LEGACY
Castaneda - knjige u pdf formatu - linkovi
62 odgovora18,726 pregleda
28 REP56%
→ Istraživač
apr 2008.
apr 2008.#1
znam, nema do knjige koja se u ruci dr~i...
no nekom mo~da dobro dodje...
http://rapidshare.com/files/107736152/Castaneda-Odvojena_Stvarnost.pdf.html
http://rapidshare.com/files/107736153/Castaneda-Orlov_Dar.pdf.html
http://rapidshare.com/files/107736154/Castaneda-Price_o_Moci.pdf.html
http://rapidshare.com/files/107736155/Castaneda-Put_u_IXTLAN.pdf.html
http://rapidshare.com/files/107736156/Castaneda-Ucenje_Don_Huana.pdf.html
http://rapidshare.com/files/107736157/Castaneda-Umijece_Sanjanja.pdf.html
http://rapidshare.com/files/107736158/Castaneda-Unutrasnji_Oganj.pdf.html
http://rapidshare.com/files/107736159/Castaneda-Aktivna_Strana_Beskonacnosti.pdf.html
http://rapidshare.com/files/107736160/Castaneda-Drugi_Krug_Moci.pdf.html
http://rapidshare.com/files/107736161/Castaneda-Moc_Tisine.pdf.html
nisu po redu, prva je u
enje don Juana.
pozzdrav ljudi
greenthomb
ISTRAŽIVAČ147 REP65%
→ Entuzijasta
greenthombISTRAŽIVAČ
apr 2008.
apr 2008.#2
e da ne bi otvarao bezveze temu,jel zna neko linkove za pdf knjige npr hanter tompson,bukovski,marko vidojkovic,...
thx
vrtlar
ENTUZIJASTA521 REP80%
→ Poznavalac
vrtlarENTUZIJASTA
maj 2008.
maj 2008.#3
da nebi bezveze otvarao novu temu imam jedno pitanje vezano za castanedu ako ima neko upucen u to da mi odgovori. naime, sta je s tim pricama da je vodio neki kult i da su se ova florinda, carola tiggs i posvojena kcer mu i josh dve neke ubile nakon njegove smrti? ako je, zesce bolesno... da je vodio neki suicide kult i tako nesto? mislim, covjek mi ima neke zanimljive ideje i teorije ali ako je zbilja takav neki kult bio u djiru...
cijeli dan sam danas pod dojmom toga...
wannabeshaman1
POZNAVALAC934 REP37%
→ Ambasador
wannabeshaman1POZNAVALAC
maj 2008.
maj 2008.#4
evo joa jedna nije ju napisao castaneda ali je vezana uz njega
objaanjava njegov rad i mogu se na neke pri
ice kojih nema u knjigama
meni se svia
http://rapidshare.com/files/118374808/Susreti_sa_Nagualom2.pdf.html
od armanda toresa
vrtlare :D si znao da se on za iniciaciju morao bacit s litice?
i naravno nije umro...
zapravo neznam dali je incijacija dobar izraz za to ato se dogodilo.
huanito je sa svojom grupicom po
inio kolektivni suicid
ato je po meni sasvim uredu i nimalo bolesno
u toj grupici svi su imali oko devedesetak godina
i otiali su prije nego ih je starost sustigla i uniatila.
(imali su japanci sli
ne obi
aje...odfurali bi svoje starce kad bi bili nemoni i beskorisni
na vrh snje~ne planine i tamo ih pustili da crknu.ja bi volio da to meni naprave kad bude star...osim ako ne po
inim kolektivni suicid :D)
iako sudei po knjizi oni nisu ostavili svoja tijela za sobom kao castaneda
ve su se pretvorili u neke energetske kuglice i odletili a...
zaboravio sam ve detalje :D jer sam realtivno davno
ito castanedu.
al super je on...na~alost iz ove knjige doznajem da je malo izmjenio istinu
jer bi nam prava pri
a "spalila mozak"...
pa moram gutat onaj kretenski new agerski stajl.
al to su izmjene tipa :D ruke pod navodnicima umjesto *****...itd
meni se svia huanitova filozofija...i ne zamara me to dali je on "stvarna" li
nost ili ne
mislim ionako neznam ata je stvarnost :D nije mi ni na kraju pameti da me mu
i neato tipa dali huanito star
i iz meksika ili castanedin alter ego,jedino ato me strah da mu ne po
ne pridavat pateti
nu va~nost kao vjernici religiji jer u njemu nalazim uto
iate.
trudim se da mi samo bude motivacija i vodi
jer
itanjem i kontemplaciom ionako niata nemogu spoznat
dziba
ENTUZIJASTA487 REP72%
→ Poznavalac
dzibaENTUZIJASTA
maj 2008.
maj 2008.#5
Imam ja gomilu intervjua kastanedinih, pokusao sam da nadjem link ali vise nepostoji sajt... To je ona Amy Wallace koja je zivela sa njim zajedno sa ostalima iz grupe... neznam dali da postam intervju nije jako dug ali ima ga?
