LEGACY
Haiku
52 odgovora3,118 pregleda
JaSamZa
ENTUZIJASTA515 REP79%
→ Poznavalac
JaSamZaENTUZIJASTA
feb 2007.
feb 2007.#1
Evo pukla me neka nostalgija, svaki komentar dobrodoaao :icon_redface:
nostalgija
otiaao sam do ruba grijeha
izgubio se u proalosti svijeta
rat prije mira
smrt prije ~ivota
duh u ljudima slomljen
nade skoro viae nema
na ljubav se podsmjehuje
mr~nja ispunjava
lijenost je sve
eaa
iako mnogi puno rade
kriminal je navika
kojom
politi
ari se slade
----------
JaSamZa
ENTUZIJASTA515 REP79%
→ Poznavalac
JaSamZaENTUZIJASTA
feb 2007.
feb 2007.#3
radio
nekad
ovjek digne pogled
i zapita se
ato je ovo oko mene
ovaj krevet, stol i radio
ato u njemu bu
i
ujem glasove
oh ne
ne opet
al ipak glasovi se
iz membrane aire
kroz glavu prolaze
na tjelo djeluju
ato su ti trnci
koji kroz mene pi
e
da li su to megaherci
ili valovi
koji ~ivot mi bude
mo~da ne ~ivot
ali nadu sigurno
nadu u humor
i prolaznost svega
ali rije
i ostaju
ne ostaje bijeda
to i je smisao poja
ala tog
koji signal aalje do uha mog
uho shvaa
da razum je lud
a najgore od svega
radio viae nije tu
ta nada je nestala
sada je predaleko
no utisak je ostao
valovi i dalje aume
uje se glas
dok
uje se je dobro
kad utihne ne preostaje niata drugo
nego ustati sa stola
polei glavu
na jastuk mekan
i utonuti u san
JaSamZa
ENTUZIJASTA515 REP79%
→ Poznavalac
JaSamZaENTUZIJASTA
feb 2007.
feb 2007.#5
inspiracija
za inspiracijom traga
ovjek bez zlata
ugleda je poljubi
i nje~no dohvati
gleda je prou
ava
po
me da je mazi
ona s njim se igra
malo mu podilazi
ovjek vas je sretan
radi inspiracije te
koja ~ivot mu za
ini
idejama o svjetlosti
putevima vje
nim
bla~enim zlatom poplo
anim
vidi se na vrhu
i nitko mu ravan
zaboravi je gledati
paziti i maziti
zaboravi on njoj
podilaziti
postane mu dosadna
i nepotrebna
viaak koji mu
samo smeta
dobio je zlato
poklonika mnogo
na vrhu je svjeta
skoro do samoga neba
u sunce je pogledao
njegov sjaj ga je o
arao
kako do sunca
tra~i inspiraciju
ali nje viae nema
sada je predaleko
tra~i drugog da ju gleda
promatra i njeguje
da mu podari sve
ato dati mu mo~e
i da
eka na zaborav
na otpis uniatenje
a njemu je kao meni
nestalo inspiracije
JaSamZa
ENTUZIJASTA515 REP79%
→ Poznavalac
JaSamZaENTUZIJASTA
feb 2007.
feb 2007.#7
odgovor
po
etak i kraj
isti su pojmovi
i jedan i drugi
jednostavno su nebitni
~elio sam i ja
aetati po zvjezdama
dru~iti se s bogovima
smijati s prijateljima
sjetim se po
etka
i strepnje prve
da li ja to vidim
isto
da li
ujem
isto
nisam vjerovao ali
tako je bilo
doaetah do druge zvjezde
poni~en pokunjen
jer sam sumnjao
ato sam mislio
da je nemogue
pri
ati s bogovima
i smijati se s prijateljima
JaSamZa
ENTUZIJASTA515 REP79%
→ Poznavalac
JaSamZaENTUZIJASTA
feb 2007.
