VUTRA
ForumMarihuanaObrazovanje[BHO] Home-made guide
LEGACY

[BHO] Home-made guide

50 odgovora3,702 pregleda
Yami_RazielAMBASADOR

apr 2019.

#1
Evo napokon da uhvatim vremena da se ispishem guide kako spada :D Guide ce radi preglednosti biti podjeljen na 3 dijela (klik za otvoriti) - svaka sa slikom i postepenim objasnjenjima napomenutog djela procesa Eto dragi moji to vam je vise manje to. Home made BHO - Shatter. Prelako, prejednostavno, citav proces traje nekih 15ak minuta i onda iskuhavanje tipa 45min - sat i pol da budete sigurni da ste sto vise butana se rjesili. Al u svakom slucaju puno jednostavniji proces i puno puno bolji rezultat extrakta nego bilokoji od drugih metoda, evo sad imate nacin i da se sami uvjerite. Nikakve tube ni gluposti vam ne trebaju, kupite vrecicu zip lockova, par sprici i gaze i spremni ste, najskuplji dio ovog setupa je butan tako da. Ko sto sam napomenuo u raspravi tamo, selektivnost butana jedino nadmasuje CO2 extrakt za kojeg morate imat opreme 50,000$ vrijednosti tako da :D nadam se da cu vidjeti rezultate tu, ukoliko je ista nejasno slobodno pitajte, ukoliko mislite da je neki dio procesa nejasno objasnjen molim vas ukazite da mogu pojednostaviti objasnjenje da nema nikakvog gubljenja ili nejasnoca, i budite jako pazljivi kad pokusavate na svoju ruku zaista pazite na izvore iskri i koncentraciju zraka u prostoriji ukoliko radite na zatvorenome jer nesrece se mogu dogodit. Ja sam ih imao par srecom ni jednu s ozbiljnom posljedicom tako da na iskustvu se uci :D Ko sto rekoh, radje pitajte moguce da je i meni nest promaklo makar evo vec sat vremena pregledavam sve i cini mi se da je dovoljno jasno nikad neznas kako to drugi interpretiraju i procitaju pa eto :D Uzivajte ;)))
lu&kZMAJ

apr 2019.

#2
ja sam odustao od bho kad sam vidio da treba vakum pumpa.. ti ju ne koristis?

apr 2019.

#3
Izgleda dosta jednostavno za napraviti,mozda i probam @Yami_Raziel hvala za tut :thumb:
Yami_RazielAMBASADOR

apr 2019.

#4
a da gle jebiga. Ni ja vise ne brijem na BHO od kad sam saznao za rosin al poanta price je da tu ekipa i dalje radi ulje s bengom i alkoholom, za koje bi oboje trebo imat vakum pumpu. Tutorial je nastao jer sam pitao ljude dali zele naucit jednostavniju metodu koja daje puno bolje rezultate. Da bilo bi idealno kada bi mogao vakum purge napraviti ali nece zivot zavrsiti ako ti ostane malo trejsa butana u zavrsnom produktu, tehnicki jednaku kolicinu uneses u sebe kad god da palis upaljac i srces dim pljuge prvi. I u svakom slucaju kako god okrenes butan je puno selektivniji i od alkohola i benzina, izvlaci puno cisci spektar kanabinoida (zato i je svjetljiji naspram ovih u principu) i ostat ce ga puno manje jer zavrsni proizvod je 95-99.99% cisti kanabinoidi dok kad radis ulje NEMOZES prijeci 70% koncentracije bez opreme za desetak tisuca eura. Tak da, u svakom slucaju ti puno vise sranja ostane u 30% ostatka otopine nego 5-0.01% Da, bilo bi idealno imat vakum pumpu al ak ces se vec jebat s nabavkom tog onda radje samo presu za rosin i bok :D Hihihi nema na cemu :) da ovo je doslovno guide za bebe, proces nemoze biti jednostavniji i da oce, osim ak ne radis rosin xD fkt sam ih isprobao sve, ovo mi je do rosina bio daleko najdrazi proces jer je fkt prejednostavan i garantira daleko najbolje rezultate bar od svih koje sam ja probao :) nadam se da bum vidio neke rezultate tu :D bu vam metoda brzo prirasla srcu kad ih vidite uzivo sami :D bitno da je tutorial tu, treba djelit znanje :) sharing is caring x)

apr 2019.

#5
Koliko traje jedna bocica plina ili koliko se dobije ?
Yami_RazielAMBASADOR

apr 2019.

#6
E bravo znao sam da sam nesto zaboravio :D Dakle jedna tipicna bocica od 120ML (ona mala) je dovoljna taman za oprat dvije sprice isprat (nekih 25-30g u prosjeku, dakle dvije sprice po 12.5-15g materijala). Dakle potrosite ju negdje do pola (osjetit ce te po tezini otprilike) i onda na drugu spricu ostatak do kraja izbacite. U prosjeku butanu treba nekih 4-6 sekundi da probije citavu spricu i krene curit i onda ga ja znam pustit izmedju 5-10 sekundi da tak curi dok butan koji ne izlazi ne postane gotovo proziran (kod potentnih staffova ce kad izbije biti gusto zlatno zeleno amber smedji ovisno o konzistenciji kanabinoida). Ukoliko se koriste one vece bocice od 250ML one su dovoljne za nekih 4-5 sprica al bolje 4 da budu propisno oprane. Dobije se ovisno o postotku kanabinoida u materijalu. Dobra racunica ti je podjeliti gramazu stavljenog materijala s gramazom dobivenog materijala. Dakle ajmo jednostavno tipa: Ako si stavio 10g materijala i ispadne 1g shattera znaci da imas 10%totni staff u principu. Ako po 5g materijala dobijes 1g shattera znaci da je negdje 20%totni udio kanabinoida unutra. Tipa na 15g ako dobijes 3g znaci 20%, ako dobijes tipa 2g znaci da je staff oko 14-15% a ako dobijes 1g znaci da ima 7%. Nadam se da kuzis otprilike. U principu kolicina podjeljenja s rezultatom = postotak. Ako znas postotak i kolicinu mozes odma procjenit rezultat u nekim slucajevima :D

apr 2019.

#7
odlican tut:thumb::respect:
Yami_RazielAMBASADOR

apr 2019.

#8
vidit cemo :D ak se nitko ne zapali onda je x))) hahahahahaha al hvala hvala :)

apr 2019.

#9
Zanimljiv je tut u smislu sve je homemede i materijali kao i gas su dostupni,sto sam tut cini jos visim interesantnijim bar meni i sve je slikovito prikazano skoro do detalja.Probacu sigurno.:):rasta:

apr 2019.

#10
Samo jedno pitanje. Koliko znaa ljudi koji koriste bho napravljen na ovakav na in?
Yami_RazielAMBASADOR

apr 2019.

