VUTRA
ForumMarihuanaObrazovanjekuca od konoplje
LEGACY

kuca od konoplje

20 odgovora3,700 pregleda
naturaPOZNAVALAC

sep 2010.

#1
neki dan sam na nekom slovenackom sajtu procitala clanak i shvatila da ovo treba da se odradi svakako i bas se radujem tome. koliko sam shvatila po nekim filmicima na youtube i nekim clancima o tome, mnogo je jednostavno graditi takvu kucu, izlomljene stabljike konoplje se mesaju sa krecom i vodom, ravna se izmedju dve stranice, kad se drvo odmakne ostaje zid cvrst kao od cigle, neki tvrde da i vise prednosti: jeftina izgradnja, dobra izolacija (ne propusta toplinu, zvuk, ne pravi se kondenz u kuci), zdrava okolina za zivot mozda sam nesto ispustila, poguglajte i sami link do slika takve kuce: http://dominvrt.si/clanek/rubrika/trend/avstralska-hisa-iz-konoplje.html i malo vise o tome sa youtube: http://www.youtube.com/watch?v=FcctSvVFheA&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=b6eMdqJbQI4&feature=related
He-ManLEGENDA

sep 2010.

#2
Neznam kakvo je stanje u okolnim zemljama ali u Hrvatskoj nemozes dobiti dozvolu za gradnju stambenog objekta s materijalima koji nisu zakonom propisani za gradnju. Isto je stanje i s kucama od balirane slame i slicno. Tuga i zalost :ohno:
naturaPOZNAVALAC

sep 2010.

#3
verovatno je i ovde tako, ali mi smo generacija koja mora da menja sve to iz korena mozda na prvu loptu prvo neku garazu ili shupu da sagradimo u skoroj buducnosti
NimphaISTRAŽIVAČ

sep 2010.

#4
U svakom slu aju, trebalo bi mnoooogo konoplje :icon_lol:
He-ManLEGENDA

sep 2010.

#5
Ja neznam trenutno niti gdje bi se moglo nabaviti konoplje i dali je to uopce moguce. Jer i za konoplju postoje veoma striktni zakoni oko uzgoja i potrebne su razne dozvole i slicno. Ali u slucaju da se vutra legalizira u nekom blizem vremenskom periodu, onda lako za materijal, ostat ce mnogo stabljika nakon trima :icon_lol: :sun2: I sidnen u polje kojem nevidi se kraja i buden baja, na ljetnom povjetarcu ladin jaja 149.IPB
Kreso1988ENTUZIJASTA

sep 2010.

#6
ima puno toga korisnog od konoplje od papira pa eto do kuce! al djabe jedino da cekamo legalizaciju, kontam da je teze dobiti dozvolu za tako nesto nego da hoces dozvolu za ubojstvo^^
naturaPOZNAVALAC

sep 2010.

#7
za onu kucu na slikama navodno hektar industrijske konoplje treba ti dozvola od ministarstva za poljoprivredu na foru da ti treba za neki proces odnosno da imas semu za izvoz, tako nesto, nisam najsigurnija
He-ManLEGENDA

sep 2010.

#8
Da bi dobio dozvolu za uzgajanje moras imati nekog tko je ovlasten za otkup konoplje i tko ce taj tvoj urod otkupiti. Tako da nemozes ti uzgajati za sebe i raditi s tim sta oces, pa nije ti ovo Kanada :icon_lol::icon_lol:
naturaPOZNAVALAC

sep 2010.

#9
citam evo zakone, ovde mozes da zamolis za dozvolu ako registrujes delatnost za preradjivanje konoplje i na najmanje 0,3 hektara moras da zasadis
Zabljak 1992POZNAVALAC

sep 2010.

#10
http://www.gradjevinarstvo.rs/TekstDetalji.aspx?tekstid=1273
#11
Iako se legalizuje nece je biti toliko mnogo :) Ovde je dozvoljeno uzgajati 5 biljki po osobi, bez lampi i nesmeju da smetaju komsiluku. Tako da za toliku kolicinu je bolje iznajmiti njive i zasaditi Tezinu ili divlju konoplju made nju mozete po Srbiji naci pored puta u ogromnim kolicinama. Ideja je genijalna.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se