VUTRA
ForumMarihuanaObrazovanjePistili, Trich, THC (poznato o nepoznatom)
LEGACY

Pistili, Trich, THC (poznato o nepoznatom)

64 odgovora12,151 pregleda

feb 2009.

#1
Pistil Pistili su bijele dlacice koje nakon sto biljka ude u fazu cvjetanja izlaze iz calyxa... Skup zenskih cvjetova koji formiraju Vrh , Bud , Hed...kako ga got vi zvali Pistili su bijele boje dok ne dodu u odredeni stupanj zrelosti kada poprime crvekasto smedu boju . Na slici se vide razliciti stadiji zrelosti pistila i kada treba obaviti berbu ...ako se ravnamo po pistilima. ryzV2VI6N6g Trich Trich je najbolji indikator kada treba obaviti berbu ... uz povecalo x10-20 ili dzepni mikroskom mozemo pogledati u kojem su stadiju trichotomi vase biljke Trichovi mogu biti -prozirni i uspravni -zamagljeni (mutni) -amber (smedkasti , tamniji ) berbom u ovoj fazi dobit cete jaci STONED high -mutno - tamni (50-50) berbom u ovoj fazi dobit cete Head and body high GtQg-YZapz8 THC Tetrahidrokanabinol, također poznat i kao THC, Δ9THC, Δ9-tetrahidrokanabinol (delta-9-tetrahidrokanabinol) ili dronabinol, glavna je psihoaktivna tvar pronađena u biljci Cannabis, a novije i u nekim drugim biljkama. U čistom obliku na hladnom je čvrst i staklast a ugrijan postaje ljepljiv i viskozan. THC je vrlo slabo topljiv u vodi, ali vrlo topljiv u većini organskih otapala poput etanola ili heksana. Kao i kod nikotina i kofeina, glavna funkcija THC-a u Cannabisu je najvjerojatnije zaštita biljke od štetočina. THC ima analgetička svojstva i pri malim dozama što je dovelo do mogućnosti liječenja boli medicinskim cannabisom. Mehanizam koji to omogućava još nije u potpunosti poznat. Drugi efekti su poput relaksacije, euforije, promjenjena percepcija vremena i prostora, osjetljivost vizualnih, slušnih i njušnih živaca, dezorijentacija, eventualni umor i povećani apetit Nadam se da ce pomoc nekom kome nije jasno....:sun2:
elephant0rAMBASADOR

feb 2009.

#2
Najs post! Slikovit.. volim slicice vise nego tekist :vb_kez:
vandalxENTUZIJASTA

feb 2009.

#3
preporuka:ne gledati ovaj video sa trichovima prije spavanja,sanjao sam da mi ispred kuce rastu iz zemlje ogromni divovski trichovi koji jedu ljude...

apr 2009.

#4
Bas je dobar klip....

apr 2009.

#5
istina:) mastan filmi:) takve stvari me samo izbezumljuju kad vidim ata se ovdje kupuje:D ne bi bilo loae spomenut i prisutstvo cbd-a, cbn-a itd. u biljki cannabis...poato o tome ovisi i sam rad... http://www.a1b2c3.com/drugs/mj028.htm http://en.wikipedia.org/wiki/Cannabidiol

apr 2009.

#6
istina...meni nije bas jasno sta je to cbd i cbn.....pa ako ima ko volje i vremena da se nadoveze na ovaj post.....
brendPOZNAVALAC

apr 2009.

#7
Neki ljude vole da ispod biljke postave najlon i onda je dobro tresu da bi svi zreli pistili otpali na taj najlon.Pokupe ih i kazu da je to najbolje sa biljke.Probao sam jednom samo pistile i imaju poseban jak rad.
Kurblaj KanAMBASADOR

apr 2009.

