LEGACY
Poštarina i preporučene pošiljke
12 odgovora6,733 pregleda
gloss_zelenky
AMBASADOR2.398 REP26%
→ Legenda
gloss_zelenkyAMBASADOR
apr 2007.
apr 2007.#1
Slu
ajem okolnosti ponovno sam se naaao pred uslugama naae drage nam hrvatske
poate:icon_lol:
Radi se o sljedeem...fino upakiram (zatvorim kovertu),napiaem na onaj listi
adresu (radi se o Nizozem) i sve..stavim x gdje piae preporu
eno i dam ~eni na aalteru..:rofl:
Situacija odjednom dobiva nagli zaokret...~ena uzima kovertu,nabrzaka je okrene
da vidi jeli sve napisano,pogleda papiri i tu stane...
}ena: Oprostite,ali ako ~elite preporu
eno poslati pismo u inozemstvo koverta mora biti otvorena!
Ja: Pa u
emu je problem? Jeli preteaka za pismovnu poailjku? (znam da nije,ali pitam)!
}ena: Ne,nije u tome problem, ve sve preporu
ene pismovne poailjke (valjda i druge..paket itd) moram osobno pregledati i tek onda zatvoriti!
Ja: Pa zaato vi to morate napraviti uope???
}ena: Poailjka se mora pregledati zbog opasnosti od SARS-a.........
:rofl::rofl::rofl:
Nakon ato sam se u po
etku totalno sjebo,sada sam se suzdr~avao da ne puknem od smija....:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Da se ne vraam..posalo sam regularno poatom..dolazi na odrediate kroz 5-7 radnih dana!
Mislim..stvarno...jebala ih ta poata...
Kad sam proale godine (9.mj) slao za Nizozemsku preporu
eno kovertu sa parama isto sam je zatvorio, predao liku i on je najnormalnije poslao....
Isto tako..ove godine (neki su ljudi upoznati) sam naru
ivao dio opreme iz Slovenije;
takoer zatvorio pismo (preporu
eno),predao ~eni (bila je neka druga) ,platio i gotovo!!!
Nemam pojma odakle se to sada stvorilo????
Zna netko drugi?!
i neka vam bude pouka:sun2:da se ne cimnete....
P E A C E !:maryjane:
EXARP
POZNAVALAC1.275 REP75%
→ Ambasador
EXARPPOZNAVALAC
apr 2007.
apr 2007.#2
Hrvatske poate tijesno surauju sa Western Unionon, i zaato bi sad tebi, meni, ikome dopustili da za 2-3eura poaaljemo pare negdi vani i da uredno stignu )jer to i je bit preporu
ene poailjke), kad nam mogu uredno naplatit 13 eura za istu stvar?
Ma kapitalisti
ko-monopolisti
ki papci...
8 REP16%
→ Istraživač
apr 2007.
apr 2007.#3
Ma daj, svinje deru ko nespaseni... Preporucena posta do UK oderu 50kn, a kad ti stigne iz vana, i pregledaju ti... naplate 50% carinu.
Nema smilsa ljudi... jedino sjemenke ili neke extracte narucivat, jer to ne otvaraju
22 REP44%
→ Istraživač
cannebosanac
POZNAVALAC999 REP44%
→ Ambasador
cannebosanacPOZNAVALAC
apr 2007.
apr 2007.#5
Od sada aaljimo SARS samo u regularnoj poati , zaato plaati za preporu
eno pismo.Jednostavno ga gurnea 6-7 ranije , da stigne na vrijeme .Sutra odmah ide jedno George Bushu , a jedno vladi ,poati i carinskoj slu~bi B i H , 1 muriji za narkotike. Neu im rei ko aalje . Samo u napisati prije upotrebe protresti, kad otvorite udahnuti duboko i ispuniti e vam se 3 ~elje .:icon_lol:
Splitsko dite
ENTUZIJASTA424 REP56%
→ Poznavalac
Splitsko diteENTUZIJASTA
apr 2007.
apr 2007.#6
Ja kad aaljem SARS,aaljem ga mejlom i moram vam re da dodje dosta brzo a i besplatno je..
:icon_lol: :icon_lol:
1mc
ISTRAŽIVAČ119 REP46%
→ Entuzijasta
1mcISTRAŽIVAČ
maj 2007.
maj 2007.#7
Malo kasnim s temom al eto,, Ja mislim da ti NITKO nema pravo otvarati tvoju poatu jer su to osobne stvari i u dosta dr~ava u svijetu je to zakonom zabranjeno,a nitko ne ~eli odgovarati kazneno zbog svoje znati~elje,,ali imaa slu
ajeva kad ti na poati mogu zadr~ati pismo i pozvati te da im ka~ea kao ato je "nedefinirani sadr~aj pisma"..! Nisam joa naru
ivao sjemenke preko poate (neta) ali uskoro planiram,i dobio sam savijet da koristim ni~u cjenu transakcije ,, samo meni je bed da se sjemenke ne uniate,s obzirom da idu obi
nom poatom..!
Uglavnom,mislim da nitko nee otvoriti pismo... :smoke18: :thewave:
apr 2007.
1 / 7
apr 2007.
maj 2007.