VUTRA
ForumUzgajanjeMentorski kutakMentor FatOne
LEGACY

Mentor FatOne

1366 odgovora51,504 pregleda
FatOneZMAJ

sep 2021.

#1
Pozdrav svima i dobrodoali u moj skromni kutak. Ukoliko ste doali s namjerom uzgoja vlastite biljke nalazite se na pravom mjestu, mnogo nas je ovdje steklo iskustvo koje je potrebno za uzgoj nama drage bilje. Potaknut nedostatkom mentora odlu io sam se kanditirati za tu poziciju, te mi je pru~ena mogunost da prenesem svoje skromno znanje onima kojima je to potrebno. Moja pri a je po ela ovdje na forumu ne tako davno, svojim trudom i zalaganjem sam stekao znanje oko uzgoja biljaka. Podru je na kojem imam najviae iskustva je indoor, u zemlji sa HESI preparatima, te LED rasvjetom. Pomo i takoer mogu oko improviziranja stvari, izrade boxeva, panela i sli no, te se ne ustru avajte pitat. U outdooru imam neato manje iskustva, ali Vam mogu i tu pomo i. Out radim veinom s plantelom LIST i CVIJET. Od svojih u enika o ekujem barem polovinu zalaganja i truda kojeg sam ja ulo~io, jer bez toga nema smisla krenut u avanturu uzgoja. Morate bit svjesni da ste Vi ti koji uzgajate biljku, te da sam ja tu da vam dajem odreene smjernice do cilja, a ne da radim sav posao umjesto Vas. Na forumu postoje odreena pravila, i o ekujemo da se svi lanovi naae zajednice pridr~avaju istih. Te bih molio sve da prvo pro itaju Pravilnik Foruma.. Takoer zbog lakaeg voenja kutka moramo imat neka pravila i ovdje. 1. Slike - Obavezne su, jer one meni govore stanje biljke, vas opis mo~e pripomoi u dijagnostici greake. 2. Format slike - Nema postavljanja slika u punoj veli ini, odnosno "Full Image", Dok postavljate slike stavljajte ih u privitak ili kao "Thumbnail". 3. Samo dijagnosticiranje - Neiskusni groweri esto u panici donesu sami dijagnostiku problema i krenu sami rjeaavati problem, koji u veini slu ajeva donese joa vei problem nama da ga rijeaimo. Cijenim Vaae mialjenje i vienje stvari, ali prvo ga iznesite meni pa emo zajedno odlu iti sto je najbolje napraviti. 4. Experimentiranje - U prvom uzgoju ovome nije mjesto. Ima puno zanimljivih i privla nih vrsta treninga i tehnika uzgajanja ali za to treba imati iskustva. Uniatio sam dosta biljaka jer sam mislio da znam ato radim i bio "pametniji" od ostalih. Iz tog razloga Vas molim da to odlo~imo za budue uzgoje. 5. Savjeti - U naaoj zajednici ima puno growera, ato iskusnih, ato neiskusnih iz toga razloga ako ste odabrali mene kao vaaeg mentora sluaate samo mene, ukoliko dobijete neki savjet od drugih lanova, ne ete ga posluaati diretkno nego ete ga proslijediti meni ili me tagarit da vidim o emu se radi, te emo zajedno vidjet ato je najbolje napraviti. Napomena kod ovoga pravila je da u raznim tehnikama se i razli ito postupa, te neato ato je nekom pomoglo Vama mo~e odmoi jer radite na drugi na in. Puno je ispravnih na ina uzgajanja ali se neke stvari ne smiju mijeaati zajedno. 6. Mentorstvo - Mo~ete imati samo jednog mentora, te ako ste dogovorili mentorstvo kod mene, ne mo~ete uletavati ostalim mentorima sa pitanjima. Ako ste kod nekog drugog mentora potrebno je prvo raskinuti mentorstvo kod njega te se prijaviti kod drugog. Mislim da je ovo dovoljno pravila te mo~emo krenuti na lektiru. Zavisi sto ste odlu ili i za sto imate mogunosti. Dolje su dvije teme za koje o ekujem da budu nau ene (onaj na in koji ste odabrali.) INDOOOR / Unutraanje uzgajanje: Kolega je napravio izvrstan vodi . Te je obavezno pro itat isti ako ~elite radit unutra. https://www.vutra.org/threads/kompletan-vodi%C4%8C-kroz-unutra%C5%A0nji-uzgoj.19848/ OUTDOOR / Vanjsko uzgajanje: Drugi kolega je opet napravio opairan vodi kroz vanjsko uzgajanje, te ste du~ni pro itat isti ukoliko ste odlu ili saditi vani. https://www.vutra.org/threads/vodic-za-vanjski-uzgoj-outdoor.13392/ Nevezano na mjesto uzgoja potrebno je koristit kvalitetnu zemlju. Moja preporuka ide na Plagronov Grow ili Light mix, te Potground H, ali ima ih jos dosta provjerenih. Evo i tema o zemlji. https://www.vutra.org/threads/zemlja.9972/ I za kraj mentorstvo se dogovara jednostavnim pitanjem ovdje u kutku, te samo lanovi koji su dogovorili mentorstvo i zamjene/moderatori/administratori imaju pravo pisanja ovdje. Ukoliko dogovorite mentorstvo kod mene potrebno je predstaviti sa cime raspola~ete. Oprema: Gnojivo: Zemlja: Uvjeti uzgoja: (Vlaga / temperatura / svjetlosni re~im / udaljenost svijetla, interval i koli ina zalijevanja te ostalo sto mislite da je bitno.) U slu aju mojeg odsustva biti ete informirani o svemu, te o mojoj zamjeni tijekom odsustva. }ivjela nam :vutra:
panoramaAMBASADOR

sep 2021.

#2
pozdrav ,jel bi mogao nekad neato priupitati ?
FatOneZMAJ

sep 2021.

#3
Naravno dru~e. Nastavljamo ovdje gdje smo stali u porukama. Kod tebe mi je sve poznato te nema potrebe za predstavljanjem bilo cega ;)
xxxivanaxxxAMBASADOR

sep 2021.

#4
Bok, s obzirom da se upuatam u svoj 1 grow, dali bi mi mo~da htio biti mentor? otvorila sam dnevnik, kako bi dobila informacije od pametnijih, no nebi bilo loae da me kroz grow netko vodi, ako mo~e, bila bih ti zahvalna
FatOneZMAJ

sep 2021.

#5
Naravno, sjedaj u klupu kako bi se reklo. Proletio sam sad nabrzinu dnevnik polovio sam stvari koje imas. Mene zanima sto se tocno desilo s TT100 jer elektronicki ureaji ne eksplodiraju samo tako. Mozda je bio krivo spojen, u kratki spoj ili nesto? U svakom slucaju trebat ce tokom growa, sad ocemo li taj probat osposobit (nekako sumljam da je gotov.), ili ces novi uzet na tebi je. Svijetlo je onako ni vamo ni tamo, ali moze biti dosta za prvi grow svakako. Iako ako si u mogucnosti nadogradit za cvat mozemo i to. Moram sada curu odvesti do grada, pa pisem dalje. Ti slobodno predstavi ako nesto nisi u dnevniku, a mislis da je bitno ovdje tako da si ja sve pribiljezim. EDIT: Ako sam dobro povezao ovaj set je u pitanju? https://www.hempatia.hr/growbox/kit-box/kit-growbox-250w Na stanju nemaju verziju s cool tubom tako da imas ovaj klasicni reflektor. Dali je svr to postavljeno/sastavljeno u pogon? EDIT 2: Istrazio sam malo canna terra liniju. Canna vege necemo imat potrebe ni kosristit jer ima u zemlji svega dovoljno za vegetaciju biljke, a sto se tice floresa s njim cemo ici od 20ml do 50ml/10L sto je 2-5ml/L. Uz to bi dobro dosao Canna Boost kao stimulator cvijetanja ali on je izrazito skup i moze se bez njega, jedino nebi bilo lose imat pri ruci Cannazym, korisne bakterije koje pripomazu opcenitom zdravlju biljke, te Rizhotonic za jaci razvoj korijena. I ipak cemo uzet PH metar, sad sto mozes to uzmi, mozda da uzmes kod sponzora ovo: GHE Rucni Tester ili lakmus papirice. Nije 100% precizno jer oko zna prevariti za nijansu boje, ali radi posao. Ovu tekucinu i ja koristim i kvalitetan je proizvod a nije tako skup, profi ph metri su skupi a u zemlji nisu neophodni.
xxxivanaxxxAMBASADOR

sep 2021.