feb 2007.#9
kava
na jugu crn
ovjek
ruke u zemlju valja
na istoku sunce izlazi
prve zrake njivu obasjaju
crni
ovjek dolazi
o
i mu zablistaju
sjever tumorno pogledava
gdje jug se skriva
ispod plahte sakriva
no dan zaziva
zapad mirno promatra
jer zadnji se budi
crn
ovjek tumara
ruke da opere
ti doma ustajea
ruke airia
kavu kuhaa
u novine iria
na jugu crn
ovjek
ruke u zemlju valja
____________________
sinsemila_smajl
POZNAVALAC656 REP6%
→ Ambasador
sinsemila_smajlPOZNAVALAC
feb 2007.
feb 2007.#10
gordo Gordijski
vor
razrjeaavam
na pomalo uvrnut
na
in
postajem sretan
ali
i taat
pakao me zove
ali ne dam se
odnosno
ne daju me
linije pravog puta
koje negdje
nekako
ipak dotakoh&
sinsemila_smajl
POZNAVALAC656 REP6%
→ Ambasador
sinsemila_smajlPOZNAVALAC
feb 2007.
feb 2007.#11
jedino
ega se seam
iz onog ''starog dobrog ~ivota''
osim pijanih noi
jest tvoja lepota
pla
em za nekad davno
ak i ja
toliko druga
iji od drugih
a u stvari,
mala, pokvarena zmija
sinsemila_smajl
POZNAVALAC656 REP6%
→ Ambasador
sinsemila_smajlPOZNAVALAC
feb 2007.
feb 2007.#14
my mind scared
killing my heart
trying to catch the world
only few moments of rest
with dropes of hope
torn pain in my brain
keeping me unbeaten among others
dirty fire burning inside:
little screaming something, losing it's voice
attempting to wake me up
coward of life
hundreds of decisions, not a one of mine
and all of me
changing spirit dissapearing
leaving me alone
JaSamZa
ENTUZIJASTA515 REP79%
→ Poznavalac
JaSamZaENTUZIJASTA
feb 2007.
feb 2007.#15
blago
u apilji je duboko
zakopano blago
u kov
egu trulom
sija malo
sjaj do vrha dopire
s planine se airi
imao sam priliku
da zavirim
ah sree velike
jadi moji nestali
nada se rodila
dotaknuti u ga
spustio sam ruku
al nespretan bio
obruaio se kamen
lavinu stvorio
noga mi zapela
ruka isto
po tijelu me grebalo
u usta upadalo
kamenje teako
zaguailo me
propao sam ispred
akrinje te
udarac po udarac
~ivota sve manje
i sjaj iz akrinje
po
me da nestaje
doors_of_perception
AMBASADOR2.457 REP27%
→ Legenda
doors_of_perceptionAMBASADOR
sep 2007.
sep 2007.#16
Rije
bez slova
Traga
u!
`to u Potrazi za svijetlom
Tamom kora
aa
Pozdravljam Te
Ti, ato Sebe tra~ia
Znaj, da Tvojem putu
kraja Nema
Dok otkrie Sopstva
Tvojim ~ivotom ne Zavlada
Kad zakora
aa
I korak Na
ini Tebe
Povratka viae Nema
Znaa li?!
U Iskrenom neznanju
Ni
eg loaeg nema
Ono je }ed
Koja Te tjera da Pijea
I u bla~enstvu Opijenosti
Zadovoljia svoju Suatinu
No la~no znanje,
Sebi govori kako }edno nije
I samu Mogunost beskrajnu
u okove stavlja
Oduzimajui sebi Samom
Po
etak (...)
O Ljepoto Sutraanjeg dana
Svoju cijenu Otkrivenja nosia
A jedino ato Tra~ia
Jest da se Sebi Podam
Spoznajna To
ko ato Bivaa
Znaj da Kap
U Oceanu Mudrosti
Jesi
No, nek te to ne tiati
Kao ato mnogi ~ele
Jer da Velik u Veli
ini nijesi
Postojao ne bi
A Postojanje tvojim imenom
se ne bi Zvalo!
`to Osjeaj jest
Ako se u kavezu rije
i
Pokuaava dati?
