VUTRA
ForumMarihuanaObrazovanjeList - [Uloga/Svrha]
LEGACY

List - [Uloga/Svrha]

101 odgovora23,439 pregleda
He-ManLEGENDA

okt 2011.

#1
Koja je svrha velikih "fan" listova ? Veliki "fan" listovi imaju specifi nu ulogu u rastu i razvoju Kanabisa. Oni slu~e kao "fotosintetske tvornice" za proizvodnju aeera i ostalih tvari potrebnih za rast. Veina biljki Kanabisa ulaskom u fazu cvjetanja po inje gubiti velike "fan" listove i to se nastavlja sve do berbe tj. smrti biljke. "Fan" listovi obuhvaaju najveu povrainu za recepciju fotona na biljci, prema tome oni odrauju veinu fotosinteze koja se odvija u biljci. Stanice u listovima biljke, zvane kloroplasti, sadr~e zeleni pigment koji se zove klorofil koji uz pomo sunca vodu u biljci razdvaja na njene osnovne elemente. 15% sun eve energije koja padne na list se apsorbira, dok ostalih 85% proe kroz list koji odbija zelenu svjetlost zbog ega nam se ini kao da ispod liaa ne dopire puno svjetla, jer su ljudske o i najosjetljivije na zeleni spektar. Fotosinteza se odvija u svim zelenim djelovima biljke. Proces se sastoji od dvije faze, svjetlosne primarne reakcije i sekundarne reakcije (Calvinov ciklus), koji pretvaraju vodu i ugljikov dioksid u aeere i kisik. Ovi aeeri se kasnije koriste kao energija za sve procese u biljci, uklju ujui sintezu THC-a i ostalih Kanabinoida. "Fan" listovi sadr~e najvei broj pu i, to su malene "rupice" na donjoj strani lista kroz koje biljka prima ugljikov dioksid i kisik koji se koriste za fotosintezu i respiraciju te transpiraciju. Uglji ni dioksid prvo ulazi u list kroz pu te se spaja s energijom pohranjenom u kloroplastu putem kemijske reakcije (Calvinov ciklus) tvorei tako jednostavni aeer. Ovaj aeer se zatim prebacuje u tkivo i putem kanala/"cijev ica" u liau transportira u ostale dijelove biljke kojima je ta hrana potrebna za rad, rast i razvoj. (mladi listovi, korjenje, cvjetovi ...) Uklanjanje"fan" listova nee samo usporit rast ve e i omesti sposobnost biljke da se rijeai toksi nih tvari, te takoer omesti regulaciju temperature biljke koja se odvija preko pu i. Promjene u kemijskom metabolizmu biljke uzrokovane uklanjanjem "fan" listova tjera biljku da radi dodatan posao kako bi se rijeaila "toksina" s manjom lisnom masom, ato za posljedicu ima to da biljka mo~e alocirati hormon rasta u stvaranje novih listova kako bi nadomjestila ono ato je izgubljeno. Postoji povezanost izmeu koli ine ugljikohidrata koje list proizvodi i CO2 unosa u odnosu na vanjske utjecaje. U situaciji kada list viae nije produktivan za biljku, radi bilo kojeg razloga (slaba svijetlost, starost, bolest, insekti, itd. ), biljka e taj list odbaciti. Biljke i listovi su proaarani ~ilicama koje slu~e za provoenje hranjivih tvari i produkata fotosinteze po biljci. U ~ilici postoje kanali koji se nazivaju ksilemi i floemi. Ksilem je provodni dio biljke kroz koji voda s hranjivim tvarima putuje od korijena preko stabljike do liaa i cvjetova, a floem provodni dio biljke kroz koji produkti fotosinteze (aeeri, hormoni, proteini, itd.) prelaze iz lista u ostale dijelove biljke. Svaki dio biljke mo~e biti izvor ili potroaa aeera. Floem transportira energiju s izvora(podru ja proizvodnje) k potroaa u(podru ja pretvorbe/metabolizma ili pohrane). Nedvojbeno je da cvjetovi mogu proizvesti neato fotosintata, ali oni nisu niti pribli~no u inkoviti kao "fan" listovi (trihomi znatno smanjuju apsorpciju svjetla u tkivo na kojem se nalaze). Dakle cvjetovi su potroaa i a listovi su proizvoa i energije. Liae na gornjem dijelu biljke te~i opskrbljivanju hrane za rast i razvoj (novih) vrhova. Liae na donjem dijelu biljke te~i opskrbljivanju hrane za rast i razvoj korjenja. Sredianji listovi opskrbljuju itavu biljku ovisno gdje je vea potra~nja za energijom. Tijekom cvjetanja i dozrijevanja samo najdonji listovi opskrbljuju korjenje dok svi ostali nastoje dostaviti ato viae energije u cvjetove. Zbog ovog razloga ato je viae listova van sjene i na direktnom svijetlu to bolje aanse biljka ima za stvaranje dodatnih zaliha energije koja e naposljetku doprinijeti boljem urodu. Kada i kako obrezivati i da li uope. Uklonite neproduktivne uvele listove. Listovi koji stare i koji su dosegli svoju maksimalnu veli inu e prestati s proizvodnjom klorofila i po eti blijediti, u veini slu ajeva po~utjeti i peteljka poprimiti ljubi astu boju. Tada mogunosti lista da proizvodi aeer opadaju, i ti su listovi oni koje bi trebalo prvo ukloniti da propustimo svijetlost na nove listove koji proizvode energiju u veoj koli ini. Stariji listovi iako vei povrainom nisu viae tako produktivni kada krenu gubiti zelenu boju tj. klorofil. U vanjskom uzgoju liae ima dodatnu vrlo va~nu svrhu zaatite biljke od nepogodnosti i nametnika. Tako da su uglavnom listovi ti koji prvi budu oateeni nakon ega odumiru i otpadaju. Ono na ato je potrebno obratiti pa~nju su razlozi prerane diskoloracije i odumiranja listova te pokuaati ispraviti eventualne greake koje su dovele do tog stanja budui da to utje e negativno na rast i razvoj u mnogo veoj mjeri nego ato bi par listova "viaka" ikada utjecalo. Poslijednjih 14 dana mo~ete odstraniti listove da bi ubrzali ili izbjegli ispiranje pred berbu. `to je po mom mialjenju besmislica jer nekakav eventualni dobitak na brzini suaenja i curinga ne opravdava stres i usporen razvoj koji e biljka u tom slu aju do~ivjeti u svojoj zavranoj i mo~da najva~nijoj fazi. Kako obrezivati ako se odlu ite na to. U tom slu aju obrezujete liae prekidanjem na sredini peteljke lista, bilo akarama ili stiskom izmeu prstiju tj. noktima. Dopuatajui tako ostatku peteljke da se osuai i sama otpadne. To e pomoi zaatiti biljku od infekcija. Liae se ne bi smjelo trgati itavo s bazom peteljke jer tako dolazi do vee izlo~enosti stabljike moguim infekcijama. Alternativa obrezivanju listova je postavljanje dodatnih izvora svijetlosti od ispod i sa strane ili koriatenje light movera za bolju penetraciju svijetla iz razli itih kuteva. Takoer umjesto obrezivanja mo~ete liae jednostavno pomaknuti/ugurati ili svezati. ...
GrowByLudakENTUZIJASTA

