LEGACY
Najbolje teme za početnike?
62 odgovora6,957 pregleda
17 REP34%
→ Istraživač
feb 2015.
feb 2015.#1
ao svima,
poato sam novi oseam potrebu da vas sve pozdravim i zahvalim vam se na divnim postovima koje ve neko vreme sa u~ivanjem
itam. Moram da priznam da sam, manje-viae, totalni laik ato se konzumacije marihuane ti
e. Probao sam je u srednjoj akoli i nije mi se dopala jer mislim da sam bio jako anksiozan zbog toga ato isprobavam neato novo i da sam, ~argonski re
eno, imao loa trip i mu
ninu, te sam jedva
ekao da dejstvo popusti. Ali
itajui ove vaae postove ponovo mi se probudila radoznalost, pre svega jer sam u poslednjem periodu pod jakim stresom i prosto sam ~eleo da se opustim. Kontaktirao sam jednog druga i tra~io da mi nabavi marihuanu. `ta mi je i kako mi je nabavio, pojma nemam, tek sad vidim da tu ima milion vrsti, oblika i kvaliteta. Ja sam smrvio neku minimalnu, ali znaci minimalnu koli
inu biljke (cisto da prekrije nokat, tako malo) i to izmeaao sa cigaretom i opustio se. Ni sam nisam poverovao da e mi goditi tako malo, jer sam u srednjoj probao
isti d~oint (bez duvana). I, iskreno, pomoglo mi je da se reaim stresa i pritiska i da se malo nasmejem, za promenu. Uzgred re
eno, ata nisam probao za stres,
ajeve, kapi i trista
uda i niata nije uspelo da me relaksira, ve samo da me uspava. Eto to je neko moje nedavno iskustvo koje me je naucilo da marihuanu
ovek treba da proba tek kada je zreo i kada je opuaten, a ne u gr
u. E sad, ~eleo bih da ato viae saznam o marihuani (koje vrste vutre postoje i u kom obliku), kako joj odrediti kvalitet, dakle sve ono ato bi jednog po
etnika zanimalo (od zna
enja ~argonskih izraza, pa sve do vrsti...). Znam da veina toga ve postoji na ovom forumu, ali bi mi vaai predlozi tema uatedeli jako puno vremena, a verujem i ostalim po
etnicima koji se motaju na ovom sajtu. Dakle, voleo bih da mi predlo~ite najinteresantnije teme za po
etnike... Hvala vam unapred svima...
Tarzan
ZMAJ29.879 REP
TarzanZMAJ
feb 2015.
feb 2015.#2
dobrodosao na forum :) postoje raznorazne vrste ali u jednom obliku naravno.. preradom dobijamo hasise, voskove i kojekakve zanimljive stvari, kvaliteta se najbolje pozna po tome kako te "radi" jer zna se dogodit da super izgleda a kad zapalis jedva da nesto osjetis..
otkud da ja znam sta je tebi interesantno, budi radoznao i polako istrazuj forum sam.. mislim da je to najbolji nacin, a ova tema full spremna za graveyard :D poz
17 REP34%
→ Istraživač
feb 2015.
feb 2015.#3
Cao, hvala na dobrodoalici,
kapiram da e se javiti neko kome nee biti mrsko da izdvoji par tema za koje on misli da su zanimljive po
etniku i preporu
i mi... te mi tako olakaa... A ako je tema za graveyard, nek rikne... Nije mi toliko bitno, mada bi mi preporuka tema jako puno zna
ila... ;)
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
feb 2015.
feb 2015.#4
nisi rekao tema u vezi cega, ako je ono primarno jer smo na vutra forumu procitaj ovo https://vutra.org/threads/vodi
-kroz-unutraanji-uzgoj-by-marcopolo.10608/ za pocetak
17 REP34%
→ Istraživač
feb 2015.
feb 2015.#6
Uzgoj mi je zanimljiv, hvala na predlogu, pro
itau. Najviae me zanimaju sorte te derivati Marihuane, jer sam po obrazovanju lekar, pa me zanima ato viae o sortama, oblicima u kojima se mo~e konzumirati jer bih ~eleo pronai neki najadekvatniji na
in za konzumiranje marihuane u svrhu opuatanja... Powerseed, tvoje postove obo~avam
itati
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
feb 2015.
feb 2015.#7
Dobrodosao :)
Glupo je malo stavit tu linkove od pola foruma :) Morat ces sam klikat po redu.
