VUTRA
ForumZajednicaMuzikaOdabir muzike u str8 ili high varijanti
LEGACY

Odabir muzike u str8 ili high varijanti

70 odgovora3,463 pregleda
clubbingISTRAŽIVAČ

nov 2012.

#1
Ner@ko cujem za sablone tipa "ovaj se radi pa zato slusa to & to".Ili obrnuto.Takodje,slusam o preferiranju odredjenog zanra ili tempa pre i posle "przenja".Ne kazem da je sve to bzvz,ali ja sam slusao i pre prvog joxa to sto slusam,i dan danas.A odabir pesama mi je takodje nevezan za ev. varenje ili apstiniranje.To mi vise "pije vodu" kad je u pitanju recimo uzimanje bombona.Inace,ovo mi je prvo a verovatno i poslednje ucesce na bilo kakvom forumu.Kad sam se registrovao ovde,postojao je chat.koji i dalje postoji ali samo u gornjem desnom uglu pocetne.Ustvari me zanima instant messaging tj. qckanje privatnih poruka,pa sam morao da imam 2 posta kako bi mi ta opcija bila funkcionalna.E da,i da se nadovezem na 1 komentar cini mi se napusene veverice,da je vu kao duvan samo se od njega jos i uradis.Excactly!Skoro pa,moglo bi se reci,mnogo buke ni oko cega.Ne vidim potrebu da se glorifiqje,do mere da prerasta u ideologiju.A tek najavljeni dnevnik buduce bivse device ... :-) Skoro pa kao "Memoari jedne gejse".Zanimljivo,nikad nije video navarenog,a dobio vu,kao da se to deli kao zvake;ima i toga ali onda bi bilo za ocekivati da si tog donora video navarenog.Ili njegovog druga.Teor@ski moguce,ali malo verovatno.However,enjoy pa se qcamo in private
AsharakISTRAŽIVAČ

nov 2012.

#2
Pa za sve nas koji slusamo EKV se smatra da smo na teskim drogama. Plitki umovi, pusti ih da se gacaju u sopstvenom blatu.
clubbingISTRAŽIVAČ

nov 2012.

#3
Iako ne slusam EKV koliko znam Milan je umro od raka limfnih zlezda a ne overdouza.Mada se ne bih slozio da vas prati takav glas,ja licno znam dosta ljudi koji slusaju EKV a ne samo da nisu na teskim drogama vec ni ne piju i ne puse.Howeva,jes da nisam hipik (love,peace & friendship :-)) ali nema potrebe da te "plitke umove" ostavljas u blatu.Ne mislim da neko ko ima predrasude je i plitkog uma,predrasude su deo karaktera i pokazuju neciji stav a ne IQ.
loopAMBASADOR

nov 2012.

#4
to sto pricas se uglavnom odnosi na techno muziku. ja,barem,ne znam ni jednu osobu koja slusa minimal ili trance techno-a da se ne drogira. tako nesto jednostavno ne postoji.tako da sintagma 'on se drogira pa slusa to i to..' apsolutno ima smisla,u tom slucaju. sa druge strane,ne zaboravi da ljudi nisu stancani na pokretnoj traci,tako da sam 'rad' gandze ne utice isto na svakog. tebi je svejedno koju muziku pustiti-meni nije.a licno znam neke ljude koji su zavoleli jazz( a pre toga ga nisu mogli smisliti),samo zbog dzidze i posebnog raspolozenja u tom trenutku,dobre ekipe itd.jos sam im pustio H.Hancocka 'chameleon',nema tripoznije pesme u jazzu za dzidziti uz... ljudi se razlikuju,nekome je bitna muzika kad je navaren(meni)-nekome ne. mislim da ne treba da generalizujes.to neki put moze biti gore od stereotipije.. to sa 'private messaging' mi bas nije najasnije,al' ajd... koliko sam razumeo-ti bi da komuniciras putem PP sa ljudima,jel'? to je ok,ali prvo se pobrini da ti isti ljudi zele tako komunicirati. Vu NIJE isto sto i duvan-dajte ljudi,zar ste zaboravili kako vas je prvi put pukla? nemojte te bajke... ili onda pusite neke panjeve-ja stvarno ne znam. secam se svog prvog puta,kao juce da je bilo(a proslo je 15god.)-nije bas da je tako 'naivno'...ne znas gde si.smejanje bez prestanka,rad od 5 sati....

nov 2012.

#5
Moram te demantirati, i elektronska muzika se mo~e sluaati bez konzumacije droga, jedan od naj~eaih techno DJ-a Dave Clark rado tako dobru muziku, a nije nikad niata uzeo, radi to iz ljubavi i stalno govori kako je nepotrebno drogirati se, potrebno je samo dovoljno voliti muziku da se u njoj u~iva i normalan. Ja takoer sluaam tvre ritmove, pokuaavam obii i dosta party-ja, a ne drogiram se, i pomalo su mi glupi ti stereotipi o partijanerima kao nekim narkomanima. Daleko od toga da droge i konzumenata nema na party-ima, ali isto tako, daleko je i to da svi koji dodjemo tamo dodjemo s razlogom da se nadrogiramo, a ne da u~ivamo u muzici koja nam najbolje paae.
BladeZMAJ

nov 2012.

#6
Vjerojatno je problem sto postoji masa ljudi kojoj elektronski tip muzike ustvari ne odgovara dok ne puknu x ..e a onda im je super i atmosfera i muzika i ljudi i sve ato ide uz to,cinjenica je da ne mali broj ljudi takvih ljudi postoji pa vjerojatno odtud i stereotip da su takozvani partijaneri likovi spr~enih mozgova....ja bi reko ima i jednih i drugih ko i u svemu. Da muzika odreuje bilo ata,ne sla~em se,ja puaim vuju 10-11 godina a iskreno Bob Marley mi nikad nije bio neato....al neizostavna je cinjenica da se nekako ocekuje od mene da mi Bob Marley npr..bude sta ja znam ata neka ikona...a ustvari ne sluaam ga ima mi 2 dobre pjesme i to je to....a i te dvije mi vec idu na khurac....tako da stereotipi ce uvijjk biti prisutni u druatvu...problem je sto ih pojedinci uzimaju pod neko pravilo kojeg se moraju dr~ati ko pijan plota... Na kraju clubbing ata si mislio pod ovim: "Inace,ovo mi je prvo a verovatno i poslednje ucesce na bilo kakvom forumu.Kad sam se registrovao ovde,postojao je chat.koji i dalje postoji ali samo u gornjem desnom uglu pocetne." Nezadovoljan si pozicijom chata ili WTF?
loopAMBASADOR

nov 2012.

#7
upravo tako, zato sam se i ogradio-rekao sam da JA ne znam nikog ko je str8 na techno partijima,i da je MENI to prakticno nezamislivo. a znam da ih verovatno ima,izuzetci moraju postojati muzicare i dj-eve nisam ni racunao to je nesto drugo.oni su stvaraoci-pricam o 'konzumentima' te muzike meni licno nikakav techno ne prija duze od 40 min. a mator sam za X i ta sranja...
TropicoLEGENDA

nov 2012.