okt 2013.

#2
koji si ti kralj :ridinghorse: hvala na informaciji ja uvjek odrezivo lisce,ili pol ili cenat pri kraju peteljke : /// :spcartmanmad: lipi pozdrav :vb_wave:

mar 2016.

#3
Taman gledao ato bi mogla biti ljubi asta peteljka, i naem na forumu. Nemo~e biti ljepae!!!

maj 2016.

#4
BRAVO DRUZE
fcinterENTUZIJASTA

maj 2016.

#5
odlican txt :clap:::respect: :spliff::vutra:
Džoni SnežniENTUZIJASTA

avg 2016.

#6
Svaka cast. Kip duing det vej. :)
DelboyKRKENTUZIJASTA

okt 2016.

#7
Mo~e li skidanje velikih listova u periodu cvjetanja ( 40. dan ) nanijeti atete samom urodu i potenciji cvijeta?
StipeZMAJ

okt 2016.

#8
Ne nuzno, al moze usporiti biljku. Prvo zbog stresa kidanja, drugo zbog manje lisne mase opcenito.
DelboyKRKENTUZIJASTA

okt 2016.

#9
itao sam negdje da je dobro pri kraju 15-20 dana skinut sve te velike listove da bi i oni donji dobili svjetlost ali i da se ovi na vrhu udvostru e. Navodno vei prinos. Zna i napravio sam glupost!!!!! Jaooooooo
StipeZMAJ

okt 2016.

