VUTRA
ForumMarihuanaObrazovanjeNeistine o travi
LEGACY

Neistine o travi

506 odgovora66,584 pregleda
Kurblaj KanAMBASADOR

apr 2007.

#1
Piaite sve glasine koje ste uli o travi i ata izaziva i sli no za koje znate da nisu istina ili niste sigurni. npr. Ja sam uo da ti trava ateti za bubrege, krimovac mi je reko da mi krv iz noas curi od trave i da mi je hladno od nje a hladno mi je bilo jer sam bio bez arapa na ulici oko 12sati jer su me temeljito pregledali. Onda ona klasika da sjemenke izazivaju neplodnost. Na predavanju u osnovnoj akoli je lik reko kako nakon dugogodianjeg puaenja trave se dogaa da postanu ljudi impotentni. Ne mogu se sad viae sjetit
Misticni YaracISTRAŽIVAČ

apr 2007.

#2
Ja sam recimo cuo da ubija mozdane celije...
ljubisha_samardzicISTRAŽIVAČ

apr 2007.

#3
HAHA Ja sam cuo da ako pusis travu, obavezno ces se raditi i preci na jace droge. Najveca glupost!

apr 2007.

#4
Ja svaki put kad zapalim joint pozelim se ubosti dopom, evo sad me prijatelji drze da se ne ubodem. Najveci je problem kad mi pocne krv iz nosa od trave, jer zaprljam majicu. Svaki put kad zapalim joint, ne samo da postanem jos vise neplodan nego mi se smanji penis za par milimetara, evo do sad sam vec u minusu... Nemojte samo da vam se dogodi da vam neko uvali SKANK jer to je zla trava, koja vas UBIJE i vasu obitelj!!
kanehbosemAMBASADOR

apr 2007.

#5
u onom flimu je to lijepo slo~eno onaj od woodya ajd aa ako ti se da sve te neistine slo~i na jedno mjesto evo naprimjer ovdje pa emo prebaciti na l.org btw sve ste ve nabrojali ak se sjetim puknuu i ja koju a ovo za krv iz nosa to je najnovija
NarquilaENTUZIJASTA

apr 2007.

#6
Da je skunk trava spricana hemijom; Da trava izaziva sizofreniju kod dugogodisnjih pusaca; Ima jos samo se ne mogu sjetiti :sick:
cannebosanacPOZNAVALAC

apr 2007.

#7
Ne mogu ni ja trenutno sad da se sjetim ne ega originalnog ato sam uo ali , bilo bi dobro po eti s jednom od najveih neistina i jednom od prvih objavljenih , ReeferMadness 1h i 8 min teakih la~i . Nadam se da se re~iser,scenarist,glumci i ostali koji su odgovorni za proizvodnju onolike gluposti ve odavno pr~e u paklu . `aman ne znam zaato si ovo stavio kao neistinu , taj nastavnik , u itelj ili kako vi u zovete ove predava e iz osnovne , ti je rekao istu istinu , nakon dugogodianjeg puaenja , a to je barem 60 godina . Tako ovi ato po nu puait kao bebe im navrae 60 nemogu viae bez viagre , ginsenga i ostalih kurcodi~ijaka , u biti svi ovi ato posjeuju apoteke radi navedenih preparata su stari haaiaari od roenja . :icon_lol:
lazarISTRAŽIVAČ

apr 2007.

#8
Sterilitet kod muskaraca i zena...
Kurblaj KanAMBASADOR

apr 2007.

#9
Ajd piaite sve ato ste uli pa u ja to spakovat u tekst pa nek se stavi
ljubisha_samardzicISTRAŽIVAČ

apr 2007.

#10
haaaaaaaahahahaaaaaa:ludaci_lol: :ludaci_lol: :ludaci_lol: :ludaci_lol:
Kurblaj KanAMBASADOR

apr 2007.

#11
idio sam to u weikipediji
SchlomoENTUZIJASTA

jun 2007.