Ono Jest Rijekom
Koja svoj Tok
U meni i Tebi
Mora pronai
I u kaleidoskopu Beskraja
Rasprait se u Tragu
Prapo
etku
Svih nas Samih
}elim se Naslikat
Obzorju
Koje na me eka
Poput Duge i njenih vala
Koji bez svog Neba
Ne Postoje
Tko sam Ja bez Tebe
kad ti mnome Jesi?
doors_of_perception
AMBASADOR2.457 REP27%
→ Legenda
doors_of_perceptionAMBASADOR
sep 2007.
sep 2007.#17
I Am
A drop
The Sea
The eyes you look with
The sight you see at
I
You
Us
In ourselves
One...
JaSamZa
ENTUZIJASTA515 REP79%
→ Poznavalac
JaSamZaENTUZIJASTA
sep 2007.
sep 2007.#18
jebenica. ne znam kome je ovo bilo namjenjeno, čitao sam kao da je bilo namjenjeno meni. prvi sam koji ovdje komentiram, jer sam se toliko oduševio..
hvala doors, istinu govoriš. razumijem te, i nadam se da je ono što pričaš istina. iako u samom meni gori tolika vatra o svemu da je to nemoguće, a sam strah uopće nije strah od gubitka sebe već strah od gubitka svega ostalog. iako sâm znam da je to nemoguće jer dobrota previše nadvladava strah, no taj indetitet kojeg si isto tako napomenuo u svom potpisu je jednostavno slomio moj otpor i nagnao me da ovo sve napišem.
hvala ti.
doors_of_perception
AMBASADOR2.457 REP27%
→ Legenda
doors_of_perceptionAMBASADOR
sep 2007.
sep 2007.#19
Divan je osjeaj kad netko razumije zna
enje pradavnog rituala.
Hvala tebi prijatelju.
LucidDream
AMBASADOR3.067 REP45%
→ Legenda
LucidDreamAMBASADOR
sep 2007.
sep 2007.#20
Lezah u krevetu,odmarajuci telo
postah svestan moci duha mog
i krenu da koracam putevima nepoznatim
neka mocna sila vodi ovo
i prepustam se bez borbe
taj duhovni mir u meni sve grehove brise
sada letim,hodanje je prevazidjeno,
da li zato jer sam prepusten svoj toj moci
ili jer sam se predao bez borbe?
Vazno nije jer nemira nema,
ovaj put je bezkonacan i vreme je nestalo...
Ko je,sta je,meni nije vazno,
materijalne stvari nisu vise potrebne,
osecanje ljubavi prema visoj sili
ispunjava svu prazninu.Zvuk...
Preporod,radjanje nekog nopisivog stanja u meni,
vazduh vise nije potreban,
misli vise nisu vazne,
mrznja ne postoji,
telo je isceznulo,
i uzvkiknuh ZNAM LI KO SAM!?
Sva ta moc oko mene kruzi,
zaboravih sta je ovaj svet,
ali pitanje to mi pokrenu sumnju u sve ove lepote,
te put poce da krivuda i nestaje polako,
bez obzira na sve to moja sila se ujedinjava s dusom,
nastaje sveta moc,svaka sumnja tad nestade,
sta je java nije bitno...
Snovi mi pocese govoriti nesto,
ali jezik taj ja ne govorih,
tada shvatim da on nije potreban,
jer ga ja ustvari stvorih da bude tako poseban,
hodah i hodah,prepusten svemu tome,
ja nastavih put koji kraja nema,
ali meni kraj ne treba,
jer to nije cilj mog polaska,
meni treba smisao tog puta,
i kada ga nadjem vraticu se sebi...
doors_of_perception
AMBASADOR2.457 REP27%
→ Legenda
doors_of_perceptionAMBASADOR
sep 2007.
sep 2007.#21
Lijepo, nema ata...svidjelo mi se... samospoznajne stvari uvijek me dirnu u srce, ata ea kad sam osjeajac i romantik:))
Ovaj zadnji dio.. kazat u neato na to...
