LEGACY
Astralni Vampiri!!
28 odgovora3,272 pregleda
heathendome
ISTRAŽIVAČ101 REP34%
→ Entuzijasta
heathendomeISTRAŽIVAČ
jan 2009.
jan 2009.#1
Evo molio bi clanove ako mi itko moze reci da li postoji odredjen naziv ili pojam za sljedece:
Primjetio sam nakon dugo promatranja samoga sebe da znam jako cesto ljudima recimo, "prenjeti" lose vibre,mojim frustracijama i teorijama znam izluditi osobe do kojih mi je stalo ali iskljucivo uspijevam to samo sa ljudima koji mi znace najvise u zivotu; naime znam za psiholoske vampire i mogu reci da sam zrtva istih bio tisucu puta u zivotu,uglavnom osjecam se i kao zrtva i kao vampir u isto vrijeme,duboko u sebi shvacam iskvarenost svog cjelokupnog ega,nisam zadovoljan sobom i svojim postupcima,cijelo vrijeme prigovaram,proizvodim depresivni vibru kojim nekada mogu zaraziti blisku osobu a svega toga sam svjestan i uzasno mi je tesko zivjeti u borbi sa unutarnjim ja,ovo me muci vec godinama i stvari ispadaju samo sve gore i gore koliko god se ja pokusavao opirati!!!
i sta je najzanimljivije,tek kada dozivim teske sokove moja svijest proradi,zelim se izljeciti ali nisam siguran sto mi moze pomoci da promijenim tako duboko usadjene stvari...znam da to nije nimalo jednostavno ali cvrsto sam odlucio promijeniti nesto jer sam upravo shvatio da sam svoju bolest djelomicno prenio i na svoju bivsu curu i da je dilam okolo a to ne zelim.
Pa ako tko moze preporuciti bilo kakvu literaturu na hrvatskom ili engleskom koja mi moze pomoci sa ovim problemom,to u stvari je oblik psiholoskog vampirizma i nakon svega sebicnog i loseg sto sam napravio volio bi barem donekle ispraviti to!
Progooglao sam o astralnom vampirizmu,nasao sam malo toga,u stvari sasvim dovoljno da shvatim koliko vampira zivi u nasem vremenu,i da shvatim i da sam i ja lagano povampiren, ali nigdje nisam vidio nekakve konkretne savjete koji mogu pomoci. A uz to ima puna kapa toga pretjeranog i izoblicenog uz pojam astralnih vampira pa vas molim ukoliko netko ima iskustva sa tim stanjem ili poznaje nekakvog exorcista:hehe:
:smilie_vampire:
heathendome
ISTRAŽIVAČ101 REP34%
→ Entuzijasta
heathendomeISTRAŽIVAČ
jan 2009.
jan 2009.#2
Evo jos malo o ovome fenomenu:
Osobni astral je "mjehur" od astralne supstancije, astralno
tijelo bia, u kojem su sadr~ane njegove osobne fantazije, ~elje,
vienja svijeta, maatanja i planovi. Takvo tijelo od ~elja-misli
svojstveno je svim nerazvijenim biima, i predstavlja jednu vrstu
astralne maternice, osobnog svijeta u kojem bia ~ive i razvijaju se
prije nego se uzmognu roditi u otvorenom astralnom svijetu.
Ti mjehuri nikada nisu u cijelosti izolirani i izdvojeni od ostatka
astralnog svijeta; naprotiv, povezani su mnoatvom niti, veza od
astralne tvari, koje spajaju astralna tijela bia koja uspostavljaju
dodir jedna s drugima, te s razli
itim ograni
enim aspektima astralne
stvarnosti, s kojima su ta bia u stanju stupiti u dodir. Sve
meusobne veze bia uspostavljaju se samo obostranim pristankom.
Znanje o tome je od izuzetnog zna
enja, predstavlja doslovno dragulj
kojeg treba
itavo vrijeme imati u svijesti - nitko, naime, s nama ne
mo~e niti stupiti u dodir, a kamo li raditi nam zlo, bez naaeg voljnog
pristanka. To zna
i da je dovoljno samo po~eljeti da s nas spadnu sve
veze koje nisu za najviae dobro nas i drugih, i to e se istog
asa
desiti.
Kad govorimo o uspostavljanju veza s drugim biima, ipak treba imati u
vidu da je veina ljudi toliko obuzeta sobom, da nikada i ne
uspostavlja stvarne veze sa stvarnim biima, nego u svojem astralnom
mjehuru stvara slike, dogaaje i stanja koje dr~i stvarnima, i koje u
sebi poistovjeuje sa stvarnoau. To je mo~da i srea, jer nije ugodno
ni pomisliti ato bi bia, koja su u toj mjeri obuzeta sobom da uope
ne opa~aju druga bia kao stvarna, nego viae kao predmete i objekte
koje treba iskoristiti i kojima treba manipulirati, bila u stanju
initi tim drugim biima da su u stanju s njima doi u dodir.
