VUTRA
ForumMarihuanaObrazovanjeMutacije i deformacije Cannabisa
LEGACY

Mutacije i deformacije Cannabisa

678 odgovora63,418 pregleda

jun 2016.

#1
Pozdrav Vutro! E nisam mogao nai temu o tome iz naslova, pa reko ato nebi imali neat tako, joa malo nadopunjeno slikicama, pa da se usput i neata nau i, a i poslu~it e ;) . Malo sam lutao po netu, nakupio neata slikica, neata teksta, pa reko da prevedem, obradim i uredim :D. Koliko vidim i na forumu se u zadnje vrijeme pojavi tu i tamo fotka ne eg udnog i neobi nog kod omiljenih nam biljkica. Mutacije i Deformacije su veinom genetske, iako mogu biti prouzrokovane i mikroklimom i uvjetima u kojima se nalaze. Dosta su rijetka pojava, ali opet zna se dogodit. Kako sam malo itao o tome pada mi na pamet da imam jednog. Aj da preemo na stvar. Evo slike i par rije i o nekim deformacijama i mutacijama drage nam biljke: Trolist: (Trolist je jedna od eaih genetskih mutacija kanabisa. Imali smo priliku i susretati je na forumu. Prili no simpati no, a rekao bih i pozitivno jer biljke sa po tri para po etnih listova i daju 1/3 viae sporednih grana pa je samim time i pogodna za trening Scrog metodom). Par primjeraka nakon klijanja: Dvobojni Listovi: (Ovo je dosta rijetka mutacija ali eto imali smo priliku i to ve vidjeti na forumu. Pojava koja ne ini nikakvu atetu. O igledno razli ita boja lista koji ce pravocrtno dijeli na dva tona. Obi no se pojavljuje meu privih par listova i ne proaiti se na ostale listove biljke. Izgleda dosta fora, a dvije boje lista mogu biti u kombinaciji; Zeleno-}uto, Zeleno-Bijelo i Zeleno-Ljubi asto). Evo kako izgleda: Formiranje Heda na centru lista: (Isto jedna GM koju smo koliko me pamenje slu~i imali prilike vidjeti na naaem forumu, ma pravo smo udo. Zna i kao ato mo~ete zaklju iti, hed se formira na centru lista gdje se spajaju krakovi. Potentnost kod ove mutacija je jednaka kao i kod normalne biljke, ali opet je u naau korist jer biljka formira viae hedova i ak fun listovi joj sadr~e prili no visoku razinu thc-a). Ovako to izgleda u za etku i u fazi cvijetanja: SamoTopirajua biljka: (Ovo je jako rijetka mutacija, i zabilje~eno je tek nekoliko slu ajeva biljaka koje same sebe topiraju. Nemojte misliti sad, pa kako biljka uzme akare. Nije baa tako, nego pri a ide ovako...Neke biljke umjesto da razvijaju nove node i rastu u visinu po nu tjerati nove sporedne grane, isto kao ato se dogaa nakon topiranja. I uglavnom takve biljke ostaju patuljaste i ne porastu visoko, te u cvijetanju ako ga do~ive ne mogu dati neki zna ajan urod.) Jedan od primjera: Ekstremni Foxtail-ing: (Foxtailove susreemo obi no i kod sative i kod indike i to nije niata neobi no. Extremno stvaranje foxtailova je mutacija uzrokovana uglavnom ljudskom pogreakom, i mnogim strainovima je to kao na in obrane nakon pro~ivljenog stresa. Pojavljuju se u odreenoj fazi cvijetanja iz nekog od krupnijih hedova, znaju biti dosta duga ki, a veinom se javljaju nakon stresa od vruine ili pregnojavanja.) Evo malo primjeraka ove mutacije (Slika 1- vruina, Slika 2- pregnojavanje): Blizanci / Blizeri: (Takoer jedna simpati na pojava, zna se dogotiti u rijetkim slu ajevima, mislim da smo i ovu mutaciju imali ve na forumu. Rije je o dvije klice iz jedne sjemenke, odnosno dvije biljke iz jedne sjemenke. Ovo je genetska mutacija, i u veini slu ajeva se nakon odreenog perioda mo~e uspjeano razdvojiti jedna od druge biljke i rasaditit svaku zasebno. Ako vas to zadesi pravi ste sretnik). Izgleda ovako: Jednoprste biljke: (Jednoprst ili kako bi se u nas reklo jedan krak lista. Zna i ova mutacija podrazumjeva biljke koje raaju listove sa samo jednim krakom. Dosta je rijetka pojava, pomalo i korisna jer biljka kanabisa sa ovom genetskom mutacijom je uglavnom neprimjetna jer ne podsjea sa ni im na takvo ata. Izgleda kao da neizgleda, ato bi se reklo). Ajde pa da vidimo taj jedan prst: Previae Lumena: (O ovoj mutaciji, odnosno deformaciji sam uo. Tako da ona "previae lumena i previae watti nemo~e akoditi baa ne pije vodu". Kao ato sam naziv ka~e, mutacija koja izaziva izbjeljivanje hedova, te takvi hedovi koji postanu izbjeljeni gube potentnost ili je nakon predoziranja lumenima uope ni nemaju. Nj eae se dogaa kod LED overdoza.) Pa pogledajmo primjerke: Slatke Suze: (Ovo mi zvu i totalno sexy, haha. Rije je o mutaciji koja i nije toliko rijetka, mo~e se dogoditi u kasnoj fazi cvijeta, ili nakon branja. Rije je o kapljici biljnog soka kojeg biljka zna izlu iti. eaa je pojava na stabljici ali zna se dogoditi i na listu ili iz heda. Ka~u onaj kome biljka propla e e imati mnogo sree u ~ivotu. Ja pokuaavam vikat na biljke al nee da zapla u, haha.) Evo kako to izgleda: Eto ga druatvance. Toliko za sad, joa u ja iskopat kojekakve neobi nosti, pa nadodavati, a i vi se slobodno nadove~ite. Ja volim ovakve stvari itati, jer kao ato ima udnih ljudi tako ima i udnih biljaka. ostajte mi dobro i ata ja znam, idem neata smotat. Ako tema nevalja bi ujte me :D. Peace ;).
StipeZMAJ