#6
A nasla.sam link pa da nastavimo tu. Growbox koji si linkao je onaj koji imam ja. Sastavila sam box i postavila lampu na lance. Nemam previse vremena preko tjedna pa se slaganjem bavim vikendom. U subotu cu testirat timer jer me nema radnim danom u doba kad se pali i gasi. Na tegle cu za vikend probusit rupe montirat zicu.TT kako si pretpostavio grunuo je jer je bio krivo spojen. Nista on nije kriv, ja sam. Vidjela sam da ima ista stvar u botanici il i growu pa cu tamo otic kupit. Ako imas kakav pametniji prijedlog tipa pevec bauhaus javi ako ne opcija je jedan od ova dva. Celna il duck tape? Vidim da mi treba bar metar onog srebrnog crijeva. Ph metar sam ti napisala. Mjenjala sam za ec (u svojoj gluposti sam mislila da kupujem bolji ph metar a ne neko cudo koje ni ne znam cemu sluzi) nakon dopisivanja s hempatijom dogovor je da vratim svoj jer sam ga dobila u cetvrtak a oni posalju ph metar kad obrade reklamaciju, valjda ce tako i biti. Mislila sam da je to najvaznija stvar. (Laik sta ces). Lampa znam da je za grow i pol. Preporucili mi pia iz igrowa pa ne znam dal treba kupiti to li nesto drugo, molim te link jer se u mjere slabo razumjem, bar za sada. Klijanje sjemenki, kako preporucas u maramici, vati ili casi? Nabavila sam prskalicu za bebi biljke koja mi je u startu falila. Hvala na volji da se samnom bavis! Ja cak ni ne pusim. uzgajam ovo za roditelje. Pregledat cu tocno sto jos moram kupiti sutra (linkove koje si mi dao) Edit: koju si mi tocno preporucio tekucinu nisam skuzila Ovo gnojovo koje imam su mi u hempatoji preporucili. Ako nije ok pliz javi koje da izmem, i to je vazna stavka
FatOneZMAJ

sep 2021.

#7
Aj slikaj mi vent i dio koji je grunuo. Mislim da je otisla samo ona redna stezaljka na njemu onda dode par kuna u trgovini s elektro materijalom. Sad da je zavojnica u njemu ostila sumljam, tako da ustedis na tome ako je moguce. Vidi ovako sad. Crijeva moze biti dosta ako napravis na ovaj nacin, kao kolega BIzzo. Ako iskoristis ovaj gore nacin sto sam ti sliku stavio metar bi trebao biti dosta. Odlicno, ako proe tako, ako ne uzmes onaj rucni sto sam ti linkao. Taman da se uhodas malo, onda ces lagano odluciti za dalje. Iskreno preporucili su ti ono sto im stoji :D U danasnje vrijeme se slabo prodaje HPS svijetlo, to je stara tehnologija koja trosi mnogo vise struje od danasnje tehnologije koja je svakim danom sve pristupacnija. Ovaj grow ne moras nista mjenjat kupljeno je vec pa nema logike mjenjat a radit ce i nije previse jaka pa nece ni racun bit toliko velik. Iako se na razumijes u to ali laicki ces razumiti ovo. Lampe kakva je tvoja, samo jaca od 600w danas se mjenja sa svega 300w LED svijetla. Znaci trosi duplo manje struje za istu jacinu/kolicinu svijetla. To mozes vec veceras odradit ako zelis. Klijanje u maramici sam vise puta prakticirao, i radi odlicno. Pogrijesit nemas gdje, jedino pazi da su ciste maramice, tj da nemaju boja i mirisa. Mozes isto tako uzet u pamucnu krpicu, radi posao isto kao i ove papirne. Znas postupak? Drago mi je da mogu nekom pomoci, jos vise iz ovako plemenitih razloga. Znam kako je meni bili u pocetku i cjenim svaku minutu sto je moj mentor potrosio na mene, a isto nisam u zivotu biljku uzgojio do ovog foruma. A evo na godinu cu i vrt radit :D
xxxivanaxxxAMBASADOR

sep 2021.

#8
izgorio je onaj jedan namotani dio zice. Veli moj tata da se to neda popravit. Ako imas neku ideju javi, al mislim da je za kupit novo. Prezivjet cu. Poslikam pa probam tu stavit. Uglavnom kad rastavis vent ima 2 zavojnice zice jedna je grunula, crna je pregirila je. To cu za vikend probat. Pitanje. Ako je visok 160 a cijev je 1metar kako cu tj na koju cu rupu montirat cijev. Mislila sam da filter mora biti unutra prvi pa cijev pa tt100 pa cijev koja ide van. Ako sam krovo skuzila javi. Ovo na slici je filter na podu van boxa, moze i tako? Mozes li mi neki link poslat da vidim molim te. ma nebi klijala dok ne sastavim sve. Nema. Ni tt pa kad to kupim i kad mi netko sastavi tko zna da opet ne bacam 400kn u vjetar Sistem u maramici i vodi sam procitala. Sistem maramice je navlazi se stave se biljke stave se u vrecicu s zipom i ostave na tamnom mjestu min 24 sata, vidjela sam da neki stavljaju maramicu vlaznu pa poklapaju s 2 tanjurica. Pretpostavljam da je sistem isti?! Hvala ti!!!
FatOneZMAJ

sep 2021.

#9
Kuzim sada, dalo bi se popraviti ali treba znat. trebalo bi ako sam dobro skuzio promjenit zicu na samoj zavojnici tj. spoju. Trebao bi ti elektricar, ali za nekih 300kn ne isplati se izlagat da netko gleda grow opremu. Kupi novo, jer ionako bi te elektricar odero... Slikat ces pa cu ti objasnit. Nije tesko stvarno. Moze na oba nacina, ispravno je i jedno i drugo. Neki tvrde da je efikasniji filter u smislu otklanjana mirisa na ovaj nacin sto sam ti stavio. Mozes nesto stavit ispod filtera da ga podignes na visinu dokle ti dolazi cijev koju spojis na vrh boxa. Stolac neki cak mozes iskoristit. Bolje je mozda ovako, jer imas vise dospunih cm visine za rast. Evo tema na forumu o LED rasvijeti, oko ne jasnoca u temi, pitaj ovdje slobodno. https://www.vutra.org/threads/led-light-emitiong-diode-cob-e27-zeus-hans-osram-quantum-samsung.1074/ Tako je, sistem je isti. Kako ti je lakse tako odradi. Samo je bitno da temperatura bude oko 25°c, jer na toj temperaturi najbolje klijaju.
xxxivanaxxxAMBASADOR

sep 2021.

#10
to sam i mislila, nasla sam istu stvar, kupit cu to mi se cini cak bolja solucija, manje stvari visi unutar boxa i manja je guzva, znaci li to da onda otvoren il zatvoren prozor nema veze u prostoriji? spominjali su mi vlagu, toga nece biti ili samo moram prozračivati? pogledat cu temu o zaruljama, to najmanje kuzim, i to me iskreno najvise i jebe :D za kijanje ok, imam i pravo klijaliste pa ako nista i to moze posluzit, svakako probat cu.
FatOneZMAJ

sep 2021.

#11
2 bilje, mali box, jednom na dan prozracis prostoriju, eventualno 2 puta na dan dok zaljevas. Nece bit problema oko toga. Ostavis prozor na kip dok je ovako ajmo rec toplo vani, kasnije ces samo provjetravati. Ako mislis na one propagatore, mogu posluziti, odlicna stvar. A s zaruljama ne moras zurit imamo sad ovu lapmu, odradit ce sigurno kako su i rekli grow i pola.
xxxivanaxxxAMBASADOR

sep 2021.

#12
onda ok, mislila sam da je to kopliciranije. onda cu ic na sistem da mi filter stoji van boxa jer ima pola tone. pitanje vezano za to. koliko cesto se to mjenja tj kad znam kad mu je rok trajanja zavrsio? ma klijalista kad si radis sam klice za jest, dobila sam to a vegentarijanac sam pa kao kul je samo eto manjak vremena pa stoji i ceka bolje dane. sistem je takav da kod toga potopis sjeme bilo cega 24 sata i onda ga stavis na tu plasticnu podlogu s rupicama i drzis u mraku i zalijes jednom u 24 sata. narastu do 10 cm za 5 dana. znam da to tu ne treba al velim na zraku je u mraku je, mokra je i isklija. probat cu ovaj sistem vas. znaci maramica vlazna svako sjeme u svoj tanjuric i na svoju stranu? ovo s vrecicom mi se cini da bi se moglo sjebat, plastika je plastika e tu imam pitanje, cisto informativnog karakera. s obzirom na to da ja sad imam lampu od 250w i prigusnicu na kojoj pise isto to 250, znaci za jace svjetlo trebam i novu prigusnicu? gledala sam setove, oko 1000kn je ako je to ono sto bi mi "kao" trebalo da se odlucim za tu varijantu ako sam u pravu. s druge strane led mi se cinio skup za to malo koliko bi ja radila, ali ako je ovo iz moje prethodne recenice tocno onda mi se bolje isplati stavit led. dali je led od 200w za moj box malo jer on koata 2500kn https://www.hempatia.hr/rasvjeta/led-rasvjeta/lumatek-attis-200-w-led, mislim da mi stvarno ne treba lampa od 10 000kn. ne znam gdje se to jos gleda/kupuje al koliko cujem vidim hemp je na kraju dana najpovoljniji. znam da ima vremena al eto kad smo vec kod te teme da i to pitam. dali kod leda treba kakva prigusnica il ide po sistemu objesi i pali? pitanja su tupava mozda al ja nikad ni kaktus nisam imala. naucila sam da je priprema pola posla, pa evo pitam sve sto mi na pamet padne, da te poslje ne moram davit za nista. pogledala sam ona svoja gnojiva, pise rast i cvjetanje, ocu kupovat nesto drugo ili? to si mi zaboravio rec. budem poslikala pa stavila, tek ucim kako radi dopisivanje ovako javno, jucer mi nije dalo da slike stavim i pisem, danas mi nije dalo edit na prethodni post. vidim da mi neke bodove daju, ne kuzim sta to znaci al nema veze.
FatOneZMAJ

sep 2021.