Tragedija ni~ih razina, dakle fizi
ke i prani
ke, jest u tome ato
omoguuju takav dodir, dakle poistovjeenje stvarne druge osobe sa
slikom unutar vlastitog astralnog tijela. Tada imamo primjere u~asnog
postupanja prema drugim biima, prema kojima se odnosi kao prema
predmetima, nikada ih se uistinu ne osjea, nego se na njih
projiciraju vlastite frustracije i unutarnji mrakovi. Takav oblik
projekcije proizvodi u~asna djela i nesreu na svijetu. Naime kad bi
se druge prihvaalo kao druge, onda se nikada njima ne bi pokuaavalo
upravljati na na
in na koji upravljamo vlastitim unutarnjim slikama,
nego bi se prema njima odnosilo s prihvaanjem, uva~avanjem i
atovanjem. Bez fizi
kog i prani
kog tijela, nikakav dodir izmeu druge
osobe i takvih unutarnjih slika ne bi bio mogu.
Isto tako treba imati na umu da postoji i obrnuti postupak: da su
ljudi privu
eni drugima upravo zato ato u njima opa~aju osobine koje
njima samima nedostaju, koje im trebaju. Zato se "zaljubljuju" u
druge, ostaju s njima dok ne nau
e potrebnu lekciju ili dok ne razviju
~eljena svojstva, a tada drugoga napuataju kao nezanimljivog. To je
loa na
in postupanja, bolje je naime u vlastitom astralu osvijestiti
idealnu osobu/osobinu, i postepeno je usvojiti i integrirati u sebe,
pa tada nee biti potrebe za projiciranjem vlastitih nedostajuih
dijelova na druge.
est primjer takve projekcije jest projekcija vlastitih elemenata
li
nosti spola suprotnog od spola vlastitog fizi
kog tijela na osobu
"savraenog ljubljenog/ljubljene", ili identifikacija vlastitog
"nedostajueg spola" s roditeljem suprotnog spola prema kojem se mjere
"idealni partneri". Lijek za taj problem je prepoznati ono ato smo
izmjestili iz sebe i dali drugome, vratiti taj izgubljeni element
li
nosti, prepoznati ga kao svojeg i kao sebe, i u sebi pronai
cjelovitost. To je jedan oblik unutarnje tantre: sjedinjenje sebe-~ene
i sebe-muakarca, voenje ljubavi izmeu ta dva aspekta osobnosti i
njihovo sjedinjenje. Tada emo biti u stanju osjetiti drugoga, bez
projekcije, stvarnu osobu, i ako se tada razvije ljubav izmeu osoba,
potpunih osoba, a ne ljubav prema vlastitim nedostajuim osobinama,
tada e ta ljubav biti mona i postojana, utemeljena na stvarnim i
vrstim temeljima, i rezultirat e trajnim zajedniatvom. Nekako mi se
ini da bi seksualna veza izmeu dvoje iznutra upotpunjenih ljudi
mogla biti daleko najbolja, budui da bi bila utemeljena na ljubavi
prema osobi, a to u svakom slu
aju daleko nadilazi glad za vlastitom
potpunoau, kakva obi
no tvori burne, ali plitke i kratkotrajne veze.
Vjerovali ili ne, najvea opasnost ne prijeti od akolovanih
arobnjaka, nego od onih "prirodnih". Naime ve sam pisao o raznim
na
inima na koje ni~a bia upravljaju drugima,
esto viaima od sebe,
jednostavno tra~enjem slabosti i usaivanjem "trojanskih konja" u
svijest: ideja koje na prvi pogled izgledaju neakodljivo ili
ak
dobro, ali njihovo usvajanje proizvodi dalekose~ne loae posljedice.