jun 2016.

#2
Cool je tema :) Budem dodao flat stem i malo o tome....al sad nisam u stanju. Bitno da imam zapisano :D
klada1115POZNAVALAC

jun 2016.

#3
:thumb: :razvaljen::
ZEUS+ENTUZIJASTA

jun 2016.

#4
Tema 10+:respect:, mada me zanjima dali je moguce da su mutacije nasledne preko semeniki poshto verujem da su skoro 100% nasledne ako uzmemo klonove poshto je to cist copy/paste! Jako mi se svidja ta jednoprsta :watch: jer bi njih mogao u saksije pa po dvorishtu :djede: kao neke male autose u wide open spot al opet na neki nacin u stealth modu Bash me zanjima dali ima takvih u nekom shopu da se poruce!? :rasta::rasta::rasta:

jun 2016.

#5
Evo ja sam zabilje~io 2 u svojoj karijeri :) 1) jedna sjemenka,2 klice,2 biljke 2) Slatke suze (stvarno su slatke ;) )
hazeriZMAJ

jun 2016.

#6
Fora su ove dvobojne,volio bi vidjeti to uzivo.:idea:bravo No Joke!:thumb:
1310ZMAJ

jun 2016.

#7
Mutant iz prvog uzgoja, skoro je dobila nogu iz boksa, flat stem. I list je mutirao Rad je bio solidan, etvorka.
h0ndaZMAJ

jun 2016.

#8
Koja vrhcina nabijena za ne povjerovati,,sve mi se cini da imam foxtejlove od pregnojavanja :razvaljen::
FroggyLEGENDA

jun 2016.

#9
Ove slatke suze mi se redovno deaavaju i probao sam liznut to i stvarno je slatko. Ima neki okus karamele, bar na mojoj bluedremki je tako bilo, a mislim da ima i svoj rad poato je to isti koncentrat thca koju ona izbacuje iz nekog razloga..
hazeriZMAJ

jun 2016.

#10
Brate mili,ko od stjene odvaljen...;):p
DegustatorLEGENDA

jun 2016.

