VUTRA
ForumZajednicaMuzikaRock in ex yu !!!
LEGACY

Rock in ex yu !!!

308 odgovora39,910 pregleda
HookerLEGENDA

mar 2012.

#1
Ubedjen sam da nigde u svetu nije doalo do takve eksplozije kvalitetne muzike svih ~anrova kao u Jugoslaviji.Po elo je polako negde po etkom 60-ih da bi pravi bum nastao od po etka 70-ih pa sve do do kraja 80-ih.Imao sam sreu da sam rodjen u neko normalno vreme i da sam do~iveo dobar deo tih 15-20 godina dobrog ukusa,dobre muzike i dobrog dru~enja.Ne mogu re ima da objasnim koliko je kvalitetna muzika bila,koliko pravaca,sve sam sluaao i upijao ko sundjer.Nije bitno da li je bio u pitanju Rock,Punk,Pop,pa pojava Novog talasa,pa New primitivs u BiH ma sve redom.I stopiranje,koncerti,~urke po celoj Jugi.Prokleti rat je sve prekinuo. Evo samo neke od mnoatva grupa i izvodja a iz ex YU. Hrvatska - Time,Azra,Atomsko skloniate,Paraf,Film,Prljavo kazaliate,Aerodrom,Drugi na in,Haustor,Fit,Ibrica Jusi,Metak,Drago Mlinarec,Parni valjak,KUD Idijoti,Josipa Lisac,Osmi putnik,Xenia... Srbija - Smak,Riblja orba,YU grupa,Idoli,EKV,Disciplina ki me,Elektri ni orgazam,Idoli,Generacija 5,Pekinaka patka,Partibrejkers,Tunel,`arlo akrobata,Labaratorija zvuka,Zlatko Manojlovi,Pop maaina.... BiH - Bijelo dugme,Indexi,Zabranjeno puaenje,Vatreni poljubac,Divlje jagode,Elvis J Kurtovich & Meteors.... Slovenija - Buldo~er,Neca Falk,La ni Franz,Laibach,Pankrti,Pomoran a,September,Videosex... Makedonija - Leb i Sol,Mizar... Crna Gora - Miladin `obi,Makadam,.Rambo Amadeus.... Grupe i izvodja e sam pobrojao bez nekog naru itog reda,kako mi je padalo na pamet.I naravno da ih ima joa mnogo ali moram neato ostaviti i za kasnije.Tema je nepresuana.Pitajte ata vas interesuje vezano za temu,piaite,lepite muziku,samo napred !!! A ato je najbolje,kvalitet je opstao,pa nije udo ato ova muzika ~ivi i dalje!

mar 2012.

#2
Hooker brate pomislio sam da bi bilo dobro napisati nesta na tu temu jos kada si ju predlozio prije par dana ali nikako da smislim prvu recenicu losa neka vutra se prodaje u mom kraju pa je inspiracija daleko ko Bliski istok.sva sreca da si ti tu.prokleti rat,popusili smo pricu pa sada ispastamo listamo po proslosti, nostalgija pere ko Ariel ali neka nemogu nam uzeti uspomene ako nista drugo pricat cu klincima kako je stari 80 i neke maznio gitaru Juri Stublicu na koncertu u Vinkovcima kako sam na rock maratonu 1988 razbio sam sebi glavu kada je Corba zasvirala "dva dinara druze"sjecam se tada je Corba bio u invalidskim kolicima a mene je taj dan ostavila cura jer sam popio 22 Nikaika piva otisao sam od kuce u petak a vratio se u srijedu. bilo je jebene svirke 80-ih Azra je bila obavezna ne toliko zbog muzike koliko zbog `tulica i njegovih tekstova ili tekstovi M Mladenovica iz EKV i album"samo par godina za nas"bila je hit tada a isada bi vjerovatno.Sjecam se kada su Pisonja i zuga maznuli onaj autobus pa kada su poslije oporavka upali u pakao droge sjecam se i kada je Alenu Islamovicu kucal 30-a jesen koji je to vokal bio pada mi na pamet pjesma "konji"jos dok je bio u Jagodama pa Bijelo Dugme i neke od balada zbog kojih bi se posramili i Floydi.ostani djubre do kraja je bila moja prva pjesma koju sam znao osvirati ustvari ne Balkan od Azre je bila prva slusao sam ga sto puta uzivo nisam bio na Zabranjenom pusenju a imao sam priliku bio sam u Sarajevu 1987 bas kada je izasao album "pozdrav iz zemlje safari" Pusenje je imalo promociju tog albuma taj dan a ja sa starcima kod njihovog vjencanog kuma na makovnjaci umrla kumu mama" pa nema smisla da danas slusas te drmavce propalico"rece stari a stara mi sveze sljagu a meni iz ruku ispadne kutija od cipela u koju je stara spakovala nekakve keramicke figurice za kumu to je bilo popularno tada skupljati kuma ni danas nije zaboravila te figure a ni ja taj koncert.probat cu neke slike naci s koncerata imam jednu gdje sam dobio od milicije batina ali o tom drugom prilikom cini mi se da sam malo skrenuo s teme...ta jebena nostalgija.pozdrav
HookerLEGENDA

mar 2012.

#3
Azra Dugo sam razmisljao sa kojom grupom ili izvodjacem bih zapoceo.Puno ih je bilo u opticaju,medjutim Azra je prevagnula.Zasto?Zato sto sam odrastao uz Dzonija i njegove pesme,zato sto ih znam sve napamet,osim par poslednjih Dzonijevih albuma,zato sto njegove pesme ne moze niko drugi da otpeva.... Kultna licnost ex YU scene,Branimir Dzoni Stulic....Rodjen je 11.aprila 1953.u Skoplju.Otac mu je bio vojno lice pa su se cesto selili.Kljucne godine odrastanja proveo u Zagrebu gde je studirao fonetiku i istoriju na filozofskom fakultetu. Prva grupa koju je osnovao zvala se Sevdah bend.Godine 1975 nakratko pokrece grupu Azra,odustaje od nje brzo i okrece se samostalnim nastupima da bi u januaru 1977 ponovo pokrenuo bend.Ime je odabrano po pesmi Hajnriha Hajnea a Azra znaci devica.1977 i 1978 nastupao je sa Jurom Stublicem.Jura i Dzoni,kao dve jake autorske licnosti nisu dugo mogli zajedno,pa je Jura osnovao sastav Film. Prvi singl je bio sa pesmama Balkan i A sta da radim.Pesma Balkan je u prvoj verziji vukla na sevdah ali je Dzoni pod uticajem Novog talasa i panka izmenio. Debi album je snimljen u prolece 1980.Proglasen je najboljim debi albumom u YU rocku.Citava ploca je posvecena devojci Graciji za koju je napisana i pesma Gracija.Ostale legendarne pesme sa te ploce su Jablan,Krvava Meri,Tesko vrijeme,Tople usne zene,Marina...Ostalo je istorija i malo mesta i vremena da se sve napise. Posle koncerta na Hvaru,15 avgusta 1990. Azra je prestala da postoji.Veci deo 1991. Dzoni je proveo u Beogradu a onda se seli u Holandiju,gde zivi i danas. Singlovi Balkan/A sta da radim 1979 Lijepe zene prolaze kroz grad/Poziv na ples Suzy F 1980 Dzoni budi dobar/Tesko vrijeme 1982 E pa sto/Sloboda/Gluperde lutaju daleko 1982 Nemir i strast/Dovidjenja na vlaskom drumu 1983 Klincek stoji pod oblokom/Flash 1984 Mon ami/Duboko u tebi 1984 Albumi Azra 1980 Suncana strana ulice 1981 Ravno do dna 1982 Filigranski plocnici 1982 Singl ploce 1979-1982. 1982 Kad fazani lete 1983 Krivo srastanje 1984 It ain't like in the movies at all 1986 Kao i jucer (singl ploce 1983-1986) 1987 Izmedju krajnosti 1987 Zadovoljstina 1988 Blase 1997 dupli CD Ostalo su Dzonijevi solo albumi,ovde j rec o Azri http://www.youtube.com/watch?v=Mgi2snF44xI
HookerLEGENDA

mar 2012.

#4
Imam potrebu da napisem ponesto o svakoj grupi iz vremena ex YU zbog mladjih koji verovatno ne znaju a mozda bi ih interesovalo...Svaka grupa i izvodjac koje cu navesti su zasluzili da se makar nesto kaze o njima !!! SMAK Radomir Mihajilovic Tocak rodjen je 13.juna 1950. u a ku.Od pete godine svira razne zicane instrumente a od 9-te se usresredio na gitaru.Nastradao je 1959.iscasio nogu u kuku,5 godina proveou bolnici i svo vreme vezbao gitaru.Po izlasku iz bolnice zavrsio osnovnu skolu i posvetio se muzici. Pocetkom 1971.godine upoznaje basistu Zorana Milanovica i bubnjara Slobodana Stojanovica Kepu i sa njima osniva bend Dzentri. Svirali su na relaciji Cacak-Kraljevo-Kragujevac i decembra 1971 osnivaju grupu Smak.Govorili su da je naziv Smak skracenica od Samostalni muzicki ansambl Kragujevac.Svirali su progresivni rock sa jazz elementima i cesto su zalazili u blues,U oktobru 1973.godine,posle dosta promenjenih pevaca,u grupu dolazi legendarni pevac Boris Arandjelovic.Prosao je na audiciji za pevaca jer je jedini uspeo da u originalu otpeva Child in time od Deep Purple. 1975.su snimili debi album"Smak" na kojem su se nalazile pesme-strana A:Perle,Mracni mol,Blues u parku i Biska 2 a na B strani Put od balona(Biska20) instrumentalod 20 minuta. Godine 1981.odlazi pevac Boris Arandjelovic a grupa 1986.pravi album Smak 86 i prestaje sa radom.1994 Tocak i Kepa ponovo pokrecu bend sa mladim snagama... Trebalo bi jos ko zna koliko da se napise,mislim da je ovo dosta.Njihove pesme govore za njih i mislim da je suvisno ista pricati o tome,samo sesti ,pustiti bilo koji album,bilo koju pesmu i uzivati.... Diskografija Singlovi Zivim ja/Biska 16 1974. Ulazak u harem/Sto ptica 1975 Ulazak u harem/Epitaf 1975 Ljudi nije fer/El Dumo 1976 Satelit/Sumadijski bluz/Covece ti si mlad/Slikar sa Pikadilija 1976 Crna dama/Plava pesma 1977 Alo/Daire 1977 Nevidljive terazije/Hitopadeza 1978 Na Balkanu/Gore dole 1979 Rock cirkus/Hirosima 1980 Albumi Smak 1975 Crna dama 1977 Plava pesma-best of 1977 Black lady 1978 Stranice naseg vremena 1978 Rock cirkus 1980 Zasto ne volim sneg 1981 Smak 86 1986 Ima jos nekoliko albuma ali u vreme posle raspada YU,a to nije tema... http://www.youtube.com/watch?v=2k2vmwOU2HM&feature=related
DEDEPOZNAVALAC

mar 2012.

#5
Pozz Svaka cast jedna od lepsih tema u ovo sivilo. I treba da klinci znaju sta je bila dobra zeza kada se putovalo po koncertima u citavoj staroj jugi. Izmedju mene i buraza 7 g razlike sto i nije puno ali u vreme momcenja moje nemoze da se meri sa njegovim ( rat, besparica, sankcije itd.). Naravno da sam se dobro provodio kada se imalo.
HookerLEGENDA

mar 2012.

#6
Atomsko skloniate Grupa je osnovana 26.02.1977.godine a prvu postavu cinili su bivsi basista grupe Boomerang Bruno Langer rodjen 1949. godine,pevac Serdjo Bla~i,gitarista Dragan Gu~van,klavijaturista Eduard Kancelar,bubnjar Saaa Dadi i Rudolf Grum koji je pevao pratece vokale. Prvi album snimaju 1978.godine pod nazivom "Ne cvikaj generacijo" i taj album je doneo nezaboravne hitove kao sto su:Pomorac sam majko,Ne cvikaj generacijo,Kinematograf naseg detinjstva... Iskristalisali su svoj stil,hard rock zvuk sa antiratnim i kataklizmickim tekstovima koje su dugovali hipi ideologiji. Kad je umro Serdjo Blazic,posle duge i teske bolesti 18.januara 1987.godine,grupa je fakticki prestala da postoji. Bruno Langer je pokusavao kasnije nesto sa novom postavom ali to vise nije bilo to.Barem meni. Bend koji je ostavio neizbrisiv trag u muzici ex YU,spoj hard rocka i hipi tekstova,svaki komentar suvisan,treba slusati.... Diskografija Ne cvikaj generacijo 1978 Infarkt 1978 U vremenu horoskopa 1980 Atomska trilogija 1980 Extrauternia 1981 Mentalna higijena 1982 Space generation 1983 Zabranjeno snivanje 1984 Jednom u ~ivotu 1985 This space ship 1987 Ima jos nekoliko albuma ali nastali su posle smrti Serdja Bla~ia i nisu u ex YU http://www.youtube.com/watch?v=1R861zCbyfU&feature=related
HookerLEGENDA

mar 2012.

#7
Leb i sol ( Skoplje) Okosnicu grupe su cinili gitarista Vlatko Stefanovski(1957) i basista Bodan Arsovski(1956)..Sa klavijaturistom Nikolom Dimusevskim i bubnjarem Dimitrijem Cucurovskim(prva postava)u januaru 1976.godine osnivaju legendarni bend Leb i sol. Krajem avgusta 1977.nastupaju kao predgrupa Bijelom dugmetu na koncertu kod Hajducke cesme.Debi album su snimili u studiju RTV Novi Sad septembra 1977.godine.Kao hit sa ploce izdvojila se pesma "Nisam tvoj". U prolece 1978.godine dobijaju nagradu za najbolji umetnicki dojam za obradu pesme "Aber dojde Donke".Ubrzo izbijaju u sam vrh ex YU rocka i tu ostaju. 1980.im se prikljucuje novi bubnjar,Dragoljub Djuricic. 1999.su dobili nagradu Porin za najbolje muzicko reizdanje.U principu,nikad nije doslo do nekog konkretnog raspada grupe,clanovi su imali dosta svojih solo projekata a povremeno su se sastajali i svirali zajedno. Stil im je mesavina jazz- rock zvuka sa etno uticajima.Umetnost... Diskografija (u ex YU) Singlovi Nie cetvoricata/Devetka 1978 Talasna duzina/Dikijeva igra 1978 Albumi Leb i sol 1978 Leb i sol 2 1978 Rucni rad 1979 Beskonacno 1981 Sledovanje 1982 Akusticna trauma 1982 Kalabalak 1983 Tangenta 1984 Zvucni zid 1986 Kao kakao 1987 Putujemo 1989 http://www.youtube.com/watch?v=kH9S3nJ1sVQ&feature=related
HookerLEGENDA

mar 2012.

#8
Indexi (Sarajevo) Grupa je osnovana davne 1962.godine u Sarajevu.Posto su svi clanovi benda bili studenti odlucili su se za naziv grupe Indexi.Postala je sinonoim za Sarajevsku pop skolu.Indexi su bili rasadnik talentovanih muzicara,puno njih je sviralo u grupi a po odlasku iz nje osnivalo svoje bendove koji su redom bili uspesni.Kroz Indexe su prosla imena kao sto su:Kornelije Kovac(Korni grupa),Vlado Pravdic(Ambasadori,Bijelo Dugme},Milic Vukasinovic(Bijelo dugme,Vatreni poljubac),Vladimir Savcic(Pro arte)... Prvu stalniju postavu grupe su cinili:gitarista Slobodan Kovacevic Boda,ritam gitara Ismet Arnautalic,basista Fadil Redzic,bubnjar Djordje Kisic i legendarni pevac Davorin Popovic..U to vreme su pretezno svirali obrade pesama dok u grupu 1967.godine nije dosao klavijaturista Kornelije Kovac.Od tada se sve vise orijentisu na sopstveni materijal. Prvi znacajniji uspeh ostvaruju 1968.godine sa pesmom Jutro ce promeniti sve. Jedinstven stil sviranja i neponovljivi glas Davorina Popovica cine Indexe legendarnim bendom sa prostora ex YU.Pesme koje ce ostati upamcene kao najvise puta obradjivane od strane drugih izvodjaca. Davorin Popovic je preminuo od posledica raka gusterace 18.juna 2001. u Sarajevu.... Diskografija Singlovi Sedam velicanstvenih/Nikada/Veceras u gradu mladih/Atlantis 1964. Nase doba/Pruzam ruke/Zasto je prazan citav svijet/Jednom smo se svadjali 1967. Drugi covjek/Ako jednom budes sama/Jutro ce promeniti sve 1968. Ne zelim tvoju ljubav/Sabn-dabn-sabn-du-bajo 1969. Svijet u kome zivim/Da sam ja netko 1971. Krivac si ti/Sve ove godine 1972 Sanjam/Balada 1972 Plima/Ugasila je plamen/Povratak Jacka Trbosjeka i ostalog zla 1972. Predaj se srce/Budi kao more 1973. Jedina moja/I tvoje ce proci 1973. Samo su ruze znale/Samoco,ljubavi moja 1974. Ding-da-da/Da l' smo ljudi 1974. Bacila je sve niz rijeku/Pogresan broj 1974. Volim te/Ti si mi bila naj,naj 1975. Obala pusta,obala vrela/Prva ljubav 1975. Moja Hana/Nocni susreti/Stani malo zlato moje/Putovi 1976. I mi i nas dvoje/Kad se hoce sve se moze 1976. Samo jednom/Kupala se cura jedna u potoku pod planinom 1977. U jednim plavim ocima/Ana 1977 Voljela je sjaj u travi/Pokazi mi dlan 1977. Ispijmo zlatni pehar/Svidjas mi se 1978. Pozovi me na kau/Slovo o covjeku 1978. 310 poljubaca/Bilo je lijepo 1978. Zivjela Jugoslavija/Prazne noci a beskrajni dani 1979. Njene oci,usne,ruke/Oj,Neretvo 1980. Betonska brana/Da l" oblak zna 1981. Pozdravi Sonju/Na svoj nacin/Dobar dan,tugo 1983. Albumi Indexi 1974. Indexi 1977. Modra rijeka 1978. Sve ove godine(cetvorostruki album) 1986. http://www.youtube.com/watch?v=ZGipPJKMEeU
HookerLEGENDA

mar 2012.

