LEGACY
mi vs. strejteri
44 odgovora3,584 pregleda
natura
POZNAVALAC919 REP35%
→ Ambasador
naturaPOZNAVALAC
maj 2009.
maj 2009.#1
zar je moguce da jedino mi koji duvamo pokazujemo zanimanje za tematike na konkretno ovom forumu (putovanje na mentalnim talasima), a i ostalim naravno, dok drugare i rodbinu (citaj: strejtere) za badava trujemo ovim stvarima, raznim dokumentarcima i tekstovima
odgledaju doduse ako si uporan, cak se i oduseve kao, a nikad vise ne pomenu nista od tog
inace sam aktivna na nekom drugom forumu gde sam upala bezveze da pomognem drugaru od drugara od drugara.. medjutim toliko sam doprinela tamo da sam postala admin, nebitno, opravdavam se sto sam uopste aktivna tamo, ali u potpisu mi stoji link do teme gde sam postavila kimatiku sa titlovima, svih devet delova
klikcu naravno svi clanovi (neki fini klinci/normalci/matorci/strejteri/usamljene zene i podivljale tate), ali niko mi nije nijednom pomenuo nista u vezi toga niti ostavio post na doticnoj temi, prosto ne verujem
da li se krecem u pogresnom drustvu strejtera pa preterujem i generalizujem, kakva su vasa iskustva?
Kurblaj Kan
AMBASADOR4.264 REP79%
→ Legenda
Kurblaj KanAMBASADOR
maj 2009.
maj 2009.#2
Pa reko bi da naduvano druatvo ima veu sklonost ezoteriji, filozofiji i razmialjanju o stvarima openito
Yami_Raziel
AMBASADOR1.929 REP12%
→ Legenda
Yami_RazielAMBASADOR
maj 2009.
maj 2009.#3
ja nebi to uopce nazvao vs...
u biti, nepotreban je ikakav sukob ili razmisljanje o istome...
moramo biti kao voda :)
ataraxia
ISTRAŽIVAČ58 REP5%
→ Entuzijasta
ataraxiaISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#4
sigurno postoji ta razlika. openito, glavne dimenzije li
nosti su ekstraverzija, ugodnost, savjesnost, emocionalna stabilnost i otvorenost prema iskustvu.
taj peti konstrukt je zapravo najmanje jasan( nekim drugima je to intelekt, nekima kultura i sli
no).
al uglavnom mislim da je baa taj peti faktor ovde najbitniji.
otvorenost prema iskustvu opisuje se kroz intelektualne i umjetni
ke interese,
pri
emu su uklju
ene potreba za raznolikoau, nezavisnost u procjenama i
osjetljivost na intrapersonalnoj emocionalnoj razini.
otvorenost prema iskustvu ne smi se izjedna
avat s kognitivnom inteligencijom, iako su zabilje~ene odreene korelacije s obrazovanjem i inteligencijom, a dobivena je i ja
a
povezanost s kreativnoau i divergentnim mialjenjem.
otvorenost prema iskustvu prepoznaje se u zanimanju za nove stvari i stjecanje
iskustava radi njih samih. osobe s razvijenom otvorenosti prema
iskustvu maatovite su, radoznale, nekonvencionalnih stavova i nezavisne.
ljudi koji na ljestvici otvorenosti prema iskustvu posti~u niske rezultate,
kategoriziraju se ka prakti
ni, poslovni i tradicionalni.
tako e vjerojatno ljudi koji su npr. otvoreni prema iskustvu uzimanja trave i sli
no bit otvoreni i prema razli
itim razmialjanjima i stavovima osloboenim od uobi
ajeno uvrije~enih. zanimat e ih vjerojatno to ata baa i nije u defaultnom na
inu razmialjanja.
ma jednostavno, bit e otvoreniji.