#12
Malo sam isao u istrazivanje, da vidim sta sve imam na hard disku i vidi vraga, naaao sam ovaj text u wordu dokumentu. Ne sjecam se od kud mi, ni gdje sam ga skinuo, ali tema je marihuana i kak je ona atetna pa eto kopi - pejstam ovdje. Nisam zelio izdvajat sta je tocno sta nije, text je napisan kao cjelina, pa nek takav i ostane. tekst je ovaj : Marihuana nije atetna?! Gotovo da i nema teenagera koji barem jednom nije posegnuo za onim tajanstvenim i zabranjenim zamotuljkom koji se zove marihuana. Argumenti su razliciti; neki su samo ~eljeli probati kakav je to osjecaj, drugi su inace skloni nekonvencionalnom ponaaanju i time pokazuju svoj bunt, treci... Nabrajati bismo mogli unedogled, ali pogreaka koja je svima zajednicka jest u posljednje vrijeme raaireno mialjenje da trava ne ateti, vec upravo suprotno. Istina, ima zemalja koje su legalizirale koriatenje marihuane za osobne potrebe, ima i onih koje marihuanu koriste u medicinske svrhe u bolnicama. Ali krenimo od pocetka. Nemotiviranost, agresivnost, naglo popuatanje u akolskom uspjehu ponaaanja su koja ukazuju na to da se osoba drogira, jer konzumacija marihuane je  drogiranje. Kod koriatenja u medicinske svrhe kanabis se koristi, primjerice, u `vicarskoj i to kod bolesnika s rakom kako bi im ubla~ili bol, kod bolesnika s AIDS-om kako bi im poboljaali apetit. Takoder, manje je poznato da se u lijecenju raznih bolesti koriste i opijati  derivati kokaina. Medutim, to je sve joa uvijek na eksperimentalnoj razini. Kod uporabe kanabisa mogu se pojaviti ozbiljne i dugotrajne posljedice. Kod odredenog broja ljudi kanabis mo~e uzrokovati akutnu psihozu sa halucinacijama, te paranojom. Usto, mo~e dovesti do impotencije, agresivnosti, ako se konzumira tijekom trudnoce mo~e izazvati oatecenja ploda, oatecuje pluca tijekom konzumacije jer pojacava atetni ucinak duhana itd. Medutim, kada mladi stanu na glavnom zagrebackom trgu kako bi sudjelovali u Marihuana Marchu ne isticu to, nego govore o represiji dr~ave, i ponavljaju ono ato su im dileri aapnuli dok su negdje u mraku placali za paketic. O marihuani kao drogi ne govori se u javnosti mnogo jer do sad nije bilo slucajeva predoziranja  nitko se joa nije napuaio toliko da bi zato umro. Mlade umjetnicke duae u dimu trave potra~it ce inspiraciju, jer trava djeluje tako ato usporava osjecaj za vrijeme, jedna sekunda mo~e trajati satima, podi~e raspolo~enje, svijet je u izmaglici i izgleda onako kako biste vi ~eljeli, a ne onakav kakav zaista jest. Ima osoba koje ce se u takvom stanju osjecati tjeskobno i nesretno, ali sve u svemu, takva stanje vode do pojave psihoza u kasnijoj dobi. Trebat ce godina do dvije redovite konzumacije da posljedice izadu na vidjelo, a kada se pojave, zamislite koliko je ugodno mjesecima osjecati neosnovani strah za vlastiti ~ivot, cuti i vidjeti stvari koje drugi ne vide, i panicno tra~iti put u normalu! Naime, stanja psihoze mogu potrajati cak i nekoliko mjeseci. Joa jedna od zabluda koju prodaju dileri jest ta da se o marihuani ne mo~e razviti ovisnost. Posve netocno. Ako se ovisnost razvija o alkoholu, cigareti ili bilo kojem drugom poroku, zaato bi puaenje marihuane bila iznimka? La~i poput: Mogu prestati kada po~elim., odzvanjaju tupo i prazno kao ato su i data. Kao i kod bilo koje druge droge, ovisnost o marihuani zahtijeva lijecenje. Naravno, ovisnici ce tvrditi da nisu ovisni i uporno ce odbijati svaku pomoc ili savjet, ali roditelji u takvim situacijama uglavnom ne znaju da maloljetnici po zakonu moraju prihvatiti pomoc u nekom centru za odvikavanje, jer u suprotnom ih centar za socijalnu skrb mo~e uputiti u dom za preodgoj. Takoder, mnogo je djece koja su iskrena sa svojim roditeljima, pa ce im u prijateljskom razgovoru priznati da konzumiraju marihuanu, i istovremeno ih umiriti la~ima o neatetnosti i medicinskoj upotrebi. Ti roditelji takoder nisu svjesni da ukoliko odobravaju, toleriraju djetetovo drogiranje a da pritom nisu poduzeli odredene mjere da svoje dijete izlijece ili upute, prema zakonu, centar za socijalnu skrb mo~e im oduzeti dijete i postaviti staratelja. Cinjenica je da vecina roditelja nece primijetiti promjenu u djetetovu ponaaanju niti ce posumnjati da ono konzumira drogu jer mu bespredmetno vjeruju. No povjerenje u danaanje vrijeme nije dovoljno. Droga je maloljetnicima dostupna u svakom trenutku i za malen novac, a normalno da necete svog petnaestogodianjeg sina pratiti u stopu i pretresati mu stvari. Nisu roditelji krivi svemu i uvijek, jer dijete je mo~da upalo u krivo druatvo, nagovorili su ga prijatelji iz razreda ili kvarta... Svatko ce pronaci ispriku kada je tra~i, pa cak ako ona stajala i na klimavim nogama. Va~no je da posvetite vrijeme svom djetetu kako biste znali na koji nacin razmialja, otvoreno razgovarajte o problemu droge i posljedicama konzumacije. Ako primijetite promjenu u ponaaanju, porazgovarajte o tomu, pokuaajte uvijek znati tko su prijatelji vaae djece i kakvi su njihovi nazori. Prevencija putem edukacije.
3kokosa2ISTRAŽIVAČ

jun 2007.

#13
hm, ima tu istine... dok sam bio u srednjoj akoli dosta sam puaio... najviae u drugom razredu. trava me u inila dosta lijenim, ato je rezultiralo time da sam manje u io - slabiji uspjeh. agresivan sam bio dan poslije napuaavanja i to sam planuo par puta iz ista mira. te iste simptome imalo je dosta mojih prijatelja i baa smo pri ali o tome... dobro, adolescencija je to bila, a tada nisam ni smio puaiti travu (trava + hormoni = sranja :vb_whip: ) ovo za nemotiviranost nije to no (bar u mom slu aju). :181:
wannabeshaman1POZNAVALAC

jun 2007.

#14
pa koliko sam ja sku~io ne izaziva aizofreniju nego ako imaa predispozicije(ako to postoji) odnosno ako si ve "na et" ona e samo ubrzat to pa ea priej dobit aizofreniju...ali bi je ionako dobio pa je svejedno.

jun 2007.

#15
Pa i nije to bas tako jednostavno.Istina je da Marihana nece uzrokovati shizofreniju ali da povecava sanse da ljudi sa predispozicijom dobiju simptome je istina.Glupo je reci ionako bi je dobio,to bi se mo~da dogodilo tek za 5,10 godina tako da tim ljudima koji su to vrijeme mogli provesti normalno pouno znaci.Ljudi koji imaju preispozicije za shizofreniju ponekad sko simptomi nisu izazvani nicim do kraja zivota normalno zive.Ne znam tocno gdje,u nekoj zemlji se stopa oboljeliku posljednjih 10 godina povecala a postotak ljudi koji su pusili travu medju sizofrenicarima se takodjer povecao tj.,za povecanje broja oboljelih je najvjerovatnije kriva trava.
prolaps_rektumaENTUZIJASTA

jun 2007.

#16
za sve one bolesti za koje se ne zna direktan uzrok smatra se da su genetski predispozicirane...i onda se povezuje sa nekim drugim faktorima rizika...a tu mogu bit(u slu aju shizofrenije) i cigare jer i one djeluju na mozak i lu enje endorfina...pa i alkohol...tako dda su sve to polemike...
wannabeshaman1POZNAVALAC

jun 2007.

#17
a kako saznat za predospozicije za aizofreniju?
prolaps_rektumaENTUZIJASTA

jun 2007.

#18
naj ea a je ako je netko bolovao u obitelji...a sad ima tu joa nekih manjih faktora,mislim op enito od psihijatrijskih bolesti postoji podloga...

jun 2007.

#19
O shizofreniji se zna vrlo malo.Cak nije sigurno dali ce netko imati vece predispozicije ako mu je npr. stric shizofrenicar.Ako je jedan od roditelja shizofrenicar to povecava sanse da i djete ima shizofreniju ali ne mnogo.Najcesce se javlja u kasnoj adolescenciji.LSD vrlo dobro kod ljudi koji imaju predispozicije(zapravo kod ljudi koji ju imaju ali nema simptoma) pokrece tu bolest.Mnogi ljudi da nisu uzeli LSD mozda nebi nikad dobili simptome bolesti.Danas se pokazuje da je ista stvar i s travom.
hahISTRAŽIVAČ

jun 2007.