#11
Hehe da to je i bila ideja, cijena materijala je 10-15kn po pokusaju (van staffa naravno :D) i sve je dostupno bez ikakvih komplikacija treba ti ljekarna i trafika, proces je isto krajnje prejednostavan znao sam ga ponavljat par puta kroz dan kad bi bas imao ture vece za iscjedit, prejednostavno je jos pogotovo kad se uhodas, a eto i po prirodi volim jednostavnost i organiziranost pa sam ga pokusao pisat ko da sebi samom najnapusenijem objasnjavam da shvati xD reko tak nemrem fulat hahahaha al najbitnije je samo raditi u razracenoj prostoriji, ja sam to morao naucit na tezi nacin kad sam jednom zaboravio na to, srecom nije nista ozbiljno bilo al sam upalio iskru na stednjaku reko pocet cu isparavat kad odjednom sam se nasao doslovno u freeze frame sobi koju je progutao plazma plamen neki na 2ije sekunde, nisam se ni sagnut uspio srecom sve je ugaslo se. Tako da preporuka najveca, prije svega ili prozori na kip da je propuh ili ako imate zaklonjen balkon od pogleda tamo iscjedit :D a onda samo prati korake, 2-3 puta probas znat ces skoro zavezanih ociju proc kroz sve :D a i ne zahtjeva puno staffa, obicno te metode BHO-a s staklenim cijevima zahtjevaju bar 50-100g ovak fino mozes kak god. Pogotovo odlicna metoda za trim i slicno, dobijes cream de la krem :D jedva cekam vidit, jooooj zlato tekuce <3 trebate samo nekaj nabavit za manipulirat s tim, zna biti tako smolasto i ljepljivo da ga na sve strane razvlacis, trebaju titanijski ili stainless steel ko zubarski oni alati, ima ih i sa silikonskim kapicama za kupit po netu :D ili naucit ga ljepit s masnim papirom, budem nasao neki video da ne ga ne razljepite po svud majke mi prije mi je pol kuche bilo ljepljivo dok sam s tim se igrao xD nemres skinut sa sebe hahaha kakve ovo veze s icim ima? Pa tisuce ljudi pusi smrdljivu trulu albanku i misle da je to zdravo za njih. Znam jako puno ljudi koji rade homemade shatter i online i uzivo i ni jedan od njih nema nikakvih problema. Ak oces tu sad doc pametovat jer "ulje koriste tisuce ljudi" kojima je pomoglo i homemade BHO koriste tisuce ak ne i milijuni ljudi samo ne na nasim prostorima. Zato ovaj tutorial jel. Ko sto reko, ako vam je do prepucavanja ajmo, ti napravi ulje, ja cu napravit BHO ovak i oboje na testiranje pa da vidimo jel 99%totni koncentrat cisci od 70%totnog. Gheez. Da li je najbolja metoda? Ne. Da li je bolja metoda od ulja? U slucaju da ju rade ljudi jednakog znanja, da. Ne uzimas u obzir da je ulje jako konfuzna tema u kojoj se pol vas nemoze dogovorit oko jedne stvari, evo imam dva lika u inboxu koje je ovo zanimalo upravo zato kaj vi medjusobno tamo se prepucavate i onda kad ljudi to vide koji neznaju sto trebaju raditi su jako zbunjeni. Ovdje toga nema, proces je krajnje jednostran, nema prepucavanja oko metoda i gluposti, prati par pravila i garantirano ces dobiti puno bolji extrakt od jebenog ulja. Ako mi ne vjerujes, progooglaj malo toxicnost oralno butana kojeg tijelo procesira ko plin i samo izbaci tehnicki u tako malim koncentracijama naspram djelovanja na potencijalne ostatke otapala alkohola kojeg jetra mora razgradjivat sto jos opterecuje organizam posebno bolesnim ljudima. Opet, jel citas vlastitu temu, covjek se zali kako extrakt od alkohola nagriza njegove otvorene rane kad bi nanosio. Butan isparava pri sobnoj temperaturi, na 1 stupanj. Ja patim od iste bolesti ko taj covjek i mogu potvrdit da nije ugodno kad ti ostatak alkohola ili sranja iz ulja nagrize tako otvoreno tkivo. Sa shatterom nikad nisam imao takvih problema jer je nemoguce. Tak da da, puno je sigurnije od ulja za koristit CAK I SLUCAJU DA GA OVAKO RADI NEISKUSNA OSOBA. Zasto? Kemija. A 10-minute exposure at 10,000 ppm (1%) butane gas results in drowsiness, but no other evidence of systemic effects. Tak da, plz, nemoj mi inteligenciju vrijedjat ako ja vasu nisam smio u vasoj temi. Kuzim, imate svoje metode i bojite se probati nove stvari. To je ok, al nemoj mislit da ce neiskusna osoba lakse napraviti dobro ulje nego dobar shatter. Pogotovo ako nisi radio shattere, ja sam radio ulja i ovo je definitivno puno jednostavnija i bolja metoda. Tak da plz, ajmo se ne prepucavat tu jer mi se fkt neda, kad ljudi naprave svoje budemo vidjeli rezultate i cija tema daje ljepse rezultate :D nek ljudi presude sto im se vise svidja :)

apr 2019.

#12
Ti ovde pametujea i nazivaa nas djecom koja niata neznaju i sad ea nas ti nau it. Ne bahati se bez potrebe, samo sam ti postavio pitanje a ti se odma ljutia, to je obi no znak da netko ne voli kritiku i drugo mialjenje. A pitam iz razloga jer osobno poznam dvoje ljudi kojima je bho napravljen na ovakav na in naakodio nakon dugotrajne upotrebe. Ti si izbacio vakum pumpu jer komplicira postupak a baa vakum pumpa je neophodna kod ovog postupka. Sve su to sistemi poznati ve godinama, niata novo nisi napisao, samo si pojednostavnio postupak i izbacio jednu vrlo bitnu stvar. Smiri ~ivce, imaa svoju temu pa objasni onima koje zanima ali polako i smireno jer ovakvi pristupom ne ea dugo bit tu. Ako mislia da je iznoaenje injenica iz prakse spamanje tvoje teme, ja u se suzdr~ati od daljnjih komentara.

apr 2019.

#13
Jbg yami ti korak naprijed pa nazad dva :) Jel ti ne znas normalno komunicirati ili sta? Sve nesto s visoka
EasygoerAMBASADOR

apr 2019.

#14
Moje je neko razumevanje da je bho okej za pusenje vajpanje i to ali rso je bolje za le enje? Jer sem kanabinoida u ostatku ima i terpena i tako toga. Pa zbogradi entura~ efekta, sinergije ukupnog ekstrakta biljke mr Rik to radi na pravi na in. A bho je nesumnjivo koncentrovaniji izvadak kanabinoida ali kanabis nisu samo kanabinoidi. Za inhalaciju definitivno bho rosin i tako to je bolje
formZMAJ

apr 2019.

#15
Ne vjerujem da e si netko namjerno ii zdravlje ugro~avati, ali ako ima hrabrih..ko voli nek izvoli:D
Yami_RazielAMBASADOR

apr 2019.