#9
Miladin `obi(Podgorica) Miladin `obi je roen 1956. godine u Nikaiu gde je odrastao i zavraio srednju akolu. Nakon srednje akole, `obi upisuje fakultet za turizam u Dubrovniku. Taj period se smatra klju nim za njegovo stvaralaatvo. Pod utiskom studentskog ~ivota i velikih prijateljstava, on stvara svoje najvee pjesme. 1975. godine objavljuje prvu pjesmu "To sam ja", koja u to vreme u privatnim studentskim dubrova kim krugovima dobija status studentske himne. Godinu dana kasnije na muzi kom festivalu "Omladina 76" u Subotici osvaja drugo mjesto sa pjesmom "Daj nam neba". Nakon toga se preselio u Sarajevo gdje je do~ivio vrhunac karijere. 1980. godine izdaje svoj prvi album "O~iljak". Sa tog albuma se izdvajaju legendarna studentsko-socijalna tema "D~emper za vinograd" i najpoznatija "Kad bi doala Marija". Na tom LP-ju su se naale "Ne pokuaavaj mijenjat' me", "A vrijeme ide dalje". U vrijeme najveeg uspjeha Miladin `obi do~ivljava porodi nu tragediju. Njegova sestra umire nakon teake bolesti. Nakon svega `obi se povukao. Snimio je i trei album pod nazivom "Barutana ljubavi" ali zbog porodi ne tragedije ostavlja muziku i album nikad nije izdan Diskografija Singl Zazvoni zvono/To sam ja 1975 Albumi Oziljak 1981 Umjasto gluposti 1982 http://www.youtube.com/watch?v=hIxf-RK6e7Q Himna...!!!!!
ponočniISTRAŽIVAČ

mar 2012.

#10
Stani, stop! :icon_mrgreen: Gdje su bloody Majke? Jest da je Bare malo udan, ali zato piae odlicnu poeziju. Evo za po etak: Majke - Odvedi me - YouTube Majke - A ti joa plaea - YouTube

mar 2012.

#11
Goran Bare roden u Vinkovcima 1965.prvi bend osniva sa 12 godina s prijateljem M.Pokrovcem pokrece bend Duo debili i prvi put svira pred 1.000 ljudi u Vinkovackom domu omladine.Krajem 1984. godine Bare osniva grupu Majke i donosi odluku da je glazba njegov ~ivotni poziv. Uslijedila su prva studijska snimanja, nastupi, recenzije i radijska emitiranja njihove glazbe. 1986. godine u zagreba kom Lapidariju i beogradskoj Akademiji odr~avaju prve va~nije svirke gdje ih uo ava zagreba ki nezavisni izdava Zdenko Franji. Nudi im suradnju, pa 1987. Majke snimaju prvi promo materijal sa 14 pjesama nazvan Majke zauvijek za Franjeevu nezavisnu etiketu "Sluaaj najglasnije". Sve eae nastupe i vrlo dobre kritike u velja i 1989. godine na neko vrijeme prekinula je tragi na smrt Baretovih najbliskijih prijatelja gitariste Majki, Marina Pokrovca, Gorana Matoaevia-Bratanca i Pavla Papa u automobilskoj nesrei. Veliku bol zbog gubitka najboljih prijatelja Bare pokuaava zaboraviti bje~ei sve dublje u ovisnost o heroinu, te odlaskom iz Vinkovaca u Zagreb. Nakon aest godina sviranja Majke 1990. snimaju svoj prvi pravi album Razum i bezumlje, koji je od domae kritike proglaaen rock albumom godine. Upravo kad je sve bilo spremno za kona ni uspjeh, po inje rat, a orginalne Majke, po Bari jedine prave Majke, su se rastale i nikad viae sastale. Te 1991. godine Bare pod pseudonimom Hali Gali Halid snima samostalni mini album; svojevrsnu mjeaavinu gara~nog rocka, psihodelije i narodne glazbe. Nakon toga se prvi put pokuaava izlije iti od heroinske ovisnosti, ali bezuspjeano. Ipak, 1992. okuplja nove Majke s Korozijom, bubnjarem originalnih Majki te tog ljeta snima drugi album Razdor. 1994. snimaju svoj trei album Milost, 1996. Vrijeme je da se krene, live album }ivot u~ivo 1997. i Put do srca sunca 1998. Nakon ato se 1999. oslobodio ovisnosti, raspuata Majke te nastupa samostalno i s prateom grupom Plaenici. 2007., nakon osam godina stanke, zajedno s Kilmisterom, Zokijem, Krunom i Alenom Tibljaaom sprema veliki povratni ki koncert Majki; 2008. objavljuju live album Unplugged te po inju ponovno svirati diljem Hrvatske.ovo je bila shema copy-paste.inace sam veliki fan Majki a Gorana poznajem i osobno.Krajem 1984. godine Bare osniva grupu Majke i donosi odluku da je glazba njegov ~ivotni poziv. Uslijedila su prva studijska snimanja, nastupi, recenzije i radijska emitiranja njihove glazbe. 1986. godine u zagreba kom Lapidariju i beogradskoj Akademiji odr~avaju prve va~nije svirke gdje ih uo ava zagreba ki nezavisni izdava Zdenko Franji. Nudi im suradnju, pa 1987. Majke snimaju prvi promo materijal sa 14 pjesama nazvan Majke zauvijek za Franjeevu nezavisnu etiketu "Sluaaj najglasnije". Sve eae nastupe i vrlo dobre kritike u velja i 1989. godine na neko vrijeme prekinula je tragi na smrt Baretovih najbliskijih prijatelja gitariste Majki, Marina Pokrovca, Gorana Matoaevia-Bratanca i Pavla Papa u automobilskoj nesrei. Veliku bol zbog gubitka najboljih prijatelja Bare pokuaava zaboraviti bje~ei sve dublje u ovisnost o heroinu, te odlaskom iz Vinkovaca u Zagreb. Nakon aest godina sviranja Majke 1990. snimaju svoj prvi pravi album Razum i bezumlje, koji je od domae kritike proglaaen rock albumom godine. Upravo kad je sve bilo spremno za kona ni uspjeh, po inje rat, a orginalne Majke, po Bari jedine prave Majke, su se rastale i nikad viae sastale. Te 1991. godine Bare pod pseudonimom Hali Gali Halid snima samostalni mini album; svojevrsnu mjeaavinu gara~nog rocka, psihodelije i narodne glazbe. Nakon toga se prvi put pokuaava izlije iti od heroinske ovisnosti, ali bezuspjeano. Ipak, 1992. okuplja nove Majke s Korozijom, bubnjarem originalnih Majki te tog ljeta snima drugi album Razdor. 1994. snimaju svoj trei album Milost, 1996. Vrijeme je da se krene, live album }ivot u~ivo 1997. i Put do srca sunca 1998. Nakon ato se 1999. oslobodio ovisnosti, raspuata Majke te nastupa samostalno i s prateom grupom Plaenici. 2007., nakon osam godina stanke, zajedno s Kilmisterom, Zokijem, Krunom i Alenom Tibljaaom sprema veliki povratni ki koncert Majki; 2008. objavljuju live album Unplugged http://www.youtube.com/watch?v=0IuCr7BMKPY&feature=player_detailpage#t=17 s ---------- Post added at 19:57 ---------- Previous post was at 19:44 ----------

mar 2012.

#12
zaboravio sam napisati da sam veliki fan Majki a Gorana poznajem i osobno
Rasta ManPOZNAVALAC

mar 2012.

#13
bare

mar 2012.

#14
sorry Hooker znam da nije novi val ali ovo je jednostavno umjetnosthttp://www.youtube.com/watch?v=iFP2QdCKh5E&feature=player_detailpage#t=18 s Balkanski Jim Morrison
ponočniISTRAŽIVAČ

mar 2012.

#15
:hehe: Priznajem, nisam neki roker. Sluaam sve od klasi ne glazbe pa do Majki. Ali nema mi nista bolje uz pivo pustiti Majke. Po meni su Majke puno bolje od recimo Azre. `ta vi mislite o tome?
HookerLEGENDA

mar 2012.

#16
Ponocni,trebao si da kazes da vise volis da slusas Majke od Azre a ne ko je bolji...Nema problema,ukusi su razliciti... Ja nisam puno slusao Majke,ono sto sam cuo je dobro i dopada mi se.Azru sam preslusavao svaki album i pesmu nebrojeno puta,znam tekstove,volim pokvareni Dzonijev glas i njegovu muziku,legende... Dajem prednost Azri...Ali,ponavljam,stvarno cenim i ono sto je radio bend Majke!

mar 2012.

#17
http://www.youtube.com/watch?v=iuSthfwzjPs&feature=player_detailpage danas mi pase EKV.Hooker ja cu nesto o njima napisati potrudit cu se da nebude copy-paste kao kod Majki.pozdrav
HookerLEGENDA

mar 2012.

#18
Dogovoreno Opa Cupa,onda idemo sa "Novim talasom",kreni ti sa EKV a ja cu da napisem nasto za Sarla Akrobatu,ipak je od njih sve pocelo sto se Novog talasa tice,pa onda idemo dalje... Kad zavrsim sa "Talasom",onda se vracam na ono od pre... Sarlo akrobata,Disciplina kitchme,EKV,Elektricni orgazam,Idoli,Prljavo kazaliste,Boye,D'Boys,Film,Haustor...Ih,ima tu doobrooog materijala...
HookerLEGENDA

mar 2012.

#19
`arlo akrobata (Beograd) Milan Mladenovi,Duaan Koji Koja i Ivan Vdovi VD su bili udarna trojka koja je,mo~e se slobodno rei,zapo ela novi talas.Grupa se na sceni prvi put pojavila aprila 1980.godine kao predgrupa Pankrtima na koncertu u SKC. Prve snimke su uradili za pesme Ona se budi,Oko moje glave,Niko kao ja i Mali ovek za album "Paket aran~man" 1981.godine.Na albumu su bile i pesme Idola i Elektri nog orgazma.Album" Paket aran~man "predstavlja prekretnicu u istoriji ex YU muzike i slovi kao po etak" Novog talasa." Debi LP snimili su 1981.godine a zvao se "Bistriji ili tuplji ovek biva kad..".Milan i Koja su donosili ideje a VD se bavio njihovom razradom.Milan je bio zadu~en za melodi nost,Koja za bas koji je svirao po ugledu na Hendrixa ali iz Punk vizure a VD vezao sve bubnjevima,uspeo eksperiment. Grupa je iznenada prestala da postoji u jesen 1981.godine.Milan Mladenovi je osnovao grupu Katarina II(kasniji EKV),Koja osniva Disciplinu ki me a VD je planirao osniivanje grupe "Da li volite d~ez" ali to nikada nije ostvario zbog problema sa drogom(od ijih posledica je umro u septembru 1992.godine). Diskograija Singl Ona se budi/Mali covek 1981. Albumi Ucesce na ploci"Paket aranzman" 1981 Bistriji i tuplji covek biva kad... 1981 http://www.youtube.com/watch?v=oyTSq84FpM0&feature=related
HookerLEGENDA

mar 2012.

#20
Haustor (Zagreb) Haustor je nastao 1979.godine u postavi: pevac i povremeni gitarista Darko Rundek,basista Srdjan Saher,bubnjar Boris Lajner i gitarista Ozren Stiglic.Pre toga su Darko i Srdjan imali neformalnu grupu koja se zvala Komuna.Boris Lajner je paralelno svirao i u Azri sve dok u Haustor nije dosao bubnjar Zoran Perisic.Kasnije se grupi prikljucuju saksofonista Damir Prica,klavijaturista Zoran Vuletic i trombonista Nikola Santro.I to je to. Godine 1980-te su snimili prvu pesmu za radio Zagreb koje je postigla veliki uspeh.To je bila pesma Moja prva ljubav.Debi album su uradili 1981.godine,zvao se Haustor i na njemu su bile pesme Radio,Mijenjam se,Lice,Duhovi,Crni zbir,Moja prva ljubav... Rundek je svoj nastup obojio teatralnoscu,pantomimom i sminkom,jedinstvena pojava,a Novi talas im je omogucio da svoje ideje neometano realizuju.... Po meni,njihov najbolji album je Treci svijet objavljen1983.godine.Istrazivanje zvuka,od reggae-a preko latinoamericke muzike pa do pop i rock struktura...Neponovljivo. Uoci pripreme petog albuma koji je trebalo da se zove Dovitljivi mali cudaci 1990.godine Haustor je prestao sa radom.Rundek je nastavio veoma uspesnu solo karijeru. Diskografija Singlovi Moja prva ljubav/Pogled u bb 1981 Radio/Crni zbir 1981 Majmun i mjesec/Zima/Capri 1981 Albumi Haustor 1981 Treci svijet 1984 Bolero 1985 Tajni grad 1988 http://www.youtube.com/watch?v=DidapxRE-5A
deastateAMBASADOR

mar 2012.

#21
hooker puno ti hvala sto si me vratio malo u moje mlade dane kada se vrijeme provodilo na klupici u parkicu sa gitarom i pivom (ili nekim jeftinim vinom). malo sam mladi od tebe ali i bilo je nas nekolicina koja je cjenila tu muziku i u ranim 2000. pozz i samo nastavi ovim putem...

mar 2012.

#22
EKV- Milan Mladenovi je roen 21, rujna 1958. godine u Zagrebu. Kako mu je otac bio vojno lice, aest godina kasnije se sele u Sarajevo, a 1970. porodica prelazi u Beograd. Prva ozbiljnija grupa u kojoj je radio bila je Limunovo drvo. Sastav je djelovao krajem sedamdesetih godina, uz Milana su svirali gitaristi Dragomir Mihailovi Gagi i Milan Stefanovi, a skladali su glazbu pod utjecajem hipi pokreta. Grupa je esto mijenjala lanove a posljednja postava u kojoj su bili Milan, Gagi, basist Duaan Koji Koja i bubnjar Ivica Vdovi, poslije koncerta sa Pankrtima u SKC-u travnja 1980. godine nastavlja uz novo ime, `arlo akrobata. U toj kombinaciji nije bio Gagi koji je jedno vrijeme svirao sa Dr. Spiro. Po raspadu `arla, Milan velja e 1982. godine sa biaim lanovima Spirina pratee grupe formira sastav Katarina II. Prvu postavu inili su: Milan Mladenovi, gitara, vokal, Dragomir Mihailovi Gagi, gitara, bubnjar Duaan Dejanovi (ex Rock express, Limunovo drvo) i basist Zoran Radomirovi `vaba (ex Limunovo drvo, Doktor Spira i ljudska bia). Grupa je naziv odabrala po Gagijevoj neuzvraenoj ljubavi, djevojci Katarini. Poslije nastupa u sali kina Top iderska zvijezda krajem 1982. godine, grupi se priklju uje Margita Stefanovi koja je imala obrazovanje klasi nog pijaniste, a tada je debitirala na rock sceni. `vaba prelazi u Du Du A, Duaan Dejanovi u Disciplinu ki me, pa jedno vrijeme bubnjeve u grupi svira Branko Kuatrin Mango (ex Grupa I i Dr. Spira). Novu ritam sekciju Katarine II ine bubnjar Ivan Vdovi VD (ex `arlo akrobata) i basist Bojan Pecar (ex BG 5, Via Talas). Sa skupinom Via Talas, u kojoj je pjevala Mira Mijatovi, Bojan je snimio LP "Perfektan dan za banana ribe" (Sarajevo Disk 1983.), ali su brzo prestali s radom. U proljee 1983. godine, Katarina II nastupa na Bijenalu u Zagrebu i dobiva vrlo povoljne kritike. Prvi LP snimaju u studiju Enca Lesia, ali se rad ote~e u nedogled. Na snimanju je gostovao glumac Bule Gonci koji je svirao frule. Taj materijal propada i na poziv Srana Marjanovia 1984. godine za RTV Ljubljanu ponovno snimaju iste pjesme u produkciji ora Petrovia, a gosti su bili Mario elik na konga i saksofonista Jurij Novoseli iz sastava Film. Veinu tekstova na debi plo i radio je Milan Mladenovi, tekstove za pjesme "Vrt" i "Platforme" potpisao je Gagi, a glazba je zajedni ka. U temama "Aut", "Jesen", "Radostan dan", "Treba da se isti", "Ja znam", Katarina li je povezala Milanov deskriptivni senzibilitet sa enermom "Tatoo" lanovi grupe su iscrtani po tijelu u maniri indijanskih obrednih tetova~a . Grupa prvi put nastupa u inozemstvu 22. o~ujka 1985. godine u Torinu na "Danima kulture" i ostavlja pozitivan dojam na publiku. Odli no prolaze i na zagreba kom nastupu u okviru akcije "Bolje vas naali". Tijekom 1985. godine Milan sa Mitrom Subotiem esto snima u Novom Sadu. Dio tog materijala izlazi na plo i "Disillusioned" koju Suboti objavljuje pod pesudonimom Rex llusivii. Krajem 1985. godine Fir i odlazi u vojsku, pa u Laboratoriju zvuka, a novi bubnjar je Ivan Rankovi (ex Tvrdo srce i velike uai) Sa njim, u produkciji Milana, Margite i Dragan a inovi snimaju LP "S vetrom uz lice" na kome se obilato slu~e tada novim instrumentom za sempliranje nazvanim Emule-tor II. Uz nove pjesme "Ti si sav moj bol", "Novac u rukama", "Stvaran svijet oko mene", "Kao daje bilo nekad" sti~u i prve primjedbe mialjenja kako previae podsjeaju na grupu Simple Minds Upravo ovom plo om probijaju se do aireg kruga publike, ato je zabilje~eno na koncertnoj plo i "EKV 1986 live", snimljenoj na jednom od pet rasprodanih nastupa u zagreba kom Kuluaiu 2. studenog 1986. godine.Po etkom 1988. godine grupa je na turneji, a na koncertima im se pridru~uju pjeva- ica Tanja Jovievi (Listopad 1864) i gitarist Zvonko uki, iji sastav Van Gogh u to vrijeme pauzira. Sa njima tada ponovno svira i Fir i, sve do svibnja 1988 godine kada je otputovao u Ameriku gdje i danas ~ivi Januara 1989. godine zavraavaju plo u "Samo par godina za nas" na kojoj su gostovali Mitar Suboti (klavijature). Tanja Jovievi (pratei vokali) i Teodor Jani (gitara) Plo a preslikava koncept prethodne, tako da nailazi na podijeljene kritike, a sa nje se pored naslovne izdvajaju pjesme "Iznad grada" i "Krug" Unato kritikama, grupa je na vrhuncu karijere, sviraju na EBU-UER rock festivalu u Novom Sadu, odlaze na festival Midem 90. u Cannes i svibnja 1990. godine sudjeluju na prvom Europskom bijenalu rock glazbe u Toulouseu Po etkom 1990. godine }ika Todorovi se sve viae posveuje glumi, au EKV dolazi bubnjar Marko Milivojevi (ex Morbid i mnoi, U akripcu) Bojan Pecar odlu uje napustiti glazbu, seli se u Lohdon, a na koncertima bas svira Miako Plavi (ex Via Talas, D ' boys Piloti). LP "Dum dum" snimaju u proljee 1991. godine a kao basisti gostuju Duaan Petrovi i Bata Bo~ani, pratee vokale je pjevala Tanja Jovievi, a na svojim spravama je djelovao Mitar Suboti. Sumorno vrijeme utjecalo je i na pjesme pa su "Zabranjujem", "Idemo", "Dum dum", "Blijedo" direktan proizvod teake stvarnosti.Tokom karijere lanovi grupe EKV radili su i na filmu. Godine 1985. u filmu "Tajvanska kanasta" redatelja Gorana Markovia glumili su i izveli pjesmu "Tatoo". Sljedee godine Milan se pojavljuje u filmu "Crna Marija" redatelja Darka Bajia, za koji je napravio temu "Bus station". Krajem osamdesetih Milan piae dvije pjesme za kazalianu predstavu "Majka hrabrost". Uz njega, glazbu za tu predstavu joa rade Vlatko Stefanovski, Zoran Eri, ore Petrovi i drugi. Milan je producirao plo e sastava Fit i Gustaph y njegovi dobri duhovi. Margita je radila glazbu za kazaliane predstave "Klasni neprijatelj" i "Tri sestre" i za TV dramu "Plavi, plavi". 0 skupini su objavljene knjige "EKV" (Kamenko 1990.) u kojoj su fotografije Kamenka Pajia, a intervju s Milanom je radio Zoran Trbovi. Knjiga "Dje ak iz vode" (LOM 1997.) sadr~i tekstove pjesama i fotografije, au pripremi je biografija "Mjesto u meavi" (Matica Srpski), autora Aleksandra }ikia. Po etkom 1997 godine objavljen je kon-certni CD "Live 88" na kojem su snimke nastupa Ekatarine Velike u zagreba kom klubu Kuluai i Novom Sadu odr~ani tijekom 1988. godine Zagreba ki nastup najavljuje novinar Dra~en Vrdoljak, au jednoj pjesmi gitaru sa njima svira producent Teodor Jani. Alatne tim snimkama je sa uvao Fir i, ponio ih sa sobom u New York i inicirao objavljivanje ove plo e.Diskografija Albumi: "Katarina II" (RTV U 1984.) "Ekatarina Velika" (RTV U 1985.) "Svetromuzlice"(RTVU 1986.) "EKV 86 LIVE" (RTV U 1987.) "Ljubav" (PGP RTB1987.) "Samo par godina za nas" (PGP RTB 1989.) "DumDum" (PGP RTB 1991.) "Neko nas posmatra" (PGP RTS 1993.) "Live '88" (Global Music 1997.)http://www.youtube.com/watch?v=oDNxM2ZW3oM&feature=player_detailpagetext sam skinuo sa jednog foruma znaci ipak shema copy paste ali ne u potpunosti
HookerLEGENDA

mar 2012.