Jedan od krasnih primjera jest razmjerno
esta ideja da se
ovjek mora
osjeati krivim zbog toga ato je odabrao bolje nad loaijim. Naime ako
je ve povjerovao u ideje kako se treba ~rtvovati za druge, ovo je
sasvim logi
na posljedica;
itav ~ivot mu se "slikaju" situacije u
kojima bi se trebao ~rtvovati, i tako se njime upravlja. Ako pak
odabere napraviti ono za ato osjea da je dobro i ispravno, i zbog
toga se osjea lijepo i skladno, u njegovu svijest e se prizvati ve
usaena naopaka predod~ba po kojoj je to loae, to e izazvati gri~nju
savjesti koja e
ovjeka izbaciti iz njegovog sklada, a tada e vampir
predlo~iti sliku postupaka koji bi trebali
ovjeka vratiti u sklad, a
u stvari e produljiti osjeaj nesklada, stvoriti ovisnost o vampiru,
i raditi u korist njegovih ciljeva. Zbog tih razloga, kao i zbog
nevjerojatne u
estalosti ovog tipa manipulacija, potrebno je
itavo
vrijeme preispitivati sve predod~be i uvjerenja u svakoj situaciji u
kojoj se osjeamo i u najmanjoj mjeri neugodno, i sve takve naopake
ideje odbaciti, zajedno s onima koji ih rabe kako bi upravljali naaim
~ivotima. Kada jednom obratimo pa~nju, postajemo svjesni koliko su
este situacije u kojima osoba unutar nekoliko sekundi iskuaa sve
mogue oblike manipulacije
ovjekom: pokuaat e mu se pozvati na
"savjest", zapravo na osjeaj krivnje. Zatim e mu se pozvati na
osjeaj du~nosti. Onda e se pozvati na "ljubav", i potrebu "~ivota za
druge", ato e se
esto potkrijepiti citatom iz nekog svetog spisa.
Uglavnom, bitno je samo promatrati na ato se takvi pozivaju, izolirati
mehanizme reakcije unutar vlastitog duha - sve ato proizvodi tjeskobu,
strah, krivnju, odgovornost, i sve zajedno baciti. Put prema Bogu je
kroz sreu i sklad, a ne kroz manipulacije i sli
no astralno smee.
Isto tako treba odbaciti sve slike koje drugi pokuaavaju projicirati
na nas, i dr~ati se vlastite biti, bez obzira na sve.
Treba, pak, paziti da se ne ode u drugi ekstrem, u oholo
podrazumijevanje vlastite savraenosti i prodikovanja drugima iz te
oholosti, i neprihvaanje odgovornosti za vlastite misli, rije
i i
postupke. Treba slijediti vlastiti unutarnji sklad i radost, a ne
samodopadnost ega.
Druga opasnost koja prijeti
ovjeku su oni koji djeluju s "najboljim
namjerama". U tu grupu spadaju svi propovjednici raznih religija koji
su obuzeti potrebom za spaaavanjem ljudi i za upravljanjem njihovim
postupcima "za njihovo dobro", kao i openito svi
iji su postupci
voeni umovanjem o tome ato bi trebalo a ato ne bi trebalo raditi, a
ne Bo~jom voljom o
itovanom kroz unutarnji glas ispravnosti. Isto tako
treba izbjegavati sve situacije i osobe koji nas navode na usvajanje
nerealnih i iluzornih vienja stvarnosti, i tako nas uvode u ~ivot u
svijetu maate, umjesto ~ivota u stvarnom svijetu. Nekima je, naime,
stvarni svijet zastraaujue iskustvo upravo zbog njegove otvorenosti i
slo~enosti, tako da se ugodnije osjeaju u izmialjenom svijetu
pojednostavljenih pravila; razli
iti oblici znanosti i religije su
divan primjer. Svaki pokuaaj da se stvarnost omei, da joj se odrede
granice mogueg i nemogueg, predstavlja stvaranje iluzije, dakle
prekrivanje realnosti astralnom slikom. Upravo iz tog razloga je
buenje u stvarnosti prvi korak kojim po
inje svaki duhovni put.
Duhovni razvoj, naime, koji se dogaa unutar filma koji se projicira u
unutraanjosti astralnog oblaka nije duhovni razvoj, nego iluzija.
Duhovni razvoj po
inje kad oblak iluzija za nas postane proziran i ne
prekriva stvarnost koja se nalazi izvan njega.
Trea, najvea opasnost po
ovjeka jest on sam. Nikakvo zlo nam se,
naime, ne mo~e desiti ako ga sami ne prizovemo u postojanje. Nitko nas
ne mo~e napasti ili iskoristiti ako mu ne dopustimo. Najvei dio svega
zla koje trpimo u stvari se dogaa s naaim pristankom, sami ga
prizivamo.
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
BeyondLEGENDA
jan 2009.
jan 2009.#3
Prestani ~ivot shva
ati ozbiljno, i prestani misliti da imaa neprijatelje (vidljive i nevidljive). To se tvoj ego igra i radi ti dramu od ~ivota jer mu je to strast. Ja sam sasvim uvjeren da ti znaa odgovor na svoj problem ali ti ego govori da si nemo
an, prestani davati va~nost tim problemima, svom egu koji voli sukobe.
e i da...
prestani razmaljati (unutarnji dijalozi, monolozi...), tiaina u umu je neato nevjerojatno dobro, ali smrt za egoisti
ne drame
literatura kastaneda i Eckhart Tolle - Mo Sadaanjeg trenutka
choki123
POZNAVALAC1.235 REP71%
→ Ambasador
choki123POZNAVALAC
jan 2009.
