4eb3c/sharing.html http://www.4shared.com/dir/4120435/58081c5/knjige_na_srpskom.html http://www.4shared.com/dir/5044720/3be40b4/sharing.html http://www.4shared.com/dir/2509758/d0a48f61/sharing.html http://www.4shared.com/dir/3862740/85cc5cd9/knjige.html http://www.4shared.com/dir/6838160/4612025a/knjige.html http://www.4shared.com/dir/3980502/d24f89d0/Download_knjiga.html http://www.4shared.com/dir/5244073/af4752c5/-----Istorija.html http://www.4shared.com/dir/4214229/5ff61f34/sharing.html http://www.4shared.com/dir/5067442/d1d9c4c9/sharing.html http://www.4shared.com/dir/4747762/201b707e/sharing.html http://www.tkh-generator.net/sr/linkovi/korisni-linkovi/copyleft-licence-i-slobodni-software http://members.tripod.com/tronogi/GoshoBookSR/GosoFramesSR.html http://www.4shared.com/dir/4950221/41085652/komunikacijski_protokoli.html
JozooISTRAŽIVAČ

dec 2008.

#64
Erich von Däniken : Sjecanje na buducnost Meni jako dobra i zanimljiva knjiga spada ajmo rec pod teorije zavjere , prevedna je na hrvatski Däniken dosta spiminje bibliju i usporedjuje sa povjesnim cinjenicama navodi neke primjere recimo zasto bi neko gradio piramide. Necu sve govorit, nece knjiga bit tolko zanimljiva :) Ali definitivno se isplati procitat ko voli takve knjige i da se jako lijepo pricat o njoj Ako zatreba budem malo potrazio neki link, iako osobno mrzim citat knjige preko pca:read:
BeyondLEGENDA

dec 2008.

#65
Vrhunska knjiga, itao sam ju prije deset godina, i s njom sam zapravo zaplovio u vode misterije i ezoterije. Pa dobro, netko e re i da su to teorije zavjere, ali po meni to nisu teorije zavjere, mo~da jesu teorije, ali ne zavjere. Danas se sve smatra teorijama zavjere ato ima veze s druga ijim mialjenjem nastanka povijesti i sl. Daniken je vrhunski pisac-istra~iva alternativne povijesti, i ima poprili no dobre dokaze. Toplo preporu ujem sve njegove knjige. (Glavna hipoteza je da su davno prije doali vanzemaljci i da su nas zapravo oni stvorili - nas ljude, mnogi stari narodi govore da je tako, i postoji bezbroj arheoloakih dokaza da su bili ovdje na Zemlji i igrali se boga). Link za Sjeanja na budunost (hrvatski prijevod, osobno ju prepisao na komp joa davno): http://rapidshare.com/files/170090739/Erich_Von_Daniken_-_Sjecanja_Na_Buducnost.pdf

jan 2009.

#66
`inmen Musaai no kami Fuivara no Genain, ili poznatiji kao Mijamoto Musaai, roen je u selu Mijamoto, u provinciji Mimasaka, verovatno 1584. godine. Ne zna se ta an razlog zbog koga je Musaai krenuo da u i ma evanje, ali je va~io za dete sna~ne volje..Ve u 13. godini je imao svoj prvi duel iz koga je izaaao kao pobednik. Sledei dvoboj je imao u 16. godini i otprilike u to doba i napuata dom i odaje se lutanju Japanom. U svom ratni kom hodo aau Musaai ~ivi izvan druatva i posveuje se samo jednoj ideji  (samo) ostvarenju na putu ma a.Nastavljajui da luta zemljom, bori se u provincijama Iga, Izumo, ali i u Edu (danaanji Tokio).lutao je u potrazi ne samo za velikim ma evaocima, ve i sveatenicima (kao ato je njegov prijatelj Takuan Soho), takti arima, umetnicima, zanatlijama, a sve u ~elji da proairi svoje znanje. Tako je Musaai, pored toga ato je jedan od najveih japanskih ma evalaca, poznat i kao vrsan slikar, pesnik, skulptor, kao neko ko je bio upoznat sa putem aja, No dramom i, verovatno, stolarstvom. Knjiga pet prstenova je jedinstvena meu knjigama o borila kim veatinama jer se na potpuno isti na in bavi strategijom ratniatva, kao i metodama dvoboja.
EXARPPOZNAVALAC

jan 2009.