#11
ne propustas nista bukvalno. To se desi na jednoj,dve liske i nista. Mene cak jako nervira :D A troliske su mi dobra fora. Ove sezone sam imao dve uspesno sazrele biljane razlicite sorte i treca trenutno cepa napolju. Silver haze,posebno mi je drago sto je bas ona utrojila :D
hazeriZMAJ

jun 2016.

#12
Znas sta je najveca fora;to sto sam ja danas prvi put vidio tu mutaciju ovdje na forumu,lajkao,komentirao,a drugi dan kada sam usao u box vidim to na jednom listu svoje biljke..kakva slucajnost ili..nesto drugo.:eek::thumb:
ZEUS+ENTUZIJASTA

jun 2016.

#13
mislim da je auto sugestija :D :D :D povezanost sa biljanom na vishem nivou!

jun 2016.

#14
trolist=triploid...
nerpZMAJ

jun 2016.

#15
Meni je MK poloploid dao 2 generacije solidnih semenki. Iako su se pokazale genetski zdrave ipak nijedna posle nije postala poliploid.

jun 2016.

#16
Nakupio sam joa mutacija pa u dodat kad uhvatim vremena, imam i o poloploidima. Brijem da mnoge banke pokuaavaju ili su pokuaavale dobiti ciljano sjeme sa uroenim poloploidizmom, viae manje zbog otpornosti i potentnosti takvih sorti. Mogue da emo za 5 godina mo birati sjeme kad naru ujemo tipa Fem/poloploid ili Fem/normal ;)
1310ZMAJ

jun 2016.

#17
@nerp, morali bi oba roditelja biti poli, ima neato o tome od stare garde, maverik ili tako nekako se zove lan, mutacije su u raznim odnosima pa jedne rade a druge su samo lijepe.

jun 2016.

#18
Gooood :clap:::D
DBROWNPOZNAVALAC

jun 2016.

#19
Jaoj imam FLAT biljku trenutno,sutra cu ubaciti sliku,ja ludju biljku video nisam :D

jun 2016.

#20
da bro, ko sto je moguce da neces vise moci uzeti reg meke. a to je bed, no... imam fotki za ovu temu al trenutno ne mogu da se setim passworda na postimage, jbg, kad raspetljam

jun 2016.

#21
Poato po svemu sudei nee biti reg semena , bilo bi dobro da neko stru an obradi i tu temu skladiatenje semena :) Ja ve prou avam kako je najbolje :) 4 god i joa uvek su klijava :thumb: Sorry @No Joke :thumb:
DBROWNPOZNAVALAC

jun 2016.

#22
FLAT mutacija, simpaticna biljka :)

jun 2016.

#23
@DBROWN meni to ne li i na flat stem mutaciju uope, nek pametniji prosude. @perikle klijao sam sjemena i po 9 godina stara, samo nek su na hladnom i mra nom i vjerujem da od njih 50 starih 50 godina e bar 5% isklijati.
StipeZMAJ

jun 2016.

#24
@DBROWN nije. iz flat stem grane ne izlaze sporedne grane uopce. samo fan listovi direkt iz glavne stabiljke i kruna na vrhu kao cvijet. takodjer flat stem je elipticnog oblika na dodir mekano i hruskavo ko celer :D
DBROWNPOZNAVALAC

jun 2016.

#25
E pa upravo tako je i izgledala biljka,samo sam skontao vrlo rano i kad sam je presadio otkinuo sam taj list syo je isao direktno iz stabljike i ispala takva biljka :D Sta je onda ovo ako nije flat :o

jun 2016.

#26
bacih pogled, po mom tu od fleta nema ni f. a biljka izgleda ok, bude to super
klada1115POZNAVALAC

jun 2016.

#27
:popcorn:::D:joint2:

jun 2016.

