VUTRA
LEGACY

Pogled

60 odgovora4,480 pregleda
BeyondLEGENDA

apr 2008.

#1
Zapravo nisam znao kako da nazovem ovu temu, zamislio sam ju tako da napišete vaš stav, mišljenje, percepciju, pogled na to što ste Vi i što je oko Vas. Ima već po raznim temama toga, npr. kao što je tema "kako je nastao svemir", ali ovdje bi bilo kao samo konkretno taj vaš pogled. I tu će bit samo jedno pravilo: nema pljuvanja po tuđem mišljenju makar ono bilo vjera u betmena i 7 patuljaka. Možete komentirati, ali ako bi vaš komentar bio negativan na nečiji pogled onda bolje ne napisati ništa, jer će se ući u beskonaćna nadmetanja i obranu svog stajališta što vodi do kaosa. I nemojte pisati u stilu "vi ste svi jadni i izgubljeni jer ne vjerujete u to što ja vjerujem", jer je to provokacija, a upravo zbog toga je došlo nedavno do nereda na ovom forumu. :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Ja recimo vjerujem starim šamanima/vračevima ili bilo kako se već zvali, jer njihovo učenje najčešće nije samo filozofija već sve što govore poteklo je iz osobnog iskustva. Npr. don Huan (učitelj kastanede) ima stvarno puno toga za reči ali što je najzanimljivije kod njega uopće nema filozofije nego je sve poteklo iz osobnog iskustva. Ovo je skračeno njegov pogled (iz knjige "Moć Tišine"): 1. Univerzum je beskonačna gomila energetskih polja, koja podsećaju na trake svetlosti. 2. Ta energetska polja, zvana Orlova zračenja, zrače iz jednog izvora nezamislivih proporcija koji se metaforično zove Orao. 3. Ljudska bića se takođe sastoje od neizračunljivog broja istih tih trakastih energetskih polja. Ta Orlova zračenja grade jednu obloženu gomilu koja se pokazuje kao lopta svetlosti veličine ljudskog tela sa rukama produženim sa strane, kao veliko svetlosno jaje. 4. Samo malu grupu tih energetskih polja u unutrašnjosti te svetlosne lopte pali jedna tačka snažne briljantnosti koja je smeštena na površini lopte. 5. Percepcija nastaje kada energetska polja u toj maloj grupi u neposrednoj blizini briljantne tačke pruže svoju svetlost da obasjaju identična energetska polja izvan lopte. Pošto se jedino opažaju ona energetska polja koja obasjava tačka visokog sjaja, ta se tačka zove »tačka u kojoj se skuplja opažanje« ili prosto »skupna tačka.« 6. Skupna tačka se može pomeriti sa svog uobičajenog položaja na površini svetlosne lopte na drugi položaj, ili po površini, ili u unutrašnjost. Pošto briljantnost skupne tačke može da upali svako energetsko polje sa kojim dođe u dodir, kada se pomeri na novi položaj ona odmah osvetljava nova energetska polja tako da se mogu opažati. Takva percepcija je poznata kao viđenje. 7. Kada se skupna tačka zaokrene, omogućava opažanje jednog potpuno drugačijeg sveta, koji je podjednako objektivan i činjeničan kao i onaj koji normalno opažamo. Vračevi odlaze u taj drugi svet da bi došli do energije, moći, do rešenja za opšte i pojedinačne probleme, ili da bi se suočili sa nezamislivim. 8. Homera je prožimajuća sila koja je uzrok opažanja. Mi ne bivamo svesni zato što opažamo; to jest, naše opažanje je rezultat pritiska i nametanja namere. 9. Cilj vračeva je da dosegnu stanje totalne svesti kako bi iskusili sve mogućnosti opažanja dostupnog čoveku. Takvo stanje svesti čak u sebi sadrži i jedan alternativni vid umiranja. I vjerujem da je don huanovo učenje potpuno istinito. Do svog uvjerenja nisam došao na bazi jedne ili dvije knjige, to mi stvarno nema smisla, ali mnogi ljudi svoju vjeru baziraju na jednoj/dvije ("presvete") knjige, ili ni jednoj... neke nije ni briga... neki žive u svom vlastitom uvjerenju... spektar je širok i svih boja... neka i bude sve dok ne ugrožava drugog. Ali istina je da svoja uvjerenja i poglede potvrđujem selektivnim traženjem sličnih mišljenja. Na istom principu opstaju i sva ostala uvjerenja, znači traženje potvrde za svoje a odbacivanje drugih i vjerojatno interpretacijom u svoju korist nečega što govori sasvim drugo (najzastupljenije u religiji). Zato ja polako prestajem sa filozofijom i okrečem se iskustvenom jer jedino tako mogu znati. Puko vjerovanje pruža neku sigurnost prirodno izgubljenoj ljudskoj duši, zato se i zatvaraju svi u konzerve i zidaju visoke zidove oko sebe, jer se boje biti osamljeni, a kad se čvrsto prime za svoju mamu ne žele ju ni pod koju cijenu pustiti jer što će oni tako mali i izgubljeni bez svog vođe, pokazatelja, usmjerivača, mame, boga? Čak ni ja koji sam odlučio rušiti svoje zidove kuda god me to odvelo, nisam spreman odbaciti svoje uvjerenje i okrenuti se drugome, ali ako se moje pokaže pogrešnim a ono što sam nanovo iskusio točnim, e onda sam spreman za promjenu, ali to novo iskustvo sigurno nemože biti samo neka filozofija, jedino iskustvo. Ne želim pljuvati po onome s čim se ne slažem osim ako mi predstavlja neposrednu prijetnju kao npr. ideologija nacizma, fašizam, komunizam... sve je dobro dok mi se ne nameće drugo i dok sam slobodan misliti i raditi po svom. Situacija u svijetu je kaotična jedino zbog toga što se tuđe mišljenje i djelovanje nameće drugome. Evo ja sam znatiželjan, nisam egoist, zanimate me vi, vaš pogled. Neznam zašto, možda uistinu zbog jadnog ushita koje pruža isto ili slično mišljenje :) ili možda da ipak potvrdimo da možemo iznositi svoja mišljenja bez kaosa. Moram priznati da nisam baš siguran dali će uspjeti (uvjek se nađe netko "prepametan") ali evo... ja se nadam. feel free and respect others!
dzibaENTUZIJASTA

