LEGACY
Anonimna anketa o Marihuani
36 odgovora4,531 pregleda
sHR00m
ISTRAŽIVAČ72 REP15%
→ Entuzijasta
sHR00mISTRAŽIVAČ
dec 2011.
dec 2011.#1
Prijatelj provodi anonimnu anketu o Marihuani, pa bih mu ~elio pomoi s pitanjima. Anketa bi izgledala kao one ankete koje idu po akolama. Anketa bi bila isklju
ivo vezana za Marihuanu, jer Marihuanu i drogu nikako ne mo~emo strpati u isti koa, zar ne? Marihuana je droga isto koliko i internet i mobitel - psihi
ka ovisnost, ne fizi
ka.
Anketirane bi bile osobe svih dobnih skupina. Jedan od ciljeva ankete je vidjeti koliko su ljudi informirani/obrazovani ato se ti
e Marihuane i koliko zapravo znaju o Marihuani; ato misle o ovom usranom zakonu u dr~avi; treba li Marihuanu legalizirati/dekriminalizirati; konzumiraju li Marihuanu, ako da, koliko
esto; itd...
Pitanja bi bila najbolja ona na zaokru~ivanje, tako da se anketa mo~e "u hodu" ispuniti i bez previae mozganja, i naravno ostaviti jednu opciju za dopisati neato svoje.
Dok sam ovo pisao, na pamet mi je upravo pala ideja da svaka anketirana osoba dobije letak sa
injenicama o Marihuani; za ato se Marihuana koristila u povijesti; za ato se koristi sada; kakav je ovaj usrani zakon i kakve su kazne; i usporedba Marihuane, cigareta i alkohola u jednoj tablici. Ova tablica bi mogla biti zanimljiva i mo~da nekome otvoriti o
i.
Tako da vas molim, dragi moji Vutroljubci, ako bi mi mogli pomoi oko smialjanja pitanja.
Hvala :)
Huge head
ISTRAŽIVAČ105 REP37%
→ Entuzijasta
Huge headISTRAŽIVAČ
dec 2011.
dec 2011.#2
pitanja ko u svakoj anketi tipa:
jeste li ikada probali puaiti ili bilo kako konzumirati marihuanu ?
- onda ono ako da :
koliko
esto konzumirate marihuanu?
kako se osjeate kad konzumirate ?
zaato to radite ?
ato mislite o marihuani ?
mislite li da je marihuana atetnija od alkohola i cigareta ?
i jos niz takvih pitanja ( ovo je neki skraeni primjer) ... jos nesto napises o legalizaciji ili dekriminalizaciji i ono za kraj mialjenje o svemu tome ... naravno za svako pitanje par ponuenih odgovora i to je to
i gdje bi se to
no provodila ta anketa
Blade
ZMAJ23.847 REP
BladeZMAJ
dec 2011.
dec 2011.#3
Zaato anonimana?Mislim koja korist od anonimne ankete?
Evo ti jedno pitanje "Jeste li spremni stati svojim imenom i prezimenom iza svojih izjava misljenja itd?" U suprotnom imaa hrpu neozbiljnih anketara koji drobe gluposti tek toliko.
ovijek koji ne stoji iza svojih rijei jednostavno .........................:shit:
Sensi*Jana
AMBASADOR1.662 REP5%
→ Legenda
Sensi*JanaAMBASADOR
dec 2011.
dec 2011.#4
nice ideja i znam da si na umu imao uraditi nesto pozitivno,
ali prvo sto ce te ljudi pitati je ko sprovodi tu anketu.Bez obzira da li je anonimna ili ne iza tebe mora da stoji neka institucija.
Sta ces reci, moj drugar i ja,mislim da ovako nema mnogo smisla.
I kad se skupljaju potpisi za najobicniju peticuju iza toga stoji mesna zajednica ili ured kao najmanja celija drustvenog uredjenja.
poz i svako dobro
mr.dr.Smok
ZMAJ15.245 REP
mr.dr.SmokZMAJ
dec 2011.
dec 2011.#5
Ja mislim da bi se naalo ko
e stat iza njih ako se sve dobro pripremi!
iSensation
ZMAJ21.472 REP
iSensationZMAJ
dec 2011.
dec 2011.#6
A danas svi lazu, pa sta ako ce rec da stoji zupanija iza tog projekta? Ili izmisliti nesto... Ko ce to opce i provjeravati....