#8
:rofl: :icon_lol: :ludak Da "brateeee" nemoj da generalizujea kad e to kolega Loop da u ini :ludaci_lol: Ma jok ne postoji :eyebrows:. Od jutros mi minimal lupa ali jos se nisna odvalija bonbonom ili crtom... Samo sam se tija osvrnuti na tvoj post u kojem ti generaliziras a govoris drugiam da to ne rade. BTW ima ljudi koji odu na parti i dobro se izbiju bez da su konzumirali kemiju...opet ima i onih koji se izbiju kemijom...sve je stzvar od osobe do osobe, a isto tako vialo se i po moto partijima kako se ljudi odvaljuju kemijom pa eto...toliko o svemu tome... Pis lav i tako to...
loopAMBASADOR

nov 2012.

#9
u bre...generalizujem techno,naravno....bio sam kao mladac na xyz techno partija i nikada,nikada nisam video nekog ko je str8 i cisto da se razumemo,kada kazem 'drogiran'-iako je jaka rec-ali se odnosi na alkohol,dzidzu i sve ostalo sto menja svest. dakle,na techno partijima od 200 ljudi dodje njih 5 koji su str8- 1 pivo nisu popili,ako me razumes. mada, u pravu si-potpuno se pogresno izrazih jbg...ko mi je kriv. al' eto za mene je techno jedina muzika koja je nusprodukt menjanja svesti. i velika vecina klabera(stvarno cast izuzecima) odlazi na techno samo kao izgovor za przenje mozga. pitaj ujutru 10 ljudi koji su bili na partiju prethodnu noc da ti odzvizducu/opisu/odpevaju BILO STA cemu su prisustvovali samo nekoliko sati ranije... garantujem da nece znati ni ko su izvodjaci xD,a ne sta se pustalo xD to ne vazi za muzicare/dj-eve naravno. ja kao muzicar UVEK znam cemu sam prisustvovao,i kako je zvucalo al' to ti je,kako se kaze,po defaultu
TropicoLEGENDA

nov 2012.

#10
al cek malo, kjad vec diskutiramo necu da mi stoji tamo neka dlaka na jeziku. Na kojem ces danas koncertu, ili ~anru ne vidjeti drogirane ako cemo svrstati ~i~u i alkohol u sve to? na ni jednom. Nikog nisi vidija str8? mozda jer ni sma nisi bija ?:ludak I morma priznati da od mojih partijanera i ljudi koje poznajem nitko nikad nije otisa na parti da Spr~i mozak..." ala brale ajmo ca veceras na parti da se sprzimo i mozak unistimo" zbilja nikad to nisna cuja ni vidija...vise se to dogodi spontano, pa te morma pitati u kakvoj se to okolini kreces? E da...kad smo kod opisivanja techno partija...na techno partiju se ne pjeva, a neki jadni ne znaju zvi~dati, opisati se uvijek moze...opet ponavljam ne znam u kakvim se ti to krugovima i s kakvim ljudima druzis...ja, moja ekipa (nekoc davno) bi otisli na parti kako kad, nekad trava nekad alkohol nekad nesto trece...uvik je bilo dobro i lipo na tim techno partijima... Da sam nekako izasa iz svega toga jesam jer mi je takav tempo diktira privatan zivot, posla itd pa se nema vrimena za otici, izbiti i kasnje dolaziti sebi.... U svakom slucaju svima preporucujem elektronske partije. Nemojte konzumirati nesto sta ne zelite, niti pod "presingom" drugih. `to vam elektronski partiji ponuditi mogu? Jednu lipu zabavu, izbijanje svih negativnih emocija koje drzite u sebi kroz opijajuce ritmove glazbe, i nikad necete dozivjeti neugodnosti na takvim partijima...povlacim ovo NIKAD ali u vecini slucajeva... I kako mozes reci da to ne vazi za muzicare/djeve? Opet kazem nemam pojma di se ti to kreces i samim ovim ponavljanjem ne zelim te degradirati ali reci da sve ono gore ne vrijedi za djeve/muzicare je ravno zelenoj livadi!
BladeZMAJ

nov 2012.

#11
Sla~em se nije nije nikakvo pravilo da se neko droksa zbog muzike bilo koje..droksa se jer se hoce droksati i Amen...ko mene mo~e natjerati na neato ato ne ~elim...glupost...nego ispricat cu vam..jedan moj frend ovo ljeto otiao se malo izduvat na zrce preko vikenda...momak skroz dobar u svakom smislu sve 5...i tako on zapali na zrce...doe kroz dva dana i ka~e da sve ato zna je da je 7 sati densa na jednom mjestu dok nije zavraio pored neke ograde i zaspo izgubio novcanik osobnu kartice i kad ga ujutro covjek pito jel dobro..onda mu sastavio aaku uglavu jer se prepa tog covjeka da ga krade....hahaha...nijemi nikad reko od cega se sastavio :-)
TropicoLEGENDA

nov 2012.

#12
HAHAHAHAHAHAHAHA..tko je taj momak? GOOGLE IT! :icon_lol: lepo sma rekao...alkohol, ~i~a ili pak neato tree...sve ovisi :D
BladeZMAJ

nov 2012.

#13
Yeap...mislim da nije od zike i alkohola...mislim da je neato trece...al ok ono svi znamo sta je zrce i zaato svi nose suncane naocale tamo :-)...nego necu otkrivat ko je momak malo mi paranoik u zadnje vrijeme eno ga pobaca iz kuce i digitalnu vagu za kolace da mu ne priaiju neato pa nek mirno spava...al ono bit svega je ko se oce roknut roknut ce se bez obzira sta svira oko njega !
loopAMBASADOR

nov 2012.

#14
svaka vam cast,ali ovde u Bg-u ama bas SVI idu na techno partije da bi se odvalili skroz-naskroz zato sam i prestao ici na takva mesta-mozda se stvar promenila,ali koliko vidim i cujem-JOK. a muka mi je od takvih prica 'jao brate pojeo sam toliko i toliko' i ostale p..darije.. niko ne slusa muziku ili da makar uziva u istoj-tipovi skidaju ribe,a ribe uzivaju u paznji vazda je tako i ja bi voleo da je drugacije ali nije barem ovde. a to sto spomenuh muzicare/djeve,to vazi za samu muziku,ne za gudru-posto je prica bila da se u technu moze uzivati samo uz opijate pa je neko spomenuo da djevi ne koriste opijate-zato ih i iskljucujem,kao i muzicare-oni su stvaraoci i drugacije kontaju to sve.ovde pricam o prosecnom 'ne znam nista o muzici/instrumentima' coveku,razumes? ja sam muzicar/producent,i uvek na takvim mestima obracam paznju na muziku-dakle koje ploce vrti,kakve rifove slaze,itd,itd. mozda i previse obracam paznju na to,pa zaboravim da samo uzivam,ali fakat GOMILA,usudjujem se reci 80% ljudi koji ovde idu na techno party-idu da se sprze.ne znaju gde su bili,sta su slusali,pamte samo sekvence. i opet kazem,koriste to sto 'slusaju techno' kao izgovor za to isto przenje.nema tu nista spontano-evo vec sad se prica ko ce sta pojesti za novu godinu,i kako ce se odvaliti od zivota itd. i to NISU ljudi medju kojima se ja krecem,vec to CUJES svuda-otvoreno-u klubovima,kaficima...jbm mu majq,cujem cak i u autobusu. to sto koriste 'sifre' ne znaci da ih niko ne razume zato mi je bed. tehno je postao sinonim za drogiranje,kao sto je metal sinonim za satanizam.i ne mozes to promeniti nikad,zbog vecine ljudi kojima ODGOVARA da je to tako. slusam metal i volim mrak. evo primera- ja kad pricam sa drugarima koji slusaju jazz,kao i ja,a recimo neki od njih NISU muzicari,i nemaju veze sa muzikom(osim sto je vole,jel),prica uvek ide ovako 'jao stize (recimo) Rashaan Roland Kirk,ima opaku ritam sekciju,idemo da slusamo...' 'gotivim onaj njegov album...' 'e,a ona stvar...' itd. a kad se nadjem u drustvi technoza,razgovor se UVEK odvija ovako 'e stize (npr) GMS...' 'e super,idemo da uzmemo gram ovoga i litar onoga,i brate ludilo celu noc...' kontas? davno su ljudi prestali da slusaju taj techno zato sto gotive tu muziku,to im je samo 'ebeni IZGOVOR da se drogiraju. i opet kazem,OVDE,u Beogradu svaka cast,ako je kod vas drugacije... minimal je recimo UMRO u BG-u. ali bas UMRO. znas zasto? zato sto su u jednom trenutku samo navijaci poceli da dolaze na minimal i da se bodu nozevima. a kad su na minimal zurke prestale da odlaze devojke(zbog kojih su ti papani i dolazili),i kad su racije bile sve cesce minimal je pandrkn'o. okacicu fotku sa minimal zurke pre cca 5 god. sve tip do tipa i svi besni i namrsteni. ako se ne varam,i Zrce postaje takvo zar ne? sve vise kretena nabildovanih koji dolaze da povale nesto-a ne zato sto gotive techno?
naturaPOZNAVALAC