#28
Evo joa malo korisnog ativa, nije na odmet ;). Polyploid - Polyploidizam (Prili no rijetka genetska mutacija, neki tvrde da je proizvoa i sjemena rade namjerno kako bi sorte postale ja e i otpornije. To i jest odlika polyploidne biljke, hedovi su vei, tvri, masivniji i na testiranjima je potvreno da takve biljke sadr~e neato veu razinu kanabinoida. Do ove mutacije doe podijelom kromosoma prilikom vegetacije, ak neki izvori navode da se mo~e dogoditi i zbog stresa. Uglavnom ovo je korisna mutacija, slike e vam rei dovoljno, i ve smo je i susreli na forumu). Evo je: Albinizam (Prili no rijetka pojava. Deformacija prouzrokovana nedostatkom pigmenta. Kako je albinizam pojava koja je pronaena kod svih bia planetu, tako se zna zadesiti i kod voljene nam biljoze. Ovakva deformacija je obi no loaa za grovere jer je rije o biljci kojoj nedostaje zelenog pigmenta (Klorofila) a bez toga je i ote~ana fotosinteza. Mo~e se dovesti do nekog kraja ali albino biljke gube potenciju i prili no su osjetljive.) Bacimo oko: Dupli List: (Kao ato i naziv ka~e rije je o mutaciji kada na fan listu pojavi joa red listova. Mo~e biti samo jedan krak a mogu se pojaviti i poduplanja od tri kraka listova. Nije niata ato utje e na daljnji razvoj biljke, uglavnom je prili no neobi no. Mo~e se pojaviti na samo par listova, dok itam da je znalo biti i biljaka kojima su kompletni setovi funova bili poduplani.) Ovak nekako: Spiralni List (Stranci ovu mutaciju joa i nazivaju "disc leaf". Jako je rijetka pojava. Obi no se dogaa po etkom prema sredini vegetacije da se veinom jedan list ili jedan par listova uvije u spiralu. Dosta simpati no izgleda, i nema nikakvih loaih utjecaja po biljku). Eo spiralice: Vinova Loza (Po svemu sudei ovo je neat najzaebanije od svih mutanata. Rije je o poremeaju gena koje upuuju na ljudsku umjeaanost i igranje bogova te ukratanje DNA kanabisa sa DNA vinove loze. Mutacija je prili no rijetka. Bilo je jedno vrijeme dosta slu ajeva ovakvih biljaka u ju~noj americi ali se nakon nekog vremena u estalost ove mutacije smanjila. I dalje se mo~e nai poneki slu aj, ovakve biljke ili uope ne raaju ili daju neki poluhed koj ni nema veliku potenciju. U americi je ovakva vrsta mutirane biljke na zlu glasu kao atetna za zdravlje, pa je groveri uglavnom uniate). udo udo: Eto toliko za ovaj set mutanata :D. Peace from
StipeZMAJ

jun 2016.

#29
Sta ne ubace gen jablana ili baobaba a ne loze...cuj loza :D
orange-lionENTUZIJASTA

jul 2016.

#30
to je to ,oduvjek sam pri~eljkivao ovu mutaciju .dvije mi najdra~e biljke.kad bi umjesto gro~a rasli hedovi. :D
orange-lionENTUZIJASTA

jul 2016.

#31
@Stipe ili mo~da amboziju pa da se nemo~e iskorjeniti.:joint2:
basloLEGENDA

jul 2016.

#32
danas primetim na biljani,lici na spiralni list
orange-lionENTUZIJASTA

jul 2016.

#33
pitanjce,dali se mo~e biljka izdeformirati usljed loaeg topiranja(premalo osje eno)...meni je jedna biljka sa dva lista a druga sa tri lista po cjeloj biljci...pa me zanima.dali je genetika .sjeme nije brendiranao.
StipeZMAJ

jul 2016.

#34
Ne bas. Stavi sliku da vidimo.
orange-lionENTUZIJASTA

jul 2016.

#35
12/12 od starta, stare 39dana.spol Pokazale 17ti dan. Nadam se da se vidi, Kamera na mobu nije bas nesto. Eto.

jul 2016.

#36
To je genetski tako, nije to mutacija niti neat prouzro eno topiranjem.
orange-lionENTUZIJASTA

jul 2016.

#37
znai genetika,hvala. :bocni::

jul 2016.

#38
a ljubicaste peteljke na listovima nisu genetika, ne znam kako djubris al to nekad ukazuje na manjak fosfora il neku promenu u zemlji koja biljci otezava apsorpciju nutrijenata. svakako, nismo u temi za probleme, al ipak spomenuh pa prati situaciju
orange-lionENTUZIJASTA

jul 2016.

#39
fala svima,pratim:watch:
PnkPOZNAVALAC

jul 2016.