apr 2008.

#2
Moja 2 centa& Ovako ja to vidim& U osnovi svega su mentalni koncepti. Oni poticu iz izvora I kreiraju I cine univerzum. Na neki nacin izvor emanira mentalne koncepte. U beskrajno velikom nacinu interpretacija mentalnih koncepta nalazi se I nas zemaljski. Dakle kreirana je zemlja, odnosno imamo percepciju men. koncepta u vidu planete zemlje. Ako odem korak dalje imam zivot na zemlji, pa zivot pojedinih grupa, a na kraju moju licnu percepciju zivota. Sada imam mene I sa druge strane izvor koji su povezani ment. konceptima. I oni su u konstantnoj vezi, jer u sustini oni su jedno isto. Ali sta se desava? Kada bi ta veza bila slobodna dolazilo bi do promena I ona bi se menjala konstantno tako da nebih imao prilike da opazam tu vezu vec bih bio prepusten tom fluksu I inerciji koja me vodi. Ovde na snagu stupa umetnost ljudi da stvaraju sisteme verovanja. Da bismo odrzali odredjenje koncepte na jednom mestu mi stvaramo verovanja u vezi tih koncepta da bismo ih konstantno odrzavali u fokusu. Tako stvaram percepciju. Moj licni fokusu koncepata koji se odrzavaju zahvaljujuci mom sistemu verovanja. Dolazi do te odvojenosti od izvora da bismo mogli da ga opazamo iako smo I sami deo istog. U sustini percepcijom se upravlja uz pomoc sistema verovanja. Tako, po meni, dolazi do razlicith vidjenja sustine, odnosno razlicitih percepcija. Imamo Shamane iz amerike, imamo Hinduse, Budiste, Kabaliste, Okultiste&Sve su to grupe ljudi koje dele verovanja u vezi percepcije. Ali u sustini izvor je isti razliciti su mentalni koncepti I percepcija istih. Tako da nema tu pogresnih, ima samo onih koji vise odgovaraju nasim verovanjima I nasoj percepciji. Naravno sve ovo sto sam napisao je moja percepcija uslovljena mojim verovanjima. Ali ja sam do njih dosao mojim licnim iskustvom u dodiru sa mentalnim konceptima bez direktnog uplitanja verovanja. Kako? Tako sto sam pokusavao da spojim jedno sa drugim. I dalje radim na tome& Sada mi je jasno da je lepak koji spaja verovanja I koncepte interni dijalog. I zato koristim taj prozor da bih se nasao sa one strane I video sebe iz treceg lica& Vezba, vezba I vezba su me doveli do toga da vidim svoje sisteme verovanja I da nebudem u tolikoj meri prepusten svom autopilotu vec da pocinjem polako da ih koristim kao orudje za upravljanje&Ali to je vec jedna druga prica&

apr 2008.