nov 2012.

#15
dok su se jos pravili dobri partiji, volela sam da odem na coxa, umeka, kanzyania, redovno su gostovali kod nas, ali nikad e nisam uzela u zivotu. jos smo se zezali i sprdali sa spaljotinama, medjusobno se zapitkivali "na cemu si ti?" "na b brate, a ti?" "ja, ja upravo sa ", sto je znacilo da smo isli na burek i cevape kad nam ponestane energije za djuskanje, hehe, eeee mladost ludost.. manite se budalastina, sve zavisi od coveka do coveka
clubbingISTRAŽIVAČ

nov 2012.

#16
Loop ne kapiram ovo za vu & duvan jer se skroz slazem,mozes da vidis sta mi pise na profilu tim povodom.Jos < mi je jasno gde si video generalizaciju,cak naprotiv,pisao sam u 1. licu jednine a to je individualizacija.Bice da si se projektovao :-) posto ti uopstavas,jer stavljas znak jednakosti izmedju slusalaca el. muzike i koriscenja PAS.Svi tehnomani koje ti znas koriste nesto,neki koje ja znam ne koriste nista i to je to.Inace,ta predrasuda postoji ne samo za tehnomane i trensere vec i sk@ere a da ne govorimo o postovaocima rege zvuka,a to nije techno.Hvala na sav@u ali to da li ce meni poslati neko privatnu poruq (u inbox) ili ja nekom,i kako ja to treba da "zasluzim" ne bi trebalo da bude u fokusu tvog interesovanja. Mozda loop i ja ne zivimo u istom Bg ali to je < bitno,Toliko kontradikcija i licitiranja...svi se rade,pa skoro svi,pa 80 %,pa na kraju ipak i op@ svi...Sta reci...Minimal nije umro u Bg vec je redukovan i banalizovanje je svoditi to na "nabildovane kr@ene".Ne vidim sta je lose u tome ako je neko nabildovan,naprotiv,znaci da vodi racuna o svom izgledu i formi.Kretene ne treba vredjati posto je kretenizam poremecaj u radu shtitne zlezde.Ne vidim sta je cudno doci na zurq i muvati ribe!?Nije mi cudno ni ako neko dolazi na zurq kao da dolazi na koncert pa zbog profesionalne deformacije i svojih potreba obraca paznju na neke d@alje,finese,obicno tehnickog tipa.Svako ima svoje pobude i pravo da ode gde hoce.I nikada neko ko je zalutao ne moze unistiti nesto ako je to nesto cvrsto strukturisano.Natura,pa lepo samo mislim da i dalje ima dobrih zurki ali to je vec stvar ukusa,lokacije...Napisao sam da ne posecujem forume jer ne nalazim satisfakciju u tome,trazi dosta vremena,mnogo > mi odgovara privatno qckanje.Ovde osecam potrebu da se oglasim jer sam sam inicirao temu.Istina,ne autenticno :-) vec utilitaristicki,sram me bilo :-) Jer je neophodno imati 2 posta za privatno qckanje.Da sam imao pravu potrebu,verujem da bi tema bila inventivnija ^_^ Chat koliko znam ne postoji,pre par meseci je ukinut,bila je i p@icija za vracanje ali nebitno,rekoh vec da se vise pronalazim u qckanju "face 2 face"
loopAMBASADOR

nov 2012.

#17
vutra nije isto sto i duvan,ne znam sta tu nije jasno bas lepo sto poznajes materiju,ali nista ja nisam projektovao decko.ja sam odgovorio na tvoj 'muka mi je od toga sto svi povezuju neku vrstu muzike(tehno) sa drogom' - moje misljenje je bilo,i ostaje,da je to zato sto PROCENTUALNO gledano (dakle ako uzmes 200 ljudikoji slusaju tu muziku) mnogo vise korisnika PAS od strejtasa -medju poklonicima tehna,za razliku od bilo koje druge vrste muzike.idi na rok koncert,pa mi reci koliko ima PAS korisnika.u tom uzorku od 200 ljudi npr. naravno,zbog gore navedenog za gore navedene gresis,jer ja znam mnogo vise (opet procentualno gledano) strejtasa,koji cak ni ne piju/duvaju medju rege/sk8 poklonicima.za tehno se ne bih slozio,i zaista bih voleo da upoznam nekog ko ide na tehno zurke(ovde) i ne drogira se-da mi dokaze da gresim nema na cemu,i nije moja briga-samo mi nije jasan zahtev,kao i jos nekima.
TropicoLEGENDA

nov 2012.

#18
Je u pravu si! primjerice Goran Bare je isti primjer rock glazbenika koji u zivotu nije prova bonbon 505 sa crtom a kamo li nesto gore i jace...:icon_rolleyes::icon_razz: a i marijan Ban primjerice nije nikad prova aau crnog vina, a to sta je pada po binama ka i bare naa to je bilo od puste koncentracije ljudi koji su izazivali da se zemlja trese ;)
clubbingISTRAŽIVAČ

nov 2012.