#10
Jbga, slusas svasta. slijedeci put ne diraj nista.
DelboyKRKENTUZIJASTA

okt 2016.

#11
kako da popravim u injeno? a to sve radim da keri napravim lijek. valjda nisam upropastio
StipeZMAJ

okt 2016.

#12
Ako je grow bio do sada kako treba, nisi nista upropastio. Nastavi kao da nista nije bilo Savjetujem ti da uzmes mentora ili da slijedeci put otvoris dnevnik da svi mozemo pratit i pomoc da izvuces maximum...posto se radi o bolesti ;)
DelboyKRKENTUZIJASTA

okt 2016.

#13
Ma sve je bilo super. I biljka i listovi i cvijetovi. Sve je na svom mjestu. Veliki listovi koje sam otkinuo su bili zeleni. Sveukupno sam jako zadovoljan. HVALA puno

okt 2018.

#14
Dobra tema! Ja kada prebacim na 12/12,onda s planom mi em ve e listove ili ih prepolovim. I nikada to ne radim odjednom! Recimo ujutro u 10, maknem ih malo, popodne joa malo, a kasnije nave er, prije gaaenja panela, dovraim i obavezno zalijem obi nom vodom s supervitom(1 kap=5 L vode) . Uvijek, naravno ostavim barem 60%-70%listova,ali otvorim hedovima ispod prostora, da se razviju i ve inom, bude super. ak mislim, da bi trebao malo viae skinut. Recimo 40-50% Uvijek me to zanimalo, dali se smiju rezat fem listovi? Mislim, da puno growera ima isto pitanje. Pozdrav i neka su vam tvrdi i masni!!!

okt 2018.

#15
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Fotosinteza

okt 2018.

#16
Previae stresa biljci radia, samo otkidaa starije listove koji ~ute, i lolipop isto raditi je svoja stvar, treba znati upratiti tajming, a i nije svaka sorta za takvo maltretiranje a isto i zavisi i do uslova, npr automatike isto ne valja lolipopat (iako to radim, no ne kod svake sorte).. Najzad, treba znati napraviti trening od samog po etka, i onda ea imati manji % popcornbudova, a i ina e pametnije je poskidati sazrele hedove sa vrha biljke, a ostaviti slabije popunjene npr ipod lampe joa 2 tjedna da se i oni malo napumpaju, bolje i tako nego rezati i kidati listove biljci stalno jer zamisli kako bi teb bilo da ti neko otkine pola prsta na ruci.. :D p.s dobar grower ne zna za popcornbudove ::lulamira::

okt 2018.

#17
Znam ja jako dobro, ata je fotosinteza, koliki postotak(15%) ostaje na listovima, a ostatak proe kroz listove. E, to je kod sunca. Ako ostavim sve listove, biljka je ogromna, a i veliki sa ljubi astom peteljkom. 2 biljke ja e pogulim, a dvije manje, pod istom rasvjetom i ishranom i nema neke velike razlike. ove ogulim i dulje grane pove~em po mre~ici. U ljevom kutu sam namjerno pustio, da idu malo viae, jer na kraju, sastrane budu slabije. pod normalnim svjetlom, bolje se vidi . Ovima skinem oko 30% listova, ali samo one koji smetaju ili pokrivaju 4 manja vrha ovjek je otvorio temu, ata se listova ti e,a ja sam baa tra~io takvu temu, jer dobro znam ata je fotosinteza i iz tog razloga me ineresira, kako drugi lanovi postupaju s ve im fem listovima. Kad sam sadio outdoor, nisam se zamarao, s takvim stvarima. Ali sunce je sunce i jedino HPS ili jako dobar LED panel, prolazi kroz list. A google imam i pokuaavam u it preko njega. Vutropediju sam pro itao viae puta i dobar je izvor znanja.Wikipedija je op e znanje i ato se Canabisa ti e, samo ono osnovno. "Kompletan vodi za uzgoj  Treniranje biljke LST/HST Nebitno nalazi li se marihuana u prirodi ili u indoor  u , treniramo ju kako bi u kona nici dobili vei i kvalitetniji urod. Vrh biljke je najviae izlo~en svjetlosti, bilo sun evoj, bilo umjetnoj. Treniranjem ~elimo i one donje izdanke dovesti na tu razinu" Ima toga dosta! , ovo je prije nego je stavim u ormar, pustim joa barem 2 tjedna, da popuni box. Neznam, meni biljke dobro izgledaju, ali baa u probat sljede u, jednu u pustit i nema aipanja bikini zone:) Evo, to su ove dvije koje, ja e ogulim. Zato i eksperimentiram. Sadim radi ulja, a puaim pljugu, nekad dvije dnevno. Ako naem neki dobar strain za jake bolove, sadio bi samo njega. Ulje me u Ljublhani koata malo bogatstvo. Zimbabve-ja to poskidam u jedan dan i onda cijelo cvjetanje pustim da se razvija. A skidat bilo ata sa biljke u cvatnji, sj... biljku }ao mi je ata nemogu na i slike od zavraetka ove dvije Amnezije. Sadio sam samo Amnezije(klonove), zadnjih godinu dana. I samo jednu sam spalio gnojenjem, ali nije nipta bilo. Uspio sam je zavrait i masna, ljepljiva je bila. A dim vrlo jak, a okus sli an Skunku. Otiaao sam s teme. Proba emo sa jednom od sljede ih. Nije mi bed isprobavat, ako i zeznem sve 4,u Ljubljanu, opet po ulje.