Imenko
ISTRAŽIVAČ133 REP55%
→ Entuzijasta
ImenkoISTRAŽIVAČ
dec 2011.
dec 2011.#7
Blade, ja sam za anonimnu, jer mislim da vecina ljudi koja konzumira, pod ovakivm zakonom nebi htjela uz te podatke svoje ime.
Barem ja osobno nebi.
A kaj se tice provoenja ankete, ko ce to radit? To je pun kup posla, a niko to nece radit za abe.
Huge head
ISTRAŽIVAČ105 REP37%
→ Entuzijasta
Huge headISTRAŽIVAČ
dec 2011.
dec 2011.#8
prvo mi se svi mo~emo uklju
iti u svome gradu s anketama ... neko po srednjim akolama neko po faksu neko na svom radnom mjestu toliko mo~emo u
initi no prvo anonimnost je najva~nija jer nee se neki
ovjek koji ima dvoje djece i stalni radni posao potpisati na anketu u kojoj je upravo reko da puai travu ili bilo koja odraslaosoba koja je konzumira nee stati iza toga svojim imenom zbog zakona, no da ti radis peticiju il takvo neato da uspijeadekriminalizirat il legalizirat ili bilo ato promijeniti u zakonu trebaju ti imena i prezimena ljudi jer druk
ije se nee priznat
sharp
LEGENDA12.842 REP78%
→ Zmaj
sharpLEGENDA
dec 2011.
dec 2011.#9
ja sam za bezuvjetnu legalizaciju i potpisao bih javnu anketu. Uploaded with ImageShack.us
Blade
ZMAJ23.847 REP
BladeZMAJ
dec 2011.
dec 2011.#10
Zaato ne,pa ja bi prvi potpisao da puaim i ata onda,ako mo~e novi hrvatski premijer na TV-u rei da je puaio travu ato nebi mogo ja potpisati neku beznaajnu anketu!
Kako ea uloviti vlak ako sijedia na klupi?Moraa ustati i potrati zar ne?Viae ti vrijedi anketa koju je potpisalo 50 ljudi i stoje iza toga nego anketa od 1000 ispitanika koji "ne postoje"
Huge head
ISTRAŽIVAČ105 REP37%
→ Entuzijasta
sHR00m
ISTRAŽIVAČ72 REP15%
→ Entuzijasta
sHR00mISTRAŽIVAČ
dec 2011.
dec 2011.#12
Hvala na odgovorima.
Anonimna anketa bi bila iz ralzloga da se vidi neka statistika, niata extra. A prijatelj to radi
isto da vidi statistiku i stanje u svom gradu, nikakva institucija ne stoji iza toga i to bi radio u slobodno vrijeme. Malo blesavo, al ajd. Ali svakako bi bilo zanimljivo i korisno da se narod informira o pravom stanju, a ne da su im glavni izvor informacija prokleti mediji koji to sve trpaju u isti koa.
Takoer se sla~em da ako je anketa anonimna mo~ea nadrobiti sve i svaata ato mo~da i nije istina, ato sam uostalom i ja radio da bih prije rijeaio anketu. Neka glupa anketa, o hrani, ovo ono, ali anketu o drogama sam ispunio 100% iskreno jer bih volio nakon provedene ankete
uti ato to
nije rezultate, iako ti rezultati nikada ne mogu biti to
ni. Oni koji puae,
isto sumnjam da bi se potpisali da stoje iza te ankete. Potpisali bi neki, ali to je jako mali broj... A uostalom, ato e netko s tim potpisanim aknetama ako iza toga ne stoji neka organizacija? Niata...
Do~ivio sam nekoliko puta u gradu da mi priu dva tipa iz neke "ne ovisnosti" organizacije i po
nu pri
ati zaato ne uzimati drogu. Nakon ato ispri
a, dobijea letak sa informacijama i linkovi na neke stranice ako te joa neato zanima. Ne sjeam se to
no, dosta je vremena ve proalo od toga. Ukratko u prepri
ati pri
u kako je tip zavraio na igli. Sjedio je u parku sa kolegom koji je iz jednog d~epa izvadio joint. Tada je prvi puta zapalio i tako je po
eo kroz vrijeme puaiti sve
eae. Kolega je jednog dana doaao u park sa nekim tableticama, sa pri
om kako je to bolje i ja
e udara od trave. Nakon nekog vremena konzumiranja tabletica, kolega je donjeo iglu. Rekao je da je to vrh svega i da to mora probati. Tako se ubo i postao ovisnik o dopu. Ovisnik o igli je postao isklju
ivo radi svoje GLUPOSTI i POVODLJIVOSTI jer je uzimao sve ato mu kolega nudi. Svatko mo~e odabrati svoj put, posluaati svoju savjest i rei "ne ~elim to smee, upropastit u se". Ovdje ulogu igra samo snaga volje, ovisnik o igli postajea samo ako ti to ~elia, uzrok svakako nije konzumiranje trave, nego si blesav i o
ito razmialjaa guzicom, a ne glavom.