#13
Ovisi stvarno jer ih vlaga unistava. Prvi filter mi je trajao 3 growa. Drugi jedva izdrazao jedan grow. Treba na njima mjenjat onu bjelu "carapu" jer se dosta brzo napuni prasinom pa se jako smanji protok zraka. Ja sam sebi uzeo u bauhausu i odlicno radi posao. Vidi po netu gdje mozes nac najblize sebi. Trazis filc filter za napu. Evo nasao pevexu https://pevex.hr/napa-filter-k-570x620-mm-049413.html nesto na princip toga uzmes. MOzes u isti tanjuric, mozes cak i u istu maramicu, ali bolje uzmi dvije maramice da se ne desi nesto neplanirano. Maramice namocis, stavis sjemenku i zaklopis s maramicom tako da je sjeme u sredini, i poklopis s drugim tanjuricom, ili alu folijom zatvoris tanjuric tako da vlaga ne bjezi van. Bitno da je vlazno i toplo. Led jest skuplji u startu, ali zato su racuni za struju puno manji. Jer u prosjeku trosi doplo manje od HPS-a za istu jacinu svijetla. Tako je treba i druga prigusnica. Ulaganje u to po meni nije isplativo, ali eto ja sam preskocio HPS-a svjetla, nekako me zivot naucio da pratim trend tehnologije pa sam odmah isao sa LED svijetlom, pozalio nisam. Lampa od 10k kn ti stvarno netreba, nema takvih lapmi puno ovdje kod nas na forumu, ali vrijede u svakom slucaju za vece grovere. ALi kako kazes ti zasada nemas potrebu za takvo nesto u buducnosti ko zna sto ce biti. Ova lampa iz hempatije Attis 200w je tebi taman, ako si u mogucnosti to uzet ali kako smo rekli za sljedeci grow dok se malo uhodas. Prvi mozemo i s HPS-om. Ili evo ova od 300w https://www.hempatia.hr/lumatek-ats-300-w-led. To je vec za malo veci sator do 1.2mx1.2m takvu bas jedan kolega ima ovdje na forumu i odlicna je, to je opcija ako mislis povecavat grow, ali ako ostajes na ovom satoru ova gore 200w je i vise nego taman. Imas vec canna terra pa cemo na tome i ostat. Napisao sam ti gore u prvom postu, ali evo opet desi se da covjek nevidi. Pogotovo dok je nov u necem tesko sve polovit od jednom. Canna vege necemo imat potrebe ni kosristit jer ima u zemlji svega dovoljno za vegetaciju biljke, a sto se tice floresa s njim cemo ici od 20ml do 50ml/10L sto je 2-5ml/L. Uz to bi dobro dosao Canna Boost kao stimulator cvijetanja ali on je izrazito skup i moze se bez njega, jedino nebi bilo lose imat pri ruci Cannazym, korisne bakterije koje pripomazu opcenitom zdravlju biljke, te Rizhotonic za jaci razvoj korijena. Samo polako, u pocetku imas samo 10min da editujes post, kasnije dok steknes status aktivnog clana mislim da mozes 10h editat post. NIsam siguran ali uglavno kasnije imas vremena za edit.
xxxivanaxxxAMBASADOR

sep 2021.

#14
znam ata je to. kupit cu. top, hvala. znaci on bude ko u napi jadan i ~ut? deal ne mislim ic na vei aator, bar ne za sada, jer mi realno treba 150-200grama vrhova godianje za starce ato valjda nisam tako luda da ne mogu uzgojit u 2 growa (entuzijazam nije los na po etku, poslje u plakat) , no otom potom, nek prodje prvi pa u znat gdje sam i kako diaem. koliko kuzim ima hemp i popuste neke pa cemo lovit sto treba. pa evo odmah cu ti reci, ako mi treba za 400w 1000+kn onda cu radije kupit led. potroanja struje da, nisam joa vidjela koliko je viae ali o ekujem cca bar duplo vecu potroanju, pa kad se zbroji potpuno si u pravu. koliko znam led ne grije ko zarulja pa me zanima kako onda onda u boxu po zimi bude 25c? stavljaju se obicne zarulje ili kako to funkcijonira? razmisljam cak da odmah kupim taj led pa da taj mali start up koji je jos nov prodam nekome za neke sitne novce. ima li tu posto si mudriji, neki dio di ljudi prodaju stvari koje im ne trebaju? gdje se kupuje cannazym/rizhotonic? aha. ok. skuzila sam da su neka turbo stroga pravila, pa sam ipak uspijela i gluposti procitat u drugim diskusijama. danas sam vratila ec mjerac u hemp, odusevljeno 82kn poatarine, al sto je tu je, pa kad mi poaalju ato trebam onda kre emo. do tad da nabavim i smontiram tt. eh da, ventilacija pitanje, s tim cu se bavit za vikend, znaci cijev = tt100 = filter= stolica il sto cu vec stavit? tako mi nekako po slikama izgleda da bi trebalo bit mada na onoj gdje je filter na podu ne vidim taj tt100. di je on? imam termometar na spagicu koji ima valjda senzor na kraju iste, da ga ostavim vani il vidim da ga ekipa ima zakacenog na lanac unutra?
FatOneZMAJ

sep 2021.

#15
Bude crni od prasine, nije bas ko u napi jer nema masnoca. 1-2 growa. Necemo racunat iz prvog preveliku kolicinu, ali moguce je bez problema to izvuc u jednom growu u tvom satoru. Grije se prostorija vecinom. Ima i raznih grijaca sto se mogu u box staviti, ali 90% ljudi grije prostoriju gdje im je box. Najbolje bi bilo da na hempatiji napravis narubu i dogovoris da ti posalju sve skupa s tim ph metrom, oni imaju sve i da se cuda dogovoriti s njjima. Brza dostava i nema problema s njima stvarno. Znaju malo stekat ljeti dok imaju godisnje odmore ali u granicama normale. Imaju i vent tt 100 isto tako. https://www.hempatia.hr/ventilator-tt-100 Tako je, kolega gore na slici ima drugaciju turbinu / vent pa izgleda drugacije. Odmah iznad filtera je vent turbina. Zakacis ga negdje unutra, i sonda da visi u visini vrhova odprilike. Evo kako je to kod mene. I crni petak je blizu, a u to vrijeme se svasta ulovi za abe stvarno.
xxxivanaxxxAMBASADOR

sep 2021.

#16
aha ok, cisto da znam sta me ceka opa. zakon. ne mogu to bas procijeniti, no bitnije mi je nauciti nego sad ocekivat cuda. bit cu sretna da je i pola. ja imam samo radijator, doduse mogu box naslonit na njega ako bas bude nuzno dva puta sam naru ivala i brzo je bilo. nisam nista vracala pa da vidim proceduru. kad se jave onda cu uvalit i vent. tako je najbolje. cek. znaci cijev tt pa filter? il ja ne kuzim? jel moguce da nije s nicim spajao, ne vidim ni duck tape ni elne u vre ici je tvoja sonda? kaj mislis da se odmah uvalim u led? il je to previse za rookia/po etnika? di se kupuje ono sto mi od suplemenata treba?
FatOneZMAJ

sep 2021.