#20
Ma gluposti trava nema nikakve veze s time, u dobi kad se vecina danasnje mladezi upozna s marihuanom u pubertetu su i takvo ponasanje je uobicajeno, a i alkohol moze biti uzrok tog ponasanja...to je samo nagadanje, ne drzi vodu ni pol posto

jun 2007.

#21
Ima veze,i to puno.Sve od alkohola do LSD-a ima veze s time kako prolaps_rektuma keze cak i duhan.Naravno jece droge vise utjecu.Shizofrenija nije uobicajeno ponaaanje u pubertet nego bolest. Evo da ja dodam jednu zabunu:Puaenje Marihuane izaziva proairene zjenice. Iskreno to sam i ja prije mislio ali dokazano je da nije tako a i sam sam provjerio.
wannabeshaman1POZNAVALAC

jun 2007.

#22
ja sam se zbog te dezinformacije prije bojao da sam imun na travu :-D meni su se zjenice ak malo suzile...bar mi se tako inilo
Kurblaj KanAMBASADOR

jun 2007.

#23
Meni nikad nisu airoke zjenice od puaenja, ili su uske ili normalne

jun 2007.

#24
Ovo je stvarno nova :icon_lol:
Kurblaj KanAMBASADOR

jun 2007.

#25
Evo ja sam dosad mislio da je to istina da za proairene zjenice i tak misli jako mnogo ljudi a zanima me jer zna iko po emu murjaci vide da si puaio kad ti gledaju o i pod lampom tak su meni vidjeli da sam napuaen

jun 2007.

#26
Murjaci blefiraju... znali su nas hvatat ko klince po ulici tako sa lampom i derat se 'vidim ti na ocima da si pusio travu, ko ti prodao?!' A mi jos ni vezice nismo sami vezivali...

jun 2007.

#27
Pa nekim ljudima budu jako krvave oci ili izgledaju jako umorno nakon pljuganja.
psihonaut19ISTRAŽIVAČ

jun 2007.

#28
E najja a stvar koju sam ja uo je da se nakon samo jednog jointa nikad neu moi vratiti u normalu. To mi je rekla moja draga socijalna radnica. Budaletina koja u ~ivotu travu nije ni vidjela a ja je puaim od 12 godina pa ona meni govori.Mrzim takve ljude.Tim viae ata je ona totalno uvjerena u to.ccc
prolaps_rektumaENTUZIJASTA

jun 2007.

#29
Reko bi narod:ne kudi konja kojeg nisi jahao...
JaSamZaENTUZIJASTA

jun 2007.

#30
svi imaju predispozicije za aizofreniju ;)

jun 2007.

#31
evo nedjelja je, ponoc, slusam mjuzu i citam vase komentare, uglavnom se dosadjujem i pomislio sam da ja imam nest za rec i registriram se da bi evo ovo sve napiso. inace sam "redovi" pusac, ali zbog ispita vec 4 dana ne duvam. danas mi je jako bio potreban joint, ucenja mi je puna kapa i stvarno sam zelio da zapalim samo jedan joint da se restartiram i na miru mogu nastavit pripremat ispit. jedan joint, najdraze sam da ga ispusim i samo da lezim sat vremena da malo razmislim.nakon kontaktiranja 3 dilera i 4 pusaca nisam uspio nista rijesit. I to je bio glavni razlog zasto sam danasnji dan doslovno ukro bogu. Osjecam se ko ***** i nisam optimistican ni za sutra a ispit u utorak. Neko bi reko to ti je od trave, mislim da su mnogi bili u slicnoj situaciji,svako za svoj svijet. ali iako je sve to vezanu uz travu, ja nisam ni pomislio da je trava kriva za moj usrani osjecaj. Ovakve dane kad nisam nizasta imao sam i prije nego sto sam poceo pust cesto travu, a i kod nepusaca ovo nije rijetkost. Ovo bi trebalo biti nesto ko uvod, pa sam idem na malo konkretnije stvari o travi. Trava, ta cudesna biljka koja mi je x puta uljepsala dan nevjerovatno mi je utjecala na zivot. Po mom misljenju na bolje iako bi netko drugi reko da sam si usro zivot, na faksu sam se skroz sjebo, doveo sam se u situaciju biti biti ili nebiti. U dugovima sam oko 500 e, vecinom potroseno na travu. Misljenje o meni kod "prijatelja" se promjenilo. Ali dosta o losim stvarima, sada cu prijec na utjecaj trave na moju osobnost i misljenja o svemu i svacemu. Ja nesmatram da je ovo neka posebna prica, jer inace mlad mojih godina ( 20 ) se mjenjaju. Kad sam se vec ovako raspiso spomenit cu da je na mene jako utjecala i rock glazba ( The doors, nirvana, rhcp, bob dylan, the clash itd.). Trava mi je pomogla da stvari pogledam sa malo drugacijeg stajalista, uglavnom mi je pomogla da istjeram naivnost iz svog zivota. Svatio sam da se ljudima jednostavno ne treba vjerovat, jer dobrota se inace najcesce iskoristava, nazalost na stetu dobrih osoba koje neke stvari nezasluzuju. Nesmatram da sam ja dozivio neko prosvjetljenje ili tako nest, vec jednostavno zelim da spomenem koliko mi je trava pomogla u odrastanju i mirne savjesti nastavljam sa duvanjem, i nepomisljam na prestajanje. Posto sam slobodniji, odstranio sam mnoge gluposti koje su nam nametnute od strane civiliziranog drustva. Nisam bas sve dobro objasnio i ima previse filozofije a malo o vutri, mozda zbog raspolozenja, ali malo stariji posjetioci ce shvatit poantu ove moje price. Evo sad jedna pametna, svi se mjenjamo, svagdje pokupimo po neku novu naviku, mnogo stvari utjece na covjeka, zato trebamo uzeti sudbinu u svoje ruke i mjenjat se onako kako mi zelimo i mislimo da je najbolje. Iako od starijeg je uvijek pametno potrazit savjet. A sad malo o vasim komentarima, neistine o marihuani. ja neznam koliko je trava stetna, na vutra.org su mnoge stvari dobro napisane, ali svako svog konja brani, tako da... To koliko mi steti neznam i nezanima me, neosjecam se nimalo "spaljeno", a jako mnogo duvam. Sa sigurnoscu znam da trava i alkohol je sasvim druga prica nego normalno duvanje, mislim da je trava najvise stetna zato sto se doslovno duva i normalno da steti plucima, i to je po mom najstetnija stvar kod trave ( npr.kod onih sto malo vise puse ) I ljudi koji imaju probleme u zivotu nebi trebali puno duvat ( zbog crnjaka ). To bi bilo to, ovo napisano i nije bas nest posebno, da sam povuko koji dim vutre mislim da bi sve to izgledalo malo bolje jer bi mi raspolozenje bilo puno puno bolje, ali barem sam malo ubio dosadu. Zbog trave sam se uvalio u probleme, ali nezalim nizacim. P.S Uopce nemojte razmisljat koliko je trava stetna, nastavite duvat i sto vise se bavite filozofijom jer kada prodje mladost, bit ce se lijepo sjetit dobro provedenih duvanja. Veliki pozdrav svima
ClarenceENTUZIJASTA