#40
Evo da i ja postavim fotke free tutankamona koja je proala svaata. Od samog po etka je bila zakr~ljala i pri seljenju ostalih u out sam je zapiknuo u neku rupicu pored puta. Nakon mjesec dana vidio sam da je ipak malo krenula, iskopao je i vratio na terasu u teglu da pratim kako e se dalje razvijati. Sada joj je nekih 60 dana, 20 cm i ima vrlo intezivan miris. Primjetio sam da su node krenule rasti asimetri no, a zadnje 4 su narasle sa po tri grane. Ostavljam je do kraja da vidim ato e biti od nje.

jul 2016.

#41
na toj biljci ne vidim nikakve mutacije il deformacije, malo si promaso temu
PnkPOZNAVALAC

jul 2016.

#42
Onda ok. Nemam puno iskustva al mi nje izgledala kao druge s kojim je rasla. Mo~e delete onda da ne bunim druge , a ni sebe :fuck:
napalmLEGENDA

sep 2016.

#43
List ima 8 lista, 4 sjemenke i 4 banaice ;)

sep 2016.

#44
Super primjer mutacije cvijeta na listu uz to joa hermafrodit :thumb:
Buba ŠvabaAMBASADOR

sep 2016.

#45
Ja imam jednog Early skunka kojeg bi trebao poslikat. Stabljika normalna, topirana; 1. glavna grana normalna, 2. glavna grana flat stem mutacija. Pored svega, listovi na cijeloj biljci koja je velika solidno nisu vei od 6-7 cm promjera a cvjeta dobranih mjesec dana i tek su sad cvjetovi jedva po eli pomalo formirat oblik. Ako tako nastavi, nee bit gotova prije 11. mjeseca :D
1310ZMAJ

sep 2016.

#46
@PowerSeed @perikle, jel ja neato krivo razumijem, o kakvoj ne mogucnosti kupnje sjemena je rije ,Tek me krenulo, da buksamo sjeme?
vagerAMBASADOR

okt 2016.

#47
mutacija ??? afgan skank 8 dan starosti ... taman cekam da seckam a ovi se sam topiro ...

okt 2016.

#48
dok ima Mr.Nice seeds nece biti problema sa regular sjemenom. sad vidjeh ove slike i onaj flat stem head je prelud

okt 2016.

#49
Brijem da je nju kiselia zdeformirao drug :)

okt 2016.

#51
Interesantno :) Bua vidio u kona nici ata bude :) Koja genetika je u pitanju ?

okt 2016.

#53
Valjda nebu prdec XD Interesantno --drzim fige da bude sve kako bog zapoveda.
hazeriZMAJ

okt 2016.

#54
Znaci na svakoj biljci je neka deformacija?Mislio sam samo jedna na onim slikama u galeriji.
hazeriZMAJ

nov 2016.

#56
Evo da se i ja upisem u ovaj dio foruma.Naime,iz vrhova automata White train izlaze mi trolisti.Sada dali je to kakva deformacija ili...neznam ali meni nova stvar.Cjjela biljka je od pocetka jako cudna..od ful brzog cvijetanja do samog izgleda vrhova.
Kanabis_kidAMBASADOR

nov 2016.

#57
Vjerojatno je pokupila malo viae ruderalis gena
hazeriZMAJ

nov 2016.

#58
Pokupila je ona ful sa obzirom da je pocela cvijetati u 12,13 danu.Nevjerovatna biljka:)
L0oDZMAJ

nov 2016.

#59
to je normala za autosa frend ;) bar meni dosad bila... :razvaljen::
hazeriZMAJ

nov 2016.

#60
Sve jasno frend medutim ova je ful cudna sorta.Ne zalim se jer je puna ko prasica ali u puno segmenata drugacija od ostalih automata.Kako god bitno da je dim kvalitetan,a sudeci po mirisu i ljepljivosti bice bombon:)

nov 2016.

#61
nakon 15-tak dana pocne vecina cvjetat.mora da si dobio dobru genetiku kad tako jako cvjeta:D srebro trazi odma :D

nov 2016.

#62
Mislim da je deformacija neka.Jedna gran ica sama odlu ila da potjera 2 vrha. `teta ato nee do~ivjeti kraj radi divnih,krasnih,umiljatih tripsa.
StipeZMAJ

nov 2016.