jan 2009.#4
pjevaj tokom dana na glas don't worry,be happy,odi pecat:fishing:
probaj si nekako predo
it da tvoji osobni problemi i sve frustracije,sve ono ata te mu
i i ata ~elia znat,da je to niata,to si samo ti,jedno malo govance(dobro ovo je bilo previae:vb_smash:)ma znaa ata mislim,odi se ispucaj negdje tr
i bavi se sportom raste~i se,toliko stvari mo~ea...foukus on wat metrs:heartbeat:
doors_of_perception
AMBASADOR2.457 REP27%
→ Legenda
doors_of_perceptionAMBASADOR
jan 2009.
jan 2009.#5
nadam se da neu bit krivo shvaen ako ka~em: prestani se bavit svijetom ;) :icon_biggrin:
...a i kad pogledam da
ovjek sve ato po~eli, i mo~e, onda ne vidim problema...osim onih koje si sami stvorimo:)
A ovo ato wedran ka~e, ja bih se samo nadodo, metafizika i analiza svijeta mogu bit opasne stvari...ja
anje ega, potenciranje misli, bujanje dijaloga...kad jednom iz nekog razloga krene "negativnim" putem, onda tako i nastavi..."loae" je uvijek bilo i bit e lakae :) al
ovjek uvijek ima snagu volje,
ak i autosugestija ili neki osobni ludi trip mogu poslu~it... dubinske samospoznaje imaju primarnu va~nost, al zajebi ako to preraste svoje opsege, po
ne viat manu u svemu, negativnost, analizirat i umarat samog sebe...sve to vremenom dovodi i do opsesija, pretjeranih bavljenja stvarima itd. milijardi drugih igrica i smicalica dragog li nam uma...ata je najgore, sami smo na kormilu krivci:devilfingers:
Za astralne vampire ne bih govorio, nemam pojma, po
ni od sebe pa ako ti se vremenom ne jave, problem manje:thankyou:
Radit na sebi
Po
et od Sada
Otkrit Sebe
Sretno nam bilo:icon_mrgreen::alien555:
EXARP
POZNAVALAC1.275 REP75%
→ Ambasador
EXARPPOZNAVALAC
jan 2009.
jan 2009.#6
2 su vrste vampira o kojima san pou
en.
Jedna "sorta" su ljudi koji se kroz ~ivot ponaaaju ka vampiri. A da i neznaju ata se oko njih zbiva. To su oni ljudi koji vas ostave premorene, iscrpljene...prazne, a puna su im usta la~i tipa :love001: Uglavnom se radi o bezduanim ljudima ili ljudima kojima je duaa "zara~ena" od negativnog na
ina ~ivota.
Vampirizmu pogoduju i razne droge tipa heroin, kokain, tablete, datura, alkohol itd.
Sve kemikalije koje ko
e Volju, vode prije ili kasnije u vampirizam.
Prekidi veza, sastavljanje veze...stanja u kojima emocije prate na sve strane; gozba za bandu. Ali preferiraju ljude u stanju sjebanosti, bez "obrane".
Zanimljivo je da se ovakvi vampiri (neki autori ih zovu oruem demona) pojavljuju u ljudskome ~ivotu u va~im i prijelomnim trenutcima. Osobito kod rada sa "duhovnim" materjama i napretku u istome, odjednom se po
nu nakalemljivat ti razno razni "sisai".
Ovih se je lako rijeait;
vrsta volja i odlu
nost u odjebu uglavnom znaju rijeait stvar, a ako nee onda dobra stara metoda sa sistemon par aaka u glavu, noga u drob i jedna u lea, morale bi bit dovoljne da i najupornijeg vampira/icu odvrati od "sisanja".
Dapae, ukoliko ~trva sisanja postupi kako je navedeno, jedan dio popivene snage se mo~e vratit.
Nevjerovatno je kako svaka odlu
na rije
i fizi
ki kontakt (aaka, noga, glava u glavu :devilfingers:) omogu
i povrat svega oduzetog. Scenario je grozan u takvim slu
ajevima; pla
, tu
a, vika...ukratko sranje.
Ali nevalja popustit osje
ajima, nego udri!!! vrati nazad sve...i odjebi fuc'n vampiru :devilfingers:
Znan da ovo zvu
i malo grozno, ali kad je tako. Dosad san se obra
una sa 3 takva slu
aja. Zadnjega nisan uspija sredit. Bar ne skroz. Odnese mi ubre naslage energije oko centra empatije...grozno stanje bezosje
ajnosti.
