VUTRA
ForumZajednicaPutovanje na mentalnim talasimaEvolucija coveka
LEGACY

Evolucija coveka

18 odgovora2,341 pregleda
zolaAMBASADOR

feb 2013.

#1
http://www.newscientist.com/movie/becoming-human linija evolucije ljudi kroz vreme, po najnovijim podacima i super sajt sa detaljnijim objasnjenjima http://humanorigins.si.edu/

mar 2013.

#2
http://www.youtube.com/watch?v=ZSt9tm3RoUU :)
Vutroslav123ISTRAŽIVAČ

mar 2013.

#3
http://www.youtube.com/watch?v=HEf0WB4HiAY niko nezna kako smo nastali i kako smo se razvijali,to sto danas uzimamo su samo nagadanja i teorije a tumacimo ih kao istinu...niko jos nista nije dokazao
He-ManLEGENDA

mar 2013.

#4
[bez sadržaja]
zolaAMBASADOR

apr 2013.

#5
glupost :) Evolucija je dokazana bez ikakve sumnje, ne postoji debata oko toga da li se desila.
roowerPOZNAVALAC

apr 2013.

#6
znaci ljudi studiraju godinama,,,da bi doktorirali,roditelji im potrose gomilu love ,,,trude se da imaju sto bolje ocjene da bi mogli raditi na poznatim sveucilistima,,fakultetima,,,na kojima se rade dugogodisnja istrazivanja ,,,na koje odlazi puno novaca,,ljudi koji su prosjecno placeni ,jer ih tjera ta ljudska radoznalost u nepoznato,,, ispitivanja najmodernijim sredstvima su za neke ljude samo nagadzanja i teorije,,,Evolucija je dio Bozje volje ako zelis tako,,,nista se u ovom svemiru ne razvija tolko brzo da bi to ljudskji mozag mogo uociti ,,,znanstvenici su razvili metode koji ubrzavaju experimente,,,danas nije vise tesko utvrditi starost neke tvari,,materije sa nase planete ili iz svemira,,,zamisli ,,pomocu spektra svijetlosti neke zvijezde ili Galaksije ,moguce je utvrditi koji god zelis Kemijsko Periodicni Element,,,i sad citam ovdje takve izjave ko od Vutroslava 123 - niko nezna kako smo nastali i kako smo se razvijali,to sto danas uzimamo su samo nagadanja i teorije a tumacimo ih kao istinu...niko jos nista nije dokazao-- ,,,mislis samo ti ,,,,sorry ali nisam odolil a da se ne javim ,,,stari edukacija ti je tako reci u rukama,,,svaki dan ,,,iskoristi to i ne spamaj bas ovakvim izjavama,,,,bez uvrede molim lijepo EDIT- slazem se potpuno Zola :read:
zolaAMBASADOR

apr 2013.

#7
Nisu najadjanja, koristi se preko 20 nezavisnih razlicitih metoda merenja starosti fosila, i SVAKI pada na savrsenu liniju, od jednocelijskih organizama koji se pojavljuju pre jedno 3.8 milijardi godina, i idu sve do pre oko milijardu, onda vidimo visecelijske organizme, onda zivot izlazi i na kopno, krecu sisari i dinosaurusi, dinosauruse vidimo sve do pre 65 miliona godina , a onda nadjemo i krater u novom meksiku koji je star tacno 65 miliona, onda vidimo cvetanje sisara i primate, i na kraju pre oko 200 000 godina vidimo nas. Sve vidimo tacno tamo gde treba,poredjano da ne moze jednostavnije , i genetika potvrdjuje, tako da evolucija moze slobodno da se posmatra kao cinjenica. I naravno ne vidimo fosile na pogresnim mestima, NI JEDAN, sto bi rekao jedan biolog kad su ga pitali sta bi dokazalo da se evolucija nije desila, on je rekao zecevi pre 500 miliona godina :) ok roower nisam skapirao :D
Vutroslav123ISTRAŽIVAČ

avg 2013.

#8
nije istina, znanost mora objasniti nas postojanje kako god, ali puno djelova slagalice fali...lako je reci i natjerati nekoga tko u to nema uvid u to da je tako, ali puno obrazovanih ljudi se ne slaze sa tom teorijom jer je sranje http://www.youtube.com/watch?v=pe6DN1OoxjE a u vezi toga da genetika ne potvrdije evoluciju http://www.youtube.com/watch?v=40cOy-i_7zM ima na hiljade videa o tom problemu na internetu samo treba malo prouciti
Vutroslav123ISTRAŽIVAČ

avg 2013.

#9
http://www.kreacionizam.com/tag/teorija-evolucije-pogresna/ evo jedna zanimljiva stranica o temi a po internetu ima puno videa i clanaka o tome...ima naravno i opozicije ali na vama je da razberete

sep 2013.

#10
"Prije je osjeaj ljudske veli ine nastajao ukazivanjem na bo~ansko podrijetlo ovjeka; to je sad postao zabranjeni put jer na njegovom po etku sada stoji majmun, zajedno sa drugim straanim zvjerima, te se mudro smije kao da govori: Ovdje viae nema prolaza!" - Nietzche .. hahaha.. to je njegovo mialjenje o Darwinovoj teoriji.. odjavna poruka: "Iako smo nastali prema na elima kemije i fizike, mi nismo "samo" kemija i fizika.. mi smo samo atomi i molekule koje su se udru~ile da bismo brinuli jedni o drugima, osjeali ljubav i, na ~alost, mr~nju, sreu i strah, radost i tugu. Mi smo silno povezani. Siuana to ka u golemom svemiru, koja osjea bliskost sa svim ostalim siuanim to kama. Zato budimo zahvalni na svojem kratkom trenutku postojanja i povezanosti sa svim ostalim pojavama u prirodi." :) :wave:

jan 2014.

#11
Evolucija iliti prilagodjavanje. Vjerujem da bi se poprilicno fizicki izmijenili da nas neko po sili prilika vrati na drvo. Sama cinjenica da se moramo kretati hvatajuci se za grane primorala bi ekstremitete da postanu funkcionalni toj namjeni. Koliko bi vremena trajalo takvo prilagodjavanje niko sa sigurnoscu ne moze tvrditi, ali neke naucne teorije je moguce izvesti. Vrijeme u teoriji Evolucije ne igra primarnu ulogu, vise se tice nauke nego same teorije. Evolucijom se tezi dokazati da su svi organizmi skloni promjenama jer je glavni razlog tih promjena u promjeni zivotnog okruzenja i nacina zivota. Sposobnost organizma da se prilagodjava promjenama jeste evolucija, koja neprekidno traje i kao sto je Roower vec spomenuo, promjene su isuvise spore da bi ih iz nase perspektive mogli uociti. Drugi je par opanaka odakle je to krenulo i kuda je poslo :)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se