Manje vise bilo koji nacin konzumacije vodi ka istom...ti moras naci sebi najprihvatljiviji. Dal ces pusit vutru ili hash ili ulje...ili ces pak jest ulje ili kolace....ili ces inhalirati preko vaporizatora....na tebi je.
Ono sto je po meni bitnije da si nadjes strain koji tebi odgovara. Ajmo rec da imas 2 osnovne vrste. Sativa i Indica. Sativa daje brain high dok Indica daje body high(stone), opustanje itd. E sad postoje miljon varijacija, krizanja, hibrida izmedju toga dvoje. (ruderalis sam izbacio trenutno).
Ako ti treba iskljucivo za opustanje fokusiraj se na Indike ili Indika dominant sorte.
Kreni citat cijeli forum i za 2-3 dana ce ti biti sve puno jasnije. Ako nece, pitaj. Ali prvo provjeri da to pitanje nije bilo 50 puta na forumu :D
Tarzan
ZMAJ29.879 REP
TarzanZMAJ
feb 2015.
feb 2015.#8
sad im treba trazit teme, bojim se da ce za koju godinu htjet da im i citamo :zvizd::p
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
feb 2015.
feb 2015.#9
Snimit cemo one audio knjige kaj se slusaju :)
...ajde barem nije pitao pitanja nego pita za link da on procita :)
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
feb 2015.
feb 2015.#10
hvala ti za komentra, al dovoljno je gore desno u pretrag ukucati sorte ili vrste, i dobices sve teme u kojima se diskutuje o tome. trebas samo selektovati onu prvu opociju Pretrazvati samo naslove. tako i za ostale stvari koje te zanimaju, ovo je forum pa nema bas sadrzaj kao da je knjiga, mada je najopstiji sadrzaj zapravo home page ;)
17 REP34%
→ Istraživač
feb 2015.
feb 2015.#11
Ljudi, hvala vam svima na dobrodoalici i savetima... Izgleda da u ipak morati da "zagrejem stolicu" i da pretra~im i sam pro
itam veinu tema i naem na
in konzumacije koji meni li
no najviae odgovora. Znam da sam se malo zaleteo sa zahtevom, ali navika je
udo, navikao sam prosto na medicinske knjige, na to da dobijem sve lepo sa~vakano od farmakokinetike, farmakodinamike, indikacija, kontraindikacija i sli
no... Skinuo sam i dosta stru
nih publikacija sa neta, ne
lanaka tipa "profe iz Mi
igena su zaklju
ile da...", nego baa pravih istra~ivanja i raduje me da se sve viae nau
nika zanima za medicinske u
inke ove biljke... Uglavnom, morau da dobrano sve ia
itam, pa ako mi ne bude mrsko da nekako sve te osnovne stvari i li
na iskustva strpam u neki blog... mo~da nekom drugom poslu~i...
SeaMan
ISTRAŽIVAČ102 REP35%
→ Entuzijasta
SeaManISTRAŽIVAČ
feb 2015.
feb 2015.#12
https://vutra.org/threads/cannabis-vrste.323/
Evo ove su meni najdra~e za
itanje..:gled:.....:joint2:....
3 REP6%
→ Istraživač
feb 2015.
feb 2015.#13
bok novi sam na forumu, jer ima neko zainteresiran da mi da par savjeta
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
feb 2015.
feb 2015.#14
pozdrav novi. forum funkcionise tako da nadjes adekvatnu temu za tvoje pitanje i tamo ga postavis. svi koji su zainteresovani odgovorice ti. a mozes i da potrazis mentora u mentorskom kutku. pre toga procitaj pravilnik foruma. dobrodosao, mada i za dobrodoslicu postoji tema ;)
Dzparanoja
LEGENDA8.922 REP39%
→ Zmaj
DzparanojaLEGENDA
feb 2015.
feb 2015.#15
https://vutra.org/threads/sto-trenutno-pusite.1830/unread
https://vutra.org/threads/kako-napraviti-svoj-bong.1180/
https://vutra.org/threads/pretjerivanje-sa-travom.9829/
https://vutra.org/threads/kako-pu%C5%A1it-ha%C5%A1i%C5%A1.1534/
https://vutra.org/threads/cannabis-sorte.9443/
3 REP6%
→ Istraživač
maj 2015.
maj 2015.#16
Pozdrav svim ljubiteljima kanabisa,novi sam na forumu i novi sam u kanadbis svetu,posto je kanabis konas dosta skup i cimanje je doci do njega,zainteresovan sam za uzgoj u indoor rubrici.
pa bi voleo iskusni ljudi da mi objasne od pocetka sadnje pa do berbe,imam dosta dobru opremu i naparavio sam par boxova samo me zanima kako sve to da pocnem korak po korak i na sta najvise trebam da obratim. hvala u napred.