10 dana doma-koma uz lagane duhovne vje~bice...i aj, smatran se pokrpanim.:smileysex:
A druga vrsta su doti
ni "astralni vampiri". Ovo ve nije zajebancija ka sa gore navedenim odprdcima ljudskog roda. Ovi su sposobni na astralu djelovat. Preko astrala siau energiju. Na ovaj na
in se mo~e i usmrtit ~rtvu. Ovi vampiri ne dolaze bez veze. I nee birat bilo koga; preferiraju ljude visokog mentalnog i duhovnog stupnja razvoja.
O ovima neman pojma ni kako s njima, ni ata s njima.
Jedino ata iman za referencu, kako se borit i obranit je pri
ica o situaciji jednog Maga, koji se odjednom od sportskog tipa pretvorija u starca, trula i
angrizava.
Ekipa mu to nije mogla viae dopustit, a nikome jasno. Odlu
ili su ga pratit astralno. I onda su "ugledali" problem.
Kad je sve proalo informirali su kolegu o
emu se radi. Ovaj je jedva to povirova, jer su oate
enja aure bila ve pozamaana.
Rjeaili su se vampira tako da su na astralu pratili i su~ili gdje je. Bilo je dovoljno ucrtat astralno slovo "Tav" na vrata astralnog hrama doti
nog vampira. Ovaj je znak napravija "atit" (astralni naravno).
Vampir je naen mrtav poslije. Bija je to jak, jak mag. Dapa
e, bila je to osoba kojoj su se doti
ni mladi i nadobudni magovi divili. A ono Crni mag; e hebote...:punch:
Sve u svemu, gori su ovi ljudski sisa
i, bar za nas (ka~em nas, jer nevirujen da je iko odavde doaa do stupnja da po
inje predstavljat stvarnu i mo
nu opasnost za ovaj "matrixoidni sustav"). Mo~da kad bi nas se viae skupilo i svi skupa na astral napadat "suviane" entitete na ovoj pljaneti...garant bi nakalemili kojega sebi.
A koliko san pou
en, najbolja obrana je ja
anje Volje. Takoe je preporuka razra
unat se sa takvima grupno. Ne sami. Di je jaka volja, di se mo
uskuhava...tu ovi "mali" sisa
i nemaju ata tra~it.E ovde po
nu astralci uskakat; jebena Crna braa :crash:
Takoe je zanimljivo da ta gamad operira sama, nikad u grupi. Kako mi je re
eno, to je zato jer im je Ego toliko napumpan od sisanja da ~ive u uvjerenju o svojoj nepobjedivost a "mrze" ostale pripadnike svoje sorte jer u njima vide sebe, tj svoju gadost a i rado bi se do
epali i energije od "kolege", hehehe.
A ata se tie ovih religijskih, politi
kih i op
enito mas-media vampirizama, to je kraa energije na daleko viaem nivou. Tu su ve neke druge "sile" u igri; povezane s nama ljudima...skoro neraskidivim vezama. Ka~em skoro, jer to nisu naae "sile".
Taj vampirizam ve ide kroz Saharasrau, zadnju
akru na vrhu glave. I jednostavan je. Zavrni ljudima pravac kretanja doti
ne
akre,
akre odgovorne za ono ata se zove "jedinstvo s Bogom" ili "razumjevanje Sveukupnosti Svega", i energija viae nee te u konekciji "Ja=Sveukupnost svega=Bog", nego u nekin
udnim pravcima koji po
nu uklju
ivat viae od 3 to
ke, pa po
nu kalkulacije i onda
akra koja treba slu~it ka veza Doli-Gori (ili obrnuto, svejedno) jednostavno "prsne" i rasipa energiju. Sad je samo treba pokupit, i eto masovne kontrole :punch:
heathendome
ISTRAŽIVAČ101 REP34%
→ Entuzijasta
heathendomeISTRAŽIVAČ
jan 2009.
jan 2009.#7
E thnx na ovako detaljnim,perverznim:icon_mrgreen: reply-ima,jasno je meni da nam je ego najveci neprijatelj,um neprestano randomizira razmisljanja,emocije,konflikte unutar samoga sebe...samo sam se malo ukakio jer koliko god ja bio svjestan nekada stjecemo dojam o samome sebi da gubimo bitku sa svojim egom,jebiga mislim da nisam jedini koji reagira i progleda tek nakon velikih sokova koji su u stvari najpozitivnije stari koje nam se mogu desiti!mozda ne u pocetku ali to prisili covjeka da otvori oci i suoci se sa onim losim u sebi.
@exarp: slazem se sa tobom u potpunosti sto se tice prvog oblika vampira! i moram priznati da je mene prosvijetlilo tek zanimanje za psihodelike, nakon sto sam uvidio kako sam prazan i dugo je vremena trebalo za spoznaju da mi stanja izmjenjene svijesti sluze tek za bijeg od stvarnosti..i sad mi je zao sto je tako al jebiga..na kraju krajeva opet mi je napravilo neke koristi i zahvalan sam tim "spoznajnim darivaocima":hippy:.He,he i to ne znaci da cu zivjeti u odricanju samo treba to zasluziti,i naravno,uzivati i znati zivjeti u ovoj stvarnosti!
