LEGACY
Vaše spirtualno iskustvo
36 odgovora3,487 pregleda
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
BeyondLEGENDA
mar 2009.
mar 2009.#1
Zanima me koliko je ljudi od vas imalo spirtualno iskustvo. Zna
i iskustvo koje bi VI nazvali "spirtualno iskustvo" neovisno o tome ato drugi smatraju pod tim pojmom. Ali ne radi se o besciljnom gubljenju u bojama, oblicima, euforiji, strahu.. i sl. na nekim drogama. Ne trip report, o tome ima ve pisano. Ne zanima me taj vaa provod i vaaa ocjena da li je bilo cool, ubercool, super, straano, paranoi
no... i sl.
Zanima me dali je itko od vas imao iskustvo koje smatra da mu je otvorilo um, ili na neki na
in unaprijedilo "duh", da vam je otvorilo o
i ili pogurnulo u vaaem spirtualnom napredku, promjenilo shva
anje svijeta, ljudi, ~ivota. itd. Nemora nu~no biti na drogama, bilo kad, bilo gdje, pod bilo kakvim uvjetima.
23 REP46%
→ Istraživač
mar 2009.
mar 2009.#2
hmmm svaki dan prodjem kroz nesto sto unaprijedi razvoj mog uma...
al ono sto je zaista ostavilo duboke tragove na meni, jes kada sam vidjela (kak da se izrazim) duha, na ja ne znam da li da ga tak nazovem al et nemam drugu rijec trenutno na jeziku...
stvar je u tome da sam imala problema s faxom, ono sto bi rekli doqurcio mi vise xD, pored toga bilo je i drugih problema koji su me doveli do haus depresivnog stanja...
al et bas u tom nezgodnom vremenu ja sam vidjela to nesto, sto je na kraju preokrenulo moj zivot za 360 stepeni...
i danas dan vidim tu osobu pored sebe, osjecam je, i mislim da me stiti i pazi...
osjecam njegovu energiju koja na mene djeluje tako pozitivno...
mada od tada mnogi misle da sam malo skrenula, zapravo sam su potvrdili prijasnje sumnje da sam pukla xD
Bugi
POZNAVALAC1.232 REP70%
→ Ambasador
BugiPOZNAVALAC
mar 2009.
mar 2009.#3
da okrenio ti se zivot za 360... dobro si to rekla... hahahah... ka malo te zavrtilo al svejedno si na pocetku...
23 REP46%
→ Istraživač
mar 2009.
mar 2009.#4
vidis na to sam i mislila, niko nevjeruje... xD
ali ja znam koliko sam se od tada promijenila...
moja dotadasnja uvjerenja, saznanja i sve, pocela sam na sve gledat iz jednostavnijeg ugla i ne zamarat se nekim stvarima kao prije...
kak bi rekla usla sam u skroz novi svijet...
ROX
POZNAVALAC884 REP32%
→ Ambasador
ROXPOZNAVALAC
mar 2009.
mar 2009.#5
Prvi od nekoliko susreta s ovime prije 6 godina, onda godinu dana kasnije iskustva sa "sleep paralysis" obicno popracenih i sa OBE koja su trajala iducih godinu dana, pogotovo dva duza iskustva sa "prisutnosti" u sobi. I koliko god glupo zvucalo, kad sam se popeo na ovo prije 3 godine, iskusio sam takav strah gore, kao da me sam strah procistio. Zatim su uslijedili psihodelicni eksperimenti koji su naravno proizveli najvise dozivljaja u tom polju. Penjanje na Klek iznad oblaka u sumrak, iscrpljen od 14 kilometara hoda i penjanja sa 25kg na ledjima, na kraju sam isao sam pol sata od planinarskog doma do vrha a frendovi su ostali jer im se nije dalo od umora. Sav napor se apsolutno isplatio, jedan od najljepsih prizora u zivotu.