#3
Moj pogled je u biti vrlo jednostavan.Eh,sad neda mi se zamarat i smisljat kak da sve to formuliram u smislene recenice kad je to netko vec napravio: :) The world is like a ride at an amusement park, and when you choose to go on it, you think it's real, because that's how powerful our minds are. And the ride goes up and down and round and round and it has thrills and chills and it's very brightly colored and it's very loud. And it's fun, for a while. Some people have been on the ride for a long time, and they begin to question: 'Is this real? Or is this just a ride?' And other people have remembered, and they come back to us and they say 'Hey! Don't worry, don't be afraid -- ever -- because... this is just a ride.' And we kill those people. 'Shut him up! We have a lot invested in this ride! Shut him up! Look at my furrows of worry; look at my big bank account, and my family. This has to be real.' It's just a ride. But we always kill those good guys who try and tell us that -- ever notice that? -- and we let the demons run amok. But it doesn't matter, because... it's just a ride, and we can change it any time we want. It's only a choice. No effort. No worry. No job. No savings and money. Just a choice, right now, between fear and love. The eyes of fear want you to put bigger locks on your door, buy bigger guns, close yourself off. The eyes of love, instead, see all of us as one. Here's what we can do to change the world, right now, into a better ride. Take all that money we spend on weapons and defense each year and, instead, spend it feeding, clothing and educating the poor of the world, which it would do many times over -- not one human being excluded -- and we can explore space together, both inner and outer, forever. In peace. Bill Hicks
EXARPPOZNAVALAC

apr 2008.

#4
Ja se, nemogu re potpuno, sla~en sa "Castanedanskom" koncepcijom univerzuma koju je Weedran iznija gore. Ali se sla~en sa "kosturom" te koncepcije.Negovorim da je pogreana, Bo~e sa uvaj...Castanedine knjige su moj "okida ", ali usporeivanjem i prou avanjem razli itih sustava shamanizma/magike sinja san "aablonu". Samo su opisi druk iji. Zato bi tija re da su "obrasci vienja" nepredvidljivi i da svako reagira i "vidi" isto na druk iji na in. Neki ljudi jednostavno imaju problema sa "vizijama" tj., prizemno re eno, vizualnom do~ivljavanju energetskih polja, ali zato savraeno "vide" osje ajima ili bojama. Kad im se za to pru~i aansa. A i ata ka~e Weedran, samo filozofiranje i teoriziranje je zaludu. Treba radit; da svaka akcija bude in Volje i Ljubavi. }ivit }ivot. I nezaboravit da Sloboda jednog prestaje tamo gdje po inje Sloboda drugog.

jun 2008.

#5
moj pogled sada samo pada na djevojke u ljetnim haljinama...za sad samo to kad dodje zima opet cu poceti sa dubokim mislima :snupi:
Kurblaj KanAMBASADOR

jun 2008.

#6
Ma nije mi jasno kakvo dobro kakvo zlo to ni jedno ne postoji, kad neato umre to nije zlo ili kad neko nekoga ubije to nije zlo ni sotona to se samo dogodilo i nema nikakvo takvo subjektivno zna enje. Priroda tj. fizika ne poznaje dobro i zlo to mi samo ljudi izmislili To bi bio dio mog pogleda na svijet Joa sam uz to za apsolutnu slobodu svakog pojedinca do et mjere dok ne naruaava slobodu drugoga, zna i svatko se smije ubit, smije se napaljivat od drvea ili atagod dok god drugog nekog ne sputava Ne vjerujem u apsolutno niata nadnaravno jer nadnaravno ne mo~e postojati jer i ako postoji bog ili bilo ata sli no metafizi ko ili kakvo god ato smatramo nadnaravnim to nije nadnaravno samim time ato postoji nego je jednostavno neistra~eno i nama nepoznato. Nekada bi rekli i da je struja nadnaravna a nije e pa tako niata nije nadnaravno. `to se ti e nastanka svemira, ~ivota i sli nih tema to nemama pojma i ne mogu znat a vjerovati ni emu ne volim tak da malo prou avam tamo vamo kad mi doe i joa nisam odlu io ato mi se ini kao najverojatnija verzija svega toga. No i kad odlu im ne tvrdim da je e to u ato sam prihavtio istina nego meni najverojatnija mogunost. Mrzim sve vrste dogmi jer su preograni avajue i to je to valjda otprilike
pecko88ENTUZIJASTA

jun 2008.