A sto se tice ovih drugih,astralnih vampira,moguce, al ne zelim uopce sada ulaziti u nekakve teorije jer nema smisla tome pridavati neku pozornost jer ce me opet preuzeti fenomen velike zavjere...zanimljiv je ovaj podatak o medijskom i pollitickom vampirizmu,neko definitivno sisa na veliko :icon_mrgreen:
@doors: pogodio si u sridu!odavno je moja opsesija i bavljenje svijetom prerasla granice normale..ne mogu sada analizirati i opisivati rijecima ali frende cista(gola) istina,svaka rijec koju si tu napisao ima mudrosti,svaka cast,za nobelovu:thewave:
@weedran znam ja jako dobro za unutranju tisinu meditiram, ne bas na dnevnoj bazi ali poznajem prinicipe utisavanja uma i radim na tome..heh ego je totalni bastard kojega treba zgnjeciti maljem zvanim sadasnji trenutak,sto se tice literature procitao sve to odavno ako niste,procitajte obavezno drugu knjigu echarta tolle-a,a castaneda hmm..jos mi fali 2 ili tri knjige do kraja, to mi je bila prva knjiga(opus) tezeg mentalnog stiva u zivotu i odmah mi se svidjela teorija i praksa don juana..zanimljiv cica:icon_mrgreen:
@choki: nisam ja malo govance,kada se poserem onda to napravim u stilu:kackepieksen::ludaci_lol:
ma razumijem te u potpunosti,inace vozim bike i ispucavam se fizicki kolliko god stignem,meni je uvijek psiha bila slabija strana....
jos jednom hvala carevi ste!!!:thankyou:
Yami_Raziel
AMBASADOR1.929 REP12%
→ Legenda
Yami_RazielAMBASADOR
jan 2009.
jan 2009.#8
Nek te ne pogadja sto ima budala, oprosti ti njima i reci im hvala. :D
To sirenje "negativnih" vibracija nije nist cudno, jer stvarnost je neprestan tok energije... kojem mi odredjujemo pozitivnost i negativnost. Vazno je shvatiti da imas moc kontroliranja i promjenje te energije.
Energija nemoze biti unistena, samo transformirana. Tvoj Um je Transformator. Ja sam shvatio da mnogi ljudi koji se "pouzdaju" u druge nisu nista drugo nego hrana za ove EXARP-ove "vampire broj 1" :D.
Jer takvi ljudi su odvojeni sami od sebe, neznaju svoju svrhu, nemaju svoj zadatak, pod totalnom su kontrolom svojeg Ega i neshvacaju znacenje svojih osjecaja (a ako i shvacaju Ego se odavno pobrinuo da to shvacanje bude totalno izvrnuto :D).
Ziveci zivot za nesto "drugo" ili "vanjsko" ne radis nista osim sto trosis zivotnu energiju. Energiju koji bi mogao iskoristiti na puno bolji nacin. Cak i ona "ljubav" prema drugima je obicno lazna (cura, roditelji itd...) jer takva ljubav nije bezuvjetna, uvjetovana je tvojim Egom kao "tvoja" ljubav. I to ju cini laznom.
Jedini put k istinskoj sreci je bezuvjetno zavoljeti Sebe, i tu Istinsku ljubav prema Sebi (Sebi kao Zivotu, Stvarnosti) manifestirati preko Sebe u "nasu" Stvarnost. :D Takvu "Istinsku Ljubav" iskoristiti kao oruzje protiv svog zla i necistoce kojim nam ovaj svijet zagadjuje Bice.
Istinska Ljubav je bezuvjetna i to ju cini savrsenom od pocetka. Nemora se nikome dokazivati niti pokazivati, ona je svugdje i nigdje, vjecna i neunistiva. Samo mora biti otkrivena.
Nepobjedivost ne dolazi iz covjeka koji se borio tisucu puta s drugim i nikad ne izgubio.
Nepobjedivost dolazi iz covjeka koji se borio protiv sebe i pobjedio.
"Vampiri" traze lake mete, Ego-m izmanipulirane lutke koje sadrze mnogo energetskog potencijala, ali ga ne znaju iskoristiti. Bezuvjetnu Istinsku Ljubav nemozes kontrolirati, nemozes ju crpiti, nemozes se hraniti njome.
Zato sto je Univerzalna. Pripada svima. Ne veze se uz Ego i ne indentificira se kao "individualna". Usmjerena je u Stvarnost onakva kakva je, BezUvjetna.