#23
Svaka cast za EKV Opa Cupa,:thumb:,ja nastavljam dalje sa "Novim talasom"... Disciplina ki me (Beograd) Po raspadu `arla akrobate basista Duaan Koji Koja(1961.)i bubnjar Nenad Krasavec Kele formiraju krajem 1981.godine Disciplinu ki me.Po Keletovom odlasku u vojsku 1982.godine kao bubnjar dolazi Srdjan }ika Todorovi,danas popularni glumac u Srbiji,sin legendarnog glumca Bore Todorovia. Bas i bubanj,neobi na postava,te~ak zvuk i neobi na muzika teako su nalazile put do izdava a.Debi album je odbila gomila diskografskih kua dok ga po etkom 1983.godine nije objavila slovena ka kua Helion.LP se zvao "Svia mi se da ti ne bude prijatno".Radikalan i ogoljen,minimalisti ki zvuk je brzo naaao put do uaiju sluaalaca.Na sledeem albumu "Ja imam aarene o i" Koja je uveo i trubu koju je svirao Jugoslav Muakinja. Neverovatna kombinacija,bas gitara,bubanj i truba.Specifi an zvuk,originalnost,hrabrust nikog ne ostavljaju ravnoduanim.Zvuk koji vrhunac dosti~e na poslednjem albumu sa pesmom Buka u modi. Njihova obrada pesme udna auma od YU grupe je proglaaena za najoriginalniju obradu u istoriji jugoslovenskog roka. Poslednje koncerte Disciplina ki me je odr~ala u Kopru i Puli 1991.godine.Koja odlazi u London gde 1996. godine osniva grupu Disciplin A Kitschme.Uspeano sviraju joa uvek. Diskografija Albumi Svia mi se da ti ne bude prijatno 1983 Ja imam aarene o i 1985 Svi za mnom 1986 Najlepai hitovi,koncertni 1987 De ja pesma 1987 Zeleni zub na planeti dosade 1989 Nova iznenaenja za nova pokolenja 1991 http://www.youtube.com/watch?v=rmRv29Md6ec&feature=related
HookerLEGENDA

mar 2012.

#24
Film (Zagreb) Tokom 1977. i 1978. godine basista Marino Pelajic,gitarista Mladen Juricic i bubnjar Branko Hromatko svirali su sa Dzonijem Stulicem u Azri.Dzoni je pozvao pevaca Jurislava Stublica(1953.) koji je pre toga trebalo da peva u sastavu Aerodrom ali je zbog dubokog glasa ispao iz kombinacije.Azra je sa Jurom unkcionisala samo nekoliko meseci a kada su se posvadjali sa Dzonijem,krajem 1978. godine,osnovali su grupu Film. Kao uspomena na rad sa Dzonijem nastala je pesma Roll Over Jura iz kasnijeg rada Azre. Filmu se pridruzio saksofonista Jurij Novoselic koji je nastupao pod imenom Kuzma Videosax.I ostali su sebi dali nadimke:Jura Jupiter(vokal),Mario Baraccuda(bas) i Max Wilson(gitara). Posle prvih nastupa Film je u Zagrebu stekeo status prvorazredne novotalasne klupske atrakcije.1980.godine izlaze pesme Kad si mlad i Zajedno a u jesen iste godine pobedjuju na omladinskom festivalu u Subotici sa pesmom Neprilagodjen. Debi album "Novo!Novo!Novo!" izdaju 1981.godine a producirao je Boris Bele iz Buldozera. Dovoljno je pomenuti pesme Neprilagodjen,Zamisli,Radio ljubav,Moderna djevojka,Odvedi me iz ovog grada,Zajedno,Kad si mlad,Boje su u nama,Mi nismo sami... .Ko zna ,zna...Pesme koje su obelezile dobar period mog zivota... Poslednji put su u srtaroj postavi svirali 1998.godine,samo za tu priliku,na open air koncertu"Zagreb gori". Diskografija Singlovi Kad si mlad/Zajedno 1980 Zamisli zivot u ritmu muzike za ples/Radio ljubav 1981 Boje su u nama/Istina pise na zidu 1983 Albumi Novo!novo!Novo! 1981 Film u Kulusicu-Live 1981 Zona sumraka 1982 Sva cuda sveta 1983 Signali u noci 1985 Sunce sja 1987 Zemlja srece 1989.... http://www.youtube.com/watch?v=tHakEyXLCQE&feature=related
HookerLEGENDA

apr 2012.

#25
Idoli (Beograd) Sastav je nastao 1.marta 1980. a u grupi su se nasli drugovi iz osnovne skole:gitarista i pevac Vladimir Divljan(1958.),basista Zdenko Kolar(1956.),bubnjar Boza Jovanovic i Divljanovi prijatelji iz gimnazije Srdjan Saper(1985.)i Nebojsa Krstic(1957.).Saper i Krstic su bili zaduzeni za komponovanje i vokale. Prvi singl su objavili 1980. sa pesmama Pomoc,pomoc i Retko te vidjam sa devojkama.Uzeli su ucesce na novotalasnom albumu Paket aranzman sa Sarlom akrobatom i Elektricnim orgazmom sa pesmama Maljciki,Plastika,Scwule uber Europe i Amerika i izbijaju u vrh novotalasnih bendova.Na drugom albumu im je Jura iz Filma svirao usnu harmoniku a leta 1981. Film i Idoli organizuju zajednicku turneju. Godine 1982.prave njihov antologijski album "Odbrana i poslednji dani".Zahvaljujuci tom albumu,sto uopste ne umanjuje vrednost ostalih,proglaseni su za najbolju grupu 1982. a album je ocenjen kao najbolji.Po izboru sedam evropskih magazina dosli su na cetvrto mesto rock grupa u Evropi ! Album "Odbrana i poslednji dani"proglasen je tokom sledecih godina za najbolju jugoslovensku plocu. Posle koncerta u Ljubljani 1984. prestali su sa radom.Grupa sacinjena od jakih pojedinaca nije mogla da podnese uzajamna nezadovoljstva.Poslednji zapis pod imenom Idoli pojavio se 1985,kao album pod nazivom Sest dana juna sa muzikom radjenom za istoimeni film. Diskografija Singlovi Retko te vidjam sa devojkama/Pomoc,pomoc 1980 Retko te vidjam sa devojkama/Maljciki 1981 Albumi Ucesce na albumu Paket aranzman 1981 VIS Idoli 1981 Odbrana i poslednji dani 1982 Cokolada 1983 Sest dana juna 1985 http://www.youtube.com/watch?v=1W6fGh4TuCs&feature=relmfu
HookerLEGENDA

apr 2012.

#26
Elektri ni orgazam (Beograd) Grupa Elektri ni orgazam je nastala po etkom 1980.godine.Pri a je udna.Grupa Hipnotisano pile sa lanovima bubnjarom Srdjanom Gojkoviem Giletom(1961.),gitaristom Ljubomirom Jovanovi Jovecom i orguljaaem Ljubomirom Djukiem je trebalo da ima koncert u SKC-u(Studentsko kulturni centar)u BG.Doali su na ideju da sami sebi budu predgrupa tako ato e oformiti sastav Elektri ni orgazam u kojem e da zamene instrumente.U Elektri nom orgazmu Gile je pevao i svirao gitaru,Ljuba klavijature i Jovec bubnjeve.Publici se mnogo viae svideo nastup Elektri nog orgazma kao predgrupe nego Hipnotisanog pileta kao glavne grupe tako da su dalje nastavili kao Elektri ni orgazam.Kasnije je Jovec preaao na gitaru a bendu se priklju io bubnjar Goran avajda avke.To je to o nastanku benda. Po etkom 1981.godine su sa Idolima i `arlom snimili prvi novotalasni album Paket aran~man a na njemu su se naale njihove legendarne pesme:Krokodili dolaze,Zlatni papagaj i Vi.Izdava ka kua Jugoton im je odmah dala aansu da snime album.Karaktelisali su ih,u po etku, vrst Punk-Rock zvuk i ~estoki nastupi. Popularni britanski magazin New Musical Express ih je, posle njihovog prvog albuma ,okarakterisao kao najuzbudljiviji nebritanski sastav. Mislim da je dovoljno navesti samo neke od njihovih pesama i svi odmah znaju ata je u ex YU muzici zna io Elektri ni orgazam:obrada Locomotion,Kako bubanj ka~e,Debela devojka,Ja sam te~ak kao konj,Vudu bluz,Kapetan esid.... Po etkom 1992.su Gile i avke sa Milanom Mladenoviem(EKV) i Antonom i Canetom(Partibrejkers) oformili antiratnu grupu Rimtutituki (u prevodu,obrnuto Turim ti kitu)sa kojom su snimili singl Sluaaj vamo i u estvovali u antiratnim protestima. Grupa nikad zvani no nije prestala da postoji. Diskografija Singlovi Konobar/I've Got a Feeling 1981. Dokolica/Dokolica(dub) 1982. Odelo/Afrika 1982. Locomotion/Metal Guru 1983. Kako bubanj ka~e/Tetovirana devojka 1984. Albumi U eae na albumu Paket aran~man 1981. Elektri ni orgazam 1981 Warszava 81. 1982 Liae prekriva Lisabon 1982. Les Chansones Populaires 1983. Kako bubanj ka~e 1984. Distorzija 1986. Brao i sestre 1987. Letim,sanjam,diaem 1988. Najbolje pesme 1980-1988 1988. Seks,droga nasilje i strah/Balkan horor rock 1992 http://www.youtube.com/watch?v=XItuG1l-a4Q
HookerLEGENDA

apr 2012.

#27
Mislim da u sa Prljavim kazaliatem zaokru~iti pri u o Novom talasu i najbitnijim grupama Novog talasa.Ima ih joa ali bi njih ostavio za kasnije. Prljavo kazaliate (Zagreb) Pod uticajem panka,grupa je nastala 1977.godine a ime bendu su dali inspirisani stripom Alan Ford u kojem se pojavljuje pozoriate nazvano Prljavo kazaliate. Prvu postavu su inili Jasenko Houra gitara (1960.),Zoran Cvetkovi gitara,Davorin Bogovi vokal,Nino Hrastaek bas i Tihomir Filea bubnjevi. Prvim albumima su napravili bum.Pogotovo drugim albumom Crno bijeli svijet koji je snimljen 1980.godine.Prvi album koji se zvao Prljavo kazaliate je imao pank podlogu dok su na albumu Crno bijeli svijet vise pa~nje obratili na samu svirku i pomeaeli pop i punk.Pun pogodak sa pesmama Mi pleaemo,Crno bijeli svet,Neki moji prijatelji,Nove cipele...Vremenom su smirivali zvuk i po mom misljenju polako po eli da prelaze u komercijalu. Medjutim to ni najmanje ne umanjuje nekadaanji zna aj benda.Samo da navedem joa par njihovih pesama koje su ostavile dobrog traga:Sve je lako kad si mlad,Ne zovi mama doktora,Heroj ulice,Zaustavite zemlju,Moderna djevojka.... Diskografija Singlovi Televizori/Majka/Moje detinjstvo 1978 Moj je otac bio u ratu/No 1978 Moderna djevojka/Crno bijeli svijet 1980 Mojoj majci/Topoteka House mix/Marina 1989 Albumi Prljavo kazaliate 1979 Crno bijeli svijet 1980 Heruj ulice 1981 Korak od sna 1983 Zlatne godine 1985 Zaustavit zemlju 1988 Sve je lako kad si mlad 1989 Devedeseta 1990 dalje ne idemo...... http://www.youtube.com/watch?v=891V5nni_Vo :thewave:
HookerLEGENDA

apr 2012.

#28
Bijelo dugme (Sarajevo) http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%91%D0%B8%D1%98%D0%B5%D0%BB%D0%BE_%D0%B4%D1%83% D0%B3%D0%BC%D0%B5 Pokuaao sam da napiaem ukratko o Bijelom dugmetu ali to je jako teako uraditi.Bolje ovako,staviti link,pa koga zanima neka pro ita.A ja u neato iz svog ugla.... `to se Dugmeta ti e,prema njima niko nije mogao ostati ravnoduaan.Ili ih volia ili ne volia.Ja sam ih voleo,i danas volim da ih pustim i sluaam.Mnogi im zameraju da su uveli folk u rock muziku,pogotovo oni ato su tada bili zagrizeni pobornici Novog talasa.Nije jedino Dugme koketiralo sa folkom,u manjoj ili veoj meri to su radili Smak,Leb i sol,YU grupa,Divlje Jagode,kasnije i Azra,Darko Rundek,mnogi...Ne vidim niata loae u tome ako se kvalitetno odradi i ako naravno preovlada Rock... Po meni je Bijelo dugme = Zeljko Bebek.Neko je,ne mogu sad da se setim ko,rekao za njega da je ovek koji moze da ima loau pesmu,ali nema aanse da je loae otpeva.Pevao je u Dugmetu do 1984.godine i udario pe at ato se peva a ti e.Tifa mu je bio dostojna zamena ali se kratko zadrzao. O Alenu u Dugmetu nemam komentara,mislim da je bio totalni promaaaj.Albumi u kojima peva Alen,ato se ti e same muzike nisu bili loai ali peva ki su nula...Ponavljam,ovo je moje glediate,mnogi su voleli Dugme sa Alenom. Uglavnom,volim Dugme,najviae period sa Bebekom,odli na muzika,odli ni tekstovi.... Jedna zanimljivost koju sam skoro gledao na TV-u u jednoj emisiji o Dugmetu.Legendarni koncert kod Hajdu ke esme 1977.godine u Beogradu,na kojem je bilo procenjuje se izmedju 70000-100000 ljudi,obezbedjivalo je 12 milicajaca!!!!!Tada nije bila policija nego milicija. http://www.youtube.com/watch?v=9k0E84cdxBM&feature=related
HookerLEGENDA

apr 2012.

#29
Riblja orba (Beograd) Borislav Bora Djordjevi je rodjen 1.novembra 1952.godine u a ku.Sa 13 godina je osnovao prvu grupu pod nazivom Hermelini. U mladosti je upadao u nevolje. uvao je stra~u dok su njegovi drugari upadali u tudje stanove.Od tog novca su kupovali instrumente.Uhvaeni su i Bora je izba en iz gimnazije.Za mali a ak je to bila velika bruka i njegovi roditelji su odlu ili da se presele u Beograd. Bora je reaio da se smiri i uspeano je nastavio sa gimnazijom u Beogradu sve dok nije pristigao loa glas iz a ka.Onda mu je,po njegovim re ima,pukao film.Prijavio se na audiciju za predstavu Isus Hrist superstar i dobio ulogu.Po etkom sedamdesetih je oformio grupu Zajedno,radio kao saradnik na Radiju Beograd,pravio reporta~e sa muzi kih festivala, i apice,d~inglove i songove za Radio 202 i Studio B. 1975.osniva grupu Suncokreti sa kojom je stekao popularnost i imao dosta uspeha.Do razlaza sa Suncokretima dolazi iz razloga ato se ostalim lanovima grupe nije svidela Borina pesma Lutka sa naslovne strane i nisu hteli da je uvrste u repertoar. Jedno vreme je saradjivao sa Djordjem Balaaeviem ali Bora je sve viae naginjao vrstom roku,tako da je njihova saradnja trajala 45 dana. Riblja orba je zvani no nastala 15.avgusta 1978.godine u restoranu `umatovac u Beogradu.Grupa je trebalo da se zove Bora i ratnici ali su se odlu ili za naziv Riblja orba.Bio je to u beogradskom slengu naziv za menstraciju. Prvu postavu grupe su inili Bora Djordjevi(vokal,ritam gitara),Rajko Koji(bas),Miaa Aleksi(solo) i Vicko Milatovi(bubnjevi). Prvi singl su objavili 1978.godine a pesma Lutka sa naslovne strane,koja je bila odba ena od Suncokreta, ih je lansirala u vrh YU rocka.Bora je planirao da se oslobodi ritam gitare i posveti samo pevanju tako da su za gitaristu primili maturanta Mom ila Bajagia Bajagu. Dalje je istorija.Toliko dobrih albuma i toliko dobrih pesama,pravi rock bend.Ostavio traga na generacije i generacije i pre i sada.Odrastali smo uz Riblju orbu,jedan od najzna ajnijih bendova u istoriji YU rocka. Diskografija Singlovi Lutka sa naslovne strane/On i njegov BMW 1978. R n R za kuni savet/Valentino iz restorana 1979 Nayad u veliki prljavi grad/Mirno spavaj 1980 Nesrenice nije te sramota/Zaato ku e arlau e 1987 Albumi Kost u grlu 1979 Pokvarena maata i prljave strasti 1981 Mrtva priroda 1981 U ime naroda 1982 Buvlja pijaca 1982 Ve eras vas zabavljaju muzi eri koji piju 1984 Istina 1985 Osmi nervni slom 1986 Ujed za duau 1987 Riblja orba 10 1988 Pri a o ljubavi obi no ugnjavi 1988 Koza nostra 1990 ....ima joa,ali to izlazi iz vremena ex YU http://www.youtube.com/watch?v=pQrFQ_By0vU&feature=related
HookerLEGENDA

apr 2012.