#8
Pa postoji skupina kemijskih spojeva koja se naziva kanabinoidi, njima pripadaju thc tj. primarni psihoaktivni sastojak marihuane, cbd i cbn, ima ih joa ali ova tri ima u najveoj koli ini i smatra de da ova posljednja dva utje u na efekt vutre najviae Puno temeljitije o tome i manje lai ki ovdje: http://en.wikipedia.org/wiki/Canabinoids Eo o THC-u http://en.wikipedia.org/wiki/THC Eo o CBD-u http://en.wikipedia.org/wiki/Cannabidiol Eo o CBN-u http://en.wikipedia.org/wiki/Cannabinol Vidia nisam do sada ni ja ovo pro itao, mogo bi si malo temeljitije si pro itat kemiju kanabinoida
SuperAngelPOZNAVALAC

maj 2009.

#9
OVO NIJE MOJA SLIKA. Poslao mi ju je prijatelj kao preporuku za uzgoj. Jednostavo moram ju podjeliti s ostalima :) Kao ato vidite vrh je oblo~en trihomima da je to perverzno. Mr. Nice- La Nina (Black Widow x Haze)
OkiyKikuENTUZIJASTA

maj 2009.

#10
Jebena fotka, a kolko vidim nije niti dozrela do kraja.
Silent BobPOZNAVALAC

maj 2009.

#11
Evo mojih fotki od prije par dana, napravio sam neki improvizovani objektiv sa kartonom od rolne toalet papira i lupom. https://forums.vutra.org/102353-post121.html https://forums.vutra.org/102353-post121.html

maj 2009.

#12
nek netko nabaci cvijetnu formulu / avako je umbs
Silent BobPOZNAVALAC

maj 2009.

#13
E, zajebao sam se, postavio sam isti link 2 puta... evo ga drugi dio. https://forums.vutra.org/102882-post122.html
#34POZNAVALAC

maj 2009.

#14
Jel ti bit e teako napravit neki dnevnik Satori-a? Daj molim te piai kako se ponaaa, jel stvarno otporna na vruinu(ako si je pokuaavao mu iti) recimo i t.d. ili mi bar piai pm. Jako me zanimaju mandaline sorte. Hvala unaprijed.

okt 2009.

#15
Dugo ovdje nisam zavirio ... strasno ugleda onaj calyx superanel ...masnjak ! Neznam dali se to meni ini ali mislim da se biljka viae masti ako proizvodi sjeme ... bar se meni tako u inilo ... Jel zna neko neato op enito o tome ?
ZOKIAMBASADOR

okt 2009.

#16
ja nesto kontam da biljka kada seme sazri pocinje luciti odbranu za seme al to je samo nagadjanje jesam to negde citao i ostalo mi je u pameti.. al to mislim da biljka radi i kad nema semena .. posto joj je to u genima. mada moze biti haze da si u pravu ..
4herbsPOZNAVALAC

okt 2009.

#17
ja sam isto s dosta gledanja primjetio da kaliksi koji imaju sjeme unutra imaju mnogo viae trichoma po sebi,s mikroskopom sam u nekoliko navrata gledao i najviae trichoma ima po onih vrhovima koji imaju sjemenja u sebi, ak po nu proizvoditi trichome prije nego oni sinsemilla hedovi,ali neznam opet kolika je potencija u tim trichomima,kontam da je slabija nego ovi bez sjemenja,zanimljivo je to hehe,sad e joa smislit neke aeme da oplodia biljku pa joj onda daa neato da prestane proizvodit sjemenje ali nastavi rokat trichome kao da je oploena,to bi bilo mnogo zajebalo hehehe
SuperAngelPOZNAVALAC

okt 2009.

#18
Nemam pojma za ovo sa sjemenom, ve par dana se igram sa povealom i makrom fotkam kalikse. Nejde mi baa ali ne odustajem ;) PS haze na ove dve slike pogledaj koliko trihoma je bez glavice kod oploene biljke... meni neoploene zgledaju puno bolje ;)
TarkiPOZNAVALAC

okt 2009.

#19
da smisao masti je da atiti sjeme od sunca u kalixu

mar 2010.

#20
I ata sada na kraju ...jel ima viae kristala kada je sensi ili kada je opraaena ? Ako se radi o istoj geneteci pod istim suncem .
TarkiPOZNAVALAC

mar 2010.

