VUTRA
ForumMarihuanaObrazovanjeBong i nargila : razlika
LEGACY

Bong i nargila : razlika

16 odgovora17,432 pregleda

jul 2010.

#1
tek sam registriran i ne znam da li postoji vec thread o ovakvom necemu pa sam odlucio sam napraviti i pitat (PS ako postoji vec tema o ovakvom necem linkajte me i obrisite slobodno ovo). skroz sam nov u ovome i jedan sam veliki "newbie" koji je pun pitanja i nejasnoca ... uglavnom,sada mi se trenutno vrti po glavi ova stvar te bih volio da mi je neko od vas malo detaljnije pojasni. jedino kako ja ove dvije stvari razlikujem je po izgledu,onom osnovnom. ali koja je stvarna razlika izmedu bonga i nargile? da li je nargila = shisha? i sto je water pipe? jel to = bong? znam da su mi pitanja smijesna i banalna,no da bih poceo malo jel "aktivnije" sa svim ovim moram poceti shvacati osnovne stvari prvo. unaprijed hvala!
BeyondLEGENDA

jul 2010.

#2
water pipe iliti vodena lula je nargila, a bong je bong, stvar je u principu izrade i na inu uvla enja, kod nargile se potpaljiva na vrhu i vu e kroz cijev koja je spojena negdje sa strane na nargili i nema nikakve rupe i otvore za zrak, uvla i se direktno. Na bongu je tuba/airoka cjev, na njemu se potpaljiva dolje i ima rupu za zrak sa strane, puai se tak da se dr~i prst na rupi za zrak i uvla i pri emu se akumulira bong sa dimom i tek kad se makne prst s otvora onda se uvu e dim. Meni je najdra~a neka mini nargilica/vodena lulica, ugodnije od bonga. prelistaj https://forums.vutra.org/threads/1375-Kako-Napraviti-Svoj-Bong-!

jul 2010.

#3
weedran hvala na objasnjenu. imam jos par pocetnickih pitanja ; hmm jel nargila isto sto i "shisha" ? i da li ona sluzi samo za pusenje onih aromaticnih listica (neka vrsta duhana), a bong samo za travu? usput,procitat cu onih 20ak stranica prvom prilikom da se jos vise informiram
BeyondLEGENDA

jul 2010.

#4
da, shisha je nargila i te kupovne nargile slu~e za puaenje aromati nih duhana i svega ostalog ata gori Bong je uglavnom samo za travu i psy bilje i kemikalije koje trebaju brzo izgorijet i brzo iskonzumirat
DirtyDENTUZIJASTA

jul 2010.

#5
Iako bi mogli nargilu nazvat vodena lula... to mogu biti i 2 razlicite spravice iako slicne. Razlika je sto nargila ima savitljivu cjev i puni se i pali na drukciji nacin.. nargila - http://www.redsea-life.co.uk/redseafiles/image/shisha1.jpg vodena lula - http://www.everyonedoesit.com/img/products/roor_pipe_inside_mini.jpg http://www.heckmancollectibles.com/ajax/water_pipe-1.jpg

maj 2021.

#6
bong usta idu na vrh nargila prasak sa ukusom koji je beskoristan ide na vrh. plus nargila se inace sa ugljem pali pa to gori satima dok bong odradis hit i zavrsio si

maj 2021.

#7
Moze na nargilu da se stavi cvijetic, i rad je prelijep, veseo..:)

maj 2021.

#8
Mislim da je lik kojem odgovaras zavrsio prije nekih 11 godina :D

maj 2021.

#9
Mozda se jos misli haghaha

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se