VUTRA
ForumZajednicaMuzikaBob Marley - The King of reggae and rasta style
LEGACY

Bob Marley - The King of reggae and rasta style

46 odgovora7,611 pregleda
TaTaRISTRAŽIVAČ

jan 2006.

#1
Mislm da je zasluzio da se otvori topic o njemu i na ovom sajtu ... Dajte sve o njemu ... Linkovi, biografija, slike, zanimljivosti, najjache pesme... Mene trenutno mrzi da pishem, ali ukljuchicu se i ja ... 8)
Pusac traveISTRAŽIVAČ

jan 2006.

#2
evo pitanja za ostale-Zasto je Bob rekao "bavite se drogom,sport ubija"?
korisnièko vimeENTUZIJASTA

jan 2006.

#3
brate, to je rekao Maradona.
TaTaRISTRAŽIVAČ

jan 2006.

#4
ne, ne ... to je rekao Bob Marley. Sigurno . A sada objashnjenje: Bilo je to neke 1978. ... frajer sedi na Jamajci i pushi vutra. Drugari ga pozovu na football i on krene (football na pesku normalno) :P ! Posto su igrali bosi, on nezgodno shutne loptu i povredi palac. Posle toga otpao mu je nokat sa tog palca i otishao je kod chika doce, a doca i njegove kolege su zakljuchili da on ima rak (cancer) koze i da jedino moze da se spase ukoliko amputira (odseche) taj povredjeni palac. Bob Marley je verovatno tad bio mnogo nadrkan, jer je toliko bio tvrdoglav i nije dao da mu amputiraju palac - shatro zbog rastafarijanskih pravila :wink: ... (ma bilo ga strah sigurno :P ). Posle 3 godine, 11.05.1981. Bob Marley-u, kralju reggae muzike, doshao je kraj ... Nekoliko dana pre smrti, izjavio je: ''Bavite se drogom, sport ubija !'' Eto to je pricha o Bob Marley i njegovoj izreci ... 'de ce Maradona, koji je bio footballer to da kaze ?! :lol: Pozdrav svima ...

jan 2006.

#5
Bas lepa tema. Postavljena u pravo vreme. Sad ce rodjendan Bob Marley-a i svi cemo slaviti njegov rodjendan. Evo za posetioce iz SCG, vest sa www.dreadlock-power.co.sr: A ovde imate sve o "mesiji reggae muzike": http://en.wikipedia.org/wiki/Bob_Marley Inace, cisto sumnjam da je Marley rekao da se bavimo drogom i da je sport smrt...
korisnièko vimeENTUZIJASTA

jan 2006.

#6
to ne lièi na njega. lepo ja kažem Maradona.
TaTaRISTRAŽIVAČ

feb 2006.

#7
mislim da jeste, ali nema veze ... Brate ali on je stvarno kralj. Duvao i qlirao sve i 'ladno ima svoj spomenik na Jamajci ... :)

feb 2006.

#8
Mislim da ima vise spomenika posvecenih njemu...
zekrtENTUZIJASTA

feb 2006.

#9
bas.. stari moj.. koji zakon zakon.
sidepunkISTRAŽIVAČ

jun 2006.

#10
zato sto je on bio rasta i morao je puait travu

jun 2006.

#11
Uglavnom, 99% nije on to rekao...
sinsemila_smajlPOZNAVALAC

jun 2006.

#12
''Hey Bobby Marley Sing something good to me This world go crazy It's an emergency''
TripcoPOZNAVALAC

jun 2006.

#13
Jes, 'vala, lepo reèe Manu. A što se tièe sporne izjave, ja ga cenim, pre æe biti Diego Armando. Vidite kako je lepo izgledao dok je radio koku, im'o èovek finu liniju. Èim poèeli da ga skidaju (jer njemu samom ne bi palo na pamet da se sam skida) s koke i da ide okolo i sa decom, kao, da pika fucu, poèeo da se goji, da ima problema sa srcem.
ReggaesaurusENTUZIJASTA

jun 2006.

#14
Za ovo stvarno neznam da li je rekao, ne verujem, ali sama konstatacija taèna, pod uslovom da ispred reèi sport stoji vrhunski iumesto droge stoji marihuana. Mislim pogledajte samo kod nas u zemlji koliko je fudbalera umurlo usvojim 20tim godinama, akoliko ima smrti izazvane marihuanom
GarincoENTUZIJASTA

jun 2006.