#16
pa bog te. lik mi dodje u temu s pitanjem koliko ljudi to koristi? jel se klonim teme ulja? klonim. napisao sam tamo link tu, zbriso si. dobro. ok. nisam nista nadodao. tko oce sam ce doc tu. i onda on dodje tu i pita me koliko ljudi znam sto ga tak konzumiraju? pa pol svijeta konzumira homemade BHO samo eto tu balkanci RSO najvise. gle neda mi se, ne bacam spiku s visoka nego ako su oni meni u temi tam mogli srat da im pametujem i da im vrijedjam inteligenciju meni ovakva pitanja vrijedjaju inteligenciju. Sve je objasnjeno, lik mene pita koliko znam ljudi koji toliko to konzumiraju? Pa znam ih hrpu isto sto konzumiraju usrana ulja radjena po recepturama s neta zato sto neznaju sto rade. Ajde prekinite s tom spikom, pricam kako pricam jer imam masu vise znanja o temi nego vecina vas tu, i ne kazem to da bi sebe cinio pametnijim i vecim od vas vec zato sto je to cinjenica, jebeno proucavam sve to vec godinama upoznao sam cuda ljudi koji rade stvari za koje pol vas nezna ni da postoje, nisam ni ja znao, i sad me jebete zato sto pokusavam znanje prenjeti i tu napadate nekim witch hunt shemama jer gospodin misli da nije sigurno konzumirati home made BHO???? daj ajde, i u meni je problem? Pa kak da se postavim, sam im izbjegavao temu, jesam, jel im serem tamo ista vise? Ne. Tko oce nek tamo gleda, tko nece ima tu moju temu. Ako oce gospodin nek napise nekaj o postupku sta mu nije jasno. Evo sad mi tu pise o tome kako zna ljude kojima je naskodilo konzumacija BHO-a ovom metodom jer nije bilo vakum pumpe? A TKO TOCNO KORISTI VAKUM PUMPU KAD RADI JEBENO ULJE S ALKOHOLOM ILI BENGOM? Nitko skoro. Sad tek vidim zasto mi tu pametujes, da vakum pumpa je neophodna u oba postupka, zasto je onda ulje TAKO ZDRAVO bez vakuma a BHO tako zaoooo? ovo su vec tako teza izmisljanja da to nisu istine. Dakle kemijski je potrebnije koristiti vakum pumpu pri 5% butanskog otapala nego skoro 30% alkoholnog ili benzinskog? Nisam ja izbacio vakum pumpu jer komplicira postupak vec je ovo HOME MADE metoda, imas ti doma vakumsku pumpu ili purge pecnicu? nope. Ako radis ulje bez jebenog vakuma ko 99% ljudi koji ga rade, onda sumnjam da ce im nekako ova metoda nastetiti vise od te. Daj plz prestanite mi pametovat, ovo je vec fkt smjesno. Kakvih cinjenica, nisi nista rekao osim osobne analogije poznanstva. Na to isto ti ja mogu rec da znam 3 starije osobe (susjede i poznanike) koje su sad mrtve nakon duge bolesti jer su im ljudi prodali ulje radjeno metodom RSOila i kad sam vidio ulje koje su koristili zgrozio sam se jer je smrdilo na benzin, koje su kupovali za masne pare od bog te pita koga. A u svom zivotu sam upoznao jako puno osoba koje su radile ulje po recepturi s vutre tu vase i zajebali tolko toga. Tak da eto, sad smo na jednakim cinjenicama jer i ja pricam totalnu istinu fkt ne serem oko ovoga niti bi se s tim zajebavao. Tak da molim te, ne pricaj mi price. Sad je odjednom butan kriv jer je naskodio ljudima, gle nakon 1 sat kuhanja i rezuckanja shattera ostaje MAXIMALNO 1% butana duboko u otopini. To ne moze nikako naskoditi tijelu. Slao sam shattere radjene ovako na testiranje, nikad nisu imali preko 1% butana. Ajd plz dosta s ovim spikama, ostavio sam se vase teme ostavite se vi moje i bok. Cijeli svijet je u krivu, jedino eto vi s Rick Simspon metodom najpametniji na svijetu, kakav BHO i shatter, dakle Kanadjani se truju vec 40 godina radeci home made BHO? Daj me nemoj nasmijavat. da jer radjenje ulja po metodi staroj 30 godina na preporuku stranaca neobrazovanih s neta je sigurno sigurnija metoda Evo bas gledam temu ulja, di tocno vi pisete da je OBAVEZNO VAKUMSKI PRUGAT PROIZVOD???? Nemrem nac. Fkt nikak. " IZRADA Napomena: kuhanje je odradjeno vani sto nisam uspio prikazati na snimku a isparavanje u kuci ali za sve one koji nemaju tu mogucnost mozete staviti kuhalo kraj otvorenog prozora i iza kuhala sobni ventilator da isparavanja odpuhuje van kroz prozor....tako sam radio prvih par puta sve je proslo ok jedino sto se u sobi nakon nekog vremena pocne osijetiti jako alkohol i zna biti poprilicno naporno boraviti u takvoj prostoriji ali za nuzdu ako se nema mogucnosti za vanjsko i ovako je izvedivo " evo ovo pise za proces isparavanja. Ajd me nemojte jebat u mozak. molim vas. Sad se osjecate ugrozeno i tu prodajete price jer kao ovo je stetnije a te podatke ste iz guzice doslovno izvukli. Jebena vam je shema, poanta price nigdje u svijetu se u 21om stoljecu ne spominje rick simpson oil za medicinsku primjenu osim na balkanu. Mora da smo tu ko i u svemu najpametniji, zasto prihvacat nove i bolje nacine kad mozemo tupit po svom. Cijeli svijet nezna sta je to jedino tu na Balkanu je RSO bolji proizvod od BHO-a. I DA IMAS VAKUMSKU, bolje ti je napravit BHO nego RSO. Tak da, totalno ti nema smisla taj argument da sam ga ja fulao jer je to vec profesionalna oprema tehnicki kojoj nema svatko pristup. Kriste dragi, u biti, ako me ovo ceka, radje me bannajte i ustedite mi zivaca, klonim se ekipi s teme i sad tu dodju provocirat jer imaju toliko potrebu se dokazat u pravu iako pricate totalne jebene gluposti koje ne drze vodu nimalo jer kojom to logikom onda to nedostatak vakumske nije problem pri radjenju ulja? di ga moras iskuhavat PAR SATI da bi garantirao da bude cist proizvod? Daj molim te, prodaji te price drugima.

apr 2019.

#17
Rosin presam ve par godina, ulje kuham vrlo esto, bho, shater, wax, itd, sve mi je poznato, nismo neuki kako ti ka~ea. Kad se ulje odradi po RS metodi kako treba dobije se zlatno prozirno ulje, neznam o kojem crnom mulju pri aa, niti ima miris i okus po nekom otapalu. Od mog prvog komentara se sla~em da postoje bolje metode ali i ova daje dobre rezultate. Ali ok, ako su tipovi sa neta relevantni a naae iskustvo nije onda nemam viae niata za dodat. Sretno s temom.

apr 2019.

#18
@Yami_Raziel Tvoj na in komunikacije i izra~avanja je totalno pogreaan
Yami_RazielAMBASADOR

apr 2019.

#19
Frajeru, onda mi objasni kak je to sad odjednom BHO stetan jer ne vacume purgas al ulje eto po recepturi one teme je totalno sigurno po tvom znanju? Jesi i tamo ljude upozorio da je radit ulje bez vakumskog purga opasno po zdravlje? O crnom mulju velike vecine ljudi koja nije iskusna i koja dobije bas taj mulj kad pokusa raditi po tipovima s vutre i one teme. Mogu i ja dobit cisto ulje ali zahtjeva previse posla i previse vremena i previse truda kad rosin stisnes i imas 100% solvent free extrakt. Tak da ne vidim zasto bi uopce radio druge metode ako si vec cijedis rosin al dobro jer sve je to na kraju ista stvar samo se s s drugim metodama moras jebat s micanjem otapala. Eventualno povlacis vise masti, lipida ili klorofila, drugo kaj nemas.... tak da neznam eto, al ok, vjerovat cu ti na rijec da ih radis samo daj onda budi konzistentan u svojim savjetima. jer ispadas totalni hipokrit ako meni tu kazes da je bez vakuma problem a tu pol balkana radi ulje RSO metodom bez vakuma i u krajnje upitnim uvjetima. Ko i proces i nacin izrade ulja naveden na ovom forumu ahahha xD u redu je moj nacin komunikacije jer kazem stvari kako jesu a ne da svakim komentarom mijenjam pricu, frajer mi tu dodje pamet solit kak je BHO radit ovako "opasno po zdravlje" a nema sanse da je ulje na onaj nacin sigurnija alternativa. Al dobro da, i jos si covjek moze istiskat Rosin u dvije minute al njemu je radje proves 10 sati da napravi ulje? Umjesto rosin dobiven u 2 minute povezat ili razmutit u malo alkohola ili masti da mu da viskoznost za tropikalnu primjenu? Gle ja nisam tu da bi se tebi svidio, ja sam tu da sirim istinu a to kaj me svi vi napadate na osobnoj razini vise govori o vama nego o meni. Samo eto, ljudi ne vole slusat. Radje bi bili oni koji pametuju. Tak da evo, tjedan dana cekam. Jos niste rekli NISTA.Nista konkretno cinjenicno sto se nadovezuje na temu i mene cini u krivu. Evo danas je rekao vakumska pumpa, argument koji ne drzi vodu jer nitko ulje ne radi s njom tako da tesko da je butan opasniji od korozivnog benzina. Tak da eto, nacin komunikacije mi je pogresan al bar mi je zato znanje ispravno jer se ne potkopavam vlastitim tvrdnjama

apr 2019.

#20
Kako rekoh, sretno s temom.
formZMAJ

apr 2019.

#21
Zar nisu teme javna stvar foruna, piae se ako se ima ato rei na prikladan na in u bilo kojoj temi od bilo kojeg autora teme. Kritika na neprimjeren izri aj bi trebao biti poticaj da se kritizirani okrene oko sebe i baci pogleda na teme kolega, uo i razlike u tonu, mirnoi i sadr~aju i to primjeni. Nitko osim tebe ne upotrebljava takav stil negativnog primjera komuniciranja u ovom dijelu foruma. Ovaj forum ima svoju atmosferu i kad neato po ne straat onda netko od nas reagira, i sad imamo situaciju da ti opetovano "po svome" pa si mislim mogu li ja tako.

apr 2019.