RedSh
AMBASADOR2.308 REP23%
→ Legenda
RedShAMBASADOR
maj 2008.
maj 2008.#6
nemojte se ljutit, ali nakon procitanih 5 knjiga, nakon kojih sam jedva ostala ziva, moram samo dati svoje misljenje...
mislim da spadam u onu kategoriju ljudi koji misle da su sve te castanedine price malo veci SF. onako napola istina, napola bajka, napola SF...sve i svasta i nista. ponesto je stvarno zanimljivo, korisno, uzbudljivo ali ponekad stvarno prelazi sve granice.
ok ok, MOZDA jeste sve to istina a ja "imam zidove". jbg... ne mozemo ga svi razumijeti i prihvatiti na isti nacin.
evo tko voli ima tu neki fini intervju sa Castanedom...Uzivajte :))
http://www.inet.hr/~amodrusa/Tensegrity/dvaput.html
dziba
ENTUZIJASTA487 REP72%
→ Poznavalac
dzibaENTUZIJASTA
maj 2008.
maj 2008.#7
nema tu sta da bude ili nebude istinito. Znanje je na mestu, sve to sto govori je na mestu... sad da li je sama prica ovo ili ono, kakve to ima veze??? Za nas je to prica bila ona istinita ili ne, a radnja je vrlo moguca, kasnije knjige su bazirane na iskustvu iz astralnog sveta, a tamo je sve to "istinito" nevidim nikakve lazi ni preterivanja iz tih dogadjaja. Entiteti su tamo, ima negativnih, moze se komunicirati... Sad kakva je njegova sudbina i put, pa to je samo njegovo i uvek ce biti prica za druge.
RedSh
AMBASADOR2.308 REP23%
→ Legenda
RedShAMBASADOR
maj 2008.
maj 2008.#8
zao mi je i nemojte se ljutiti, ja jednostavno nisam ni malo odusevljena niti impresionirana njegovim knjigama/ pricama. samo to. nije sve bezveze ali jednostavno mi ne lezi. tocka :)
evo vam dokumentarac od BBC- a ako netko zeli gledati :)
http://ultraorange.net/2008/04/13/carlos-castaneda-and-the-shaman-tales-from-the-jungle/
dziba
ENTUZIJASTA487 REP72%
→ Poznavalac
dzibaENTUZIJASTA
maj 2008.
maj 2008.#9
Ma ko ima sta da se ljuti... Samo reagujem da nebi ljudi koji citaju ove postove imali predrasude bez citanja i sopstvenog misljenja... peace
RedSh
AMBASADOR2.308 REP23%
→ Legenda
RedShAMBASADOR
maj 2008.
maj 2008.#10
e pa ako ce netko nesto zakljucivat iz postova neka odleprsa :)
vrtlar
ENTUZIJASTA521 REP80%
→ Poznavalac
vrtlarENTUZIJASTA
maj 2008.
maj 2008.#11
jesam, zato i pitam to...
nakon procitanih par knjiga i nakon koristenja tehnika iz knjige umjece sanjanja vjerujem da ima nesto u pozadini svega toga, ali upravo i on sam u djelima govori kako nanovo i nanovo treba propitkivati stvari. mi nemozemo znat 100%, pa ni 50%, ( sta je bilo snjim i cijelu pricu oko svega toga) jedino sta mozemo je nagadjati a tada stvari dobivaju sasvim drugu perspektivu, zato i postavljam to pitanje...
Vutragenjo
ZMAJ39.529 REP
VutragenjoZMAJ
maj 2008.
maj 2008.#12
Ne treba prihvatati niciju iluziju...ja volim svoje tripove i za mene su najbolji na svijetu. Stvaram samog sebe i trenutno sam tu na ovoj planeti u svojoj velicanstvenosti...a kad mi dusa malo proluta tehno tehno kosmosom mislim da cu se vratiti na moju planetu ptica gdje sam inace kralj.
:ludaci_lol:
wannabeshaman1
POZNAVALAC934 REP37%
→ Ambasador
wannabeshaman1POZNAVALAC
maj 2008.
maj 2008.#13
ma ja te :heartbeat:,:ludaci_lol:odli
an komentar...
istina toliko mi se svia samo zato jer ja imam isti stav :D
...
"Vidio sam tada kako je don Juan Matus, nagual, prema sjeveru
poveo petnaest drugih vidioca, koji bijahu njegovi pratioci, njegova
obrana, njegova radost, da nestanu u izmaglici ato se nadvila nad
zaravnjenim vrhom planine. Vidio sam kako se svatko od njih pretvorio
u svijetleu to
ku i kako su se zajedno uzdignuli i lebdjeli iznad
planinskog vrha kao treperea svjetla na nebu. Napravili su jedan
krug oko planine, kao ato je don Juan najavio; posljednji pogled,
samo za njihove o
i; njihov posljednji pogled na ovu za
udnu
Zemlju. I tada nestadoae.