jun 2007.

#32
@mariojuana jezim se od pomisli kolko smo u slicnim situacijama...al nije mi zao...hehe
Kurblaj KanAMBASADOR

jun 2007.

#33
Vidia ja sam vieae puaio ove godine posebno drugo polugodiate i proao sam fino s 4.29

jun 2007.

#34
Ja kad sam iso u skolu stalno pusio i nikad me nije smjehur sprijecio da idem uciti u vijek sam dobro prolazio.znao sam uciti sa smjehurom u ruci hehe.ZIVJELA TRAVA!!!:leafblunt:

jul 2007.

#35
muhahahahah ,, definitivno najveca glupost koju sam cuo ,, da ne mislite da serem probao sam sve osim dopa i navukao sam se jedino na vutricu hahahahaha:sick: i ja sam cuo da ako pusis sjemenke da vodi od neplodnosti usput da vas pitam : kad motate jer motate normalno ili onak na jedan sloj papria ( na slovenku to tak mi zovemo )???

jul 2007.

#36
usput da vas pitam : kad motate jer motate normalno ili onak na jedan sloj papria ( na slovenku to tak mi zovemo )??? vecinom naopacke, puno je bolje. ljepse za pusit, manje papira. samo kad rolam vece pljuge rolam normalno.
#37
Kad povuchesh jedan dim vecj si navuchen/na :sun2::sun2::sun2::sun2:

avg 2007.

#38
ja sve isto ko i ti..najvishe pusio u drugom razredu..sto se tice ocjena katastrofa sam bio..sve osim jednoga a to je da ja nisam bio agrasivan..gotovo nikad.. btw ja sam cuo da svi koji konstantno puse travu kad dodju do 60 godina imaju 40% vise sanse da dobiju zivcani slom nego ovi koji ne puse.

avg 2007.

#39
A oni koji ne puse imaju 60% vise da ga dobiju do cetrdesete... Daj molim te odakle si ovo izvukao?

avg 2007.

#40
bilo prije nekih tjedan i po na rtl teletextu stranica 130+-

avg 2007.

#41
Aha onda dobro, glavno da je iz povjerljivih izvora

avg 2007.

#42
Pa vidi to i nije tako straano,i meni su takve statistike prije zvucale grozno.Ali ako recimo 0.5% populacije u 60-tima do~ivi ~iv ani slom onda puaa marihuane ima 0.8% aanse da do~ivi ~iv ani slom.
LucidDreamAMBASADOR

avg 2007.

#43
Mogu da se jebu s tim lazima...satro batalis skolu,evo ja pusim i idem u skolu bez problema,super sam ucenik,i ganja mi je samo pomogla u balansiranju problema i odmoru kad je potreban...peace & respect

dec 2007.

#44
kad smo imali neko predavanje u skoli prije par godina,u prvom raz,kad je bio neki bivsi doper,ja sam branio vutru,iznosio cinjenice,a peder srao po tome,izmisljavao neke lazi,da postanes sterilan,svi su mu povjerovali, a nama ganjarima digo tlak,***** mu mater u picketinu onu smrdljivu kurvin sin dsa o ifh oqjarosg lkjsdfkl
prolaps_rektumaENTUZIJASTA

dec 2007.

#45
kad smo kod toga u 4 srednje smo pravili iz metodike broaure,plakate.... i nas par fino navrnili na vutru.org skinuli materijala i zadivili profesoricu,a da vidia koju raspravu smo potegli... i naravno kao referencu stavili sajt... neistina:od trave se suae obrazi

dec 2007.

#46
ok,nije samo zbog trave,to sam rekao u toj temi,procitaj sve,nemoj preskakat,vec kad smo kod toga,ako se poklope svi uvjeti,nedovoljno masti,ugljikohidrata,bjelancevina,ne bavljnje sportom,uzimanje trave,alkohola,i droge,si cuo mozda za cetrifugalnu i peripetalnu silu?kad si napusen,rad srca ti je brzi,gubi se tekucina,koja se mora nadoknadit,ako je ne nadoknadis dolazi do toga,ali naravno tako i trcanje isto,zahtjeva nadoknaenje tekucine u suprotnom,susis(dehidriras)nadam se da su sad svi shvatili sto je zapravo dehidracija i kako nastaje!!
Weed KillahPOZNAVALAC

dec 2007.

#47
ma neee.... krivo si ti skuzio. Dehidracija je u biti ovlazivanje. DE HIDRatizacija. Hidra ti je voda a de se zna sta znaci. U prijevodu dehidracija ti je na hrvatskom DE VODE odnosno DAJ VODE odnosno znaci da ima mnogo mnogo vode. Ja mislim da je tako Green man, vutragenijo i ekipa ce se zasigurno sloziti samnom... :))
bozgaLEGENDA

dec 2007.