#22
Meni je najtragi nije od svega sto se razgovara na taj na in, po meni nikak nie ok ali.... Sve sugestije, svako komentiranje, svako skretanje na pravu drinu je uvijek dobrodoalo jer to je poanta svega. Dapa e, pomozimo si.. No sve u skladu s uvjetima i mogunostrima no... Na~alost, danas.. Unatoc svim novim metodama, na~alost nemaju svi istu mogunost... Zato kazem, budi konstruktivan, pomozi... Dapa e... Ali nemoj se izdrkavati... Ja Amerika... Ti balkan... Nemoj.. Poatujem sve. Mislim da nema potrebe za tim na inom izrazavanja.
Yami_RazielAMBASADOR

apr 2019.

#23
I evo opet. Spammate mi po temi i napadate me na osobnoj razini a nista konstruktivno niste napisali na samu temu. Ako imate kako dokazati di sam u krivu, slobodno. Ako ne, plz odjebite od mene i mog ponasanje jer eto vasom srecom ja sam taj koji treba zivit sa sobom a ne vi tak da ne kuzim cemu svo ovo prepucavanje, naravno da cu zvucat tako kad me pokusavate tu prikazat ko da sam zlo neko samo zato sto vam ne pase moja osobost. Ako vam se ne svidja ton istine, tu ja nista ne mogu napravit, to sto se vi ne zelite suociti s cinjenicama nije moj problem. Opet, svi ste napisali samo stvari na osobnoj razini. Ni meni se ne svidjaju razne osobnosti ljudi pa ih ne napadam na osobnoj vec cinjenicnoj razini. Pantagani ne serem zato sto mislim da je "debil" nego zato sto mi se nadje pametovat tu s nekakvom losom analogijom koja ne drzi vodu, a on to naziva cinjenicama. Kaj sad, covjek je malo drukciji automatski cemo ga izopcit iz foruma? Iako ste imali tjedan dana da dokazate KAKO PISEM GLUPOSTI, nitko od vas nije uspio nikako pobiti ni jednu cinjenicu koju sam naveo. Vec me nadje ovaj tu hipokritski prozivat jer mi metoda ne ukljucuje vakumski purge a nigdje drugdje se takodjer ne spominje na metodi koja ima puno veci postotak ostatka otapala ukoliko se radi krivo. Ok skuzio sam, ne svidjam vam se, briga me. Sta bi trebao sad mijenjat svoju osobnost da bi vama podnosljiv bio? Ajd bok himalaya daj brisi sve ovo molim te, fkt pointless spike totalno. Sad ste vi tu meni nasli pametovat kak mi je ponasanje u kurcu. Kasnite bar 30 godina za drustvom, ako drustvo me nije uspjelo promjenit uzivo sumnjam da ce vase negodovanje online. Radje vi dajte meni konkretnu kritiku na metodu ili mi objasnite kako to tocno je non vacume RSO cisci od non vacume BHO-a? Ajd bok.

apr 2019.

#24
Ja mislim da bi ti u svakoj normalnoj raspravi, isprovocirao.. `aku u oko.. Oprosti, ali tako se ponaaaa... Ne vezano za temu.... I btw. Aj bok ... Ps. I onda smo mi 30 g unazad, a ti se ne znas normalno razgovarati... Ali samo razgovarati... Nista vise..
Yami_RazielAMBASADOR

apr 2019.

#25
I kak sad ovo nije spam? Saku u oko? Velike rijeci za rec prek ekrana frende. Kaj je ovo, toliko vas vrijedja moja osobnost da bi ste me tukli? Toliko je tesko priznat si da nisi u pravu nekad? Kaj ti znas kak se ja ponasam na temelju par odlomaka replyeva koje si procitao u nerazumjevanju i predrasudama tako i tako? Normalno razgovarati? Neznam bas, islo mi je prije nego niste dosli tu svi shiriti lazi i napadati me na nekakvoj osobnoj razini, evo tema ima dvije stranice od toga je pola vas koji me napadate na osobnoj razini jer ste uvrijedjeni mojom pojavom valjda i dalje niste doprinjeli nikakvu cinjenicu ili ista razgovoru osim "e ti si takav debil jer se ponasas kao debil po mom misljenju" tip komentara i onda ocekujete da sta ja razgovaram s vama "da oprostite vase visocanstvo prilagodit cu istinu da nebi provocirala vasu nazocnost". Ovaj spominje vakum koji se nigdje ne spominje u temi ulja jer nitko u home made primjeni nema jebeni vakum, ako ima onda zna sto radi ni ne treba mu jebeni tutorial. Gheez. Al ne, tu je problem al tamo u temi ni rijeci o tome. Iako je butan puno nestetnije otapalo od jebene benge korozivne. Daj plz modovi zbrisite sve ovo do bigeskaliburovog posta, teza debilana prvoklasna nitko nije nista rekao ni doprinjeo raspravi ili temi, sve samo napadi na osobnoj razini jer se ekipi ne svidja moj pristup. Nisam tu da vama ugadjam sorry ekipa, imali ste tjedan dana jos uvijek niste nikakvom cinjenicom ili faktorom ista rekli, samo preseravanje na osobnoj razini. Ak sam se ja suzdrzao od vase teme ajd molim vas ljepo odjebite vi od moje jer fkt niste NISTA rekli, al apsolutno NISTA, osim onog pointa o nedostatku vakumske s kojim ste sam potkopali sve jer nista nemres garantirat bez vakumske, al je sigurnije da ces lakse ispariti butan koji isparava na sobnoj temperaturi naspram benzina ili alkohola koje moras iskuhavat na 80 celzijevih satima. tak da ili probajte za sebe, ili sutite i ignorirajte temu jer ocito nije za vas, ak me svijet do sad nije promjenio necete ni vi tak da, tko oce nek proba pa nek sam kaze jel mu bolje od ulja, zasto pametujete za druge. Ja se dalje ne obazirem na vase postove na osobnoj razini, ili nadodaj na raspravu ili suti i ignoriraj, vise se ne upustam u gluposti ne vezane na temu i reportam sve vas kaj budete tu dolazili pametovat da se tema drzi cistim ovo nikakvog smisla nema.
StipeZMAJ

apr 2019.

#26
obrisao sam sve pa da vidimo moze li tema opstat... tj. autor. nemam pojma sto bi drugo. necemo niti zelimo. al sto se tice pravilnika, to ces morat postovat ako zelis sudjelovat na forumu.

apr 2019.

#27
Sretno s temom... Ps. Nadam se da nebus shvatio nesto krivo...

apr 2019.

#28
To su sve podatci s neta poznati i dostupni svima ve godinama. Ima li ata novo na tom planu? Radia li analizu kanabinoida? Kako se i u kojoj koli ini konzumira tako pripremljena smola? Jel ima dokumentiranih izlje enja tako pripremljenom smolom da se malo dodatno informiramo? Mo~da netko nae da mu pripremljeno na takav na in odgovara i poma~e. Sretno s temom.

apr 2019.

#29
Ja sam spreman probat sve! Sve je bolje od antibiotika i painkillera! Prvo u kuhat, jer ipak je provjereno i aljaka. A kad bi gledao, koliko je sme a proalo kroz moj organizam, RS ulje mi se ini bezopasnim! Svaka ast na tutorialu! Probat e se, to sigurno! Prvo idem na kuhanje, samim time, jer sam ve kuhalo naru io! A i akripac imam, tako da e i to do na dnevni red. Da imam viae materijala, onda bi 20ak g suhoga i probao, poato sve imam doma, osim butana koji je pristupa an. Joa jednom hvala i svako dobro!
Yami_RazielAMBASADOR

apr 2019.