Tarzan
ZMAJ29.879 REP
TarzanZMAJ
maj 2015.
maj 2015.#17
tu su odgovori na sva tvoja pitanja :)
https://www.vutra.org/forums/unutraanje-uzgajanje.23/
https://www.vutra.org/threads/vodi
-kroz-unutraanji-uzgoj-by-marcopolo.10608/
https://www.vutra.org/threads/vodi-kroz-unutra`nji-uzgoj-preraeno-2014.7897/
3 REP6%
→ Istraživač
jun 2015.
jun 2015.#18
Zanima me jel kasno da se sada posadi, znam da se to otprilike radi oko marta? pa me zanima jel sad bas kasno?
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
jun 2015.
jun 2015.#19
sad bas nije kasno, da citas malo aktuelne teme na forumu primetio bi da ljudi jos uvek sade ili planiraju ovih dana
11 REP22%
→ Istraživač
nov 2015.
nov 2015.#21
Postoji li mogucnost Silver haze indoor uzgajati vani kada za to dodje vrijeme?
11 REP22%
→ Istraživač
nov 2015.
nov 2015.#23
Postoji li mogucnost da uspije Silver Haze indoor napol
Znaci moze da uspije iako je za indoor?
A hoce li da bude velika razlika u kvalitetu?
L0oD
ZMAJ85.106 REP
L0oDZMAJ
nov 2015.
nov 2015.#24
To zavisi od growera... i nacina growanja... kreni da se edukujes malo,imas dosta tema na forumu... a i vremena do aprila... samo citaj,citaj,citaj... ajde peace out
11 REP22%
→ Istraživač
nov 2015.
nov 2015.#25
Ali ako bi postojala mogucnost da uspiju kupio bi ih zbog toga se odje i obracam jer predpostavljam da znate moze li ili ne moze?
L0oD
ZMAJ85.106 REP
L0oDZMAJ
nov 2015.
nov 2015.#26
Gledaj malo realnije na svet oko tebe... logicno je da su biljke pocele svoj zivot u prirodi... a ne kao vecina nas u bolnici :D moze rodjace... a dok ne pocnes outdore,savetujem ti da listas teme na forum-u... lakse ce ti posle biti tokom grow-a... peace
Tarzan
ZMAJ29.879 REP
TarzanZMAJ
nov 2015.
nov 2015.#27
za outdoor biraj sorte koje krace cvjetaju, nije bas da ovisi o groweru ako je dugocvjetajuca sorta ;)
11 REP22%
→ Istraživač
nov 2015.
nov 2015.#28
hahahahahhah ti si legenda :)
koje su najbolje za outdoor za kontinentalnu klimu oko 900 m nadmorske visine?
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
nov 2015.
nov 2015.#29
https://www.vutra.org/threads/outdoor-sorte.77/
Ajmo malo citati forum !! Sve je vec napisano samo se malo trebas potruditi.
Nitko ne voli gotovane ;)
amneziaHaze
ZMAJ16.932 REP
amneziaHazeZMAJ
nov 2015.
nov 2015.#30
indoor outdoor je isto samo sto biljke koje su za "indoor" su malo osljetljivije na nagle promjene u temperaturi i najvaznije imaju guste hedovi koji su osjetljivi na bu.a sve one mogu i vani i unutra.
Retro
ISTRAŽIVAČ192 REP95%
→ Entuzijasta
RetroISTRAŽIVAČ
nov 2015.
nov 2015.#31
Po meni, najbolje teme za po
etnike se nalaze ovde: https://www.vutra.org/forums/zavr%C5%A1eni-unutra%C5%A1nji-dnevnici.70/
amneziaHaze
ZMAJ16.932 REP
amneziaHazeZMAJ
nov 2015.
nov 2015.#32
ja mislim da je bolje da pocne ovdje https://www.vutra.org/threads/mapa-foruma.13678/
feb 2015.
1 / 32
feb 2015.
nov 2015.