LEGACY
Turbo folk - (anti)muzika
23 odgovora3,448 pregleda
13 REP26%
→ Istraživač
nov 2009.
nov 2009.#1
-tekstovi pjesama ako ih tako uope mo~emo nazvati,obiluju dje
jim rimama,jednostavnim i
esto nelogi
nim re
enicama,te ponekad rijetko upotrebljivanim rije
ima
-melodija koja prati ovakve tekstove je lako pamtljiva,a zvukom podsjea na dje
ji sintisajzer
-naj
eai motivi turbo-folk pjesama su : novac,lake ~ene,skupi auti i pokloni,alkoholna pia i nesretne ljubavi
-ciljana publika ovakih pjesama su airoke narodne mase : u prvom redu dijaspora ( neki ka~u da nema dijaspore nebi bilo ni turbo folka,zbog nje danas postoji ogroman broj turbo folk pjeva
a koji svoj kruh upravo zarauju u dijaspori),u drugom redu to su seljaci (pritom ne mislei na ljude sa sela,nego primitivce koji se tako ponaaaju),potom slijedi mo~da i najvei broj ljudi koji sluaa tu muziku a to su tinejd~eri..po
evai od onih u osnovim akolama pa sve do onih na faxu..tinejd~eri koji tek po
inju izlazit u kafie i koji ve izlaze u kafie primorani su sluaati tu muziku,no veina njih se ne buni nego jednostavno obo~ava tu muziku..
-danas turbo-folk uvelike mo~emo
uti i u svatovima,pa tako i na narodnim veseljima,iako mu stariji ljudi i nisu baa skolni
-REZULTAT kojeg prouzro
uje ova muzika :
-daje nam sliku svijeta onakvog kakvog ne trebamo do~ivljavati
-sve viae cura postaju sponzruae,sve viae muakaraca ~udi za novcem jer je on "mo" i njime mogu kupiti i skupe aute,i sponzoruae i skupe darove..
-cure pa tako i muakarci sve se viae obla
e kao turbo-folk zvijezde mislei da je to neka moda danas ( a cure su doslovno gole, i ne izlaze bez kilo aminke na licu),
-u kafiima raste trend uzimanja boca alkoholnih pia (koja su ina
e jako skupa,no i to pokazuje odreenu "mo" i dobrostojeu financijsku situaciju), po kafiima(gdje se puata turbo-folk) je sve viae razbijenih boca,
aaa pa tako i glava..
-Ukratko : ova vrsta muzike ruai neke moralne vrijednosti,i sve viae ljudi postaje primitivno ( zar te~imo k tome da budemo seljaci ???)
BORIMO SE ZA DEKRIMINALIZACIJU,LEGALIZACIJU VUTRE I ANTI TURBO-FOLK KAFIE I DRU`TVO...
chupo
AMBASADOR2.087 REP17%
→ Legenda
chupoAMBASADOR
nov 2009.
nov 2009.#2
nisam ni ja obozavatelj.. al decko, nemres se borit protiv toga.. nemoguce je... zaobilazi tu muziku u velikom luku i to je to...
na facebooku ima milijun grupa koje su protiv turbo folka, i sta postizu??? sam se svaaju neki metalci s nekim branima, i nikad kraja....
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
nov 2009.
nov 2009.#3
Ni ja ga ne podnosim ali rezultati koje si ti naveja op
enita je promjena ponaaanja druatva,pra
enje trendova,mode,sluaanje folka i ostalog.
Istina,ignoriraj kao ja :)
Ali volim ovu nuspojavu ata su cure skoro gole :))
extranoize
ENTUZIJASTA594 REP99%
→ Poznavalac
extranoizeENTUZIJASTA
nov 2009.
nov 2009.#4
to su rekli i za rock i za rave kad su nastajali...no to su crkvene fore.
turbofolk je doaao do svojih 5 minuta slave, kao i mnogi drugi stilovi prije.
kad se istroai, doi e neato novo. za par godina e se tek vidjet ato je turbofolk (kad se vrati u seoske kr
me)...
ljudi su uvijek povodljivi, ~ele biti u trendu/modi, pa sluaaju sve ato sluaa "veina"...
mentalitet stada.
"Biti prilagoen u duboko bolesnom druatvu nije mjerilo zdravlja."
Jiddu Krishnamurti.
Kurblaj Kan
AMBASADOR4.264 REP79%
→ Legenda
Kurblaj KanAMBASADOR
nov 2009.
nov 2009.#5
`und se prodaje. Turbo folk nije niata drugo nego balkanska verzija popularne pop(MTV) muzike samo ato ovaj popularni pop naj
eae ima ja
u produkciju ali je jednak ki
i smee.
Cajke imaju vrlo jednostavnu tematiku, nisu misaonoga karaktera i zato je hrpi ljudi lako se pribli~iti tome jer je sve jasno i glasno.
Ukratko jeftina muzika, a mase gutaju jeftino ata god bilo.
Mene osobno smeta ato je turbo folk jako naruaio imid~ folklora okolnih dr~ava te takoer ato je rije
folk zauvjek okaljana od turbo folka kao i svastika od nacista.
Ja sluaam folklor i moderne interpretacije istoga sa cijeloga balkana i onda kad spomenem nekom da sluaam folk svi se odma zgro~avaju jer je prva asocijacija cajka.