#7
@Samane, kao da si mi procitao misli i rekao tacno ono sta sam htjeo napisati i si mi spasio tipkanje po tastaturi...lol..:ludaci_lol:

jun 2008.

#8
Energija je neunistiva,samo mjenja oblik,znaci nezamislivo je da nije u bllo kojem trenutku postojala,prelazi iz aktivne u pasivnu i obrnuto.Kaze se da i prazna puska jednom opali ma sta to znacilo,maloj dici se kaze ne budes li slusa odnit ce te Baba Roga i dica dobiju nocne more i milijarde njihovih stanica se usplahire sve zbog par rijeci(babaroga,vrag,bog,policija,vukodlak itd).Sreca ima svoje trajanje,moze se i umjetno izazvat,strah je sveprisutan i s njim je lako druge manipulirat.Puno ljudi umire od straha oce li imat za hranu do slijedeceg prihoda.Bush se boji metka i bombe,stalno vidi kako mu bubreg leti na jednu stranu,jetra na drugu,jaja na trecu,kako mu mozak struzu s plafona itd.
LucidDreamAMBASADOR

jun 2008.

#9
Samo jedan skup celija koji sledi svoje vreme u celome sistemu koji kraja nema...Jedno telo kojem se da uciniti nesto sto bi promenilo ostale jedinice u svome svetu...Svaki tren koji prozivim ostavlja trag u sistemu,svaki dah koji ispustim ostavlja promenu u svetu...Ne tako veliku ali je ipak ostavlja...Svoju percepciju razvijam iz dana u dan,citajuci,uceci,misleci,i mnogim drugim stvarima koje olicavaju jedan moj dan...Moje zelje su one koje me vode dalje,one su te koje me podsticu da cinim svaki korak ka necemu...Ja kao jedinica u sistemu zivljenja svojim postupcima uticem na druge jedinice koje imaju takodje svoje zelje i svoje ciljeve kojima uticu na druge...Da li imam svrhu ili ne,mozda sam namenjen za nesto,neznam,ali moje misljenje je da nisam...S druge strane toliko je puno stvari koje ukazuju na to,kao i stvari koje obaraju takve teorije... Ostaje samo da nastavim svoje i tako saznam gde sve ovo ide...
Kurblaj KanAMBASADOR

jun 2008.

#10
Veliki prasak je postavio po etne uvjete a ovo sve ato se sada dogaa je ista fizika(doalo mi sam da napiaem iako ne se ne sla~em nu~nmo s time neam pojma ni jel postaojao veleki prasak ali jednostavno je zanimljiva ova ideja determinizma)
Yami_RazielAMBASADOR

jul 2008.

#11
Evo,bas o tome pisao na nekom drugom forumu pa evo da i ovdje okinem :) Sada dali izmanipulirane ovce shvacaju sto im nedostaje..nezanima me :) Nek mi dofuraju za pusit i sve im ja objasnim xDDDDDDDD
dzibaENTUZIJASTA

jul 2008.

#12
"Osobno..mislim da se previse forsiramo s tim denzitetima,projekcijama,postankom,nematerijalnim, astralnim i kaj ja znam kakvim vise.Uspjeli ste zakomplicirat nesto jednostavno kao Zivot :) xD" Kada covek ovlada sobom na nacin koji si ti opisao prirodno mu dolazi i svest o nematerijalnom, to ti je sledeci stepenik koji hteo nehteo moras da napravis... Da je previse komplikovano- jeste, ali ako ceo zivot jedes hleb, svaki dan samo hleb i onda probas cokoladu... nema vise povratka samo hlebu... Ali dobro, OK. Svako ima svoje mesto "pod suncem".
Yami_RazielAMBASADOR

jul 2008.

#13
Heh to mi je reko tip i na drugom forumu xDDD Ja sam cito pomalo o tome i tako,ali iskren da ti budem nezanima me to previse. Ako me moj Put odvede tim putem onda cu se pozabaviti tim idejama.No do tad,necu si njima narusavat harmoniju mojeg Pogleda. Tu sam,i uzivam u trenutku bez previse razmisljanja.Sve ostalo,ako je bitno,doci ce na svoje.Tako je i ovo sto trenutno znam. Ja samo hodam svojim putem,i pogled mi je prezauzet promatranjem trenutne okoline da bi gledao u horizont. :) peace
dzibaENTUZIJASTA

jul 2008.

#14
To postujem. Samo napred!
Yami_RazielAMBASADOR

jul 2008.