#63
Imao sam istu pricu na BT :) fora izgleda

nov 2016.

#64
Evo i na Jack Hereru jedan zanimljiv list.
CorleonevLEGENDA

nov 2016.

#65
Pozdrav vidim da ja imam zanimljivi primjer deformacije nase drage biljke..Dvobojni list..Bar se nadam :) Pojavilo se prije tjedan tako nesto al na niti jednom drugom listu tako mislim da je to to..Kad sam prvi put primjetio na to biljci izraz lica mi je bio :sadbanana: :confused: :whato:::watch: pa se opustio dok sam pregledao ostale listove i procitao ovu temu..Super topic ima svega stvarno ovdje:thumb: e sad me zanima jel deformacija ili nekaj se buni biljka :)

nov 2016.

#66
ne bini se, odredjena forma mutacije lista http://www.growweedeasy.com/weird-or-what
1310ZMAJ

dec 2016.

#67
@PowerSeed Hvala na ovom linku :)

dec 2016.

#68
Samotopirjua biljka. Karamelo, Kannabia Seeds.

jan 2017.

#69
Jedna zanimljivost, list se podijelio u dva lista na malo neobi nom mjestu. A biljka (NL Vision Seeds) je tek od 4. kata odlu ila da bude trolist:watch::) :respect:
Gandalf69ENTUZIJASTA

jan 2017.

#70
Ja imam foxtailove...vjerojatno iz oba razloga jer sam joj priredio s tres ranom berbom cvjetova koje su previse napale bananice...Foxtail i bananice...jel to dupla mutacija xD

jan 2017.

#71
Haha, bananice su na tvoju duau :D, tak da nije mutacija. A foxovi, mogue od temperatura i previae gnojiva, to je mutacija, iako opet izazvana tvojom pogreakom, zna i nije genetska, ato bi se reklo nisi pazio ;).
Gandalf69ENTUZIJASTA

jan 2017.

#72
Vjerojatno previse gnjojiva jer sam u par navrata pretjerao s Atami Bloombasticom jbg prvi grow...temperatura mi je ok i nema prevelikih varijacija :)

feb 2017.

#73
Bubble Kush fem.(RQS) -Polyploid :D
zxwLEGENDA

apr 2017.

#74
Samotopirajuca domaja

apr 2017.

#75
Melon Gum (Dr. Underground)
filip666ISTRAŽIVAČ

jun 2017.

#76
Pozdrav Moja biljka ima jednu vrlo cudnu deformaciju prva polovica biljke ima recnaste listove i izbacila je spol da je zensko. A gornja polovica ima pune listove bez poznatih reckastih listova, ali takoer ima zeski spol na sebi. Zna li neko sto je to ?

jun 2017.

#77
Slika? Niata bez slike.
-BäR-ZMAJ

jun 2017.

#78
Smatram da je prigodno za ovu temu,ak nije nek se briae :) white widow Biljka koja nije imala klasi ne cvjetove nego nego samo foxtaile,bila je mekana i gusta ali zato je imala predobar rad :smoke: Blueberry haze auto-mega mini edition :zvizd:

jun 2017.

#79
Moby Dick 2, po eo sa 3 kotiledona i dalje nastavlja da izbacuje po tri lista.:)

jul 2017.

#80
`altam ja forum i naem ovu objavu iz 2014 godine reko znam ja gdje u ovo postaviti hehe.
manilaAMBASADOR

sep 2017.

#81
Flat Leaf Patka :)
manilaAMBASADOR

sep 2017.

#82
Nije leaf nego steam, manje bi trebao pusit izgleda....

sep 2017.

#83
ja vidim poliploida, a da li je leaf ili steam flat, to se ne vidi ;)
jaime88LEGENDA

sep 2017.

#84
moja biljka u outdooru izgleda kao grm, ima jako uske i dugacke listove i neki vrhovi su ljubi asti, ato je to?
manilaAMBASADOR

sep 2017.

#85
Aaaa, ne moze se ni vidjet, ti si mi dao dijagnozu kada sam stavio sliku grane na kojoj je taj vrh da je to flat steam. Znaci to je flat steam poliploid.
manilaAMBASADOR

sep 2017.

