VUTRA
ForumZajednicaMuzikaBlok flauta?
LEGACY

Blok flauta?

12 odgovora8,128 pregleda
ArtifeXENTUZIJASTA

avg 2008.

#1
Blok flauta, zna li neko gde postoji mesto sa nekim knjigama skriptam o ucenju sviranja blok flaute, igrom slucaja sam dosao do nje a nemam pojma ni kako se drzi, a kmoli svira. I neki audio zapis sviranja, blok flaute ako negde na netu postoji ili neko ima, cisto das vidim koje su mogucnosti instrumenta.
wu-traENTUZIJASTA

avg 2008.

#2
hmm...blok flautu sam morao ucit svirat u nekom....ja mislim 4. ili 5-om razredu...imali smo neku pjesmicu za naucit svirat iz glazbenog...uglavnom flautu i nije tako tesko naucit svirat....ja se samo sjecam kako se drzi i znam note po redu al zaboravio sam onu stvar sto sam znao :D hehe... uglanvom imam ja tu flautu dome i ima i neka pravila sa njom u futroli pa cu pogledat...pa cu ti mozda znat reci barem nesto ali sad idem spavat :P
Kurblaj KanAMBASADOR

avg 2008.

#3
Imam ju i ja ali nikad skonto kak svirat a bilo bi fora nau it

avg 2008.

#4
http://www.youtube.com/results?search_query=how+to+play+flute+beginner&search_type=&aq=f evo ti na youtubeu hrpa videa za pochetnike, to bi ti moglo pomochi...

avg 2008.

#5
youtube bi mogao pomochi dosta, tamo obichno ima instrukcija za pochetnike i sve...
wu-traENTUZIJASTA

avg 2008.

#6
e ovako...sad sam uzeo flautu u ruke i odmah sam se sjetio barem necega... znaci kako ti flauta ide u usta lijeva ruka bi ti trebala biti prva do ustiju....drzis ju tako da palcem zacepis donju rupicu koja je odmah do onog grla ili ispod prve gornje...kaziprstom pokrijes rupu iznad nje i sa ostala dva prsta sljedece dvije rupe (kazem ostala dva prsta jer mali prst lijeve ruke ne koristimo)....i desnom rukom prekrijemo ostale rupe po redu...na zadnjoj rupi koja je malo nakrivljena mora nam biti mali prst desne ruke... a note idu po redu tako da kad su nam sve rupe poklopljene to radi prvu najdubljunotu Do iliti C....oslobadjanjem rupa od dole prema ustima redom daje i redom vise tonove...jedino sto se treba skuziti je puhanje...puhanje mora uvijek biti jednako a to i nije toliko lako ako niste nikad svirali flautu...ako bne pusete tocno kako treba ton vam nikad nece biti onakav kakav bi trebao bit... dosla mi kuma od staraca koja je u zg profesorica glazbenog pa mi se smije kako nemam pojma svirat blok flautu...ccc... :D
ArtifeXENTUZIJASTA

avg 2008.

#7
Ok, korisno, ako zna jos neko nesto neka postuje.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se