#19
I dalje ne kontam zasto mi uporno govoris da sunce izlazi na istoq (vu i duvan nisu isto,kao da ja tvrdim da jesu) ali nije ni bitno.Nisam rekao da si projektovao vec da si se projektovao,pomerivsi svoje uopstavanje na mene.Lazno si me citirao,nisam rekao da mi je muka,cak naprotiv,napisao sam da "ne kazem da je to bzvz" ali... (vezano za korelaciju mjuza i gudre).Moja tolerancija & zeludac faktore rizika za muq svode na naj< mogucu meru ;) Ne znam i ne zanima me % ljudi koji su uradjeni od njih 200,ne testiram ih :-) i ne bavim se statistikom.Op@ si ambivalentan,te govoris o vecini,te o svima uradjenima na tehnozi.Oky,u tvom okruzenju sk8eri su str8eri,ja znam trensere i tehnomane (da ne kazem rejvere :-)) ali i za jedne i za druge postoje slicne predrasude & stereotipi.I ne znam sta tu ima da ne bude jasno vezano za inbox-to ti je ono kad iz nekog razloga nekom posaljes poruq ovde ali mimo foruma vec "face 2 face",na mom profilu pise na koga se to prvenstveno odnosi.A i ako "jos nekima" nije jasno,lepo sto u funkciji predsednika qcnog sav@a volonterski pitas umesto njih ali ja sam siguran da ako nekom nesto nije jasno a zanima ga,pitace i sam :-) To i jeste 1 od prednosti n@a,cak i oni stidljiviji lakse priupitaju,nego live

nov 2012.

#20
onda slabo znas, chat postoji i radi ko sat;) ali ti treba 50 postova da bi pristupio istom
loopAMBASADOR

nov 2012.

#21
ovde spominjes sablone,i ja se nadovezujem pricom o tehnu ovde izjednacavas vu i duvan,ako se ne varam. MOLIM TE reci mi GDE to ti ides na minimal u BGu gde ne dolaze KRETENI i huligani koji se bodu nozevima? a opet imas pogresnu konstataciju vezanu za moj komentar o 'muvanju riba'-ja smatram da vecina tih KRETENA dolazi na zurku samo da bi ODVALJENI od exera mogli da smaraju i startuju ribe,muzika im je nebitna i u drugom planu.njih je sve vise,a onih koji uzivaju u muzici sve manje. i sto se mene tice,buraz,samo uzivaj.no hard feelings,ja sam out sa ovog threada,posto izgleda niko ne konta sta hocu da kazem p.s. kako te majka rodila elokventnog,sunce ti poljubim.'predsednik kucnog saveta' lol izvini sto me cesto smaraju u PP sa nebulozama,takvi noobovi koji otvaraju teme zato sto im je dosadno.pa sam se zabrinuo.a sto jel' ne smem da pitam?posto onda sam sebe demantujes.kazes 'ako nekog zanima pitace' etoo mene je zanimalo i pitao sam. izvini,ako ne smem da pitam. @Tropico-a ti i dalje ides u pogresnompravcu,ja nisam rekao da se muzicari ne drogiraju,vec je na moju konstataciju da vecina trensera konzumira opijate neko rekao da eto taj i taj DJ to ne radi.a ja kazem da zbog prirode posla,to i nije cudno.
TropicoLEGENDA

nov 2012.

#22
Stvar je osobe ili osoba...svak je jedinka za sebe sposobna da razmislja i odlucuje sta je dobro a sta ne za njega...davati pojedinom glazbenom pravcu neku etiketu po meni nije ok...jer kako sma reka svak je jedinka za sebe... Necu sad lagati, ali jednom 99% tocno prije par mjeseci sam itao intervju sa edy c (pibenski dj9 misli mda je on ali nisan siguran jel on ili komilinovic, ugl. bas je bilo pitanje o tome koliko droge zapravo ima na partijima odgovor je bija u smislu da toliko dropge na prtijima vise nema....koji razlog i zasto ne znam...ali toga sam se sad sitija...ugl budem trazija clanak pa ako nadem njega i bas taj info (a mislim da pogrisija) nisam okacim ga ovdje.... ugl nije sve crno i bilo...majne opinion!
clubbingISTRAŽIVAČ

nov 2012.

#23
Fala :) Power seedu sto sad jako znam ali U know what they say,obicno znas ono sto te zanima a vec sam napisao koliko me zanimajU i chat & forum.Komsija,varas se,nisam izjednacio vu & duvan vec se saglasio sa vevericom da se jos i naduvas,to je > nego bitna razlika.Ista forma,drugi sadrzaj.Ako smatras da je "likova koji vole ziq" < na zurkama,onda je njihov problem sto su dozvolili da ih ti koljaci istisnu.Riba ne izlazi iz vode i kad je voda mutna,trudi se da ode u cistiji deo ili da je razbistri.Ja ne placem za minimalom jer nisam ovisnik o njemu,mada ga gotivim live,ne i na gajbi.Druga je stvar sto su nase minimal tate modifikovali zanr pa ces 2 Marka & Dekija pre cuti u pomerenoj house,tech i hard house varijanti,nekad i sa tragovima elektra i funky techna,redje minimala.U The Tubeu,Domu Omladine...Nznm da li konkritovci jos uvek sljakaju ali nedavno je bio neki minimal u SKC-u,ne secam se ko.O kr@enizmu sam vec rekao sta imam,bolest ne komentarisem,nisam endokrinolog.Fala za ovo za kevu,ali elokventan se ne radja,to se stice :-) Kao sto nabildovani uz mnogo znoja dodju do zeljene forme,samo je ovo moje mnogo manje zahtevno.Naravno da nije nista sporno sto si pitao za inbox vec si pitao i 2. put iako sam odg. a prosta je prica.Da li ces otici odavde i da li te kontaU ili ne,nznm ali ako ti samog sebe kontas (sto nije lako uz kontradiktornost:),to je mnogo vaznije
BladeZMAJ

nov 2012.