#15
Hehehe...samo da nadodam: Ja samo hodam svojim putem,i pogled mi je prezauzet promatranjem trenutne okoline da bi gledao u horizont. :) A ako bi gledao u horizont,propustio bi svu ljepotu koja me trenutno okruzuje. :) Horizontu cu se diviti kada postane trenutan. :) peace
dzibaENTUZIJASTA

jul 2008.

#16
Vidim ja da cuci nesto u tebi i neda ti mira... Neznam sta tacno podrazumevas pod "horizont" ali deluje kao da malko, suptilno, prebacujes da je nesto od tog "nematerijalnog" i da je to negde tamo. To nije bas tako. Ono ti je blize nego ta okolina o kojoj govoris, cak stavise, okolina je sacinjena od toga... Ti pronalazis lepotu u promatranju, ali zamisli lepotu koju mozes da dozivis kada bi okusio tu lepotu bez materijalnog ogrtaca... Da okusis delove onoga sto promatras punim svojim bicem.
Yami_RazielAMBASADOR

jul 2008.

#17
blizu :) ajmo reci da sam metaforzirao... Put je moj Put.Okolina je sve sto me trenutno zanima,dakle stvari kojima se trenutno bavim.Horizont su "tim denzitetima,projekcijama,postankom,nematerijalnim, astralnim i kaj ja znam kakvim vise" kojima se vi bavite. Doci ce kad tad,ali se trenutno nezamaram s time.Kada dodje dodje,iako to vise ovisi o tome kojom brzinom ja hodam :). A kad dodjem do horizonta,onda cu se igrati s ljepotom bez materijalnog ogrtaca. Iako..i sadasnje okruzenje mog Puta promatram svojim punim bicem,samo je moj pogled puno drukciji od tvog :). peace
EXARPPOZNAVALAC

jul 2008.

#18
Hehe, svakako...svaki muakarac i svaka ~ena je zvijezda... I iako su naai ciljevi kao ljudskih bia, (uglavnom) sli ni, metode nemoraju (nemogu?) bit ni pribli~no sli ne, a kamoli iste. Svi mi, kao i zvijezde, imamo svoju putanju...tajnu i nedoku ivu svrhu, razlog. I kako da "pogled" bude isti? Geometrijski gledano, 2 objekta nemogu imat istu sliku 3. objekta; isto jer svako gleda iz svoga kuta ;) A kamoli isti "pogled". U~ivajmo u Putu...:vb_wave::hippy:
choki123POZNAVALAC

jul 2008.

#19
E ku~ia,mi smo svi zabrijali ono ku~ia zabrijali,i tako brijemo,al opet,ata je brijanje,mislim ata sad ovo ono e zabrijali smo ku~ia i to ti je stvarno jedan magi ni krug kako zabrijavaa i onda gledaa na to kako si zabrijavo,pa onda opet shvatia da si opet zabrijo,i opet i jednostavno to je fenomenalno fascinantno,al stvarno to treba sku~it sve i sku~it kako tim vladati,al najbolje kad bi moglo da ovjek bude prirodno takav,ko ~ivotinja,da ne razmialja,al kolko god se trudia da ne razmialjaa ne mo~ea dugo bez razmialjanja,a ata to nas tjera da razmialjamo cijelo vrijeme i da serendamo da filozofiramo to ne znamo,samo mo~emo filozofirat i razmialjat,al to je super i fascinantno.

jul 2008.

#20
yami legendice :ninja:
BeyondLEGENDA

jul 2008.

#21
chokijeva mi se svia :D
Yami_RazielAMBASADOR

jul 2008.