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
BeyondLEGENDA
jan 2009.
jan 2009.#9
:clap::clap::clap: yami
"Patnja zadaje bol samo zato ato je se bojia. Ona te proganja zato ato bje~ia od nje. Ne moraa bje~ati, ne moraa je se bojati. Moraa voljeti...
Dakle, voli patnju. Nemoj joj se odupirati, nemoj bje~ati od nje. Okusi kako je ona u dubini slatka, predaj joj se i nemoj je primati s mr~njom. Tvoja mr~nja je to ato ti nanosi bol i niata drugo. Patnja nije patnja, smrt nije smrt, ako ih ti ne u
inia time."
elephant0r
AMBASADOR3.331 REP52%
→ Legenda
doors_of_perception
AMBASADOR2.457 REP27%
→ Legenda
doors_of_perceptionAMBASADOR
jan 2009.
jan 2009.#11
teake su ovo pri
e za rije
i na~alost:sad2: :)
Osjeaj...samo on...da nam netko da svo mogue znanje napisano i objaanjeno u tan
inu, nikakve dubinske vrijednosti od svega toga... ne umanjujem nikako va~nost pisanog znanja ljudi koji su postigli neato sa sobom, koji su se uzdigli, koji se uzdi~u svjesno, nadograuju, oplemenjuju...ali po meni je primarna zadaa svakoga spustit se u stepenice svoga bia i otkrit Sebe...tek onda sve po
inje o
emu se pri
a, ali na jednog drugoj, rekao bih ne-misaonoj i ne-djelatnoj razini...a to je neato ve sasvim drugo i ne mo~ea o tome viae ni pri
at, a kamoli iata pisat... sluaat svoje tijelo ato nam govori, i njegovim putem spremno, pro kroz svoje nagomilanosti i ~ivotnost koliko nas to ono samo tra~i....sve dok ne doea do vrata... :)) jer sve ovo o
emu se pri
a; ljubav, patnja, srea, istinskost...sve su to stvari koje kasnije dou same od sebe...za njima se ne ide svjesno, kao moram i metodama kako da u tolko i tolko koraka postignem da budem sretan bla bla...te stvari jednostavno kasnije dou same...
isto jer ih otkrijea u Sebi...mislim, niata niti nelogi
no zapravo:) ako smo mi Sve, Beskona
nost i samo Postojanje, onda otkrivanjem samog Sebe ato dublje jednostavno se manifestira ato viae da osjeamo to ato Jesmo:) a tu moraa biti obo~avaoc i u~ivatelj same ljepote koja postoji:icon_biggrin:
A put do toga mo~e biti koban i iscrpljuju...toliko informacija o ne
emu toliko velikom, da jednostavno
ovjek postane i lagano opsjednut i lagano frustriran ato ne mo~e okusit dio tih iskustava/znanja, pa ~elje da upoznamo sve te ljude, kulture, da do~ivimo ta viaa stanja svijesti...problem kod
ovjeka je definitivno ato nikad nije zadovoljan...uvijek joa joa joa...nije to toliko ni loae ako se dr~i u onom prirodnom stanju, da nam je to dubinski motivator na unutarnjoj razini od koje smo stvoreni, mislim, volja se definitivno temelji na fokusiranju svjesne energije da
inimo i da sami odlu
imo ato e kako biti i na koji na
in (zamislite samo koja va~nost bia u kozmi
kim terminima)...ali kad se to po
ne razvijat kod ljudi koji su skloniji analizi i metafizici (kao ja npr., hvala djevici u podznaku haha majku joj:icon_mrgreen: ), sve to vremenom buja i buja... i tim se putem po
nea i kretat i i sve dublje i dublje...ta ~elja za viae informacija, za viae do~ivljavanja tih iskustva, za viae "viaega"...po
ne forsirat i umarat
ovjeka...vremenom sve stvari gutaa i iz njih crpia energiju jer ih svedea na pojmove, na zna
enja...naravno, po
nea viae uviat i mane jer u ovom svijetu teoretski se mo~e vidit mana u svemu....zbog tog usporeivanja s tim jednim idealom, savraenoau... zato i ka~em, oprezno s mislima i analizom jer ukidaju dra~ u stvarima, uniatavaju spontanost, nedoku
ivost, nepredvidljivost...lako vode u opsesiju, nakon koje godine poprili
no i sigurno... najbolji na
in je polako sklanjati fokus sa misli i viae se bazirat na sebe i sam osjeaj...kad vidia neku manu, samog sebe uhvatia i ka~ea si "aj sad pogledaj drugug stranu, jer moraa" i zbilja
ovjeku nije samo preporu
ljivije radit pozitivne stvari, ve ih mora ina
e krenea drugim putem koji nije lijep...