#24
Zanimljivi ste mi skoroz naskroz ja bi rekao da ste svi u pravu...ato se tice rokanja zbog glazbe (bilo koje) mislim da se sla~emo da je to glupost...isto tako netko favorizira tehno netko rock netko metal..bla bla bla..ukusi su razliciti. Kao ato je Tropiko istaknuo tu su Goran Bare koji je zagri~eni roker spr~enog mozga od heroina,nije u stanju recenicu slo~iti.Marijan Ban koji pjeva domacu zabavnu dalmatinsku glazbu,tetura vamo tamo odvaljen od bevande i piva zapuco si no~ u prsa itd...pokojni kralj funka Dino Dvornik koji si takoer spr~io mozak kemijom..Masimo Savi takoer na 20-ak tableta dnevno isto kao i Miao Kova...a tu nam je i dobro znani Mladen Grdovi kojeg je bevanda pregazila itd itd....koju god vrstu glazbe uzmea odvaljeni su na bilo koji nacin i izvoai i publika...ko da je bitno..meutim nije pravilo to je valjda svima jasno. Tamo negdje 99 kad sam ja krenuo u srednju bili su pankeri,metalci,reperi,skinsi,partijaneri i aminkeri..ljudska potreba za svrstavanjem u neke kategorije a u pravilu isti khurac samo drugo pakovanje...mladenacke spike i razmialjanja daleko od poimanja bitnog u ~ivotu..presmjeano...skinski su tukli pankere,pankeri su tukli repere a metalci po potrebi razbili i jedne i druge itd...zanimljivo tako je bilo u akoli...a kasnije svi zajedno iali istim busevima kui...kroz 2-3 godine svi polako sazrijevaju i shvate glupost sve toga... 2003 godine Rovinj Valcana Party,moj prvi i posljednji na koji sam i iaao radi druatva radi glazbe nisam jer mi nikad nije sjela...u to vrijeme najpopilarniji DJ Rush je trebao nastupiti i svi nahrupili radi njega tamo....hodam kroz masu ljudi odnosno djece 15-16 godina koji se ustvari takmice koji se progutati viae x-a kroz noc,onaj koji je prgutao najviae bio faca valjda i ata ja znam..ja sam bio na vuji ko i uvijek i pratim lika koji densa neki robotski ples,zjenice ko orasi i nije svijestan nicega s druge strane curice golih sisa itd...masa ljudi zdroksana do bola....ok tako je bilo atima....isto tako na Baretovom koncertu si porazbijali pivske flaaice po glavama i to je valjda bio cilj svega..jbg ponjele ih emocije il neki khurac itd...ljudi su se rokali i rokat ce se bez obzira na sve Neznam kako u BG ali znam kako u ZG.... danas imate Turbo Folk na koji dolaze najbolje ribe u gradu,gdje se vrti lova,bjelo sponzoruaice tra~e tajkuncice i njihove sinove da im daju...pa da im ovi plate sise usne dupe ata ja znam... i obrnuto...kao i svugdje muzika manje bitna svi imaju neki drugi cilj....bilo da je lova,droga,sex...ko da je bitno...za 10 god bit ce neato drugo a ciljevi uvijek isti.... Odabir u strejt ili haj varijanti?...ata znaci kad od 1000 ljudi 5 ih je tamo zbog muzike....kruha i igara....ko ato smo u srednjoj shvatili glupost onih kategorija pankerskih reperskih nacistickih itd....tako do 30-te ce i ovo ispariti i pririoteti ce biti drugaciji..odgojiti klince naci posao i jedno jutro se probuditi i smijati sam sebi jbt....na koji khurac sam ja brijao e.. ...iz druge sobe place klinac oce sisu iz trece sobe zvoni telefon..banka zove kasnia s hipotekom..poatar kuca na vrata nosi nove racune a ni stare nisi platio muka ti kad ga vidia i uz sve to shvatia kasnia na premalo placen posao na kojem ce te iducih 8-10 sati aef hebati u zdrav mozak za neku crkavicu koja ce kasniti a i kad doe necea ju videti jer potroaio si ju unaprijed...auto nece upaliti a i registracija se bli~i...majka i otac obolili....... ...navece kuci isti khurac ~ena cvoka ti slomljen onaj mali od jutra joa uvijek kreati....hebea sam sebi majku i ujutro palia ispocetka....dio odrastanja i sazrijevanja...pomanje bitnog i prihvacanje realnog.... ...doc na forum koji te ne zanima da bi kuckao na PM o praznoj slami vezanoj za elektronsku glazbu u strejt ili high varijnti jer si navucen na ~urke...WTF?...~ivi mi bili :kackepieksen:
naturaPOZNAVALAC

nov 2012.

#25
e nek si im rekao blejd :cvetak
loopAMBASADOR

nov 2012.

#26
da,video sam i tvoj drugi thread-plastic,anderground,xpo centar,freestyler lol.......najsminkerskija i najisfoliranija mesta Beograda za otici na zurku..koliko ti imas godina,drug? posto se meni cini da si jos mladac,pa ne pamtis sta su pravi klubovi-barem bili.i kakve zurke mogu biti. nije to novac da se stice,elokventan se postaje ,) pokazi mi gde sam ja to kontradiktoran,molim te.moj je stav bio i ostao od prvog posta isti. Nemoj da zaboravis da je ovaj forum anoniman,sto ce reci NE ZNAS sa kim vodis diskusiju.otkud znas kakva su moja iskustva u tom polju?otkud znas ko sam ja i cime se bavim u zivotu? meni je stvarno zao sto ne mogu da ulazim detaljnije u raspravu,ali ne zelim da otkrivam stvari koje bi mogle dovesti do mene-jer za razliku od tebe, ja nisam na ovom forumu da bih se raspravljao,ili dangubio,ili jednostavno trosio vreme jer mi je dosadno-a tako tvoji postovi izgledaju,bez ljutnje niti,kao sto blejd kaze - '...doc na forum koji te ne zanima da bi kuckao na PM o praznoj slami vezanoj za elektronsku glazbu u strejt ili high varijnti jer si navucen na ~urke...WTF?...~ivi mi bili :kackepieksen:' ja sam na ovom forumu da naucim nesto.da odgajim nesto.ne da zracim ljude. a tvoja 'elokventnost' do koje si dosao 'manje zahtevnim' putem je samo maska za nekog ko 2 spoja ne moze spojiti-koliko vidim. aj probacu da objasnim kao detetu sto bih objasnio,ocigledno ne moze drugacije 1.nisu nabildovani retardi i koljaci istisnuli ljude sa zurki-vec sama atmosfera.ko jos zeli da ide na zurke gde se non stop mlate,gde je sve manje devojaka i gde su racije? ta analogija sa ribom ti i nema bas smisla,ne kapiram je...ono,kao,kad je riba sama,a naidje 7 ajkula sa sve satarama-video bih koliko bi se ta riba zadrzala tu. 2.cuj 'minimal tate modifikovali zanr' -aj objasni ovo molim te..muzika se konstantno menja,jer svako unese nesto svoje-niko rec o ovome nije rekao.ja sam rekao da je minimal umro zato sto 'radovci' i ostali navijaci dolaze na te zurke i medjusobno se kolju,u isto vreme terajuci ono 'gro' normalnih koji tamo dodju da se provedu-rezultat,niko ne zeli da se bakce sa takvim zurkama. 3.ja idem odavde zato sto stvarno nemam zivaca da se raspravljam sa decom koja misle da su 'tube' i 'expo' vrhunac zurki u BGu.a ti drug,kad odrastes,mozda i skontas koliko si bio u zabludi.ja ti svakako zelim uspesan clubberski zivot,aj zdr @blade- e tako sam se i ja osecao isto.opasna zurka,500 ljudi(u pitanju je kultni klub 'kucja' u BG,sad je zatvoren) ( kolega clubbing-link za Vas Antrax @ club Kuca Beograd 2003 - YouTube da vidite kakve su to zurke bile-u tih prvih par sekundi,dalje nisam gledao klip niti me zanima mnogo-to je prvi na koji sam naisao) DJ kida sa muzikom,ludilo kakav groove,a meni se cini da samo ja obracam paznju na to.levo od mene 20 ljudi svako u svom filmu,beonjace nemaju,samo zenice,krive se, koce,niko ni sa kim ne prica...u WC-U upravo te price- ko je koliko pojeo,ko je jedva ostao ziv..... to nikad necu zaboraviti jedna klinka sedi na stepenicama,place od straha,al' ono vidis da se us'ala od straha-celo telo joj drhti,jeziv tremor,zenice ogromne,drugarica sedi pored nje,satro da je utesi,a vidis puca je flesh od X-a....ne zna gde je... na izlazu iz kluba decko pada,skrgucuci zubima,pobledeo skroz,svi ga preskacu,niko ni da ga pogleda... 2 pandura stoje kod ulaza(u civilkama,al' im pise na celu ko su),a neki klinci komentarisu koliko su grama spida pojeli to je sa poslednje trance zurke na kojoj sam bio.true story. e sad,bilo davno,priznajem(omatorilo se),ali koliko vidim/cujem stvari se nisu mnogo promenile.osim mozda na tim hipster mestima,sto ih kolega clubbing voli-al' ajde,necemo o tome-stvar ukusa. bitna stvar-ja ne etiketiram.ja sam samo ponudio misljenje,zasto ljudi smatraju da ako slusas techno si narkoman. eto zasto.zato sto procentualno gledano,PAS korisnika ima najvise medju njima.apsolutno se slazem da je od coveka do coveka,i da nije pravilo-ali nekako kod elektronske muzike,to je MANJE 'nije pravilo' nego vezano za druge vrste muzike. kao sto svi smatraju da su svi metalci satanisti-da se ne ponavljam.ja sam odrastao na metalu i stvarno nemam zelju da koljem kokoske i pijem krv.ali sam se i dalje tukao sa dizelima kao klinac-posto oni nisu to tako videli. sve u svemu,kad se izuzetci svedu na marginalnu gresku,ljudi ih vise ni ne primecuju. tako 'exit' moze glat sve bine osim 'dance arene' da zatvori-i opet ce da zarade brutalno.a nekako se sva s'anja tamo desavaju.pitam se zasto. sto se ne pobiju ljudi na rege stejdzu? ili na suba stejdzu? ili na latino/samba stejdzu? zato sto u dance arenu odu papani i ljudi koji uzivaju u takvoj muzici,ali je ovih potonjih sve MANJE. moje misljenje,ne znaci da sam u pravu,naravno.. peace out!
clubbingISTRAŽIVAČ