#86
Aaaa, ne moze se ni vidjet, ti si mi dao dijagnozu kada sam stavio sliku grane na kojoj je taj vrh da je to flat steam. Znaci to je flat steam poliploid.
manilaAMBASADOR

sep 2017.

#87
Aaaa, ne moze se ni vidjet, ti si mi dao dijagnozu kada sam stavio sliku grane na kojoj je taj vrh da je to flat steam. Znaci to je flat steam poliploid.

okt 2017.

#88
poliploid? liberty haze, samo na jednom vrhu 3 iz 1. .
NogudAMBASADOR

okt 2017.

#89
dobra fora sa mutacijom..
Maks031AMBASADOR

okt 2017.

#90
Kod mene na libertyu ista stvar. Mislim da nije poly, svaki cvijet je poseban ako zaviria ispod. Ali sva tri rastu jednako na jednom vrhu, izgleda interesantno.

okt 2017.

#91
@grouchy @Maks031 nije to pliploid, eventualno neki samotopirajui vrh neke grane. https://www.vutra.org/threads/uska-stabljika-flat-stem-poliploid.14201/

nov 2017.

#92
Zna li netko o cemu je ovdje rjec. Slika nije najbolja ali moze se vidjet o cemu govorim.stavjam sliku od grana izraslih kod listova koji drze opnu, znao sam to i prije nekad ali bilo bi zakr~ljalo pa bi otkinuo ili bi samo otpalo s vremenom. Znaci radi se o listovima glatkim onim koji se otvore prvi kad sjemenka odbaci opnu . Inace sam biljku topirao iznad treceg kata ali uvjek sam prvi kat smatrao onaj prvi jednolist koji bude nakon odbacivanja opne,a po ovome to bi vec bio drugi kat. Dalje, jedna strana je izbacila 2 grane a druga jednu koja se nakon 2 svoja kata samotopirala i nastavila rast u dva vrha. Rjec je o auto cheeseberry 00seeds. Ne mogu sad bolje uslikat jer sam sat vremena pravio mjesto u boksu i trazio idealan kut za ostale sestre. Ovo je jedan od vrhova ovih grana. Ako teeba bas izvuci cu sve van iz boksa pa uslikat
h0ndaZMAJ

nov 2017.

#93
Normalna ti je biljka ne brini :watch:.

nov 2017.

#94
takozvani kotiledoni :) desava se, nista posebno

nov 2017.

#95
Grane izmeu ova dva sloja? Oprosti jer nisam siguran da shvaam najbolje Brkam neke pojmove pa mi je bilo onako lakse se izrazit, glupo, znam

nov 2017.

#96
samo ti opusteno teraj dalje

nov 2017.