ista stvar izabira, kao i svaka druga...jedino ata
ovjek ne ide za time ata radi pa je zapravo rob svojih odluka jer ih
ini nesvjesno... ali ka~em amico, nikakva forsiranja, ~elje da budemo ti prosvjetljeni, ti ljudi od znanja...znam da to tako lijepo i melankoni
no zvu
i dok svi to
itamo, gledamo,
ovjek jednostavno zna u sebi da bi morao biti dijelom jedne takve zajednice, druatva, svijeta koji su nam jedino prikazivani kao jedna romanti
arska poluskrivena pri
a, to lako pobudi u
ovjeka fascinaciju, ~elju, unutarnju borbu onog ato imamo/nemamo, ato nam je dano/oduzeto, ~elja i prirodna potreba da se razvijamo (ato mo~e u isto vrijeme i rezultirat bedom ato smo tako "prizemni" i puko ljudski), poja
ana analiza stvari i ~ivota...i onda jednom krenea tim putem i ako se ne zaustavia to zbilja mo~e uzet maha...
Ali ka~em ti, sve ve imamo...ono ato nemamo, dobit emo ;) mi smo prakti
ki ve zbrinuti:) ato se ti
e pozitivnosti, sam pomisao da smo dio Beskona
nosti i Ljepote ve prevazilazi sve te ljudske mane i probleme toliko da ih se ne mo~e vidit ni iz svemira:) naravno, svaka medalja ima 2 strane...tako je i kod
ovjeka, koji o
ito da ima svoju fizi
ku stranu pri
e...i tu su ti naai tipi
ni problemi svakodnevice koji nam zapravo
isto mogu poslu~it (dok ih ne rjeaimo u uzroku pojavljivanja) da nas podsjeaju na naau savraenost u nesavraenosti:) borba i snaga volje...neke e ~ivot slomiti, neki e vidjeti da nam niata nije pru~eno na dlanu i borit se za svaki udisaj...tako i mora biti i prihvaanje toga odnosi vei dio problema: da
ovjek nije traga
, ono ato bi imao (a time sve u nekom spoznajnom obliku, vje
no znanje) niata mu viae ne bi zna
ilo....postao bi
ista ljuatura ispraznosti:) ~ivot, priroda, svemir, nazovigaviaekakohoea, sve je to baa kako treba biti...ni za trunku bolje ili gore, nego taman...imat povjerenja i sve e biti ok..jednostavno, prepustit se vodopadu samog izvora kojemu smo oduvijek i pripadali:icon_biggrin:
...i na kraju se opet vratimo na prvu re
enicu posta...sve rije
i mogu samo okrznuti povrainu onoga ato ne mogu prevazii ;) zato tra~i tra~i pa ea nai amigo, jedan drugome dajemo potporu, ali sami sebi smo najbolji u
itelji:))) za sve postoje uzroci...krenea od prvog...a nakon nekog vremena, vidia da si krenuo i Putem ;)
Svako dobro
heathendome
ISTRAŽIVAČ101 REP34%
→ Entuzijasta
heathendomeISTRAŽIVAČ
jan 2009.
jan 2009.#12
he,he doors razmisli o pisanju neke self help knjige,ide ti to:respect:
Ja bi samo nadodao da nije cilj prilagodjavat zivot i tok sudbine(ako uopce postoji) da dostignemo nekakvo uber zadovoljstvo,po meni su sve emocije i stanja u koja dolazimo u zivotnim situacijama jednake; jedino sto ih nas um prihvaca kao negativne ili pozitivne:tj kao sto je yami napisao-nas um je tranfsormator koji regira na tokove energije!
I definitivno ne valja velicati i pokusavati inducirati niti jedan od tih dvaju extrema,svaku emociju koju osjetimo treba prihvatiti svojim bicem,dopustiti joj da napravi svoje i nastaviti dalje...
doors_of_perception
AMBASADOR2.457 REP27%
→ Legenda
doors_of_perceptionAMBASADOR
jan 2009.
jan 2009.#13
:icon_lol::rofl: majke mi self help...da sebi prvom pomognem:hehe:
Ina
e, debelo se sla~em za ovo sa emocijama...jer svaki dogaaj je dogaaj...
ovjek mora sebe ne gledat samo kao
ovjeka, ve iz jedne vee, kozmi
ke perspektive da neke stvari ipak nemaju toliki zna
aj koji sami stvaramo i biramo i uz njega se ve~emo i kreiramo danje pri
e...njihov zna
aj je u njima samima i uz pravo vrijeme i pravo mjesto i doziranje, svaki
in je dio jedne ~ivotne slagalice, poruke i nas samih... al ka~em vam, sve je stvar izbora...izaberi dobro i bit e ti dobro:) pumpat volju...jedino ata se isplati...onda nema problema
jan 2009.
1 / 15
jan 2009.
jan 2009.