Postoji li mogunost dogovaranja nekog seminara gdje bi glavna tema bila "Konoplja; kanabis; za ato se koristi; droga ili ne?; (tema u tom stilu)" pa da se podjele letci po gradu ili se putem medija objavi vijest o seminaru. Tako da ljudi koje zanima mogu doi na seminar, nau
iti neato novo,
uti mnoge zanimljivosti,
injenice, postaviti pitanje. Na seminaru se nikako nebi poticalo na konzumiranje Marihuane, nego
isto informiranje, pa e tako svatko tko je doaao odlu
iti ato je za njega najbolje. Ako se nekome na seminaru ili kroz nekoliko seminara otvore o
i i dobiju pravu sliku, skupi se dosta ljudi, mogla bi se pokrenuti neka peticija ili neato sl. Ali za to ipak treba dosta ljudi. Ovo mi nekako zvu
i sve divno, bajno i krasno, ali sigurno postoji neki zakon da se takvi seminari ne smiju odr~avati, jer se sumnja da e se poticati na konzumiranje droge, bla bla, sra
, kenj. Marihuana je ipak droga, po zakonu...
Postoje li seminari gdje se skupljaju ljudi koji su ovisni o alkoholu? Postoje.
Postoje li seminari gdje se skupljaju ljudi koji su ovisni o igli? Postoje.
Postoje li seminari gdje se skupljaju ljudi koji su ovisni o drogama? Postoje.
Postoje li seminari gdje se skupljaju ljudi koji su ovisni o Marihuani? NE POSTOJE, jer konuzmacijom Marihuane NIKAKO ne mo~ea FIZIKI postati ovisan...
Meni nisu jasni ti ljudi...
He-Man
LEGENDA9.657 REP47%
→ Zmaj
He-ManLEGENDA
dec 2011.
dec 2011.#13
Ve je bio jedan takav seminar tj. simpozij - Prvi Hrvatski simpozij medicinskog kanabisa
Odaziv je bio prili
no slab, samo 50ak+ ljudi.
sHR00m
ISTRAŽIVAČ72 REP15%
→ Entuzijasta
sHR00mISTRAŽIVAČ
dec 2011.
dec 2011.#14
Samo 50ak ljudi? Jako slab odaziv... O
ito ljudi ne ~ele
uti niata viae, nego su si u glavu zacrtali kako je to droga. `teta...
Mr GreenSkin
AMBASADOR2.223 REP21%
→ Legenda
Mr GreenSkinAMBASADOR
dec 2011.
dec 2011.#15
Prijedlog...ako ce ti frend raditi tu anketu neka ne govori,koristi i piae naziv MARIHUANA,jer je to ime izmialjeno za vrijeme po
etka anti propagande u americi.radije neko koristi izraz konoplja ili kanabis...samo prijedlog...
sHR00m
ISTRAŽIVAČ72 REP15%
→ Entuzijasta
sHR00mISTRAŽIVAČ
dec 2011.
dec 2011.#16
Ma mislim da to nee za~ivjeti plodom, previae je to posla, a iza njega ne stoji nikakva organizacija.
Bilo bi bolje da se organizira neki sastanak, ali kako He-Man u gornjem postu ka~e da je odaziv ljudi bio u~asno slab, svejedno se nebi niata postiglo zbog konzervativnosti i neinformiranosti ljudi... Na taj sastanak bi doaao mo~da jako mali broj ljudi koji konzumira Marihuanu.
Hvala na savjetu u svakom slu
aju.