nov 2012.

#27
Blade i u Bg ima masa takvih turbo mesta,iako ne bih usao tamo ne sm@aju mi,u njima se zabavljaju ljudi na sebi svojstven nacin a ne sede na gajbi qkajuci kako nemaju gde da idu a zaboga inace bi isli samo je sve puklo.I umesto da naprave dobar uvid,samospoznaju,da upotrebe kompas,beze u extrospekciju.Nisi dobro procitao,nisam dosao da qckam PrivateMessages o praznoj slami vezano za ziq,vec sam iz proceduralnih razloga postavio 2 teme,da bih mogao da saljem poruke,"nisi pazio na casu" :-).Cak sam i naglasio da su teme neinventivne jer nisam imao autenticnu potrebu za tim,vec samo iz formalnih razloga.I rekoh da ipak ovde banem jer imam potrebu posto sam ih sam inicirao.A o cemu cu qckati privatne poruke,to ce znati onaj ko ih dobije.Cak i da stoji ta tvoja pogresna interpr@acija mog besmislenog ("wtf?") boravka ovde,ne bi trebalo da se bavis tudjim pobudama,bar ne naglas,u Pravilniq nije precizirano zbog cega ce neko doci ovde i sta ce raditi vec sta ne sme da se radi pa je kinda megalomanski baviti se tudjim motivima & potrebama.Loop,u pravu si,cini ti se da sam mlad a koliko god. imam mi pise na profilu.O "pravim" klubovima i svom poimanju partijanja kao i o fotorobotu istog sam pisao u svom "eseju" na drugom forumu,takodje sam ja inicirao temu.Vidim da ti pored nabildovanih sm@a i sminka.Meni ne.Ali mi ne sm@aju mi ni oni kojima sm@a sminka.To se zove tolerancija a ti bi mogao pre i da se nabildujes i da se "nasminkas" nego sto bi postao tolerantan.Inace,bilo bi mi lakse da ti navedem gde nisi kontradiktoran nego gde jesi :-) Da se ne osvrcem na ono od pre,juce sam ti bio elokventan a danas "elokventan" (by da way,elokventan se postaje kad steknes elokvenciju),pa si potvrdio moju tezu o sticanju elokvencije a juce ti je bila urodjena;pa pr@is odlaskom odavde a uvek se iznova vracas;pa pises nekom ko "2 spoja ne moze spojiti"-pa ja to ne bih radio ni da mi dan traje 72 h...Ne znam i ne zanima me cime se bavis i ko si i upravo zbog toga moje reci dodatno dobijaju na tezini jer su relaxirane ev. predubedjenja.Moguce i da se znamo,tvoja rigidnost me podseca na 1 lika iz Lal@ove ekipe ali nebitno.N@acno je da sam na 2. forumu napisao da su mi Tube i Expo vrhunac,ako ne budes imao preca posla procitaj ponovo.Tamo sam naveo sta mi je prototip,bez napadnog postavljanja klipa,koga zanima otici ce na dancetrippin i pogledati i poslusati.Uostalom ni ti ni ja nismo indikatori za top provod pri cemu ja imam razumevanje za tvoju varijantu a ti ne za moju jer ti je struktura licnosti prepreka.U jednom si u pravu-da nemas zivaca.Naravno da ti se vise necu obracati,nista licno,iz cisto proceduralnih razloga.Zbog sintagme "ne mozes 2 spoja spojiti".Nadrealno bi bilo da to moze da me uvredi,mene moze ev. da uvredi samo nesto sto ima minimum epistemoloske zasnovanosti i sto dolazi iz usta ili pera znacajne mi osobe.Stvar je cisto disciplinske prirode,u deficitu argumenata ali suficitu inferiornosti neadekvatno si se izrazio a ja te udaljavam sa svog casa :-) Razume se,ne samo da cu ignorisati tvoje ev. stupce (mada ih nece biti jer ti odlazis odavde,right!? :-)) vec i ukoliko se neko od forumasa osvrne ne nesto od tvojih komentara,to cu ignorisati.I nesto poucno za kraj:ako neko ne ume da "spoji 2 spoja" (sto je btw pleonazam,kaze se "sastavi"),primereno bi bilo ili ignorisati ga ili mu pomoci da sastavi.A pomoc se ne pruza etik@iranjem i lekcijama od strane edukatora bez licence,vec suptilnije.I za kraj,pa zna se sta rade pravi klaberi i autenticni postovaoci thc-a-sve samo ne ordiniraju ovde.Upravo zato sto partijaju i postuju thc pa nemaju ni potrebe za tim ni vremena.Ja sam vec napisao kako je kod mene,da vise u okruzenju nemam ekipu za klabing po svom ukusu pa idemo po kaficima a na zurq nazalost redje,kad iscimam nekog.
BladeZMAJ

nov 2012.

#28
Ako cemo o tome ko nije pazio na satu frende hebi ga..... nisi ti pazio....jer....netrebaa otvoriti 2 teme da bi mogao "slati poruke" nego 2 posta...a postoji razlika izmeu posta i teme! (pitaj google ako mi nevjerujea) Najgore od svega joa mi ka~ea : ".Cak sam i naglasio da su teme neinventivne jer nisam imao autenticnu potrebu za tim,vec samo iz formalnih razloga"..zaato mislia da imaa pravo na ovom forumu zadovoljit tu vrstu osobne potrebe?..drugim rijecima kao ato sam ka~ea zaboli te neka stvar za forum,ovdje si iz nekih svojih potreba i razloga koje ce znati ljudi koji ti se na pvt obrate..... + ova recenica iz tvog profila na koji se toliko pozivaa mi zvuci kao neki neprimjeren poziv (da ne napiaem na koji tocno mislim) : "Biography:Svi koje znam a vare su manje-vise isti i posle joxa;ako ima mladjih likova iz Bgd koji i dalje odlepe posle par cimova,nek se jave ovde ili na mejl [email protected]" Vidia e pa mene jest briga za ovaj forum i zato ove tvoje postupe osobno do~ivljavam kao spam i zbog toga ti leti jedan rep-..jer vidia drug kao ato stoji u pravilima "koriatenje ovog foruma jest privilegija a ne pravo"...izgleda da si i taj sat nastave markirao... ....eto drug drago mi je da smo pocaskali budi mi dobar :thumb:
clubbingISTRAŽIVAČ

nov 2012.