Džidžadžojac
POZNAVALAC846 REP27%
→ Ambasador
DžidžadžojacPOZNAVALAC
maj 2009.
maj 2009.#5
Bravo ataraxia, razmialjam isto tako samo nisam znao kako to da sro
im lepo :)
natura
POZNAVALAC919 REP35%
→ Ambasador
naturaPOZNAVALAC
maj 2009.
maj 2009.#6
ma svakako je bitan faktor otvorenost prema iskustvu, naravno
al nisu ni svi koji duvaju takvi, neko pocne da duva vec mozda zbog nekog kompleksa
dok nisu ni svi strejteri zatvoreni ljudi, jednostavno nikad nisu upali u takvo drustvo ili nisu nasli vremena
dal ima veze i sam uticaj vutre na razum, kad ga tako smirujes svaki dan i dopustas svom duhu da dolazi na svoj racun
ataraxia
ISTRAŽIVAČ58 REP5%
→ Entuzijasta
ataraxiaISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#7
ne znam, mogue je da je to dijelom zbog utjecaja vutre na razum, al mislim da je bitan temelj odakle sve to dolazi, ovo ata sam gore napisala. jer i prije nego ata vutra djeluje netko mora biti spreman i probat biljkicu. a mo~da naknadno onda vutra mo~e joa poveat zanimanje za odreena razmialjanja.
naravno, nije sve uniformno, psihologija li
nosti se upravo i bavi razlikama meu pojedincima..a ovaj model gore je i masu puta provjeravan. naravno, ne ka~em da su ovdje na forumu svi otvoreni prema iskustvu niti da netko ko ne pushi nije otvoren..jer i osim osobina li
nosti i drugi faktori utje
u na naae ponaaanje ka ata je trenutna situacija. ali vjerojatno je da je na forumu bar dijelom selekcionirana skupina ata se ti
e otvorenosti.
natura
POZNAVALAC919 REP35%
→ Ambasador
naturaPOZNAVALAC
maj 2009.
maj 2009.#8
stoji i to, pojedinca izoblikuju razni faktori, a donekle se i rodis takav
dok recimo covek koji smrce belo takodje je mnogo otvoren, navucen je na dobru stvar, al vise je pametan u razumskom smislu dok je navucen i druga je to navlaka totalno
i nije takav kao mi
SmokeyThePot
POZNAVALAC1.120 REP58%
→ Ambasador
SmokeyThePotPOZNAVALAC
apr 2012.
apr 2012.#9
Odlican post ataraxia bas to open minded ,otvorenost prema informacijama i iskustvima !.. Nazalost vecina ljudi su popili programe matrixa (sistema) kroz odgoj ,tv i akolu pa izgubili kreativnost i sposobnost kriticnog razmisljanja ilitiga razmisljanja izvan granica kutije !
Vidis smatram da je okolina glavni faktor u oblikovanju ponasanja a ne netko se rodi takav .. Genetika se danas uglavnom koristi kao glavna izlika za deformirano ponasanje ljudi umjesto okoline tj drustva (sistema) koji je glavni uzrocnik i faktor takvog ponasanja..
Isto tako daleko puno je lakae biti glup i ignorirati nego shvaati ato se deaava.Jer tada ti aktivan ili pasivan otpor postaje jedino rijeaenje i na
in ~ivota.
Zato vecina ljudi ima blokadu prema nekim informacijama jer za njih ignorance is truly bliss ..I ne zele srusit njihov lazan svijet konformizma , egoizma i hedonizma
!..
Odlican primjer konformizma je recimo kad se prica o stanju u svijetu i drustvu u kojem se nalazimo kad ka~u a ata ja tu mogu ! .. Ne shvacajuci da su uzrok i rijesenje problema ... Zato vecina ljudi ignorira stvarnost svijeta u kojem zivimo ali nece jos dugo moc zivjeti u iluzijama jer mozes ignorirat stvarnost ali nemozes ignorirat posljedice ignoriranja stvarnosti :) ..
Mada sam precesto ogor
en druatvom u kojem ~ivim, druatvom u kojem caruje sustav iskrivljenih vrijednosti, druatvom kolektivne apatije i sebi
nosti. Golema nepravednost suvremenog kapitalisti
kog druatva, gonjenog pohlepom, kojeg i mnogi ekonomski stru
njaci smatraju neodr~ivim.