#30
Oktobar 1864. (Beograd) Grupa koja je izdala samo tri albuma,a ostavila traga kao da je izdala trideset.Nastali su 1984. godine.Grupu su inili:fenomelna peva ica Tanja Jovievi,Goran Tomanovi(gitara),}eljko Mitrovi(bas),Ivan Ze evi(bubnjevi),Dean Krmpoti(klavijature),Marko Lali(saksofon),Branko Baovi(truba) i Nebojaa Mrvaljevi(trombon). Muzika koju su izvodili je bila meaavina rhythm i blues-a,jazz-a i rock-a.Prvi album su izdali tek 1987.godine mada su od nastanka svirali aktivno i pobedjivali na festivalima gde god su se pojavili. Tokom 1989.godine su esto svirali sa EKV,a Tanja je bila veliki prijatelj sa pokojnom Milanom Mladenoviem.Tanja i Milan(EKV) su 1990.godine na Festivalu moderne umetnosti u Ulmu izvela svoj performans koji je bio veoma zapa~en. Da navedem samo neke njihove pesme:Sam.Crni ples,Pratia trag,Nadji me,Put....Sve je jasno. 1991.godine su odr~ali oproatajni koncert. Diskografija Oktobar 1864 1987. Igra bojama 1988. Crni ples 1990. http://www.youtube.com/watch?v=OGczEeUHQsQ&feature=related
HookerLEGENDA

maj 2012.

#31
Partibrejkers ( Beograd ) ist i tvrd rock 'n' roll.Bez kalkulisanja... Bend je nastao 1982.godine a osnovali su ga Zoran Kosti Cane(1964),bubnjar Goran Bulatovi Manza,gitarista Nebojaa Antonijevi Anton i gitarista Ljubiaa Konstadinovi. Shodno svom razuzdanom ponaaanju grupi su dali ime Partibrejkers. Joa jedan od bendova koji nije izdao puno albuma,viae su svirali u~ivo,ali im je svaki album upe atljiv,svaka pesma jaka.Zbog svog vrstog zvuka a pogotovo zbog veoma anga~ovanih tekstova,slabo koji izdava se u po etku usudjivao da im izadje u susret.Na jednom od njihovih prvih nastupa zvuk im je radio D~oni `tuli, ak se ponudio da im bude producent. Njihovi nastupi su prepuni energije,ne atede se i do danas su ostali dosledni svojoj muzici i svom na inu sviranja i komunikacije sa publikom. Samo neke od pesama:Hiljadu godina,Stoj D~oni,Pet ispod nule,Prsten,Put....Jako,jako,jako... Nastupali su kao predgrupa na svim jugoslovenskim gostovanjima grupe Motorhead.Tokom 1990.godine svirali su prvu veliku jugoslovensku turneju za koju se ubrzo ispostavilo da je bila poslednja u granicama SFRJ. Diskografija Singl Hiljadu godina/Ve eras 1984. Albumi Partibrejkers 1985. Partibrejkers II 1988. Partibrejkers III 1989. joa dobrih albuma koji izlaze iz perioda koji je vezan za ovu temu i samo iz tog razloga ih ne navodim.... http://www.youtube.com/watch?v=kEgdUsbGEpg
HookerLEGENDA

maj 2012.

#32
Time ( Zagreb) Grupu je novembra 1971.formirao Adolf Dado Topi(1949.).Pre nego ato je formirao grupu Time,bio je u nekoliko grupa a najzapa~eniji je ostao kao lan Korni grupe.Imao je izgradjenu reputaciju odli nog peva a soul i blues muzike. Grupu Time su sa injavali:Dado Topi vokal,Tihomir Pop Asanovi klavijature,Vedran Bo~i gitara,Mario Mavrin bas,Ratko Divjak bubnjevi,i Brane Lambert }ivkovi klavir i flauta. Debi album Time izaaao je polovinom 1972.godine.Skoro sve pesme napisao je Dado,veinu dok je bio lan Korni grupe.Jedan je od najboljih rock albuma bivae Juge,antologija.Na albumu su pesme:fenomenalna Za koji ~ivot treba da se rodim,jazz orijentisana Kralj alkohol,udarna Istina maaina(kasnije je ovu pesmu obradila EKV),balada Pjesma No.3...Godinama kasnije album je doatampavan tako da se na poslednjim izdanjima nalaze i antologijske pesme Makedonija i Da li znaa da te volim. Time je sa radom prestao 1977.godine. Diskografija Singlovi }ivot moj/Pjesma br 3. 1973 Makedonija/Reci,ciganko ,ato mi u dlanu piae 1973 Kad jednom otkrijem ovjeka u sebi/Da li znaa da te volim 1975 Tin i Tina/Dok sjedim ovako u tvojoj blizini 1976 Kad smo ja i moj mia bili bokseri/Dok ja i moj mia sviramo jazz 1976 Po~eli neato/Superstar 1976 Albumi Time 1972 Time II 1975 }ivot u izmama sa visokom petom 1976 http://www.youtube.com/watch?v=-4xdfEzFbrc&feature=related Dvoumio sam se koju pesmu da postavim,ipak Makedonija...:gothband:
pecurkoPOZNAVALAC

maj 2012.

#33
Super tema obzirom da sam i ja dete podojeno na sisama Azre, Atomaca, EKV-a... ipak bih iznad svih odvojio Azru, ne zato ato je bolja ili lepaa, ve zato ato svaki text mogu da utkam u sopstveni ~ivot. Seam se kad sam od ujaka dobio njegove plo e pre nego li se odselio, bilo ih je oko 400 komada, ali mi je omot Filingrantsih plo nika odmah upao u o i, bio je to dvostruki LP sa tekstovima unutra, za tri dana sve sam znao napamet.
HookerLEGENDA

maj 2012.

#34
Buldo~er ( Ljubljana ) Ludi Slovenci u najboljem smislu te re i.Jedna od najsimpati nijih grupa sa ex Yu prostora,ne umanjujui vrednost njihove muzike i anga~ovanih tekstova.Sebe su nazivali: jedan tipi an narodno-zabavni ansambl iz Slovenije (Eine tipische export artikel aus Slowenien).Stalno su bili na meti cenzure...Ali idemo redom. Okosnicu grupe inili su:Boris Bele,Marko Brecelj,Borut in (klavijuature),Andrej Veble(bas),Uroa Lovain(gitara) i `tefan Je~(bubnjevi).Grupa je nastala u martu 1975.godine. i iste godine su objavili i prvi album pod nazivom Pljuni istini u o i.Za to vreme veoma neo ekivane pesme poput.Ljubav na prvi krevet,Blues gnjus,}ivot je feferon... Izgradili su imid~ freak grupe.Oni koji slabije poznaju rad Buldo~era najviae ih znaju po pesmama }ene i muakarci i Novo vrijeme.Po etkom 1980.godine su na koncertu pri izvodjenju ove pesme pozvali atraktivnu manekenku u podvezicama koje se skinula skoro do gola ato je za ono vreme bilo skandalozno.Jedan od njihovih najorginalnijih ispada je bio kad su objavili da se D~oni `tuli u znak protesta zbog stanja u Poljskoj zapalio na zagreba kom Trgu republike! Da ne du~im,Buldo~er = originalnost u svakom smislu,dobra muzika,tekstovi,sklonost ka crnom humor,omoti albuma,izjave,celokupan imid~... Diskografija Pljuni istini u o i 1975. Zabranjeno platakatirati 1977. }ivi bili pa videli 1979. Izlog jeftinih slatkiaa 1980. Rok end roul 1981. Ako ste slobodni ve eras 1982. Nevino srce 1983. Nova vremena 1989. Usput,jedan od njihovih stihova,a vezan za nas:...popuaimo drogu,posadimo cvijee / komuna se naaa rastaviti nee... http://www.youtube.com/watch?v=SmOiOszU2ZA&feature=relmfu
HookerLEGENDA

jun 2012.

#35
Divlje jagode ( Sarajevo ) Grupa je osnovana u maju 1977.godine a inili su je gitarista Sead Lipova a,peva Anto Toni Jankovi,basista Nihad Jusufhod~i,klavijaturista Mustafa Ismailovski Muc i bubnjar Adonis Dokuzovi. Prvim singlovima su osvojili publiku sa pesmama baladom Jedina moja i obradom narodne pesme Moj dilbere.Ubrzo posle toga izdaju debi album sa pesmama ka ato su Divlje jegode,Krivo je more,novom verzijom Jedina moja...Popularnost je zagarantovana.Tekstove je pisao Toni Jankovi.1981.godine u bend dolazi Alen Islamovi kao basista.Te godine izdaju i drugi album Stakleni hotel na kojoj su udarne pesme bile Autostop,Dodirni me skloni bol i Potra~i put.Sledee godine objavljuju album Motori sa Alenom kao peva om jer je Toni Jankovi napustio bend. Hard rock bend,uzori su im bili,kako oni navode Deep Purple,Black Sabath i AC DC.Dobar bend,odli an rock zvuk. Sad u malo iz svog ugla.Prva dva njihova albuma su,za mene,najbolje od Divljih Jagoda.Nije Alen mogao dostojno da zameni Tonija Jankovia.Ne bih da umanjim vrednost ostalih albuma,bilo je odli nih pesama poput Zagrizi rokenrol,`ejla,Nasmijeai se,Ne ~elia kraj...Ali Alenov glas mi jednostavno para uai. Ali i pored ovog mog komentara preporu io bih svi mladjima koji nisu sluaali Divlje jagode da presluaaju i uju dobrog hard rock zvuka iz vremena ex YU. Diskografija Singlovi Rock n roll/Jedina moja 1977 Moj dilbere/Prijatelj 1977 Patkica/Kad bi vi,gospodjo 1978 Nemam ni ta protiv/Bit e bolje 1979 Albumi Divlje jegode 1978 Stakleni hotel 1981 Motori 1982 arobnjaci 1983 Vatra 1985 Najbolje 1986 Wild Strawberries 1987 Konji 1988 http://www.youtube.com/watch?v=nGX9BTb-Pns Toni Jankovi :thumb:

jun 2012.

#36
jebi ga Hooker nemogu nestisnuti lajk Partibrejkersima a da to nenapravim i Jagodama ili Buldozeru svejedno je ...pekla bi me savjest iz respekta prema svima njima,tako da ti slazem lajkove sa guatom.pozdrav
jesamZMAJ

jun 2012.

#37
Ma evo, izbor je takav da je ziva istina to sto kaze opa cupa, pa da ne ponavljam, potpisujem... Meni su jos jako dragi Animatori, Laki pingvini, U skripcu, Dorian Grey, ne znam jel si spomenuo Sarlo Akrobatu...ima ih jos. Napisat cu nesto za Animatore, al to zavredjuje novi post.
jesamZMAJ

jun 2012.

#38
ANIMATORI Njihov frontmen Kreso Blazevic nije vise s nama...vec nekoliko godina. On za sebe ne bi rekao, iz skromnosti, da je njihov frontmen. To je covjek koji me u jednom cjelonocnom razgovoru vratio natrag poeziji i ljubavi prema samoj rijeci Mislim, ono s totalnim razumijevanjem. Steta kaj smo cugali, a ne pusili ili pili sok. Njegove misli su bile i jos uvijek jesu estetski toliko lijepe, jasne i duhovno ciste, da covjek nakon njih mora pomisliti kako je zivot lijep i slaviti ga punim plucima. Kreso, pozdrav, ma gdje bio! :vb_wave: KRESO BLAZEVIC Veliki glazbenik, pjevac, kantautor, pjesnik,pisac i nadasve sjajan covjek.. http://www.youtube.com/watch?v=VsSIMYGOjfo
HookerLEGENDA

jun 2012.

#39
`arlo akrobata je postavljen naravno,pregledaj,bie i ostali ...Jesam dopunjavaj temu ako ~elia i kad imaa vremena. Evo Jesam za tebe,sa zadovoljstvom. Animatori (Zagreb) Grupu su 1980.godine osnovali Kreaimir Bla~evi (gitara,vokal),Andro Purti(bas),Vatroslav Markuai(violina) i Tomislav Bre~i evi(bubnjevi). Prvi ozbiljniji nastup imali su na YU rock maratonu 1982.godine,nastupili u finalu i osvojili drugo mesto.Slede'e godine objavljuju i svoj prvi album "Andjeli nas zovu da im skinemo krila". Jako lep pop zvuk,pri ali su da sviraju maturantski blues.Pesme koje se bave odrastanjem i nostalgijom. zapakovane u pop formu. Posle drugog albuma "Svi momci i devijke" Bla~evi odlazi u vojsku i grupa prestaje sa radom.U izmenjenom sastavu po inju ponovo 1985.godine,trei album prave 1987. i onda posle duge pauze etvrti 1992. ali to ve izlazi iz okvira ex YU. I da ponovim tvoje re i Jesam: Kreao Bla~evi-Veliki glazbenik, pjevac, kantautor, pjesnik,pisac i nadasve sjajan covjek Diskografija Singlovi Male curice/}ivjeti mirno 1982. Andjeli nas zovu da im skinemo krila/Ljeto nam se vratilo 1983 Ostat u mlad/Kao ogledala 1984 Albumi Andjeli nas zovu da im skinemo krila 1983 Svi momci i djevojke 1984. Dok le~im cijeli dan u sjeni 1987. http://www.youtube.com/watch?v=nymQwA7Rydw&feature=related Molim za ples.... :)
jesamZMAJ

jun 2012.

#40
Znam da nije ex you, a ni rock, al ak uzmemo rock i kao neki stil zivota...uostalom ovo morate vidjeti DINO DVORNIK Kad je umro dino dvornik fakat sam bila u soku i osjetila neodoljivu potrebu ici na sprovod..nisam ja njegov fan, ni niciji. Frendovi su mi rekli da sam totalno morbidna, a dragi da mi tak nesto moze pasti na pamet samo od trave...i ja nisam otisla...ovo morate vidjeti, neponovljivo, pogledajte do kraja Dino Dvornik - pogreb, krematorij na Mirogoju u Zagrebu ,10. - YouTube
jesamZMAJ

jun 2012.

#41
Dodatak za Milana Mladenovica He,he, ko ce o mrtvima...mozda niste znali... U Zagrebu je nedavno pokrenuta inicijativa da jedna ulica dobije ime po M.M. Ipak je on decko i sa zagrebackog asfalta. Neki su se, naravno usprotivili jel i mi kao imamo nase rock velikane. Ustvari, na kraju se trazio konsenzus da cijeli jedan novi kvart u izgradnji dobije imena ulica po rock velikanima...ali na kraju ni ulica, a kvarta jos manje..Znam da bas nema poliike, ali evo bas sam se udobno smjestila, pa samo da jos prokomentiram da se sve bojim da od najavljenje dekriminalizacije u H nista. A mislim, koje to veze ima s politikom
HookerLEGENDA

jun 2012.

#42
Nisam mislio da sad postavljam Dina Dvornika,nego kasnije,ali me tvoj post potaknuo da to uradim odmah.Mala ispravka,Dino je definitivno za ovu temu i jeste ex YU.A i ato si lepo rekla ako uzmemo rock kao stil ~ivota sve kocke su se slo~ile. Dino Dvornik ( Split (20. Avgust 1964.  7. Septembar 2008.)) Prva dva Dinova albuma,po meni najbolji,su izdati 1989 i 1990.godine. Debitovao je na festivalu Zagreb 88 sa pesmom Tebi pripadam.Ponudio je neato novo,originalan do kraja,funk zvuk,napravio proboj kao retko ko.Ma o tekstovi i efektan ritam. Evo samo neke pesme sa ta dva albuma : Ti si mi u mislima,Zaato pravia slona od mene,Ja e manija e,Ljubav se zove imenom tvojim...Ne treba niata dodatno komentarisati,bilo bi suviano. Velika ateta ato je jedan tako veliki kreativac i muzi ar otiaao prerano. Diskografija ( navodim samo albume koji su u vremenu ex YU,da ne izadjem iz teme) Singlovi Ja e manija e/Biti sam/ELLA EE/Ja e manija e(INSTUMENTAL) 1990 Albumi Ti si mi u mislima 1989 Kreativni nered 1990 http://www.youtube.com/watch?v=docNKjD7NcI
jesamZMAJ

jun 2012.

#43
Znam da treba postivati neki red, al nered je zabavniji. Bas mi je drago da si tako brzo reagirao. Apsolutno se slazem da su mu prva dva albuma najbolja. Jos bi samo dodala da je Dino ko klinac osnovao grupu, mislim, Kineski zid, ne da mi se sad bas provjeravati. Onda je otisao u London i vratio se s funky ritmom. Uglavnom, smatra ga se funxy tatom. Kolege estradnjaci pa i neki rokeri nisu ga bas dozivljavali, pa ni nakon ta dva albuma. I puno kasnije znala sam cut da i oni mogu otici u London il New York i pokupit mjuzu. Svasta. Ma da ga nema, trebalo bi ga izmisliti.
HookerLEGENDA

jun 2012.

#44
YU grupa (Beograd) YU grupa ja nastala u jesen 1970.godine.Na nastupu benda u zemunskom klubu Sinagoga,DJ Zoran Modli je pozvao publiku da im odabere ime.Prihvaen je predlog nepoznatog mladia i od tada oni su YU grupa. Okosnicu grupe ine braa }ika i Dragi Jeli,a u prvoj postavi su bili joa i orguljaa Miodrag Mive Okrugli i bubnjar Velibor Boka Bogdanovi.U grupi se prili no esto menjala postava,vraeli se stari,dolazili novi,u krug.Braa Jeli su tu od po etka do danas a mnogo kvalitetnih muzi ara je proalo kroz YU grupu kao ato su: Raaa Djelmaa,Bata Kosti,Dragan Jankovi,Dragoljub Djuri i.... Svirali su puno u~ivo.Prvi pravi proboj su napravili 1972.godine sa pesmom Bio jednom jedan pas a onda i sa singlom na kojem su bile pesme U tami disko kluba i Kosovski bo~uri. Debi album objavljuju 1973.godine,tu se nalaze legendarne pesme Crni leptir,More, udna auma,No je moja....Crni leptir odmah ulazi u anale kao jedna od najboljih rock balada. Krajem avgusta 1981.godine izgoreo im je kombi sa opremom a }ika Jeli se ozbiljno povredio.YU grupa posle toga prestaje sa radom da bi se ponovo okupili tek 1987. Ne treba puno troaiti re i na YU grupu.Jedan od najzna ajnijih bendova ex YU. Diskografija Singlovi Nona/Tatica 1971. Bio jednom jedan pas/Mali medved 1972 U tami disko kluba/Kosovski bo~uri 1972. `ta e meni vatra/Spusti glavu 1973 Drveni most/}ivi pesak 1974 Sama/Trka 1975 Osveta/Oprosti ljubavi 1976. 3 do 6/Ta no u podne 1976. Opasno/Budi sa mnom 1978. Identitet/Idea mi na nerve 1979. Albumi YU grupa 1973. Kako to da sveki dan 1974. YU grupa 1975. YU zlato 1976. Medju zvezdama 1977. Samo napred... 1979. Od zlata jabuka 1987. Ima nade 1988. Tragovi 1990. Dugo sam se lomio koju pesmu da postavim,mnogo mnogo dobrih pesama...Ipak..."Sama",veoma sam vezan za ovu pesmu,neato iz moje proalosti.... http://www.youtube.com/watch?v=oNc5nvtDGcM Prorade emocije...Jbg...
jesamZMAJ

jun 2012.