#30
Ko sto rekoh, kad sam testirao proizvod napravljen ovom metodom prije 2ije godine test iz laba je pokazivao da je butan prisutan u 0.005%-totnom omjeru. I to je nakon sat i pol iskuhavanja, ukoliko vas je toliko paranoja mozete komotno ko i s uljem kuhat ga satima i smanjit taj postotak jos. Konzumira se miligram po kilogramu tjelesne mase ukoliko zelis prave medicinske benefite, a ne "iscjedi iz cjediljke kolicinu zrna rize". Ja sam pripremao ovako nesto starijim ljudima koji su prije koristili raznorazna ulja napravljena na ulicnoj razini i svaki do zadnjeg je bio prezahvalan kad sam im slozio edibls cokolade od shattera dozirane. Zasto? Prvo jer su nestali "umor i zakucavanje", drugo zato sto high nije tup i downerski ko vecinom od ulja vec je vise energetican (Sto je jako bitno starijim i bolesnim ljudima kojima nije do high-a neko do funkcionalnosti tijekom bolesti). Jedino bitno kod ovog je dekarboksilirati BHO u pecnici prije oralne konzumacije kako bi dobio THCa. Naravno da ima dokumentiranih slucajeva, odi citat malo po stranim forumima i naci ces hrpu primjera kad si vec voljan toliko provocirat tu u temi necu ti olaksat neg sam odi i kopaj. Uostalom, rekao sam ti, koliko ima dokumentiranih slucajeva "izljecenja" od RSO ulja toliko ima i NEGATIVNIH, ja znam za 3 slucaja di su osobe umrle od raka a konzumirale su RSO ulje radjeno po vutra recepturi kako su im "dobavljaci" rekli, kad sam vidio to ulje i posmellao ga smrdi na benzin doslovno i ti ljudi su jadni to uzimali u zadnje dane zivota i trovali se jebenim korozivnim benzinom kancerogenim. Obitelj je rekla da su po citave dane lezali i zalili se da ih boli glava i da su nemocni ista, sto je opet po mojoj sumnji zbog loseg ulja prepunog ostatka otapala, ali posto su to stariji ljudi oni su to poistovjecivali s efektom marihuane. Tak da daj molim te, rekao sam ti, ja cu napravit BHO ovako ti napravi ulje (bez vakumske) i ajmo molim to poslat na testiranje obojca. Butan u svakom slucaju prvo, nije kancerogen a kao drugo nije korozivan tako da ako usporedjujes negativne posljedice sigurno nije gori od ulja. Trece, NEKI LJUDI NEMOGU TROPIKALNO PRIMJENJIVATI ista na bazi alkohola ili benzina jer imaju bolesti koje stvaraju otvorene rane i lezije na tijelu. Ja sam jedan od tih ljudi. Tako da, sto se tice tropikalne primjene BHO nadmasuje isto RSO - samo se mora rastopiti u masti nekoj inace je preljepljiv za kozu, a i da se poboljsa apsorpcija kanabinoida preko koze. Evo citam temu tamo ulja ljudi se zale da povracaju od njega i slicno... ti zaista mislis da se od cistih kanabinoida povraca? Ne ovo fkt postaje smjesno, ajd plz ne sirite tu nepotrebnu paranoju i slicno jer onaj proces i tutorial ulja je deset puta nepregledniji, konfuzniji i ne preporuca nikakvu vakumsku pumpu sto garantira da ce sigurno ostati ostaci otapala u zavrsnom ulju. Mogu i ja ici tako fearmongerat na tu temu. KO sto reko, ako je ljude toliko paranoja, komotno BHO isparis ko i ulje 5-10 sati i bit ce sigurno da je butan u ppm trejsevima. Ja kazem da je s butanom 2 sata I VISE NEGO DOVOLJNO da izadje sve osim 0.001% po mom iskustvu, pogotovo ako imate iglu ili nesto s cime sjeckate baloncice dok nastaje dajuci mu zraka da pobjegne iz smole. Nemoj mi tu fearmongerat jer na sve ove vase "pozitivne price" ima ih na ulici bar duplo negativnih iskustava samo sto se o tom ne cita i ne cuje. Ljudi koji izgube clanove obitelji nemogu bas kriviti ulje jer je ipak rak kriv al je PITANJE koliko je necisto ulje doprinjelo pogrosanju njihovih stanja. Osobno znam 3oje ljudi kojima SIGURNO nije pomoglo, dapace, s obzirom kako je na benzin smrdilo u sva 3 slucaja reko bi da im je samo odmoglo. Evo bas citam tvoje postove u temi s uljem nikom nisi sugerirao da napravi test na sadrzaj ulja da bude siguran da je to to. Daj mi nemojte te hipokritske spike prodavat molim vas. Ako je ono po vama dobar guide za radjenje ulja, onda je moj guide 10 levela iznad po jednostavnosti procesa i shvacanju informacija. Bas to , nisam rekao nista novo, sve napisano se zna i koristi u svijetu zadnjih 50 godina, ameri i kanadjani na BHO briju vec POLA STOLJECA, jedino mi tu pametnjakovici na RSO brijemo. imo sam dokumentarac neki di lik s BHO-om ljeci pol kanade, frajer radi mjesecno skoro pol kile shattera kojeg maze po ledjima i to je jedina stvar koja mu rjesava probleme s bolovima ledja. Metoda je krajnje jednostavna, ako pratis postupak nuspojave su minimalne, pol svijeta to koristi vec desetljecima al neeee, nema zabiljezenih slucajeva izljecenja daj me nemoj nasmijavat molim te. Kaj bi trebo na zlicicu vam sve informacije servirat da propitkujete? Ako je RSO ulje tako ljekovito i potentno, zasto onda se ne primjenjuje na svjetskoj razini u medicinske svrhe kao extrakt izbora? Ako vec ima toliko dokumentiranih slucajeva tu po forumima? Zato sto BIG PHARMA sprjecava home made RSO ulja da ljece ljude? To mi zvuci ko zakljucak iz tvoje logike. Imas pravo, nisam rekao nista novo, al sam barem sve informacije iznio u cjelosti i koherentno nadovezane a ne ko ona tema s uljem koja je zbrda zdola ko i sam guide jer su informacije na sve strane i oko nekih stvari se ni sami niste dogovorili, sve su to osobna iskustva. Uostalom kad smo vec na temi, ajmo tvojom logikom. Rekao si da znas dvoje ljudi koji su konzumirali BHO ovom metodom i kojima je stanje se pogorsalo. Ok. Jel znas koji plin je koristen pri extrakciji? Cisto isobutan ili mijesavina propan-butana? Kakva roba je koristena, vrhunski flushani home made ili ulicno smece zagnojeno i ne flushano (cudo kako se ulje najcesce od toga radi, jer dileri koji sicu i smece od robe smatraju izgubljenim profitom mogu fino s uljem zamuljat i dobit nesto sto onda dalje prodaju naivnim ljudima koji to popushe)? U kakvim dozama su to ti ljudi koristili? Koje stanje tocno su imali? Od ovih 3oje kojih ja znam da su umrli iako su konzumirali ulje, 2oje su imali rak debelog crijeva. Treci rak kostiju i trombozu. Jel ulje krivo? Ne totalno, al vjeruj mi da si primirisao tom sranju od benge koje im je netko prodo nema sanse da bi zakljucio da je to ikako dobro za ikog. Na sto se opet vracamo.. proces. Ako pratis proces, nema problema, pogotovo u ovako preglednom tutorialu za razliku od onog tamo vaseg. Neda mi se svadjat, daj sam se nemoj pravit pametniji sam zato kaj imas staz na forumu. Opet nisi nist rekao, samo provociras nepotrebno. Uostalom sta nisi rekao da radis rosin svoj? kako to da onda sugeriras ljudima da rade svoje ulje umjesto da samo izvuku citav spektar kanabinoida rosin pressom i bok? Razvodnis po potrebi i to je to. Ako ti je toliko stalo DO CISTOCE zavrsnog proizvoda da garantiras dobro ljudima? Ja ljudima govorim ROSIN je iznad svega. Ako mozes, osiguraj si da mozes to radit. Ako nemozes, , Bubble Hash pa BHO je next best thing. CO2 s njim, al je oprema za CO2 extrakciju preskupa. Nakon toga Quick Wash ISO metoda. I tek onda dolazi RSO metoda. Doslovno po jednostavnosti i sigurnosti skala. Tak da plz daj nemoj mi tu fearmongerat, tam po temi ulja nisi nikom rekao niti za vakumsku niti si ikom rekao da salje rezultate na testiranje al eto tu je odma presudno? Lol. Ko sto rekoh, nek si ljudi sami isprobaju i probaju pa nek jave. Ja kom god sam pokazao metodu ovu nitko vise ne radi ulje i svi su puno zadovoljniji rezultatima koje postizu. I ako ti je bas toliko paranoja, slobodno prekuhas shatter ko i ulje 5 sati i tu smo ona na