#22
Sto je najbolje...cilj Aikida je,uz to sto naucis kick ass martial art koji uopce nema napada x),resetirati tvoj mozak,i cijelo tvoje bice na razinu zivotinja :). Ne u smislu da prestanes razmisljat i to,vec da se prestanes zamarat svim tim nepotrebnim stvarima.Sto se vise opterecujes s tim to ti vise steti,(cak iako mislis da je dobro za tebe). Vi pricate o tu nekim astralnim putovanjima,ovo ono,al zacudili biste se koliko jos toga neznate ni o,za vas takozvanom, "materijalnom" sebi. Nije da sad tu solim pamet,ali to sto sam naucio na aikidu je definitivno veci mind blow bio od svega sto sam procitao i saznao citajuci o tim zavjerama i tom (a moramo priznat da su neke od njih OPASAN MIND BLOW!) :) Zivotinje su savrsene,jer...ne zamaraju se nepotrebnim.Pogledajte u dokumentarcima ili ako imate priliku uzivo,divlje zivotinje ne rade "nepotrebne" pokrete.Svaki pokret ima svoju snagu,svoju cvrstocu,energiju i nije "nepotreban"..I to ih cini drukcijima od nas. Mi se toliko bavimo svim tim "kompliciranim" stvarima..da zaboravljamo jednostavno biti covjek i uzivati u zivotu,bez "nepotrebnog". Ne kazem da to sto vi radite je "nepotrebno",vec samo...skacete pred rudo :)).Nista ni o sebi neznas a letio bi astralnim dimenzijama...heh neide to tako :). Sjebano je to sto vam nemogu pokazat na sto mislim....ima jedna fora koja mi je promjenila zivot.To je prva stvar koju sam vidio na Aikidu i definitivno,samo ta jedna stvar je bila dovoljna da promjeni cijeli moj pogled na stvarnost. Stvar je u tome sto mi, "pametni" ljudi x) smo podjelili svijet..na jaci,slabiji,brzi,sporiji,ovaj onaj (dobro za to je Ego kriv,ali trenutno Ego kontrolira svijet tako da x( ) dok u biti,covjek mora biti neutralan. Pokusat cu objasnit tu "foru",pa tko shvati shvati.Treba dvoje ljudi. Osoba koja ovo pokusava izvest treba samo ispruziti svoju ruku,tako da joj dlan ruke bude prema gore.Dakle ruka mora biti ravna i dlan prema gore. Tester primi osobu za rucni zglob (s donje strane),i s drugom rukom (s gornje strane) neka primi za zglob nadlaktice.Neka tester savine ruku testiranom,s tim da je ruka skroz opustena.Bez problema? (osim ako niste neka pickica xDDDD shala xD) Sad,neka napravi isto,s tim da tester full napne misice ruke...koliko god da napne svejedno cete mu moci saviti ruku,kad tad,jer ce se izmoriti. E sad pitanje..kako to?Ja opustim ruku,ili ju napnem,i on meni svejedno savije ruku?Jel moguce da mi ne savije? E pa dragi moji je :).Ali nacin na koji se to dobije je jos bizarniji.Neka testirani zatvori oci,i krene disati duboko na nos i zamislja planet.Bilokoji planet ove galaksije.Izaberite najdrazi.I svoju najdrazu boju.I zamisljajte da s rukom koju tester savija bojate taj planet.U mislima osjetite ruku,ali ju nemojte materijalno micati.Neka tester sad proba...Sto? Nemogu savinut ruku?KAAAAJ?Ruka je opustena,ja dajem sve od sebe,a nista?STAAA?NEAM VISE NI SNAGE ZA POKUSAT?A ON NISTA? To se zove pravilno stanje uma,odnosno Totalna Percepcija.Ovo je samo jedan od pocetaka trikova,a kada upoznate osobu (cough* cough* moj sensei cough*cough* xD) koja je u tom stanju uma...nemozete vjerovat.Tu osobu 40 ljudi nemoze pogurnut s mjesta na kojem stoji.Zasto? Totalna percepcija i prirodan odnos uma i tijela. Vi,bez uvrede,malo previse forsirate um.Ako razvijete svoj um do nevjerovatnih granica,a tijelo ne,opet niste nista postigli.Zasto?Jer vase bice nije u ravnotezi. Cak i da postoje sve te dimenzije i sta ti ja znam sta,vi morate shvatiti,vi ste dio materijalne dimenzije.A dok god ste dio materijalne dimenzije,ako zelite biti potpuni,morate razviti i tijelo i um. heh i ja se zapiso x( @balcan_smoke to u pozitivnom smislu ili? xD p.s.fakat nemojte misliti da vas vrijedjam (jer ako tako mislite odma ce krenut postovi obrambeni a to vodi do rasprave a meni se to neda xDDD) vec mozemo pisati i citati,i onda raspravljati,ali bez napada :) peace
BeyondLEGENDA

jul 2008.

#23
pa da, ja se sla~em s tobom, mislim da ima neato u tome, meutim trebam prou iti. Istina je da se zamaramo sa hrpom nepotrebnog, ali to je zato jer neznamo druga ije, nitko nas nije nau io, a sami smo nesposobni otkriti
Yami_RazielAMBASADOR

jul 2008.

#24
heheh a ja 300 kn mjesecno da me poduce xDDDDDDDD pa biraj hrpa nepotrebnog ili placaj za potrebno x))))))))))))))))) hahaha a jebiga..sjeban je svjet :) meni nije bitno..upravo gledo novog Batmana...samo se ocu smijat..poput Jokera :))))) HAHAHHAHAHHAha...mljc..HAHAHHAHAHAHAHmmmmljc..HAHAHAHHA :)
choki123POZNAVALAC

jul 2008.