#67
I meni isto :icon_mrgreen: To mi je jedna od knjiga koja Me "oblikovala", hehehe... Čita san je, skupa sa Povratak zvijezdama, Kočije Bogova itd., prije nekih 20-ak godin; i to je bilo nekakvo džepno izdanje, hehe. Definitivno :thumb: štivo.

jan 2009.

#68
djeca sa kolodvora zu. (prije 3 godine dala mi moja PREDIVNA seka, ovu knjigu da se nebih odao porocima teskih droga) vrlo zanimljiva knjiga
FlegyPOZNAVALAC

jan 2009.

#69
ko bi reko al u zivotu nisam knjigu procito kada je jednostavnije to pogledat u pokretnim slicicama (film) :)

jan 2009.

#70
i to, sto kazes
Kurblaj KanAMBASADOR

jan 2009.

#71
Nije ti to osobito pohvalno...

jan 2009.

#72
i to sto kazes...
FlegyPOZNAVALAC

jan 2009.

#73
a stacu jadan ja kada nevolim citati knjige ali nikad se nezna mozda u starim danima dobim neku inspiraciju za citanjem i procitam vise knjiga nego sto su neki sam mogli sanjati :read:
LedoENTUZIJASTA

jan 2009.

#74
Evo ja dobio za Bozic pod bor, John Marks Templeton - Knjiga zivotnih zakona. Nije lose ima mudrih misli, treba covijek procitat.

feb 2009.

#75
nema nista bolje procitat knjigu, pa pogledat i filmic ako postoji prema toj knjizi... inace najvise mi se svidjaju djela od paulo coelha

feb 2009.

#76
knjiga je bolja :)
dogo argentinoENTUZIJASTA

feb 2009.

#77
takoer.. prvu od njega sam pro itao bila je alkemi ar.. onda sam nastavio itat njegove knjige sad viae nemrem uope pratit koja je zadnja knjiga kad uope nemam vremena viae.. krenuo sam sad itat aktivnu stranu beskona nosti.. od carlosa castanede

feb 2009.

#78
meni dosad najbolji pisci Neale Donald Walsch i Eckhard Tolle

feb 2009.

#79
paulo coelho: alhemicar, brida, na obalu rijeke piedre sjela sam i plakala, 10 minuta... joj chitala sam gricku vjesticu... extra :DD al mi fali par dijelova xD trenutno matthew reilly: das tartarus orakel, malo sporije mi ide na njemackom je xD
Khan-AbisISTRAŽIVAČ

feb 2009.

#80
definitivno djela Khalila Gibrana (Halil Dzubran), posebno "Prorok"

mar 2009.

#81
Carl Sagan(Astronom,astrofizicar,astrobiolog...pionir egzobiologije) Do sada sam procitao dve knjige od njega i mogu reci da sam ih sa zadovoljstvom citao. Veoma razumljiv i ne komplikuje mnogo,vec udara tacno u centar. The Dragons of Eden: Speculations on the Evolution of Human Intelligence Kontakt(ima i film pravljen po ovom romanu) A sada upravo citam: Shadows of Forgotten Ancestors: A Search for Who We Are,Random House I jos nesto,nije mnogo bitno,ali posto je ovo vutra.org sto da se ne spomene i sledece...moracu da citiram wikipediju: " Sagan was a user of marijuana. Under the pseudonym "Mr. X", he wrote an essay concerning cannabis smoking in the 1971 book Marihuana Reconsidered, written by Sagan's close friend Lester Grinspoon.In his essay, Sagan wrote how marijuana use had helped to inspire some of his works and enhance sensual and intellectual experiences. After Sagan's death, Grinspoon disclosed this to Sagan's biographer, Keay Davidson. The publishing of this biography, Carl Sagan: A Life, in 1999, brought much media attention to the issue of the use and legalization of marijuana. "

mar 2009.

#82
Hrvoje `alkovi :PRAVI SE DA OVO NISI VIDIO http://www.profil.hr/index.php?cmd=show_proizvod&proizvod_id=11091 "Energizam ovog romana ceste, neobuzdani rock ritmovi, literarne i glazbene asocijacije, stav da zivot uglavnom nema smisla cekas li ga da dode, te uspjeli mudrosni podteksti mitologiziraju i hrabre covjekove pokusaje da otkrije ono uspravno ja koje cuci u njemu dok ga nesto ne pokrene. Kilometri koji ostaju za njim, otvaraju mu one koje su ispred njega. Zivotna filozofija `alkovievih likova zasigurno ce privuci citatelje, kao, uostalom i njegovi neosporni literarni dometi." Ovo mi je jedna od drazih knjiga. Ako volite romane, budale i njihove ideje dok gledaju king konga kako se penje po zgradama, biti cete odusevljeni njihovom nerazboritoscu i zeljom da uspiju u svom pothvatu, koji je... jednako lud kao i oni. :)

mar 2009.