istom. Iako je butan puno manje toksican od jebenog benzina tako da... i u trejsevima je zasigurno sigurniji. Ajde dosta, plz nemoj vise tu s tim hipotetskim pitanjima jer opet nisi nist rekao, i opet nista neces rec na citablu jer nemas kak pobit cinjenicu da je ovo jednostavno bolja i sigurnija metoda inace se nebi primjenjivala u zemljama u kojima je... pazi sad ovo... dozvoljena medicinska uporaba. Dakle fkt ono, jel moze veci no brainer bit? E bravo :) tak je i meni, moje stanje je patnja 24/7 tak da, doslovno mi ni morfij ne pomaze kad me krene ujebavat bolest na zivce. Gle provjereno je i ovo, kanadjani i ameri ti rade ovom metodom home made BHO vec pol stoljeca, jedino tu balkanske metode zaostale koje nam proda neki tamo ljevi snake oil salesman (nista na napade pojedinaca na forumu vec na samog Rick Simpsona i njegovu metodu). "https://www.quora.com/Rick-Simpson-claims-to-cure-cancer-with-THC-Seems-like-a-scam-hoax-Whats-the-story-behind-all-that Now, one more reason that it is clear Simpson is a quack: he repeatedly mentions that it is the THC content that cures (referencing that his product is 90% THC). He states this in the article I linked above, he states it on his Facebook page and also on his main site where he sells the books. Yet, THC is not the compound that has been shown in most scientific studies to have anti-cancer properties or be otherwise curative. Many of the folks here on Quora who are pro-hemp oil as a cancer cure will point out that it is the cannabinoids in the cannabis, not the THC, that have the desired affect on cancer cells. Evo izvadak u spoileru je citavi citat s komentara ispod. Previse claimova je za to RSO-ovo ulje, a najgori od svega je taj da van napisanih postova na netu ja i dalje nisam vidio ni jedan pravi dokaz da je to zaista nekog izljecilo. Svi stavljaju razne rezultate nalaza ali nikad usporedno sliku prije i poslje nalaza. Gle kuzim te ovaj dio "koliko smeca je proslo kroz mene RSO je bezopasan" al vjeruj mi talozit residue ostatke kancerogenog i korozivnog benzina u svom tkivu ti nikako ne preporucam pogotovo ako neznas sta radis. Trovanje butanom je isto moguce al samo ukoliko ces konzumirati ne iskuhani proizvod u kojem ce zasigurno biti veliki postotak butana unutra, pogotovo ako opetovano koristis tako los proizvod. Prociscavanje je najbitniji stupanj KOD BILO KOJE METODE EXTRAKCIJE. Pitaj bilokojeg kemicara jel tesko napravit extrakt. Nije. Al napravit cisti extrakt, odvojit sve nepotrebno od potrebnog je pravo umijece metodi extrakcije. Al nije bed, ko sto rekoh, samo u oba slucaja pazi da sto bolje iskuhas zavrsni proizvod i bit ces sigurniji. A ko sto reko isto, dapace, poticem da ljudi sami naprave i ulje i BHO od iste robe pa nek mi dodju rec koja metoda je laksa i s kojim rezultatom su zadovoljniji. Jer do sad po mom iskustvu, svi su na BHO presli. Znam da je nekim ljudima tesko poimit znanost al kad je vec osobno iskustvo jedina referenca koju imaju onda najbolje da ono prosudi :) u svakom slucaju, nemoj da te obeshrabre zastrasivanjem u komentarima iznad, evo tjedan dana su imali i dalje nisu nista napisali konstruktivno sto bi indiciralo da sam u krivu, samo bacaju neke napade na osobnoj razini jer im se ne svidja moj pristup i nekakve analogije osobnih iskustava jer "znaju nekog kom je nesto drugo pomoglo". "Anecdotal case reports in cancer are worthless. The only things I would want my family member treated with are those validated by the scientific method. The scientific method is the only tool humans have for finding out the truth about reality. If someone doesn't want to test their "cure" that way, it means they don't have any confidence in its value - which means none of the rest of us should either." Nitko ne osporava da kanabinoidi ubijaju rak. Studije to dokazuju. Problem je sto studije ne testiraju na ljudima, vec na petrijevkama. Ako trebam kredibiliteta, radio sam u labosu kao tehnicar dvije godine. Dakle stavis extrakt kanabinoida u petrijevku s stanicama raka i stanice odumiru. Woooow, nasli smo ljek. Gle isto tak mozes zalit petrijevku hidrogen peroxidom i sve ce umrjet unutra al to ne znaci da ces time izljecit rak. Sve ove metode di je RS ulje pomoglo su upitne u najboljem slucaju jer neznas do kojeg cimbenika je, mozda su osobe bile mladje pa im je tijelo uspjelo ga nadjacat, mozda je i cjelovito promjena nacina zivota i prehrane utjecala uz suplemente, mozda je jednostavno napokon bilo posljedica pozitivnog djelovanja od kemoterapije, koji tip raka tocno je u pitanju itd. Da je lik legit bio bi poznat odavno a ne prodavao price po raznim skupovima na koje ga ljudi zovu. Imao sam mogucnost upoznat ljude koji su ga tu ugostili u Zagrebu i ako mene pitas nitko od tih ljudi POJMA NEMA o cemu prica. Al nikakvog. Nazalost nisam samog Ricka imao priliku upoznat, steta, jer znam i kod kog je odsjeo kad je bio tu al tad ja nisam bio toliko upucen u temu svejedno al sugerirat ne efektivno, ne selektivno i korozivno otapalo poput benzina kao najbolji nacin izrade EXTRAKTA KANABINOIDA je najgluplja stvar koju sam cuo u zivotu. Pitaj bilokojeg kemicara koliko je bolje u ovom slucaju u odnosu na butan molim te. Da, kanabinoidi u studijama pokazuju potencijal. Al to ne znaci da ce u kompleksnom organizmu poput ljudskog djelovat izravno poput testa na petrijevci. Ulje je opet po tom pitanju banana JER JE U NAJBOLJEM SLUCAJU 70% (prije 60%) KANABINOIDA u zavrsnom produktu. Ostalih 30% su terpeni, masti, lipidi, klorofil, seceri i naravno OSTACI OTAPALA.... BHO je svojom strukturom samom 85-95% CISTIH KANABINOIDA i 5-15% terpena i lipida. Ne izvlaci masti, niti secere, niti klorofil. Tako da... ako kanabinoidni spektar napada stanice raka... na koju foru ce vise efekta tocno onda imati manja koncentracija istih na jednake doze? Jel vi shvacate koliko su vam tvrdnje nelogicne kad tu takav which hunt radite i jos nepotrebno dezinformirate ljude i zastrasujete? A tamo u temi ulja sve 5, cvatu ruze, svi izljeceni evo cudo svjetsko. Ajd daj plz nemojte nebuloze pisat i obrazujte se o osnovnim pravilima kemije. Taj Rick Simpson je stvarno iz buducnosti dosao cim mu je metoda naprednija od same znanosti i mora kemijskih tehnicara koji su usavrsili druge metode i postigli extrakte za koje ljudi ni neznaju da postoje. Ajd fakat dosta, ako zelite imate tu dovoljno materijala, citiraj i pokazi di sam u krivu. Ovo dalje sve witch huntanje i dezinformiranje i zastrasivanje nepotrebno teram u k ukoliko se ne nadovezete na ovaj post i ne date konkretan primjer di je logika i razum u krivu tocno jer se ne radi o tome da sam ja pametnji od vas, radi se o tome da postoje pravila fizike kojima smo svi podredjeni, samim time i % koncentracije kanabinoida u zavrsnom produktu. Nemozes napraviti inferiorniji proizvod superiornijom metodom ukoliko znas sto radis u oba slucaja. To nema apsolutno nikakvog smisla, naravno, sve ovisi o robi od koje radis, al sto se metoda tice, prestanite sirit nebuloze u ovoj temi jer fkt pojma nemate o cem pricate. Sto dokazuje da nakon tjedan dana i dalje nitko nije pobio ni jednu cinjenicu koju sam napisao vec me samo tu na osobnoj razini napadate jer vam se ne svidja to sto proziva vase savjete i "poglaviatvo" koje imate duze vremena na forumu. Ajde bok, ili se prikljucite raspravi kako spada ili napravite temu u kojoj objasnjavate kako je to tocno BHO extrakt inferiorniji od RS ulja.
Yami_RazielAMBASADOR

