LEGACY
Rototom/Sunsplash festival
38 odgovora5,195 pregleda
SLO-Era
LEGENDA5.899 REP9%
→ Zmaj
SLO-EraLEGENDA
jun 2008.
jun 2008.#1
15. Rototom, European Reggeae festival-Udine
03-12.07.2008
http://www.rototomsunsplash.com/
mesto, gde se mo~e nekoliko dana opustiti, uz irie drustvo i cool mjuzu..
fotografije i festival report sledi..
fĿőШ∆S┬eЯ
AMBASADOR1.900 REP11%
→ Legenda
fĿőШ∆S┬eЯAMBASADOR
jun 2008.
jun 2008.#2
...ako volite reggae onda je owaj festiwal najbolje šta postoji za vas..u šumi miljardu ljudi, nacija i vibracija općenito al prepozitivnih..meni je to bilo(bio sam prošle godine) godišnji odmor kojeg od prošle treba swake godine isfuravat..jedino šta owe godine je nekako slabija postava(program) al swe jedno ako budem u mogućnosti(poso) navratit ću makar na 3 dana...
..mislim da je tri noći 50€
..što se tiče wutrice ima je na pretek samo što je swe od istog lera(i stwarno si lud od tih ljudi jer ti swi žele rješit), tašija ima različitog al jebenog owisi kako naletiš, čak opijuma ako volite:)
Swe u swemu Melem za swa osjetila..
Vidimo se valjda!
SLO-Era
LEGENDA5.899 REP9%
→ Zmaj
SLO-EraLEGENDA
jun 2008.
jun 2008.#3
PROGRAM FESTIVALA:
etvrtak, 3.srpnja
Inner Circle (Jam)
Sud System System & Bag-A-Riddim Band (Ita)
Collie Buddz & New Kingston Band (Berm, Jam)
Dancehall: Abassi Hi Powa (UK)
Petak, 4.srpnja
Youssou N'Dour & The Super Etoile de Dakar (Senegal)
Kymani Marley (Jam)
Ken Boothe & The Caroloregiens (Jam)
Dancehall: Pow Pow Movement (Njem)
Subota, 5.srpnja
Bob Andy (Jam)
Errol Dunkley (Jam)
Bushman (Jam)
Africa United (Ita)
Train to Roots feat. Dr. Boost, Rootsman I & Shakaroot (Ita)
Jaka & the Fire Band ft. Queen Mary, Sister E, Retnek (Ita)
Treble & Boomdabash & Rooz Band ft. Dani Silk (Ita)
Nedjelja, 6.srpnja
Mr. Vegas (Jam)
Assassin (Jam)
Wayne Marshall (Jam)
Voicemail (Jam)
Bugle (Jam)
Teflon (Jam)
All backed with Strong House Band
Dancehall: Bush Chemists (UK)
Warm up: Dread Movement
Ponedjeljak, 7.srpnja
Sugar Minott (Jam)
Etana (Jam)
Pressure (Jam)
Alaine (Jam)
All backed by Strong House band
Ce'Cile & Soul Fire Band (Jam)
Dancehall: Mighty Crown (Jap)
Utorak, 8.srpnja
Tarrus Riley & Black Soil Band ft. Dean Frazer (Jam)
Queen Africa (Jam)
Heptones Leroy Sibbles, Lewellyn & Basque Dub Foundation (Jam)
vise informacija o samom festivalu
Ponto De Equilibrio (Bra)
Dancehall: Alpha & Omega feat. Jonah Dan, Christine Miller, Dan I in Paul Fox (UK)
Warm up: Moa Ambessa
Srijeda, 9.srpnja
Asian Dub Foundation (UK)
African Head Charge ft. Adrian Sherwood (Jam)
Beres Hammond (Jam)
Dancehall: David Rodigan (UK)
etvrtak, 10.srpnja
Luciano & Jah Messenjah Band (Jam)
Cocoa Tea & Jah Messenjah Band (Jam)
Alborosie & Shang Yeng Clan (Ita)
European reggae contets: Live finals part 1
Dancehall: Luv Injection (UK)
Petak, 11.srpnja
Jah Cure (Jam)
Michael Rose & Dublines Band (Jam)
European reggae contest: Live Finals part 2
Dancehall: The Mighty Jah Observer (UK)
Warm up: Roots in Session (Slovenia)
Subota, 12.srpnja
Alpha Blondy & Solar System (Ivory Coast)
Tosh Meets Marley Fully Fullwood band ft. Jr. Marvin (Jam)
Lady Saw (Jam)
Program joa nije kona
no zaklju
en. Organizator zadr~ava sva prava promjene programa!