Pa eto zapalim koju trubu cisto da malo preslo~im mo~dane sklopove i malo se opustim :) ... Ali da dosta najvecih spoznaja i poslaganih kotacica mi se dogodilo baa kad sam hi as fuck !..Rijecima Bill Hicksa
"Nije li zanimljivo da su dvije droge koje su zakonite alkohol i cigarete, su dvije droge koji rade apsolutno niata za vas uope dok lijekovi koje rastu prirodno na ovoj planeti, lijekovi koji otvaraju o
i da shvatite koliko vas jebu svaki dan vaaeg ~ivota --- ti lijekovi su protiv zakona. Wow! slu
ajnost? ne znam. "
I mogu reci da mi je vutra pomogla bolje raspoznat svijet u kojem zivimo i bolje upoznat samog sebe !.. Po meni vrhunac vutre ,meditacije i gljiva je poprilicno slican i moze se pozitivno koristit za desifriranje matrixa :matrix:.. Jer sve je stvar izbora i primjene !!.. Kako kazu mozes sa vodom spasit biljku a mos je i ubit :icon_sad:..
A mi vs strejteri mislim da je bolje mi vs agenti matrixa ! .. Zato ne propuatam skoro niti jednu priliku da ih ***** u mozak i uzvracam vlastitim metodama :D .. Pogotovo kad vidim da je netko protiv vutre i kazu da je droga pa ih ***** da su narkomani onog trenutka kad zapale duhan ili piju alkohol :D .. Ali ih boli hahaha probajte jer licemjeri nisu bolje ni zaslu~ili !...
Zato lijepo zapalim trubix i upalim tbf :)
Pa iz ovog vrimena izlazin van I zaranjan u neki davni, zaboravljeni san ! U neki bolji dan, pun smija i vica ,Di su sritni ljudi i njihova dica,I gledaju u sutra ozarena lica ,Puni nade, u tom svitu pravde Jednakosti, bratstva i slobode .I joa uvik virujen da e na ovoj planeti jednog dana svi ljudi mo ~ivit sretni ! Razum, ljubav i znanje izgradit e raj
I znaj, nee bit ironije za kraj
Napušena Vjeverica
AMBASADOR2.763 REP36%
→ Legenda
Napušena VjevericaAMBASADOR
apr 2012.
apr 2012.#10
Stara moja, nema ti to veze s vutrom :D mislim ono ima nesto malo, jer od vutre dobijes siri spektar pogleda na stvari ali neki ljudi to imaju od rodenja.
Cijela stvar je u ovome:
Zamisli svijet sa samo 6 ljudi, 3 muskarca i 3 zene. Nema nikog vise i nikog nece biti.
Kako bi to samo bio tuzan svijet, bez raznolikosti, pun monotonije, samoce...
ALI kako bi samo bili prisni, dobri jedni prema drugima, kako bi se cijenili.
Ne bi bilo lazi, krada, ubojstava, ljubomore... nista nista jer ono sto imamo je predragocjeno da bi izgubili.
Zamisli svijet s 7 milijardi ljudi. Pogledaj te ljude... kako se odnose jedan prema drugome... tuzno tuzno :((((
Zato budimo dobri jedni prema drugim i volimo sve ljude :)
makisplit
AMBASADOR3.964 REP70%
→ Legenda
makisplitAMBASADOR
apr 2012.
apr 2012.#11
postoju ljudi kojima je bitno samo zapalit i nije ih briga odakle,kako ni zaato,bitno im je samo napuaenost,kad krenu "viae"teme do njih ne dopire niata
druatvo oblikuje pojedinca ali ga ne stvara,neke sklonosti imaa ili ih pak nemaa druatvo s tim nema nikakve veze,druatvo je u pravilu glupo i na povrainu izbacuje matricu ponaaanja/sklonosti vecine ako si izvan tog kruga bivaa neshvacen ako si unutra podtlacen
vutra mo~e biti sve i niata,zavisi o pojedinca i njegovim sklonostima/percepciji
Nije sve za svakoga...koji ce k.... mojoj punici ferrary kad nju zanimaju kola za od tocke a do tocke b i kad je pri 80km/h hvata panika?