Makar bi mogao reci da je sve pocelo sa smrtnim slucajem kad sam imao 15 godina, sve sto sam ikad radio nakon toga je na neki nacin bilo povezano s tim, unistilo me i oblikovalo isponova, uz pomoc gljiva 4 godine kasnije, bez cega i dalje mislim da bi mentalni oporavak bio daleko tezi.
elephant0r
AMBASADOR3.331 REP52%
→ Legenda
elephant0rAMBASADOR
mar 2009.
mar 2009.#6
Zadnje dvije godine mi se prakticki na tjednoj ili dnevnoj bazi desavaju neki oblici ekspanzije svijesti i dubljih razumijevanja nego prije.. ja o njima volim mislit ko o malo intenzivnijim aaa-haa trenutcima :balls:
nekako nalazim da bez implementacije neposredno stecene nove svijesti u svakodnevicu sljedeci aahhaaa moment je bitno odgodjen i otezan, ili uopce ne dolazi. :costumed-smiley-027
extranoize
ENTUZIJASTA594 REP99%
→ Poznavalac
extranoizeENTUZIJASTA
mar 2009.
mar 2009.#7
ovo je najnovije...
prije par dana sam skoro pogazio atakora. ali sam zako
io. siro
i mali se tako zbunio (valjda su ga svjetla zaslijepila) da je zastao na sekundu pred autom.
nije znao ata bi. onda se vratio na stranu otkud je doaao. gledao sam ga kako se u~urbano vraa, tra~i rupu u ogradi i prolazi kroz nju.
upalilo se crveno na semaforu....preplavio me osjeaj ljepote i ljubavi prema tom malom atakoru.
imao sam njegov mali ~ivot u svojim rukama i podario sam mu novu priliku...da ~ivi, da bude jedan obi
an atakor, da nae svoje mjesto u ovom svemiru.
to maleno bie koje mnogi preziru me je dirnulo u srce....
mnogo me je nau
io taj maleni atakor.
gledati obi
nog atakora, crva, drvo, kamen kao samoga sebe...to je bogatstvo neopisivo
:sun2:
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
BeyondLEGENDA
mar 2009.
mar 2009.#9
imao sam u ~ivotu par takvih iskustva kao extranoize, ali sad bi rekao o jednom na arumsima
glavna vizija koju sam imao sounds like this: >linklink
23 REP46%
→ Istraživač
mar 2009.
mar 2009.#10
jeah strasno je kada te nitko ne razumije, i kada ne mozes dozivljeno opisat rijecima, i ako pokusas bit ces neshvacen...
ali kako se kaze nije sve u tome da se sve razumije... mislim da je ipak najbolje ak vidis da te drugi nerazumiju cuvat dozivljeno za sebe i raditi dalje na sebi... danas je vecina slijepa, gleda samo pravo i svi trce ka materijalizmu...
extranoize
ENTUZIJASTA594 REP99%
→ Poznavalac
extranoizeENTUZIJASTA
mar 2009.
mar 2009.#11
... i imao sam dodir, samo dodir s ne
im ato zvu
i like this: >link
elephant0r
AMBASADOR3.331 REP52%
→ Legenda
elephant0rAMBASADOR
mar 2009.
mar 2009.#12
stvarno rispect.. ova prica sa stakorom poblize opisuje neka moja stanja svijesti.. eo bas sinoc.. zalazak sunca, citavo zapadno nebo je prekriveno crvenim oblacima, iza mene crno nebo i zvijezde, a na jugu bljesti mjesecina kroz krosnje stabala.. kraj mene se igraju moja 2 macica i ukljucuju me u igru kao dio njihovog copora.. uz dim dobre trave nesto carobno.. u takvom okruzenju izgubio sam vezu sa "standardnim realitetom" i oblikom u kojem inace postojim :))
pis aut
wannabeshaman1
POZNAVALAC934 REP37%
→ Ambasador
wannabeshaman1POZNAVALAC
mar 2009.
mar 2009.#13
:sun2:
dobra tema
imo sam nekoliko spiritualnih iskustva ali tri su mi najupe
atljivija.
ugl pred tri godine su krenule promijene percepcije u "trijeznom" stanju jer
sam baa onda haaom probio percepcijski himen
(godinu dana sam kurio dok se to nije dogodilo)i ozbiljnije se po
eo bavit lucidnim sanjanjem,unutarnjom tiainom i promatranjem bez definicija i rije
i :D.
tako sam jednog dana sku~io da je sve ato gledam izmjenilo proporcije i to drasti
no. kako sam se fokusiro na promjenu...prestajalo je bit samo neka isprazna vizualna smetnja i dobio sam osjeaj intenzivne depersonalizacije.
hodao sam dok se sve ovo dogaalo gradom pri
o s par prijatelja
ak i izgraivo stavove i iznosio mialjenja :D a zapravo to se odvijalo sve samo od sebe. odnedavno
itam uspenskija i on to opisuje kao mehani
nost. sve ato sam radio bilo je mehani
no i predvidivo. dok se to dogadalo svijest mi je preala u to
ku malo iznad zatiljka i imao sam osjeaj kao da sjedim u nekoj fotelji ugododnoj tamo dok mi je tijelo bilo sivo i hladno. taj prvi put me to malo uznemirilo pa nisam uspio potpuno presje vezu izmeu svoje svijesti i mehan
ne li
nosti a i dalje neznam koja je njena uloga(dal sam trebao se di iz te fotelje i...).o
ito treba raspodjelit pa~nju.prije sam svu pridavao samo li
nosti,sad sam samo dio. dok je ostatak bio usmjeren na svijest.al najinteresantno dok su se sve ove promjene dogaale :D ja sam funkcionirao
ak bolje nego ina
e.