INFORMACIJE vezane za festival, kampiranje,ulaznice... dobi
ete na sluzvenoj strani
http://www.rototomsunsplash.com/
ili kot njihovog promotora www.rockvibe.com (Sandi Maver)
LucidDream
AMBASADOR3.067 REP45%
→ Legenda
ranking irie gal
ISTRAŽIVAČ101 REP34%
→ Entuzijasta
ranking irie galISTRAŽIVAČ
jul 2008.
jul 2008.#6
...svima koji cete posetiti rototomsunsplash zelim lep i prijatan boravak tamo!!!! puno pozitivnih vibracija, dobre muzike, ludih provoda, ljubavi itd..itd...vidimo se!!!!
ranking irie gal
ISTRAŽIVAČ101 REP34%
→ Entuzijasta
ranking irie galISTRAŽIVAČ
jul 2008.
jul 2008.#7
Kao i svake godine 15. Rototom Sunsplash prosao je u duhu reggaea, dancehalla i naravno Afrike. Od 3.- 12. jula ste mogli uzivati uz zvuke i koncerte trenutno najtrazenijih reggae izvodjaca koji su dolazili tako sa Jamajke kao i sa drugih delova sveta. Na Main stage-u su nastupili tako stariji izvodjaci kao i mladje generacije tako zvanog new rootsa i dancehall...Inner circle, Ken Boothe, Bob Andy, Errol Dunkley, The Heptones, Marcia Griffiths i drugi su u nama definitivno probudili malo nostalgije za starom dobrom muzikom, artisti poput Bushmana, Kymani Marleya, Pressurea, Tarrus Rileya, Queen Ifrike, Ras Shiloha i Luciana su sirili poruku ljubavi, jednakosti i mira, dok su nam dancehall izvodjaci kao sto su Voicemail, Mr Vegas, Wayne Marshall, Busy Signal i drugi pricarali pravu sliku danasnje Jamajke. Pored njih je ove godine nastupilo mnogo zenskih vokala poput Alaine, Cecile, Lady saw, Etana, The reggae girls. Tu je bio i dugo ocekivani Cocoa tea, Collie Buddz, Alborosie i Jah cure. Nikako ne smemo zaboraviti na africke izvodjace Alpha Blondy i Youssou NDour i na Brazilce Ponto de Equilibrio. Na Dancehall stageu je bilo pobrinuto za sve ukuse, od duba do dancehalla. Posebno bih izdvojila Davida Rodigana koji je i ove godine privukao najvise publike (mislim da svi znamo zbog cega), Japance Mighty crown, Luv injection i Pow pow movement. Poleg Main i Dancehall stageva bila je tu i Showcase Area gde si mogao u manjoj guzvi ali ipak u prijatnoj atmosferi slusati mnoge grupe i sound systeme iz Italije, Nemacke, Madjarske, Jamajke i Gambije.
Da Rototom Sunsplash nije samo muzicki festival, vec pravi kulturni dogadjaj dokazuju mnogobrojne aktivnosti koje se odrzavaju tako preko dana kao i preko noci. Kursevi sviranja perkusija, didzeriduja, africkih, jamajcanskih i indijskih plesova, joge, kapoeire i meditacije privuku mnogobrojne posetioce ovog festivala. Posebno moram pomenuti takozvanu House of Rastafari koja svake godine pripremi zanimljiv program. Svakodnevna predavanja o Etiopiji, rastafarijanstvu i Africi su namenjena osvescanju i obrazovanju, tu mozete naci i mnogobrojne knjige koje pricaju bas o tome, a ako bi ipak zeleli popricati sa nekim od pripadnika House of Rastafari oni ce vas ljubazno primiti. Nikako ne smem zaboraviti na Africko selo koje vam moze pricarati bar mali delic one prave Afrike...Ritam perkusija koji mogu pricarati samo Senegalci je zapravo ritam Afrike. U selu mozete probati i svakojake africke specialitete; ganska, etiopijska, senegalska kuhinja.
