LEGACY
Marihuana štetnost - je li moguća ova teorija?
44 odgovora5,395 pregleda
seeders
AMBASADOR2.723 REP35%
→ Legenda
seedersAMBASADOR
mar 2011.
mar 2011.#1
Pred neki dan sam dobio briju u glavi za "atetnost" trave. Posljedice koje su dokazane su samo gubitak kratkotrajnog pamenja i eventualno kognitivnih sposobnost.
Sad, meni je pala na pamet povezanost vutre i spavanja. Stvar je da svaka neispavana osoba ima iste te "simptome". Je li mogue da vutra ustvari djeluje na manje kvalitetan san pa je to razlog posljedica? Te je li mogue kad bi neka osoba dobivala dovoljnu koli
inu kvalitetnog sna da ne bi ni osjeala posljedice?
`to mi mislite o ovoj teoriji, bi li mogla dr~ati vodu? I ako bi, je li to netko ve isprobao da znamo? Ja ne mogu na~alost isprobati zbog obaveza.
Nadam se dobroj diskusiji. :)
He-Man
LEGENDA9.657 REP47%
→ Zmaj
He-ManLEGENDA
mar 2011.
mar 2011.#2
Te posljedice sigurno nisu dokazane, barem ne u ovom smislu prema kojem ova re
enica vu
e.
Dokazano je to da za vrijeme uporabe Kanabisa dolazi do smanjenja odreenih kognitivnih sposobnosti i utjecaj za svaku osobu je individualan te ovisi o mnoatvu faktora.
`to se ti
e sna, tu si na dobrom tragu ;) Kanabis ima utjecaja na REM fazu tokom sna, sko
i malo na google, ne znam ovako na pamet sada a moram ii afk.
Punxer
ENTUZIJASTA574 REP94%
→ Poznavalac
PunxerENTUZIJASTA
mar 2011.
mar 2011.#3
Evo zainteresiralo me pa guglam malo :)
Naaao sam i kratki
lanak openito o atetnostima marihuane koji je netko stavio na grasscity.. Na engleskom je a prekasno mi je sad da ga prevodim, mo~da nekom drugom prilikom :)
http://www.madsci.org/posts/archives/1997-12/875400410.Ns.r.html
seeders
AMBASADOR2.723 REP35%
→ Legenda
seedersAMBASADOR
mar 2011.
mar 2011.#4
E o tome i pri
am.
itao sam jednom prilikom o snu i to je u stvari skoro pa najbitniji dio dana (mislim na vremensko razdoblje od 24 sata). Nedostatak kvalitetnog sna mo~e uzrokovati sve ove simptome. Stvar je da puno ljudi ne zna razliku izmeu kvalitetnog i nekvalitetnog sna jer nije svaki san isti.
Vi ste joa tu napisali ato cannabis uzrokuje za vrijeme intoksikacije (iako ja mislim da se ljudi ne otruju kad konzumiraju tako da nemo toksikacije...), a ne na posljedice, bile kratkoro
ne, bile dugoro
ne.
`to ide na ruku ovoj teoriji je da veina dugotrajnih korisnika ima problema sa spavanjem te pogotovo nakon prestanka.
Vaaa mialjenja?
Tarki
POZNAVALAC1.040 REP49%
→ Ambasador
TarkiPOZNAVALAC
mar 2011.
mar 2011.#5
Sve je mogue osim drvene pei i gumenog ~ara
a :vb_kez:
Mislim da je bitno govoriti o utjecaju indica i sativa fenotipova, jer indica sadr~i viae CBDa koji je antipsihotik te olakaava san, dok je sa sativom obrnuto, ona ima viae CBNa koji uzrokuje nemogunost kvalitetnog sna.
Tak da sve je to relativno.
