VUTRA
ForumZajednicaPutovanje na mentalnim talasimaSto me je naucio
LEGACY

Sto me je naucio

18 odgovora1,717 pregleda

okt 2009.

#1
Vidim da ima raznih filozofija i meditacija i astralnih projekcija na ovim putovanjima talasa. Mene nesto to pretjerano ne zanima jer zivim u modernom svijetu sa modernim nacinom zivota. Ja ocu da budem takozvani civilni svetac i da obavljam sve dnevne potrebe modernog drustva. I dzabe ako poletim tamo nedje vazda cu sletit opet odje. Ako podijelim sebe na svoje Licno Ja (tijelo) i svoje Vise Ja (dusu) shvatio sam da put do moje duse vodi direktno preko balansiranja 4 Ega ili cetiri energije koje cine moje Licno Ja. Emotivna energija sa svojim osjecanjima, Culna energija sa svojim zeljama, Tjelesna sa svojim potrebama i Intelektualna sa svojim idejama. Mnogi od nas imaju izrazene jace neke energije kao Nikola Tesla sa svojom intelektualnom energijom. To mozes zamisliti kao cetiri oblika samog sebe koja vuku tvoju dusu na cetiri strane. Neki ljudi puknu psihicki od prenapora jedne energije ili neki cak postanu sanjivci pretjerani. Ako jedna strana vuce jace onda se brze i umori. Energije treba zajedno da te vode da bi nasao slobodu. Dvije vrste slobode obicno zauzimaju moj um. Velika sloboda ili ti sloboda od spoljasnjih uticaja i mala sloboda, sloboda od uticaja unutar nas samih. Bez male slobode se ne moze doci do velike slobode. Primjetio sam da sto se tice velike slobode pomaze mi da radim stvari koje drugi ne rade. I stvari koje su i za mene samog iznenadjujuce. Treba sebi davat kontru kad se najmanje nadas. Promjeni ritam i ponavljanja kad god mozes. U nama se nalazi program ponavljanja koji treba sto cesce razdrmati. Da vise ne laprdam jedno je sigurno da nema se vremena. Sta god mislis da u zivotu uradis vremena nemas za to. Vrijeme je uvjek protiv tebe to je kazna najgora. Svi umiremo ali malo ko stvarno zivi. Svi zivotarimo mjesecarimo ne postizemo ni najmanji dio sebe. Duvamo, pusimo cigarete i alkoholisemo ili neki tope jade u pretjeranom seksu...sve su to neke slabosti covjeka jer se boji da zrtvuje svoje Ja i da se prepusti svojem Visem Ja i na kraju Svevisnjem Ja. Przit ego mozes na razne nacine ali kreativnost je uvjek najbolji nacin. Meni je ovaj nacin razmisljanja dosta pomogao sto ne znaci da ce pomoci nekom drugom. Za svakoga ima nesto svacije nesto posebno. Ali mozda se zadesi. Ja ne vjerujem u meditacije i joge...mislim ok je to...ali to je samo jedan dio tebe a tebi treba sva cetiri da upregnes...well barem meni treba da budem i finanskijki i materijalno i kreativno i intelektualno i emotivno stabilan. Naravno da nije lako niti mislim da ne treba probat.... my five cents :)

okt 2009.

#2
master zatalasao na mentalima :rofl: perice pa zaato to odmah nisi rekao..nisi trebao da se krijea :icon_lol: nego ima li dje sloboda troaenja para i robstvo zaradjivanja istih ? :pat:

okt 2009.

#3
Nerviram se kad moram da kupim zimske cipele ili neko novo posudje. Ponekad nesto kupim i za***** se kao da sam kupio pokvareno meso i zainat ga pojedem :) uzas
kLickENTUZIJASTA

okt 2009.