U njezinim rukama ferrary ne vrijedi niata ista stvar se mo~e preslikati na bilo ato drugo...
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
apr 2012.
apr 2012.#12
''Nego da te pitam,mislim nije mi bitno,ali....
ula sam da ti je mu~ sadio onu drogu marihuanu gore u brdu?''
:ohno:Pitala moju suprugu ~ena,
iji je mu~ bio pijanac i umro od alkohola.
Obo~avam takve osobe
iji vidici se~u nekoliko centimetara od njihovih o
iju:drink:,hihi.
Samo mi nije jasno,zaato meni ne postavljaju takva pitanja:icon_lol:?
mazar
LEGENDA12.299 REP73%
→ Zmaj
mazarLEGENDA
apr 2012.
apr 2012.#13
e jesi me nasmijao:icon_lol:
a sad pitanje za milijun kuna, kome bi se od navedenih pridru~io?
U Splitu prosvjedovali invalidi i protivnici poba
ili
FOTO Vancouver u oblaku dima: 15.000 ljudi istovremeno zapalilo joint i obilje
:vb_wave:
Hooker
LEGENDA9.957 REP50%
→ Zmaj
HookerLEGENDA
avg 2012.
avg 2012.#14
Mislim da je za ovu temu golgota koju treba da prodjem...Mi vs. strejteri...
Evo ovako.Jedan od poslova koji radim je kao snimatelj i kamerman na lokalnoj televiziji.E,odem ja sa novinarem u lokalni SUP,da ovaj uzme neku izjavu,kad ono pronaali planta~icu,van grada,nekih 20-ak biljaka,postavili
uvare i za par dana organizuju u saradnji sa lokalnom komunalnom slu~bom se
u i paljenje bilki...I ko je odredjen za snimatelja...Ja,naravno jer sam zapo
eo prilog,ne znajui u ata se upuatam.
Naali su DROGU,bruji na sve strane...Ja pokuaavam da im provu
em kroz uai da to nije droga i niata viae...Pa ata da radim.A to su veinom dobri ljudi,sa kojima sam dobar ali nemaju pojma o toj DROGI.Moram da snimam,ili da se napravim bolestan taj dan...Kako u bre ja to...Tuga.
A ovamo utim ko pi.ka
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
avg 2012.
avg 2012.#15
Da ne riskiraa ti malo previae sa ovakvim izjavama?
On topic: snimaj, to ti je posao... ko ih hebe kad su glupavi. Nekim ljudima e prije metar u guzicu nego centimetar u glavu... znam, vulgarno i bezobrazno, ali na ~alost istinito...
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
avg 2012.
avg 2012.#17
snimaj samo, i tako ne mozes nista drugo... pa na yubetube, izmontiraj neku skracenu verziju, da i mi vidimo akciju ;)
Losmi the Evel
ENTUZIJASTA267 REP17%
→ Poznavalac
Losmi the EvelENTUZIJASTA
avg 2012.
avg 2012.#18
Strejteri ne umeju da se zabavljaju kroz zivot...
:vb_wave:
majkl
ISTRAŽIVAČ193 REP95%
→ Entuzijasta
majklISTRAŽIVAČ
avg 2012.
avg 2012.#19
nije moguche,
slichan problem i meni vech stoljechima tishti grud
manipulacijom svijesti prosjechnog chobana, on moze poprimiti oblik prosvjetljenog chobana, ali ti momenti chobanskog savrshenstva obichno kratko traju, velikim djelom zbog nashe osobne nemochi,
a djelom takodjer shto sam choban od malih nogu ima gadnu naviku da bude svoj stari... bez uvrede pravim chobanima, divni ljudi, bar ovaj jedan kojeg znam...
kad manipulacija prestane choban se vracha u klasichni poso-birtija mod te nastavlja sa zivotom jer nema izbora. (isprike na crno-bijelom filteru)
dva su problema
vrijeme i intenzitet, intenzitet s vremenom postaje vechi i daje nam neke opcije koje u startu nemamo.