#83
Genevieve Field : SEKS I OSJEAJI 28 ljubavnih pri a iz ~ivota slobodnih ~ena http://www.profil.hr/knjiga/seks-i-osjecaji/10858/ naslov nije obecavajuc, ali su njihove price zaista zanimljive :) knjiga je podijeljena u nekoliko prica, u kojima razlicite zene pricaju o razlicitim seksulanim i ljubavnim iskustvima, pogreskama, zeljama itd. podsjeca me na Novu knjigu Lane Biondi ( http://www.profil.hr/knjiga/nova-knjiga-lane-biondic/437/ ). mozda se nekoj curi svidi. mene je dirnula. i , iako glupo zvuci i od Biondicke knjiga, veoma je lijepa. plakala sam ko malo dijete.

maj 2009.

#84
[bez sadržaja]
Imanuelov Talmud http://www.joschua.biz/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=11&dir=ASC&order=name&Itemid=40&limit=5&limitstart=30 knjiga koja sadr~i drevne vede pa do modernog kastanede, u duhovnoj formi... osuuje kra anstvo i ostale religije nastale od Isusa, i kriva tuma enja koja dolaze sa njima. iako mi unutra neke zemaljske pojaanjene stvari nemogu sjesti, duhovne su zato na razini... hladna preporuka
ledian93ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#86
Sve od Marka vidojkovica :)
Strange NoizISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#87
Charles Bukowski- kompletan opus, a ako ga niste itali preporu io bih `und, }ene i Glazba Vrele Vode! Albert Camus-Stranac Hrvoje `alkovi-Zec na mjesecu (Dokopao se ove knjige nedavno sasvim slu ajno i ostao sam oduaevljen. Nisam prije uo za `alkovia ali sad mi je drago da jesam. Ako ste itali Ku~ia Stari Moj ili Smogovce trebala bi vam se svidjet.) Oscar Wilde-Slika Doriana Graya (neizostavni klasik) Stephen King-Potrebne Stvari 1 i 2, Ono 1 i 2 J.K.Rowling- Harry Potter 1-7 (Hvale ga i pljuju sa svih strana ali ja samo mogu re da e ovaj serijal uvijek imat mjesto na mojoj polici) Franz Kafka-Proces Mark Twain-Pustolovine Huckleberrya Finna (u~ivancija) L.N.Dostojevski-Idiot
bozgaLEGENDA

jun 2010.

#88
Malo da apdejtam: trenutno najzanimljivije ativo u zadnjh godinu dana Frederic Beigbeder - Romanti ni egoist (to mi je od njega najdra~i uradak) Od Beigbedera sve ostalo - Ljubav traje tri godine, 129, 90 , Praznici u komi, Windows of/on the world, upomo molim oprost . Pro ito sve i super dobro zabavno ativo veinom o seksu, drogama, ljubavi i dekadenciji. Sad mi je totalni hit The Red Book od C.G. Junga. Totalno brutalno ativo. Jedna stranica dnevno je sasvim dovoljno za pro itat'! Objavljeno nakon skoro 100 godina... Arthur Schopenhauer - On the suffering of the world - u dubinu razejbavanje koncepcije Michele Houellebecq - Mogunost otoka - super uzbudljiv roman, preporu am! Sad planirat nabavit knjige "jebe mi se" od Johna Parkina i "sretan vam kraj svijeta" od Miaaka. http://www.thefuckitway.com/ boz :sun2:

jun 2010.

#89
Aldous Huxley - Vrata percepcije, raj i pakao (Door to Perception Heaven and Hell, 1956g.) Izuzetno va~na knjiga za sve one koji tra~e preko obi nih granica spoznaje na dozvoljene ili manje 'dozvoljene' na ine.
Strange NoizISTRAŽIVAČ

jul 2010.

#90
genijalnost :)
TropicoLEGENDA

jul 2010.