Znao sam ato mi je
initi. Isteklo mi je vrijeme. Pojurio sam prema
strmini najbr~e ato sam mogao i bacio se u ponor. Na
as osjetih
vjetar na licu, a potom me je progutala milosrdna tama kao tiha"
:D da ne poznajea njegov rad siguran sam da bi i ti mislio kako je ovo romanti
an opis kolektivnog suicida.
ccc sve je maya :D
ja na~alost nemam svoje tripove niti mogu ne prihvaati tue iluzije
mislim shvatio sam da ono ato sam predo
avao kao moje uope nije moje.
ve samo predvidiva reakcija na okolinu...socializaciju,tude djelovanje na mene,dogoj,gene.
nema tu ni
ega osobnog u mojim stavovima i djelovanju.
ovo sam shvatio kad sam analizirao svoje obi
ne snove i lucidne.
u obi
nima ja funkcioniram kao i u stvarnosti...
ak imam sposobnost logi
kog zaklju
ivanja ali opet ne shvaam kako mijenjam prostor boravka krajnje "nerelano"
kako lete svinje oko mene itd...ja postajem tek ja kad uvidim tu svoju kolote
inu i postanem lucidan.onda kao da su u auplji lik iz sna...nekog zombija ulili ~ivot odnosno svjesnost.
trudim se ako sam ve uvjetovan okolinom barem spoznat tu okolinu u sebi i tako ako nemogu bit svoj :D postat barem svijesniji.
u zadnje vrijeme se dosta dru~im s ljudima koje mrzim
tako da sam fino shvatio kolko smo sli
ani...
ak sam uvidio nevjerojatnu sli
nost sebe
i zadrtog kraana iakos e predstavljam kao agnostik.
edit:iz lucida sam takoer shvatio kako bih se trebao rijeaiti intenzivnih
emocija(poput onog ato se dana smatra ljubavi...euforija itd)
al ni to nisam uspio.
0 REP0%
→ Istraživač
jun 2008.
jun 2008.#14
ato znai spojni beo
ug i ostrvo i prepredenost?
i koje su 7, 8 i 9 knjiga kastanede?
RedSh
AMBASADOR2.308 REP23%
→ Legenda
RedShAMBASADOR
jun 2008.
jun 2008.#15
http://www.uazone.org/naph/ccarlos/books/ccarlosbooks.html
internet je svemoguci... samo malo u google upises sto trazis i VIDi vraga izade odgovor....
0 REP0%
→ Istraživač
jun 2008.
jun 2008.#16
a hvala..
a ono drugo?(joa i morbidnost?)
ako vam je tu neugodno napisat(il kaj ve), poaaljite na PM
5 REP10%
→ Istraživač
jun 2016.
jun 2016.#18
Pozdrav Svima
Trazim Put u Ixtlan na hrvatskom, ali ga nigdje nema. Nazalost ni ovdje ne funkcijonira.
Hvala.
5 REP10%
→ Istraživač
jul 2016.
jul 2016.#19
«Put u Ixtlan» je lahko prenosljivi, vendar je nemogoče prenesti «Potovanje v Ixtlan». Ne vem, zakaj
AlibabaDim
AMBASADOR2.723 REP35%
→ Legenda
irieman
ZMAJ59.543 REP
-BäR-
ZMAJ24.663 REP
-BäR-ZMAJ
feb 2017.
feb 2017.#23
Lagana dopuna...:razvaljen::
Carlos Castaneda-Magi
ni pokreti
https://themajka.com/media/knjige/Kastaneda/Castaneda_-_Magicni_Pokreti.pdf
huana.meri
ZMAJ24.920 REP
huana.meriZMAJ
feb 2017.
feb 2017.#24
ata mi preporu
at od castadene, jako mi se svidio huan i u
enja...
ima neato u tom iru sli
no?
:puuuh::
metalmaniac
ZMAJ28.110 REP
10 REP20%
→ Istraživač
feb 2020.
feb 2020.#26
Linkovi iz prvoga posta ne radi, ima tko da baci na slideshare/wetransfer ili sta je vec popularno danas?
10 REP20%
→ Istraživač
feb 2020.
feb 2020.#27
imas transurfing, isto spominje i skupnu tocku i snove
https://www43.zippyshare.com/v/ZTPc6uHf/file.html
huana.meri
ZMAJ24.920 REP
huana.meriZMAJ
feb 2020.
feb 2020.#28
via via, ljepo ste me podsjetili obojica da se vratim na profinjene textove, hvala vam....:respect:
Herb Gardener
ZMAJ35.724 REP
Herb GardenerZMAJ
mar 2020.
mar 2020.#29
@huana.meri
Don Miguel Ruiz- etiri sporazuma;)
imam pdf.. cini mi se da sam u nekoj pp uspio da ubacim pdf u poruku, al nemam pojma kako.. a mozda sam to samo sanjao..:D
3 REP6%
→ Istraživač
apr 2008.
1 / 32
apr 2008.
apr 2020.