LEGACY
kuca od konoplje
20 odgovora3,700 pregleda
natura
POZNAVALAC919 REP35%
→ Ambasador
naturaPOZNAVALAC
sep 2010.
sep 2010.#1
neki dan sam na nekom slovenackom sajtu procitala clanak i shvatila da ovo treba da se odradi svakako i bas se radujem tome. koliko sam shvatila po nekim filmicima na youtube i nekim clancima o tome, mnogo je jednostavno graditi takvu kucu, izlomljene stabljike konoplje se mesaju sa krecom i vodom, ravna se izmedju dve stranice, kad se drvo odmakne ostaje zid cvrst kao od cigle, neki tvrde da i vise
prednosti: jeftina izgradnja, dobra izolacija (ne propusta toplinu, zvuk, ne pravi se kondenz u kuci), zdrava okolina za zivot
mozda sam nesto ispustila, poguglajte i sami
link do slika takve kuce:
http://dominvrt.si/clanek/rubrika/trend/avstralska-hisa-iz-konoplje.html
i malo vise o tome sa youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=FcctSvVFheA&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=b6eMdqJbQI4&feature=related
He-Man
LEGENDA9.657 REP47%
→ Zmaj
He-ManLEGENDA
sep 2010.
sep 2010.#2
Neznam kakvo je stanje u okolnim zemljama ali u Hrvatskoj nemozes dobiti dozvolu za gradnju stambenog objekta s materijalima koji nisu zakonom propisani za gradnju.
Isto je stanje i s kucama od balirane slame i slicno.
Tuga i zalost :ohno:
natura
POZNAVALAC919 REP35%
→ Ambasador
naturaPOZNAVALAC
sep 2010.
sep 2010.#3
verovatno je i ovde tako, ali mi smo generacija koja mora da menja sve to iz korena
mozda na prvu loptu prvo neku garazu ili shupu da sagradimo u skoroj buducnosti
Nimpha
ISTRAŽIVAČ117 REP45%
→ Entuzijasta
He-Man
LEGENDA9.657 REP47%
→ Zmaj
He-ManLEGENDA
sep 2010.
sep 2010.#5
Ja neznam trenutno niti gdje bi se moglo nabaviti konoplje i dali je to uopce moguce.
Jer i za konoplju postoje veoma striktni zakoni oko uzgoja i potrebne su razne dozvole i slicno.
Ali u slucaju da se vutra legalizira u nekom blizem vremenskom periodu, onda lako za materijal, ostat ce mnogo stabljika nakon trima :icon_lol:
:sun2:
I sidnen u polje kojem nevidi se kraja i buden baja, na ljetnom povjetarcu ladin jaja 149.IPB
Kreso1988
ENTUZIJASTA383 REP46%
→ Poznavalac
Kreso1988ENTUZIJASTA
sep 2010.
sep 2010.#6
ima puno toga korisnog od konoplje od papira pa eto do kuce! al djabe jedino da cekamo legalizaciju, kontam da je teze dobiti dozvolu za tako nesto nego da hoces dozvolu za ubojstvo^^
He-Man
LEGENDA9.657 REP47%
→ Zmaj
He-ManLEGENDA
sep 2010.
sep 2010.#8
Da bi dobio dozvolu za uzgajanje moras imati nekog tko je ovlasten za otkup konoplje i tko ce taj tvoj urod otkupiti.
Tako da nemozes ti uzgajati za sebe i raditi s tim sta oces, pa nije ti ovo Kanada :icon_lol::icon_lol:
natura
POZNAVALAC919 REP35%
→ Ambasador
naturaPOZNAVALAC
sep 2010.
sep 2010.#9
citam evo zakone, ovde mozes da zamolis za dozvolu ako registrujes delatnost za preradjivanje konoplje
i na najmanje 0,3 hektara moras da zasadis
Zabljak 1992
POZNAVALAC1.056 REP51%
→ Ambasador
Zabljak 1992POZNAVALAC
sep 2010.
sep 2010.#10
http://www.gradjevinarstvo.rs/TekstDetalji.aspx?tekstid=1273
16 REP32%
→ Istraživač
jun 2011.
jun 2011.#11
Iako se legalizuje nece je biti toliko mnogo :)
Ovde je dozvoljeno uzgajati 5 biljki po osobi, bez lampi i nesmeju da smetaju komsiluku.
Tako da za toliku kolicinu je bolje iznajmiti njive i zasaditi Tezinu ili divlju konoplju made nju mozete po Srbiji naci pored puta u ogromnim kolicinama.
Ideja je genijalna.
sep 2010.
1 / 11
sep 2010.
jun 2011.