#91
eckhart tolle- moc sadasnjeg trenutka.... svak onaj tko zeli da iz sebe i svog zivota izvuce ono najbolje ovu knjigu nebi trebao preskociti....inace sam zbilja slab sa citanjem knjiga ali kako vrijeme odmice sve vise citam knjige a npr filmove sve manje ;)
BrenerPOZNAVALAC

jul 2010.

#92
Eckhart Tolle- Mo sadaanjeg trenutka Za apsolutno svako bice na kugli zemaljskoj a posebno za one kojima je dosta bilo kojeg oblika patnje!
dr.manijakAMBASADOR

sep 2010.

#93
Bukowski- Bludni sin Bukowski- Zene Marko vidojkovic- Sve crvenkape su iste Marko Vidojkovic- Kandze Marko Vidojkovic- Hocu da mi se nesto lepo desi odma Inace to su mi i dva omiljena pisca. ;0
#94
D~elaludin Rumi Mevlana - Mesnevija svih 6 dijelova, to rooljaaa! aa ovo je moj prvi post, tako sam uzbuen ahhhaa
pc.growerENTUZIJASTA

nov 2010.

#95
Marija Juri zagorka-- ta ~ena rastura - pro ita san Gri ku vjeaticu svu, ki lotraaka i sad itan gordanu (doaa do 7 knjige) Kafka- preobrazba i proces Stephen King- Ono 1 i 2 Dostojevski- zlo in i kazna- --- definitivno...
extranoizeENTUZIJASTA

nov 2010.

#96
obo~avam Rumija, itao sam "Blago njegova duha"...najljepaa poezija ikad :sun2:
DDPOZNAVALAC

jun 2011.

#97
http://www.multiupload.com/GBRKTAF2SB
Big LLEGENDA

jun 2011.

#98
Kafka je dobar, to je mo~da jedino dobro ato sam iz srednje pobrao.... A sad itam Roslund & Hellstrom - Tri sekunde (kupio u Konzumu) - knjiga je genijalna, avedski duo, radi se o policijskom infiltratoru u poljsku bandu, bivai kriminalac, ~ivi dvojni (ako ne i trojni) ~ivot, stave ga u naj uvaniji avedski zatvor kako bi tamo preuzeo tr~iate amfetamina za Poljake, a istovremeno kako bi avedska murja razbila tu istu mafiju.... Bolesna knjiga.... A nedavno sam zavraio Lee Child - ovjek s dva lica (isto Konzum).... isto brutalna knjiga, ali nimalo brutalna kao Tri Sekunde..... I da, Konzum daje knjige za 19,90kn i mogu rei da su knjige super..... P.S. I naravno pro ito sam preko neta Fear & Loathing na engleskom.... Mislim da se sve zna.... GENIJALNO...
bozgaLEGENDA

jun 2011.

#99
Haruki Murakami - Norveaka auma i Kafka na ~alu, odli ne! :sun2:
herb-o-logistENTUZIJASTA

jun 2011.

#100
Ne itam baa pretjerano ali tu i tamo se neato nae. Joa iz akole mi je poseban dojam ostavio Robinson Crusoe Daniela Defoea. Baa sam ga pred koji mjesec ponovo pro itao i preporu am svima koji vole pustolovne stvari.

jun 2011.

#101
napusen citam Majstora i Margaritu od Bulgakova a volim i jednu mozda manje poznatu knjigu: Violista Danilov - Vladimir Orlov. Rec je o violisti kome je otac djavo a majka obicna zena pa je on polu covek - polu demon. Ima narukvicu koju kad okrene demon je, a na drugu stranu kad okrene postane covek. Naravno, prica je mnogo dublja nego sto se moze zakljuciti iz ovoga. Kad je covek, dosadno mu je, pa kad ode kuci okrene narukvicu da postane demon i druzi se sa kucnim duhovima :) U knjizi je predivno opisan njegov unutrasnji problem: on kad ide na posao (svira u orkestru) prebaci narukvicu da bude demon. I svira kao demon, rastura. Popularan je, omiljen, obozavan. Boli ga sto tako ne ume da svira kao COVEK!!! :) ja kad se napusim, citajuci knjigu, muziku C U J E M !!!!! preporucujem svima koji muziku ne dozivljavaju samo kao pomocno sredstvo za dobru zabavu. Preporucujem onima koji muziku smatraju delom svoga bica, nezavisno koji pravac, koji stil, koji muzicki izraz...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se