VUTRA
ForumZajednicaMuzikaChris rea
LEGACY

Chris rea

12 odgovora1,147 pregleda
TotalUndergroundISTRAŽIVAČ

feb 2009.

#1
Well Im standing by a river But the water doesnt flow It boils with every poison you can think of And Im underneath the streetlight But the light of joy I know Scared beyond belief way down in the shadows And the perverted fear of violence Chokes the smile on every face And common sense is ringing out the bellc This aint no technological breakdown Oh no, this is the road to hell And all the roads jam up with credit And theres nothing you can do Its all just bits of paper flying away from you Oh look out world, take a good look What comes down here You must learn this lesson fast and learn it well This aint no upwardly mobile freeway Oh no, this is the road Said this is the road This is the road to hell pesma vredna slushanja,ako pogledate dublje ima poriku... mozhda je pesnik zheleo neshto da na m poruchi.. deja vu..imam osecaj da sam vec pisao ovaj text pree... dobra je ova pesma..
elephant0rAMBASADOR

mar 2009.

#2
jeje mocan txt :)
FrulaENTUZIJASTA

mar 2009.

#3
yes, chris rea je jedan od meni najdrazih glazbenika. sluso sam ga jos kao klinac, ono sa 4-5-6 godina, zato sto ga je i stari sluso. vozimo se na more i u autu dere chris rea :D od ove pjesme suze na oci idu :)
TotalUndergroundISTRAŽIVAČ

mar 2009.

#4
da se najezhish kako je dobra stvar.. bash sinoc,tj, jutros oko 4 ulazim na benzinsku kad ono tuche ova stvar..ja pocho da pevam i kao sviram gitaru,a prodavachica me gleda ko da nisam normalan..:)

mar 2009.

#5
chris rea kralj nad kraljevima...
triorioISTRAŽIVAČ

mar 2009.

#6
chris rea je duau dao za ljeto...:)
TotalUndergroundISTRAŽIVAČ

mar 2009.

#7
ma anywhere,anytime..:))

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se