#21
Ja bih odokativno rekao da ima jednako psihoaktivne supstance (isti uvjeti, ista genetika) razli ite molekularne strukture i druk ije oblikovane kristalne reaetke. Ko e ga znati.. znam samo da je oploena vutra ljepljivija. E sad jbg, na svakom je da sam sebi odredi koja je i da li ima razlike.

mar 2010.

#22
Viae ili manje , ja sam ipak za no seeds ....
Teglica_UnkaAMBASADOR

mar 2010.

#23
e jbg ja mislio ti growas zbog menki a ti zbog heda:costumed-smiley-027:icon_lol:

mar 2010.

#24
A ato se dogaa kada opraaim doljnje grane ... Dali e cjela biljka biti nagraena dodatnim trichotomima ...ili samo opraaeni hedovi ...?? Toliko toga treba isprobat i experimentirat .
ZOKIAMBASADOR

mar 2010.

#25
sta ja znam haze meni je to sve jedno ja uvek napravim semenke al ja ne oprasujem donje grane ja uvek oprasim glavni vrh,, posto na dojnim granama uvek budu manje semenke a pri vrhuu budu krupne i lepe a ja za tim idem... a dali je biljka masnija kad je oprasena ili nije ja to nisam primetio jedino sto sam primeti je da kad je izbacim napolje zimi ona pusti vise kristala a i volim da pre branja bude na minusu bar jedan dan :)
TarkiPOZNAVALAC

mar 2010.

#26
Pa ata ekaa? I kako znaa da ti je bolja sa no seeds ako nisi proba sa yes seeds... Sama logika ti govori ato je bolje.. al nea saznat nikad ak ne probaa jelte? Samo u joa jedno rei, a to i sam znaa.. Kvaliteta ispred kvantitete.. To ato ea dobit 10-20 g manje po growu je niata kad znaa da si stvorio novu djecu.. svoju djecu. Iskustvo je najbolji u itelj? *****u da su bar meni doslovce sve govorili, ja moro odgonetavat zagonetke i to od Crnogorca i provodit malo druk ije eksperimente s puno nasilja nad biljkom :vb_kez:
SLO-EraLEGENDA

mar 2010.

#27
skoro uvek, opraaujem donje grane-ve ina mojih na netu ka enih biljki, je opraaeno na dnu :)
HightyENTUZIJASTA

mar 2010.

#28
Super je na in da se opraai dio biljke, najbolji! Jer imaa gore sensimiliju a dole lil' babes...(ili obrnuto, ak uspije neko-svaka ast, hahaha) uglavnom, ja studiram agronomiju i na faxu su nas u ili da svaka biljka, u trenu kada bude opraaena, staje sa svim procesima, i sav rad i sve iz biljke (hranjiva, fizi ki procesi, itd...) se centirira u proces stvaranja ploda (sjemena). Po tome mo~emo zaklju iti i da prestaje proizvodnja kanabinoida (ili se barem zadr~ava na nivou na kojem je bila sve do trena oplodnje) a sve ato biljka popapa ide u sjemenkice kako bi se one lijepo, pravilno razvile i imale dovoljno hranjiva za rast u novi organizam (biljku). S druge strane ta sjemenka se uva u calyxu koji sadr~i pistil i trichome. Da li calyx zadeblja ako ne doe do oplodnje pa samim tim stvori viae i viae trichoma (u kojem su kanabinoidi), a sa du~im periodom trichomi sazrijevaju i budu sve potentniji? Jer da je doalo do oplodnje, biljka staje sa sazrijevanjem jer se sve centrira u sjeme. ILI, taj calyx uz sjeme IPAK proizvodi i joa viae materijala za obranu (smole odn. trichoma)... Nadam se dobit studiju o tome ubrzo! Hmmmm... this is extra-turbo interesting! Nitko od iskuanjara nije siguran u to, a mislim da je ovo jako bitno pitanje! Jer ako biljka ima svoj genetski potencijal i sjeme (kako ka~e agronomska struka) na neki na in "stoppa" proces, ako biljka nije npr. postala full punoljetna jer smo ju prerano opraaili, primjerice (jer gledam samo po ljudima, ako curica s 14 rodi dijete, to e zasigurno biti druga ije dijete nego da ga rodi sa primjerice 30ak godina) Isto tako, svaka genetika ima preporu en period vegetacije i cvjetanja (naravno sve uz to ovisi i o uvjetima). Ako ju poberea rano, to opet nije to, ako zakasnia o5 nije to to, promjena svojstava pri oplodnji isto mora biti o igledna, 100%. Jer djevica nije isto ato i ~ena koja je rodila 5ero djece, ke ne? Hmmm, mo~da e netko rei da se zamaramo *****rijama - za takve u ponoviti jedno uniformno pravilo koje mislim da uvijek vrijedi a to je ako ~elia high beri ranije ako ~elia stoned kasnije. Jedino ako imaa istu sativu i istu indicu, hehe...ato se sve mo~e s ovom arobnom biljkom i openito u biljnom svijetu, SVEGA ima dovoljno za sve ali ljudi to ne prihvaaju jer im je lakae kukat. Peace, Mon
HightyENTUZIJASTA