HighBadger
POZNAVALAC693 REP10%
→ Ambasador
HighBadgerPOZNAVALAC
mar 2011.
mar 2011.#6
Meni licno je mnogo bolji san kad sam navarena. Mnogo lespe spava, sanjam zivopisno, i sto je najvaznije, ujutru se budim odmorna. (((: A inace sam imala bas problema sa nesanicom dosta dugo. Mislim da sve zavisi od osobe, kolicine i kvaliteta.
seeders
AMBASADOR2.723 REP35%
→ Legenda
seedersAMBASADOR
mar 2011.
mar 2011.#7
@Tarki
Kao Einstein - Sve je relativno. :)
@HighBadger
Sla~em se da je stvar od individualca do individualca. Ali opet smatram da neke stvari, temeljne stvari moraju va~iti za svih. Primjer ti izbrijavaa jedno, ja izbrijavam drugo dok smo high, ali temeljna stvar je da oboje izbrijavamo. :):):) Prema tome smatram da tako mora biti i za posljedice.
He-Man
LEGENDA9.657 REP47%
→ Zmaj
He-ManLEGENDA
mar 2011.
mar 2011.#8
Jedan ispravak, if I may :costumed-smiley-027
CBN nastaje degradacijom THC-a
THC se razgrauje u CBN pod utjecajem velike temperature (zapaljenje) ili produljene izlo~enosti sun
evom svjetlu.
Zna
i odreena doza CBN-a nastaje prilikom puaenja jointa, ali to je zanemarivo,
vei je problem neprimjereno skladiatenje/suaenje ili prekasno odraena ~etva.
Tarki
POZNAVALAC1.040 REP49%
→ Ambasador
TarkiPOZNAVALAC
mar 2011.
mar 2011.#9
"produljene izlo~enosti sun
evom svjetlu"
A sative su du~e na suncu mjesec dana tipa?
Da.
Punxer
ENTUZIJASTA574 REP94%
→ Poznavalac
PunxerENTUZIJASTA
mar 2011.
mar 2011.#10
Misliom da misli na posuaene nepravilno skladiatene hedove, ne same biljke...?
He-Man
LEGENDA9.657 REP47%
→ Zmaj
He-ManLEGENDA
mar 2011.
mar 2011.#11
I za biljke isto, zato sam i napisao "prekasno odraena ~etva".
Nema veze ato su sative mjesec dana du~e na suncu, indice imaju krai period sazrijevanja.
ak i razli
ite sorte imaju razli
ite periode sazrijevanja.
Kada trihomi krenu dobivati tamniju boju ve je krajnji rok za berbu, sve dulje nakon toga THC degradira u CBN
Punxer
ENTUZIJASTA574 REP94%
→ Poznavalac
PunxerENTUZIJASTA
mar 2011.
mar 2011.#12
`to nije CBD(kanabinoid koji prirodno sadr~e indice u veoj koli
ini od sativa), te koji je zaslu~an za djelovanje na tijelo viae nego mozak? Ili imam krivu informaciju? :)
I mislio sam da je po~eljno
ekati dok dio trichoma ne potamni?
He-Man
LEGENDA9.657 REP47%
→ Zmaj
He-ManLEGENDA
mar 2011.
mar 2011.#13
Da, to je CBD, on je zaslu~an za tjelesni "stoned" osjeaj, analgeti
ko,
antikonvulzivno, antietmeti
ko, antipsihoti
ko i ostala pozitivna djelovanja.
On direktno utje
e na THC i poveava ili umanjuje neke njegove efekte.
CBN je nusprodukt nastao oksidacijom THC-a - ovaj momak je odgovoran za "bad trip-ove",
paranoje, osjeaje da ete umrjeti, dobiti sr
ani udar i sl.
Po~eljno je
ekati da nekih 25 do max 30% trihoma potamni i onda cap cap 155.IPB
seeders
AMBASADOR2.723 REP35%
→ Legenda
seedersAMBASADOR
mar 2011.
mar 2011.#14
Da malo osvje~im ovu temu. :)
`to smo na kraju zaklju
ili, je li mogua ova teorija?
Ima li tko kakvu ideju da se to nekako testira ili da se pita nekog psihologa pa da se tako testira?
dite_splita
AMBASADOR3.830 REP67%
→ Legenda
dite_splitaAMBASADOR
maj 2011.
maj 2011.#15
preveo sam ga ja, stavljen ti je pod OBRAZOVANJE, prevod texta se zove
16 REP32%
→ Istraživač
jun 2011.
jun 2011.#16
Postoje vrste uzgajane Marihuane koje nedozvoljavaju san, pa se desi da posle napornog dana popisis dzoint ili... i vrtis se po krevetu do jutra ili kasno u noc a izgledas kao zombi.