#17
Biti ce dovoljno. bitno da temp ne pada ispod 20 nocu i da bude do nekih 25 danju. a tako bi i trebalo bit s radijatorom. Mislim da je on staviot vent direktno na filter i spojio ductape-om. Kako god napravis bit se dobro, BItno da turbina gura zrak kroz filter na kraju, a cijev odakle vuce spojena na vrh boxa. i to je to. U vrecici mi je drugi termo metar koji je bezicni pa vidim iz ruge sobe temp u boxu, sonda visi dolje jedna stralica je prema njoj usmjerena na slici. Malo se slabije vidi kad je i zica i sonda tanka. Ako si u mogucnosti ne vidim zasto ne, i moj prvi grow je bio istod LED-a. To je samo svijetlo ne predstavlja neki problem za ustimat se. Mislim na isto ti doe, nesmije pre blizu da ne spali biljke ispo kao i HPS. Ali zato sam ja tu da te upozorim na protrebnu razdaljinu lampe i vrhova. Na tebi je oces odmah LED ili ces dat sansu HPS-u. Mislis na ove dodatke sto sam ti rekao rizhotonic i canazyme? Evo i njih kod sponzora. https://www.hempatia.hr/cannazym-250ml https://www.hempatia.hr/canna-rhizotonic-250ml
xxxivanaxxxAMBASADOR

sep 2021.

#18
a ne ne. veliki grad, gradska toplana, od 10 nema grijanja ali imam elektri nu grijalicu, snaci cu se s time ako bude potrebno. nego isto informacije radi, postoje li neki grija i unutar boxa ako bude trebalo da vidim ok, ako zapnem javit cu se. mislim da sam skuzila. ducktape imam aha. to nemam. koliko cesto viris u box? 1x na dan je dovoljno, i da pitanje dali se box prozra uje ikad? ok, jedan ducan tu daje na rate da ne moram odmah grunut 2500 jer sam i sad dala za sve sto sam kupila 3000. sve u svemu treba probat oboje, pogledat potroanju struje i sl a i kako si rekao pricekat crni petak e to to, da znam sta mi treba to trebam odmah ili kad?
FatOneZMAJ

sep 2021.

#19
Ima onih grijacih folija za reptile. Stave se ispod tegle da griju korijen. Ili one grijaci kabeli isto za reptile. Pa cak i folije za podno grijanje rade na principu isto kao i ove podne za reptile. Evo folije, njih najbolje s ebaya- I kabel, on se moze nac u petshopu cini mi se. Nekad par puta na dan a nekad ne otvorim box po 2-3 dana. kako kada. ALi da jednom dnevno optimalno. Box se prozracuje stalno. Ventilacija o kojoj pricamo, znaci vents tt100 ce ti mjenjat sav zrak u boxu na svakih 2 min svojim protokom. Samo sobu jednom dnevno provjetris i to je to. Kako smo vec rekli dok je jos toplije moze stalno biti na kip prozor sve dok nam to tempereature dozvoljavaju. To su jako korisni dodaci, i ako ih mislis uzimat najbolje odmah. Jer to se koristi od pocetka a rhizotonic do cvata ide samo poslje, ga spremas za sljedeci grow, dok bakterije idu od pocetka do kraja doslovno. A za svijetlo kako sam ti rekao razmisli, ali nemas potrebe za upgradom odmah mozes to i za sljedeci grow uzet. Odradit ce ovaj HPS sto imas bez greske sigurno.
xxxivanaxxxAMBASADOR

sep 2021.

#20
hvala, i to je korisno znat, budem pregledala i to deal tako sam i mislila onda cu i to nema problema mo~e. budem vidjela i koliko mi je povecan ra un za struju. mislim da vise nemam pitanja. hvala ti. sad da docekamo da se hempatija javi zamjeni dostavi i krecemo. edit: la~em. pitanje za sam start. ja sam kupila dvije velicine tegle/potova s pripadajucim tanjuricima. velike su 20-25L a male 2-3L, dali presadivanje ide u jogurt casu neprozirnu pa u mali pot pa u veliki ili da krenem s svojim malim potom. vidjela sam ga korjen ne voli svjetlo, moje je sve od plastike i tamno. na velike potove bi busila rupe da mogu zicu provuc kad krenem savijat biljku. vidjela sam da neki ljudi probuse kao puno rupa na tim potovima pa me zanima dali treba vise rupa od predvidenog na tegli. i jos sam negdje procitala pa da pitam: kada stavim zemlju u pot dali ju zalijem vodom dok ne procuri ili ju samo normalno zalijem. malo mi se cini agresivno da tako malenu biljku stavljam u spuzva mokru vodu. znam da dok je mala da ju treba prskat prskalicom, pa cisto da pitam kod starta dali se kao normalno to zalije il malo pretjera vidjela sam da biljka ne voli previse vode vec da ce bolje podnjet susu.
FatOneZMAJ

sep 2021.

#21
Ovaj HPS trosi 0.25kw/h znaci 4h nekih 80 lipa. NIje puno, ali razlika bi bila u svijetlu, da uzmes ovaj attis 200w trosilo bi nekih 0.2 kw/h znaci 5 sati za 80lipa (neka srednja cjena struje.) za vecu kolicinu svijetla. Svijetlo ce radit 18h na dan znaci 18x0,25= 4.5kwh dnevno x 31 dan u mjesecu = 139,5kW/h * cijena struje = cca 112kn mjesecno. Potovi ce biti dobri. Sjeme nakon klijanja posadis u ovaj sto imas 2-3L, nakon nekih 15 dana cemo presadit u finalni pot. Ovi od 20-25L su taman, biti ce vece biljke. Iako je misljenje da autosima ne treba vise od 15L zemlje, iznenadio sam se neki dan dok sam izvadio biljku staru svega 20 dana iz pota od 25L, korijen bio na dnu i to dosta ga bilo. Znaci ipak stigne iskoristit autos i vise zemlje u dobrim uvjetima. Sto se tice busenja rupa po potu izbusi samo za trening gore po vrhu da imas gdje vezat. Ovo ostalo nema smisla. Busio sam i ja svakih 5cm rupu, napravio sito od pota ali ne doprinosi to nicem gotovo. Jednako im treba da se zemlja osusi, a i korijen je gotovo isti sa rupama i bez njih. Dovoljne su one osnovne dolje da visak vode ima gdje izaci. A za bolju cirkulaciju zraka i bolju pristupnost zraka korijenu koristimo ovakve potove. https://www.hempatia.hr/vaze/vaze/air-rap-vaza-15l Ili https://www.hempatia.hr/vaze/vaze/fabric-pot-vaza-15l Ali nema neke pretjerane potrebe za time, ovi plasticni su se pokazali odlicnim takoer. Nikako da procuri, nema to smisla. Ja prakticiram da prije stavljanja smjemenke u zemlju mali pot zalijem po sredini sa deci vode stavim menku na nekih pola CM dubine i zatrpam lagano, onda za 3-4 dana zalijem sa 2 deci vode po cjeloj povrsini pota, i tako dizem vodu za duplo svako sljedece zaljevanje dok ne dodem do finalne kolicine. ali ne brini nista dok dodemo do toga sve cu ti napisat kako ide.
IffAMBASADOR

sep 2021.

#22
Pozdrav. Vec neke vrijeme trazim mentora. Dnevnik je pocet prije skoro mjesec dana. Eto ako bi bio voljan biti mi mentor bila bi zahvalna.
FatOneZMAJ

sep 2021.

#23
Naravno. Samo pisi sto te zanima ;) I reci mi sto je zadnje raeno, odprilike znam sto imas od opreme, proletit cu nevnik kasnije. A ti mi napisi sto mislis da je bitno.
IffAMBASADOR

sep 2021.

#24
Pa ovako prvo sto me brine je zalijevanje. Nakon sto sam ih presadila u finalni pot zalila sam ih sa oko 2l vode..i to je sve proslo ok..kad se zemlja osusila ponovola sam postupak..ali jedna biljkica je bila prezalita. Prije 3 dana sam zalila ostale 3 sa po litru vode da ona prezalita moze stici ostale. Evo do danas ih nisam zalila. Koristim kod svakog zalijevanja Biobizz Root Juice, Grow, Alg A Mic i Calmag 1ml na L. E sad kod mene voda je puna kamenca..da li uopce da koristim Calmag? Nekako pod ledom se jako sporo susi zemlja. I ono sto me muci je taj rezim zalijevanja. Takodjer ono sto ne znam je kolika treba biti udaljenost lampe i na kojoj jacini? Trenutno je lampa na 75% i udaljena oko 50cm.
FatOneZMAJ

sep 2021.

#25
Ovo me sad malo bode u oci, ja isto imam jako tvrdu vodu. I recimo ja nesmijem uopce koristit cal-mag, jer mi se odmah lockaju. KOliko puta je vec isao cal-mag? Udaljenost je dobra, ali ja bi smanjio na 50, ako nisu krenule u cvat vec. Ispod LED rasvijete se susi nesto sporije, ali dok je sve u redu nebi trebalo biti vise od 4 dana. Moze biti da su blizu locka pa sporo piju, zavirio sam sad u dnevnik, zadnje slike su ok bile, daj mi koju noviju sliku da vidim stanje sada. Probaj podic potove, ako su lagani full, onda mozemo danas zaljevati, ako ne sutra cemo. Moramo uhvatiti ritam zaljevanja, jer biljke ne vole previse dok su interavili zaljevanja razliciti jako.
IffAMBASADOR

sep 2021.