Ukoliko pokushash nekog odljepit od matriksa sloj po sloj morash imati pod kontrolom svu njegovu okolinu i pomoguchnosti svo vrijeme na svijetu, i morash imat sigurnosnh mrizha bar sto, al milijardu zapravo.
ponekad kad nekog osvjetlish, zamrznu te jer nemaju volju ratnika potrebnu da pobjede svoj strah i sami svijetle u mraku. zato je uvijek mudro kad nekome idesh pomagat da mu ispochetka nepomazesh. bar dok nemash jasnu viziju svoje namjere, jer mozda sjebesh sebe, a u buduchnosti si nuzna(totalno ozbiljno). agen, sory na crno-filteru, kontam da neke ljude, dobre prijatelje i suputnike mozesh malo preusmjerit s vremena na vrijeme, to su manji zahvati, chesto nuzni, sa malim uchincima koji se mozda nechine puno sami za sebe, ali imaju sposobnost gomilati se i na duze staze vrijede svega kroz shto prodjemo zbog njih, ponekad.
al, kontam da sam totalno promashio temu...
ak su oni strejteri jel to znachi da smo mi gej?
Blade
ZMAJ23.847 REP
BladeZMAJ
avg 2012.
avg 2012.#20
Ja neznam niata....znam samo da nisam gej...nek se uvede u zapisnik...
Like Mike
ISTRAŽIVAČ60 REP7%
→ Entuzijasta
Like MikeISTRAŽIVAČ
avg 2012.
avg 2012.#21
Mislim da strejt ljudi nemaju vremena ni interesovanja za takvo neko razmisljanje kao mi.. Prosto nama (msm vecini) je to sve nekako zanimljivije i interesantnije pa mozemo da odgledamo i razmisljano o tome. Ma bre strejt ljudi su dosadni :)
KonanVarvarin
ISTRAŽIVAČ113 REP42%
→ Entuzijasta
KonanVarvarinISTRAŽIVAČ
sep 2012.
sep 2012.#22
Ja sam ranije npr bio strejt, mada sam bio sklon istim stvarima kao i sada, mislim na ovo "putovanje na mentalnim talasima"... Bio sam bas u fazonu meditacija, priroda, parapsihologija itd... Mada odavno sam poceo da konzumiram alkohol, uzivam u vinu pre svega, ponekad volim absinth i pivo da popijem, vutru uzimam umereno, jednostavno nisam ni pokusao da preteram sa njom zato sto mi ovako odgovara...Jednostavno ne vidim nista lose u njoj, ovako mi i pomaze... Sta znam, sve je od osobe do osobe...
2 REP4%
→ Istraživač
dec 2012.
dec 2012.#23
Mediji su krivi za sve,ispiraju mozak ljudima sa kojekakvim glupostima o travi (drogi xD) ,ljudi su preplaseni i njima to ide u prilog,gdje bi nam kraj bio kada bi svi bili osvjesceni.....
Ja eo npr. prvi put sam pusio u 8 razredu posle toga u srednjoj skoli i pravio sam pauzu od 2 srednje do 3 nisam ni dim uvukao i ko mi moze rec da je to droga i da stvara zavisnost,a bgm znam dosta likova koji ni dan nmgu bez cigara a o travi misle da je nes najgore(licemerje tesko)...Nazalost "strejtera" je mnogo vise nego nas ali boze moj svako ima pravo izbora....Jedino je trulo sto oni nas travere gledaju kao narkomane a oni piju,puse i sta ti ja znam i misle da je to manje stetno i da su oni ok a mi nismo....Mediokriteti postavljaju pravila,jbg zato su i mediokrteti,brojniji su ali ne i pobednici....Traveri su pobednici kraj price,cao zdravo.... :RastaBong:
maj 2009.
1 / 23
maj 2009.
dec 2012.