#45
Nema lajka dok nam ne ispricas sve do detalja, hehe. Ma sala mala. Meni malo naporne te solaze, al za osobno iskustvo, da mogu, dala bih ti 100, hehe, dijelim lajkove kao ...... Nisam nikad slusala YU grupu, a za nekog tu tipa, mislim Mico il tak nekak nikad cula. Zanimljivo. Inace, citkam si ja polako sve to, na nesto cu se malo i nadovezati. Evo, pojma nisam imala za sleng Riblje corbe, .ajoj. Al mi se cini da je i neka strana grupa imala tako nesto isto ili slicno, uglavnom vrlo degutantno. Btw, ne pretjeruj s vodom. Hladno i mokro- ne valja, vruce i mokro - isto ne valja. E, da, jesi citao D~ubox?
HookerLEGENDA

jun 2012.

#46
Kako si sad ubola,svaka ti ast.Neato ato je sastavni i neodvojivi deo ex YU rock-a ja sam zanemario.D~ubox,ITD,Rock,ona prva duguljsta izdanja...Ma kako da nisam itao...Bravo Jesam. Mora i to biti postavljeno u ovoj temi,obavezno.U poslednje vreme sam neato tanak sa vremenom,ako me preduhitria,postavljaj,ako ne,ja u kad budem imao vremena.
HookerLEGENDA

jun 2012.

#47
Lepo se setila Jesam i njoj sve zasluge za ovo. Ovi asopisi su neodvojivi deo ex YU rocka i iz njih smo kupili najvei broj informacija o tadaanjim muzi kim deaavanjima u regionu i o grupama i rock muzici uopate,D~uboks i Rock 82 (kasnije Rock)su se bavili rock muzikom ozbiljno dok je ITD bio pravi i simpati an teen asopis,za ono vreme mo~da i poprili no slobodan,koji je osim tekstova o muzici davao i prve savete o odnosima mladia i devojaka. D~uboks je bio muzi ki asopis koji je izlazio u bivaoj SFRJ od 1974. do 1985. godine. Glavni urednik ovog magazina koji su izdavale De je novine iz Gornjeg Milanovca bio je Petar Peca Popovi, koji ga je postavio na noge. Za D~uboks su pisali rok novinari iz cele Jugoslavije: Dra~en Vrdoljak i Darko Glavan iz Zagreba, Branko Vukojevi, Aleksandar }iki, Saaa Rakezi, Petar Janjatovi, Nebojaa Pajki, Gordan `kondri, Dinko Tucakovi, Dragan Kremer, Moma Rajin, Branimir Lokner, Petar Popovi, Slobodan Konjevi, Petar Lukovi i mnogi drugi, ali najbitnije je ato su svi zajedno uspeli da ujedine intelektualnu masu rok kriticizma na prostoru koji je zahvatao ceo zapadni Balkan. Aleksandar }iki svedo i da je D~uboks bio jedna od retkih dobrih stvari koje su postojale u zemlji. Time je rokenrol dobio jedan veliki medij. Ovaj magazin je u velikoj meri zaslu~an za pojavu novog talasa u SFRJ, naro ito u periodu 19791981. kada su, zahvaljujui sna~noj podraci D~uboksa, nastali Idoli, `arlo akrobata, Film, Elektri ni orgazam, Haustor, Prljavo kazaliate i drugi. "Rock 82" asopis je po eo da izlazi kao poseban prilog posebnog izdanja Politikinog zabavnika  Stripa 82, tako ato je zadnja korica Stripa 82 zapravo bila naslovna strana Roka 82. Format asopisa je bio dosta neuobi ajen, 11x30cm; s po etka je raen sa tvrdim koricama atampanim na hromo-kartonu i u lepljenom povezu, da bi kasnije dobio meke korice i klamovani povez. Odnos izmeu Stripa 82 i Roka 82 zavisio od broja stranica stripa u svakom izdanju.Ko se sea.pamti da je naj eae bio strip Iznogud. Izlazio je svake srede. Iz ovog posebnog priloga se kasnije izrodio asopis Rok (Rock), koji je bio jedan od najva~nijih i najuticajnijih asopisa jugoslovenske rok-scene osamdesetih "ITD" asopis je bio u izdanju "Oaiaanog je~a" a nastao je po uzoru na nema ki Bravo.Po eo je da izlazi 1982.godine i bio je malog formata(A5).Prvi pravi teen asopis kod nas. itao se kriaom ispod klupe a osim muzike bio je pun tra eva sa scene,odnosa izmedju mladia i devojaka i sli no.Pri kraju je dobio i posebno vee izdanje koje se zvalo "Super ITD".
jesamZMAJ

jun 2012.

#48
Ma nemoj bas sad tako, ja se samo sjetila, a ti pises i zaista dajes truda i vremena. Stvarno ti je skromnost vrlina.:vb_wave:
HookerLEGENDA

jun 2012.

#49
Balkan ( Novi Sad) Joa jedna od grupa ex YU scene koja nije imala puno albuma ali je ostavila neizbrisiv trag i uticaj.Makar na mene. Grupa je nastala 1982.godine,baa u vreme pojave Novog talasa.Mo~da ih je i eksplozija novotalasnih grupa malo ostavila po strani.Muzika im je bila zasnovana na hard-rock zvuku a u tekstvima su se bavili problemima radni ke klase i socijalnim temama,otvoreno i bez uvijanja ato i nije bilo naru ito popularno za ono vreme.Debi album su izdali 1982.godine u postavi:gitarista i peva Aleksandar Cvetkovi,basista Saaa Zaviai,gitarista }eljko Jerkovi i bubnjar Radivoj Bugarski.Mislim da nema toga koji nije voleo njihove pesme Trideset peta-aesta,10 kilograma neto,Sve anost... Po objavljivanju poslednje plo e 1989.godine grupa je prestala sa radom.Ne treba ih zaboraviti,nisu zaslu~ili. Diskografija Gola istna 1982. Na brdovitom Balkanu 1983. Homo Balcanicus 1985. Kome verovati 1989. http://www.youtube.com/watch?v=iowHckq6n2c&feature=relmfu

jun 2012.

#50
ovaj post je ] ...i ovakve stvari treba oprezno dozirati...........
jesamZMAJ

jul 2012.

#51
Bila neki dan na koncertu i sjetila se vas, slavilo se pola Nove godine. Legende bluesa iz Zagreba, od kojih je jedan svirao ni manje ni vise nego s Jimmy Hendrixom Telephone blues band Telephone blues band je live band. Nekakvu stalnu okosnicu zadnjih desetak il vise godina cine najcjenjeniji gitarist na ovim prostorima i legenda yu rock scene Vedran Bozic, Thomas Krkac, Neven Mijac na usnoj harmonici, Pista. Bendu se cesto na nastupima pridruzuju i ostali muzicari. Svi oni u band donose i unose najbolji dio sebe. Dosljedni su sljedbenici crnog i bijelog bluesa i rocka. Repertoar im je jako sirok, naravno u navedenim granicama, a nadje se tu i odlicnog soula, pa i jazza. Cesto sudjeluju na raznim blues festivalima sirom Evrope i svijeta. Nema se tu sto puno reci, osim da su sjajni. Vedran Bozic i Hendrix su 1969. nakon Hendrixovog koncerta u Frankfurtu, u nekom klubu zajedno odsvirali jam session, a songovi su bili slijedeci: "Foxy Lady", "Red House", "Fire" i "Purple Haze", a o tome svemu svjedoce i fotografije. Cijela prica o tome sjajnom dogadjaju je objavljena u Hendrixovoj biografiji, i to u obliku intervjua s Bozicem na dvadesetak stranica, naravno samo u zg. izdanju. TELEFON BLUES BAND.flv - YouTube
HookerLEGENDA

jul 2012.

#52
Ok,opa cupa,shvatio sam poruku ;) ,veliki pozdrav za tebe... Generacija 5 (Beograd) Grupa je nastala 1977.godine.Osnovali su je peva Jovan Raai,klavijaturista Dragoljub Ili,bubnjar Boban Djordjevi,gitarista Dragan Jovanovi Krle i basista Duaan Petrovi Duda. Prvi singl su objavili 1978.godine.Krajem 1979.godine peva Jovan Raai napuata grupu a umesto njega dolazi sjajni Goran Miloaevi.Tada objavljuju trei singl sa fenomenalnim pesmama Umoran od svega i Ti samo budi dovoljno daleko. Posle odli ne druge plo e Dubler prestaju sa radom. Grupa je bila sastavljena od sjajnih muzi ara i individualista koji izgleda nisu mogli dugo opstati zajedno.Odli an bend. Ponovo su se okupili 1992.godine sa izmenjenom postavom,a to ato su posle radili na mene i nije ostavilo neki naru it utisak kao ono na po etku,mada to i izlazi iz perioda ove teme. Usput,Generacija 5 je bila i prva grupa koju sam gledao u~ivo.Bio sam,mislim, trei razred osnovne akole kad su me roditelji odveli na koncert Zdravka olia,koji je gostovao u mom gradu a predgrupa mu je bila Generacija 5. Diskografija Singlovi Novi ~ivot/Izgubljeni san 1978. Svemu dodje kraj/Noni mir 1979. Umoran od svega/Ti samo budi dovoljno daleko 1979. Spakuj se po~uri/Samo la~i 1981. Albumi Generacija 5 1980. Dubler 1981. ostlalo,kao ato rekoh, izlazi iz okvira ove teme,ovi navedeni gore su ono po emu e Generacija 5 ostati upamena... http://www.youtube.com/watch?v=Aa5QPFP3FD0
Losmi the EvelENTUZIJASTA

jul 2012.

#53
meni, licno najjaci!!! Partibrejkers-
HookerLEGENDA

jul 2012.

#54
KUD Idijoti ( Pula) Grupa je nastala po etkom 1981.godine u Puli.Dugo vremena su tapkali u mestu.Hteli su da izguraju neato svoje i originalno ali u ono vreme,pored Atomskog skloniata,to je bilo jako teako.Posle par izmena ato se ti e prve postave,kona no su se ustalili u sastavu gitarista Saaa Milovanovi poznatiji kao Sale Veruda,basista Nenad Marjanovi Fric,bubnjar Dijego Boauako Ptica i peva Branko rnac Tusta. Treba im skinuti kapu za upornost.Posebno Saletu Verudi.Gurali su svoj fazon i uspeli su u tome.Dugo su bili u medijskom mraku.Prve pesme im objavljuju tek 1986.godine.KUD Idijoti su se bavili muzikom iz ljubavi,uspeh i popularnost su doali zaslu~no.Fric je bio zaposlen kao uvar u obli~njoj ludnici a tu su im bile i prostorije za ve~banje. Posle objavljivanja prvih pesama,a zahvaljujui njihovoj upornosti i estim nastupima u~ivo naali su put do uaiju sluaalaca, popularnost im je naglo porasla i postaju jedni od autenti nih predvodnika panka u itavoj zemlji. Da ponovim,svaka im ast na upornosti,doslednosti,~elji,ljubavi prema muzici. Svejedno da li se nekom svidjao ili ne njihov stil sviranja ovaj bend jednostavno ne mo~e a da se ne voli. Diskografija Singlovi Bolje izdati plo u nego prijatelja 1987. Budimo solidarni s bogatima 1987. Hoemo cenzuru/Vajk na bolje/Pre~ivjeti 1988. Albumi Legendarni u~ivo 1986. Live in Biel 1988. Bolivia r'n'r 1989. Mi smo ovdje samo zbog para 1990. .... Zbog ovakvih grupa mi bude ~ao ato sam ograni io temu na vreme ex YU,dobre albume su izdali i kasnije,ali ata je tu je....Odli an bend... http://www.youtube.com/watch?v=W07NKe3dxx8&feature=related
Losmi the EvelENTUZIJASTA

jul 2012.

#55
DLM prolecni dan - YouTube Bas mene zabole sto je stiglo prolece...
HookerLEGENDA

jul 2012.

#56
Djordje Balaaevi ( Novi Sad) E,dodje red i na njega.Vreme je...Jednostavno nezaobilazan. Rodjen je 11.maja 1953.godine u Novom Sadu.Sa grupom }etva je septembra 1977.godine snimio U razdeljak te ljubim.Singl je prodat u 180000 primeraka i pri a je krenula.1978.godine sa Vericom Todorovi osniva Rani mraz.Kree hit za hitom.Pridru~uju im se Biljana Krsti i Bora Djordjevi.Bora napuata grupu posle dva meseca a za njim i Verica tako da ostaju Biljana i Djordje.Poslednji album pod imenom Rani mraz izlazi krajem 1980.godine,pod nazivom Odlazi cirkus i Djordje nastavlja uspeanu solo karijeru. Eto neato osnovno o njemu.Najbolje da navedem naslove nekih njegovih pesama,kako da ne volia na primer:}ivot je more,Panonski mornar,Pri a o Vasi Lada kom,Odlazi cirkus,Ne lomite mi bagrenje,Pub,Ratnik paorskog srca,Lepa protina ki,Svirajte mi jesen sti~e dunjo moja,Neko to od gore vidi sve,Slovenska,Trea smena...Ma mogu do sutra... Jednom sam se,naravno dok sam bio momak,potukao zbog Djordja Balaaevia.Ja za aankom,zovem aankera da mi pusti pesmu,ne mogu ni da se setim koju ali znam da je Balaaevi bio u pitanju,on krene,neka budala sa suprotne strane ka~e ne mo~e,ata ne mo~e i baaam...Jbg,emocije :).Samo sam hteo da ujem jednu pesmu... Diskografija Singlovi U razdeljak te ljubim/Srce mi je kao ratar 1977. Moja prva ljubav/Kristifore crni sine 1978. Ra unajte na nas/Straaan ~ulj 1978. Ljubio sam snaau na salaau i druge pri e 1978. Oprosti mi Katrin/}ivot je more 1978. Panonski mornar/Moja draga sad je u Japanu 1979. Lagana stvar/Prvi januar 1979. Pri a o Vasi Lada kom 1980. Tri puta sam video Tita 1981. Hej arobnjaci svi su vam djaci 1982. 1987./Poluuspavanka 1987. Albumi Mojoj mami umesto maturske slike u izlogu 1979. Odlazi cirkus 1980. Pub 1982. Celove ernji The Kid 1983. 003 1985. Bezdan 1986. U tvojim molitvama 1987. Panta rei 1988. Tri posleratna druga 1989. Najvei hitovi-kompilacija 1991. Dalje ne idem... http://www.youtube.com/watch?v=2JYPLbWkhnA Mo~da sam baa ovu hteo da ujem...
Losmi the EvelENTUZIJASTA

jul 2012.

#57
Organski ne podnosim Djoku Balasevica:punch:
HookerLEGENDA

jul 2012.

#58
OK,Losmi the Evel,ne volia Balaaevia,nema problema.Nismo svi isti i to je dobro.Nije mi namera da raspravljam sa tobom o Djordju Balaaeviu i ovo piaem iz sasvim drugih razloga. Ne volim kad neko upada sa komentarima bilo koje vrste eto samo da bi neato rekao.Jedna re enica,nedore ena.Ako imaa neki konkretan razlog zaato nekog ili neato ne volia to i napiai.Nemam niata protiv.Nemoj ovako.S neba pa u rebra samo da bi se videlo da si prisutan.Postavio si ovde Decu loaih muzi ara koji nemaju veze sa vremenom koje je ograni eno ovom temom a to je ex YU.DLM su prvi album izdali 1993.godine,dobri su momci,dobra muzika ali nisu za ovde. Ako si pokuaao da ispratia temu od po etka video bi da ima dosta ljudi ovde koji vole ovo.Video bi i da neko ula~e odredjeni trud da bi tema bila kvalitetna.Iz tog razloga bih te zamolio,ne vezano samo za ovu temu,nego i za ostale,da se potrudia da budea konkretniji ako imaa neato da ka~ea. A usput,zavoleo sam ovaj forum pa ne bih da se pretvori u neko suvoparno naklapanje. Zna i,ako imaa potrebu da napiaea negde neato,pregledaj temu,pro itaj od po etka,vidi o emu se radi pa onda piai.Nadam se da se razumemo,bez namere da te uvredim,prijateljski.Samo branim ono ato volim. Pozdrav
Losmi the EvelENTUZIJASTA

jul 2012.

#59
No hard feeling, dear friend. Svaka ti je na mestu, nisam zeleo da vredjam g. Balasevica a ni da se preterano trudim da objasnjavam zasto ga ne gotivim. Sa druge strane, nisam nesto siguran da se on podvodi pod muzikom tipa ROCK, ali sve ok, opusteno. Javi se kad dolazis u BG pa da odemo na pivo! :spliff:
HookerLEGENDA

jul 2012.

#60
Losmi,moram da odgovorim.U pravu si da Djordje Balaaevi nije rock,u bukvalnom smislu te re i.Ali... Ne znam koje si godiate,negde si na forumu naveo da imaa dva de aka od 5 i 7 godina,nek su ti ~ivi i zdravi,pa samim tim pretpostavljam da si dosta mladji od mene.Moje erke imaju 17 i 18 godina.Sretan sam ato sam uspeo da do~ivim dobar deo atmosfere sjajnih 80-ih godina i da,u neku ruku,u estvujem u svemu tome.Pokuaavam da kroz ovu temu do aram makar deo tog vremena i muzike koju sam voleo i kojoj se uvek rado vraam.Za mene i meni sli ne kao neki mali podsetnik a da mladje, koji mo~da nisu obraali pa~nju na muziku tog vremena,pokuaam da zainteresujem.A to je stvarno bila meaavina raznih stilova,kreativnosti i eksperimentisanja svake vrste.Rock,pop,pank,nije bilo toliko bitno,sve je to deo tog vremena i bilo je lepo.I sve sam to ubacio u ex YU rock,jer to je bio i na in ~ivota. Pokuaavam to da objasnim i svojoj deci i milo mi je ato su prihvatile poprili no i ato obe sluaaju rock muziku. I kao ato si rekao No hard feeling, dear friend.Naravno. I da ne zaboravim,pamtim ko slon,pogotovo pozive na pivo,dr~im te za re ...

jul 2012.