#48
itam ovu temu i stvarno ne mogu vjerovati da se toleriraju ovolike gluposti. Kao prvo, ja sam konzument i konzumiram marihuanu ve nekih 5-6 godina. Ima razdoblja kad je to bilo svaki dan, pa jednom-dvaput mjese no, pa s pauzama od godinu dana i sl. Marihuana nije sasvim zdrava za naae tijelo, toga bi trebao biti svjestan svaki konzument. Takoer, nije niti ilegalna bez razloga. Klasificira se kao droga i to ka. Naravno, razlozi zaato je tako se~u duboko u svjetsku povijest stoga ne bih iaao baa toliko unatrag; ali valja spomenuti da su cijelu antikampanju protiv marihuane pokrenule SAD kad je ista po ela stizati iz Meksika. Kao takva je bila konkurencija proizvodnji pamuka, a ljudi kad su je po eli konzumirati postizali su drugo stanje svijesti. U isto vrijeme je bila prohibicija alkohola pa mo~ete povezati jedno s drugim. No, puaenje kanabisa JE `TETNO ZA MOZAK. Naravno, kada se marihuana uzima zdravo za gotovo. U umjerenim koli inama nee biti velikih i drasti nih posljedica, no ne mora biti tako. To zna veina lanova ovog foruma. Konzumacija marihuane mo~e biti okida za aizofreniju ljudima koji posjeduju letentnu opasnost od te mentalne bolesti. To nije neistina nego je znanstveno potvreno. Svako puaenje je atetno za plua, to je pod broj 1. Znao sam uti da marihuana " isti plua" ato je jeda od najveih neistina i bedstoa koje sam uo. Pogledajte kako izgleda voda iz bonga nakon puaenja pa nek svi oni koji zagovaraju tu tezu ponove isto. Drugo, marihuana isuauje usta ato mo~e razviti veu opasnost od karijesa. Tree, marihuana je atetna za mozak tj. oateuje neurone, ~iv ane stanice, tako da odreene blokira i dolazi do malformacija. etvrto, marihuana ote~ava u enje, pamenje, smanjuje koordinaciju pokreta, ponekad izaziva paranoju. Takoer, marihuana ima u inak na potenciju i kvalitetu sperme kod muakaraca ato je dodani minus. Sve gore navedeno nisu neistine nego povrene injenice. Meni kao dugogodianjem konzumentu marihuana poma~e kao sredstvo za socijalizaciju, za dublje upoznavanje samog sebe, kao pomo pri nesanici, ponekad kao motivacija za kreativne zadatke, sredstvo za opuatanje, smijeh, podi~e mi kvalitetu interpersonalnih odnosa s drugim ljudima, tolerantniji sam, liberalniji, probleme u ~ivotu ne shvaam kao veliku stvar ve kao lekcije, izazove i sastavni dio ~ivljenja. Od kad puaim marihuanu ~ivot je primio druga iji oblik, mo~da nisam kognitivno inteligentniji, ali emocionalno svakako. Napomenuo bih da nikad nisam probao bilo koju drugu drogu osim alkohola i cigareta (prestao sam puaiti cigarete) i ne namjeravam (osim kad odem u mirovinu lol :)) Ne mislim da je marihuana droga ve biljka koja ima svoje mjesto i ulogu na planetu. Stoga ona ne bi nikada smjela biti ilegalna. Kad bi se je stavilo u pravi kontekst i kad druatvo ne bi bilo indoktrinirano na temu marihuane, vjerujem da bi svijet bio ljepae mjesto za ~ivot. Svaka zloupotreba je ka~njiva, stoga i svi oni koji zloupotrebljavaju marihuanu trebaju u istoj mjeri biti ka~njeni. Boz :sun2:
BeyondLEGENDA

dec 2007.

#49
?#%X!!%?!?!? Od kud ti to? BTW blokiranje i oateivanjue nije isto. > Lester Grinspon intervju > Lester Grinspon youtube clip Ako nije toksli na zna i da ne uniatava organizam a to se odnosi i na mozak.
CrassENTUZIJASTA

dec 2007.

#50
Za tree , znas li ti kaje uope neurotransmitor?? To su ti kemijske tvari koje omogucuju prijenos poruka sa jedne zivcane stanice na drugu...I nemos to ostetit mozes zivcanu stanicu...Ali se vec sad vidi da nabrajas stvari za koje nisi ni siguran... Za etvrto to su sve negativni efekti za vrijeme utjecaja marihuane Sta sta si ti tak uvjeren da ima tolko istrazivanja da ostecuje marihuana mozak??? Da ti pomognem s primjerom istrazivanja... In 1995, based on thirty years of scientific research editors of the British medical journal Lancet concluded that "the smoking of cannabis, even long term, is not harmful to health."
elephant0rAMBASADOR

dec 2007.

#51
E moj bozga.. kako cemo na zelenu granu ako i ti kao dugogodisnji konzument posjedujes toliko losih informacija... :ohno: Inace za mozak je stetnija vegeta nego trava.. vjerovao ili ne vegeta se sastoji 15% od monosodium glutaminata ili pojacivaca okusa. Povezano je 2000 tumora mozga godisnje u americi direkno sa tom substancom.

dec 2007.

#52
Bozga samo cu ti reci da si uz gram istine napisao kilo sranja. Ne zelim trositi energiju na ovakve 'do loop' rasprave. Peace!
bozgaLEGENDA

dec 2007.

#53
@ Weedran - blokiranje i oateivanje nije isto, u pravu si, ali ~ivac ili prenosi ili ne prenosi impuls. Ako je on konstantno blokiran, s.j.eban i ne radi dugo vremena, on crkne i viae ne obavlja svoju funkciju i ostane sj.eban. @ Crass - da, to no je da marihuana nije toksi na i da joa nitko nije umro od marihuane (bar koliko ja znam), ali dugoro no duvanje ti zasigurno nee poboljaati inteligenciju nego e te zatupit i promijenit ea ~ivotne navike. @ elephant0r - Ove informacije koje ja posjedujem su informacije koje su produkt viaegodianjeg informiranja o marihuani kao i ~ivotnog iskustva. A kao druga stvar, nemoj mi dirati Vegetu!!! Prvo se raspitaj kakve su prehrambene navike kod Amerikanaca pa e mo~da biti jasnije zaato toliko umiru od raka. Svaki trei Amerikanac... Ovo ato ja piaem je moj objektivni pogled na konzumiranje marihuane. Naravno da se marihuana ne djeluje na svakog isto. Postoji joa mnogo mnogo faktora koji su tu uklju eni i ne mogu ih sve nabrojati ni da hou, ali treba biti svjestan toga da se marihuana ne mo~e uzimati zdravo za gotovo. Meni je ok pljugat ponekad svaki dan, ponekad rijee, ponekad uope ne. Jer postajem svjestan kad je marihuana lijek, a kad je marihuana porok. Napisao sam gram istine, a kilu sranja i ne ~elia troaiti energiju na ovo? E pa onda mi nemaa ni pravo napisati da su sranja jer nisu sranja. Sad bih najrae spomenuo 4. to ku pravilnika, ali neu... :snupi: Boz :sun2:

dec 2007.