okt 2018.

#18
npr automatike isto ne valja lolipopat (iako to radim, no ne kod svake sorte).. Najzad, Nikada nisam sadio autoflover. To je ubiti Ruderalis, kri~an sa Sativom ili Indikom?

okt 2018.

#19
@Stanaccc evo ovdje imas temu bas o tehnici skidanja listova zbog iste svrhe ato spominjes, trening se zove defoliacija i radi se u tocno odreenom stadiju rasta https://www.vutra.org/threads/defoliation.17955/ Nije vodi ali mozda pomogne

okt 2018.

#20
Link koji sam stavio sa wikia nema veze sa ganjom nego sa opcin znanjem fotosinteze ;) Vidim da dosta lupetas i da si jos u nekoj fazi kemijanja ali znas dobro odgovoriti :) Odradi dobar loli i to jednom kako spada a ne cupkati po njoj stalno,sto manje stresa to bolje. Fan listove nisam skido cak ni u jakom loliju vec ih ostavim da odrade ciklus za koji i jesu na biljci i cekam da sami otpadnu! Tako je Ruderalis je ono od cega zijevas kad pusis automate ;)

okt 2018.

#21
Sla~em se s vama, da se ne upka svako malo. Dobila bi muda! Mene je uglavnom zanimalo, dali se to radi, jer sam i na you tubu gledao kako to rade. Nije mi ih teako ni samo svinut, pa u vidjet razliku. Hvala na info P. S. Dobro si primjetio, da volim kemijat i isprobavat svaata. Dr~im se logike, pogotovo kad nakon no ne na spavam:) Samo ti mene ispravi, kad lupetam gluposti. https://media.tenor.co/images/886b76894652650d3441a2a6cee3483f/raw

okt 2018.

#22
Najbolje napravi na jednoj cupkanje a drugoj odradi posten loli izmedju drugog i treceg tjedna cvjetanja pa na kraju usporedi rezultat :) Uz to topiranje i ostale treninge prepusti volji i uzivaj u njima ;) Edit Nakon lolija ili topiranja slobodnu punu dozu nekog roota i nece gotovo ni osjetiti ako je genetika dobra

okt 2018.

#23
Savijanje listova ti je sasvim normalan dio treninga, neka vrsta LST , i definitivno se isplati ih savijati jer biljka ne dozvoljava stres ,a cvjetovi dobiju viae svjetla. Neces joj tim naakoditi sigurno, za razliku od defoliacije ,nikakav stres,a biljci dobro doe..samo sta ti taj proces zna biti pomalo naporan jer nekad trebas i par puta dnevno to radit ..ja sam cak i ljepio ljepljivom vrpcom listove za nesto kad bi ih stavio da bi ostali tako ..
leemonLEGENDA

okt 2018.

#24
nebi se slozio sa tobom..cvijetovi ne trebaju svjetlo..svjetlo trebaju upravo listovi koji ce fotosintezom napuniti cvjetove iliti plod..

okt 2018.

#25
Pri ao sam sa kompi em (jedino s njime mogu otvoreno o tome razgovarati). On sa svojim dugogodianjim sta~im u indooru, ne re~e listove, samo lolipop. Ka~ea, da se loli radi izmeu 2 i 3 tjedna cvjetanja. Ra unaa li to od swichana 12/12 ili baa kad dobije cvjetove?

okt 2018.