#61
Evo ja bi malo nadopunio Hookya a i branio Balasevica.......Jedan od onih zivota i Tri posleratna druga su dva jako interesantna romana koja je napisao Balasevic i svakako ih treba procitati....moja preporuka. evo jedan mali dio ...tek toliko da nekoga zainteresiram,mozda ................................................. Mali trofeji u vitrini Bivaih Jeseni... Mali pehari, srebrni i sjajni, sa ugraviranim datumima ranih sedamdesetih... Eh... Vetar je dobro ukosio topole, tih godina zasaene? Gde li su se jutros probudile Moje Stare Cure, u kom bo~ijem gradu, ulici, u kom bezduanom stanu, zaglavljenom kao lift negde meu soliterskim spratovima? Kojim su novim adresama i prezimenima ~igosane njihove fotografije na mese nim kartama za busove koji voze od predgraa ka centru, i nazad, predve e, ispod podvo~njaka i preko gvozdenih mostova? U koju su se sliku zagledale jutros, zamenuvai oktobar novembrom na kalendaru hiljadu devetsto devedeset i prve, pokolebane, upotrebljene, umorne? Varljivo brdo je }ivot, nema ata... I verui se Uz i silazei Niz patimo za predelima s one strane vrha, a vrh je senka, tren, senka trena, Vrh je najvea prevara u itavoj pri i... im ga dotaknemo on potone tromo, kao lubenica na vodi, i ve sledeeg trena izroni nam za leima, obeshrabrujue uzvodno, plutajui kao velika crna bova koja iz nekih zvezdanih razloga obele~ava to razvoe Vremena Koje Nam Je Dato, vremena koje nam je udeljeno, ubogima, kao milostinja pred Crkvom Beskona nog... Danas joa uveliko ia ekujea, a ve sutra ti ostaje samo da se seaa, i tek na kraju ukapiraa da su Prave Stvari uvek s one strane brda, ali ovu misao ipak ne smem pripisati sebi... Zvu i suviae poznato? Neki voatani mandarin iz treeg milenijuma pre nove ere je sigurno joa davno patentirao sli nu izreku? Probudio sam se, dakle, sam na svetu, sa onim glupim oseajem da sam prespavao evakuaciju planete... Mali zapostavljeni budilnik uvreeno je okrenuo lea mom pogledu, no moglo je biti devet, plus-minus koji minut, smeo sam da se kladim? Naaa ulica je tek periferna venica u jutarnjem krvotoku grada, ali po aumovima koji dopiru spolja, ponekad mogu gotovo nepogreaivo da odredim koordinate male kazaljke... Proteglio sam se, oprezno, prozivajui redovne jutarnje bolove... Leva "ahilova"? Desni meniskus? Prepone? Lumbago? Peti praljen? U redu je. Svi smo tu... Seo sam na ivicu kau a i lagano spustio lice u aake, bezuspeano pokuaavajui da zamislim da te aake pripadaju Njoj... OK, priznajem... Ova maaina mo~da i ne vu e kao nekad? Kontakti su olabavili, kompresija pada, neki mali neprakti ni sentimenti zaribali su jednom za svagda... Ali... To je joa uvek kao novo... Tako neukroeno... Nerazumno... Tako pobedonosno aaaavo... O,da http://www.youtube.com/watch?v=2J7bsLhdgkU&feature=player_detailpage#t=6s evo da zaljepim jednu za............................mene
Losmi the EvelENTUZIJASTA

jul 2012.

#62
Pa recimo da imam 34 godine i da sam bio na tinejdzerskom prelazu kada se pravila ex-YU tematika, u globalu nisam posteno ispratio domacu scenu sem: Partibrejkers, EKV, Riblja Corba ( pesme do 1991 ), i jako malo kasnijih bendova, Darkwood Dub i Del Arno od boljih... Evo jedne Corbine bolje pesme: RIBLJA CORBA-LUTKA SA NASLOVNE STRANE/MONICA BELLUCCI_MALENA - YouTube Za pivo, obavezno da se javis kad budes u BG, tu sam i nigde ne mrdam, bice Brejkersi na Beer-Festu pa ako si za...
HookerLEGENDA

jul 2012.

#63
Ajde malo da razbijemo ovu temu...Seate li ih se...Da ja tu ne bih puno palamudio evo link pa pro itajte http://hr.wikipedia.org/wiki/Nervozni_po%C5%A1tar a i lepo piae da su svirali rock,hard rock,narodnu glazbu i heavy metal... :) Nisam mogao da verujem uaima kad sam ih prvi put uo.Imali smo najludju dr~avu na svetu,definitivno... http://www.youtube.com/watch?v=SQugp4dMSF8&feature=related Bez ozbiljnih komentara molim... :) Ne znam zbog ega ne daje da se otvori stranica na Wikipediji o Nervoznom poataru kroz ovo ato sam kopirao u postu...A kad se ukuca normalno u pretra~iva otvori odmah.Tako da,ako vam nije teako,potra~ite ih na Google,zanimljiv je tekst...
maverickAMBASADOR

jul 2012.

#64
ma moram sam na ovo iznad da se nadovezem slicnim stilom http://www.youtube.com/watch?v=7fD2UNjStJk carevi sve po spisku!
HookerLEGENDA

jul 2012.

#65
Metak ( Split) Grupu Metak 1978 godine osnovali su }eljko Brodari Jappa (vokal i gitara), Ranko Boban (vokal), Mirko Krsti evi (bas i klavir) i Matko Jelavi (bubnjevi). Prvi nastup grupa Metak je imala 1978 godine na Splitskom festivalu. Debi album "U tetrapaku" objavili su 1979 godine . Po etkom sledee godine usledio je veliki uspeh sa pesmom "Da mi je biti morski pas" koja je objavljena na singlu za Jugoton.. Po etkom 1982 godine }eljko Brodari Jappa je zapo eo solo karijeru i te iste godine objavio sjajan album "Majmuni" Diskografija Singlovi: `ijavica/Gastarbajterska balada 1978 Ona ima svoju dragu mamu/Revolver 1979 Da mi je biti morski pas/Rock'n'roller 1980 Albumi: U tetrapaku 1979 Ratatatija 1981 }eljko Brodari Solo: Singl: Majmun radi ato majmun vidi/Nikad kao kada smo sami 1982 http://www.youtube.com/watch?v=IMopPYGDWgk
HookerLEGENDA

avg 2012.

#66
Zlatko Manojlovi ( Beograd ) Gitarista Zlatko Manojlovi roen je 1951. godine.Svirao je u grupi D~entlmeni,posle osnovao sastav Flea,bio jedan od osniva a grupe Dah. 1976.godine izdaje dupli singl gde se nalazi i fenomenalni instrumental "Jednoj ~eni".Sledee godine osniva heavy metal trio Gordi.Svestran gitarista,eksperimentiae sa raznim stilovima muzike. Godine 1983 snima LP "Jednoj ~eni" koji na MIDEM festivalu u Kanu odabiraju iz firme Toshiba EMI i objavljuju ga na japanskom, ali i drugim zapadnim tr~iatima. Godine 1984. Manojlovi odlazi u inostranstvo i kao studijski muzi ar u estvuje na snimanju oko pedeset plo a. Opasno dobar muzi ar,radi kao producent i kompozitor.Ostae kod veine upamen po pesmi Jednij ~eni,a iskreno,da je to i jedino ato je uradio,dosta je. Mada,ako imate vremena,posluaajte i ostalo,ima tu mnogo dobrih pesama. Diskografija Singlovi Ko te sada ljubi/ Oseanja 1975 Ona je / Rastanak / Jednoj ~eni / Sve e biti mnogo bolje 1977 Tvoja pesma/U sumrak 1978 Albumi Zlatko i njegove gitare 1980 Zlatko 1982 Jednoj ~eni 1983 Zlatko 1986 Ima joa 4-5 albuma,ali u kasnijem periodu http://www.youtube.com/watch?v=ucInVmGVpIU&feature=related `ta rei,osim bravo...
HookerLEGENDA

avg 2012.

#67
Zabranjeno puaenje ( Sarajevo ) Pokuaavao sam da sastavim neato koliko toliko kratko a zanimljivo o Zabranjenom puaenju.I nisam hteo da zvu i suvoparno.Nije mi ialo.Ili mi tekst bude preduga ak ili mi deluje dosadno ili nisam u elementu ovih dana.E onda nabasam na netu na ovo,zanimljivo,ima nekih podataka koje nisam znao.Pa u da zalepim.U potpisu samo stoje inicijali autora A B. Zato bi red bio da se zahvalim autoru ovoga lepog teksta,ja u samo da dodam diskografiju.Hvala A B . Nadrealisti, skupina ljudi koju je pred mikrofon "gurnuo" tadasnji urednik emisije II programa Radio Sarajeva, Boro Kontic, pocela je djelovati 1981. a njihov glavni medijski patent bio je "Novi primitivizam" - "pokret" koji je istovremeno ismijavao sarajevsku jaliju i glorificirao filozofiju zajebancije sa svim i svacim. U sarajevskoj Petoj gimnaziji, 1980, kao predgrupa tada popularnoj novosadskoj Laboratoriji zvuka, nastupit ce Pseudobluz bend, koji ce kasnije promijeniti ime u Zabranjeno pusenje. Taj prvi sastav cinili su: Nenad Jankovic (vokal, klavijature), Zenit Dozic (bubnjevi), Mustafa Cengic (gitara), Mladen Mitic Munja (bas), Ognjen Gajic (saksofon i flauta) i Davor Sucic (gitara). Pusenje 1981. za Radio Sarajevo snima pjesmu Penzioneri na more idu zimi, a grupa zbog oduzivanja duga onoj domovini (citaj: sluzenja JNA), u punom sastavu pocinje djelovati dvije godine prije sarajevske Zimske olimpijade. Jedan dio Nadrealista (pokojni Drazen Ricl Para i "otac" imena pokreta Mirko Srdic Elvis) iste godine, kad i Pusenje u zagrebackom Jugotonu, dakle 1984, u produkciji kaseta i ploca Radio Televizije Ljubljana snima i objavljuje Mitove i legende o kralju Elvisu, prvi album grupe Elvis J. Kurtovich & his Meteors. Na debitantskom albumu Zabranjenog pusenja Das ist Walter, prikljucuje se Karajlicev brat Drazen Jankovic, poznat i kao Seid Mali Karajlic, dok je bubnjeve lupao Predrag Rakic, alias Seki Gayton, danas menadzer koji zivi u Sloveniji i tamo organizuje koncerte bandova "s juga". Pjesme su napisali dr. Nele Karajlic i Sejo Sexon (Jankovic i Sucic), a grupa krece na turneju u kojoj koncerti bivaju rasprodani. Ova carsija, kojoj uspjesi njene djece nikada i nisu bili previse dragi, Neletovu izjavu "crko Marshall" kao da je jedva docekala. "Pusenje" nastavlja raditi u uslovima nesto manje pompe a prestaje se i sa Top-listom. Drugi album Dok cekas sabah sa sejtanom (Jugoton, 1985.) donosi izvjestan pad u smislu estradnog uspjeha, ali i - u tome se slazu istinski znalci - najbolje pjesme (Nedjelja kad je otis'o Hase, Stanje soka, Ibro dirka i Sanjao sam nocas da te imam) u komercijalnom smislu bi "napravile" vjerovatno mnogo vise da je album bio obicni, a ne dvostruki. Treci album, Pozdrav iz zemlje Safari, donosi znacajne kadrovske izmjene: umjesto Mustafe Cengica stize novi gitarista Predrag Kovacevic Kova, a za bubnjeve sjeda sesnaestogodisnji Faris Arapovic, koji danas istu duznost obnasa u sarajevskom Sikteru. U tri pjesme na albumu kao i na nekim koncertima turneje, bas svira filmski reditelj Emir Kusturica, a Balada o Pisonji i Zugi, Hadzija ili bos i Dan Republike ostaju upamceni kao posljednji pravi predratni uspjesi grupe, jer Male price o velikoj ljubavi izlaze "u nevrijeme", 1989. godine. Predvecerje raspada SFRJ, svadje Seje Sexona i Dr. Karajlica oko nacina na koji band treba da radi, tresli su temelje Pusenja. Kada su se na Sarajevo spustile granate i, bas kao u prvoj verziji refrena pjesme Sanjao sam nocas da te imam - doslo do "pozara na Carsiji i ljudi bez glave", Dr. Karajlic je u Beogradu osnovao svoje, a Sejo Sexon i Elvis J. Kurtovich u Zagrebu krenuli za svojim Pusenjem. Poslije rata 1997. fanovi Zabranjenog pusenja mogli su izabrati: Fildzan viska (u izdanju ljubljanskog Dallasa), album sa zapadne, ili Ja nisam odavle, sa istocne strane kanjona Drine. Tako je i pored jubileja odsviranog na obje strane, prica o Pusenju tuzna barem onoliko koliko je to i sudbina rock and rolla u Sarajevu, koju je Elvis J. Kurtovich anticipirao jos 1985. nazvavsi tada svoj drugi album Dabogda crko rock and roll. Diskografija Das ist Walter 1984. Dok ekaa sabah sa aejtanom 1985. Pozdrav iz zemlje safari 1987. Male pri e o velikoj ljubavi 1989. Kasnije ide Zabranjeno puaenje (Sarajevo/Zagreb) i Zabranjeno puaenje (Beograd) ali to ve nije deo ove teme niti u to ~elim da se upuatam. http://www.youtube.com/watch?v=uz0vol40F2A Od gomile dobrih pesama Puaenja,ova mi prva padne na pamet kad god pomislim na njih,pa nek ide...
HookerLEGENDA

avg 2012.

#68
Elvis J Kurtovich & His Meteors ( Sarajevo ) Zabranjeno puaenje je bilo pravi predstavnik pokreta New primitivs,ali osniva ,ako to tako mo~e da se nazove,i onaj ko je smislio naziv "pokretu" je Mirko Srdi,alias Elvis J Kurtovich. Prva stalna postava grupe je formirana 1983.godine. inili su je-gitarista Dra~en Ri i Para,bubnjar Radomir Gavrilovi Hare,basista Nermin Dedi Fio, peva Goran Petranovi Rizo,Mirko Srdi,menad~er Goran Mari alias Malkolm Muharem a za klavijaturama su se smenjivali Zoran Degan Poka i Sonja Milenkovi Sutka. Okosnica grupe je bio Mirko Srdi koji nije znao ni da peva ni da svira gitaru.Izlazio je na binu sa gitarom koja nije bila ozvu ena i kao svirao ali je smialjao tekstove i bio zaslu~en za veinu "hitova" grupe. Izdali su tri albuma i ostali upameni.Pa ko da ih zaboravi.Nemogue. Diskografija Mitovi i legende o kralju Elvisu 1984. Da bog da crk'o rok'n'rol 1985. The Wonderful World Of Private Business 1988. http://www.youtube.com/watch?v=mLJf97Bs0Qo
HookerLEGENDA

avg 2012.

#69
Vatreni poljubac ( Sarajevo ) Prvo mali uvod,vezano za Milia Vukaainovia.Mislim da se retko ko iskompromitovao kao on.}ivi,kao ato verovatno znate,u Beogradu,deformisan je od plasti nih operacija i botoksa,naj eai je gost ovdaanjih "reality" programa,lupeta na sve strane,ma straano.Ali poato je ovo tema vezana za ex YU scenu,tu je nezaobilazan.Pokuaau da za~murim na njegov na in kojim sada pokuaava da skrene pa~nju na sebe,ato je najbla~e re eno skaradno i da se prisetim vremena kad je pravio stvarno dobre pesme sa Vatrenim poljupcem. Heavy metal trio Vatreni poljubac je osnovan krajem 1977.godine.Mili Vukaainovi je pevao i svirao gitaru a sa njim su bili i basista `evet Hod~a(ex Divlje Jagode) i bubnjar Perica Stojanovi(ex Indexi).Prvi singl Doktor za rokenrol je bio pun pogodak.1978.godine je Doktor za rokenrol proglaaena za hit godine.Iste godine je izdat i prvi album "Oh,ato te volim,joj" a na albumu je bila samo jedna balada Baj,baj malena i sve je zvu alo mnogo dobro.Dobro pevanje,dobra svirka... Mora se rei da je Mili Vukaainovi tada bio jedna od klju nih figura sarajevska scene.Dobar bubnjar(svirao u Bijelom Dugmetu),dobar gitarista,dobar peva .Pesme Vatrenog poljupca kojima se uvek rado vraam Doktor za rokenrol,Baj,baj malena,Navrat-nanos i na svoju ruku,pa onda prelepe balade na kojima je klavijature svirao pokojni Laza Ristovski Kako da znam i Hej,zaboravi,pa pesme kad je u Poljupcu pevao Tifa Ne pitaj me,Stipu gatibo...Da ne davim viae. Stvarno mnogo dobre stvari na koje veliku senku baca sadaanji Mili Vukaainovi.A verujem da je to i jedan od razloga zbog kojeg se sada ne sluaaju tadaanji albumi Vatrenog poljupca.Ko mu je kriv. Uglavnom ono pre je bilo stvarno dobro i ne bi trebalo da se zaboravi,ovo sada je bruka. Diskografija Singlovi Doktor za rock'n'roll / Tvoje usne su bile moj najdra~i dar 1978. Navrat-nanos i na svoju ruku / Od ~elje da te ljubim hou prosto da poludim 1979. Albumi Oh ato te volim,joj 1978. Recept za rock'n'roll 1979. To je ono pravo 1980. Bez dlake na jeziku 1980. }ivio rock'n'roll 1982. Veliki hitovi 1983. Iz inata 1985. 100 % rock'n'roll 1986. http://www.youtube.com/watch?v=gzyj2fKUL1E&feature=related Jedna od meni najdra~ih od Vatrenog poljupca i nepravedno zaboravljenih,nije pesma kriva... I da mladje generacije uju kako pucketa plo a...
HookerLEGENDA

avg 2012.

#70
Kerber ( Nia ) Bend je osnovan 1981.godine u sastavu peva Goran `epa Gale,gitarista Tomica Nikoli,klavijaturista Branislav Bo~inovi,bubnjar Zoran Stamenkovi i basista Zoran Mandi.1982.godine basista Zoran Mandi odlazi u vojsku a na njegovo mesto dolazi Zoran }iki Sosa koji ubrzo postaje zaatitni znak benda. Sosa je bio najatraktivniji lan grupe.Gitara mu je bila u obliku sekire a na sceni je esto gutao plamen i bljuvao vatru.Prilikom jednog koncerta pri izvodjenju svoje ta ke gutanja plamena je izgoreo po licu i dobio opekotine drugog stepena ali uprkos tome je odradio svirku do kraja.Sledeih dana na bini se pojavljivao sa zavojima i sa maskom.Kolege iz grupe su mu posle toga zabranile da izvodi svoju ta ku na bini. Prvi album "Nebo je malo za sve" izdaju 1983.godine. a pesme Mezimac,Nebo je malo za sve i Heroji od staniola kupuju publiku.Dalje je sve ialo svojim tokom.Samo da navedem neke od odli nih pesama po kojima ih pamte-Ratne igre,Seobe, ovek od meda,Bolje da sam druge ljubio,Kad ljubav izda,Joa samo ovu no... Svirali su hard rock,`epa je pesme za injavao svojim izuzetnim glasom,odli an bend. Diskografija Albumi Nebo je malo za sve 1983. Ratne igre 1985. Seobe 1986. Ljudi i bogovi 1988. 12.12.88. (koncertni) 1989. http://www.youtube.com/watch?v=2sFVIKoaXhE ...odlazi no,plaaljive o i,sanjivo pitanje sa ekaj da rasanim re i,sa ekaj svitanje.... Odli na balada,odli an tekst,odli an glas...
HookerLEGENDA

avg 2012.