#26
Dva puta dosad je isao Calmag. Pistile su pocele, al nije jos pravo cvjetanje. Mislim da su danas navecer spremne za zalijevanje. Budem probala dignut potove pa cu vidjet. Od opreme imam Mars Hydro 4 x 4 Kit, 2 clip on ventilatora, PH Milwaukee dzepni tester, Zemlja je Biobiz Light mix, od gnojiva i dodataka imam Biobizz Grow, Topmax, Bloom, Alg A Mic, Calmag, Root Juice i Ph up i down.
FatOneZMAJ

sep 2021.

#27
Dobro izgleda to sve, od sada samo izbacujemo cal-mag. Ako se javi defecit onda cemo ga opet ukljuciti. Ali nebi trebao jer u tvrdoj vodi ima dovoljno, a koliko vidim i alg a amic ga sadrzi, pa nam je cal-mag najvjerovatnije visak. Na rubu su da procvjetaju do kraja. Znaci sljedece ides sa 1.5L + Biobizz Root Juice 2ml, Alg A Mic 3ml + Grow 1ml + Bloom 1ml. To daj danas navecer ako mislis da su spremne, ako ne sutra. Cini mi se da su bas tamne, tako da idemo ispod minimalne doze gnojiva ovaj puta. Pa da uhvatimo neki ritam. Jer ako sam dobro shvatio na njihovoj stranici, gnojiva su formulirana za photoperiodne biljke, s toga se ne preporuca jace doziranje od pola doze na automaticima, pa cemo se toga i drzat. Svijetlo ipak ostavi kako je, samo prati biljke kako rastu tako i panel dizes, jer sad ce one krenut u visinu.
IffAMBASADOR

sep 2021.

#28
Nasla sam neku tablelu za Biobizz za Autose. Evo je u prilogu...
FatOneZMAJ

sep 2021.

#29
U kojim omjerima si do sada davala? Ovo je ok tabela, mozes umjesati sada ovo za treci tjedan. Topmax umjesto bloma da ih malo pogura jer je on stimulator cvat pa ce se trznut od njega. Znaci 1.5L vode + 1.5ml root juice, 1ml alg a mic, grow 0.75ml, topmax 1ml (Stavio sam ti malo jace doze alg a mica i topmaxa jer su oni stimulator i poticu potrosnju nutrijenata) bez cal-maga naravno. Dolje u tabeli pise da je za RO vodu (viltriranu vodu, laicki receno vodu bez icega u njoj.) pa je tako potreban cal-mag. U nasem slucaju cal-mag je visak jer ga ima u vodi. Ostatak tabele mi se ne svia bas, cemu gurat vise growa od bloma u bloomu. Provjeriti cu jos malo biobizz linuju pa cu ti rec kako dalje.
IffAMBASADOR

okt 2021.

#30
Pozdrav. Jutros sam ih zalila po tvom gore receptu..snizila ph na 6.4 ...6.5.. I ovo su slike sada. Ovaj zaostali..prezaliti OG K..jos uvijek izgleda objeseno. I tak sporo se razvija.. Ne znam sta da radim s njom..ne smijem ju zalit..sve je dobro dok ju ne zalijem.
FatOneZMAJ

okt 2021.

#31
Ovo je odmah nakon zaljevanja slikano, normalno je da se objese nakon zaljevanja, Uz biobizz nema potrebe za stelanjem ph, samo ulij u kantu umijesaj gnojivo i zalij, bez korigiranja ph od sada. Samo mi reci koji ti je ph iz pipe? Cini mi se da nisu potovi bili do kraja suhi pa opet reagiraju na prebrzo zaljevanje, ili postoji mogucnost da si ih ostavio pre dugo pa se hoce od srece objesit na kratko nakon zaljevanja. Kako danas izgledaju?
IffAMBASADOR

okt 2021.

#32
A ono ujutro je zalito..slikano je navecer. Joj ne znam koliki je Ph iz pipe..al kad pomijesam sve ovo sto si napisao Ph je 7.6. Danas izgledaju bolje. Evo slikica...
FatOneZMAJ

okt 2021.

#33
Dobro je to sve, pate od neredovitog zaljevanja, tj od poremecenog ritma zaljevanja. Biljke vole da imaju redovno zaljevanje/hranjene. Sad cemo mi to nastimati kako treba biti. Sto se tice ph obaraj do ph 7 ubuduce, nemoj vise do 6.5, jer trebas znat da zemlja sama po sebi buferira (korigira ph) tako da sljedeci grow nemoj uopce zamarat se s ph. Evo cisto primjera radi moj ph iz pipe je preko 8, ne korigiram ph, i runoff (voda sto iscuri dolje tokom zaljevanja.) uvjek bude oko 6.5ph, sve to zemlja i gnojiva odrade umjesto mene. 3.10 - nedjelju navece ces mi slikat biljke i provjeriti tezinu pota, pa cemo u ponedjeljak zaljevat ako ce bit spremne. Usput sad odi do boxa, i podigni svaki pot da vidis tezinu sada pa da znas usporedit ubuduce.
IffAMBASADOR

okt 2021.

#34
Pozdrav. Nisu mi jos spremne za zalijevanje jer su potovi jos teski. E da..mjerila sam Ph vode nakon sto je iscurio i bio je 7.6. Evo slikica trenutno.. I jedno pitanjce..da li nastavljam sa treningom sa ove 3 ili da ih sad pustim da rastu i micem lampu?
FatOneZMAJ

okt 2021.

#35
Neka rastu sad vec imas dobar format krosnje, nek krenu u visinu. A ovu najmanje treniraj jos svakako. Nista onda prati tezinu potova, pa dok olaksaju javis s slikom.
IffAMBASADOR

okt 2021.

#36
Danas su spremne za zalijevanje. Da ponovim isti mix?
FatOneZMAJ

okt 2021.

#37
Moze, ponovi opet isti mix. Samo ph ne obaraj nize od 7. I zalij tek navecer nek se jos malo prodisu.
IffAMBASADOR

okt 2021.

#38
Pozdrav. Evo curke su jucer navecer zalite. Malo sam pobrstila listice sta su bili nisko blizu zemlje. Ovo je stanje danas... Izgleda da je sve ok..
FatOneZMAJ

okt 2021.

#39
Super izgleda sve to sada. U cetvrtak navece procjeris opet tezinu potova. Trebale bi bit u petak spremne, sljedece 1.5L vode + 1.5ml root juice, 0.75ml alg a mic, grow 0.75ml + bloom 0,75ml, topmax 0.75ml. Poslje toga cini mi se da cemo izbaciti root juice. Reci mi u kojem su danu biljke?
IffAMBASADOR

okt 2021.

#40
Og K ona veca je 34 dana stara, drugi Og i Critical su 33 dana stare..a ovaj najmanji Cbd je nekih 25..26 dana stara.
IffAMBASADOR

okt 2021.

#41
Pozdrav....ovaj napredniji Og i Critical izgledaju spremne za zalijevanja...ostalima je pot tezak jos. Ja bi ove dvije danas zalila.. Al ata sa druge dvije?
FatOneZMAJ

okt 2021.

#42
Ako su spremne zalij, a vidi one ce bit sutra bit spremne. Mozes ove pustit do sutra isto tako im nece nista bit, da si ne razdvajas zaljevanje bezveze.
IffAMBASADOR

okt 2021.

#43
Pozdrav, Zalila sam ih sve jucer ujutro. Ovaj sporiji Og je dobio neke opekotine po listovima..al na samo sva lista. Na Cbd-u sam prije par dana kod Lst slomila glavni vrh pa je zaljepljen sa izolirkom...mislim da je operacija uspijela. I primjetila sam da na dosta fan listova je peteljka poljubicastila.... Jos pitanjce..kad ide lampa na 100%??? Imam problem sa temperaturom..prek dana je 22..prek noci 16. Cekam da rjesim grijanje. Evo ovo je slikano danas...
FatOneZMAJ

okt 2021.

#44
Izgleda da je uspjelo, ostaoje u funkciji koliko vidim. Za nekih tjedan dana odprilike, ali vidjet cemo jos. Zbog temperatura ce se i ritam zaljevanja opet produljiti najvjerovatnije, tako da rijesi grijanje sto prije mozes. Sljedece zaljevanje cemo malo pojacati hranu. 1.5L vode + 0.75ml alg a mic, grow 1ml + bloom 1.5ml, topmax 0.75ml. Ali obrati paznju na tezinu potova, jer kako sam rekao ovaj put bi moglo bit i do 2 dana vise nego inace zbog niske temperature.
xxxivanaxxxAMBASADOR

okt 2021.