#26
Mislim da me nisi razumio ili ne znas sta pricas,.. uglavnom, savijanje listova kao dio LST u svrhu osvjetljenja novih izdanaka(vrhova) koji imaju potencijal postati pravi topovi.. Pokusaj sam , pa javi ovdje rezultat:)::ludak::

okt 2018.

#27
@Stanaccc Od prebacivanja
leemonLEGENDA

okt 2018.

#28
novi izdanci su jedno a cvjetovi drugo,nije nista novo da ljudi misle kako se cvjetovi pune od svijetla a ne preko lista..

okt 2018.

#29
[ Ispri avam se gore na spamu. Neda mi pobrisati poruku. Poslao sam poruku adminu Htio sam se nadovezati na Lemonov post, ja sam mislio, da cvjetovi preko malih listova, dobijaju na veli inu i ja ini. Zadnjih par dana mi je to bilo primarno za itat i po ve ini, listovi se nebi trebali upkat. Imam 2 boxa, po 2 Amnezie klonovi. Ve mi je pun kufer Amnezije, tako da jedne puatam, da rastu, a druge sam po upkao, jer zadnji put sam to radio, samo kada i lolipop to ovako nekako izgleda. Proali grow ba pola cvjetanha. Poato kada su ledice upaljene, slika je druga ija. Trenutno sve spavaju, pa u ih sutra oslikat. Zadnje slikanje, ovih koje upkam. Ove su joa u vegetaciji, a ove kojima ne u upat listovesu na 12/12 nekih 10 dana i ve su do 2.mre~ice. Evo jedne slike, slikane zadnja 2-3 dana. Na njima ne diram fem listove, samo potreban loli, pa emo vidjet(koga zanima).

okt 2018.

#30
Ljudi, listovi vrse fotosintezu i tim putem uz korjen biljka uzima ono sto joj treba, ja piaem o savijanju listova u Vegetaciji ,a da bi bio jasniji malo slikovito cu se izrazit. Imate npr 8 glavnih grana iz kojih izbijaju nove sporedne grane,sad LST treningom (low stress traning) mi savijanje ili izvla imo ove glavne grane u strane u svrhu izjedna avanja visine vrhova tih glavnih grana te ravnomjerne pokrivenosti svjetlom du~ cijele grane ,a tako i biljke. Tako dobijemo 8 jednakih vrhova na kraju cvjetanja, medutim u tom procesu rastezanja grana ,bas zbog bolje pokrivenosti lumena , te grane izbacivaju nove izdanke od kojih veina ostaje u tami i svjetlo do njih ne dopire, pa zato opet savijamo i list da bi svjetlo "palo" na njih i nakon nekoliko dana upornog savijanja i osvjetljavanja tih novih izdanaka , ti izdanci narastu skoro kao i glavne grane i tako Ce mo umjesto 8 dobiti 15 ,16,20 gotovo jednakih grana koje su mozda samo za 10-20% manje od ovih glavnih 8.(ato nije pravilo jer mogu i biti veci od glavnih), ukoliko se to ne cini, neke od ovih sporednih grana e izrasti ,sve zavisi koliko koja ima svjetla, ali opet ce najvecim postotak tezine cvjetova biti na ovih 8glavnih,sta rezultira ukupno manjom masom ali vecim topovima, a ako savijamo listove npr na sredini biljke par dana u svrhu osvjetljenja tih novih sporednih grana , tako osvjetljene, svjetlo e ih izvuci gore na vrh biljke, tada te sporedne grane imaju potencijal da stvore cvjetove jednake veli ine kao i na glavnim granama,jer biljka zbog svog hormona uvjek dalje energiju u grane nabli~e svjetlu (zavara biljku i biljka misli da je sad taj sporedni izdanak glavni vrh)i to rezultira mozda manjim vrhovima na kraju ali zato broj ano ih ima vise ,a sta opet rezultira veom kona nom ukupnom masom. Biljka se hrani preko lista i korjena, cvjet ne moze sam sebe hraniti i nisam o tome ni pricao,mada kazu da su cvjetovi takodjer sposobni proizvest nekakvu manju fotosintezu ali nije rje o tome, vec o treningu biljke da savijanjem grana i listova osvjetlimo maximalno one dijelove koji bi inace ostali u tami i u najboljem slu aju bi postali popcorn na kraju, sta mnogi ne docekaju jer lolipopom se odstranjuju ti djelovi do kojih ne dopire svjetlo..e sad ,da li zelis jednostavno odrezati te izdanke i pustiti da priroda odradi sama svoje koliko moze ili cemo se potruditi osvjetljavati ih tako da imaju potencijal narasti jednako kao i ove glavne grane,to je na groweru osobno..ne kaze se bezveze "koliko joj ljubavi das toliko e ti biljka vratit".. sorry zbog dugog posta, sve sto napiaem ovdje u smislu savjeta nekome,piaem iz vlastitog prakti nog iskustva..a da bi potkrijepio to dokazima stavljam sliku biljke koja je supertopirana i trebala bi imati 3 jednaka vrha (3 grane),a ostali bi trebali biti sve manji jer su sporedne granemeutim savijanjem listova i grana ono ato bi inace odstranili loliem, dobijemo ovo s slike, a ova slika zadnja Ce to najbolje pokazatovi novi cvjetovi koji su izaslo na povrainu upornim savijanjem,mozete vidjeti razliku u stadiju cvjetanja, ovi novi vrhovi bi vjerovatno bili oaiaani lolipopom da nisam savijao i Borio se da svjetlo dodje do njih, ovako e svaki ovajmladi cvjet izrasti u ovo.. nemam zivaca viae nekom ic nesto objasnjavat kome nije u interesu ponoc nekom nego samo ispast pametan i hraniti svoj ego. Peace out @Stanaccc nemoj kidat vec savijaj, ima trening kidanja liaa bas u svrhu osvjetljenja vrhova ali ako nemas iskustva ne bi ti preporu io osim ako ne zelis experimentirat, zove se defoliacija,pogledaj na YouTubeu o toj temi,a imas i na Vutra org. https://www.vutra.org/threads/defoliation.17955/ pa malo prou i:thumb:
hazeriZMAJ