-----------------------------------------------------------------------------------------
e sad ovaj trip je s vremeno napredovao. pa sam na haau
do~ivio neato vrlo sli
no. samo sad kao dvojnu prirodu. kompletna moja stvarnost bila je podjeljena na na materijalnu i nematerijalnu. To nematerijalno se nalazilo u svemu :D
tako da auakanje liaa,vjetar,valovi,svjetlost I sjene viae nisu bile samo materijalne pojave
(odbijanje svjetla u o
i) ve su sa sobom nosile I neki nematerijalni ~ivot koji je s obzirom na to prekorijio moju percepciju. Zato su sve te pojave doslovce pri
ale samnom.
Dobile su svoj ritam pa je priroda zapravo bila pjesma i povremeno mi upuivala
udne rije
i(tj neznam na kojem jeziku). Kad sam to shvatio vidio sam bie (ne baa jasno al neato sam stvarno vidio
ak se sjeam oblika)za koje sam mislio da predstavlja kompletnu nematerijalnu stvarnost iako sad nisam siguran ato je to. Ono je htjelo komunicirat samnom&no o
ito nisam bio spreman. Trebale su sljedit vizije. Od straha sam se na osjeaj da mi je neato iza ramena okrenuo i vidio vodenasto bie kako me promatra.Zato sam se usro se ko grlica pa je sve prestalo. Interesantno mi je bila kako dok se sve to odvijalo na nematerijalnom u isto vrijeme(teako je to zamislit :D)ja sam se sprdo s frendovima na materijalnom planu.
---------------------------------------------------------------------------------------------
i sad zadnji trip na salviji je isto bio prili
no spiritualan i povezan s ovim ato sam opisao prethodno. naravno nisam osjeao te fine prijelaze jer se sve to prebrzo odvijalo.
al bit je u tome da mi se svijest odvojila od kalupa lika. i kako je postala potpuno
ista bio sam svjestan svega i znao sam sve. a sve je bilo energija...nju sam pak vidio kako nastaje trenjem ruku "boga"
ija je tekstura ko~e odavala
itav svemir(neznam kako druga
ije opisat :P)pretpostavljam to jer sam vidio zvijezde u njemu i planete.
uglavnom u toj tenziji i trljanju "ruku"(moram s ne
im usporedit)nastajala je toplina i svjetlo tj energija. i u njoj sam vidio sav svemir a u svemiru naa sustav koji je bio nezamislivo mal u odnosu na prethodno opisano. u njemu joa manje zamislivo mal naa sustav. u njemu je bio joa manje zamislivo malena:D naaa planeta a na njoj ogranski prekriva
(ljudi biljke gljive...kao kolektiv) pa ljudi kao kolektiv i onda ja kao pojedinac :D. imao sam osjeaj kao da je energija pala niz jako duboki jarak kad sam uaao u tog sebe. al sam zato i dalje imao nekakvu vezu s tim "universal mindom".
uvao sam je skoro cijelu ve
er :D i bilo je nevjerojatno. jer mi se poslje dogodilo neko sranje al mene to uope nije diralo. mislim rijeaavo sam ga i to uspjeano al nisam se uope zamarao jer sam shvaao kolko su te brige zapravo nebitne i male u odnosu na cijelu sliku.
eto dugo je :D al ko o
e pro
itat
e.a kasnije ako ve
nisam mo~da opiaem i svoj prvi pravi trip na haau koji mi je probio percepcijski himen.jer je to isto prili
no spiritualno a mo~da i jasnije od ovoga.a mogo bi i trip na tripu :D. ovaj zadnji me je malo uplaaio :D jer sam nekako po
eo shvaat kraanstvo L. I svoju glupu percepciju koja u svemu tra~i glupost da se izdigne iznad ostalih umjesto da u svemu pa
ak i naizgled glupom tra~i znanje
Farmer
LEGENDA5.307 REP3%
→ Zmaj
FarmerLEGENDA
mar 2009.