HighBadger
POZNAVALAC693 REP10%
→ Ambasador
HighBadgerPOZNAVALAC
dec 2011.
dec 2011.#17
Mozda neka pitanja na foru "da li ste znali da se kanabis koristi u lecenju te i te bolesti...." i da se istaknu sva moguca svojstva i koristi biljke... Predlazem da je bolje da radite samo letke, nego anketu... Obrazovanje na prvom mestu!
bozga
LEGENDA8.043 REP30%
→ Zmaj
bozgaLEGENDA
dec 2011.
dec 2011.#18
Khm... Kanabis je droga i tako je opisano u zakonu. I to teaka droga. Eh da, to je zakon koji ka~e da je to droga. Eh sad ti i tvoj prijatelj i mnogi mi ovdje na forumu ne smatramo da je marihuana teaka droga ve laka droga i kao takva bi trebala biti dekriminalizirana jer od nje nitko nikad nije umro.
Mo~e se koristiti za smirenje i lije
enje postraumatskog stresa, za artritis, glaukom, umjesto antidepresiva i hrpe sli
nih lijekova.
Od nje se mo~e i graditi. Nai primjere na internetu ili ovdje na forumu ukoliko ima (ne da mi se pretra~ivati).
Prve traperice koje su prakti
ki nepoderive su napravljene od kanabis sative....
injenica je - marihuana stvara puno manju ovisnost od duhana. Ali zato ima bolji efekt nego duhan.
Svako puaenje je atetno bilo to cigarete ili joint, a pogotovo ako je neka loaa uli
na trava avercana u spremniku za gorivo ili atatijaznam gdje je uzgojena i kako.....
`to je cilj te ankete? Dobiti informacije o marihuani - ok, ali kakve i za ato su te informacije korisne?
Na ato bi trebala pitanja biti usmjerena?
Tipa:
Prvo pitanje:
O marihuani mislia:
1.Mislia da je marihuana teaka droga
2. Mislia da je marihuana laka droga
3. Mislia da marihuana nije droga uope
(zaokru~i)
Drugo pitanje:
MArihuana treba biti po tvom mialjenju:
A Legalna
B Dekriminalizirana
C Ilegalna
tree pitanje
Da li si ikad probao marihuanu:
A Da
B Ne
C Ne i ne zanima me
etvrto pit.
Da li smatraa da su ljudi koji puae i uzgajaju marihuanu kriminalci?
A Da
B Ne
C Ne znam
peto
Da li bi marihuana trebala biti dopuatena za znanstvena i medicinska istra~ivanja....
A da trebala bi biti dopuatena
b ne, treba biti zabranjena
c svejedno mi je
itd
itd
:sun2:
Sekach
AMBASADOR2.134 REP18%
→ Legenda
SekachAMBASADOR
dec 2011.
dec 2011.#19
Ja se cudim kako ova nasa sugava drzava uopce funkcionira kad u njoj zive ljudi poput vas koji samo cekaju da nekoga popljuju i ubiju mu svaku nadu u nesto sto je zamislio...
Postali ste upravo onakve ovce kakve mocnici koji kontroliraju sve trebaju...samo sjedite kod kuce i placete da nista ne valja i da se treba mijenjati...a kada netko pokusa nesto promijeniti kazete mu da je nemoguce i da se ni ne trudi uopce jer nece nigdje stici... I nakon svega toga se cudite kako nam je sve u kurcu, nista ne valja i sve vise propadamo?
Pa prestanite biti pizde i podrzite ljude u svemu sto naume...ne samo ovog momka koji je pitao za savjet nego sve koji imaju bilo kakvu ideju...jer od ideje nastaju velike stvari...
Da su ljudi sjedili kod kuce i kukali cekajuci promjene, jos i dan danas zene ne bi imale pravo glasa, crnci bi bili robovi, ameri bi bili u britanskoj vlasti, zid bi jos stojao na pola Berlina i tako dalje...
Ne svida vam se sto je nasa biljka ilegalna? Recite to...recite to na glas...ne cekajte da to netko drugi kaze... Ne kaze poslovica bezveze "misli globalno, djeluj lokalno"... Zato u svojoj okolini ucinite sto mozete...makar jednoj osobi u vasem zivotu objasnite sto je zapravo nasa biljka i zasto ju zelimo dati svima na koristenje...ako uvjerite tu jednu osobu da promijeni svoje misljenje, ucinili ste veliku stvar... A to se polako moze samo siriti...
I onda kad dode vrijeme da izadete na ulice i kazete svoje, nemojte samo sjediti kod kuce i cekati da drugi to odrade umjesto vas...naravno da 10 ljudi ne moze uciniti promjenu...ali to je samo zato sto tisuce sjede kod kuce i cekaju da drugi obave posao umjesto njih...
dec 2011.
1 / 19
dec 2011.
dec 2011.