#25
E vidia uvjek mi je bio kul taj aikido i te ping pong fore,a sad mi je joa viae kul,baa bi tio da ja mogu i na tako neato.E a jel tamo se isto u ite udarat? Eto vidia kako se mo~e razmialjat kako je ovjek jedno od bia u ovom kozmosu,~ivotinja sa razvijenim umom,i da potoji neato ata ima viau svijest i inteligenciju,a vidia ima i pametnih ljudi koji su inteligentni do bola ono i baa su freekovi eno danas sam gledo na rubu znanosti onaj stari ata je govorio o onom liku ato je prakticiro telekinezu i takve neke umotvorine joa,e pa eto dokaza da i ovjek mo~e bit viae inteligentan ako oe,al znaa kako ka~u,ko ga je.be ionako emo svi pomrijet,e pa neemo:assshaking: I joa ako postoje bia viae inteligencije da li su i oni robovi ega,a ako nisu,zbog ega ljudi jesu....ili opet se mi samo zavaravamo da smo viae inteligentni,mo~da samo zabrijali,al opet je to sve filozofija,al ono ata nam na kraju svih krajeva ostaje je da ~ivimo ovaj ~ivot,i ne treba kad malo razmialia za ni im ~aliti niti analizirati (ma da se analizom mo~e puno toga bolje saznati,poboaljaati,ali isto tako mo~ea krivo zabrijat),nego treba da se ~ivi sreno i ne zaboravljat svrhu,jer tako ete onda zabrijat.
Yami_RazielAMBASADOR

jul 2008.

#26
nema nikakvih udaraca :) evo ti par citata Morihei Ueshibe,kreatora Aikida: "In the Art of Peace we never attack. An attack is proof that one is out of control. Never run away from any kind of challenge, but do not try to suppress or control an opponent unnaturally. Let attackers come any way they like and then blend with them. Never chase after opponents. Redirect each attack and get firmly behind it." "The techniques of the Art of Peace are neither fast nor slow, nor are they inside or outside. They transcend time and space." "Ultimately, you must forget about technique. The further you progress, the fewer teachings there are. The Great Path is really No Path." "The techniques of the Way of Peace change constantly; every encounter is unique, and the appropriate response should emerge naturally. Today's techniques will be different tomorrow. Do not get caught up with the form and appearance of a challenge. The Art of Peace has no form --- it is the study of the spirit." "In your training do not be in a hurry, for it takes a minimum of ten years to master the basics and advance to the first rung. Never think of yourself as an all-knowing, perfected master; you must continue to train daily with your friends and students and progress together in the Art of Peace." -ovaj citat je zesca istina...evo npr. treniram aikido 5 mjeseci..i mogu reci da nijedna "borbena" vjestina koju sam na njemu naucio...nebi mi pomogla...trenutno je udarac u jaja puno efikasniji :))) ali stvar je uopce se ne zamarat s tim...trenirati bez pogleda naprijed,i nauciti sve tehnike instinktivno :) izvodit ih bez razmisljanja...poput zivotinja :))) nastavimo :): "The real Art of Peace is not to sacrifice a single one of your warriors to defeat an enemy. Vanquish your foes by always keeping yourself in a safe and unassailable position; then no one will suffer any losses. The Way of a Warrior, the Art of Politics, is to stop trouble before it starts. It consists in defeating your adversaries spiritually by making them realize the folly of their actions. The Way of a Warrior is to establish harmony." "Even the most powerful human being has a limited sphere of strength. Draw him outside of that sphere and into your own, and his strength will dissipate." "Do not stare into the eyes of your opponent: he may mesmerize you. Do not fix your gaze on his sword: he may intimidate you. Do not focus on your opponent at all: he may absorb your energy. The essence of training is to bring your opponent completely into your sphere. Then you can stand where you like." "There are two type of ki: ordinary ki and true ki. Ordinary ki is coarse and heavy; true ki is light and versatile. In order to perform well, you have to liberate yourself from ordinary ki and permeate your organs with true ki. That is the basis of powerful technique." "In our techniques we enter completely into, blend totally with, and control firmly an attack. Strength resides where one's ki is concentrated and stable; confusion and maliciousness arise when ki stagnates." "One should be prepared to receive ninety-nine percent of an enemy's attack and stare death right in the face in order to illumine the Path." -ovaj je vjerovatno najiskreniji...tehnika aikida je tehnicki...vjerovat neprijatelju :))) koliko god ludo to zvucalo...i ako nisi spreman primiti napad neces ga moci niti kontrolirati..tako da uz to sto aikido uci tehnike i fizicke aspekte tvog tijela..JAKO puno utjece na tvoju psihu :))) "Each day of human life contains joy and anger, pain and pleasure, darkness and light, growth and decay. Each moment is etched with nature's grand design --- do not try to deny or oppose the cosmic order of things." "The body should be triangular, the mind circular. The triangle represents the generation of energy and is the most stable physical posture. The circle symbolizes serenity and perfection, the source of unlimited techniques. The square stands for solidity, the basis of applied control." "When an opponent comes forward, move in and greet him; if he wants to pull back, send him on his way." "If your opponent strikes with fire, counter with water, becoming completely fluid and free-flowing. Water, by its nature, never collides with or breaks against anything. On the contrary, it swallows up any attack harmlessly." "Techniques employ four qualities that reflect the nature of our world. Depending on the circumstance, you should be: hard as a diamond, flexible as a willow, smooth-flowing like water, or as empty as space." "A good stance and posture reflect a proper state of mind." "To injure an opponent is to injure yourself. To control aggression without inflicting injury is the Art of Peace." mislim da je dosta :)) VUtB2aB8Q_Q dedica je Morihei :) *sry na offtopicu al jebiga xD*
dzibaENTUZIJASTA