#71
FIT ( Rijeka ) Jedna od grupa koje su se pojavile onako u prolazu,neobavezno,izdali dva dobra albuma,i puf,nestali....I ato je najbitnije ostavili traga. Ka~u da su odlu ili da osnuju bend posle gledanja filma Blues brothers a da su naziv grupi dali po gelu za kosu.Stalna postava su bili peva Davor Lukas i basisata Mirko Teaevi,oni su i pokrenuli FIT,1982.godine.Na mestima bubnjara i gitariste su se menjali,da ne davim sad sa tim. Debi album su radili u BG u produkciji Milana Mladenovia (EKV),zna i,vredeli su.Najviae ih pamte po pesmama-Ma ka i Zvoni telefon(obrada Hanging on the telephone od Blondie).Medjutim,oba albuma jako,jako dobra...Grupa je prestala da radi po etkom ebenog rata... Diskografija Uz rijeku 1988. Daj mi ruku 1989. Ovo je jedna od slabije sluaanih pesama FIT-a, ali meni :thumb:,preporuka,posluaati od po etka do kraja,vidi se mali uticaj Milana Mladenovia (EKV),kao i na mnogim drugim...Odli an bend... http://www.youtube.com/watch?v=2btglq9PR0k
Losmi the EvelENTUZIJASTA

avg 2012.

#72
Preview... Partibrejkers @ Dom omladine 20.03.2009. - YouTube :happy031::happy031:
HookerLEGENDA

avg 2012.

#73
Aerodrom (Zagreb) Grupa je formirana 1978.godine. inili su je gitarista Jura Paen, peva Zlatan }ivkovi, basista Remo Kartagine, klavijaturista Mladen Krajnik i bubnjar Paolo Sfeci. Uz pomo gitariste VedranaBo~ia uradili su prve demo snimke, a on je 1979. godine producirao i njihov debi album "Kada misli mi vrludaju". Posti~u solidan.uspeh i sti u svoj krug publike bez obzira ato su upali u vreme pojave i neverovatnog uspona novog talasa.Posle objavljivanja drugog albuma napuata ih peva Zlatan }ivkovi pa na njegovo mesto dolazi Jura Padjen veoma uspeano.U prolee 1984. godine Paen i Remo sviraju na turneji kao lanovi Azre. Trei LP "Obi ne ljubavne pjesme" snimaju u `vedskoj i tu se nalazi njihov do tada najvei hit u karijeri "Obi na ljubavna pjesma". Dobri albumi i pesme koje prijaju uaima.Ponavljam,velika stvar je bila uspeti sa novim rock bendom u vreme proboja novog talasa ato je Aerodromu definitivno poalo za rukom. Grupa je 1987. godine prestala s radom. Po raspadu Aerodroma 1987. godine Paen ponovo svira sa Azrom i sa njima snima album "Izmeu krajnosti" i koncertni "Zadovoljatina". Diskografija Singlovi Kad misli mi vrludaju / Kraj tebe u tami 1979 Stavi pravu stvar / Aerodrom 1981 Tvoje lice/ Dobro se zabavljaj 1981 Albumi Kad misli mi vrludaju 1979 Tango bango 1981 Obi ne ljubavne pjesme 1982 Dukat i pribada e 1984 Trojica u mraku 1986 http://www.youtube.com/watch?v=rHwRhNUZoJ8
HookerLEGENDA

avg 2012.

#74
Parni Valjak (Zagreb ) Mnogo komplikovana pri a o sastavu benda.Dok se nije koliko toliko ustalila neka postava grupa je imala dosta izmena.Uglavnom,gitarista Husein Hasanefendi Hus i gitarista Jura Paen odlu uju da pokrenu Parni Valjak 1975.godine. Priklju ili su im se basista Zlatko Miksi Fuma, peva Aki Rahimovski iz Makedonije i bubnjar Sreko Antonioli. Planirano je da Valjak bude zagreba ka varijanta Dugmeta. Bend je odmah usko io u tada moderna svetlucava odela, popeo se na visoke atikle i pristupio kreiranju lakih, trominutnih hitova na osnovama boogie muzike.Prvi singl im je dobio etiketu aund plo e.Prva pesma koja ih probija na scenu je "Prevela me mala ~ednog preko vode". Godine 1978. Aki i Hus odlaze u JNA ato izaziva zastoj u radu grupe. Tokom te pauze, Paen osniva sastav Aerodrom i napuata ih. Po povratku klju nih lanova iz vojske, grupa nastavlja rad sa D~onijem `tuliem. Ta saradnja je kratko trajala, ali ie infekcija D~onijeve energije preala na Husa tako da sledea izdanja imaju sasvim druga ijii bolji zvuk. Ja li no nisam neki fan Parnog valjka,desetak baa dobrih pesama koje bih izdvojio i to je to.Mnogi se,verovatno sa punim pravom nee slo~iti sa mnom.Nekako su premekani za moje uai,niata drugo. Mada,treba im odati priznanje,ostavili su poprili nog traga u rocku ex YU,nezaobilazni su u svim pri ama o muzici tog vremena,ima puno,puno onih koji ih vole i opstaju i dan danas. Diskografija Singlovi Parni valjak / `izofrenik 1976. Tako proe tko ne pazi kad ga Parni valjakzgazi/Dok si mlad 1976 Ljubavni jadi jednog Parnog valjka / Teako je biti sam 1976 Prevela me mala ~ednog preko vode / 0 aumama,rijekama i pticama 1977 Hou da se ~enim/Ljeto 1977 Od motela domotela / Predstavi je kraj 1978 Stranica dnevnika / Uli ne tu e 1979 Albumi Doite na show 1976 Glavom kroz zid 1977 Gradske pri e 1979 CitvKids 1980 Vrue igre 1980. Vrijeme je na naaoj strani 1981 Koncert 1982 dupli koncertni Glavnom ulicom 1983Uhvati ritam 1984 Parni valjak 1985, kompilacija Pokreni se! 1985E=MC 1986 koncertni Aneli se dosauju 1987 Sjaj u o ima 1988 Lovci snova 1990 http://www.youtube.com/watch?v=RxGnbZVnMUg
HookerLEGENDA

avg 2012.

#75
Laboratorija zvuka ( Novi Sad) Braa Mladen i Predrag Vraneaevi 1978.godine osnivaju Laboratoriju zvuka.Pre toga su komponovali muziku za dosta filmova i TV emisija.Kakav naziv benda takav i bend..Stvarno su eksperimentisali sa zvukom i u tome bili jako dobri.U prvobitnom sastavu su bili joa i Saaa Pejak (gitara), Dragan Zari(bubnjevi), Vera Lajko (klavijature, glas), Dina Vraneaevi (glas), ore Urban (bas), Olah Vince i Miroslav urijanski (violine). Nastup im je bio sjajan. Na koncertima nastupaju sa trinaesto lanom ekipom u kojoj su peva ica Renata Vigi, te prvak u bodi bildingu Petar elik i njegova supruga Irena. `arolik nastup i ~anrovska raznovrsnost ine ih jednom od najefektnijih grupa tog vremena.A i stalno su ih pratili skandali,ato izmialjeni ato stvarni. U pesmi Skakavac joj zaao u rukavac napravljenoj po tekstovima iz knjige "Crveni ban" u kojoj je Vuk Karad~i prikupio narodne erotske umotvorine pojavljuje se prvi put i njihova maskota Vilmoa Kauboj, novosadski marginalac koji se odli no snalazio na bini u ulozi najavljiva a. Trebala bi mi cela stranica da ispiaem ata su sve radili i ko je sve svirao sa njima.Uglavnom veliki kreativci,originalni do kraja,odli ni muzi ari koji su znali da animiraju publiku,odli an bend.Evo samo neke od pesama-"Skakavac joj zaa'o u rukavac", "Devica","`etnja", "Daj mi bugi, dam ti vugi", "Mala moja al' je paranoja", "ViliVili".....Prestali su sa radom 1991.godine. Diskografija Singlovi Dok vam je joa vreme/ Sve je to bilo u prolee 1978 Ko ne zna da se smeai / Brek boks 1978) Kad postanem slab i star / Kas 1979 Skakavac joj zaa'o u rukavac / Modderan 1980 Poletarac / Sto iu, postavi se 1981 (muzika za emisije za decu,ako se seate...) Devica 69/ `etnja 1982 Joa ovaj put/ Joa ovaj put - instrumental 1983 Albumi Telo 1980 Duboko u tebi 1982 Nevinost 1986 http://www.youtube.com/watch?v=gLbBrR-xk7Q&feature=related Sjajan bend...
HookerLEGENDA

avg 2012.

#76
Point Blank ( Beograd ) Bilo je tada kod nas i Bluesa,da,da,i to dobrog. Dragoljub Crn evi peva i gitarista je po etkom osamdesetih lutao po Evropi i svirao po klubovima.Tuda negde je upoznao basistu Amerikanca Timoti Aleksandra Dejvisa i bubnjara Australijanca Majkla `ulca,1983.godine doali su u Beograd i sa gitaristom Draganom Markoviem Maretom osnovali Point Blank. Debi album The blues izdaju 1984.godine.Posle toga Timoti i Majkl odlaze u Australiju a na njihovo mesto dolaze basista Saaa Labudovi i bubnjar Miroljub Vilotijevi. Mnogo su svirali u~ivo,imao sam tu ast da ih gledam.1985.godine su u estvovali na Drugom medjunarodnom blues festivalu u Poljskoj uz legendu Louisiana Red-a. 1986.godine grupa prestaje sa radom.Crn evi je 1987.godine objavio dobar solo album a 1991.je sa studijskim muzi arima pod firmom Point blank objavio album Ju~nja ka uteha ali taj materijal nije izvodio u~ivo. Crn evi obnavlja bend krajem 2000. godine,ali to ve ispada iz vremena ex YU. Odli an blues,a joa u to vreme uspeti sa bluesom u Jugi,e to je neato. Diskografija The Blues 1984. Dr.Project - Point Blank 1985. Ju~nja ka uteha 1991. Dragoljub Crn evi solo Into the heart 1987. http://www.youtube.com/watch?v=O4GLvRmgUsA&feature=related A,ata ka~ete? Majstori.Ma,bre,sve smo imali....
HookerLEGENDA

avg 2012.

#77
Plava trava zaborava ( Zagreb ) Imali smo dobar blues band a imali smo i country.Dobar i simpati an country. Bend po inje sa radom 1982.godine. Naziv grupe je zasnovan na pesmi Arsena Dedia "Plava ru~a zaborava", ali je ru~a zamenjena travom, jer asocira na blue grass, podvrstu country muzike.Mada mene udi jedino re plava u nazivu grupe ali trava zaborava me asocira na neko mnogo lepae objaanjenje o tome,ali to je moje skromno mialjenje. Voa sastava,gitarista Eduard Mateai (ex Izazov) okupio je ekipu zaljubljenika u country i westem stil, tako da su lanovi grupe: peva ica Rajka Sutlovi, gitarista Branko Bogunovi Pif (ex Drugi na in),violinista Vatroslav Markuai (ex Animatori), Davor Rodik, pedal stil gitara, basista VladimirGeorgiev, bubnjar Hrvoje Galekovi, a tada je za klavijaturama sa njima nastupao i Dra~en Vrdoljak. Jeste da nisam neki fan country muzike,ali ovo je bila stvarno straano simpati na grupa.Najbolja i jedina jugoslovenska kantri grupa :) Diskografija Live! 1984 koncertni Cuntry 1985Hat Trick 1987 Dance All Night 1988 koncertni Plava trava zaborava 5 1990 http://www.youtube.com/watch?v=AfkYoJNYp0A
jesamZMAJ

avg 2012.

#78
Ma kantri ne volim oduvijek, jestze da im je dobro ime, ali svejedno. Imamo mi vise dobrog bluesa nego sto se cini. Valerija Nikolovska, pozdrav, mislim da se bend zvao BREAKLEGERS, il kak se vec noga na en zove, blokira mi mozak, a i tipke, kao imaju njihove pjesme na FB, al ja nisam tamo...hehe...osim kaj mi je neko napravio lazni ...al nema vise, .. sad je zena otisla u neke druge vode, ali glas i stas joj je totalno bluzerski, a i sad je odlicna...i zgleda stoput bolje neo prije....
HookerLEGENDA

avg 2012.

#79
Ma samo kad je tebi dobro...
HookerLEGENDA

avg 2012.

#80
Drugi na in ( Zagreb ) Grupa je osnovana davne 1974.godine.Osnovali su je peva ,gitarista i flautista Branko Po~gajec,gitarista Halil Meki,basista }eljko Mikul i,peva i flautista Ismet Kurtovi i bubnjar Boris Turin. Debi album su napravili o svom troaku i jedva su pronaali izdava a.I naravno uspeh.Neato sasvim novo,dve flaute,dve gitare, ist hipi stil.Taj prvi album je kasnije godinama doatampavan,svako novo izdanje.Do objavljivanja drugog albuma,grupa je esto menjala postavu,Branko Po~egajac je bio stalan,a stari su odlazili,novi dolazili,pa se stari vraali...Uglavnom drugi album nije do~iveo ne znam kakav uspeh,pamte ih po singlovima i prvom albumu.Muzi ki trendovi tada im baa i nisu iali na ruku tako da su se postepeno povukli sa scene. Deca cvea,hipi,ljubav,samoa,balade,lepo...Lile su kiae,Piai mi,Prodje ovaj dan,prelepe pesme... Diskografija Singlovi Drugi put / Izgubljena ~ena 1975. Jugoslavija / Crnogorsko kolo 1976. Prodje ovaj dan / Zadnji put 1978. Obeaj mi proljee / Balada o osmijehu 1979. Albumi Drugi na in 1975. Ponovo na putu 1982. http://www.youtube.com/watch?v=wMdh6nWn5xU Hteo sam da nalepim Prodje ovaj dan ali u poslednji momenat prelomih...Bio sam ludo zaljubljen u neku Ljiljanu kao tinejd~er,neato se kratko muvali pa raskinuli, pa sam kao neato patio neko vreme za njom i onda pustim ovo i kao patim i patim i patim...Klinac,budala... :)
HookerLEGENDA

sep 2012.

#81
Pekinaka patka ( Novi Sad ) Grupa je osnovana krajem 1978.godine u sastavu peva Nebojaa onki onta,gitaristi Sreten Kova evi Sreta i Boako Prosenica,bubnjar Laslo Pihler i basista Borislav Oslov an. Prvu svirku imali su u novosadskom klubu 24, ali je koncert prekinut jer su organizatori bili zapanjeni njihovim nastupom.Pesma" Biti ru~an pametan i mlad " ih je probila i napravila pometnju na prostoru ex YU a singl "Bolje da nosim kratku kosu" predstavlja malu himnu punk pokretu u tadaanjoj Jugoslaviji kao i njihova obrada pesme "Bila je tako lijepa".Bazirali su svoje pesme na melodi nijem punk zvuku i ortodoksnom imid~u.Odli an punk bend. 1981. godine grupa prestaje sa radom. Diskografija Singlovi Bela aljiva / Biti ru~an, pametan i mlad 1979 Bolje da nosim kratku kosu / Ori ori 1980 Bila je tako lijepa / Buba-rumba 1981 Albumi Plitka poezija 1980 Strah od monotonije 1981 Pekin
HookerLEGENDA

sep 2012.

#82
Poato smo na petoj stranici ove teme,da napravim mali podsetnik jer ve po injem da zaboravljam ata je postavljeno,da se ne ponovi neko dva puta...Lakae je ovako kad je na jednom mestu nego da se vraam unazad i proveravam ata ima. AZRA , SMAK , ATOMSKO SKLONI`TE , LEB I SOL , INDEXI , MILADIN `OBI , MAJKE , `ARLO AKROBATA , HAUSTOR , EKV , DISCIPLINA KI ME , FILM , IDOLI , ELEKTRI NI ORGAZAM , PRLJAVO KAZALI`TE , BIJELO DUGME , RIBLJA ORBA , OKTOBAR 1864 , PARTIBREJKERS , TIME , BULDO}ER , DIVLJE JAGODE , ANIMATORI , DINO DVORNIK , YU GRUPA , BALKAN , TELEPHONE BLUES BAND , GENERACIJA 5 , KUD IDIJOTI , DJORDJE BALA`EVI , NERVOZNI PO`TAR (za malo razbijanje teme) , METAK , ZLATKO MANOJLOVI , ZABRANJENO PU`ENJE , ELVIS J KURTOVICH & HIS METEORS , VATRENI POLJUBAC , KERBER , FIT , AERODROM , PARNI VALJAK , LABORATORIJA ZVUKA , POINT BLANK , PLAVA TRAVA ZABORAVA , DRUGI NA IN , PEKIN`KA PATKA. Sledei podsetnik na stranici deset.Do sad 45 grupa ili izvodja a.Ima toga joa,maaala. Nego htedoh i ovo da napiaem.Za grupe kao ato su Crvena jabuka,Hari Mata Hari,Plavi orkestar,Merlin,Bolero,pa onda Magazin,Novi fosili i sli no je svakako mesto u ovoj temi ali ja o njima ne mogu niata da piaem jer to nisam sluaao,niti mogu,ne prija mi uaima.Ako ima onih koji su voleli ili vole ovakvu muziku neka postavljaju,je nemam niata protiv,a i ko sam ja bogom dan da imam neato protiv.I to je deo ex YU scene pa ko voli nek izvoli,bilo bi mi drago. EX-YU Rock Mix - YouTube Evo jedan mix,onako usput...
AlcatrazISTRAŽIVAČ

sep 2012.

#83
Zabranjeno Puaenje,EKV,Idoli,Azra to je bila muzika a ne danas ove seke ,jelene ,mile,hule,ile,zile,crni,lepi,vatreni,jebeni itd .ROCK ON
HookerLEGENDA

sep 2012.

#84
S vremena na vreme ( Beograd ) Evo par nekih osnovnih podataka.Grupa je osnovana 1972.godine,davno bre,u sastavu Miomir Djuki Miki ( gitara,vokal ),Vojislav Djuki Koki (gitara,vokal ),Asim Sarvan ( gitara,vokal) i Ljubomir Ninkovi ( gitara,vokal ). Svi su bili gitara-vokal.U po etku.Dakle,akusti ari,tipi ni.Hipi.Mir i ljubav.Kasnije su ubacili i flaute,bubnjeve,bas,da ne davim sad o postavi , koga intersuje pogledae na svemoni Google.A i malo sam naduvan. Uglavnom,da iskucam diskografiju i poruku Make Love Not War...Lepe pesme.Baa lepe pesme Kao vreme ispred nas,Moj svet,S vremena na vreme,Tra~i mene...Koga interesuje posluaae...Vredi. Diskografija Singlovi Sun ana strana ulice / Ponekad 1973. udno drvo / Odisej 1973. Povratna karta / Dja ki rastanak 1974. Jana / Tavna no 1974. Kao vreme ispred nas / Kad budem stariji 1974. Dixie band / Tema za aargiju 1975. Put putuje karavan / Pri a sa isto ne strane 1977. Moj svet / Saveti dobroj kuci 1977. U inila je pravu stvar / Spavaj 1978. Albumi S vremena na vreme 1975. Moj svet 1978. Paviljon G 1979. Najvei hitovi grupe S vremena na vreme 1990. http://www.youtube.com/watch?v=BfH9tp2ls6I Kako ne popiti neato kad se uje ovo...Ma daj...
jesamZMAJ

sep 2012.

#85
Boa Milion 2007 - YouTube
HookerLEGENDA

sep 2012.