#97
Prije nekih 20 dana frend dosao po mene i odveo me kuci pokazao mi 3 biljke iz domaje( isto sjeme od mog nezavrsenog outdoor dnevnika 2017 ), biljoze je posadio vani u kamen takorec sredinom 8mj, i sad kad su pocele padat temp, on ih odlucio pokusat iskopat i zavrait pod clf+led27, odmah sam skuzio da je jedna od 3 hermi i savjetovo da je makne,s tim da sam bio skeptican i oko preostale 2 jer su bile svega 10-15cm visine samo s cvjetom na vrhu, kontam "ova hermi, sad ih u cvjetanju presaiva, s sunca ih unosi unutra itd, vjerovatno ce mu i ovo biti puno sjemena ali tvrdoglav je pa eto", rekao mu da nema sta, MORA` uzet timer i stavit ih na 12-12 i nadat se da nisu oprasene i da nece postat hermii jer ovoliko stresa tesko da ti se nece pohermit a jos ti nije fem sjeme. On govori "ma samo da izvucem desetak g s svake ja sretan, sta sam mogao, ostavit ih vani da ih led spali", nista,Pomogao sam mu postavit lampe i timer, rekao mu da ce najvjerovatnije biti hermii jer toliku kolicinu stresa tesko koja fem bi prezivila , kamoli random domaja, i objesnim mu da sad mora to sad ostavit u tom ato je sad posadio i NE dirat nista vise i molit se da ne dobije grozdove sjemena,. To sam tad napravio i vise sve do jucer ih nisam vidio, ono ato sam vidio kad sam dosao bas me ugodno iznenadilo s obzirom na ato je to licilo kad ih je unio. Doslovno su bile samo desetak cm velike biljke a stare vise od 2mj, s samo 7-8 listova i pistilama na vrhu biljki. Dakle sinoc vidim ovo, biljka iako na rezimu 12-12 je odreagirala super po meni i u peterostru ila se,kao da je nastavila vege i cvjetat zajedno, ok dao sam mu gnjojiva i supervit, presadio je u kvalitetnu zemlju ali opet mislim da je prosao bolje nego da je to isao s namjerom radit, pogledam vrh ove druge i sjetim se teme o mutacijama i deformacijama kanabisa, pomislim ovdje je o tome rjec i pocnem mu ja pametovat nesto o toj temi a potaknut ovim prizorom , govorim mu kako je ovo nekakva mutacija i sad nastavljam o toj temi i kazem mu " znas koja ti je navodno jedna od najpo~eljnijih mutacija-deformacija, kad ti iz jedne sjeme izbiju 2 klice", a on meni na to " pa to je meni bilo sad kad je ova big devil iskijala, 2 izvirile iz sjemenke, nisam bio siguran jesam lud pa ti nisam nista spominjao,ja to dok sam prpo po tom nesto zeznuo i ostala ta jedna,a sta bi bilo da sam ostavio" govorim mu " pa 2 biljke",usput taj big devil xl auto mu je tek izbio iz zemlje osim kotleodnih nema vise nista,dakle tek nikla, ja dok sam gledao ove njegove iz outa u ovim posudama na povraini zemlje (plantela univresal) uo im neato sli no njegovom big d., u istoj fazi samo malo tanje djeluje ovo dole oznaceno crvenom..pokusam vidit koliko duboko ide( da nije nesto uneseno s tom zemljom iz outa) i vidim da je od povrsine gdje je cista plantela korjen koji ide samo 2-3cm prema dole i nije ni blizu te zemlje koju je unio s korjenom iz vana. Pretpostavim da mu je to ta druga klica i pricam mu o tome, on tvrdi da nema sta drugo biti ako je moguce to sta ja govorim. Pitao ga bi li mi dao pa cemo za par dana znat jel vutra ili ne, kaze "nosi slobodno", uzeo u njega malo plantele u asicu i izvadio tu klicu s korjenom, posadio u casu,odnio do svog boksa pod svjetlo pa cu valjda kroz dan-dva znati jesam li dobio besplatnog autosa ili obicnu poljsku travu. Evo slike i" toga", ja na osnovu ovog ne mogu skuzit jeli kanabis , posebno zato jer je samo pola lista virilo iz zemlje pa se klica izduzila, nenormalni uvjeti,listovi su svjetliji i tanji,ako netko vec po ovom to moze diagnozirat evo slike pa
jaime88LEGENDA

nov 2017.

#98
jednom kad sam htio uzgojit biljku izikla je mala biljka ali nikad nije bacila 1st set of true leaves, pa sam ju bacio, da li je uzrok tome loa odabir zemlje?

nov 2017.

#99
da.

jan 2018.

#100
Ista ta sjemenka iz koje je izrasla biljka se samotopirala, nedsvno je stavio na klijanje drugu BD iz istog paketia i opet je pustila 2 klice,ovaj put je nakon ato su izbile iz zemlje ispio ih razdvojit i sad mu rastu 2 BD iz 1 sjemenke. U pakovanju su bile 4 kom, ostale su jos 2, da li ce i te izbacit isto po 2 klice kao ptve 2 i hoce li se mozda samotopirat kao prva? Jeli moguce da je cjela jedna linija tog sjemena s tom mutacijom?

jan 2018.

#101
Damn Sour (Green House Seeds), malo genetski poreme ena. Iznikla kao trolist... Pa se nakon nekog vremena samotopirala... Da bi na kraju oba glavna vrha nastavili kao trolisti... Niata od treninga nisam radio, pustio sam je da raste kako ho e. Jedino ata sam napravio je malo iaenja u dnu, ali toliko malo da se to nemo~e niti nazvat lollipop... I sad izgleda ovako, 19. dan na 12/12... :respect:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se