mar 2010.

#29
Eto, pitala sam na nekoliko adresa i sve ato mogu rei da su me ipak ispravno u ili na faxu... Dakle, nivo kanabinoida u sensimililja uzgoju je u prosjeku 2 puta viai nego u onim djelovima gdje je doalo do polinacije (opraaivanja). Eto, da maknemo svima dvojbe. A smole (reisn-a) koli inski ima jednako i kod oploenih i kod sensimilije, samo je potencija sensimilije vea. Evo nekoliko teza od Arna Hazekampa - vodeeg znanstvenika u Nizozemskoj koji se bavi ovom materijom. Ovdje su neke njegove studije: https://openaccess.leidenuniv.nl/handle/1887/12297
TarkiPOZNAVALAC

mar 2010.

#30
Izvrsno. Tako sam i ja mislio... Ajdemo sada vidjeti ato to TO No zna i rije potencija? Je li ta rije dobra ili loaa? Hoemo si veom potencijom donijeti zdravlje od vutre ili emo se razboljeti? Jer nikako nije isto dal puaia (koli inski) manje vutre s veim % THCa, ili viae vutre s manjim % THCa, premda se matemati ki ini da je svejedno. Jer apsolutno sam siguran da e te manje vutre vee potencije u initi "bolesnim, nenormalnim" ili kako ve oea.. Premda mnogi to ne vide i ne ~ele vidjeti, al jbg istina boli. Da bi usporedba bila slikovitija, uzmimo za primjer manje koncentrirani alkohol - pivu, i veu konc. alkohola - ~esticu. Jbg, ~estica te viae oateti, tu nema dvojbe nikakve, znanost je to potvrdila mnogo puta, a ja se samo sjetim kako mi je drek smrdio u wc akoljci no poslje neke ~estice :D Nek radi ko ato oe, al evo moja molba da mislite na sebe u dugoro noj slici, i neu viae ovdje kenjati mislit e ljudi da ih plaaim ;) }IVJELI TRIHOMI I NJIHOVI PRIJATELJI! :maryjane:
OvanISTRAŽIVAČ

mar 2010.

#31
Nije toliko vezano za temu, zanima me da li ganja bude manje potentna ako se mrvi prstima, to jest koliko je potentna ona prasina sto ostaje na prstima ili u posudi gde se grinduje?
Naj-hajISTRAŽIVAČ

mar 2010.

#32
najbolje ti je kupiti ili napraviti mlinac... je ovo bijelo kaj ti ostaje... to ti je ustvari trich u kojem je THC... dosta ga izgubis ako mrvis prstima na nekoj podlozi pa tek onda u frulu. najbolje ti je iz mlinca direkt u rizlu... pogledaj si u mlinac detaljnije...vidjet ces brdo malih dlacica... eh...toga nikad dosta...
OvanISTRAŽIVAČ

mar 2010.

#33
mrvim uglavnom makazama u metalnoj kutiji nego me zanimalo

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se