#86
Boa ( Zagreb ) Evo i neato o grupi Boa.Izgubio sam ih iz vida ali tu je naa lan Jesam da podseti i usmeri. Bend je osnovan 1979.godine u postavi Mladen Puljiz(klavijature,vokal),Slavko Remenari(gitara),Igor `oatari(bubnjevi) i Damir Koapi(bas). Art rock i funk,svi lanovi benda su odrasli uz Dejvida Bouvija i Pitera Gabrijela,prema njihovim izjavana.Najbolji list koji je pratio muzi ka deaavanja u Jugi D~uboks im je dodelio titulu najperspektivnije grupe za 1982. godinu.Mnogo dobre pesme i opet neato novo na tadaanjoj sceni. U jesen 1990.godine su bili predgrupa Dejvidu Bouviju u Zagrebu. Diskografija Singlovi Milion / Kriva pri a 1982. Albumi Boa 1981. Ritam strasti 1982. Govor tijela 1983. Prvi val 1990. Jesam je postavila pesmo Milion,ja u neato drugo... http://www.youtube.com/watch?v=PmczcV5CUZQ&feature=related U ono vreme,ovako eksperimentisati sa muzikom...Hrabro
HookerLEGENDA

sep 2012.

#87
Paraf ( Rijeka ) Na Wikipediji lepo piae, prete a novog zvuka na ovim prostorima, ime zaslu~uju izvanvremensku titulu "o eva punk pokreta",naravno na podru ju ex YU. Tako je,najbolja formulacija za ovaj bend.Trebao sam ranije postaviti Paraf,zaslu~ili su. Bend je nastao krajem 1977.godine u sastavu gitarista i peva Valter Kocijan i,basista Zdravko abrijan i bubnjar Duaan Ladavac.Godine 1979. objavljuju prvi singl. Pravi punk bend,ismevali su Bijelo Dugme(pesma Pritanga i vaza),pljuvali policiju(Narodna pijesma),bavili se socijalnim temama."Zastave" je album koji je na mene li no ostavio veliki trag ,bez obzira na to ato i nisam neki veliki ljubitelj panka,a to im je i poslednji album.Dobra gitara,jak zvuk,. udni tekstovi,a ja u to vreme napaljeni i buntovni tinejd~er i opale me po mozgu svi ti zvukovi,uf...Eto toliko... Diskograija Singlovi Rijeka/ Moj ~ivot je novi val 1979. Fini de ko / Tu~ne uai 1981. Albumi A dan je tako lepo po eo 1980. Izleti 1981. Zastave 1984. http://www.youtube.com/watch?v=74ZNVIyhhl0
HookerLEGENDA

sep 2012.

#88
Drago Mlinarec ( Zagreb ) Rodjen 1942.godine.Neizbe~an u bilo kakvoj pri i o rocku u Jugoslaviji,rock veteran i pesnik. Ne bih da puno pametujem o njegovoj karijeri.Ima tu dosta da se piae a i trebao bih da se konsultujem sa gospodinom Google-om.Zato kratko... Drago je zapo eo karijeru davne 1966.godine sa Grupom 220,za koju je napisao i komponovao najvei broj pesama a solo karijeru po inje 1971.godine albumom A ti se ne daj.Pisao je muziku za pozoriane predstave,televizijske emesije,saradjivao sa Ibricom Jusiem,,Arsenom Dediem,grupom Time,producirao je debi album Azre,nastupao esto po koncertima i festivalima,a usput izdavao svoje albume,svestran u svakom pogledu. Pesme koje e ostati zapamene - Uvjek kad ostanem sam,Osmijeh ( Tako mi draga znaj),Nagdje postoji netko,Pjesma o djetinjstvu,Kule od rije i,Helena lijepa i ja u kiai,A ti se ne daj,Srebri se mraz.... Posle 1987.godine se povukao iz javnosti.Te iste godine je i dobio nagradu za kompletan muzi ki doprinos. Diskografija Singlovi Povratak / Prva ljubav 1971. Do vidjenja vjeatice / Sivilo perona 1971. Nona ptica / U njegovom srcu 1972. Caracas / Kule od rije i 1977. Albumi A ti se ne daj 1971. Pjesme s planine 1972. Rodjenje 1975. Negdje postoji netko 1977. Sve je u redu 1978. Tako lako 1979. Sabrano 1980. Pomaknuto 1983. http://www.youtube.com/watch?v=YFfzTPtEgZI
jesamZMAJ

sep 2012.

#89
Drago Mlinarec zivi na rancu i od kada se manje vise povukao, bavi se uzgojem zdrave hrane, a samo mozemo mozda misliti cime jos.
HookerLEGENDA

sep 2012.

#90
Mislim da bi u ovoj temi trebalo da se nadju i bendovi koji su nastali i radili u vreme ex YU ali su imali peh da su prve albume izdali tek pred raspad Jugoslavije.Nalaze se na granici,ni tamo ni vamo,ne svojom krivicom,a bila bi velika ateta ne pomenuti ih.Ovo su bendovi iz tog doba koji su na mene ostavili jak utisak,pored svakog je godina osnivanja - Del Arno Band ( 1986.Beograd ), Gori uai Winnetou ( 1986. Pula), Hladno Pivo ( 1987.Zagreb), Let 3 (1986-1987. Rijeka), Messerschmitt ( 1987.Pula ), Obojeni program ( 1980. Novi Sad ), Rambo Amadeus (Beograd), Ritam nereda ( 1987. Novi Sad), Atheist Rap ( 1988.Novi Sad), Love Hunters ( 1987. Novi Sad),neki su aktivni i danas,neki nisu. Napisao bih neato i o njima,s tim ato u pomenuti samo one albume koji su u okviru ex YU, do 1991.godine. Da malo osve~im temu,a i zaslu~ili su. Ako je ko od vas voleo neki bend koji se nalazio na toj prekretnici a da ga nisam pomenuo,bilo bi lepo da napiae neato o tome. Posle se vraam na one starije,ima toga dosta.. Po eo bih sa Love Hunters ( Novi Sad ) Bend je osnovan 1987.godine. u postavi Milan Mumin vokal,Aleksandar Medan gitara,Vladimir Jovanov bas,Robert Radi bubanj i Mario Kalin druga gitara. Fenomenalna grupa koja je teako naala put do medija zato ato su pevali na engleskom jeziku i imali udan spoj stilova,ka~u da su svirali punk-blues sa neverovatno grubim Muminovim vokalom koji je davao specifi an pe et i amek grupi.Nisu mogli da ostanu neprimeeni.Neverovatna energija na koncertima,Mumin stalno pevao go do pojasa... Prvi album There no Centuries izdaju 1988.godine,ali je ostao slabo zapa~en zbog nedostatka reklame. Vezano za pesme iz perioda ex YU ,tek 1996. izlazi kaseta Total Rickverzzo na kojoj su demo snimci pesama od 1987-1991.mada su pre toga izdali dva fenomenalana albuma. Imali su status kultne NS grupe. http://www.youtube.com/watch?v=nxHKWN04E4Y
HookerLEGENDA

sep 2012.

#91
Messerschmitt ( Pula ) Kako je ovo bio moan bend.Ajde,osnovno o njima.Grupa je osnovana 1987.godine u sastavu Mirko Kusa i ( gitara,vokal,usna harmonika),Dario Boauako (gitara),Siniaa Vujnovi (bas) i Marino Jurcan ( bubnjevi). Kad sam ih prvi put uo,a bio sam u vojsci u to vreme,do~iveo sam ih kao otkrovenje.Muzika za moju duau,rhythm'n'blues,hard rock,neka meaavina,ma fenomenalno.Oni su svoj zvuk nazvali-Maximum higway rock. Debitovali su kasetom Lussy 1988.godine.Znam da je 1991. godine grupa prestala sa radom,verovatno u originalnoj postavi ali isto tako znam da su 1993.godine izdali album. Joa jedan od bendova na klackalici vremena,pred kraj YU. Voleo bih da ako neko od lanova vutre.org zna neato o njima napiae,jesu li aktivni joa uvek i izdaju li ata...Vidim ima ih na You Tube,matori su...Opasno dobar bend. Diskografija u ex YU Lussy 1988. Foxxin 1990. http://www.youtube.com/watch?v=kzfGA-OrMbM
HookerLEGENDA

sep 2012.

#92
Obojeni program ( Novi Sad ) Bend koji definitivno pripada vremenu ex YU po godini kada je nastao a po albumima je na granici.Nastali su 1980.godine a prvi album izdaju tek 1990. Jedan od prvih vojvodjanskih novotalasnih bendova.Grupu su u to vreme inili Branislav Babi Kebra vokal,Robert Radi bubnjevi,Branislav Bukurov gitara,Miroslav Bedov bas i Maaa }ilnik pratei vokal. Debi album Najva~nije je biti zdrav objavljuju 1990.godine a producirao ga je Koja iz Discipline ki me.Odli an bend koji je aktivan joa uvek.Sviraju,ne znam kako bih definisao,alternativni rock.Mo~e tako.Usput,Kebrin udan glas i na in pevanja ine bend prepoznatljivim.Ne odustaju od svog stila i dobri su u tome ato rade.Puno bendova odavde je pokuaavalo da ih prati ili kopira ali bezuspeano. Diskografija Najva~nije je biti zdrav 1990. Ovaj zid stoji krivo 1991. ima joa albuma ali izlaze iz okvira teme... http://www.youtube.com/watch?v=tKApPEX9lqk
HookerLEGENDA

sep 2012.

#93
Let 3 ( Rijeka ) Postojala je multimedijalna scenska grupa pod nazivom Strukturne ptice koja je,za potrebe svojih performansa,1986.godine oformila sastav Let 2.1987.godine se Strukturne ptice i Let 2 ujedinjuju u grupu Let 3 koju su inili Damir Martinovi Mrle bas,Zoran Prodanovi Prlja vokal,Ivica dra~i gitara i Nenad Tubin bubanj.Tako je nekako bilo. Posle dosta nastupa po festivalima alternativne scene po Evropi i kod nas 1989.godine objavljuju debi album Two Dogs Fuckin.Mnogo dobre pesme sa tog albuma - Izgubljeni,Sam u vodi,Ne trebam te,Ciklama...Svi sledei albumi su im izdati posle raspada YU. Lud bend 100%.Na scenu izlaze obo eni u ~enski donji vea,umotani u zastave ili uvaljani u perje ili kad su se pojavili sa ogromnim veata kim,da se kulturno izrazimo,falusima. ili ato bi se kod nas reklo nakurnjacima :) Svirali su rock...Na wikipediji sam pro itao dobru definiciju njihove svirke - Shock rock. Tako su dobro prodrmali scenu,svu... Sa pesmom "Izgubljeni" su napravili proboj ali "Sam u vodi" je mona,prava svirka,treba je posluaati od po etka do kraja,nek se zna... http://www.youtube.com/watch?v=_VAnhL9Z8wY Al su ga odsvirali,svaka im dala...
HookerLEGENDA

sep 2012.

#94
Del Arno Band ( Beograd ) Braa Jovan i Vladan Mati su 1986.godine ofirmili deseto lani reggae sastav Del Arno Band.Prva jugoslovenska isto reggae grupa. Puno je lanova i este su promene sastava,osim brae Mati,tako da ne bih smarao sa tim.Uglavnom,odli an bend.Opuatajui.1988.godine ulaza u finale Omladinskog festivala u Subotici sa pesmom Ne radim a to im je i prvi objavljeni snimak.Prvi album objavljuju 1990.godine a zove se "Igraj dok te ne sruae",a 1991. objavljuju singl "Bi bap / Putujem".Ostali albumi su van vremena vezanog ovom temom. Dakle,joa jedno osve~enje na muzi koj sceni ex YU.Taman pomislia,to je to,ko e sad smisliti neato novo i kvalitetno,kad ono reggae.Genijalno. http://www.youtube.com/watch?v=njZL6sVvSyU Ovo im je prva objavljena pesma.Posle svega i sva ega odjednom reggae na Srpskohrvatskom ili Hrvatskosrpskom,tako je onda bilo jbg.ma divno...

sep 2012.

#95
nazalost.. Kud Idijoti vise ne sviraju u istoj postavi... fric i ptica su se dali u.recimo to tako..novinarstvo... fric vodi regional expres portal.koji je usko povezan sa politichkom strankom.. tu je uzhasno pao u ochima pulske (punk) ekipe.. ptica vishe ganja zafrkanciju.. sale je ostao isti..u istom filmui on je taj koji sada gura idiojote a najgore od svega je teshka bolest vokala tuste...vec cca 2godine kuburi sa karcinomom... @ hooker..za Atomsko Sklonishte bi trebao dodati ime tekstopisca...jer, za veeeliku vechinu txt-ova ( barem ovih malo...recimo dubokoumnijijh ) nije zasluzhan ni jedan chlan navedene postave...(pok. Boako Obradovi je zasluzhan za veeeliku vechinu dobrih txt-ova)
HookerLEGENDA

sep 2012.

#96
Za KUD Idijote,jbg...ateta... A za Atomce,u pravu si...Jeste, ak je i istorija grupe vezana za predstavu "Atomsko skloniate",koju je re~irao pesnik Boako Obradovi u Istarskom narodnom pozoriatu u Puli,1968 godine...Trudim se da budem ato krai i sa~etiji mada si potpuno u pravu...Trebao sam da pomenem Boaka Obradovia.Bravo Zla,od mene rep +
HookerLEGENDA

sep 2012.

#97
Ritam nereda ( Novi Sad ) Joa jedna mnogo dobra grupa iz Novog Sada koja je sa ekala da bude u Jugoslaviji.Nastali si 1987.godinePunk bend,svirali su takozvani OI Punk. inili su je u po etku Boban peva i gitarista,Barbun gitarista, eta basista i P.J. bubnjar,posle njega doaao Stavra. Grupa je napravila prvo proboj u Evropi i svetu, pa tek onda u YU.Prvi album izdaju 1990.godine.Ja sad pri am o muzici a ne o glasu koji prati ovaj bend.A to je skinheadsi,desni arska ideologija,white power i sli no.Mada,po meni nisu bili takvi,gde "lala" da bude takav,ali ata je tu je...Imali smo i to.Mislim na ex YU.Ali muzika odli na,e o tome bih da pri am.Ustvari,ko nije sluaao,neko posluaa makar pesmu Put beznadja.}estoko. Albumi OI Ain't Dead 1990. Nikog nema 1991. to je od ono ato su izdali u ex YU,dalje ne idemo po dogovoru... http://www.youtube.com/watch?v=D-W3kAaYLiM
HookerLEGENDA

sep 2012.

#98
Nastavljam sa bendovima na granici ex YU i ono posle,koji su na mene ostavili utisak. Gori uai Winnetou ( Pula ) Bend je osnovan 1986.godine.Osnovali su ga basista,peva i autor veine tekstova Franci Blaakovi i njegova supruga Arinka `egando koja je pevala pratee vokale,svirala flautu i bila takodje autor dela materijala.Oni su bili jedini stalni lanovi,a u radu grupe je u estvovalo mnogo muzi ara pa sad ne bih da zamaram time. Naziv grupe je udan koliko i njihova muzika.Jedna pri a ka~e da je Franci kao klinac dok su se igrali kauboja i indijanaca uvek dobijao ulogu indijanca Vinetua,pa kako je ~eleo da bude kauboj a nikad nije,ostali su ga teaili - "Gori uai Vinetu"(podigni uai,oraspolo~i se) a druga pri a ka~e da je Franci pravio tako jaku rakiju da onome ko je popije uai se za~are i pocrvene pa izgledaju kao da gore. Muzika je bila meaavina svega ato ato se moglo koristiti,tekstovi isto tako,kreativni nastupi.Prosto re eno,multimedija uvijena u rock. udno,zanimljivo,provokativno,originalno...Ma da ne davim viae,treba pogledati i posluaati,ali samo doobro naduuvani i sve e biti jasno. Albumi ( u vreme ex YU ) Addio Pola 1988. Welcome home 1989. Mens sana in Malvasia Istriana ( Zdrav duh u Istarskoj Malvaziji ) 1990. a Franci je pravio dobru domau Malvaziju i poklanjao je sa nalepnicom Mito i korupcija Chi non pissa in compagnia - Gori Ussi Winetou - YouTube
HookerLEGENDA

sep 2012.

#99
Hladno pivo ( Zagreb ) Bend je osnovan 1987. godine u sastavu Mile vokal,Zoki gitara,Tedi bas,Stipe gitara i Suba bubnjevi.Punk-rock grupa,odli ni.Izdali su do sad desetak albuma,ako neko ima ta niji podatak neka napiae,u ex YU samo jedan i to album koji se zvao Hladno pivo,1991.godine.Izdvojio bih sa tog albuma pesmu-Trening za umiranje,odli na je,kao i ~estoke Princeza i Heroin. Ja obo~avam pivo,obo~avam rock i pojavi se rock grupa koja se zove Hladno pivo sa albumom Hladno pivo.Eeeejj bre,kako da ih ne zavolim odmah.Energi ni,veseli,ma jednostavno dobar bend,pravo osve~enje.Kao hladno pivo. http://www.youtube.com/watch?v=EAeZPiZbpvw Hteo sam da postavim mnogo dobru pesmu "Trening za umiranje" koja je sa prvog albuma i spada u vreme SFRJ ali dajem sebi za pravo da napravim mali off i lepim ovo,pesma koja je van ex YU ali je baa,baa volim Nije sve tako sivo...

sep 2012.

#100
Leva Patika - Nepravda | eto dobra grupa i pjesma http://www.youtube.com/watch?v=tvqX0-jHafU&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=HRYL7I4g3dw http://www.youtube.com/watch?v=cKF-axOzN78&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=BHbM0LNTJsk http://www.youtube.com/watch?v=WneD9rQeMiE http://www.youtube.com/watch?v=lNNwLbAFhFQ&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=HKDAx3FfS50&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=v5nUnMzxo-Q http://www.youtube.com/watch?v=00gVcEfoCEU&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=WY9cTKwqyqM&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=zXCr2JW_7dI&feature=related kada nadjem jos ubacim tu sory sto nepisem nista o grupama kada nadjem onda mozda i ubacim :))
HookerLEGENDA

sep 2012.

#101
Al' ga nabaca iznad weedgreen99 (ex macedonia :icon_lol: ),nije verovatno pro itao da je tema vezana za ex YU,mada nema veze,ja mu opraatam a i taman mi je dao par novih grupa iz Makedonije ( Zijan,Memorija,Visoke atikle.Leva patika),pa kad budem imao lufta da malo presluaam ata se tamo radi. Nego da se vratim na zapo eto,dobre grupe koje su nastale pred kraj SFRJ. Atheist rap ( Novi Sad ) Bend nastao 1988.godine u postavi Aleksandar Popov Pop peva ,Vladimir Kozbaai Peinko peva ,Vladimir Radusinovi Radule gitara,Zoran Zari Zare bas i Aleksandar Milovanov Acke bubanj.Odmah su skrenuli pa~nju na sebe svojim nastupima i muzikom i nisu mogli da prodju nezapa~eno.Spesifi an i originalan stil,neka rap forma pevanja i dijaloga dok muzi ku podlogu ine heavy gitare i rock ritmovi.Dakle opet neato novo,imali su ljudi neverovatnih ideja. Prve snimke su uradili 1990.godine,trebao je da ih objavi zagreba ki Jugoton,medjutim snimci se nisu objavili jer je sledee godine po eo hebeni rat.Mnogo dobar bend. http://www.youtube.com/watch?v=pvG7vi3bFCY&feature=related

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se