#45
Dodala sam zemlje do listova kako si mi rekao. Sutra su za zaljevanje. Zadnji put sam zalila s 1 dl svaku. Hocunli i ovaj put istu kolocinu vode i dali je jos uvijek samo voda? Kako se ubacije manja slika?
FatOneZMAJ

okt 2021.

#46
Ako je zemlja dodana onda super, sutra ides sa 2.5dcl vode. Napravis mix 0.5Lvode u to dodas 1ml rhizotonic i 1.26ml cannazyme. A sto se slike tice, dok dodajes dolje kliknes na nju i thumbnail.
xxxivanaxxxAMBASADOR

okt 2021.

#47
1.26 il 1.20, cisto pitam gluposti radi 2.5dl u svaku ili pojedinacno?
FatOneZMAJ

okt 2021.

#48
1.25ml cannazyme U svaku po 2.5dcl
xxxivanaxxxAMBASADOR

okt 2021.

#49
Znaci svakih 2.5 dl s ^hranom^ mjesam pojedinacno? Bit ce zanimljivo dobit 0.05ml(smile)
xxxivanaxxxAMBASADOR

okt 2021.

#50
skuzila sam. pola litre pa stavim sta imam podjelim po pola i zaljevam.
FatOneZMAJ

okt 2021.

#51
Tako je pola litre mjesas, pa dojelis na 2 djela.
xxxivanaxxxAMBASADOR

okt 2021.

#52
zalila kako si rekao juce. Vjetrim ih pa sam ih poslikala.sve je pod kontrolom. Sljedece zaljevanje u subotu? Slikam ih u petak pa mi daj upute
IffAMBASADOR

okt 2021.

#53
Pozdrav. Jucer su zalite sa 4.5L vode i mixala sam po naputku. Evo ovo su cure danas... Puno bolje izgledaju..al mi se ono smedkasto po listovima prosirilo ... E da..i odvezala sam ih...komplicirano mi je zalijevat...
FatOneZMAJ

okt 2021.

#54
Koliko je iscurilo dolje? Dal su brzo popile nazad? Smirit ce se sad tocke dok dodu k sebi, nece se vise siriti.
IffAMBASADOR

okt 2021.

#55
Hmmm..pa kod nekih je po pla tanjurica..kod nekih pun..al ja sam to bacila :upiii:
IffAMBASADOR

okt 2021.

#56
Ee..al nesto ozbiljno se desava sa biljozama. Znaci ujutro sve ok..sad ih idem vidjet evo ovak izgledaju...znaci ne znam vise sta da radim. Dode mi da ih isperem od zemlje i stavim novu.
FatOneZMAJ

okt 2021.

#57
Nesto tu s korijenom ne valja. Nemoze bit ni previse, a ni premalo hrane. Mozda im je malo sok ova veca kolicina vode, vidjet cemo. Ljepo su one odreagirale na povecanu vodu. Vidi vrhova koliko su se povecali. Ovaj runoff sto si izlila dobro si i napravila, ja isto micem runoff, po meni ga je bolje bacat nego da biljke leze u tome. Prije koliko se je svjetlo upalilo na tim slikama? Mozda se nisu probudile do kraja, Dal su im temperature jos niske? Ili ako se svijetlo treba ugasiti uskoro biljke se vole pripremiti za spavanje. Potovi su od 20L, ali reci mi koliko je zemlja otislo u njih. Djeluje mi kao da je zemlja previse nabijena. Ovo s mjenjanjem zemlje se ne radi, moglo bi se u vegetaciji ali u cvatu nikako. Rijesit cemo to drugacije. EDIT: Ako si u mogucnosti uzeti ovo https://www.hempatia.hr/biobizz-acti-vera-500ml , ako imas u blizini neki grow shop mozes tamo pogledat za acti veru, ako ne pogledaj u poljoapoteci za slavol i mozes uzet mikroziru od HomeoGarden.
IffAMBASADOR

okt 2021.

#58
Pa ovo kad sam zadnje slikala je bilo oko 22h a svjetlo se gasi u 2h. Danas nakom dva sata svijetla su se opet malo digle. Evo slika sad...
FatOneZMAJ

okt 2021.

#59
Izgleda to oke, ako imas mogucnost uzet ovo gore, pa cemo im dat malo dobrih bakterija da se brze oporave. Izmucene su biljke prvo sa previse vode, pa premalo vode treba im malo da se oporave sada.
xxxivanaxxxAMBASADOR

okt 2021.

#60
evo slika od danas. Sutra im je 4 dan za zaljevanje. Javi koliko i kako.
IffAMBASADOR

okt 2021.

#61
Reci mi koja je razlika izmedu Acti Vera i Fishmix od Biobizza? Mislim da je Fishmix na popustu pa bi to uzela?
FatOneZMAJ

okt 2021.

#62
Acti vera je u popustu, a fish mix je sasvim nesto drugo on zamjenjuje bio grow, odnosno gnojivo za vegetaciju. Odlicno izgledaju :) Sada ides 4dcl vode svakoj. Bez icega.
IffAMBASADOR

okt 2021.

#63
Ok. Al jedno pitanje ako sad narucim sa online ducana dode mi za par dana a pretpostavljam da ovak Slavol ili kako se vec zove mogu kupiti odmah. E sad pitanje je sljedece..da li se biljkama isplati cekat par radnih dana na Acti Veru ili da jednostavno kupim taj dostupniji nutrijent i dobijem na vremenu?
FatOneZMAJ

okt 2021.

#64
Ako imas mogucnosti uzmi slavol. Na isto ce biljkama biti.
IffAMBASADOR

okt 2021.

#65
Ja bi ih danas zalila..koji je mix? Nisam jos nabavila Slavol..
FatOneZMAJ

okt 2021.

#66
Ponovi isto od prosli puta, pa pokusaj za sljedece nabavit ili acti veru ili slavol.
IffAMBASADOR

okt 2021.

#67
Pozdrav. Evo zalite su i ostavljene na spavancu. I sad tako ja cackam po googlu o tim hrdavim mrljama na liscu i nadem ovak clanak... https://growlightinfo.com/rust-spots-on-leaves-during-flowering/ E sad...kao sto pise u clanku ako su hrdave gljivice onda ostaje trag na prstima kad prodes po liscu...ja probala tragova nema. I sad dolazi pitanje..jedan od mogucih problema je Cal Mag deficiency..tj vise Mag nego Cal. Da li je moguce da fali Mag..i ako je tako kako dodat samo Mag? Jer kao sto kazes Cal ne trebam zbog tvrde vode...
FatOneZMAJ

okt 2021.

#68
Magnezija ne fali sigurno, biljke bi bile zute odozdo, izmeu vena listova. kalcij takoer drugacije izgleda. Kode tebe biljke pokazuju nekoliko nedostataka koji zapravo ne postoje, nego se biljka muci doci do tih nutrijenata, jer smo ih dodali. Trebalo bi dodat bakterije u zaljevanju da malo obnovimo mirko floru u zemlji. Pa ce i biljka lakse sve uzimati. EDIT: Posto ne uzimaju hranu najbolje smanjit cemo doze za danas ako vec nisi zalila. 4.5ml alg a mic, grow 2ml + bloom 2.5ml, topmax 4.5ml - ph 6.5
IffAMBASADOR

okt 2021.

#69
Pozdrav. Evo curke su zalite u Subotu kako je dogovoreno. Slavol naci online je umjetnost. Tako da probat cu sutra neke poljoteke nazvat. Ovo je stanje od malo prije.... P.S. nemoj se ljutit sto pitam u onom postu...ali mislim da vise glava bolje misle i ako je netko imao bas isti problem znat ce tocno sta je. A obzirom da su biljke grozno izgledale uhvatila me panika..jer ipak mi je to tati za lijek pa mi je ono bas bitno da uspije.
FatOneZMAJ

okt 2021.

#70
Znam i ja sam muku mucio, na kraju sam si uzeo hesijev ko i inace. Uzmi onu acti veru kod sponzora ili ovo sto Panta kaze. Tako da imamo te bekterije za sljed zaljevanje. Nema ljutnje, samo nemoj sljepo puslusat sto god ti neko kaze, prosljedi meni pa cemo zajedno vidit dal je pametno. Puno je growera ovdje i vjeruj mi svako ima neke svoje tehnike. Pa onda pokusi savjet i poslje moramo ispravljati. Zato je najbolje ucit od jedne osobe dok se ne polove osnove. Sto se tice panela nek on i dalje bude na 75%, za 100% biljke bi trebale bit potpuno zdrave. Jer ako nisu zdrave dok dobiju vise svijetla one zele i bolje fotosintezu radit, a to onda dovodi do novih problema ako vec nekih ima. Zato pusti kako je, ja cu ti rec pred kraj ako ce bit potrebe. Iako i na 75% je sasvim solidno nije malo 225w, a i panel dulje radi ako ga se ne tjera na maxu. Neki groweri prakticiraju tjeranje na maxu, neki ne. A ja sam izmeu, ako ima mogucnosti i prilike zasto ne, ali trenutno nemamo tu mogucnost.
IffAMBASADOR

okt 2021.