apr 2019.

#31
*mic drop* i nemojte mi ovo micat po pravilima foruma je post, nisam degradirao nikog u njemu niti napao ikog osim Rick Simpsona samog i njegove metode (on nije clan foruma tako da).... Pantaganu prozivam da je hipokritan jer ista pitanja uopce ne postavlja na temi ulja koja koristi puno inferiorniju metodu extrakcije al eto tamo nekim cudom je zaboravio napomenut vakumsku kao obaveznu i zastrasivat ljude ko s ovim pitanjima tu. Nije upuceno njemu osobno prvi dio komentara mog vec njegovoj logici da mi objasni tocno kojom to metodom razlucivanja dolazi do svojih zakljucaka da je butan opasnije otapalo od benzina. Tak da. A tko se zeli nadovezat nek fino tu citira di sam u krivu i nek mi pokaze di grijesim ukoliko grijesim jer mene iskreno briga za to tko je u pravu tko nije, mene samo zanimaju cinjenice ako ce netko biti shupak prema meni al me naucit pravu stvar ja sutim i slusam jer mi se jebe za osobnost ljudi bitno mi je pravilno informiranje. Ako mi mozes pokazati kako nesto raditi bolje, slobodno. Sutim i slusam, samo napisi i pokazi. Ako nemas, onda te fino ceka moja citabla pa da vidimo kak do sad niste nista konstruktivno napisali sumnjam da dalje budete, pa se nadam da cu ovim komentarom napokon topic killer napravit da mogu dalje nastavit raspravljat na temu a ne na osobnu uvrijedjenost clanova foruma kojima je pretesko pojmit da postoje superiornije i inferiornije metode extrakcije. Tak da molim vas da se drzimo infomiranja na dalje, ne spammam ja u vasoj temi i govorim da je metoda losa, tu nudim alternativu i zelim odgovoriti na nedoumice ljudi a ne da zavrsi tema ko tema o ulju prepuna dezinformacija i dvosmjernih informacija koje samo zbunjuju krajnjeg korisnika koji samo zeli sebi pomoc u vecini slucajeva. Tak da plz ekipa suzdrzite se dalje jer i dalje niste nista rekli, samo pod sobom jamu kopate. Ja sam svinja i mi se trenutno valjamo u blatu, prije ili poslje cete shvatit da ja u ovom uzivam tak da, ustedite si vremena jer fkt gurate u prazno. Ja sam out, tko oce nek uci tko nece nek pametuje meni svejedno, postoje i bolje i sigurnije metode od ove al zahtjevaju puno veci financijski ulog... ovo je sto se tice home made metode daleko superiorniji nacin i rezultat od jebenog RS ulja i tocka. Imate svoju temu o ulju, tam ga zagovarajte, pustite mi temu da dishe da ljudi mogu vidit i sami prosudit a ne da tu odma zastrasivanje nepotrebno se siri samo zato sto se osjecate uvrijedjeno mojim prisustvom ili nacinom komunikacije na opetovane napade vase sa svih strana. Vutragenjo said: 9. Pazite koga ispravljate i kome govorite kako nije u pravu `ta god da radite, ne pokuaavajte da ispravite bilo koga, osim ako ste 100% sigurni da ste u pravu, a da druga osoba greai. Protiv takvih postupaka, koji su est uzrok besmislenih svaa po forumima, moraju se boriti moderatori, ali i sami korisnici foruma moraju biti obazrivi prilikom svog izra~avanja! Ukoliko niste potpuno sigurni da li neko greai, bolje zatra~ite od te osobe da objasni svoje mialjenje ili reaenje problema. Zbog prazne pri e je mogue da e ljudi sa foruma po eti da Vas gledaju sa podozrenjem i da ignoriau Vaaa pitanja, ukoliko ne budete delovali dovoljno ozbiljno. Ne volimo aarlatane! Evo cekam vec tjedan dana da se razjasne al nisam dobio nista osim napada na osobnoj razini na moj pristup, iako sam im dao opetovane prilike da razjasne logiku svojih zakljucaka i dokazu zasto i kako je to tocno RS oil metoda superiornija rezultatu BHO metode... koja yielda veci i cisci spektar kanabinoida = onog cemu znanost dodjeljuje antikancerogeno svojstvo. U tjedan dana nisu nist rekli, samo tu neka zastrasivanja sad na temelju osobnih analogija upitnih kojih i ja imam pregrst stvarnih al ih ne spominjem jer postoje bolji nacini da se dokaze koliko je nesto funkcionalno ili jednostavno... zdravo razumno? Ja se ne svadjam s ikim, niti ikog omalovazavam, eto razjasnio sam im sve postom iznad i hrpom postova prije, ni jednom nisu mogli citirat da ukazu na pogresku u mom znanju vec svi samo napadaju na osobnoj razini po cemu sam primoran zakljucit da nemaju pojma o cem pricaju i da se samo zele nametnuti iz nekih svojih razloga self relevantnosti. Tak da da eto, zamoli i njih onda da prestanu srat u prazno jer naravno da ce ih cekat citabla istine i cinjenica pa nek demantiraju tako kredibilni da vidim na cem smo dalje. Jer ovo do sad nije ni rasprava ni prepucavanje ako mene pitas kad tehnicki pricam sam sa sobom, nitko nije skoro nista kredibilno ili konstruktivno dodao temi ili raspravi jos od teme ulja. Tak da sorry ja nemam tolerancije za takve spike jer vec predugo slusam raznorazne savjete strucnjaka s ovih podrucja i morao sam na vlastitoj kozi doci do saznanja da velika vecina ljudi nema blage veze o cemu jebeno prica. Tak da, moja dusha je na miru, tko zeli uciti i pomoc sebi slobodno, tko se ogranicava radi nekakvih vlastitih uvjerenja kaj da vam ja radim.... lejtrs gejtrs x)))

apr 2019.

#32
Postavio sam ti najnormalnija pitanja u vezi teme a tebi je to provokacija, moj je zaklju ak da nemaa dovoljno informacija za normalnu konverzaciju. Podatak da se dekarboksilacijom dobiva THCa je nebulozna i pokazuje temeljni nedostatak znanja o procesima u biljci i kod izrade smole. Nema smisla dalje sudjelovat u ovoj raspravi jer nisi reko niata novo, a i tvoj na in komunikacije je previae umialjen da bi mogo nekome prenijet znanje. Piaea gluposti i joa se ljutia ako neko ima druk ije mialjenje.
Yami_RazielAMBASADOR

apr 2019.