Kora
anje putem, tj. postojanje Bia i pripadanje samom Postojanju Svega nema svoj po
etak i kraj jer su to koncepti prolaznosti linearnog do~ivljavanja vremena registriranih u naaem umu u odnosu na druge stvari i njihovu pro~ivljenost. Ali s druge strane, ako emo kraj koristit u jednom drugom zna
enju u kojem si ga ti koristio, a to je dolazak do kraja putovanja i cilja, on ne samo da ti ne treba, ve kad bi bilo koje bie postiglo kraj i cilj svoga postojanja i ~ivljenja umrlo bi na samom licu mjesta! Preaao bi na jednu polutku dualnosti, do~ivio
isti apsolutizam a time viae ne bi bilo esencijalne energije koja bi ti podarivala sam ~ivot. I koliko god da nas mu
i ato ne mo~emo do do dna stvari, toliko moramo i biti sretni zbog toga jer to je perpetum mobile bia. U jednu ruku prokletstvo, u drugu blagostanje i najvei dar koji nam je pru~em. I u joa jednom primjeru, dualnost naravi Postojanja.
Smisao tog puta jest put. Smisao smisla jest smisao. Ljudi neprekidno tragaju za smislom stvari, zamialjajui njegovo rjeaenje u razlogu, motivu, imenu, radnji...Ali ne vide kako smisao i
ega ato postoji ne le~i u nekom njegovom o
itovanju, ve u njemu samome. Smisao putovanja jest sam put jer bez njega tvoj ~ivot ne bi imao smisao. Mnogi provedu cijeli svoj ~ivot tragajui za smislom sebe, ne shvaajui da smisao sebe jest Ja te da solucija nije ta tko Ja Jesam, ve kako ostvariti Sebe sama i u~ivati u nektaru tog bla~enstva. Ostalo je puko definiranje, motivizacija i metafizi
ko ras
itavanje koje zasigurno nikada nee dovest do ~ivljenja u samome smislu Sebe. Postojanje brate...
I joa da ka~em, da pronaea smisao sebe u obliku definicije ili pak u obliku krajnjeg "razumijevanja" Svega (ili Sebe, postpuno je isto) svoga ~ivljenja, doalo bi do ukidanja svrhe i do pitanja, i tvoj ~ivot bi bio ugaaen ISTOG TRENUTKA REALIZACIJE POIMANJA! Drugo je pak ako tra~ia, nekrajni smisao, ali to ti ve ka~em da un le~i u samom sebi, a ne izvan Sebe. Bilo bi to suludo...
doors_of_perception
AMBASADOR2.457 REP27%
→ Legenda
doors_of_perceptionAMBASADOR
sep 2007.
sep 2007.#22
Hedonija Usprkos...
Jednog dana Otvorit u O
i
I pogledat dalje no ikad
Prostranstva ato ne vidjeh nikad
Dodirom Misli meni e doi
Misli mojim darom e biti
Darom Ljepote, Ljepote Sebe
Ljubav Postojanja plamena tebe
Vje
nog razloga koji e u meni se Zbiti
Jer ti jesi razlogom mene
Tvoj sjaj koji nebo krasi
Tvoj dah ato }ivot u meni spasi
I potjera krv u moje vene
Zar ne vidite da pla
em
Da mi Duaa i tijelo pate
}elim da mi }ivot vrate
}ivot u Srce ato ga probodu ma
em
Zar ne Osjeate da umirem
Smrt koju s trijepnjom gledam
Sebi ~elim da vas predam
U vas da dopirem
Jer tobom jedino moji }ivoti Postoje
Za tvoju Ljubav, tvoju Sreu
Tisue bitki i prepreka prijeu
Kako bih Snove ostvario tvoje
A usprkos la~i ato iluziju stvara
Imat emo neato posebno, naaim
Ljepota koja ne pripada pohotama vaaim
A ta Ljepota jest Osmjeh tvoj ato Sreu mi podara
Jer usprkos boli kojom mi Duau mu
e
Svoj dlan i ruku za }ivota u pru~it
Nikad tvoje pravo na Slobodu nee slu~it
I kaos, kao da nikad nije, u Trenu nestat e
A kad napustite potpuno ~elju vaae Sree
I kad sve la~i i prijevare zavrae
Ja u treptaju ve
ernje mjese
eve topline
Znat u koja je prava vrijednost vrline
Zemaljskih okova ato Istinu prekrae
U mojoj Vje
noj Stazi ato te nikad ostavit zaboravljenim nee...