#71
Pozdrav. Slavol je na putu a zasad imam Platella Vrt. Daj pls napisi kojim mixom danas zalijevam?
FatOneZMAJ

okt 2021.

#72
Kakvo je stanje? Oporavljaju se? Isto ko i prosli put samo dodaj plantelu vrt prema uputstvu na boci.
IffAMBASADOR

okt 2021.

#73
Dobro su..jos oni listovi sta su bili zahvaceni oni jel i dalje su banana..al ne siri se dalje.. Poslikam ih sutra. Al znas sta ja mislim da je jedan od problema...meni vlaga kad se ugasi svjetla i ventilatori skoci na 90%...i bude kapljica po listicima..da li je moguce da to radi one smede tockice. Sad si mislim da nastimam da ventilator radi 24/7 i 26og uzimam odvlazivac.
BizzzoZMAJ

okt 2021.

#74
Zaklju ano na zahtjev autora na 7 dana.
BizzzoZMAJ

okt 2021.

#75
Otkljucano na zahtjev.
xxxivanaxxxAMBASADOR

okt 2021.

#76
Kralj se vratio. Big like!!!
IffAMBASADOR

okt 2021.

#77
Cao mentore. Vidim da si nazad. Dobrodosao. Nego imam pitanjce..sad dok te nije bilo ja sam zalila kao i prosli put. Btw dosla je Activ Vera...pa ti reci kad to dodajem. U dnevniku mozes vidjet stanje nakom zalijevanja. A sad imam jedno pitanje..trebala bi otici ma tjedan dana...i sad sta da radim sto se tice zalijevanja? Da li da ih malo dolijem da imaju dovoljno dok me nema..ili?
FatOneZMAJ

okt 2021.

#78
Vidim bilje je ljepo zivnulo, mozes ponovoti opet 4.5L 3ml Growa, 4.5ml Blooma, 4.5ml Alg A Mic, 4.5ml Topmax, i pola doze Plantela Vrt. neka bude plantela jos 2-3 zaljevanja u upotrebi po pola doze. sto se tice odlaska, pokusaj namjestit da ti legne zaljevanje na jutro kad ides ili vecer prije, povecaj zalivanje na 5.5l, prezivit ce one tjedan dana sigurno.
SlusamCitamUcimPOZNAVALAC

nov 2021.

#79
Pozdrav. U komentarima svojeg dnevnika, dobio sam komentar da bi se vama mogao obratit. S toga sam i dosao. Nadam se da ce te mi pomoc i rec par stvari. Unaprijed hvala.
FatOneZMAJ

nov 2021.

#80
Pozdrav, naravno upadaj i pitaj sto te zanima. Prelistao sam sad dnevnik vidio vise manje sve. Zemlja moze proc jedan kolega je radio s njom. Znanima me kakve su ti financijske mogucnosti, jer koliko sam vidio jos nemas gnojiva, te moras svakako uzet minimalno kupaonski vent za izvlacenje zraka iz boxa. Visina boxa od 1M malo bode u oci, imas li tu mogucnost kakvu da napravis 150cm barem ili vise? Jer recimo tvoje zarulje od 13w svaka trebaju razmak od nekih 40cm od biljaka. Istih dimenzija i materijala sam ja imao prosle godine vege box 2-3 niljke idu taman, samo za cvat bi nem dobro doslo jos visine.
panoramaAMBASADOR

nov 2021.

#81
ajmoo rokanje ..
SlusamCitamUcimPOZNAVALAC

nov 2021.

#82
Hvala na odgovoru. sto se tice gnjojiva. Kupio sam prvo koje mi je izgledalo okej u pevexu. Naravno samo za pocetak. Slika: Ventilaciju planiram danas radit. Mislio sam stavit 1 ili 2 pc vent za ulaz zraka i strujanje i jedan kupaunski za izlaz zraka. Sto se tice visine boxa& Doslovno sam ogranicen tom visinom. Znam da je moguce raznim tehnikama smanjit biljku i treningom razvuc po boxu. Trenutno su 3 no zasadio sam ih 3 jel sjemenke su ulicarke. Nisam znao koliko ce bit zenki i hoce li bit. Kad smo kod toga, imam pitanje. Zar nije malo prerano???? Svijetla cu dic na 40cm jel mi se cini da su listovi malo ogrubili. Na opip su malo kruci ako me razumijete i malo su se uvinuli ali nista strasno. Evo cilj mi je imat lijepe biljke i shvatit ovo kao izazov. Ne zelim veliku biljku i puno ploda. Ovo radim iz ljubavi i velike zelje. Ako bi mi mogli pomoc bio bih vam zahvalan. *Izmjena, da ne spamam Imam pitanje za svijetla. Cini mi se da super napreduju. Dali da ostavim tako kako je ili? Netko mi je napisao da stavim sve u 6500k Ali ja ih stvarno zelim sto prije u scvijetanju i da ostanu male i grmaste. Razmisljao sam. Mislim da bih mogao dobit na visini. Ali to trenutno nije moguce. Imam radove doma i kuca mi je puna majstora. Kroz mjesec dana bih mogao rekonstruirat grow box i dobit 50cm cak i vise.
IffAMBASADOR

nov 2021.

#83
Pozdrav mentore...evo mene nazad. Jucer sam ih zalila sa istim mixom od proslog puta..i Plantella je gotova. Kad imas vremena samo mi napisi sljedeci mix. Ovo je stanje danas... Cbd i dalje zuti i ima i dalje smede fleke po listovima...
FatOneZMAJ

nov 2021.

#84
Za upuh ostavi samo rupe, zrak ce ulaziti sam zbog podtlaka kojeg stvara kupanski sto izbacuje zrak. A pc ventove iskoristi da ti mjesaju zrak u boxu. Onda bi mozda bilo dobro da uzmes 9w zarulje jer one mogu dosta blize od ovih. Ali rekao si da kroz mesec dana mozes dobit jos 50cm visine. taman mozes sad prebacit odmah na 12-12 da pokazu spol, pa zenkse vratimo nazad u vege tu se izgubi nekih 20-30 dana i u cvatu mozes onda visinu povecat. Onda gnojiva ako ne zelis izdvajat vise novaca, moze se u svakoj poljo trgovini pronaci planetla list, cvijet i vrt. te tri boce kupis i dovoljno bude. Ovo sto si uzeo u pevexu nebi ekspermentirao. I svakako ih presadi iz tih posuda jer korijen ne smije bit na svijetlu. Kakve si finalne potove planirao? Ovako cemo sada 4.5L 3ml Growa, 7ml Blooma, 4.5ml Alg A Mic, 4.5ml Topmax, 5ml Acti vera Na koliko je panel snage i udaljenosti?
SlusamCitamUcimPOZNAVALAC

nov 2021.

#85
U redu. Prebacene su na 12/12. Planiro sam kupit ovo. Sta mislite ? Zarulje cu ostavit posto cu dobit na visini kroz 20/30dana. Mozda i prije. Ventilator cu sutra nariktavat. Danas nikako nisam stigo. Hvala na odgovoru.
FatOneZMAJ

nov 2021.

#86
Nisam se susretao s ovim do sada. Ovaj pack je namjenjen za tvrdu vodu. Kakva je voda kod tebe? Ako gledas neka specijalizirana gnojiva moja preporuka ide hesiju https://www.hempatia.hr/hesi-starter-box-soil
SlusamCitamUcimPOZNAVALAC

nov 2021.

#87
U redu. 400+kn mi se cini malo puno. No razmislit vcu jos pa vam javim jos. Citajuci drugi pit, shvacam da nisam odgovorio na vazno pitanje. Vodu koristim iz slavine. Negdje sam citao da to nije najbolja opcija. Kazu da je najbolja destilirana voda. Dali da nastavim zaljevati sa vodom iz slavine ili da se prebacim na destiliranu?
FatOneZMAJ

nov 2021.

#88
Vodu koristimo iz pipe/slavine svakako. Ako ti je skupo ovo za start, uzmi u poljoapoteci Plantela LIST, Planetla Cvijet, Plantela VRT svaka boca je oko 30kn (litra). Uz to jos trebas PH mjerac evo ovaj sam ja koristio u pocetku https://www.hempatia.hr/t-a-ph-tester-rucni i najbolje bi bilo kad bi uzeo neku kiselinu za obaranje ph-a vode nisu skupe. Na primjer https://www.hempatia.hr/gnojiva-i-supstrati/regulacija-ph/plagron-ph-min-500ml. Eto 3 boce plantele ph test i ph minus ispod 200kn sve skupa a imas sve potrebno za prvu ruku. Nisi mi i dalje rekao kakve finalne potove mislis koristit, koliko litara?
SlusamCitamUcimPOZNAVALAC

nov 2021.

