VUTRA
ForumZajednicaMuzikaTRENCHTOWN 2008. Subotica
LEGACY

TRENCHTOWN 2008. Subotica

14 odgovora1,309 pregleda
greenthombISTRAŽIVAČ

apr 2008.

#1
Nisam bio 100% siguran da'l temu da uglavim ovde ili pod "putovanja" al s obzirom da se radi o muzickom festivalu,odlucih se da je bacim ovde... Da li je neko bio prosle godine (ne znam tacno koje se godine prvi put odrzao) ili planira da ide ove? Da li ste uopste culi za taj festival?
Kurblaj KanAMBASADOR

apr 2008.

#2
ne molio bi malo viae iformacija ako nije problem
greenthombISTRAŽIVAČ

apr 2008.

#3
naravno: "Trenchtown festival" je muzički festival, nove generacije, nastao u petooktobarkoj Srbiji sa željom da se mladima i Subotici pruži nešto novo, moderno i autentično. Subotica, festivalski grad sa reputacijom inovativog i dobro organizovanog, osamdestih je sa svojim festivalom Omladine, bio jedan od značajnih gradova na muzičkoj mapi bivše nam države. Na krilima promena grupa mladih ljudi odučuje se na poduhvat obnove festivalskog miljea grada i započinje projekat “Trenchtown”. U skladu sa koncepcijom festivala, za mesto održavanja odabran je Palić, a vreme održavanja prvomajski praznici. Palić je nadaleko poznat kao turistička destinacija sa svom mogućom infrastukturom, a posebno je poznat po tzv. “prvomajskom uranku” kada se na Palić sliju hiljade ljudi iz cele zemlje. Prvi jednodnevni festival je održan prvog maja 2002. godine, i od tada do 2005. godine protekle su traženju adekvatne lokacije, adekvatne koncepcije i sigurnije finansijske konstrukcije. Daleko od toga da su ove godine prošle uzalud za “Trenchtown festival”, bilo je tu sjajnih koncerata, žurki i kroz njega su prošla značajna imena svetske muzičke scene: Mad profesor, Rootsman i svetske DJ zvezde: Marko Carola, Reni Pilgrem, Teri Frensis, Valetino Kancijani i mnogi drugi. Svakako prekretnica za festival je bila odluka da se njegovo održavanje prebaci na prostor Etno campa, napuštenog salaša u srcu palićke šume. Koliko je bilo skeptika zbog pomeranja lokacije, tolike su se mogućnosti otvorile na novom prostoru. Koncepcija se ustalila na višednevnom muzičkom programu, na tri bine, uz bogat dnevni program upotpunjen pozorišnim predstavama, filmskim projekcijama, radionicama različitog sadržaja. Posebnu čar je dao kamp koji se nalazi u četinarskoj šumi u samom srcu festivalskog prostora. I tako je festival počeo da raste, posetilaca je iz godine u godinu sve više, program je svake godine sve jači. Nakon 2006. godine, koja je prošla više nego uspešno, festivalu se desila još jedna dobra stvar, organizacija se proširuje i u samu realizaciju festivala ulazi fondacija “Fokus”. Te 2006. godine zapažene koncerte imaju Vroom, Mistake mistake, Dub rebelion i veče na DJ bini gde su EXIT DJ-evi pokazali sve svoje veštine. Godina 2007. festival stavlja na mapu najbitnijih muzički dešavanja u regionu. Kamp postaje polako pretesan za sve one koji žele da borave u njemu. Posetioci dolaze iz svih krajeva Srbije, a nemali broj dolazi iz Bosne, Hrvatske, Mađarske. Trenchtown postaje prepoznatljiv ne samo po opuštenoj atmosferi koja vlada, nego i po muzičom užitku koji pruža pažljivo odabran program. Nastupi koje niste smeli da propustite prošle godine su svakako Anima sound system, Cubismo, Darkwood dub, Eyesburn, Orthodox Kelts i na DJ bini Olivera Hoa, Stiv Žerarda, Tarmo Vanaša. 2008. godina je stigla, pripremite se za ono što dolazi. (izvor: http://www.trenchtown.org ) Glavna bina: - LET3 - Korai Öröm - Narco Polo - Dogo Argentino - Disciplin-A-Kitschme - Wikluh Sky - Bernsteyn - Straight Jackin - Otpisani- Marčelo Rege bina: - Hornsman Coyote - UNAffected - Nesvrstani - Zion Crew - Mašta Bašta - Ital vision sound system - King Calypso Sound System - Dubox sound - iRiE Revolution - Mc Killo Killo - JahMessenJah - Dejaah selecta - 3DUBy - Livity reggaeneration project - Rastafarians Through Tha Window - Boylah & Bloodaq - Huge Selecta & WB41 - Chowasiah Selecta Terassa: - MKDSL - Flip - Dee Face - Boo Dale - DJ Amor - Rahmanee - Car Z - DFNDR - A.P. - Iljche - Nikola Majdanović - Nezza - Noiz - Kodek - Molez - Kile - Brajan - Ascaloon - Chrono - Phantom www.trenchtown.org
Zabljak 1992POZNAVALAC

apr 2008.

#4
Line up je lokalni nista posebno...
Red WeedENTUZIJASTA

apr 2008.

#5
Fora je u tome sto je festival underground i prosle godine je bilo cca 2000 ljudi i bas zato ga treba posjetiti! Predobra lokacija :auma:! a i nije problem ako je line up lokalni samo da je ok ekipa!
greenthombISTRAŽIVAČ

apr 2008.

#6
RESPECT :clap: e a da li znas kako je s unosenjem drage nam biljke???POZZ
Zabljak 1992POZNAVALAC

apr 2008.

#7
ma ok postujem...Ali da bi krenuo nedje van srbije ako zivis malo je zajebano.A inace ovi srpski sound sistemi su dobri...slusa sam par.svaka cast
korisnièko vimeENTUZIJASTA

maj 2008.

#8
Ja sam bio u petak, i kul mi je bilo. Bilo je lepo vreme ceo dan i viae sam iaao da se promuvam po SU, festival je samo bio povod. Malo je boje organizovano nego proale godine, ali je i dalje sve to slabo. ini mi se da je prve godine odr~avanja bio najozbiljniji _up, ali tada nisam bio. Ono ato se deaavalo na regge bini dok sam ja bio tamo je tuga, neki teletabisi su puatali, miks je za njih misaona imenica. Ne sluaam rege tako da ne znam baa kako to izgleda kad neko radi profi, ali se iz aviona vidi da je ono totalni amaterizam. Aj ato izgledaju kao teletabisi i ato ne mogu da ubodu miks ali jedan od tih likova, valjda Loshmi selecta je kad je doaao na binu izvadio spisak pesama i razvio ga ispred miksete. Drugar mu uzeo ali mu je bilo ~ao pa mu je odmah vratio. Jadni ti ljudi koji su doali tu da sluaaju rege. Ina e na glavnoj bini je Wikluh Sky objasnio. Straano dobra atmosfera, samo da je du~e trajalo.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se