okt 2018.

#31
To je to:thumb:..kome nije jasno nek se zali Stipi:D:DTrening ko i svaki drugi..nema presvise filozofije..pa nije fan sakriven da nema funkciju:smoke::smoke:bem mu fansmiley9934smiley9934 Stipe:respect::thumb:

okt 2018.

#32
Tema1 - Slab sam sa prijenosom linka, pa bolje, da ništa ne radim, jer onda dvojica iza mene imaju spamove za čistit. . U ovom boxu 2 Amnesie klon, 2.generacija najvjerojatnije fem sjemenke. Počupano lišče, čisto iz znatiželje, jer na temi "defolijacija", dosta su podljeljena mišljenja.slikano danas U znanstvenim radovima, doktoratima(preuzeo na sajtu:vutra:), lišču se pridodaje največa pozornost. E, sad tu sam se pogubil, stručni nazivi, mjere, izračuni, pljuč.Ali več se vidi razlika kod počupanih i nepočupanih, več sada. Što izgledom, što jačinom dima nakraju. Evo,2 su tjedna od swicha na 12/12, napravljen loli na dvije Amnezije isto klona(zadnji), pod običnim svjetlom. Ove 2 dolje, nakin laganog lolia, ruke masne, škare odmah dobile boju, dok ove 2 gore, uopče nemaju masnoče. Ja sam se uvjerio, da fem listovi imaju svoju ulogu u razvoju biljke. Još ču malo pogledati na you tubu i na Vutri, šta se defoliacije tiče. Hvala temi 1,šta ste izdvojili vremena, objasnit. ::listomahanje:::respect:

okt 2018.

#33
Fan:) naravno,pa oni imaju uz korjen najvecim ulogu,ali ne znaci da savijanjem lista radia stetu, to je razlika izmeu defoliacije (HST) i LST a.nista biljci nece biti, a defoliacija je druga pri a,treba iskustva dosta prva stvar, drugo, sve ti ovisi od straina do straina kako e reagirati...jednom ce npr., dobit topove od posude do vrha dok Ce se drugi mozda pohermi..zato je savjet bio da se ne upustas u to za sada..nisam ti ni ja previae stru an, ucim stalno ,zato i piaem samo ono ato znam iz prakse,a ne cula/kazala..
leemonLEGENDA

okt 2018.

#34
ja opce neznam sta @Stanaccc oce kad mu bilje izgleda odlicno:)):))::listomahanje::

okt 2018.