#89
Hvala na linkovima. Razmislit cu koju cu opciju na kraju izabrat. Sto se tice gnjojiva. Sto se tice potova planirao sam 6l 18x18x23 dali je to u redu? Jel imam samo 1m sirine u boxu. Jel i dalje ne znam hoce li sve 3 bit zenke ili hoce li ih bit uopce. Ako bude jedna onda cu naravno presadivat jos jednom i uzeo bih vecu od navedenih. Kada bih treba krenut sa gnjojenjem od prilike? Da se znam organizirat sa nabavim.
FatOneZMAJ

nov 2021.

#90
Presadi onda odmah danas u te potove od 6L. Cekamo da pokazu spol pa da znamo dalje, dok presadis biljka opet ima hrane u zemlji, tako da zaljevas samo s vodom i dalje. Kakav ti je rezim zaljevanja, s koliko vode zaljevas? Sredinom, krajem mjeseca ce trebati gnojivo. Jer cemo dok pokazu spol presadit opet u vece potove. Nabavi od 15L imas tu dosta prostora, 100x50 je dosta mjesta ja sam u takvom prostoru 3 biljke radio. A visinu ces povisiti ovaj mj tako da slobodno potove od 15L za finalne. Nadamo se da su 2 zenke, ali ako bude i jedna razvuci cemo je po boxu. Imas tajmer?, Svijetlo ne ulazi u box dok im je mrak?
SlusamCitamUcimPOZNAVALAC

nov 2021.

#91
Dali su 25x25 dimenzije dobre za finalnu da je odmah kupim? Zaljevam odokativno i dodirom zemlje. Od prilike svaka 2dana po deci,dva. I ako smatram da je premalo (ako je povrsinski sloj suh) jos prije gasenja svijetla pospricam povrsinu i stabljiku sa spricom. I ja se nadam da du barem 2 zenke. Tajmer nemam. Sada kada sam prebacio na 12h puno mi je lakse. Budim se svaki dan u 6uj (zbog posla) i palim svijetla kao i vent. Samim time u 18h dobivam mrkli mrak u sobi. Zatim gasim svijetla i vent. Za sad dok ne rekonstruiram box. Planiram kupit tajmer. Vidio sam mehanicki u pevexu. No rade bi digitalni koji ne moram dirat i podesiv je puno bolje i laksi za rukovanje. Koji mi preporucate?
FatOneZMAJ

nov 2021.

#92
Uzmi taj mehanicki dode do 40kn max i radi odlicno, nemas brige opce s tim. Dosta su 25x25 ako su toliko i visoki super. Presadi ih u te od 6L potove ako vec nisi i zalij sa pola litre vode svaku i tamo za 3 dana provjeris pa ako su potovi suhi 4. dan zaljevas ponovo. Nesmijes ovako bez reda vodu ljevat nema to smisla, a i samo ce probleme donjet.
SlusamCitamUcimPOZNAVALAC

nov 2021.

#93
Upravo sam kreno u nabavu. Znaci da ne kupujem 25x25. Vec da kupim prvo od 6l? U redu. Od sad ih zaljevam tako kako ste rekli.
FatOneZMAJ

nov 2021.

#94
Da bolje uzmi manje potove da ne trosis sad puno zemlje, nego ces samo zenke presadit u vise zemlje u 15L+
SlusamCitamUcimPOZNAVALAC

nov 2021.

#95
Uzeo sam od 5l jel nema od 6l. Prodavac ne zna nac ni jedan pot u litrazi vec po dimenzijama. A na ovoj je jedino bilo oznaceno. Planiram ih prebacit kroz sat vremena. Obijavit cu slike u dnevniku. Dali pri presadivanju u mogu stavit stabljiku malo u zemlju? Kotiledon mora ostat vani ili moze u zemlju? Uzo sam mehanici programator. Moram samo proucit kako radi..Haha
FatOneZMAJ

nov 2021.

#96
Zemlja do kotidelona. Netreba vise, imat ces vise mjesta za LST kasnije. Super onda njega sada ustimaj na 12/12 i to je to dok ne pokazu spol.
SlusamCitamUcimPOZNAVALAC

nov 2021.

#97
Evo samo da javim da sam objavio slike u dnevniku. Potove sam zamjenio za 6l. Dodao sam ovlazivac. Imam problem s jednom biljkom i stvarno ne znam u cemu je problem jel su druge dvije u redu. Planiram dodat jos zemlje kad se ova slegne. Jednu nisam prebacio u sredinu. (Slucajno)Nadam se da cemo je sa lst ispravit. Kupio sam gnjojivo List i Cvijet su 0,5l a vrt je 1l nisu imali od 1l sve 3. Ph mjerac i reducer cu nabavit kroz par dana. Dali su biljke premale? Imam osjecaj da se sporo razvijaju?!
FatOneZMAJ

nov 2021.

#98
Slobodno natovari zemlje do vrha, tj do kotidelona, taman do vrha pota gledajuci po slici. Nekakvi su cudni ti potovi imam dojam da ce svijetlo dolaziti do korijena pa nebi bilo lose da ih oblozis s necim da ne probija svijetlo do zemlje. Isto tako trebao bi dodat neke venotve da lagano pusu kroz biljke i stimuliraju vjetar. Inace je i bolje malo u stranu presadit za bolji LST kasnije. Odlicno, VRT ces sljedece zaljevanje dat, a list i cvijet cemo kasnije koristit. Sve je kako treba, strpljenje je u ovom hobiju jedan od bitnijih faktora.

nov 2021.

#99
Pozdrav Sada bi krenuo sa svojim novim growom a i posljednjim posto necu vise imati prostor posto se selim.. dali bi mi htijeli biti Mentor barem da mi zadnji grow uspije kako spada a i da se naucim Trebao bi sve kupiti Novo Pa da mi i tu pomognete novci nisu toliko bitni ulozit cu koliko god treba samo da bude dobro
SlusamCitamUcimPOZNAVALAC

nov 2021.

#100
@FatOne Zemlju cu nadodat sutra. Ponestalo mi kada sam presadivo. Ventivi su mi sljedeci u planu. Nadam se kroz dan dva. Za sad ih ovaj mali vent ljulja. Sto se potova tice mislim da vam se cini samo. Imaju neke crne tockice po sebi pa daju takav dojam. No ako smatrate da bih trebo. Naravno da cu tako uciniti. Slika sa ugasenim svijetlima: Sada sam dosao doma. I skuzio da su se i na drugoj biljci vrhovi lista malo zackasti. Jel to zbog preranog gnjojenja ili svijetla. Ti donji listovi mi se na opip cine suhi..Nisu savitljivi kao ovi noviji. Napravio sam dnevnik zaljevanja. Kolko sam i cega dao. Znaci sljedeci put bih trebo zaliti i prskati sa 1,5l vode i 20mil Vrta?
FatOneZMAJ

nov 2021.

#101
Naravno, upadaj u klupu :) Napisi ti meni sto tocno imas, box, svijetlo, ventilacija, gnojiva. Sve sto si koristio za grow napisi mi, da ustedimo koliko god mozemo. Moze se i sa osrednjom opremom izvuci super kvalitet. Najvaznije je bit umjeren sa svime i naravno puno strpljenja. Iskreno mislim da prolazi vrlo mala kolicina svijetla i da to stvarno nebi trebalo praviti problem, ali po meni je lakse sprijeciti nego ljeciti. Ja bi ih svakako necim omotao, da nebi nesto krenulo. Drago mi je da primjecujes promjene na liscu i takve stvari mi javljaj dok primjetis nesto. Svijetlo uvjek krecem na vrhovima najblize svijetlu, znaci po samim vrhovima, ili po "srednjem" liscu koje je dugo izlozeno prejakom svijetlu. Ugl ti nemam LightBurn to je sigurno. Kod tebe je igralo ulogu ono sto si ih gnojio malene, pa ih je visak gnojiva opekao, ili je zemlja cak mrvicu jaca. ALi nebitno sve dok je to u tako malim razmjerima nije nista strano, zato ih zaljevamo vodom dalje + Plantela VRT (To su korisne bakterije koje obogacuju tlo i poboljsavaju mikrofloru zemlje.) Sljedece zaljevanje ide 0.75L (7.5dL) + 7.5mL Plantella VRT za svaku biljku. Trenutno imas 8 zarulja po 13w? Na koliko udaljenosti je panel od biljaka?

🔒 Ova tema je zaključana