#33
Vjerovati Grinspoonu ili Simpsonu hmmmm. Oh ne, zamjenio sam slucajno THCa i THC u tekstu u kojem radim desetke navoda koje opet nisi citirao samo si ovog picknuo jer sam se zabunio pri pisanju teksta zbog kolicine informacija koju za razliku od tebe prenosim. Ako nema smisla sudjelovat sta onda odgovaras svaki put besmisleno tako? Ajde papa, teraj vise i pametuj tamo di te smatraju pametnim. Nije provokacija vec opet, nisi postavio normalno pitanje. Zasto ne postavljas takva pitanja na temi ulja? Tamo svima na rijec vjerujes, bas ko i Simpson. Toliko si kredibilan. Ti i tvoja fanboy brigada :D Uostalom odgovorio sam ti na pitanja sva u prvom replyu. Sam si tu piknuo na pik moju gresku izmedju THC i THCa napisanu ko osnovu da sam u svemu u krivu. Ajde citiraj i dokazi u cemu to tocno. Odgovorio sam ti na sva tvoja pitanja tvojom logikom doslovno. Tak da daj molim te gubi se iz teme vise i suzdrzi se od odgovaranja ako sam ja mogao u temi ulja vama ne srat u nedogled. Jesi reko jucer da vise neces odgovarat? Di u cem je sad problem? Fkt si mi dao jeben flashback zasto sam izbjegavao ovo mjesto skoro 10 godina, toliko samoprozvanih aerif kauboja tu ima to nisu istine. Eto uzivaj u svjoj pameti kad si pametniji od znanosti same. Nemam dovoljno podataka? OD CITAVOG TEKSTA TI CITIRAS JEDAN NAVOD NAPISAN U PRELETU di sam zamjenio DVA jako jako slicna pojma. S tim da nocas ni spavao nisam i jos ja debil u jutro slobodno se nadjem zamarat s tobom. Napisao sam ti sve odgovore na tvoja pitanja u prvom replyu,i ni jedan nisi citirao i objasnio po cemu sam i di u krivu, vec izvlacis jednu gresku i na temelju nje predbacujes i zakljucujes da nemam pojma o cem pricam i da neznam komunicirat? A ti sam nisi nikako doprinjeo raspravi osim namjerno propitkivanjem i zastrasivanjem nepotrebnim. Opet te pitam, kako to da tu inzistiras na takvim pitanjima a u temi ulja te tako boli briga, ekipi pises zbrda zdola sve, covjek kaze da je rigao od extrakta ti kazes "da da to tako nekad treba i ja sam rigao od extrakta tu i tamo nema to nekih razloga"? Jel ti mene ozbiljno zajebavas? Dakle doslovno kazes osobi da je U REDU RIGATI radi ulja.. iako ne postoji razlog zasto bi covjek rigao od 50 miligrama cistih kanabinoida.. osim ako nisu bili necisti. Ali ne, u tvojoj logici to je sasvim zdravo, mora da je, tako sigurno izbacujes rak i bakterije iz sebe jel tak? Daj molim te, jesam ti se nasao srat tamo? Nisam. Ajd odjebi iz teme jer nemas pojma o cem pricas. I dalje se ceka da napises nesto konstruktivno, imao si hrpu prilika, nego samo podbadas i trazis rupe u enciklopedijiama koje ja napisem da bi sebe ucinio vecim i naizgled pametnijim. Ok, Mr. Cool. Odi tamo i sugeriraj ljudima kako da rigaju "do zdravlja" od lose extrakcije ulja molim te. Ajd bok
formZMAJ

apr 2019.

#34
I joa ne prihvaaa da si ti prvi na osobnoj razini krenuo agresivno po Ricku Simsonu i metodi koja se ve~e za njegovo ime te finalnom proizvodu koji se dobije tom metodom. Iz toga je sve krenulo i tako e se nastaviti ini mi se. Sad uviam da ti nije bila namjera objasnit nam neato novo korisno nego provokacijom dati sebi na va~nostii ili u prijevodu preko tuih lee do ne ega. Kad si se ve toliko okomio na RS i ulje objasni mi ato to no ostane u ulju kuhanom po RS metodi, onog ato je opasno po naae zdravlje. Tu ili te stvari imenuj, jer ako ih ne imenujea onda nema smisla da niti odgovaraa. Spomenuo si da to ato ostane u ini od nas "zombije" pa od tebe zbog tog izraza o ekujem i ispriku ako odgovor bude trkeljanje o svem drugom, a ne o tom.

apr 2019.

#35
Radio sam ovo prije par godina, samo ato sam ja materijal nabio u bocu coca cole i na dnu napravio rupicu i malo druk iji sistem ubrzizgavanja butana(ti si to puno bolje izveo) ali rezultat je isti.. Ima na YouTubeu milion slicnih uradaka, u detalje objaanjeno, nisi valjda mislio da si nam ti otkrio ovo? Al bravo za trud samo malo respekta i obzirnijih izjava ne bi bilo na odmet..

apr 2019.

#36
Oprostite na spamu no samo se sjetite sli ne situacije... https://www.vutra.org/threads/`vazi-metoda-uzgoja.18948/
bosccoAMBASADOR

apr 2019.

#37
Pa nije ovo baa niata novo, isprobano ve davno, meni se ne svia upotreba raznih plinova za upalja e koji su otrovni za tjelo. Mo~e se nabaviti pravi/~ivilski butan koji se upotrebljava u ~ivilskoj industriji, jer se i tu upotrebljava za ekstrakcije raznih biljaka, ima ga u razli itim kvalitetama (n-butan 1,5 ili 2.0 ili 2.5 ili 3.0 ili 3.5) taj plin se mo~e naru iti na OMV plinskom sektoru... Ako se komu stvarno svia bho onda je ova maainica prava stvar: http://tamisiumextractors.com/te-175-2-ounce/te-175-standard-pkg Ne radim reklame samo priporu ujem, isprobano i radi uda, pasivni sistem, bez vakum pumpi servisiranja i ostalog sranja...ovo se nabavi jednom u ~ivotu i mo~e koristiti 10 rodova :) jer je neuniativa maaina, samo dihtunge se mijenjanju i to je to...a mo~e se ekstarhirati na tome svaata, svaka biljka koja ima eteriku i proizvodi su svjetske kvalitete, luda igra ka ;) Sa ovim postotkom 95-99,5% kanabinoida si malo pretjerao, realno ide do 75- 80%, a ostalo su waxovi. Napravi jednom dewax pa ea vidjeti. Mo~e se posti i kod bho 95-99,5% sa ''sub-zero'' metodom... meni su tako pokazale analize koje su bile izvedene tako da stojim izza toga... I kod rso ulja se mo~e presti i granicu 70% ;) ali zaato bi, ulje od 50-70% je sasvimo ok...bitno je da sam posadia sorte koje ti paau i sam napravia kvalitetno ulje ;) nema tu filozofiranja... Ovaj % ti ne atima baa, zabrkao si % kanabinoida i % yielda...dakle, ako po 5g materiala dobijea 1g shattera, zna i imaa 20% yield, a dio kanabinoida u ovom gramu mo~e biti od 75-80% kod indice, a ako se radi sa cbd sortama onda ide tamo do 60-70% kanabinoida ostalo waxovi ;) Od kuda tebi to??? Co2 metodom ne dobijea visokih % oni se dobiju na drugim maainama koje su potrebne da se doe na 80-90% kanabinoida ;) treba maknuti waxove kojih ima jako puno itd...ne dobijea ti na co2 maaini gold ulje, jok brate Co2 je komercialna/farmaceutska tehnika koju svi propagiraju a u realnosti skupa i potroana a ato je najbitnije pogreana za cannabis, to su po ele kapirati tvrtke koje se obra aju efikasnijim tehnikama prerade cannabisa meu njima je bho i alkoholna ekstrakcija ;) I joa neato, za kvalitetan bho ti treba vakum pumpa odnosno vakum pe nica, jer jedino tako mo~ea da isparia itav butan iz materiala i da ti u materialu ostanu terpeni koji su isto bitni. Ako napravia dekarb na kon nom produktu/shatteru onda dobijea produkt koji je jednak ulju odnosno isparia sve terpene van isto kao kod ulja, jedino ato imaa ve i % kanabinoida u ovom dekarbanom shatteru ;) Potrudio si se napraviti tutorial, malo joa doteraj znanje i super e bit ;)
botanicarsamjaPOZNAVALAC

apr 2019.

#38
Dragi @Stipe , ako si vec maknuo cijeli sadrzaj "rasprave" smatram da bi trebao maknuti i svoj komentar jer ne vidim smisao da ostane tu jer kao citaocu koji je pratio cijelu raspravu je tvoj komentar bez uvida u cijelu raspravu nerelevantan onome citaocu koji raspravu nije upratio i nema pojma o cemu se radilo, a dosao je na temu s zanimanjem o BHO, ne vidim smisao da nadje tu i tvoju (mojim rjecima) spotanciju. moze mu samo uliti nepovjerenje prema autoru sto mislim da je nepotrebno posto sam otisao u off, ispricavam se, imam samo dobru namjeru ukazati na prostor za moguca poboljsanja samoga foruma. ujedno ovo je samo moje misljenje i osjecao sam potrebu da ga i izjasnim, te nije bila najmera nikoga uvrijediti (((pravilnik))) ukoliko smatrate da mome komentaru ovdje nije mjesto, ucinite s njim sto vas volja, bitno je samo da se prenese poruka. Peace to you all. :thumb::vutra:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se