#4
Gust za procitat. Od sveg gore bi izvojio samo ovo. Cim svako uzme odgovornost na sebe i ne popusti pod pritiskom grupe skuzit ce da masu stvari koje radi vise ne zeli radit. Unutarnje ja mu neda. A tek kad unutarnje ja postane glasnije od vanjske buke covjek dobija pravu slobodu. I sto se vise gubi taj mentalitet riba iz nasih glava to ce skladniji ovaj nas svijet bit. Offtopic, bas mi je drago da mentalni talasi ipak ostaju. =)
IboRISTRAŽIVAČ

nov 2009.

#5
http://www.thefuckitway.com/- moja preporuka iako nisam cito knjigu samo onako info.Vjerujem da ce ti pomoc funkcionirat u drustvu i isto vreme biti "svetac" Ako neko nade link za download neka stavi...
LucidDreamAMBASADOR

nov 2009.

#6
Ne radi ti link.Moras maknuti tu crticu na kraju.

nov 2009.

#7
Ja uopste ne podrzavam fuckit filozofiju niti druge istocne filozofije. Treba naci sklop zapadne energije i istocne mudrosti, inace ce propast ovaj svijet. Nikad necu biti srecan dok pola svijeta gladuju to je jedan princip koji ne moze niko zaobici ma koliko god se trudio pravu slobodu neces naci dok ostatak tvoje brace robuje. All for one and one for all :)
wannabeshaman1POZNAVALAC

nov 2009.

#8
neznam jesi ve pro itao ili uo za uspenskija "4. put" al mislim da bi ti se svidilo... ima neke sli ne koncepte i podjele kao ove ato si opisao. evo link ako te zanima. sve ostalo je o ito previae ezoteri no :D iako ne ku~im zaa nebi mogao meditirat, astralno se proicirat, lucidno sanjat i obavljat dnevne potrebe s obzirom da u to vrijeme ina e spavaa (pod pretpostavkom da si ljud, jer ako si neki elijen il mutant koji ne spava sam si kriv ato nisi napiso negdje :D) i da problemima nemoa pobje na astral bar ne onima iji si ti izvor( a to su svi, ne? :D ) ak ato viae moa lucide iskoristit vrlo prakti no kao npr. tesla on je radio komplicirane eksperimente u lucidima da si uatedi vremena i para a on mi se ne ini ko neproduktivni neki new age neo hipi :P ak sam to provjerio na nekom relativno pouzdanom izvoru al nemogu se sad sjetit koji ni di :D (za de~urne skeptike). ne, ne evo prekinut u baa sam neki nametljivi lucidity salesman :P
InformatorISTRAŽIVAČ

nov 2009.

#9
mo~da ta filozofija tom liku paae, a meni zvu i nabrijan :D pucanj u prazno, tako mi zvu i ta filozofija... al ovo je istina ata si rekao, kao ato bolestan ovjek ima samo jednu ~elju, tako bi trebalo svu bolest svijeta sustavno iskorjenit, au tom sustavu je trava legalna garant!!!!!!!!!!!!!!!!! ljut sam :) aj kad si ve tu da te pitam, jel mo~e atetit sajtu ili tebi osobno kad bi recimo Vutru.org napravili nekim globalnim medijem oglaaavanjem? da je trava i za duh i tijelo zdrava...s obzirom da sam kroz svoju povjest imao par ideja na tu temu, a nitko ih ni komentirao :D a baa su dobre, majkemi :)) ma koja besmislica na ovim cigaretama kod nas u hr da stavljaju natpise PU`ENJE UBIJA PA RAK PA STARENJE PA OVO ONO katastrofa ukratko, jer ata nam taj otrov ne u ine nelegalnim onda? jer smo navikli na njega? o, pa dajte nam i trave onda, sami ~elimo birati i ovu zeleniju prirodu ato raste, uostalom, zar se nije po elo i lje iti njome? ma samo pozitiva...
wannabeshaman1POZNAVALAC

nov 2009.

#10
normalno da mu paae kad je inertna i kukavi ka...linija manjeg otpora svima jako jako paae :)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se