#29
Kad si nov,komentari na tudje teme se ne validiraju ako i sam ne postavis neq!?Ja sam odgovorio na temu Artistica ali i dalje mi je pisalo 0 postova pa sam logicno zakljucio da treba da iniciram.I tek od tog trenutka mi se adduju.Nisam ja rekao da me zabole tamo neki organ,to si ti rekao.Pa svi ovde zadovoljavaju licne potrebe,i ne samo ovde,vec uvek i svugde,cak i kad tako ne izgleda,samo se potrebe ili razliqju,ili su komplementarne,ili se podudaraju.Ni cas o pravilima nisam propustio a pomenuta stavka o privilegiji nije pravilo pod rednim brojem vec je navedena u prologu.Toliko precizno i demokratski :-) da bilo koji clan moze biti uklonjen u bilo kom trenutq ako se ne svidi subjektivno "Adminu".Posto remecenje integrit@a je toliko razvodnjen termin,tipican za stavke u Ustavu apsolutistickih despotija.A posto one vise ne postoje-podseca na sekte,ukoliko bi se odstranio neko ko ni 1 apostrofiranu stavq nije povredio.Kako si ti shvatio recenicu s mog profila je irelevantno.Prvo,ne odnosi se na tebe,nisi iz Bg.Drugo,vrlo uprosceno razmisljas ako si je protumacio tako.Trece,nisam te pitao za recenziju :-) Ne znam sta je rep niti me zanima,da si rekao "evo ti rep" zahvalio bih se posto se poklonu u zube ne gleda.Posto si rekao "l@i ti rep",tog trenutka si unilateralno izasao iz okvira komunikacije koja nije neprijateljska pa cu u potpunosti ignorisati tvoje ev. komentare.Ja ni jednom prilikom do sad nikom nisam uputio ni 1 agresivnu rec,niti cu,ako ostanem.A ako se nekom ne dopadaju moji redovi ili ono sto je izmedju njih,sorry,zreo covek ignorise nesto sto mu ne odgovara.Infantilan deli packe,[email protected] sam svoje potrebe za validiranjem ostvario tamo gde je i mesto za to,skolujuci se.A neko ko nije realizovan tu neostvarenu potrebu pomera ocenjujuci druge tj. dajuci im nagrade,kazne i slicno.Ako budem odstranjen,naravno da bi to bilo bez osnova,tj. krsenja pravila,ja nisam obezvredjivao forum,pogotovo ne ovaj,vec rekao i ponavljam da se u forumima generalno ne pronalazim.Ovaj sajt je > od foruma.To brisanje bi naravno bilo zbog iracionalne ugrozenosti nekoga mnome (comlex inferiornosti).Ja cu do daljeg,kao i do sad,vrlo rado komunicirati sa svima osim pomenuta 2 gospodina koja su jednostrano izasla iz okvira prikladne komunikacije.Dok se neko bude oglasavao povodom moje 2 teme,ako os@im potrebu da nesto prokomentarisem.Posto,objasnio sam vec > puta da me forumi,lajkovi i sl. ne zanimaju,vec sam za privatne poruke.

nov 2012.

#30
vidim, vi se ovde dobro zabavljate, odo ja dalje
loopAMBASADOR

nov 2012.

#31
jbs mi mater ako on zna sta prica i sta pokusava da dokaze... @clubbing-jos jednom cu ti ponoviti-izrazio si nezadovoljstvo zasto neko smatra da 'ako slusas to i to-si narkoman' i ja sam ti rekao sta mislim-da se to najcesce odnosi na techno iz,vec navedenih,razloga to sto ti padas u vatru,i mislis da te etiketiram-ili da etiketiram sve 'elektronce' -ja sam se vec 3 puta ispravio i objasnio. nedostatak argumenata nemam-svi su na mojoj strani.Klubovi koje si naveo su non-stop u medijima zbog pucnjavi/tuca i ostalog(treba li link da ti stavim?) ti se super zabavljaj-ja molim boga,iskreno,da ti se nista lose ne desi-i sve 5 imas svoje misljenje ja imam svoje i ne vidim problem. Nisam ja kriv sto SVI Beogradjani te klubove nazivaju 'sminkerskim'-pa cak i oni koji izlaze tamo-pa je to sad postao kolokvijalan izraz.zao mi je. ti sefe nastavi da pizdis,skroz si mi zanimljiv-kad citam tvoje postove,kao da citam nekog ko se svojski trudi da dokaze koliko je 'obrazovan i nacitan', i to me stvarno zabavlja-bez sale ovo mi je top 5 izjava sa foruma mene moze ev. da uvredi samo nesto sto ima minimum epistemoloske zasnovanosti i sto dolazi iz usta ili pera znacajne mi osobe.Stvar je cisto disciplinske prirode,u deficitu argumenata ali suficitu inferiornosti neadekvatno si se izrazio a ja te udaljavam sa svog casa :-) razmisljam da stavim u potpis:ludaci_lol:totalno kul.k'o da citam neki udzbenik iz sociologije. A vratih se-iako obecah da necu,vidim zelis da nakucas tih 50 postova da udjes na chat-pa kud puklo. pa rek'o da ti pomognem. aj necu biti papak,necu ti dati crveni-iako sve vise zasluzujes-posto nit' te boli uvo za forum/pravila,vidim stigao si i da se dokacis sa Blade-om(koji je 6 svetlosnih godina u odnosu na tebe-vezano za ono cime se ovaj forum i BAVI in the first place),nit' tvoje teme imaju nekog smisla ili eventualno neku vrednost na forumu,al' ok. kao sto rekoh skroz si mi simpa-samo nastavi I daj jos ovih 'literarnih izleta' ionako smo stali sa threadom 'provale sa vutra.org' a cini mi se da si ti prava mala riznica odvala. aj,jedva cekam odgovor gimme your best shot,schmuck! p.s. ne znam(nisam proveravao) na koju si temu Art-u odgovorio,ali FYI neki podforumi ne beleze postove-tipa graveyard i humor,itd. zato sto se,gle cuda,tamo ne nalazi nista sto bi koristilo forumu-a i da se sprece 'skupljaci postova':vb_whip:ne znam da li se prepoznajes u navedenoj ciljnoj grupi ali,kao sto rekoh-evo ja cu ti pomoci da skupis tih 50-izmedju ostalog,zato sto OSECAM da ces biti banovan sa chata-obzirom kako se postavljas. :vb_wave:ajd sad -don't keep me waiting. . , . :ludaci_lol::ludaci_lol::ludaci_lol::ludaci_lol::ludaci_lol::vomitwar::vomitwar: omfg kazem ja=prava mala riznica... vidis drug,ovaj forum je informativnog karaktera,i ljudi su jako osetljivi na prepucavanja=pogotovu od strane novopridoslih clanova,kako ono rece Haze 'koji udju u kucu a ne pitaju domacina da li treba da se izuju...' posto nisi procitao pravila-niti te zanimaju posto ne znas sta je rep-a i briga te evo ti jedan crveni i od mene sad pozuri sa tim pisanijem i skupljanjem postova-posto uskoro neces moci ni da postas:vb_wave:
BladeZMAJ

nov 2012.