LucidDream
AMBASADOR3.067 REP45%
→ Legenda
LucidDreamAMBASADOR
sep 2007.
sep 2007.#23
Ovo sto sam napisao mi je prvo...nije najbolje ali ima vremena...Doors sta je tvoja inspiracija?Puno pohvala s moje strane.peace 70
doors_of_perception
AMBASADOR2.457 REP27%
→ Legenda
doors_of_perceptionAMBASADOR
sep 2007.
sep 2007.#24
Dapa
e! Samo naprijed brate! Punom parom, samo naprijed... ;) Bitno je da ono ato piaea da je iz srca... ostalo me se ne ti
e...~elim osjetit jedino tvoju vibru i otplovit na njenom valu...
Nemam ti ja baa inspiracije za pisanje... bilo je za druga
iji oblik texta do pred nekih god-2, al sada mi je teako pisat o ne
emu ato sam spoznao, jer sama materijalizacija misli u pisani text mi se
ini posve nepotrebnom i iscrpljujuom, jer zapravo gubim vrijeme pisajui o ne
emu ato znam. Jedino dijalog..e to je ve neato drugo i to je prava izmjena energije... al ata ea, ovo je forum, i sve ata mo~ea je pisat, pisat i samo pisat:)
Inspiraciju bolje koristit za ~ivljenje i postizanje stvari snagom iste volje i ljepotom istog osjeaja:) A za rije
i, ako ostane vremena:)
Samo nastavi nam pisati i darovati nam plodove svoga trenutka:)
LucidDream
AMBASADOR3.067 REP45%
→ Legenda
LucidDreamAMBASADOR
sep 2007.
sep 2007.#25
Tik...tik...tik...
Slivale su se kapljice kise
sa orahovog lista...tik...tik...tik...
Tisina,prostor je neutralan,
tu je a ustvari nije,
niko mu nemoze nista,nista mu nemoze prici,
oscilacije zvuka kapljica
kruze u prostoru poput talasa,
neodredjenom brzinom,
neodredjenom siliom,
nista ih ne pokrece,niti ih zaustavlja,
same od sebe prave ambient,
tu vlada mir,
samo se ti odjeci kapkica cuju,nista vise,
zar je potrebno jos?
Zvuk za svukom,talas za talasom,
iz sekunde u sekundu,
svo vreme sveta je tu,
eon za eonom,i dalje je isto,
takvo je kakvo je promena nema,
tik...tik...tik...
U svom tom prostoru bese,bese
jedna jedina tacka...
Znacenje svoje krije,
polozaj takodje...
Jedan zvucni talas,nije bitno koj,
nije bitno kad,ni gde,ni zasto...
U tom trenutku on postaje jedno s tackom i mir ponovo vlada...
Tik...Tik...Tik...
doors_of_perception
AMBASADOR2.457 REP27%
→ Legenda
doors_of_perceptionAMBASADOR
sep 2007.
sep 2007.#26
To te ve pitam!!! ;)
P.s. Kraj me se posebno dopao. Predivno!
Jedan ne postoji bez drugoga kao ato drugi ne postoji bez jednoga. Oni sami u njima samima njih samih. Kap a more, zvijezda a noni plaat, sve a niata. Jedno ne postoji bez drugoga kad ono jest njime u njemu samom njih samih :)
LucidDream
AMBASADOR3.067 REP45%
→ Legenda
LucidDreamAMBASADOR
sep 2007.
sep 2007.#27
Drago mi je sto ti se svidelo...Juce u to vreme,je padala kisa,a nije imalo struje,savrsen trenutak za relaxaciju i stvaranje dele...peace70
feb 2007.
1 / 27
feb 2007.
sep 2007.