AFGHAN
ISTRAŽIVAČ124 REP49%
→ Entuzijasta
AFGHANISTRAŽIVAČ
nov 2009.
nov 2009.#6
uvijek e biti ljudi koji sluaaju ono ato je popularno- na~alost cajke su popularne, a sad zaato su popularne, to je pitanje
Noname_
ENTUZIJASTA485 REP71%
→ Poznavalac
Kreso1988
ENTUZIJASTA383 REP46%
→ Poznavalac
Kreso1988ENTUZIJASTA
nov 2009.
nov 2009.#8
Za rock su rekli da je "vrazija" glazba i kao sto si reko s tim crkvenim forama trejali ljude od nje a time pasivno privalici jos vise ljudi ka rocku.
Po meni turbo folk je toliko popularan radi lake pamtljivosti teksta i "zabavne" melodije evo ja koji to prezirem znam doslovno napamet rijeci od desetak pjesama iako sam to cuo u prolazu samo. Tako nastaju best seleri ljudi kupuju ono s cim se mogu poistovjetit ono u cemu se nalaze, a neshvacaju da nije umjetnost ono sto ti potvrdi ono sto si ti mislio nego ono sto te tjera da proispitas svoje stavove i tako se promjenis na bolje/losije ovisno ko i kako gleda na tu situaciju.
Turbo folk ce opstati dok god se ti isti ljudi koji idu tamo se ne obrazuju i neuvide da to nije adekvatan nacin zabave nego bas kao sto je netko reko pokazivanje "moci" i neki los trenutni trend( i nemislim na one koji idu J*bat te polugole cure i na one koji idu tamo jer nazalost cinjenica je da koji god klub je pustio turbo folk je povecao promet i kolicinu ljudi)
Zabljak 1992
POZNAVALAC1.056 REP51%
→ Ambasador
Zabljak 1992POZNAVALAC
sep 2010.
sep 2010.#9
ima rambo amadues jednu pjesmu zove se turbo-folk.ne znam sto bih dodao
http://www.youtube.com/watch?v=Hq35mAuTlvE
4 REP8%
→ Istraživač
okt 2010.
okt 2010.#10
Evo ovako....mislim da svako ima pravo na svoje misljenje,ali stvarno jedva cekam da prodje ta cajkaska uforija. Jebote svaki kafic u koji udjem samo cajke....Samo ne mogu vjerovat kak sve te ljude ne zaboli tuka od toliko cajki....mene svaki put zaboli....
greenpower1 slazem se s tobom :)) ipak nije zabacit od tolko cura...
34 REP68%
→ Istraživač
nov 2010.
nov 2010.#11
Zaobii... Hm... Neizvodljivo. ak i ako pokuaam da ignoriaem, okolina pritiska... Naravno, dru~im se sa ljudima koji sluaaju dobru muziku, ali jedva da mogu da se snaem sa ljudima koji mi ne zna
e niata, a treba da saraujemo u ne
emu. Gledaju me
udno :S
23 REP46%
→ Istraživač
nov 2010.
nov 2010.#12
Jo meni je u~asno doslovno svako u mojoj jebenoj akoli sluaa cajke a ja sluaam ama baa sve osim cajki one lady babe justina pederka i onih pederkastih amerskih "repera"
SiD
AMBASADOR4.379 REP82%
→ Legenda
SiDAMBASADOR
nov 2010.
nov 2010.#13
treba da napravimo bend... :icon_lol:
STOP CAJKAMA... ebote,
primitivci, seljaci, bolest u mozak... svi bi da su mafijaai i voze crne bembure... pa nee te muzika dovest do toga...
kaj se cura ti
e, meni se to gadi, polugole curice, jedva napunile 18, a one starije izgledaju tolko jeftino da mi doe ~ao kad ju vidim,... majke mi ak joj nebih neato reko!
obuci gucci i pradu i odjebi od mene... iovak sve kaj nosia izgleda plasti
no, droljasto i prejeftino... ja sam mizantrop, a na ovakve stvari joa viae poludim... ljudi su mutavi i opet ka~em da puae sve kaj im se stavi pod nos...
Baa gledam mlae generacije, danas je najnormalnije pjevuaiti neku cajku, ne pri
am o narodnoj muzici jer to poatujem, ali cajke i ne....
Truju mlade, daju im povoda za prostitucijom, alkoholom i raznim drugim glupostima... djeca se pretvaraju u baje i u prostitutke.. a sve radi tog low budget teksta i joa niskokvalitetnije muzike... veliki sam negativac kad je u pitanju turbo folk i li
nosti povezane sa time... Sluaaa cajke, ne smetaa mi, budi dobar i ne pravi se glup i bit emo si super... samo me ostavi sa komentarima i nadobudnim ponaaanjem... ne vozim bmw zato jer ne sluaam cajke, to je moj problem... vozim staru kantu i najbolja mi je,
Sluaajte kvalitetnu muziku, ne promovirajte niskokvalitetne i malograanske stvari... pametniji smo od toga...
nemoramo se ubit u alkoholu samo zato jer svira neka "UBER SUPER CAJKA"...
Odvratno, gledam naa noni klub koji puata cajke, i to sve curice jedva da imaju po 16 godina, polugole, ne razumijem roditelje kao prvo, kako te puste van tako obu
enu i namazanu ko klaun iz mekdonalca.... ja bi doveo reda da mogu, ali nemogu, zato duvam d~iks i puca mi kifla... zapalim si za radost... i ne dira me niko... dobri smo si, jea!
poatujem ljude s ovog foruma s kojima sam si dobar i to je to... u ~ivotu imam 3 prijatelja i meni dosta...
ja sam
udan ali mislim da sam u pravu i nisam kao drugi, povodljiv i izopa
en glupim stvarima... imam svoje mialjenje!
nov 2009.
1 / 13
nov 2009.
nov 2010.