LEGACY
Nestrpljivost - mana ili vrlina?
60 odgovora3,916 pregleda
sale82ful
ZMAJ43.002 REP
sale82fulZMAJ
avg 2018.
avg 2018.#1
Da li ste nestrpljivi, i kako "trenirate" svoje strpljenje?
Ka~e stari svijet:
"Strpljen - spaaen" :djede:
Ali, da li je baa uvijek tako? }ivimo u vremenu u kojem je jedna minuta dragocjena i danas je teako imati strpljenja za bilo ata.
Meni je kanabis po tom pitanju puno pomogao. Prije decenije, nisam mogao niata zadr~ati u sebi, puknem u trenutku tipa, "ata ja imam neato
ekati" i sli
no...
Danas mi je to smijeano, jer, pobogu, vrijeme ne mogu ni da usporim, a kamoli da ga zaustavim.
Pa, kad je tako, da bar onda u~ivam u njemu, kad ne mogu druga
ije.
`ta vi ka~ete? :spliff:
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vujsprer
AMBASADOR3.244 REP50%
→ Legenda
VujsprerAMBASADOR
avg 2018.
avg 2018.#3
Strpljivost = Vrlina
Nikad ne valja ~uriti ali treba znati pravi trenutak za djelovati!
sale82ful
ZMAJ43.002 REP
sale82fulZMAJ
avg 2018.
avg 2018.#4
Iskren da budem, meni strpljenje u suatini, i nije niata dobrog donijelo, ali barem je sprijecilo neke stvari.
Sad je vec druga prica skroz.
Papa Romeo
ZMAJ21.559 REP
Papa RomeoZMAJ
avg 2018.
avg 2018.#5
Strpljenje je "vrlina" izgubljenih insana koji ne znaju sta ce sa sobom, pa ko fol nesto cekaju.
Ako se nesto treba desiti, znaci da je to nekakva buducnost, jelte, i najveca glupost je propustati uzivanje u zivotu i onom sto se trenutno desava, jer smo oplemenjeni strpljanjem, pa nam se da cekati nesto sto tek treba da se desi.
Ko uziva u cekanju, izgotivi se upravo dok ceka, pa kad dodje to sto ceka, tada nije sposoban da uziva u tom sto je docekao, jer se nauzivao dok je cekao.
Definicija - strpljenje je futur projektovan u prezentu da bi se trenutno uzivalo u necemu cega nema :D :D
sale82ful
ZMAJ43.002 REP
sale82fulZMAJ
avg 2018.
avg 2018.#6
Ovo me podsjeca na jednu pricu, kad lik govori kako mu je sam
in sex-a bolji od orgazma na kraju.
prosto oko
AMBASADOR2.307 REP23%
→ Legenda
prosto okoAMBASADOR
avg 2018.
avg 2018.#10
Nekako mi se ne svia ovo trpljenje u strpljenju. Cudo jedno kako narod moze biti glup i genijalan istovremeno. Strpljen-spasen. Kroz tvorbu rijeci jasno definira prirodu necega, i onda negativni aspekti uzme kao vrlinu.
Savraen primjer toga je rijec sukob.
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vujsprer
AMBASADOR3.244 REP50%
→ Legenda
grouchy
ZMAJ90.494 REP
grouchyZMAJ
avg 2018.
avg 2018.#14
kako ono rece ivo andric
Zaraziti nekog
ekanjem, to je najsigurniji na
in vladanja njime, to zna
i u
initi ga nepokretnim i bezopasnim potpuno i zauvek, i ta obmana
ekanja tvra je od svakog zatvora i ja
a od najja
ih bukagija, jer se, sa mnogo sree i veatine, iz zatvora mo~e pobei i okova se mo~e
ovek osloboditi, ali te obmane nikad ni doveka
Vujsprer
AMBASADOR3.244 REP50%
→ Legenda
VujsprerAMBASADOR
avg 2018.
avg 2018.#15
To
no tako! Do~ivio to... dobio neato a izgotivio ga u
ekanju viae nego ikad poslije!
Mo~da se samo na naae biljoze ne mo~e primjeniti ta tvrdnja smiley9934
S njima je jednostavno dobro od po
etka pa do kraja!
grouchy
ZMAJ90.494 REP
Herb Gardener
ZMAJ35.724 REP
Herb GardenerZMAJ
avg 2018.
avg 2018.#18
Kralju moj opet se necu slozit s tobom:ajnstajn:
Cekao sam dva mjeseca i spojio se sa pravom ljubavi, i nikad nisam bio sretniji u zivotu nego sad;) Sad cu da je strpljivo sacekam jos koji dan, da se opet sretnemo i znam da cu biti jos sretniji. A kad uskoro docekam da se vise ni ne rastajemo.. Pa ni nebo nece biti granica:D
Mada, treba i znati kako biti strpljiv, ali jbg ne znam to sad da vam objasnim..
Influence
ZMAJ31.471 REP
sale82ful
ZMAJ43.002 REP
sale82fulZMAJ
avg 2018.
avg 2018.#20
Klju
na stvar...
esto nisam vidio smisla u strpljenju, pa sam donosio ishitrene odluke. Neke su se pokazale kao dobre, a neke ne.
Kako nau
iti biti strpljen? Da li mo~e to da se nau
i, ili je ipak stvar genetike?
Postoje ljudi, koji ni ne znaju ata je strpljenje, a kamoli da budu strpljivi.
Herb Gardener
ZMAJ35.724 REP
Herb GardenerZMAJ
avg 2018.
avg 2018.#21
Ma Sale objasnjenje, kad bi znao da ga srocim, bi bilo prilicno apstraktno. Mozda nije trebalo ni da vas golicam kad vec ne znam da objasnim jbg:(
Sav sam ti paranormalan prastaj brate napravih pometnju:crazyd: :)
sale82ful
ZMAJ43.002 REP
sale82fulZMAJ
avg 2018.
avg 2018.#22
Znam taj osjeaj... Kad imaa u glavi sve poslo~eno, ali kao da ne postoji dovoljno pravih rijeci koje bi prenijele u potpunosti ono sto mislia. :crazyd:
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
sale82ful
ZMAJ43.002 REP
sale82fulZMAJ
avg 2018.
avg 2018.#24
Imam ciljeva za dva ~ivota brate Ven... :rofl:
Prvo treba
ovjek da zna svoje granice, jer zna biti razo
arenje nakon neispunjenih ciljeva u koje si ulozio svoje strpljenje.
:razvaljen::
Vujsprer
AMBASADOR3.244 REP50%
→ Legenda
VujsprerAMBASADOR
avg 2018.
avg 2018.#25
Mane granica! MANE! Samo one koje si sami postavimo...
Wake up people!
Stipa
ZMAJ21.968 REP
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
sale82ful
ZMAJ43.002 REP
sale82fulZMAJ
avg 2018.
avg 2018.#28
:watch:
Evo, ovaj gore smajli naprimjer...
Najstrpljiviji na forumu.
Blader
ZMAJ27.296 REP
BladerZMAJ
avg 2018.
avg 2018.#29
Treba nau
it u~ivat u procesu do to
ke A do to
ke B...
Kako ide ona analogija. Kad pleaemo, nije nam cilj da zavrai pjesma, nego sam put je i cilj...
Treba na sve gledat kao na izazove koji nas ja
aju...
avg 2018.
1 / 31
avg 2018.
jul 2019.