Na Reggae University su bila odrzana predavanja u vezi reggae muzike, njenog razvoja i buducnosti, njenih razlicitih tokova i tako dalje...Tu su gostovali mnogobrojni artisti kao sto su Sydney Salmon, Kymani Marley, Pressure, Wayne Marshall, Leroy Sibbles i drugi. Svakog dana su se odrzavala i predavanja na temu svetske krize, gladi u Afriki, politike na Tibetu, legalizacije marihuane, emigracija i iskoristavanja tvrdih droga. O slicnim temama su pricale i mnogo neprofitne organizacije, Time for Africa, Ethiopia is calling, Karibu Africa, Oikos, Progetto Rwanda, One are we, Italia- Tibet i ostale....
Nastavak sledi....
Džidžadžojac
POZNAVALAC846 REP27%
→ Ambasador
ranking irie gal
ISTRAŽIVAČ101 REP34%
→ Entuzijasta
ranking irie galISTRAŽIVAČ
jul 2008.
jul 2008.#9
Nekima pusenje trave predstavlja cisti uzitak, neki u njoj vide sveti zakrament, a neki, na zalost, dobru zaradu. Sta o svemu tome misli Kymani Marley, sin cuvenog Bob Marleya saznacete u nastavku.
Kymani Marley koj inace zivi u Miamiju i kome muzika u mladosti nije znacila toliko puno iako ga je otac svo vreme ucio o reggaeu kaze da mu kanabis znaci bukvalno sve, da mu ocisti tako duh kao i telo. Izmedju ostalog kaze da je kanabis biljka kao i sve ostale, kao sto je na primer mango, dana od Boga i da se iz nje moze napraviti mnogo toga, od ulja do odece i lekova. Svestan je toga da se pusenje trave zloupotrebljava i koristi u pogresne svrhe i tvrdi da pusenje trave nije namenjeno "zezanju i smejanju" vec ociscenju duha zato je to stvar pojedinca.
Razsirenost tvrdih droga smatra pogresnim i u tome vidi cilj svetske politike zato savetuje legalizaciju marihuane kako bi se povecalo koristenje zdravih a ne stetnih substanci.
doors_of_perception
AMBASADOR2.457 REP27%
→ Legenda
doors_of_perceptionAMBASADOR
jul 2008.
jul 2008.#10
U petak mi je bilo jebenica na festu u Puli... mislim na reggae fest ovaj drugi:P al onom djelu ko neka napuatena kua di pr~ila progresiva do ujutro... dj bio predobar (imao ko neku lua
ku sadisti
ku facu da mu
i ljude sve luom i ja
om zikom u 8-9ujutro:hehe: )...
ovjek nije ni jednom ubacio neki vokal house, svaki prijelaz bio sve br~i i ~eai a zvuk bio glasan i moan...mmm mmm mmm...:eyebrows::clap::b_cowboy: Tamo di bio reggae itd., na glavnom steju nisam ni bio...volim reggae, dub itd. spiku, al zajebi brate....kad se pije valja neka pr~iona i dizalica...tako da elektronika jako lijepo doala i joa jebena bila...
a sljedee viva la pola...~ivi bili pa vidjeli...na ovo se moglo proaverat free, tako da:vb_devil::signs034:
fĿőШ∆S┬eЯ
AMBASADOR1.900 REP11%
→ Legenda
fĿőШ∆S┬eЯAMBASADOR
jul 2008.
jul 2008.#11
Neznam ako je objavljeno ve negdje...Alborosie 06.08 u Puli...na So
i nije nastupio(newrijeme, stvarno je pljuatalo turbo; a drugi dan je kao imo nastup negdje drugdje..valjda e nastpit dole(indoor je:)..baa bi ga volio
ut nije uope loa, DApa
e!
fĿőШ∆S┬eЯ
AMBASADOR1.900 REP11%
→ Legenda
ranking irie gal
ISTRAŽIVAČ101 REP34%
→ Entuzijasta
ranking irie galISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#13
evo nas opet i ove godine... :)
Bliza se jedan od najvecih reggae festivala u Europi. U pitanju je svakako Rototom sunsplash. I ove godine se festival odrzava u malom gradicu pored Udina, tacnije u Osoppu(Italija). Festival traje od 2. - 11. jula.