mar 2009.#14
da, prvi put kad sam upoznao Biljku sto se nastavilo do dana danasnjeg :)
drugi put kad sam upoznao Gljivu, ima zajednicku poveznicu s prvim al potpuno razlicitijeg konteksta... to bi bilo najsazetije moguce s obzirom da mi se neda tipkat:spliff:
Farmer
LEGENDA5.307 REP3%
→ Zmaj
FarmerLEGENDA
mar 2009.
mar 2009.#15
jos 1 detalj... nebih rekao da su mi ta iskustva "otvorila" oci, vec vise da su mi pokazali bitak zivota i svijeta i rekli: "Bit ce dobro..." , i to mi je dalo ohrabrenja da nastavim vjerovati da ce se covjek spasiti naposlijetku i da nastavim borbu.
Al zato mogu reci da sam nakon oba iskustva znatno promijenio nacin zivota...
ROX
POZNAVALAC884 REP32%
→ Ambasador
ROXPOZNAVALAC
mar 2009.
mar 2009.#16
Slazem se s ovim "bit ce dobro..." dijelom, stvarno nevjerojatno, ali kolko god negativnih dogadjanja imao u zivotu jos uvijek nosim smjesak na licu dugo nakon iskustva. Danasnji dan mi je bio cisti fijasko i melankolija jos od prije nego sam se probudio (ruzan san) pa sad dok nisam dosao doma navecer i pustio si laganu trip muziku (Dimension 5 - Flow), samo to sto me na kratko podsjetilo na iskustvo koje se dogodilo prije skoro 9 mjeseci je bilo dovoljno da mi se stvari u glavi okrenu za 180 stupnjeva.
Eva Rain
ENTUZIJASTA386 REP47%
→ Poznavalac
Eva RainENTUZIJASTA
mar 2009.
mar 2009.#17
Svaka cast za temu :icon_mrgreen:
Sto se tice spiritualnog prosvjetljenja smatram da je sve krenulo od onoga trenutka kada sam procitala knjigu Alkemicar od Paola Coelha. Ta knjiga je ostavila veoma jak dojam na mene, i navela me da preispitam svoje stavove koji cak nisu ni bili moji vec stavovi mojih roditelja i ostalih ljudi s kojima sam odrastala i provodila vrijeme. Buduci da sam tada imala samo 14 godina, u to doba se je kod mene poceo javljati onaj prvi bunt i inat, tako da sam zelena kao zelena jabuka prvi put pobjegla od kuce.
Tako je sve krenulo, jedna stvar je povlacila drugu i pomalo sam pocela dobivati kompletnu sliku o svijetu i sama sam sebi obecala da sebi nikada necu dopustit da se uklapam od neki od kalupa "modernog drustva" Shvatila sam da prave vrijednosti u zivotu nisu lova, slava i ugled, vec nesto potpuno drugo. Polako sam slagala sve djelice slagalice, i mada mi jos uvijek fali nekoliko dijelova, znam sta hocu i dosegnut cu svoj cilj.
Buduci da me mnogo interesuje magija, okultizam, spiritizam, misterije itd. istrazivanjem sam dosla do raznih fascinantnih otkrica, i upoznala jos fascinantnije ljude s kojima sam mogla da usavrsim svoje znanje.
No nikada nisam zaboravila onu knjigu Paola Coelha, svu pohabanu od toliko citanja, koju sam zakopla na jednom tajnom mjestu i koju cu da iskopam kad se tamo vratim...
31 REP62%
→ Istraživač
apr 2009.
apr 2009.#18
Pozdrav ljudi vec duze vrijeme pratim forum pa sam se odlucio pridruzit.
Evo prije godinu dana ako ne i vise kad smo ja i moj frend napusili ko stoke
doso mi je neki osjecaj koji kao da je uvjek bio prisutan ali zanemaren ili potisnut.
Neka cudna sreca sto sam ljudsko bice.opisao bi osjecaj nesto nalik onoj crvenoj tableti
u filmu Matrix.Ovo nije produkt thc vec mu je thc posrednik,jer samo jednom me to opralo do sad u zivotu.
psychoserbic
ISTRAŽIVAČ55 REP3%
→ Entuzijasta
psychoserbicISTRAŽIVAČ
apr 2009.
apr 2009.#19
Spiritualno iskustvo i natprirodne pojave...nikad! ako se ne racuna mel gibson u mom wc-u i godzila koja seta po mom bloku na daturi hahah
mar 2009.
1 / 19
mar 2009.
apr 2009.