#54
nije istina,dokazano je da u mozgu imamo receptore za cannabinoide,zvani endocannabinoidi,koji ispustaju kannabionoide dok nismo napuseni koji su stvoreni u tim receptorima da bi nas opustili,i sta jos ne...-ispustaju se u vrlo malim kolicinama,i to je dokazano,znaci to vrijedi i za one koji ne puse,a kad se napusis kannabinoidi ulaze u te receptore i one samo nadrazuju zivcane stanice,a pritom ih ne unistavaju,sta nije isto kod alkohola...pogledaj malo na netu najnovija istrazivanja,na taljanskom,eng,hrv,na svim mogucim jezicima ces naci te podatke

dec 2007.

#55
ej WEEDKILLAH ocito neznas sta pises,dehidracija je tebi ovlazivanje,hidratizacija je ovlazivanje...na cemu si ti danas????
bozgaLEGENDA

dec 2007.

#56
To vrijedi i za one koji ne puae?! Lol. THC mijenja ponaaanje ~iv anih receptora i sj.ebava ih, a to nije dobro. Sve ato je previae nije dobro. Pokuaaj trenirati bilo ato, miaii i ~ivci se mijenjaju nakon nekog perioda vje~banja... Tako se i mozak mijenja kad konstantno puait nemoj brijat da nije tako. Boz:sun2:
BeyondLEGENDA

dec 2007.

#57
Mijenja ali ne sj.ebava, receptori prime i nakon nekog vremena otpustiju THC molekule a da ne ostanu povrijeeni, za razliku od veine droga kao ato su alkohol, heroin... koji bombardiraju odreene djelove mozga i uniatavaju ga... imao sam dobru animaciju koja prikazuje to, budem probao nai.
bozgaLEGENDA

dec 2007.

#58
Hajd nai i prosvijetli , over & aut. :smoke18:
BeyondLEGENDA

dec 2007.

#59
Evo tu je: http://forums.vutra.org/obrazovanje/1204-how-drugs-work.html

dec 2007.

#60
da i da ne pusis bozga tebi bi endocannabinoidi proizvodili cannabinoide,dokazano,
bozgaLEGENDA

dec 2007.

#61
Da proizvodili bi neato neki qurac, ali ne bi proizvodili THC kvragu... Ovo je sad ve kvantna teorija, a ne istina ili neistina o vutri... :cool44: I fora animacija... Ali ja joa uvijek dr~im da vutra nije sasvim zdrava kad je se konstantno koristi i to ka. Boz :sun2:

dec 2007.

#62
Ni H(bez primjesa) ti doslovce ne sjebava mozak,tj. ne pravi fiz ku nepopravljivu atetu.Jednostavno je-----tvoji opiodni recetori se prilagode ogromnim koli inama dopamina i za tvoj mozak "obi na" srea postaje 0,to se doga tek kad osoba postane ovisna a do tad je to samo rekreativno napaljivanje svoga mozga da osjeti ugodu prouzro enu nadra~ivanjem opiodnih receptora kakve nema bez konzumacije opijata/opioda ali i prije razvjanja prave ovisnosti to postane ovisnost kao ato veina ljudi postane ovisna o cigaretama prije nego o nikotinu. Istina je da trava kao i veina droga(ako se razumno konzumiraju) NE sjebava mozak.....u smislu pravljenja nepopravljive atete. Svega nekoliko droga uniatava mozak i meu njima i ALKOHOL. A opet toliko ljudi tvrdi da ih je i trava spr~ila.....ja mislim da su to mogli izbjeci rjeim konzumiranjem npr....
gloss_zelenkyAMBASADOR

dec 2007.

#63
Momci, brisanje slijedi ve eras...:wave:
gloss_zelenkyAMBASADOR

dec 2007.

#64
Kao ato rekoh, brisanje slijedi ako vam je krivo, tu~ite se dedi ja u sad malo bacat rime sve dok je ove proklete zime da me ne izuje pa na hladno stavi i postavi nasred rijeke na prokletoj splavi ova tema daleko je doala da ne bi joa dalje poala, moram je rezat,a ne se zezat ako se sranje nastavi smor e da me sastavi zato trpit gluposti nema aanse ni u budunosti jer kako god da se gleda uvijek netko iza oaka vreba i tra~i razlog da izvali nekog sjeba Tema je bila dobra zajebali je ekseri i droga govori mi honey bunny ja ka~em mra mala, alo stani nemo~e to tako nezvao se ja Ivica il Darko neea da me ~enia zato odjebi i tr i u krilo bozgi, crassu, dirtyju, purpulu i velji i viae mi govna ne melji :evilking:

dec 2007.

#65
nemam viae ~ivaca da se prepucavam sa debilnim izjavama puaim od 92 i za razliku od bozga ostalo mi mozga a vegeta ili C za in jesu najvei otrovi za ishranu i viae e te sjebati nego vutra svaki dan reci te to mamama ako je koriste
elephant0rAMBASADOR

dec 2007.

#66
Nedavno sam se vratio iz amerike gdje sam radio kao savjetnik za nutricionizam. Dobro ti rece brain.. napiso si gram istine i kilu sranja. Da sam na tvome mjestu pokrio bi se usima i sutio neko vrijeme dok ljudi ne zaborave ove neutemeljene gluparije koje sipas doslovno iz guzice, a ne iz objektivnog utemeljenog znanja koje pociva na nekakvim znanstvenim cinjenicama. Nemam nista protiv tebe, i ne trazim svadju, ali sam jedan od onih koji ce ti u facu rec kada seres.. a ti frende seres.

dec 2007.

#67
elephant0r pm
Travar 17ISTRAŽIVAČ

dec 2007.

#68
evo nekih glupih stvari koje sam naaao na netu: IZGLED Marihuana: li i na finije ili grublje izrezan duhan karakteristi nog mirisa na suaeno sijeno ijim se gorenjem oslobaa jaki, lagano sladunjavi, miris zapaljenog suhog liaa. POSLJEDICE ZLOUPOTREBE MARIHUANE: ope stanje sli no laganom pijanstvu proairene zjenice potencijalne sr ane bolesti oateenje mozga i centralnog nervnog sistema povean rizik hroni nih plunih bolesti, uklju ujui i rak smanjeno ili nepostojee seksualno zadovoljstvo TO SU NAJVEE GLUPOSTI KOJE SAM UO

mar 2008.

#69
....da se postaje sterilan. Ta teorija pada u vodu..Ljudi na Jamajci su napusheni 0-24,a opet imaju po 16aest djece.:) :maryjane:

mar 2008.