Druge vrste pak pojacavaju kvalitetan san i budis se cio i vadar, spreman za novi radni dan.
8 REP16%
→ Istraživač
jun 2011.
jun 2011.#17
a ipak imam najbolee snove i najbole se osjecamm kad zaspimm highhh sta vise cak nekada i u jutro osjecamm see highhhh........:p
HighBadger
POZNAVALAC693 REP10%
→ Ambasador
HighBadgerPOZNAVALAC
jun 2011.
jun 2011.#18
Joj znam taj osecaj kad se probudis ujutru i imas osecaj da si i dalje high... :D
Lilly
POZNAVALAC1.130 REP59%
→ Ambasador
LillyPOZNAVALAC
avg 2011.
avg 2011.#19
Sto jes' - jes', volim da zaspim strasno navarena, pa se probudim high :D onda zabagujem pa budem smesna sama sebi.
21 REP42%
→ Istraživač
okt 2011.
okt 2011.#20
o tome sam i ja razmisljao... gubitak kratkotrajnog pamcenja desava mi se dok uzmem jamo rec tjedan dana zesceg urokavanja, dodem doma ljepo fino vecera pa krevet i chil uz tv... drugi dan se ne sjecam kam sam stavio grainder ili tak neke sitne stvari nista ozbiljno.... al ovo spavanje.. stari moj moram ti priznati corim ko debil.. popodne odmor minimalno 3 sata. Makar spaval kojih 10 sati preko noci...
sharp
LEGENDA12.842 REP78%
→ Zmaj
sharpLEGENDA
okt 2011.
okt 2011.#21
ja bi rekao da se budite odmorni, pa vam se cini da ste high, glava se ocisti od svih nepotrebnih gluposti tipa: joj , di mi je mob. ili di mi je nestao USB i sl.
znaci nestaju razlozi koji uzrokuju stres u "modernom" nacinu zivljenja, bar na neko vrijeme.
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
okt 2011.
okt 2011.#22
Trava bi mo~da u nekim normalnim okvirima ~ivota,tipa....posao za koji si plaen,familija,izleti,putovanja,u~ivanje u ~ivotu punim pluima i sl.......napravila i poneku loau stvar sigurno.
Ali u okvirima naaih ~ivota,poma~e viae nego ato odma~e.Moje mialjenje.
Kad zapalim ne sanjam.Ako sam dovoljno odspavao....odli
no.Ako sam malo odspavao....dobro.Ne boli glava.
Meutim kad ne zapalim...onda sanjam.Ali sam se ispraksao valjda tokom ~ivota da ponekad znam rei sam sebi u snu...daj,koji ti je *****,budi se.Vidia da sanjaa.
E sad,da li je atetna ili ne....
Evo ovo jutro,jeseni gospodnje 2011,odspavao sam nekih 6 sati,nisam niata sanjao:),odmoran sam i moram podii 400 kn iz crvenog da platim struju za pretproali mjesec.
Uope niti ne razmialjam o atetnosti jer ima gorih stvari.
0 REP0%
→ Istraživač
okt 2011.
okt 2011.#23
Kod mene je slucaj da kad sastavim dva dana napusen, imam nedostatak sna, mrzovoljan sam i neraspolozen i znam da budem vrlo neprijatan u nekim situacijama, opsta nervoza, ali to prodje kad pustim neku blejacku ziku. :pat:
A za smanjene kapaciteta trenutke memorije sam siguran, ali ponekad je i to dobro, ne pamtis suvisne stvari ono sto je bitno zapamtices :icon_lol: Al sve zavisi od tipa vuje i koliko je bilo pljuge u mixu, posle cistaka ovoga pola nema, inace jedna popusena cigara u meni izaziva muku i povracanje pa to kad se slozi sve, vuja nije kriva cao :sun2:
mar 2011.
1 / 23
mar 2011.
okt 2011.