#35
Ovo je prošla Amnesia (zadnja, barem od mene). Nažalost, nisam imao naviku slikat mobitelom. Eventualno s fotičem, ali sigurno sam stavio pin, kojeg se ne sječam:) Prije nje, prvi klon Amn. koji smo dobili,spalio sam je, sve mi neugodno! U outdooru sam trpao 3×Cvetal v/bovo je prošla tura. Hesirao sam je nemilo(druga tema)! Ovoj na slici nisam čupao fan lišće . Iste biljke, drugi spektar! Ova je oguljena, da nezna kako izgleda fan list . Stvar je u tome, da je od oguljenih, dim bio jači, s time, da je dobio spidere 3 tjedna prije završetka, pa prskanje Nemovim uljem i alk. Vide se na kompjuteru. Zadnja dva ljeta outa, sam ih počeo dobijat, zato ušao indoor. I treči grow, indoor,ljeto i netko zvoni. Koji bed osjećaj. Ovaj box (ormar) sa ekipom, je na drugom kraju kuče i bliže vrtu. Ali nakraju je biljka dala više količinski i večim budovima. Dim je bio jak, ali okus radi prskanja, neprepoznatljiv. . :grrr:Zato od toga nisam naučio puno. Sada imam tu na sajtu dnevnik, Skunk #1 & Royal gorila (napokon sljeme, a i prvi put). Sorry naučio sam, šta ne radit. I to je nešto, ali koliko pušim,uvijek za sebe imam. S time, da mi se osuši dio(1-3pljuge, večinom 2 max).

jan 2019.

#36
GOTOV EXPERIMENT: Amnezije pod viae od 370 real watts Amnezije samo pod Bestvom 230 real watts kad su bloom i vege upaljeni. Na njima je po dogovoru od prije 2 mjeseca, napravljena full [email protected]_Allot, @Tema1 i joa je netko bio u dogovoru, da napravimo experiment i dvije Amnezije klonova pustimo sa fun lia em, a dvije sa iste majke, poaiaam na je~eka! Slikano sadpa Uglavnom, Amnezijama paae malo jaca defoliacija, jer ove dvije oaiaane su malo manje, ali popunjeniji vrhovi, masnija, jaci miris i jaci dim. S time, kako je 2. box za cvjetanje 2 kata iznad 1.boxa za cvjetanje, najvjerojatnije iz ljenosti, biljka koja je jaca u svakom pogledu, dobijala je minimum gnojiva i to samo Hesi bloom i par puta root+p.zyme. Sada sam joj dao carbo-load, pa re~em. Cvjeta 53.dan!Zemlje je u potu za tre inu manje,nego u 1.boxu Jedino ato su ove dvije zadnje(poaiaane) imale puno viae mira, jer im po 5, 6 dana nisam otvarai ormar. Nevalja ni previae pr kat, po biljkama. P. S. Amnezije imaju strech, skoro 100%svoje visine. Puno sam zadovoljniji sa oaiaanim! Ali fun list je isto potreban.
.i.ZMAJ

jan 2019.

#37
kao naru en lanak brate @Stanaccc, taman jutros stavio na klijanje

jan 2019.

#38
Neznam kako automatici. Sutra dobijem prve 3 sjemenke New york city-auto. Prvi put u ~ivotu, da u sadit automatike. Mi~da ih do 4.mjeseca dr~im unutra, pa onda van Amnezije imaju dugacke grane i veliki listovi im trebaju, ali ih trebaa malo razrijedit. Najdu~a grana mi je bila 140 cm. U predcvatu naraste, koliko je do tad. Ali, foto
Mihaela7LEGENDA

jan 2019.

#39
Kod mene na Durbanu koji je trenutno u 3.tjednu blooma svi veci listovi imaju naznake ljubi aste boje na peteljci, odnosno samo oni mali listovi imaju skroz zelenu peteljku, a svi veci ili stariji imaju ljubi astu. Fotka u prilogu: Jel to zna i da trebam maknut sve listove koji imaju ljubi astu peteljku? :D

jan 2019.

#40
netrebas nista micati ni skidati sve je to uredu listovima petiljke mogu bit i genetski u boji a znaju pokazivat i da biljka ima dovoljno spojeva popu Fe i slicno
He-ManLEGENDA

jan 2019.