#70
malo su spermatozoidi sporiji (stondirano) ali kad se prestane opet aaltaju manju:b_hop:
LaidbackPOZNAVALAC

mar 2008.

#71
Ovo definitivno stoji...
redwildENTUZIJASTA

mar 2008.

#72
Ev meni je jedan likus rekao da se od skunka dobiva koka, a da je skunk preradjevina vutre????? wtf To mi i sad nije jasno kako moze neko doci na tu ideju, hahahah
redwildENTUZIJASTA

mar 2008.

#73
Ev meni je jedan likus rekao da se od skunka dobiva koka, a da je skunk preradjevina smole cannabisa????? wtf Ne znam kako je uspio doci do tog zakljucka, hahahaha
redwildENTUZIJASTA

mar 2008.

#74
ne znam sto mi je jedan post dva puta izbacilo jako cudno cccc

mar 2008.

#75
udno je ato su postovi razli iti ata ti je rekao ?
SeeNoEvilISTRAŽIVAČ

mar 2008.

#76
Evo ja sam primjetio neke stvari na sebi licno, ne kazem da je samo od vutre nego od svaceg neceg: Nakon dugo dugo duvanja znaci non stop every day postao sam jako lijen, postao sam malo zaboravan , ujutro mi je bilo tesko ustajati al skorooooz... Pa sam bio odlucio da prestanem na neko vrijeme, da vam iskreno kazem super je bilo drugi tip nije mi bilo mrsko radit, ustajao sam normalno i tako dalje sto se tice pamcenja ostalo isto "BRAIN DAMAGE"... Sad koliko je to od vutre ili necega drugo neznam ni sam. Samo zelim jos reci od ostalih droga ujutro sam se dizao ko vampir pun energije, ali oko 1-2 poslije podne nastaje PAKAO... smor teski... Tako moje iskreno misljenje ima istine tu o TIM VUTRA posljedicama ali u prekomjernim dozama... pa jbte sta god uzimas u prekomjernim dozama kosta te debelo cak i zivota... STO NIJE SLUCAJ S VUTROM najgore sto ti se moze desiti je debela paranoja, povracanje i lijep SAN. Da zaboravio sam ovo o plodnosti spomenuti TO SU CISTE GLUPOSTI za mene svako od nas je gledao vatromet joint dosta puta tako da je to sve bullshit... Hvala Vase Coravo Zlo .... hahaha kako sam se uduvo LONG LIVE GANJA
elephant0rAMBASADOR

mar 2008.

#77
SeeNoEvil probaj piti 4 L vode 5 dana zaredom pa da vidimo kakav ces biti, a voda je izvor zivota. Treba biti umjeren u svemu, pa i u umjerenosti ponekad.
SeeNoEvilISTRAŽIVAČ

mar 2008.

#78
ja sam rekao da ako pretjerujes da ce i naskoditi... nebitno koliko to zdravo bilo ;)
SeeNoEvilISTRAŽIVAČ

mar 2008.

#79
btw. dnevno pijem oko 5 litara tecnosti po ljeti i vise, sorry zaboravio sam napisati u post prije ovog
elephant0rAMBASADOR

mar 2008.

#80
Onda probaj pit 10L (samo da moj point ima smisla) :))) Bokte pa kako mosh toliko pit? mene bi 5l vode dnevno odnjelo ko dunav..
Kurblaj KanAMBASADOR

mar 2008.

#81
i ja pijem jako puno vode dnevno recimo poslije jela dobrog po 5-6 dcl u glavnom i jako esto po aau 2 od 2 dcl i tako kontam si da se nakupi oko 4 litre sigurno Obo~avam okus vode baa mi je ugodna

mar 2008.

#82
Ja poslije ru ka popijem pol litre do litru, samo kad gledam film popijem litru... jako puno pijem a nije ni voda nego sokii viae... a ak nisam ni krme debelo neg imam nekih 750 njutna
OkiyKikuENTUZIJASTA

mar 2008.

#83
Slazem se da treba biti umjeren u svemu pa tako i sa vutrom...
SeeNoEvilISTRAŽIVAČ

mar 2008.

#84
Skuzio sam point shaman ;) no worries, a evo dok jedem smlatim 1 litru mozda i vise , tako 3 obroka dnevno...
gargamelPOZNAVALAC

mar 2008.

#85
brijem da i ja naberem blizu 5l dnevno. jos ako je piva u pitanju zna bit i vise..... ali rijetko. doduse 5l vode na mojih 105-110kg i ne izgleda previse, s tim da sam fizicki aktivan.

mar 2008.

#86
otvaramo novu temu koliko litara te nosti (i koje !) pijete dnevno :pat:
SeeNoEvilISTRAŽIVAČ

mar 2008.

#87
haha dobra ideja smoke :)
greenthombISTRAŽIVAČ

mar 2008.

#88
IZGLED: Marihuana , osuaena i ise ena li i na za in origano, ima oatar miris sli an zapaljenoj suvoj travi. Haaia je naj eae u vidu tamno smeih tabli koje podseaju na okoladu. NA IN UPOTREBE: Marihuana se u organizam obi no unosi puaenjem, kao cigareta (d~oint, d~okavac) a mo~e i pomou lula, ~vakanjem, gutanjem, uamrkavanjem ili kao dodatak hrani. Haaia i kanabiolovo ulje se takoe upotrebljavaju puaenjem ili jedenjem. evo upravo iskopirah ovo s jednog sajta pa da ne davim previse zanima me-vezano za ovo:JEL NEKO PAS'O TRAVU NA FORUMU ILI MOZDA IZVUKAO KOJU LINIJICU I KAKO RADI,JA SAM SE JEDNOM UBOO DZOINTOM U VENU-DO J*** JE ; )
Bob _MarleyENTUZIJASTA

avg 2010.

#89
da utjece na gene te da poveceva potrebu za samoubojstvom

avg 2010.

#90
Neki moji prijatelji puae cigare. Tako ja i jedam frend idemo kroz selo i pitam ja njeg zaat puai cigare (on duva obraze, tko mo~e 6-7 cigari pravo puait). On ka~e pa neakode one puno. Ja ga pitam jel kad vutru probao. On re e da on to nikad ne bi duvao jer od toga krae ~ivia, ostajea impotentan i u tom stilu. Joa na kraju ka~e da cigara smanji ~ivot samo za 15 min, a joint za 1 sat.
nightpianistISTRAŽIVAČ

avg 2010.

#91
hahaha, ovo je tak glupo da je smjeano...
pav1337oENTUZIJASTA

okt 2010.