#15
Smrti izazvane marihuanom ima na hiljade da ne kazem milione.Kao pitate se???Pa sta mislite sta se desava sa onima koji sade travu na hektare sa cime je oni cuvaju ?Kalasnjikovima.A sta se desi ako se ''slucajno'' tamo zadesis ?Sigurno te nece pozvati da popusis dzoint nego ce te pokopati da im nadjubris tu zemlju na kojoj ta trava raste .A sta se desava kad mafija svercuje 10 tona trave npr.?Koliko tu padne glava itd.da ne nabrajam dalje,dakle nemojmo da gledamo sliku samo iz naseg ugla nego pogledajmo sliku kompletnu.Da trava je ubila i ubice jos mnogo,mnogo zivota ,nazalost.Budimo realni i pre svega svesni,a nemojmo bas sve da glorifikujemo i dizemo u ''Bozanske visine'' kad to nije tako.
GreenManAMBASADOR

jun 2006.

#16
Nece biti da je marihuana ubila te ljude o kojima pricas.Ubili su ih ljudi.A to sto su ljudi takvi kakvi jesu to nema veze sa marihuanom nego sa nekim drugim stvarima.Koliko je samo slucajeva bilo da je neko mucen i ubijen zbog love,a na kraju ubice odnele par stotina evra i slicno.Zato ta konstatacija da marihuana ubija nikako ne stoji.
ReggaesaurusENTUZIJASTA

jun 2006.

#17
Apsolutno se slažem sa GreenManom. Garincovu prièu možemo eventualno da povežemo sa marihuanom tako što je ona indirektno uticala na ta ubistva. Ustvari tu se radi o neèem drugom, ljudima. Ja sam mislio na smrt koja je izazvala sama marihuana, ma znate na šta sam mislio :? No i jedna i druga prièa doprinose glavnoj temi ovog sajta a to je legalizacija, naravno u pozitivnom smislu. :wink:
sinsemila_smajlPOZNAVALAC

jun 2006.

#18
tako je! :wink: a uostalom samo novine prelistajte i hronièno nam precrnu kroniku, dan za danom, gdje je toliko oèito da bi nam svijet u kojem živimo, odnosno, konkretno naš dio sveta, s našim mentalitetima, tradicijama i ostalim pripadajuæim i prateæim stvarima i pojavama, bio puno, puno bolji da je umjesto alkoholne crte agresivnosti ugraðene u naše gene, ugraðen ovaj zelenkasti oseæaj... , to jest ugrubo: nikad još nisam naišao na èlanak tipa da je NAPUŠEN ubio, NAPUŠEN silovao,NAPUŠEN pretukao ženu i svog brata, NAPUŠEN izazvao saobraæajku... JAH BLESS:)
GarincoENTUZIJASTA

jun 2006.

#19
ne prihvatam ali da ne bi isli u dubiozu...ok,ubili su ih ljudi zbog marihuane,nije ih ubila mara,..ali ona je inicijalna kapisla to je kao da kazes da nije ga ubio metak nego zrno,..a i ja nisam procitao da je neko napusen ubio ali niko nece ni reci napusen, nego drogiran je uradio to i to pa sad Vi prosudite....a inace jako sam dobro razumeo sta je pesnik hteo da kaze kad je rekao da mara ne ubija.ali....
sinsemila_smajlPOZNAVALAC

jun 2006.

#20
...bit je u tome da ti moraa (stalno) da dokazujea bit, a ne prepuataa se ljubavi... :wink:
GarincoENTUZIJASTA

jun 2006.

#21
sensi kad kazes ''ti'' na koga mislis?
sinsemila_smajlPOZNAVALAC

jun 2006.

#22
upravo tako hahaha, a s velikim je T :wink: :respekt:

dec 2013.

#23
Normalno da maricu cuvaju kalaaima pa ona je doslovno suho zlato..ima li neato bolje nego kad zapalia i pustia si marleya..ma jba ti i klubove i alkohol to je chill a ne ooblokavanje da se sutradan nesjecas nicega..Legalize marijuanaaaaaaa :smoke18:
Green LanternISTRAŽIVAČ

sep 2014.

#24
http://www.youtube.com/watch?v=p963CeTtJVM kava,soki i splif- za sve ostalo tu je..... :rasta1:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se