#41
Listovi koji izgube funkciju se uglavnom pojavljuju kod uzgoja u kojim se biljke dr~e u vegetaciji du~oj od nekih standarda. Ili pri samom kraju cvjetanja u normalnom growu, u tim slu ajevima obi no sve naznake odumiranja lista se laganini pojavljuju skupa. Naravno prije ikakvog skidanja takvih listova treba isklju iti ostale faktore. Kao ato re e @WEEDetix to mo~e biti genetika ili gnojivo, temperatura, hidracija itd. :thumb:

jan 2019.

#42
Ili jednostavno uzmes biljku i dobro je protreses,ono sto otpadne bacas :)
GvozdenENTUZIJASTA

jul 2020.

#43
>74@02 A28<0, 8<0< ?@>1;5< 40 18E 18> CE20[5= C 18;> :>X5< A?0H020ZC, ;8AB>28 AC 70?>G5;8 40 6CB5, =5:8 AC A5 1C:20;=> 87<@28;8 :040 4>48@0, 2>40 :>X0 70;820 8<0 ?E >:> 6, 75<Y0 X5 18>1877 0;; <8:, =0 48@5:B=>< AC=FC X5 >:> 6-8E 4=52=> ..

jul 2020.

#44
kolika ti je saksija, sa koliko vode je zalivas i da li stavljas nesto od djubriva? ph nastelaj na 6.5 i pisi latinicom.
GvozdenENTUZIJASTA

jul 2020.

#45
Od djubriva niata, rekli su mi u prodavnici da biobizz all mix ima sve ato je potrebno biljci, da li su u pravu ne znam, vodu mogu naatelovati nije problem, zalivam jednom nedeljno ili kada se zemlja osuai, ne da bude baa potpuno suva, tada zalijem sa 1l vode, saksija je od 6l

jul 2020.

#46
e pa kreni sa bar trecinom doze, pa polako pojacavaj; u zemlji hrane ima za MAX mesec dana. i ako mozes dokupi jos zemlje i presadi je u bar 15l a vidim i da nisi sredio onu pepelnicu ili sta je vec ono bilo pre mesec dana.
GvozdenENTUZIJASTA

jul 2020.

#47
Tu biljku sam bacio, na~alost kasno sam primetio da su je napali paukovi i grinje, naru io sam SMC spider mite control i dok je stigao biljka je bila uniatena, pre 10tak dana i ovu su napali paukovi ali sam odmah reagovao te ih nema viae, imam joa zemlje tako da u je presaditi u veu saksiju sa novom zemljom, mada se plaaim da prilikom presadjivanja ne pokidam korenje, probau da ise em ovu saksiju u kojoj je sada i tako svedem na minimum uniatavenje korena, da li imaa neki savet koju prehranu da kupim, ovo je ista biljka, za 20 dana je baa dosta porasla a onda kreu ovi ~uti listovi, hvala na svakom odgovoru i savetu

jul 2020.

#48
isprati ovaj dnevnik, kratko i jasno sve https://www.vutra.org/threads/white-widow-balkon-grow-2019.19465/ i ne pisi vise ovde bre. otvori podforume unutrasnje/spoljno i citaj naslove zalepljenih tema, sve ima.

avg 2021.

#49
Ako se biljka hrani kako treba nijedan list nece pozutit nikad. Inace se pri cvjetanju smanji N jer velika kolicina lose utjece na stvaranje hedova, pa zato ljudi kazu pred krajcvjetanja zute listovi. Sto se tice defoliacija skidanja listova ovaj grow sam citavu vege agresivno skidao listove injojzo bas odgovarasvaki put poludi sa rastom. Pocetkom cvjetanja sam jos 2 puta agresivno je otvorio i godilo joj je. Ssd vec kidam samo pokoji list sto se preklopi pa se voda stvara po njima. Nemam strahova od hermija jer svi to rade retko koja pohermi. Treba malo veci stres da presvrne

nov 2022.

#50
::volimj::

jun 2024.

#51
Udario grad pre 3-4 dana 3 ostale citave,a dve se bore. Sta sad da radim kad mi je grad izbusio fan listove? Jel ce sledeci po redu da preuzmu ulogu orginalnog fan liaa?. Ne pitaj me za balone,izvodim experimemt...
GroffAMBASADOR

jun 2024.

#52
@Igor e, odre~i oateene listove da ne navuku kakvu gljivi nu boleatinu. Zatim dobro nahrani biljku. Ako mo~ea, nabavi silicij i njime tretiraj biljku izmeu gnojenja. https://www.terraaquatica.com/universal-organic-biostimulants/silicate/

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se