jul 2008.

#27
Yami, druze... Ajde ovako: probaj da dozivis, pa onda da pricamo o tome. Nema smisla da sudis o necemu kada neznas. A jos manje da delis savete. Kada budes osetio bice ti sve jasno. Ali vracas se konstantno i kritikujes. Ako te nesto zanima pitaj direktno. EDIT: Kakvo trcanje pred rudu? Pa to je nesto sto je deo tebe koji je bio tu od detinjstva samo si ga vremenom izgubio. Zar nezelis da vratis svoje prvobitno stanje? Svi mi sanjamo svaki put kad spavamo. Snovi nisu nista drugo do Astralnih putovanja po nizem astralu, bez svesti. Ako vec postoji svest u budnom stanju zasto nebismo uveli svest i u snove? A sanjas od detinjstva-besvesno. Zasto nebi uveo svest i prosirio svoje "horizonte" kada je to tvoje prirodno stanje koje si vremenom izgubio? Ovako ti tumaras po svom fantazijskom svetu snova, a mozes mnogo vise. Ti govoris kako je "svest" trcanje pred rudu i da je bolje nastaviti da se sanja prepusteno psihickim masturbacijama koje te bacakaju tamo-vamo.
Yami_RazielAMBASADOR

jul 2008.

#28
Probaj da dozivis,pa onda da pricamo o tome. A si ikad mozda pomislio da vi previse pokusavate da dozivite da ste vec zaboravili uzivati u jednostavnim stvarima? Ovakvu raspravu mozemo vrtjeti do kraja zivota tak da molim te,necemo se niti upustati. Svatko ima svoj pogled,i svi tezimo k istome,ali svatko na svoj nacin. A dokaz toga da mi tezimo k istome je upravo u tvom postu. "Pa to je nesto sto je deo tebe koji je bio tu od detinjstva samo si ga vremenom izgubio. Zar nezelis da vratis svoje prvobitno stanje?" A moj cilj kao Aikidokana,je vratit se u to stanje svijesti :). Samo sto su nam putevi razliciti.Ali cilj je jedan.Sloboda.Od cega,to je sasvim drugo pitanje,ali jedan cilj.Stoga sve sto cu ti ostaviti je :) peace

jul 2008.

#29
potpisujem svjestan sam svega ali ne mogu da se optereujem meni nema smisla nekome ima 100 ljudi 100 udi 100 ~ena 200 vimena
dzibaENTUZIJASTA

jul 2008.

#30
Druze, nemoj sad da izvrces svoje reci. Ja sam tebi rekao da tvoj put postujem i "samo napred", a ti se vracas i vracas na ovu diskusiju. Ja sam to protumacio kao da zelis da o tome raspravljamo i sto da ne. Mozda bi ti trebao da se zapitas zasto se stalno vracas i kritikujes? To sto ti pises nije istina i zato pitaj sta stvarno zelis ili pusti na miru. Nesto tebe kopka...
Yami_RazielAMBASADOR

jul 2008.

#31
kopka me to sto moja uvjek mora biti zadnja pa cu ti odgovarati dok me nepustis da bude xDDDDDDDD ili nek netko locka tread i to je to :))))) inace moja ce uvjek da bude zadnja xDDDDDDD Jebeni Ego :)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se