Karte mozete kupiti u predprodaji ili na festivalu. Za vise informacija pisite 'private message' a ja cu vam sa veseljem pomoci u vezi svega sto vas zanima.
ranking irie gal
ISTRAŽIVAČ101 REP34%
→ Entuzijasta
ranking irie galISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#14
evo ga i line up....
http://www.rototomsunsplash.com/index.php?aid=2439
Kurblaj Kan
AMBASADOR4.264 REP79%
→ Legenda
ranking irie gal
ISTRAŽIVAČ101 REP34%
→ Entuzijasta
ranking irie gal
ISTRAŽIVAČ101 REP34%
→ Entuzijasta
ranking irie gal
ISTRAŽIVAČ101 REP34%
→ Entuzijasta
ranking irie galISTRAŽIVAČ
jun 2009.
jun 2009.#18
ROTOTOM SANSPLEŠ PROMOCIJA 2009
Rototom znači na brazilskom veliki bubanj, ali kao što predpostavljate, pričaćemo o velikom rege festivalu u severoistočnoj Italiji, koji se zove Rototom Sanspleš.
Njihov je link http://www.rototomsunsplash.com/, ali pre nego što ga odmah kliknete, poslušajte, šta će vam reći iskusni Rototomci.
Već petnaest godina se održava blizu Udina, tačnije u Osopu, u Parku Del Rivelino, okruženim prelepim Alpama, rege festival, koji se svake godine širio i većao, kako po pitanju areala tako i po pitanju broja učesnika, velikih artista i onih malih, tek početnika, pa novinara, radionica, i svakako posetilaca u njemu.
Ove godine će trajati od 2. do 11.7., a artisti, koji dolaze na mejn stejdž, su:
2.jula: Steel Pulse, Skatalites i Alborosie
3.jula: Tiken Jah Fakoli, Train to Roots, Barrington Levy, Twinkle Brothers
4.jula: Linton Kwesi Johnson, Sud Sound System
5.jul: Horace Andy, Easy star All Stars, Rootz Underground
6.jula: Ali Campbella (ex Ub40), Junnior Kelly, Congos, Aggrolites
7. jula: Beenie Man i Michael Franti, Freddy McGregor, Elijah & Dubby Conquerors
8.jula: Buju Banton, Sebastian Sturm i Groundation
9.jula: Bunny Wailer, Capleton, YT & Innerheart
10. jula: Sly & Robbie, Bitty McLean, U-Roy i Pablo Moses
11.jula: Anthony B i Third World, Glen Washington, Ava Leigh
Kao i uvek, posle koncerata na velikoj bini, oko 2:30 ujutro, sledi zabava na bini »denshal«. Tamo će nas ove godine zabavljati odlični soundsystemi One Love Hi Powa, Channel One, Shashamane Intl., Ward 21, Lt. Stitchie, Soul Stereo itd. sa puno energije do jutra.
A pored velike i denshal bine, manji koncerti se održavaju na maloj bini, na kojoj će se ove godine pokazati Mistic MC (Gambija), Ras Charmer (Jamajka) i Michelangelo Buonarrotti.
Inače postoji još bezbroj načina za dobar provod, od t.z. miting satora, pod kojim će se sa poznatim novinarima, filozofima, piscima, kulturnicima i nekima od artista diskutovati o problemima današnjeg sveta, rege univerziteta, kursova joge, afričkog plesa, afričkog bubnja, preko neprofitnih štantova, malih trgovinica, i Kuće Rastafari, do odličnih etnokulinaričnih restorana, pa čak i parkića »Čarobna igra«, gde mogu deca po celi dan da se igraju, jer tamo stvarno dolaze čak i cele familije na odmor. Ne treba zaboraviti na t.z. Elfe, zanimljive ljude, o kojima ćete više pročitati negde drugde, i koji noć i dan peku hleb i odlične pice! Svakako, moramo još da kažemo da je areal celog festivala ogroman, polovina od toga je kemp, veoma dobro uredjen, sa (većinom) čistim tuševima, sanitarijama, dobrom organizacijom i obezbedjenjem.
Šta još reći, nego da ovakav »raspust« stvarno treba doživeti, iako ćete se vratiti kući preumorni od toga što ćete svih deset, ili sve ukupno dvanaest dana juriti da stignete na svaki koncert i da vidite, doživite sve, što se dešava tamo, bićete prepuni energije i koja će vas držati do sledećeg Rototoma. Nadamo se, da ćemo se videti tamo!
Kurblaj Kan
AMBASADOR4.264 REP79%
→ Legenda
Bong&Hrvati
ENTUZIJASTA261 REP15%
→ Poznavalac
jun 2008.
1 / 20
jun 2008.
jun 2009.