#32
Yeap...too sad to cry.....
DJFlyHighLEGENDA

nov 2012.

#33
ja vidim da je tu neka rasprava teska... nisam citao sve, samo cu se povezati na naslov teme i moja iskustva i misli izjasniti.... ja slusam od dram end bejsa, do techna, minimal, reggae, dub... dark psy, old school rap i sta sve ne... i imam samo za rec da volim slusat ziku i high i ne... kad sam high mi je malo onako intenzivnije i "ljepse" se cuje, xD valjda xD neznam kako da opisem drugacije... ali u ubiti fora mi je i high i ne, kako god okrenes uzivam u tome sta slusam jer gledam na muziku nesto sto me pokrece, daje inspiraciju i budi nesto u meni... :) kad sam pod utjecajem alkohola, muziku ni nemam vremena procesirati u glavi sta tocno slusam ni dali je dobro ili nije.... pijan/napusen, sta god vec jesam, ili kombinirano na partiju mi je odlicno jer uzivam u tom trenutku jos pogotovo ako zika roka i ako mi pase... ne zelim da zavrsi taj najjaci osjecaj i ostajem do kraja partija... kad mi ne pase bas zika a svejedno sam pod utjecajem, isto uzivam (pijan) ali high, nikako... ne pase i ne pase jednostavno.... pijan se valjda prilagodim, sta ja znam, jednom sam pijan pjevo cajke , a cajke ne slusam nikako, ne samo to, nego malo onako gledam downlow na njih... if you know what i mean... ne da ih prezirem ili mrzim ljude koje ih slusaju ili te forice za malu djecu... jednostavno mi ne pase i ne vidim sta drugi vide u tome, ali ko voli nek izvoli :) a o iskustvima na drugim opijatima nebih znao, nisam probao :) peace out !
clubbingISTRAŽIVAČ

nov 2012.

#34
Nema rasprave,mozda ima monologa ali nznm posto ni ja iz gore navedenih razloga nisam procitao sve,tj. 2 posta pre tvog.Pa nisi mazohista da citas romane a tek "pao s Marsa" ^_^ Ali vidim,fino se ti uklopis,samo vidis naslov i...Boli te uvo,ti tako mosh da upadnes i na pola filma,ali ga ispratis bez problema :dada Pa teor@ski bi bilo nemoguce da nema bas nikakve razlike u dozivljaju bilo cega,samim tim i zike,sa i bez PAS.Ako ti neko kaze drugacije,laze te ko pas ahaha.Meni je ta razlika minimalna,ogleda se u pomenutom produbljenom,naglasenijem osecaju,howeva.Mada mozda ja bas i nisam relevantan posto sam u svemu umeren.A ovo sto si pomenuo,u zavisnosti od mjuza gde se nadjes,pa da l' ti nesto < ili > pashe,kod mene to prakticno ne postoji kad je izlazak u pitanju.Posto idem iskljucivo tamo gde ce mi se svid@i mjuz,u pitanju su samo finese da li < ili >.A tek na gajbi gde sam sam svoj gazda..Verovao ili ne,i dalje preferiram da pustim disk,cak i mc nego da slusam online ili mp3.Vise nemam gramofon mada...Nznm da li znas za nesto revolucionarno ovde,a tako ordinarno outside.Riblja corba u ponedeljak izdala novi alboom i singl.Danas kad r@ko ko ovde izda i cd,izdali su na vinilu,nisam znao da je to tehnicki izvodljivo.I prvi singl,regularno A i B strana...Svaka cast,prosto mi dodje da kupim plocu :dada.Mene su jos pre 15ak god ovde popreko gledali kad po povratq iz inostranstva kao suvenir donesem plocu.Bilo bi lepo da se i ovde vrate najautenticniji nosaci zvuka,nisam nostalgican po prirodi smatram da je i tehnicki gledano tako.U sv@u ne samo sto ploce nikad nisu prestajale da se proizvode,vec im je sad porasla produkcija i gramofoni se > prodaju.Mada vinil fakat jeste nepraktican.Pa kad je Corba mogla da probije led,ae vidi ti tamo nesto-kad moze PGP RTS,I guess,pa moze i ex Jugoton,mislim da se sad zove Croacia Records.Ma nije sad bitno sto bi recimo Rozga izdala :-) bitno da se probije led pa posle forme ce valjda se doci i do sustine.Mada,mozda gresim,mozda kod vas ima ploca.Ovde se od sredine 90ih ne proizvode niti prodaju zvanicno,bila su 2 pokusaja,DJ Lale i posle DJ Puki s tom razlikom sto je ovaj drugi barem prodavao nove a prvi one koje izgrebe tokom nastupa,ili mu dj-evi u nastajanju izgrebu pri scrach treningu ili mu nisu ni za 1 s@ ^_^ Tacnije ima i dalje radnja u Domu omladine ali nema novih vinila.Sto se onoga da idem samo gde mi prija mjuz tice-s@io sam se ,ima izuz@aka,za vreme rata (bombardovanje '99) nisu radili klubovi nocu,samo kafici danju i klub Industrija sa matine trens partijima.Ja ne volim trens,pogotovo ne tadasnji goa,full on...Ako vec mora,blizi mi je progresivniji fazon koji furaju Xperiment.Navodim ime jer nznm da li si profi dj,u tom slucaju bi znao o kome se radi.Ali sam isao redovno posto su bile jedine zurke,e to mi ne pashe ali u tim okolnostima bolje ista nego nista.Sreca u nesreci,sljakao je po mom misljenju najbolji kafe u Bg-u i sire svih vremena,u ostroj konqrenciji Bizarra,SohobarSoho sa dj-evima od 10 AM!?Pijes jutarnju kafu,listas novine a DJ Pookie,iako muzika jedva da se cuje,bira & mixa sve u 16,kao da je na prijemnom ispitu.Acid jazz,jazzy house,funkee,garage...To je pustao pre reinkarnacije.Jedino nznm sta ti znaci ovo "cajke",pr@postavljam da su ili neke dalmatinske by klapa ili narodnjaci,videcu posle sta znaci.Ja to nemam gde da cujem,ako izuzmem svadbe.I proslave mature ali tamo je starogradska muzika.Ne idem cak ni tamo gde ima domacice.Ako ne racunam domace dj-eve,jedini domaci muzicari koje sam slusao nebrojeno puta su Neocekivana Sila Koja Se Iznenada Pojavljuje I Resava Stvar,nznm da li ste culi tamo za njih.I tako... :-)
DJFlyHighLEGENDA

nov 2012.

#35
e izbio sam se totalno i citam ovo sta si mi napisao i nista ne razumijem xD kakvi su ti to sve specijalcni znakovi sta je to sve xD
clubbingISTRAŽIVAČ

nov 2012.

#36
Nznm na sta mislis,ako mislis npr na "sv@",to se logicno cita "svet",PAS su psihoaktivne supstance,< je manje,> je vise,zamisli ahaha.To ti je kao 4U umesto "for you",so ordinary :-) Ali tvoj nick objasnjava zasto ne kontas ahaha,get down,buddy!:dada

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se