#92
Bli~i mi se 30. godina ~ivota. Puaim 10 godina (prosje no 2 jointa dnevno). 10 x 365 x 2 = 7300 sati sam uniatio. Dakle, skoro jednu godinu. Ono ata Dennis Leary ka~e:"Da, sva sranja koja unosimo u sebe oduzima nam godine ~ivota. Ali KOJE godine ~ivota? One na kraju, logi no. Zna i onih zadnjih 5 godina kad si ve u kolicima, gerijatrija teaka, kad ti tvoj turbo-katoli ki sin mora brisat guzicu jer rukom ne mo~ea dosegnut aupak!" HAHAHAH!
#93
Istine i neistine :) Svakoga moze udariti auto ili mu pasti cigla sa zgrade na glavu. Ako Marihuanu konzumirate iz medicinskih razloga onda se nemojte glupirati i proucite malo sta je za vas potrebno te samim tim probajte se docepati pravog semena i uzgajajte je za sopstvene medicinske potrebe. Licno poznajem mnoge kojima je Marihuana dala bolji zivot ako ne i spasla isti. Devojka koja je toliko izgladnjivala sebe jer se plasila da je debela je izgubila apetit i vise puta je zavrsavala u bolnici. PROBALA JE MARIHUANU I POSLE NEKOG VREMENA JE OPET ZDRAVA I LEPA Momak koji nije mogao da spava je koristio White Widow i umesto zombija svako jutro je gledao svoje sveze lice. KORISTIO JE JAKO MALU KOLICINU OKO 0.3G SVAKO VECE KADA NEMOZE DA ZASPI. Mislim da protiv bolova nepostoji manje stetan i delotvorniji lek... Ako Marihuanu konzumirate rekreativno onda pronadjite ono sto vam najvise prija i naucite kako da prepoznate kvalitet biljke, jer se danas na ulici svasta prodaje.

sep 2011.

#94
Dosta toga sam procitao na ovom forumu i mogu da prenesem licne utiske. Forum je odlicno koncipiran, pregledan i poucan. Na forumu ima dosta korisnika koji nisu svjesni sta uopste pisu, recimo da neko napise da dnevno pusi do 5 dzointa i ne smatra da je to nesto lose! Ja sam bio strastveni pusac cigareta pa sam prestao pusiti nakon sto sam zavrsio na 3 kutije dnevno, to je preraslo na trovanje a ne uzivanje u necemu. Ako podijelite dzoint sa drustvom vikendom uz neku festu to je uzivanje, ako razmisljate kako svaki dan morate zapaliti po jedan ili vise to je vec preraslo u maltretiranje i nekakav vid ovisnosti Ako vas nesto opusta to je posledica nekakvog napora, rada bilo fizickog ili psihickog te se iz toga razloga i opustate, ako ste svaki dan tokom cijelog dana opusteni djelovanjem konoplje jednostavno cete se navici na takvo stanje te ga necete ni primijecivati a to povlaci trazenje novog sredstva za postizanje "viseg" nivoa svijesti ili ugodjaja. Licno vjerujem da vecina svakodnevnih uzivalaca prelazi na teze droge.Zabluda je da ne izaziva ovisnost. Ima ljudi koji su ovisni o slatkisima, iz zdravstvenih razloga ne smiju da ih konzumiraju ali im je tesko da savladaju svoju opsesiju slatkisima, pa zasto ne bi postojala i ovisnost o travi.Treba je uzimati kada za to ima i potrebe (medicinska potreba) ili kada je za to lijepa prilika (veselo drustvo na nekakvoj veseloj zurci)Nisam napisao u namjeri da nekome solim pamet ili namecem svoje misljenje, samo prosto iznosenje misljenja koje i ne mora da znaci da je ispravno!
derataurPOZNAVALAC

sep 2011.

#95
Romeo odlicno sroceno,pogotovo ovaj dio sa svakodnevnom potrebom(ponekad vecom,nekad manjom)al ugl. ju vise manje svi osjecaju...naravno govorim o dugogodisnjim konzumentima,a da ne pricam o popodnevnom umoru :flamed: svaka cast za cigarete
HookerLEGENDA

jan 2012.

#96
Niste culi ovo!Od skanka mogu da popucaju vene,od preteranog(sta god mislili pod tim)konzumiranja zidovi vena se tanje i u jednom momentu samo BAAAM,puknes
Big LLEGENDA

jan 2012.

#97
A od aita ne? :/

jan 2012.

#98
Po svim tim pricama o stetnosti ja sam odavno mrtav onda od trave :-D !
HookerLEGENDA

feb 2012.

#99
Nema opasnosti,ako se ne preteruje.A i sta znaci preterivati,nemam pojma.Evo samo da probam da nabrojim sta je sve opasnije od duvke:gazirani sokovi,nes kafa,slatkisi,beli hleb,slanina,sunka,prasetina,virsle,salame,pastete,lisnato testo,hamburger,majonez,kecap,senf....naravno,ako se preteruje...:signs053:

apr 2012.

#100
Pozdrav svima, nov sam ovdje, naletio u istra~ivanju na ovaj forum, odma mi je toplije oko srca :icon_mrgreen: Evo ata je izaalo u asopisu "Javno zdravstvo" i ata mi je stara dala da pro itam. Ajde molim ako se nekom malo upu enijem da pro itat i obrazlo~it ata od ovoga dr~i vodu a ata ne, pogotovo podcrtani djelovi. Znam jedino da mi se riga kad vidim da je sakoman uklju en.
He-ManLEGENDA

apr 2012.

#101
Tu i tamo ima pokoja re enica koja bi se mogla okarakterizirati kao plauzibilna ali ne u ovom kontekstu kako je napisano i s ovako aturim objaanjenjem "problema". Ina e kompletan tekst je napisan bez ikakve veze i totalno pristran s " injenicama" izvu enim iz konteksta. A posebno pozivanje na ovu slavnu "studiju" obavljenu na majmunima, s malim "propustima" kao ato su upumpavanje dima direktno preko maske uz nedovoljne koli ine kisika, s enormnim dozama i kroz du~i vremenski period. Naravno da su majmuni imali oateenja mozga, ali ne zbog kanabisa, ve zbog nedostatka kisika. Prijevod: uguaili su majmune dimom i za to proglasili kanabis kao glavnog krivca. Nemam vremena sada secirati sve tvrdnje, mo~da kasnije,... ali uglavnom tekst je gomila pristranih gluposti.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se